Bea Meulman speelt de rol van Etty Hillesum PSP: emancipatieplan W-Zeeuwsch-Vlaanderen is te vrijblijvend Aardenburgse raad heeft veel moeite met 5 'subsid PZC/ streek VASTE KERNEN VAN ZESTIG BEZOEKERS NA 'VROUWEN VAN TROJE' TWEE MILLE VOOR KIKKERFEESTEN '84 Wedstrijden met ezels in Kallo (B) Avondvierdaagse Hulst begonnen Hammondorganist speelt in Hulst Sociale School in Hulst sluit jaar af Bijeenkomst in Middelburg over huursubsidie Oefenpop voor maatschappelijke dienstverlening Vergadering van commissaris-RO Sas Jeugdclub Schoondijke houdt oliebollenactie Succes Plezier Buurthuis Vlissingen houdt thema-avond Buurthuis Vlissingen houdt activiteiten Noodlot Vrouwen De Stelle Terneuzen houdt fancy fair Eén lijn EHBO'ers Graauw in de prijzen WOENSDAG 8 MEI 1985 Activiteitencentrum in Middelburg loopt goed MIDDELBURG - Het Activiteitencentrum Middelburg (ACM) voor langdurige werklozen, arbeidsongeschikten en lichamelijk gehandicapten draait goed. Het vierde 1 mei zijn eerste verjaardag en telt een vaste kern van ongeveer zestig deelnemers. Dat vertelde dinsdag Jettie Vermunt, projectleidster van het centrum. Het centrum ging 1 mei verleden jaar benodigde gelden. Mevrouw Vermunt van start en was een initiatief van de is er blij mee dat het centrum inmid- Nederlandse hervormde, gereformeer- dels is erkend door het gemeentebe de en roomskatholieke kerk in Mid- stuur. Dat betekent dat het opgeno- delburg en Humanitas. Ook de gehan- men is in het welzijnsprogramma voor dicaptenbond ANIB en DISK (Dienst de komende vier jaar en dat er van in de Industriële Samenleving vanwe- gemeentewege de Kerken) verleenden medewer king. Deze partners zorgden tot nu toe ook voor het grootste deel van de MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de FNV houdt maandag 13 mei de jaarvergadering in het FNV- gebouw aan het Walplein in Middel burg. Daarbij is ook het Woonlasten Komitee Middelburg aanwezig, dat om die reden die dag niet zijn maan delijkse spreekuur kan houden. Het volgende spreekuur van het comité wordt maandag 10 juni gehouden. Tijdens de bijeenkomst houdt de re gionaal voorlichter van de directie Zeeland van het ministerie van VROM een toespraak over individue le huursubsidie en over het punten systeem in en om de woning. De jaarvergadering begint 's avonds om half acht. KALLO - Wie zondag 12 mei een attractie wil zien of daar misschien zelf ook aan wil deelnemen moet in het Belgische Kallo zijn. De kleine Belgische gemeenschap, gelegen op enkele kilometers van Nieuw-Na- men, houdt op die dag zijn eerste ezelskoers. Vanaf 13.00 uur worden er op dertig ezels, drie lamas en vier kamelen wedstrijden gehouden. De af te leggen afstand, de lengte van het parkoers, bedraagt ongeveer 300 meter. Van elke reeks komt de winnaar later in de finale. Voor dit spectaculaire gebeu ren hebben al meer dan tweehonderd deelnemers(sters) ingeschreven. Naast dit gebeuren staat er verder ook 'Van de ezel' op het programma. Voor deze wedstrijd wordt geen ezel gebruikt die, zoals vaak gebeuTt, kop pig is. De wedstrijden worden gehou den op een terrein van de voormalige suikerfabriek. TERNEUZEN - Donderdag 9 mei neemt de Stichting voor Maatschap pelijke Dienstverlening in Midden Zeeuwsch-Vlaanderen een oefenpop ten behoeve van de interne cursussen hartreanimatie in gebruik. De oefen pop wordt aangeboden door mevrouw Fermont van de Terneuzense afdeling van de 'Vrienden van de Hartstich ting'. De overhandiging vindt plaats om 14.45 uur in het kantoor van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening aan de Beethovenhoi 10 in Terneuzen. SAS VAN GENT - De vaststelling van het bestemmingsplan Axelse Vlakte is het enige agendapunt van de com missie ruimtelijke ordening van de gemeente Sas van Gent. Die verga dert maandag 20 mei om 19.30 uur in het gemeentehuis. HULST - Onder een zwaar bewolkte lucht is dinsdagavond de zevende avondwandelvierdaagse van de Hul ster buurtvereniging 'Den Dullaert' van start gegaan. Er namen 380 wan delaars deel. De vierdaagse is net zoals de voor gaande op touw gezet in samenwer king met de Nederlandse Wandel sport Bond. Om het voor de wande laars allemaal aantrekkelijk te maken wordt elke avond een andere route gelopen. Vrijdag, de laatste avond, worden de wandelaars muzikaal inge haald door een muziekvereniging. Na afloop worden dan in de foyer van de sporthal 'Den Dullaert' in Hulst de herinneringstekens uitgereikt. SCHOONDIJKE - De jeugdclub Schoondijke houdt zaterdag een olie- bollenactie om de clubkas te spekken. Vanaf 10.00 uur zal de clubleiding bijgestaan door een aantal vrijwilli gers en leden proberen de oliebollen te verkopen. HULST - Zaterdag 11 mei verzorgt de bekende Hammond-organist Guido Buysse een concert in het zalencen trum 'Tiffany' te Hulst. Het concert bestaat uit twee delen en wordt ge presenteerd door danseres Marina. De ritmesectie wordt op de drums ondersteund door Rennie de Kint. Het geheel wordt besloten met een optreden van de jazzdansgroep en solisten Marina en Claire Paniez. Na subsidie wordt ver strekt. Behalve door langdurige werklozen, arbeidsongeschikten en gehandicap ten wordt het centrum ook bezocht door een groepje bijstandsvrouwen. Zij voelen zich niet zo thuis bij de bestaaande vrouwenorganisaties en vinden het prettiger om aan het acti viteitencentrum deel te nemen. De projectleidster is er heel blij mee dat de gemeente nu fmanciëel bij gaat dragen. „Het was verleden jaar best eng om zonder erkenning te beginnen. Vergeet niet dat onze doelgroep kwetsbaar is. Voor deze mensen zou het een zware teleurstelling geweest zijn, wanneer we onverhoopt hadden moeten sluiten. Het succes verklaart mevrouw Ver munt vooral uit het feit dat het activiteitencentrum drempelloos is. Dat wil zeggen dat mensen er zo binnen kunnen stappen, zonder iets verplicht te zijn. Belangstellenden kunnen er ook voor een praatje te recht, op de vaste dinsdag- en don derdagmiddagen dat het centrum open is (van half twee tot half vijf). Jettie Vermunt vindt het verder van belang dat belangstellenden aan al lerlei cursussen kunnen meedoen. Tot nu toe worden die gegeven op gebie den als' Engels (beginners en gevor- derdeN) gevorderden), Spaans, hout bewerking, natuurverkenning, boet seren, tekenen, schilderen en kleur- verkenning. De projectleidster bena drukt dat de mensen die het centrum binnenkomen niet aan allerlei discus sies deel behoeven te nemen. „Wel hebben we intussen een middag ge wijd aan de problemen die opduiken wanneer je met een uitkering moet leven. Maar dat deden we pas toen het project al een half jaar draaide", zo zegt mevrouw Vermunt. Ook al boekt het project onder haar leiding succes, Jettie Vermunt heeft geen studie maatschappelijk werk of sociologie gevolgd. Driejaar geleden trad ze als verpleegkundige ver vroegd uit. Ze hield er niet van om stil te blijven zitten en kwam na enkele omwegen bij het activiteiten centrum terecht. „Alles, de activitei ten hier en het praten en overleggen met het bestuur, doe ik voor m'n lol. Graag wil ik het ook nog wat jaartjes blijven doen, maar wanneer er moge lijkheden komen een beroepskracht aan te trekken, zal ik daar ruimte HULST - De Sociale School in Hulst sluit zaterdagavond het schooljaar '84-'85 af. Vier kandidaten leggen op deze avond hun officiële eindexamen af met een spreekbeurt van 10 minu ten of langer over een maatschappe lijk geëngageerd thema. Zo zullen de vier sprekers die de eindstreep heb ben gehaald het hebben over biolo gisch tuinieren, de woestijn rukt op, de groene dood en de opvoedingsrol van de vader. Het sociale schoolgebeuren is bij de vier cursisten, E. Hamelinck, N. Bus- schools, F. van Waterschoot en B. Verstraeten, die gedurende drie jaar de jaarlijkse dertig lesavonden heb ben gevolgd, goed in de smaak geval len. Volgens J. van de Sande, coödina- tor van de Hulster Sociale School, klinkt nogal eens de opmerking 'Het smaakt naar meer' bij de cursisten. Ook volgend jaar, na de zomermaan den wordt in Hulst, bij een voldoende aantal cursisten, begonnen met een eerstejaarsgroep. voor maken", zo zei mevrouw Ver munt dinsdag. Het publiek voor het centrum komt op het ogenblik vooral uit de wijken ten zuiden van het Kanaal door Wal cheren. Het feit dat het centrum in het ontmoetingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat ligt, is daar niet vreemd aan. Door de publiciteit en via mond-op-mondreclame komen er de laatste maanden ook wat bezoekers van boven het kanaal binnen. Intussen blijven mevrouw Vermunt en de overige vrijwilligers naar moge lijkheden zoeken om nog meer op stapel te zetten. Plannen zijn er voor een lezing over de geschiedenis van Middelburg, die eventueel uit kan monden in een cursus geschiedenis. Verder wordt gedacht aan informatie en cursussen over muziek en de Suri naamse cultuur. VLISSINGEN Het club- en buurt huis Het Buut aan de Beatrixlaan in Vlissingen houdt vanavond, woens dag, een thema-avond over de verhou ding tussen Marokkaanse ouders en Marokkaanse jongeren. Er wordt een videoband vertoond die 'Ze zien liever mijn handen dan mijn gezicht' heet. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. VLISSINGEN Buurthuis De Para plu in Vlissingen houdt deze week een aantal activiteiten. Donderdag middag draait het werklozenoverleg van De Paraplu een film, die dit maal gaat over de beangstigende mogelijk heden van de computer. De film begint om 14.30 uur. Vrijdagavond staan ook twee films op het programma. De titels zijn Evil Dead en Purple Rain. De voorstelling begint om 19.30 uur. Zaterdag houdt het Vlissingse buurthuis een play- backshow, die open staat voor alle leeftijden. De artiesten moeten zich voor zaterdag aanmelden. De play- backshow begint om 10.00 uur. TERNEUZEN - 'Een foto met veel herkenningsele menten voor oude Terneuzenaren'. Dr J. F. August de Meijer schrijft dat aan het bestuur van het Terneu- zens museum bij zijn schenking van een luchtfoto 'De vesting Terneuzen'. De prent is in de jaren dertig gemaakt door de Dienst Luchtcatering van Soester- berg. In het begeleidende briefje geeft August de Meijer, oud-Terneuzenaar maar sinds jaren wonend in Abcou de, die 'herkenningselementen' zelf al aan. Het Rave- lyn bij voorbeeld, de Zeppelinloods die in de meidagen van 1940 werd platgelegd om het schootsveld naar het oosten te openen, de bomvrije, de drie kerken in de Noordstraat en de Oostkolk.... De schenker kreeg de foto zelf van de luitenant-kolonel G. B. Jansen uit Zevenaar. Enkele jaren geleden schonk dr August de Meijer al een bord over dé annexatieplannen in 1919 aan het gemeentebestuur van Terneuzen. Dat bord hangt in het stadhuis. Bea Meulman in haar rol van Kassandra in 'Vrouwen van Troje', met achter haar Anita Menist als Hekuba Na twaalf jaar Toneelgroep Theater vond actrice Bea Meulman (36) het hoog tijd worden haar vleugels eens uit te slaan en nieuwe wegen te bewandelen. Haar (voorlopig) laatste bijdrage aan het Arnhemse gezelschap - de rol van Kassandra in 'Vrouwen van Troje' - speelt zij nog tot eind mei, waarna zij zich volledig kan toeleggen op de voorbereidin gen voor de creatie die zij volgend seizoen op de planken zal brengen: Etty Hillesum. Aan de hand van de indringende dagboeken en brieven van deze jonge Joodse vrouw, die in 1943 in Auschwitz werd vermoord, schreef Willem G. van Maanen een script, dat door de Etty Hillesum Stichting met grote instemming is gelezen. Producent van 'Etty', zoals het stuk is getiteld, is Gislebert Thierens in Amsterdam. De nieuwe leiding van Theater, Cees Linnebank en Helmert Wou denberg, die een frisse wind door het gezelschap liet waaien, kon Bea niet van haar voornamen afbren gen: „Op een gegeven moment moetje bij jezelf nagaan: hoe zit het met mij? Ben ik niet eens aan vernieuwing toe? Ik ben het gezel schap niet en dat wil ik ook niet zijn, ik ben een individu. De laatste jaren ben ik naar het punt gegroeid dat ik nodig eens weg moest gaan. Welke nieuwe leiding er komt, doet er niet toe, ik moet weer eens probe ren in het diepe te zwemmen en niet veilig aan de kant staan kijken hoe anderen het doen. Ik moet gewoon weer eens risico durven nemen en dat neem ik nu door weg te gaan bij Theater". „Als ik in al die jaren niet veranderd was, viel er niet veel te feliciteren, denk ik, stel je voor.... Ik houd niet van dat eeuwig doorkabbelen, voor mij moest dat maar eens afgelopen zijn. Het is ook gezond in een artis tiek vak dat je verandert van omge ving, van ambiance. Ik ben ook verhuisd en woon nu in Amsterdam. Als het moet ga ik op een gegeven moment weer verhuizen. Je moet er voor waken dat je ergens niet te lang blijft. Twaalf jaar is al heel lang, hoor, al iets tè lang. Ik zat wel goed bij Theater, maar misschien is dat nou net niet goed". Bea Meulman is zeer ingenomen met het aanbod van Gislebert Thie rens om de rol van Etty Hillesum te spelen: „Het is bijna onbegrijpelijk dat een zo jonge vrouw binnen een korte periode zo'n gigantische ont wikkeling doormaakt in haar ge voelsleven en intelligentie. Zij was erg intelligent, had Slavische talen en psychologie gestudeerd, en be schikte over een groot talent om haar eigen gevoelens te ontleden en op een rijtje te zetten. Daardoor en mede onder de druk van de oorlogs situatie kon zij groeien naar het aanvaarden van het noodlot dat haar te wachten stond: als dit dan is wat met ons Joden moet gebeu ren, dan moet het maar gebeuren". Willem G. van Maanen is aange trokken omdat hij een goed dialoog- schrijver is, iemand met dramatur gisch talent. Hoewel er. in de dag boeken van verschrikkelijk veel mensen voorkomen, heeft hij zich bij het schrijven van het stuk gecon centreerd op twee personen. Bea: 'Vrouwen van Troje' is donderdag avond te zien in de schouwburg in Middelburg, aanvang 20.00 uur. 'Et ty' gaat 25 januari 1986 in première in het Cultureel Centrum in Amstel veen en komt daarna twee keer naar Zeeland: woensdag 12 maart in Middelburg en vrijdag 14 maart in Terneuzen. „Hij heeft één thema eruit gehaald, namelijk Etty in relatie tot Julius Spier (gespeeld door Gerard Thoo- len), de man met wie zij een geeste lijk heel sterke verhouding heeft gehad. Door het leren kennen van deze man, die zo'n 30 a 35 jaar ouder was dan zij, heeft zij die geestelijke ontwikkeling doorgemaakt en is zij zich bewust van zichzelf geworden". „Spier, een leerling van Jung die handlijnkunde bedreef, loopt als een rode draad door alle drie de boeken heen - daarin overigens steeds aangeduid met S, alsof zij zijn naam wil verzwijgen. Hij is de man geweest die haar leven de wending heeft gegeven naar dat aanvaarden, dat berusten, dat rijpe, volwassen oordeel dat ze heeft over zichzelf en de mensen om haar heen. In Westerbork bleken haar filoso fieën niet alleen mooipraterij te zijn, ze bracht ze ook in de praktijk. Ja, we zijn nu al druk met die materie bezig. De spelers praten met de regisseurs (Frederik de Groot en Ad van Kempen) en de schrijver en we spreken ook mensen die in het dagboek voorkomen en de oorlog overleefd hebben. Deze materie ver dient het om onder de aandacht van iedereen te komen". 'Vrouwen van Troje' gaat in feite ook over oorlog, een verloren oor log die smart om het verleden achterlaat, maar ook drang tot overleven, het invullen van een toekomst die er ogenschijnlijk niet meer is. Euripides laat - in een bewerking van Jean-Paul Sartre - de vrouwen van Troje, nadat hun stad is vernietigd door de Grieken, hun verhaal vertellen, hun klach ten uiten. Bea Meulman: „Er is wel geschre ven dat dit ouderwets toneel is, maar misschien is daar wel weer eens behoefte aan. Laatst zei de directeur van de schouwburg in Utrecht: dé mensen zijn zo blij als er in een Shakespeare eens géén fiets op komt. Dat vond ik wel aardig geformuleerd. 'Vrouwen van Troje' is een stuk waar je naar moet luisteren, een prachtige tekst van 2.500 jaar oud. Maar je voelt dat de mensen als ze zo stil naar je zitten te luisteren, ook iets ondergaan van de tijd van nu". „Naast Anita Menist (Hekuba) die de hele avond op het toneel is en de voorstelling draagt, samen met het koor, is er een aantal solisten, die maar één scène hebben. Mijn scène duurt tien minuten, maar die beleef ik zo intens, want het is een prachti ge scène. Je kan in één klap al je energie verbruiken. Ik vergelijk het wel met een sprint van een hardlo per en dat is best een fantastische ervaring". Frans P. J. Doeleman TERNEUZEN - De christelijke basis school 'De Stelle' in Terneuzen houdt zaterdag 11 mei een fancy fair en rommelmarkt in en om de school aan de Wagnerhof. De opbrengst is be stemd voor de aanschaf van audio visuele hulpmiddelen. De fancy fair en rommelmarkt worden opgeluisterd door draaiorgel 'De Vlinder'. De acti viteiten beginnen om 10.00 uur. AARDENBURG - Of kikkers ook last hebben van naweeën? Dat wist waar nemend burgemeester J. Asselbergs dinsdag tijdens de Aardenburgse raadsvergadering niet te zeggen. Ze ker was wel dat het plaatselijk eve nementencomité en de winkeliers vereniging Warvo de gemeenteraad vroegen de kikkerfeesten van 1984 miet 2000 gulden de helpende hand toe te steken. Een subsidie-achteraf, waar veel raadsleden moeite mee hadden. Het collegevoorstel om het bedrag toe te kennen, haalde het met de hakken over de sloot. Maar ook de vijf voorstemmers maak ten duidelijk: alleen deze keer mag het evenementencomité zich nog bui ten de gebaande paden van de subsi dieverordening begeven. Deze door iedereen onderschreven stelling het concert volgt een dansavond met kwam voort uit de late en weinig muzikale medewerking van 'The Tif- overzichtelijke aanvraag van de orga- 'anyband'. niserende instanties. He muziekavond begint om 20.00 uur. Zoals gezegd: het was een dubbeltje op z'n kant voor de Kikkerfeesten. Twee raadsleden uit het 'regerings kamp' waren afwezig, zodat de oppo sitiefracties voor het eerst sinds de vorige gemeenteraadsverkiezingen in de meerderheid waren. De stem van P. van Maele (Lijst Standaert) hielp het kikkerfestijn uit de rode cijfers. „Als het aan H. van Rie (D'66) had gelegen dan hadden de organisaties een beduidende lagere subsidie gekre gen". Hij sprak namens drie coalitie genoten: „Ik sta best positief tegen over de evenementen. Maar 2000 gul den is teveel van het goede". Hij signaleerde verschillende posten in de overgelegde rekening, zoals de vee- keuring en de muziekvereniging, die al door de gemeente werden gesubsi dieerd. Tevens zette hij grote vraagte kens bij het bedrag van 2400 gulden, dat de organisaties voor 'eten en drinken' hadden uitgetrokken. „Dat lijkt me wat veel", aldus Van Rie. Een kritische doorlichting van de begro ting bracht hem op een maximale subsidie van 750 gulden. J. de Ridder (vvd) voegde daaraan toe dat er één lijn moet worden getrok ken ten opzichte van de verenigin gen. „Voor subsidieaanvragen zijn er nu eenmaal bepaalde regels", stelde de liberaal vast. CDA'er E. Ferket kon zich een heel eind in de bezwaren van de oppositie vinden. Desondanks was hij met het college van mening dat de aanvraag gehonoreerd moest worden. Hij zei: „Je mag nu geen bom op de activiteiten gooien, dan verdwijnt de animo om ooit nog iets te organiseren. Wél is het nodig dat alles eens op een rijtje wordt gezet". Wethouder W. van Helden, die tevens zitting heeft in het evenementencomité, vroeg begrip voor de late subsidieaanvraag en het hoge bedrag voor de representatie kosten. „Je moet in zo'n organisatie zitten om te begrijpen dat dat ook wat aan drank kost. Dat valt niet met een schaartje te knippen. We kunnen wel aan het evenementencomité meege ven dat er voortaan wat beter op het eten en drinken moet worden gelet". Zijn collega-wethouder R. van de Wijnckel merkte tenslotte op dat het alleen maar te prijzen valt dat een winkeliersvereniging samen met een i evenementencomité zich voor derge lijke festiviteiten inzet. De bereidwilli ge houding met een waarschuwende vinger vond een krappe meerderheid in de raad, zodat het collegevoorstel met vijf tegen vier stemmen werd aangenomen. OOSTBURG - De Emancipatie Plan- groep West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een prachtige emancipatienota voor de regio opgesteld. Maar of de nota ook daadwerkelijk iets ten goe de zal veranderen is zeer de vraag. „Wij hebben niet de verwachting dat door dit emancipatieplan wezenlijke veranderingen zullen optreden in de meningen en het beleid van de ge meentelijke bestuurders". Dat schrijft de PSP-afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen aan de Eman cipatie Plangroep West-Zeeuwsch- Vlaanderen naar aanleiding van de nieuwe nota die vorige maand uit kwam. Het plan werd vorige week tijdens een hoorzitting in Oostburg besproken. Binnenkort wordt de nota ter goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraden van Oostburg, Aar denburg en Sluis. De PSP vindt dat de aanbevelingen in het emancipatie plan te vrijblijvend zijn gesteld. De 80 suggesties in het rapport zijn veelal in bewoordingen gesteld als: de gemeen te zal stimuleren of zal aandacht besteden aan... De pacifisten ver wachten daar weinig heil van. „De gemeenteraden zullen zonder noe menswaardige discussie de standpun ten van de plangroep en de colleges overnemen en zich vervolgens op de borst kloppen met de woorden: „Moet je toch eens zien wat wij allemaal ten behoeve van de emancipatie doen!". De PSP heeft de vrees, en uit ervaring weten wij dat die niet ongegrond is, dat er vervolgens niets zal gebeuren. De plangroep heeft verzuimd duide lijk stelling te nemen in een aantal zaken en daarmee is de discussie met de gemeentelijke overheid over werkelijke beleidsveranderingen op een dood punt gekomen", aldus de brief. Als mogelijke aanscherping van de aanbevelingen zou de PSP bij ver schillende punten een tijdslimiet wil len opnemen. Als voorbeeld: de ge meenten moeten bewerkstelligen dat binnen vijfjaar de helft van het aantal arbeidsuren binnen het gemeentelijk apparaat in deeltijdarbeid zou moe ten worden verricht. Bovendien zou er niet gesproken moeten worden over een kortere werkweek, maar over een kortere werkdag. Tevens zou vrijwilli gerswerk omgezet moeten worden in betaalde banen. De plangroep rept enkel over onkostenvergoedingen voor vrijwilligers. Verder is de PSP van meniung dat de rol van de vrouw in West-Zeeuwsch- Vlaanderen in een historische analy se moet worden duidelijk gemaakt, zodat de nota meer structuur krijgt. Alleen met dergelijke aanpassingen zal het emancipatieplan invloed uit oefenen op het gemeentelijk beleid. GRAAUW - Zowel de junioren als het seniorenteam van de EHBO afdeling Graauw hebben met succes deelgeno men aan de nationale EHBO-wedstrij- den in het Brabantse Gemert. De junioren wisten drie eerste en een tweede prijs in de wacht te slepen. Het seniorenteam behaalde een tweede prijs. Aan de nationale wedstrijden werd in totaal door 117 teams deelge nomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 17