^dirdag'^lle,ï BANDENSERVICE £%Emy8- m&sfmzpnm KAMPIOENSCHAP IN SLUISKIL Plaats uw familieberichten in de PZC 1 zateiJL 1 9en TERNEUZEN Gemeente Hontenisse TYPISTE/TELEFONISTE la Beter rijden kan stukken goedkoper Echtpaar Hendriks Lamswaarde vierde 60-jarig huwelijk 14 Peuterspeelzaal uit Nieuw-Namen vergadert Collecte Fataal GEMEENTE AXEL Bingo-avond EHBO Fanfare Nieuw-Namen geeft lenteconcert Collecte De veelzijdige service van Ster Bandenservice 8 Bandenspanning o'}f'flsPoring |.&.nde„ proSe,di%K WiellagerspeJing Schokdempers PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 1 MEI 1985 Frits Bakker weer klasse apart in het bekerkader SLUISKIL Met drie districtskampioenschappen in vier titeltoernooien is Frits Bakker de ongekroonde koning van de laatste jaren in de spelsoort kader 38/2. Na Sluiskil (1982) en Eede (1984) demonstreerde hij zijn absolute meesterschap in dit 'bekerkader' tijdens het kampioenschap dat in Sluiskil de finale beleefde. De winnende score bedroeg weliswaar slechts zestig procent, het moyenne (29.58) en een hoogste serie van 198 caramboles accentueerden Bakkers aparte klasse in het Zeeuws-Vlaamse district. Tegen dat schitterende moyenne en die '198' als hoogtepunt van een serie reeks die nog 151, 130 en 100 liet NIEUW-NAMEN Het bestuur van de peuterspeelzaal 'het Zonnestraal tje' in Nieuw-Namen houdt donder dag 9 mei vanaf 20.00 uur, voor de eerste keer sinds de oprichting, een algemene jaarvergadering in de Sint- Jozefschool in Nieuw-Namen. Op de agenda staan onder meer verslagen van de secretaris en penningmeester en een bestuursvereniging. SINT-JANSTEEN De collecte ten bate van de Gehandicaptensport, die door de jeugd van de voetbalvereni ging 'Steen' werd gehouden, heeft in Sint-Jansteen een bedrag van 892,65 gulden opgebracht. noteren kon het veld dat in Sluiskil in dit kampioenschap stapte niet op. Toegegeven, op weg naar die derde toernooiwinst kwam Frits Bakker de rest van de districtstop niet tegen. Maar zelfs al had Louis Dallinga hier mogen starten, zou Theo Platjouw besloten hebben om er, na een minder beste beurt vorig seizoen (geen toppo sitie in Eede en een moyenne van 'slechts' 21) in Sluiskil toch weer in te stappen, en zou Johnny Rottier er hier bij geweest zijn (Rottier werd kort voor het toernooi door een nie raandoening uitgeschakeld) dan nog had men Frits Bakker niet af kunnen houden van deze titel. Want dit 'be kerkader' is Bakkers favoriete spel soort. Dat hij er bijna niet in te verslaan is ondervond ook de groep die nu aange treden stond. „Een topgezelschap" keek districtsvoorzitter Cor Dirven bij de latere huldiging op die groep terug. Hij vergat daarbij gemakshalve dat Platjouw, Rottier en ook tot de top behoren. Met de nu geplaatste spelers in het toernooi werd het er voor favoriet Frits Bakker overigens niet gemakkelijker op. In dit kampioen schap 'op handicap' gaapte er naar elke tegenstander toe een enorm gat. Peter Snelders moest naar 180 caram boles, Koos Zwanink naar 165, Tonny van Eenenaam en Piet Cornelis naar 150 en Cor Verlinde zelfs naar 130 caramboles. En voor Frits Bakker lag de streep pas bij 300 caramboles ge trokken. Het dreigde de enige echte kaderspe ler al vroeg fataal te zullen worden. Meteen in de openingspartij deed Cor Verlinde een aanval op Bakkers posi tie. Verlinde, met de overige subtop pers op weg naar een uitstekend toernooi, leek het ook voor elkaar te zullen krijgen. Tot zijn tegenstander Diepbedroefd, maar met grote dankbaarheid voor wat hij voor ons heeft betekend, delen wij u mede, dat God plotseling tot Zich heeft geno men mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa CORNELIS VAN ESPEN echtgenoot van Neeltje Buijze op de leeftijd van 59 jaar. St.-Anna ter Muiden: N. van Espen-Buijze Sluis: J. van Espen S. van Espen-du Fossé Sluis: J. van Espen A. van Espen-Snauwaert Franky Sluis: M. Wesdorp-van Espen J. P. H. Wesdorp Cornelis Marinus Breskens: A. Carels-van Espen J. Carels Monique Miranda 4524 JR St.-Anna ter Muiden, 30 april 1985, Marktplein 10. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag, 3 mei om 15.15 uur op de Hervormde begraafplaats te St.-Anna ter Muiden. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk welke om 14.45 uur zal aanvan gen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafe nis in de kerk. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie ven deze aankondiging als zodanig te beschou wen. Met droefheid delen wij u mede, dat in groot Godsvertrouwen plotseling uit ons midden is weggenomen, na een leven van opofferende liefde voor velen onze lieve zuster, schoonzuster en tante ELISABETH DOBBELAAR weduwe van Jacobus Jan Rinkhoud in de ouderdom van 79 jaar. Namens de familie: Axel: E. W. Dees-Scheele Axel, 29 april 1985, Bernhardstraat 4. Correspondentieadres: Mevrouw F. W. Dees- Scheele, Marijkestraat 13, 4571 VW Axel. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op donder dag, 2 mei a.s. om 15.00 uur,op de oude Algemene Begraafplaats te Hoek. Vooraf wordt een dienst gehouden in de Neder landse Hervormde Kerk, Kerkdreef te Axel, die aanvangt om 14.00 uur. Zij die de dienst en de begrafenis wensen bij te wonen worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in het Torenlokaal van bovengenoemde kerk, na de begrafenis. Geen bloemen. Wat God doet dat is welgedaan Na een lange en liefdevolle verzorging in het bejaardenhuis 'Emmaüs' te IJzendijke en een verpleging in het St.-Antoniusziekenhuis té Oostburg, werd van ons weggenomen mijn moe der, onze schoonmoeder, oma en overgrootmoe der MARIE CLÉMENCE DE HULLU-GROOSMAN sinds 22 mei 1981 weduwe van Levinus J. de Hullu Zij bereikte de leeftijd van 86 jaar. Wij bewonderden en hielden van haar omdat zij ondanks een leven vol zorg en verdriet ons met een enkele opmerking kon doen glimlachen. Het gebed gaf haar levensmoed. Deze moed zullen wij ons dankbaar herinneren. Rotterdam: M. J. van der Have- de Hullu t J. van der Have Middelburg: J. E. van Bloois-de Hullu M. C. van Bloois Kleinkinderen en achterkleinkinderen IJzendijke, 30 april 1985. Correspondentie-adres: J. van der Have, Aristotelesstraat 97, 3076 BC Rotterdam. De teraardebestelling zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te IJzendijke, op zater dag 4 mei om 11.30 uur. Hieraan voorafgaande vindt een rouwplechtigheid plaats in de Ned. Hervormde Kerk, welke aanvangt om 11.00 uur. Deze zal geleid worden door de Weleerwaarde Heer W. A. G. Meeuse van de Ned. Hervormde Kerk te IJzendijke. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in Hotel 't Hof van Koop handel'. Geen bloemen - geen toespraken. Bedroefd maar dankbaar wat hij voor ons heeft betekend geven wij kennis dat na een langdurig ziek-zijn zacht en kalm van ons is heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader en lieve opa GELEIJN CORNELIS VAN DOESELAAR echtgenoot van Maria Suzanna Mielen in de ouderdom van 88 jaar. M. S. van Doeselaar-Mielen W. P. van Doeselaar J. H. van Doeselaar-Lippens Carla, Henk Peter Edwin-Lizy E. A. E. Murre-van Doeselaar J. W. Murre Hans Ilse 30 april 1985, Noteneeweg 29, 4535 AS Terneuzen. Correspondentie-adres: Dhr. W. P. van Doese laar, Trompstraat 5, 4535 BT Terneuzen. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag, 3 mei a.s. om 14.00 uur op de Zuiderbegraafplaats, na voorafgaande rouwdienst vanuit de Opstan- dingskerk, Bellamystraat 74, aanvangende om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemd gebouw. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie ven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Op de typekamer van de gemeentesecretarie wordt gevraagd een Vereist is minimaal HAVO-diploma en typediplo ma. Tevens strekt enige ervaring tot aanbeve ling. De salariëring is afhankelijk van opleiding, leef tijd en ervaring. De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Aanstelling zal plaatsvinden op basis van een 32-urige werkweek. Indiensttreding moet plaats kunnen vinden op korte termijn. Sollicitaties kunt u binnen tien dagen na het verschijnen van dit blad richten aan burgemees ter en wethouders van Hontenisse, postbus 20, 4587 ZG Kloosterzande. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Axel maken bekend, dat op zaterdag 4 mei 1985 de dodenher denking zal plaatsvinden. Zij nodigen de inwoners uit op die dag: a. vanaf des avonds 18.00 uur tot zonsondergang» de vlag halfstok te hangen; b. van 20.00-20.02 uur volkomen stilte in acht te nemen; c. hetzij persoonlijk, hetzij in verenigingsver band deel te nemen aan de bloemlegging bij het Poolse monument aan de Zeestraat/Oran jestraat, welke om 20.20 uur zal aanvangen. Axel, woensdag 1 mei 1985 Burgemeester en wethouders van Axel, A. Hack, burgemeester A. Dieleman, secretaris ineens 'explodeerde': een serie van 100 caramboles, kort daarop gevolgd door 90 punten. In de verkorte toer- nooi-uitgave (slechts zes in plaats van acht Finalisten) sneuvelde Bak ker daarna tegen Peter Srielders, maar liet na dat verlies twee partijen volgen die bol stonden van pure klasse: in zeven beurten over clubge noot Koos Zwanink heen met een magistraal opgebouwde serie van 198 caramboles. Meteen daarop ging Bakker in vier beurten langs Tonny van Eenenaam waarbij de start 151 en daar meteen 130 overheen de tegenstander alle illusies ontnam. Toen de beide concurrenten (Cor Ver linde en Koos Zwanink) daarna hun partij verloren wist Frits Bakker dat het weer gelukt was en dat de slotpar- tij tegen Cornelis zelfs nog verloren mocht gaan. Dat gebeurde dan ook. De handicap was echter - weer - overwonnen, de manier waarop zou Cor Dirven (die aan het eind van het seizoen zijn voorzitterschap om ge zondheidsredenen niet meer verlengt) in extase brengen. „Bekerkader kan ontzettend mooi zijn, ik heb van jou genoten", huldigde Dirven de kam pioen. Eindstand: 1 en districtskampioen Frits Bakker, KOT T. 6-29.58-198; 2 Peter Snel ders, HGL 6-12.96-60; 3 Piet Cornelis, TMW 6-8.63-40; 4 Cor Verlinde Ed Horemans 4-10.06-37; 5 Koos Zwanink 4-13.33-65; 6 Tonny van Eenenaam, SBC 4-11.32-58. TERNEUZEN „Ik ben een West-Zeeuws-Vlaming in hart en nieren. Mijn hart ligt in Oostburg, maar ik heb het in Terneuzen ook best naar mijn zin," zegt Jannis Herman (83) uit Terneuzen. Geboren in Waterland kerkje, woonde Jannis meer dan veertig jaar in Oostburg met zijn echtgenote Janna (82). Daar had hij een eigen aannemingsbedrijfje. Ongeveer zestien jaar geleden verhuisde het echtpaar Herman naar Terneuzen, waar ook hun dochter woont. Daar vierden ze dinsdag in familiekering hun zestigjarig huwelijk. In 1926 vestigde bouwvakker Herman zich, na zes jaar voor een baas te hebben gewerkt, als zelfstandig aannemer in Oostburg. Hij had na de oorlog met zijn bedrijfje een belangrijk aandeel in de wederop bouw van het totaal verwoeste Oostburg. „Ik zou niet meer weten aan hoeveel woningen ik heb helpen bouwen," zegt hij. Terwijl Jannis druk was in de, bouw, deed Janna het huishouden. Dat doet ze nog steeds. „Mijn vrouw en ik zijn gelukkig nog altijd behoorlijk actief," stelt Jannis vast. Zelf springt hij zo nu en dan nog eens op de flets om een toertje te gaan maken. „Dan rij ik eens naar Zelzate, of naar Boechoute." Oostburg vindt Jannis te ver op de flets. „Daar laat ik met per auto naar toe brengen." Dinsdag bleef Jannis' flets op stal, wat 's middags kwam burgemeester C. Ockeloen van Terneu zen het echtpaar met het diamanten huwelijk felicite ren. Koningin Beatrix bracht haar gelukwensen per brief over. Commissaris van de koningin in Zeeland dr. C. Boertien deed dat per telegram. Frits Bakker LAMSWAARDE Het was maandag precies zestig jaar geleden dat Piet Hendriks (86 jaar) en Lucie van de Bergen (86 jaar) in het huwelijk tra den. Het nog bijzonder vitale echt paar bracht die dag samen met vrien den, bekenden en familieleden op feestelijke wijze door. Buren en kinderen brachten het jubi lerende echtpaar na een korte rondrit naar de rooms-katholieke parochie kerk in Lamswaarde. Daar ging in een eucharistieviering pastoor C. Knip- scheer voor. Het bejaardenkoor van de afdeling Lamswaarde van de bond van ouderen, waar het echtpaar lid van is, verzorgde het muzikale gedeel te. Na een diner in zaal 'De Vier Jaargetijden' volgde 's avonds een druk bezochte receptie. Onder de aan wezigen was een afvaardiging van het gemeentebestuur van Hontenisse die gelukwensen kwam aanbieden. Ver der waren er gelukwenstelegrammen van de koningin en de commissaris van de koningin in Zeeland, dr C. Boertien. Het diamanten echtpaar heeft twee zoons, zes kleinkinderen en een achterkleinkind. Zij beheerden een boerenbedrijf. GRAAUW De EHBO-afdeling Graauw houdt zaterdag 4 mei een grote bingo-avond in het gemeen schapscentrum in Graauw. De op brengst daarvan komt geheel ten goe de aan de EHBO-afdeling. De bingo avond begint om 20.00 uur. NIEUW-NAMEN De fanfare Scheldezonen' uit Nieuw-Namei houdt zaterdag vanaf 20.00 uur in hel gemeenschapscentrum 'De Kauter een lenteconcert. Op dit sfeervolle concert verleent oolj de fanfare 'Nooit Gedacht' ui Graauw haar medewerking. De mu ziek die ten gehore gebracht wordt ij populair-klassieke muziek, modern muziek, en muziek uit films en musi cals. De fanfare 'Nooit Gedacht' staa onder leiding van H. de Gucht en di fanfare 'De Scheldezonen' onder lei ding van P. van Hecke. HULST De collecte ten bate van d Nederlandse Hartstichting heeft ii Hulst een bedrag van 3326,30 guldei opgebracht. In de kern Sint-Jansteei was de opbrengst 1011,30 gulden. "Ik dacht: laat ik m'n auto voor alle zekerheid maar 's laten na kijken. Het is tenslotte voorjaar en dan gaan we er weer met de auto op uit. Dus ging ik naar Ster Banden service voor zo'n veiligheidstest. Ze kontroleren er van alles, tot zelfs de ruitenwisserbladen toe. En wat het allermooiste is: zo'n veiligheids test kost je helemaal NIETS! Dat noem ik nog 's een stukje service". De deskundige medewerkers van Ster Bandenservice kunnen u op allerlei gebieden van dienst zijn. Zo kunt u er o.m. terecht voor uit lijnen en balanceren. Ster Banden service - de naam zegt het al - heeft natuurlijk ook talloze merkbanden, waarbij u elke keer weer aantrekke lijke aanbiedingen zult tegen komen. Bovendien is montage en BTW bij de prijs inbegrepen. Ster Bandenservice maakt zich ook I sterk voor z'n 'huismerk' J akku, een ijzersterke energiebron. Overigens krijgt u op deze akku maar liefst twee volle jaren garantie, i "5 >^Nnservice muniiV-L)v.. ijii uv, pn|o V uii ratie zal u zeker meevallen. Omdat het niet altijd nodig is de vol ledige uitlaat te vervangen, ver vangen wij uitsluitend het kapotte gedeelte. - ^^,ev^2Ziindek0ntrol~: Ruitenwisserbladen 7 O rV. KSP0nng Uitlaatpijpen/de '0. Akku Ook in schokdempers is Ster Bandenservice een expert. Met een uitgebreid en kompleet assortiment van Monroe de grootste leverancier van schokdempers ter wereld. Bovendien testen wij uw auto GRATIS, op onze elektronische schokdempertestbank. Kortom: ga dit voorjaar even bij Ster Bandenservice langs en u gaat met een gerust gevoel de zomer tegemoet! Ster Bandenservice heeft vestigingen in heel Nederland. Bij u in de buurt vindt u ons hier: ;L- !Ï4> Monroe'huntS^^^^^^® gt een uitvoerig restrinn jee,nemer ont- u een &&SSJST»*» Ster Bandenservice is een erkend Vaco specialist. Wij leveren volgens consumentenvoor- waarden en met Vaco Specialisten garantie. specialist STE Mr. FJ. Haarmanweg 2 (t.o. Jarino tennishal). Tel. 01150-13828. Open 8-17.30, za. 9-12 uur. TÏidens deTestdagcn extra TjSSta. aanbiedingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 30