Judotoernooi Clinge echte Holland België Markus van Kempen verrast in 250 cc All Ready wint lastig uitduel tegen Luctor Nacompetitiewedstrijd tussen Voorburg en AMYJ in Sas van Gent IEERSTE PLAA TS VOOR VERA VAN DEN BEEMT PZC/sport stormvogel II ia veel telwerk Lringkampioen [ring eendam wint van >e Graafschap lemoemenoe-dames ten onder in halve Ifmale nationaal |kampioenschap Gino de Jonge winnaar van motorcross KORFBAL IN DE AFDELING Egbert Versprille Kans op winst voor het Witte Paard II in promotiestrijd Zeeuws jeugdrecord diskuswerpen voor Bram van Peenen Goede prestatie Ko Koppejan in rallycross België IWOENSDAG 1 MEI 1985 21 ZEEUWSE VOLLEYBALPLOEG SPEELT VOORWEDSTRIJD Hans van Doorneveld blijft bij Haarlem Van Dommelen tweede Goede resultaten Zeeuwse turnsters in Zwijndrecht 5WIJNDRECHT Tijdens de iym Grand Prix in Zwijn- irecht hebben een aantal ieeuwse turnsters zich een joede uitgangspositie ver dorven voor een eventuele [finaleplaats in Dieren. Voor )elta Sport Zierikzee kwam [in de verschillende leeftijds categorieën prima voor de lag. |[n de klasse 4a was er een derde plaats voor Ernani de Boer (Delta Sport), door de overige Zeeuwse turnsters zal het een moeilijk karwei worden om nog in de finale te komen. 3e resultaten zijn: Manuela v.d. Mast IMTV) 10e; Francoise Minderhout (MTV) Q5e; Susan Post (VTV) 17e; Cindy Buijs (Delta Sport) 18e; Whin Cheuk (MTV) 19e; Jachtelt Cijvat 19e; Anita Keiwit (MTV) |l6e; Angellque de Muynck (VTV) 37e en üistel de Kaart (VTV) 38e. |ln de klasse 3a legde Linda Slootma- ker van Delta Sport beslag op een gierde plaats. Haar puntentotaal van 22.65 biedt nog perspectieven, ook al bmdat de winnares in deze klasse nog geen vol punt voorsprong op haar tiad. De resultaten van de overige i'LISSINGEN De Schelde-dames hebben hun laatste wedstrijdin de ivaterpolocompetitie tegen Punder- nan gewonnen (13-4) en eindigde laardoor op de vierde plaats. In de heren kringcompetitie is na een span nende strijd Stormvogel II als kam pioen uit de bus gerold. Schelde-Punderman 13-4 3e Schelde-dames moesten zaterdag avond nog aantgreden voor de laatste pompetitiewedstrijd tegen Punder- nan. Een wedstrijd die eigenlijk al op pO maart verspeeld had moeten wor- ien maar de dames uit Someren hadden toen geen zin in de reis. Na ^en forse straf moest de wedstrijd alsnog gespeeld worden. Het werd een Regelmatige overwinning. Via 3-0, 5-0 verd het uiteindelijk 13-4. Voor Schel le scoorden: Ria van der Hooft (5), lolinda Keesom (3), Anja Hartog (2), [Janna Verpaalen, Nicole Overdulve Rn Marjolein van de Neste (1). 3e eindstand in de 2e klasse dames is: 1 Breda 2 18-33; 2 Eszet 1 18-31; 3 Tempo 1 t-26; 4 Schelde 1 18-22; 5 Nautilus 1 18-18; 6 Bellas 1 18-18; 7 Punderman 1 18-14; 8 Thallassa 1 18-12; 9 Argo 2 18-3; 10 Aegir 1 8-1. ïvenals bij de dames is de heren kring waterpolocompetitie bijzonder bpannend geëindigd. Pas na de laat- jste wedstrijd en veel telwerk is de herenploeg van Stormvogel li kam pioen gewroden. Het eindigde samen iet Schelde en Scheldestroom op de eerste plaats en moest de balans opgemaakt worden van de onderlin ge wedstrijden. Ook nu hadden beide ploegen evenveel punten maar een beter doelsaldo wees Stormvogel li aan als kampioen. the uitslagen zijn: Scheldestroom-Ganze 14-3; Schelde-Stormvogel II 4-6; Stormvo gel III-Scheldestroom 3-10. De eindstand van het heren kring waterplo: |l Stormvogel II12-20, Schelde 12-20, Schel destroom 12-.20; 43 Bruinvis 12-12; 5 Ganze tl 12-6; 6 Stormvogel IV 12-.2; 7 Stormvogel til 12-2. 3EN HAAG (ANP) - Op Koninginne- iag werd één wedstrijd gespeeld in de eerste divisie: Veendam - De Iraafschap. Dit duel telt niet mee voor de vierde periodestand. 3e karakteristiek is: Veendam - De Graafschap 1-0 (1-0). 24. Klompstra 1-0. Scheidsrechter: Verhoef, toeschouwers: 25000 Stand eerste divisie betaald voetbal OTTERDAM Het damesrugby- eam van Oemoemenoe uit Middel- urg heeft in de halve finale om het andskampioenschap met 10-0 van ■C Wageningen verloren, ërwijl Oemoemenoe in de eerste wintig minuten van de wedstrijd met en duidelijk overwicht de tegenstan- er op eigen helft wist vast te houden, ag het geen kans om de tryline te alen en tot scoren te komen, ij een doorbraak van het Wage- ingse meisje Madeleine Bos in de 25e inuut was het met de Middelburgse ominantie gedaan en keek men te- én een achterstand van 4-0 aan dat erder opliep tot 6-0 na een geslaagde onversie van Letitia Versteegh. De chterstand liep vlak voor rust nog erder op door een tweede try van "adeleine Bos. ok in de tweede helft zag Oemoeme- oe geen kans meer om het goede egin van de eerste helft te herhalen n in punten om te zetten. De beide ndere finalisten, Utrechtse Rugby lub en Rugby Club Castricum, lieten aarna het publiek een schitterende artij zien ondanks de eenzijdige uit lag van 30-0 in het voordeel van trecht. ondag 5 mei zal op het sportpark De ëndracht te Amsterdam de eindron- e spelen tussen de Utrecht RC en RC ageningen die de kampioensbeker orig wist te veroveren. Zeeuwen waren: Astrid Baljeu (MTV) 24e; Lara Heffelaar (MTV) 28e; Miran da Kerkhove (MTV) 30e en Ellen Eegdeman (MTV) 35e. Wendy van der Velde van Delta Sport veroverde in de klasse 3b een bronzen medaille. De prestaties van de overige Zeeu wen waren: Kim Kruidenier (VTV) 9e; Vivienne Grim (Volharding) 11e; Debbie Swart (VTV) en Mirjam van Tiggelhoven (Delta Sport), beiden 16e; Wendy van de Broek (VTV) 18e; Edith Houmes (MTV) 21e; Esther Ko- le (Volharding) 24e, Yolanda van der Heijden (MTV) 26e en Francis Klink (Delta Sport) 28e. In de klasse 2a werd Mireille Lemaire van Delta Sport tweede. Zij verspeel de de eerste plaats bij de sprong. De tweede Zeeuwse turnster in deze klas se, Nicole van der Have van Volhar ding Goes, moest door een blessure de strijd voortijdig staken. In de klasse 2b ging Sandra de Keijzer (Delta Sport) met de overwinning CLINGE In het kleine, maar sfeervolle Malpertuus in Clinge is voor de 9e keer het individueel judotoernooi voor jongens tot en met 15 jaar gehouden. Daar er ook dit jaar weer niet alleen zo'n 180 Nederlandse judoka's op de mat verschenen, maar er ook nog eens 120 Belgische 'sportcollega's' naar Clinge waren gekomen, ontstond er een ware Holland-België sfeer. „Uniek in Zeeland en misschien wel in geheel Zuid-Nederland" aldus organisator Theo van de Brande, „is de bewerking van de gegevens tijdens het toernooi. Dit wordt ge heel aan de computer toever trouwd!" Mede door deze mechani-, satie, en door de goede leiding van de negen scheidsrechters, onder leiding van Staf de Moor uit Axel verlies alles volgens schema. De uitslagen: Geb. 76/77: 1 Racid Diele- man Axel; 2 Frederik Neijrink Korte- marke; 3 Sebastiaan v. Drongelen De Wee. Tot 28 kg: 1 Dennis van Sabben Axel; 2 Sven Matthijs Axel; 3 Bert Seijs Kortemarke. Tot 31 kg: 1 Björn Frank Kiai; 2 Jacky Triest De Wee; 3 Wijnand Hoek De Wee. Tot 34 kg: 1 Tomothij Mouton Gitse; 2 Joost Wijdooghe Gitse; 3 Brian v. d. Beek De Wee. Tot 37 kg: 1 Jeroen Calle Clinge; 2 Dennis Rouw De Wee; 3 Hidde Visman De Wee. Tot 41 kg: 1 Michiel Frankvoort De Wee; 2 Kris- toph Decruij Hooglede; 3 Michael v. d. Harst Kiai. Geb. 74/75: tot 28 kg: 1 Erik Vermeulen Clinge; 2 Erik de Visser Rei- merswaal; 3 Jeroen de Visser Reimers- waal. Tot 31 kg: 1 Maurice Critiaanse Kiai; 2 Jeroen Manten Reimerswaal; 3 Nick Decaestecker Kortemarke. Tot 34 kg: Martin Nieuwehuizen Reimerswaal; 2 Barry de Wilde Breskens; 3 Dennis Geselle Kiai. Tot 37 kg: 1 Frank Zerrijn Hooglede; 2 Jovica Pecanac De Wee; 3 Colin Braes Reimerswaal. Tot 41 kg: 1 Marcel Mulder Kiai; 2 Ardjan de Blaay Zaamslag; 3 Jan de Bruine De Wee. Tot 45 kg: 1 Albertino Louwerse Kiai; 2 Leon Drost Reimerswaal; 3 Peter Bouckhout Hooglede. 45+: 1 Andre van Driel Ter- neuzen; 2 Eric Clement Middelburg; Pascal van Poorten Hontenisse. Geb. 72/73: 1 Jan Courtens Hooglede; 2 Glen Geselle Kiai; 3 Kristoph Soenen Hooge- lede. —37 kg: 1 Jeroen in de Bosch De Wee; 2 Dennis van Graefschepe De Wee; 3 Marcel de Zeeuw De Wee. Tot 41 kg: 1 Ajando de Ridder Reimerswaal; 2 Wou ter Vinnekier Hooglede; 3 Pascal Bo- gaert Hontenisse; Tot 45 kg: 1 Marco Drost Reimerswaal; 2 Richard Weyer- mans Reimerswaal; 3 Mark van Feen Geelhoed. Tot 49 kg: 1 Piet Huiskens Geelhoed; 2 Joeri Depestel Kortemarke; 3 Henk v. d. Brink Hara. Tot 54 kg: Peter de Poortere Reimerswaal; 2 Jeroen Harthoorn De Wee. 54+: 1 Peter Mesu Middelburg; 2 Tim van Goethem Beve- ren; 3 Vico Braakman Axel. Geb. 70/71: tot 41 kg: 1 Christiaan Deturg Hooglede; 2 Geert van Remortel Beveren; 3 Detno- ni Houthoofd Hooglede. Tot 45 kg: 1 Rini Paauwe Reimerswaal; 2 Kristian Leer Kiai; 3 Danny Stolk De Wee. Tot 54 kg: Kristof Desimpel Kortemark; 2 Paul v. d. Bosch De Wee; 3 Filip Verbrugge Kortemark. Tot 59 kg: 1 Peter van Damme Reimerswaal; 2 Christoph Comptaer Hooglede; 3 Bas Heppe Rei merswaal. Tot 65 kg: 1 Edwin van Al phen Kiai; 2 Thomas v. d. Bossche Beveren; 3 Gino Lossie Kemzeke. 65 1 Cor de Ridder Middelburg; 2 Jos van Stee Reimerswaal; 3 Harold Vijnckier Breskens. Erik Vermeulen uit Clinge (links) in actie tegen Jeroen de Visser uit Reimerswaal. strijken. Zij was de enige turnster in deze klasse die een zes gemiddeld per toestel haalde. Monique Raaymakers (Delta Sport) en Willemien Langejans (Volharding) werden respectievelijk vierde en zevende. Nynke Botterweg kwam in de klasse la uit op een tweede plaats. Zij kon lange tijd haar concurrente Miranda Pluk (Olympia Cuijck) goed volgen, maar verloor door een vervelende handblessure bij de brug terrein. Ire ne Buijs (Delta Sport) legde beslag op een vijfde plaats. In de junior-klasse was er opnieuw succes voor Delta Sport: Vera van den Beemt was met 33.05 punten duidelijk de sterkste. Vooral haar balkoefening (9.00) was van een hoog gehalte. Monique van der Spek, even eens Delta Sport, eindigde op een zevende plaats, terwijl er voor Ella van de Weele en Constance Claeys) (beiden Volharding) respectievelijk een 20e en 26e plaats was weggelegd. AXEL De Sluiskilse motorcrosser Gino de Jonge is weer volledig terug. Dat bewees hij in het Belgische Oede- lem waar hij bij de junioren 250 cc zijn derde seizoenzege behaalde. Vo rig seizoen diende De Jonge zich reeds aan als een talent, maar een val tijdens een wedstrijd, gevolgd door een ernstig verkeersongeval, zorgde ervoor dat 1984 voor deze LTS-leer- ling als verloren kon worden be schouwd. Op het zware en modderige parkoers duldde De Jonge niemand voor zich. De eveneens sterke Belg Jan Goet- hals probeerde hem enkele malen van de koppositie te verdringen, maar De Jonge sloeg deze aanvallen telkens af, wat hem in beide manches deed zege vieren. In deze categorie streden Ron- ny Walhout en Frank van Kruisen ook in de voorste gelederen, dat hen op een verdienstelijke vierde en vijfde plaats in de eindrangschikking deed belanden. Bij de internationalen 250 cc was er een felle strijd om de eindzege tussen een tiental piloten, waaronder de Axe laars Johan Scheele en Tonnie Colijn. Door een vijfde plaats in de eerste manche en een derde in de tweede wist Scheele zich van de tweede plaats in het eindklassement te verze keren. Colijn wist zich uiteindelijk te verzekeren van de derde plaats in de eindklassering. Uitslagen: Debutanten 125 cc: 1. Axel Holvoet (Kruishoutem), 3. Steven Magnus (Vogelwaarde), 22. Mario de Smet (Terneu- zen). Junioren 250 cc: 1. Gino de Jonge (Sluiskil), 4. Ronny Walhout (Sluiskil), 5. Frank van Kruysen (Kloosterzande), 7. Jean-Pierre de Bleyser, 15. Eric Blaecke (Sluis); Junioren 500 cc: 1. Guy Dhaene (Wetteren), 8. Sam Jansen (Sluiskil); Inter nationalen 250 cc: 1. Gudo Perreman (Wetteren), 2. Johan Scheele (Axel), 3. Ton- ny Colijn (Axel), 15. Cees Sep (Middelburg); Internationalen 500 cc: 1. Hugo Dhaemers (Evergem), 3. Edward van de Klooster (Kapellebrug). Markus van Kempen VLISSINGEN De traditionele tweestrijd in de 250 cc tussen Kees Zuidhof en Bennie Poppe, tijdens de klassementswedstrijden van de MSV De Uitlaat in Vlissingen lijkt zich uit te breiden naar een strijd tussen een driemanschap. Jammer daarom was dat Bennie Poppe niet aan de start verscheen (hij was door werkzaamheden verhinderd). Degenen die dachten dat het nu een solo-cross van Kees Zuidhof zou worden keken verrast op toen Markus van kempen het Zuidhof knap moeilijk maakte. Zuidhof ondervond deze middag zelf nog wat hinder van een enkel bandblessure en moest daarom met een speciale laars rijden. In de eerste manche van de 250 cc nam Van Kempen een kopstart met achter hem een fel jagende Zuidhof. Zes ronden lang wist Van Kempen de aanvallen van Zuidhof af te slaan. Nadat Zuidhof de kop had overgenomen stond hij deze niet meer af. In de tweede manche leidde Zuidhof van start tot finish met achter hem Van Kempen. Pech was er voor de gebroeders Stroo in de 125 cc A. In de eerste manche nam Leo Stroo na twee ronden de leiding over van Peter van de Weele en begon aan een voorsprong te bouwen. Maar op drie ronden van het einde ging hij in de fout en staakte de strijd. Broer Ronnie kreeg met een defec te versnellingsbak af te rekenen op het moment dat hij op de tweede plaats lag. Na het uitvallen van de beide Stroo's ontspon zich een fel gevecht tussen Erik van de Wekken en Wim Kerkhove. Van de Wekken besliste de strijd met minimaal verschil in zijn voordeel. In de tweede manche nam Leo Stroo direct de leiding en stond deze niet meer af. Ronnie Stroo die nog om een andere motor was gereden, moest andermaal met pech de strijd staken. Erik van der Wekken finishte in deze manche op een tweede plaats kort achter Leo Stroo. Uitslagen: 50 cc: eerste en tweede man che: 1 Marijn Scheepers. 80 cc mini eerste en tweede manche: 1 Erwin Scharloo, 2 Bert Overwijk; 80 cc groot: eerste manche: 1 Martin van der Weele, 2 Marco Overweel, 3 Willem J. van de Wallenburg, tweede manche idem. 125 cc B: 1 Erwin Berendsen. 2 Rogier Verduyn-Lunel, 3 Jacky Eversdijk, 4 Piet van Dijk, 5 Hans Wisse; tweede manche: 1 Erwin Berendsen, 2 Jacky Eversdijk, 3 Sjaak Tange, 4 Rogier Ver duyn-Lunel, 5 Kees Boodt. 125 cc A: eerste manche: 1 Erik van der Wekken, 2 Wim Kerkhove, 3 André van der Graaf, 4 Henk Buys, 5 Peter van der Weele; tweede manche: 1 Leo Stroo, 2 Erik van der Wekken, 3 Wim Kerkhove, 4 André van der Graaf, 5 Henk Buys. 250 cc: eerste manche: 1 Kees Zuidhof, 2 Mar kus van Kempen, 3 Kees den Dekker, 4 Chris Markusse, 5 Ronald van de Eeden; tweede manche: 1 Kees Zuidhof, 2 Mar kus van Kempen. 3 Chris Markusse, 4 Ad Meerman, 5 Jan Bouwen. 500 cc eerste manche: 1 Jaap Verton, 2 Leo Ovaa, 3 Sjaak Meulmeester; tweede manche: 1 Jaap Verton, 2 Sjaak Meul meester, 3 Leo Ovaa. TERNEUZEN In de eerste klas afdeling van het veldkorfbal wist All Ready de moeilijke uitwedstrijd tegen Luctor Terneuzen in winst om te zetten. Daardoor komt de ploeg uit Zierikzee weer een stapje dichter bij de titel en moeten Luctor en Stormvogels II (dat thuis van Blauw Wit verloor) tegen degradatie vechten. Tjoba III scoorde gemakkelijker dan tegenstander Olympia en TOGO kwam tegen een geladen ONDO II als verliezer van het veld. Uitslagen: Luctor - All Ready 3-4; Tjoba III - Olympia 9-5; ONDO II - TOGO 8-3; Stormvogels II - Blauw Wit 4-5. Toen Luctor na een eerste helft met de wind tegen op 2-2 gekomen was zat de verrassende winst tegen de leiders er alleszins in. Maar zo goed als de Terneuzenaren gestart waren, zo slecht ging het na de rust. Gaandeweg kwamen de bezoekers terug in de wedstrijd en daar wist men de weinige kansen wel in de score uit te drukken: 3-4. Ook Olympia kon aanvallend te wei nig. In een wedstrijd waarin Tjoba snel op voorsprong kwam haalde Olympia fel en agressief uit, maar stond echter bij rust nog altijd achter (3-4). Op weg om in de tweede helft dan eindelijk aan te sluiten vielen de gasten bij 5-4 stil, en die doelpuntloze periode gebruikte Tjoba meteen om beslissend weg te lopen. Bij 9-4 was de wedstrijd gespeeld. Kees Marinissen en Lou Wisse hadden een belangrijk aandeel in de zege van ONDO. Al vrij vroeg leidde ONDO het offensief naar 5-1. Na 7-2 en tenslot te 8-3 had ONDO zijn revanche. In een gelijkopgaande wedstrijd werd nog eens duidelijk dat Stormvogels geen ploeg heeft waar de afwerking optimaal loopt. Om en om scorend wist het bezoekende Blauw Wit in de tweede helft op voorsprong te komen (4-3), veelzeggend voor de weinige aanvalskracht van de thuisploeg was daarna dat bij die stand tot driemaal toe een strafworp onbenut bleef. Dat falen op cruciale momenten kostte tenslotte de partij: 4-5. Stand afdeling le klasse A: 1 All Ready 1 11 18 2 Tjoba 3 11 15 3 ONDO 2 11 12 4 TOGO 1 11 12 5 Blauw Wit 1 11 10 6 Olympia 1 10 8 7 St.vogels 2 11 6 8 Luctor 1 10 5 VLISSINGEN De nacompetitie- wedstrijd tussen Starlift Voorburg en Deltalloyd/AMVJ die morgen, don derdag, in de gemeentelijke sporthal van Sas van Gent wordt gespeeld, zou het hoogtepunt moeten worden van de jubileumevenementen die het vijftienjarige (Savok) Sas van Gent dit voorjaar houdt. Gezien de wan prestatie van beide teams vorige maand in Goes ziet het er echter naar uit dat de voorwedstrijd, die zal gaan tussen een Zeeuwse volleybalselectie en de Belgische eerste divisionist Flamingo's/Maldegem, de grootste trekpleister van de avond zal wor den. Op zich was de gedachtengang na tuurlijk zo slecht niet - een nacompe titie organiseren voor de Nederlandse eredivisieclubs, die moest gelden als extra voorbereiding voor de interna tionals op de eindronden om de EK, die in september in ons land worden gespeeld. In de praktijk blijkt het idee echter helemaal niet te werken. De echte strijd is gestreden, de prijzen zijn verdeeld en de dames en heren volleyballers voelen er weinig meer voor om nu nog stad en land af te reizen. Met de gevolgen hiervan heeft het Zeeuwse publiek al op 10 april kunnen kennismaken, toen Starlift en Delta- lloyd voor het eerst in deze nacompe titie in Goes tegenover elkaar ston den. Terwijl Starlift nog enkele spe lers in de gelederen had - Jan Clardey, Jef Mol, Errol Rooij - die beseften dat het publiek gekomen was om spekta kel te zien, lieten de Amstelveners het voor ruim zevenhonderd man op be schamende wijze afweten. De organisatie in Sas van Gent heeft daarom besloten dat de voorwedstrijd niet, zoals eerst de bedoeling was, rond acht uur zal worden afgebroken, maar helemaal zal worden uitge speeld. „De wedstrijd in Goes heeft Starlift en Deltalloyd het recht van spreken ontnomen", meent Theo Sar- neel, een van de organisatoren, be slist. De grote afwezige in de Zeeuwse selec tie is Michel Everaer;, de nieuwste aanwinst van eredivif ionist Brevok/ ABC (Breda). Hij is om studieredenen verhinderd. Voor één speler heeft de wedstrijd Zeeland-Maldegem in elk geval iets extra's. Begin van dit jaar werd Egbert Versprille, de middenblok- keerder van De Sterre, na een oefen wedstrijd door de Belgen gevraagd volgend seizoen bij hen te komen spelen. Na een aantal proeftrainin- gen besloot de lange S'luise aanvaller tenslotte toch bij De Sterre te blij ven. Versprille bleef echter hoog genoteerd staan bij de Belgische clubleiding en een week geleden werd hij opnieuw benaderd. „Ik heb toen het contact niet meteen willen verbreken - het idee van promotie naar de eredivisie is tenslotte aanlokkelijk - maar de kans is toch erg klein dat ik alsnog naar België zal gaan. Ik zal Jan Schut in elk geval uiterlijk donderdag laten weten wat ik doe", aldus Versprille. De Zeeuwse selectie bestaat uit de volgende spelers: Egbert Versprille en Jan Schut (De SterreI, Pim van Soelen (EVVC), Guido de Beule, Werner Tak, Ron Reunis en William Taelman (Morres Hulst), Ko de Ruiter (Vovoc Vosselaere) en Rini Bouterse Myti- lus). Het team zal worden gecoacht door Gerard Puylaert. De voorwedstrijd begint om 18.30, terwijl de wedstrijd Starlift - Deltalloyd om 20.30 uur wordt gespeeld. HAARLEM (GPD) - Het bestuur van Haarlem en trainer Hans van Doorneveld zijn overeengekomen dat het thans lopende contract tot aan het eind van de rit zal blijven gelden. Dit betekent dat de oefenmeester nog twee seizoenen bij zijn huidige werk gever in dienst blijft, zoals enige maanden geleden werd vastgelegd. Voorzitter Henk Hut: „Het bestuur en Van Doorneveld zijn na een gesprek tot de conclusie gekomen dat het gesloten contract behoort te worden nageleefd". OOST-SOUBURG Floor van Dom melen van MSV 'De Uitlaat' in Vlissin gen is bij een trialwedstrijd in Ubach over Worms op een tweede plaats geëindigd. Deze wedstrijd telde mee voor het Nederlands kampioenschap. Van Dommelen leidt op dit moment in de stand om het Nederlands kam pioenschap. SAS VAN GENT De eerste promo tiewedstrijd van de Zeeuwse schaak kampioen, het tweede team van Het Witte Paard uit Sas van Gent, is bij een stand van 4-4 na een bikkelharde strijd afgebroken. Charlois II, de kampioen van de Rotterdamse Schaakbond, was met een bijzonder sterk team naar Zeeuwsch-Vlaande- ren gekomen, waarbij gerenommeer de spelers als Koevermans en Staal de eerste twee borden bezetten. Gert van Rij brak af na 70 zetten en zes uur spelen en heeft in een ingewik keld toreneindspel een pion meer. Of dat echter tot winst leidt is nog niet zeker. De tweede afgebroken partij aan het derde bord tussen Frans Snijders en M. de Wit is minder duide lijk. Snijders heeft remisekansen. Het heeft er overigens tijdens de wedstrijd niet naar uitgezien dat de Sasse spe lers nog met dit resultaat de strijd zouden afsluiten. Al r a anderhalf uur stond de ploeg met 1-0 achter doordat Mare Cardon wat te voortvarend met de stukken omging en al snel zijn koning om moest leggen. De overige borden stonden toen niet rooskleurig en er hing een nederlaag in de lucht. Langzamerhand werden de stellingen echter beter en bij het afbreken - bij een stand van 3,5-3,5 - claimde Cor Provoost aan het tiende bord remise omdat hij dacht dat de stelling op het bord zich driemaal had herhaald. Na nauwkeurig naspelen bleek dat Pro voost inderdaad gelijk had en hij haalde hiermee een verdiend half punt binnen. Gert van Rij speelt zijn partij uit in Rotterdam en Frans Snijders zal zaterdag 4 mei proberen de remise binnen te halen, hoewel nog niet bekend is waar dat zal gebeuren. De gedetailleerde uitslag ziet er als volgt uit: 1 G. van Rij - F. Koevermans afgebro ken; 2 R. van de Wynkele - J. Staal remise; 3 F. Snijders - M. de Wit afgebroken; 4 H. de Ridder - J. van Dam 0-1; 5 R. van Water schoot - H. Mesman remise; 6 Joh. Maes - G. Brand remise; 7 M. de Waal - G. Hofman 1-0; 8 M. Lacrosse - A. van Kouwenhoven 1-0; 9 M. Cardon - H. van de Velde 0-1; 10 C. Provoost - A. Spruyt remise. VLISSINGEN Onder voor atletiek uitermate slechte omstandigheden, er stond dwars over de baan een storm van windkracht acht en de temperatuur kwam niet Aboven de 6 graden, hielden de Vlissingse atle tiekverenigingen Marathon en Zee land Sport op de kunststofbaan te Vlissingen testwedstrijden. Grote man was A-junior Bram van Peenen. Deze pupil van trainer Piet Versluijs verbeterde niet alleen op alle drie de onderdelen waarop hij uit kwam zijn persoonlijke en clubre cords, maar wierp bij het diskuswer pen als eerste Zeeuwse junior de dis kus over de 40-meter grens. Zijn prima prestaties waren bij het kogelstoten 13,14 m, diskuswerpen 43,46 m en speerwerpen 55,66 m. Dit laatste was slechts een halve meter onder het Zeeuwse record. Overigens bleken deze middag vele Vlissingse atleten goed overwinterd te hebben. Zo was er bij het verspringen heren een persoonlijk en clubrecord voor Roel van Laere die met 6.68 m zijn clubgenoot Gerben Rodts net een centimeter voorbleef. Op de 100 m nam Gerben revanche door met 11,2 sec. vlak voor Roel te eindigen, die 11,3 sec. noteerde. De voornaamste uitslagen zijn: hoogsprin gen meisjes AB 1 Karen Glerum Mar. 1.50; 80 m horden jongens D le serie: 1 Ingmar Hofman Mar. 16,0; hoogspringen meisjes C: 1 Ingrid Pul Mar. 1,45; verspringen heren' jongens A: 1 Roel van Laere Mar. 6,68, 2 Gerben Rodts Mar. 6,67; kogelstoten meis jes B: 1 Petra Geleijns Mar. 9,71; kogelsto ten jongens A: 1 Bram van Peenen Mar. 13,14; kogelstoten heren: 1 Bert de Jonge Mar. 14,36; verspringen jongens D: 1 Marcel Dingemanse Mar. 4,75: 1000 m jongens D: 1 Walter Houtzager Mar. 3.19,3; 800 m jon gens C: 1 Marco Hoogerland Mar. 2.24,7; diskuswerpen heren: 1 Bert de Jonge Mar. 44,02; verspringen meisjes A: 1 Jeanette Mastenbroek Mr. 4,92; 800 m meisjes B: 1 Karen Glerum Mar. 2.22,8; 2 Kristel Logghe Mar. 2.24,5; diskuswerpen jongens A: 1 Bram van Peenen Mar. 43,46: 60 m meisjes D: 1 Sandra Moeslan Mar. 8,9; 2 Christel Dingemanse Mar. 8,9; 100 m heren jongens A: 1 Gerben Rodts Mar. 11,2; 2 Roel van Laere Mar. 11,3; speerwerpen herenjon gens A: 1 Bram van Peenen Mar. 55,66; kogelstoten meisjes C: 1 Bianca Cornelisse Mar. 9,65. ARENDONK (BELGIË) Ko Koppe jan uit Domburg is zich nadrukkelijk bij de nationale rallycrosstop aan het scharen. De stijgende lijn in zijn prestaties is zich nog steeds aan het voortzetten, hij bewees dat tijdens een internationale cross op het cir cuit van het Belgische Arendonk. Achter de sterke Belg Jan van Elde- ren klasseerde Koppejan zich op een uitstekende tweede plaats in de klas se tot 1600 cc. Met een tweede, een vijfde en een derde tijd in de respectievelijke series (waarbij hij overigens ook nog een heat wist te winnen) plaatste Koppe jan zich met zijn Renault 5 Turbo voor de A-finale, waar hij de derde start plaats kreeg toegewezen. Na een spannende strijd klasseerde Koppe jan zich tenslotte achter Van Elderen op de tweede plaats. Ook Bram van de Wege Uit Axel plaatste zich voor de A-finale in Aren- donk. Met een zesde, een negende en een vijfde tijd in de manches mocht Van de Wege in die eindstrijd op de vijfde plaats van start gaan. Op die plaats legde de Zeeuws-Vlaming uit eindelijk ook beslag. Fons Picavet uit Zaamslag was minder fortuinlijk. De eerste manche kwam hij nog zonder kleerscheuren door, maar in de twee de moest hij met motorpech uitvallen In het dagklassement legde hij uitein delijk beslag op de negentiende plaats. In de-klasse boven 1600 cc veroverde Jan de Vos uit Axel een plaats in de B-finale, waarin hij uiteindelijk als vijfde eindigde, wat er op neer kwam, dat hij in het dagklassement als elfde eindigde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 21