Hattrick Ronald Bun goed voor de titel Axel schiet tekort op beslissende momenten Clinge naar winst dankzij een omstreden strafschop Sluiskil niet meer op volle toeren: 1-1 Breskens ontspringt de degradatiedans VOGEL WAARDE NAAR DERDE KLAS Vosmeer weer op gedeelde koppositie Matig Vlissingen verliest NA ZEGE IN TUMULTUEUS DUEL MET VEERSE BOYS roven vlaggen Overwicht IJZENDIJKE BESLISTE DE COMPETITIE: 1-0 ZEGE Terneuzen veilig POLITIE BEGELEIDING SCHEIDSRECHTER Aangeslagen m Tweede klas Derde klas Vierde klas Reserves Vooruitzichten Jong Ambon zijn uiterst somber WOENSDAG 1 MEI 1985 VOGELWAARDE Na de zwaarbevochten 3-2 overwinning in de derby tegen Hontenisse ïeerste bij Vogelwaarde een intense spanning. De ruststand van Axel - IJzendijke speelde laarin een rol: 0-1 stond Axel toen achter en dat resultaat betekende dat Vogelwaarde onverwacht het kampioenschap zou kunnen vieren. Terwijl geruchten binnen kwamen dat Axel inderdaad verloren had, de gelukwensen van Hontenisse aan het adres van het Vogelwaarde-bestuur wat aarzelend in ontvangst werden genomen liet de telefoon in de oestuurskamer het afweten: alleen maar ruis... /ogelwaarde-spelers wilden niet on- ier de douches: de bloemen van Hon- enisse bleven nog even in de auto. Tot dan vanuit het dorp het bevrij- lende bericht kwam dat Axel echt net 1-0 verloren had. Toen konden de ;ebruikelijke tonelen opgevoerd wor- len: dansende supporters, een Vogel- vaarde-ploeg die terug het veld op cwam om de aanhang te bedanken. Sn die Guust de Schepper, vooraf jehuldigd bij zijn vijfhonderdste wed- itrijd voor de ploeg, op de schouders ïam. Tranen ook, 'van puur geluk' zei :x-trainer Bert van der Meyden, die ien jaar geleden met Vogelwaarde uit ie derde klas degradeerde, /ogelwaardes huidige trainer Rinus MIDDELBURG Vosmeer is weer lelijk gekomen aan de leiding in de derde klas G. De Thoolse ploeg won map met 2-1 bij MOC en staat weer laast BSC, dat 1-1 speelde in Hoeven. ICS is weer op dreef na de 1-1 tegen Noordhoek. Aanstaande zondag wordt gespeeld BSC-VES en RSV- ^osmeer en RCS moet naar SVW'67. VIOC-VOSMEER De ploegen speel- ien een leuke wedstrijd en gezien het jekeken spel van Vosmeer in de twee- Ie helft is de 2-1-winst verdiend. Al na ïegen minuten ontstond de eerste gevaarlijke kans, maar de Vosmeer- loelman tikte de kopbal van Hage- ïaars tegen de lat. In de 24e minuut cwam MOC toch op voorsprong door Dick Rombout (1-0), maar drie minu- ;en later strafte Leo Polderman slecht vegwerken van 16 meter beheerst af: -1. Negentien minuten na rust viel naar ater bleek het winnende doelpunt, oen Hans Vaders attent reageerde: -2. Vosmeer speelde daarna rustig en )ekeken en kreeg met uitvallen zelfs ïog de beste kansen. ■JOORDHOEK-RCS De ploegen ipeelden goed voetbal, maar kregen och te weinig kansen. De 1-1 is een erechte uitslag, ook al gezien de ;rote inzet die beide aan de dag egden. Vijf minuten voor de rust cwamen de Zeeuwen via Ron Rose- 'elt op 0-1 en een kwartier in de weede helft scoorde Mart Kauters de 'erdiende gelijkmaker: 1-1. Zegers bleef bij al deze gelukkige momenten kalm. „De bekroning van een goed seizoen, en mentaal knap van de ploeg dat die de inzinking na de winterstop zo vlug kon verwer ken", prees Zegers zijn team. Zegers wilde zich niet direct uitlaten over de verwachtingen na promotie in de der de klas, maar had er wel vertrouwen in. „In de vierde klas hebben we van boven gespeeld, het spel vaak moeten maken. Dat is niet direct onze kracht. We zijn eigenlijk een counterploeg. En in die derde klas mogen we niet verwachten direct in de top mee te spelen, zullen we het spel niet moeten maken en kunnen we die geliefkoosde counter dus hanteren. Daar zijn we sterk in, Vogelwaarde zal volgend seizoen dus een heel ander gezicht laten zien", wist Zegers. Die counter moest het, na een groot overwicht, ook in de derby tegen Hontenisse aanspreken. Uitstekend gestart liep Vogelwaarde in de eerste vijfentwintig minuten van dit duel tegen een goed georganiseerde Hon- tenisse-verdediging op, zag in dat offensief Jos Lambert van dichtbij overschieten en bezoekende doelman George van Damme een paar keer knappe reddingen verrichten. Met Frans van Meele en Luuk Thuy ech ter steeds meer winnaar op het mid denveld kwamen de gasten na onge veer een half uur op voorsprong. Frans van Meele leverde een strakke voorzet af, Gini Buysrogge stormde daarop in, maar voor Buysrogge ge vaarlijk kon worden greep voorstop per Richard van Dijk in. Ongelukkig genoeg schoot die in greep langs een totaal verraste doel man De Schepper: 0-1. Kansen op een beslissende voorsprong toen Honte nisse in het laatste kwartier van de eerste helft uitgespeelde kansen kreeg (Buysrogge) maar zijn spits zag mis sen. En ook de vrije trap van Nol Morcus was onbereikbaar voor De Schepper, spatte echter op de lat uiteen. Hoe razend gevaarlijk Vogel waarde-spits Ronald Bun wel is be wees hij op slag van rust: totaal ongedekt gelaten lobde hij de gelijk maker achter Van Damme: 1-1. De tweede helft begon sensationeel: al in de eerste minuut liep Bun door iedereen heen (2-1), een minuut later sloeg Hontenisse met een fraaie kop bal van Jos de Waal doeltreffend terug 2-2. In een ware propagandawedstrijd vochten daarna de twee ploegen voor de winst. Die kwam bijna voorspel baar bij de ploeg die er tenslotte toch het meeste recht op had. Weer was het Ronald Bun die halverwege die tweede helft, en bij een steeds verder wegzakkend middenveld van de bezoekers, de groeiende druk van Vogelwaarde onderstreepte. Weer op rechts, waar Robbie van Meelen de zwakke plek in de afweer was, kon Vogelwaarde vrij komen, Emery de Schepper zag zijn inzet nog wel ge keerd, maar de rebound was voor een gretige Bun die Van Damme kansloos liet op zijn schuiver: 3-2. Het kampioensteam van Vogelwaarde A AXEL De Axelse trainer Rudie Steel heeft dit jaar maar al te vaak kunnen zien dat zijn ploeg zonder twijfel de kwaliteiten bezit om hoger te gaan spelen. Dat had Axel min of meer ook wel waargemaakt in de wedstrijden tot nu toe. De kanshebber voor de titel verloor nog maar elén keer voor eigen publiek: in de allereerste wedstrijd tegen de latere concurrent Vogelwaarde. En ook in uitwedstrijden wekte Axel dikwijls de indruk dat het eindelijk op weg was om zich op te werken naar een hoger niveau. Maar aan het eind van de rit begon Voor velen was de teleurstelling nau- het slopende gevecht kennelijk zijn tol te eisen. Vorige week bleef Axel moeizaam in de race en handhaafde zich nog op één punt van de koplo pers. Gisteravond moest het voorlaat ste obstakel genomen worden. In een zinderende spanning keek Axel in de thuiswedstrijd tegen IJzendijke na tien minuten al tegen een 1-0 achter stand aan. Na de rust stapelden de kansen zich op voor de massaal aan vallende thuisclub, maar de verlos sende treffer bleef uit. 5LUISKIL Supporters van voet- ialvereniging 'Virtus' uit Zevenber gen hebben dinsdagavond vier van le tien vlaggen ontvreemd die in rarband met de 5 mei-herdenking, lanstaande zondag, aan de Baljuw- aan in Sluiskil waren geplaatst. De iupporters waren naar Sluiskil geko- nen om getuige te zijn van een iportief treffen tussen 'Virtus' en W sluiskil. Sort na hun aankomst sneden ze met nessen de vlaggen van de Verenigde staten, het Verenigd Koninkrijk, de Jnie van Sowjet Republieken en Po en van hun masten en begaven zich erug naar het voetbalveld, gevolgd Ptloor enkele boze Sluiskillenaren die ran de baldadige actie getuige waren. Daar aangekomen, bleken de vlaggen poorloos. Het bestuur van 'Virtus' Joeg beschuldigingen over diefstal anvankelijk in de wind. Na tussen- omst van de Terneuzense gemeente- lolitie, maakten de daders zich echter ekend en kwamen ook de vlaggen, ie onder de bus van de supporters en |n struiken waren verborgen, boven ater. Tegen de daders, een drietal inderjarige supporters, werd geen roces-verbaal opgemaakt. Wel toon- e het bestuur van 'Virtus' op verzoek ran de organisatoren van de 5 mei- erdenking in Sluiskil, zich bereid om en schadevergoeding van vijfentwin- ig gulden te betalen, én van de organisatoren over het ebeuren: „Het is triest dat de heden- aagse jeugd zo weinig waardering eeft voor onze bevrijders". 'ÏIDDELBURG Vooral met het oog >p de wedstrijd zondag tegen Baro nie ziet het er na de 2-1 nederlaag in linge bijzonder slecht uit voor teen, in de derde klas D. Terneuzen s definitief veilig na de 1-0 winst bij lluzona en is zondag gastheer van Sllinge. Baronie en Goes hielden het l >p 0-0. JpLUZONA-TERNEUZEN Een af- J tandsschot van Hans van de Belt gracht Terneuzen al na zes minuten P een 0-1 voorsprong. Doelman Peter aas dook over de bal heen! Cluzona eeft daarna meer aangedrongen, aar de afwerking faalde volledig. Er wamen ook te weinig echt uitge beelde kansen om aanspraak te mo len maken op de gelijkmaker. Het verwicht was er wel, maar echt in oeilijkheden is Terneuzen nauwe- ijks geweest. ARONIE-GOES De ploegen ver- lienden niet meer dan een 0-0. De vedstrijd ging goed gelijk op, maar ian beide kanten kwamen er bar reinig kansen. Baronie had een keer >ech, voor de rust, toen Van Pruijssen egen de lat kopte, terwijl vooral in de tweede helft Goes-doelman Dimmy lan Zanten een hoofdrol vervulde. CLINGE Vlak voor het einde van de altijd al beladen streekderby tussen Clinge en Steen haalde scheidsrechter Rinus Verhelst zich de woede van alles wat Steen was op de hals. De arbiter uit Axel wees drie minuten voor tijd bij een 1-1 stand in de voor degradatie zo belangrijke wedstrijd resoluut naar de stip, nadat de Steen-verde diger Mare Vermorken de doorge broken Nelis de Visser had ge vloerd. Pas na een afkoelingsperio de op het veld mocht Jacky Eve- raert aanleggen voor de strafschop. Hij faalde niet en schoot Clinge naar de 2-1 zege. Na afloop ging scheidsrechter Verhelst onder poli tiebegeleiding van het veld. De strafschop werd in het Steen kamp fel omstreden. Iedereen ver wees daarbij naar een vrijwel iden tiek incident dat zich een kwartier eerder aan Clinge-zijde had afge speeld. Toen legde Verhelst de bal echter net buiten het strafschopge bied. De arbiter zelf twijfelde echter niet. „De overtreding van de Clinge- verdediger was er net buiten", had hij geconstateerd. „De overtreding van Vermorken was er net binnen. Dan is er geen twijfel mogelijk: strafschop. Alleen moet je er een beetje moed voor hebben om in zo'n wedstrijd een dergelijke beslissing vlak voor tijd te nemen. Maar ik heb alles goed gezien", hield hij vol. „Ik was er steeds dicht bij en er is me niets ontgaan". Zijn beslissing om Clinge in de slotfase een strafschop toe te ken nen deed de vlam in de pan slaan. De derby was tot op dat moment binnen de grenzen van het toelaat bare gespeeld maar dreigde heel even volkomen uit de hand te lo pen. „Daarom heb ik die afkoe lingsperiode ingelast", verklaarde de scheidsrechter na afloop. „De Steen-spelers waren natuurlijk heel aangeslagen. Dat begreep ik en daarom werden er dingen ge zegd en gedaan, waarvoor ik boe kingen had kunnen uitdelen. Maar dat zou niet juist geweest zijn", vond hij. De belangen waren im mers zo groot en als je dan zo het schip in gaat: dan begrijp ik de reacties". Aan Steen-zijde was er echter maar weinig begrip voor zijn optreden. „Dit was een dramatische ontkno ping", stelde een geémotioneerde Walter van Duysse dan ook vast. „Strafschop akkoord, maar dan hadden wij er ook een moeten krij gen". Van Duysse besefte daarbij dat het doek voor Steen bijna geval len is. „Ik ben vijfjaar hoofdtrainer van Steen geweest en uitgerekend tegen de ploeg waar ik volgend seizoen aan de slag ga moeten we zo verliezen. Dan moet het zondag tegen Baronie gebeuren". Het moet gezegd Van Duysse had zijn spelers met een aanvallend con cept het veld ingestuurd. Het was de garantie voor een aantrekkelijke wedstrijd, waarin beide teams aan elkaar gewaagd waren en waarin Clinge een snel verkregen voor sprong (door een schitterende kop bal van Pascal Delforge) nog voor rust uit handen moest geven. De winnende treffer van Jacky Eve- raert was voor Clinge een grote geruststelling: mede door de resul taten van de overige degradatie kandidaten is het derdeklasser schap veilig gesteld. Clinge-Steen 2-1 trust 1-1); 8e min. 1-0 Pascal Delforge. 30e min. 1-1 leigen doel punt Jan de Visser87e min. 2-1 Jacky Everaert. Toeschouwers 800. Scheids rechter R. Verhelst. Geen boekingen. welijks te verwerken. Zó dicht was Axel de laatste jaren niet bij de titel geweest: het had zich wel vaak weten te mengen in de strijd om de bovenste plaatsen, maar niet in de vorm zoals dat nu gebeurde. Het leek er een heel seizoen op dat Axel vooral aanvallend sterker was geworden. Rudie Steel zag zijn team méér scoren (Fonny Verstraeten bijvoorbeeld al elf keer) en zeker ook minder goals tegen krij gen. Alleen: op de beslissende mo menten ontbrak er vaak nog iets aan de vrij jonge ploeg. Zo verloor Axel onlangs nog de be langrijke uitwedstrijd bij HW met 6-3. Dat was ongetwijfeld het diepte punt in de competitie. En daarna speelde het teleurstellend gelijk tegen Hontenisse en kwam uit bij Vogel waarde niet verder dan 1-1. Dat alles had weliswaar nog geen ernstige gevolgen voor de kansen. Axel kon nog een bedreiging vormen als het in de laatste twee wedstrijden maar in staat was geweest om de maximale winst te halen. Hoewel het ook dan nog afhankelijk was van Vogelwaarde. Want de leiders van het eerste uur hadden in deze slotfase de troeven nog zelf in handen. Axel verspeelde tenslotte de kansen door een matige eerste helft tegen IJzendijke en vooral ook door onfor- tuin na de rust. Na tien minuten had Werner van de Bulck al gescoord: handig profiterend van een misser in de verdediging. Eén keer was ook Axel gevaarlijk, toen Dick de Pooter een vrije trap via de keeper net naast het doel zag verdwijnen. Het offensief dat daarna op Fred de Krijger afrolde, had tenminste de ge lijkmaker moeten opleveren. Eric Deij schoot bijvoorbeeld tegen de lat, Henk Michels kopte op de paal en schoot tegen de lat en verder moest Fred de Krijger al zijn klasse aanspre ken om de voorsprong vast te houden. Maar het lukte IJzendijke wonderwel: de 1-0 bleef tot in de laatste minuten overeind en deed Axel verbleken. BERGEN OP ZOOM Vlissingen slaagt er maar niet in om het kam pioenschap nog enige glans te geven. Na het behalen van de titel (veertien dagen geleden) werd er twee dagen later moeizaam gelijk gespeeld tegen Breskens (1-1) en gisteren moest de formatie van trainer Cees Vermunt in Bergen op Zoom zelfs een neder laag incasseren tegen degradatiekan didaat Dosko. Dosko-Vlissingen was een pittige wedstrijd, omdat er voor de thuisclub veel op het spel stond. De Brabanders vechten tegen degradatie en moesten deze wedstrijd per se winnen. In de eerste helft was Vlissingen toch de betere ploeg. Al na vijf minuten scoor de Frans Schaap 0-1, maar zijn goal werd om onbegrijpelijke redenen door scheidsrechter Merks afgekeurd. Dat veroorzaakte de nodige irritatie in het veld, hetgeen de wedstrijd niet ten goede kwam. In de 15e minuut kwam Dosko op 1-0 via een strafschop van Paul Fransen (hij werd in het straf schopgebied onderuit gehaald door Peter Damen). Na de hervatting bleef Vlissingen de betere ploeg, maar de gelijkmaker kwam er niet, al was Huib Meerman daar wel een keer dicht bij. Zijn keiharde schot werd echter schitte rend gekeerd door doelman Jan de Best. Zo bleef het dus 1-0 voor Dosko. In het duel werden maar liefst vier spelers 'op de bon' geslingerd. Arbiter Merks schreef Ruud Cornells, Eric Aarden (beiden Vlissingen) en Ed Timmers en Gaby Niemantsverdriet (beiden Dosko) op. SLUISKIL Met enkele tientallen luidruchtige supporters was Virtus gisteren naar Sluiskil gereisd om zich een uitgangspositie te verwerven voor het behoud van het tweedeklasserschap. De Brabanders gaan nog één wedstrijd tegemoet (thuis tegen Dosko) en lijken het nog te redden. Dat zal mede te danken zijn aan de 1-1 die er gisteravond op het scorebord kwam. Sluiskil nam een vroege voorsprong, maar ging vervolgens niet meer tot het uiterste. Het werd niettemin een aantrekkelijk duel, waarin beide ploegen tenslotte nog kansen kregen op de volle winst. Een moment uit de wedstrijd tussen Clinge donker shirt) en Steen. Daar had Sluiskil de meeste aan spraak op mogen maken: de Zeeuwen waren niet in de sterkste opstelling en hadden desondanks meestal een vel- doverwicht. Zonder Peter Zwart en Fons de Brouwer voor de rust was h et initiatief toen al vaak voor de vrijuit spelende thuisclub. De snelle start resulteerde al na twee minuten spelen in de openingsgoal. De aangever was Dennis de Bruine, die op kon rukken op de vleugel. En omdat de verdediging van Virtus vol ledig mistastte kon Peter van Koute ren raak koppen: 1-0. Het was de aanzet voor een wedstrijd die snel op en neer ging, zonder hoogstaand voet bal, maar met twee hardwerkende elftallen. Virtus bracht de spanning al vroeg terug. Na dertien minuten kon Willy de Jong plotseling tegenscoren (1-1). Even later was er zelfs een kans op een voorsprong voor de Brabanders, toen Victor Claeijs de lat raakte. Voor de rest bleef het bij een groot aantal schuchtere pogingen. Virtus verdedig de in de eerste plaats het kostbare punt en kreeg na de rust zijn zijn. Het bleef 1-1 zonder dat er van echt ge vaarlijke momenten sprake kon zijn. Sluiskil-Virtus 1-1: 2e min. Peter van Kou teren 1-0, 13e min. Willy de Jong 1-1. Scheidsrechter Kees Koeijvoets uit Vlissin gen. Toeschouwers 200. Boekingen geen. BRESKENS Niet zonder slag of stoot is Breskens er gisteravond in geslaagd de degradatiedans te ont springen. Het belangrijke duel tegen Veerse Boys eindigde in een 2-1- overwinning voor Breskens, dat zich daarmee verzekerde van lijfsbehoud. Invaller-scheidsrechter Peter Herre- bout uit Zaamslag moest in deze beladen ontmoeting een afkoelings periode van vijf minuten inlassen op een moment dat de emoties iets te hoog opliepen. Na het tweede Breskens-doelpunt van Willy de Jaeger (uit een strafschop) sloeg de vlam in de pan. Enkele spelers van Veerse Boys raakten over het kookpunt heen en in de daarop volgende vijf minuten werden er enke le fikse aanslagen op de benen van de Breskens-spelers gepleegd. Het spel liep helemaal uit de hand toen Han van de Kieboom de Breskens-aan- voerder tegen het gras werkte nadat deze een onschuldige overtreding had begaan. Een ogenblik later lag er een wirwar van spelers met elkaar in de knoop. Scheidsrechter Peter Herre- bout laste vervolgens terecht een pau ze in van vijf minuten. In het resteren de halfuur kreeg het duel weer hetzelf de karakter als voor het incident. Breskens had van begin af aan de tegenstanders goed onder controle. Aanvallend vanuit een gesloten ver dediging moest Jos Vissers al in de zesde minuut een schot van Henri Mookhoek van de lijn halen. Enkele minuten later was de Veerse Boys verdediging echter kansloos. Harrie Riemens kapte op rechts Paul van Gennip knap uit en op zijn voorzet kopte Theo Schram, die meedeed voor een geblesseerde Ronnie de Ruijsscher, via de binnenkant van de paal de openingstreffer in. Zeven minuten later was het echter alweer gelijk. De Breskens-defensie bleef op een pass van Gerrie Klaren- beek staan wegens vermeend buiten spel en stelde zo Anton Joore in staat om 1-1 te scoren. Voor rust moest doelman Jos de Meij er nog tweemaal zijn talenten tonen op inzetten van Camiel van Rattingen en Henri Mookhoek, terwijl Harrie Riemens een keer keihard naast schoot. Riemens en Mookhoek deden het trouwens uitstekend in de spits. Mookhoek was dan ook de inleider van de winnende treffer. Aangespeeld op dertig meter van het doel passeer de hij drie man op rij, inclusief keeper De Meijer, die hem echter nog wel tegen de grond wist te werken en hoewel Harrie Riemens de bal nog in de touwen wist te krijgen gaf scheids rechter Herrebout een strafschop. De na zijn schorsing in de basis terugge keerde De Jaeger velde het vonnis over Veerse Boys. Het betekende de eerste Breskens-zege sinds 2 decem ber. Breskens-Veerse Boys 2-1. Tiende minuut: Theo Schram 1-0; 17e minuut Anton Joore 1-1; 55e minuut Willy de Jaeger 2-1. Boeking voor Anton Mureau. Aantal toeschouwers: 800. 2e klas B: Breskens - Veerse Boys 2-1, Sluiskil - Vlrtus 1-1, DOSKO - Vlissin gen 1-0. Vlissignen 21 14 4 3 32 44-14 Boeimeer 21 12 3 6 27 34-21 Middelburg 21 9 5 7 23 27-33 NOAD 21 6 10 5 22 19-21 Taxandria 21 6 9 6 21 29-28 Zierikzee 21 7 7 7 21 25-24 Sluiskil 21 5 11 5 21 25-28 Breskens 21 6 8 7 20 24-25 Internos 21 5 9 7 19 19-20 Virtus 21 5 7 9 17 22-32 DOSKO 21 4 7 10 15 21-29 Veerse Boys 21 3 8 10 14 19-33 3e klas D: Baronie - Goes 0-0, Cluzo na - Terneuzen 0-1, Schutters - DIVO 1-3, Steenbergen - JEKA 2-2. Roosen daal - SC Gastel 2-2, Clinge - Steen 2-1. 21 10 21 9 Baronie Cluzona Goes Steenbergen Roosendaal Terneuzen DIVO Clinge JEKA SC Gastel De Schutters Steen 21 21 21 21 21 21 21 21 21 21 6 10 6 8 4 11 5 8 5 7 4 8 3 28 34-17 3 27 25-17 7 23 30-25 5 23 26-23 7 23 24-23 5 22 21-22 7 20 22-21 6 19 26-30 8 18 25-28 9 17 27-34 9 16 27-37 5 6 10 16 22-32 4e klas G: NSV - RSV 0-2, Hoeven - BSC 1-1, Kruisland - SVW'67 0-1, MOC'17 - Vosmeer 1-2, Noordhoek - RCS 1-1, Oudemolen - VES 3-1. BSC 21 10 6 5 26 35-24 Vosmeer 21 10 6 5 26 33-25 Oudemolen 21 6 10 5 22 27-24 RSV 21 6 10 5 22 22-20 MOC'17 21 5 11 5 21 34-31 SC kruisland 21 6 8 7 20 26-26 SVW'67 21 4 12 5 20 16-17 RCS 20 6 7 7 19 21-26 VES'35 20 5 9 6 19 26-22 Noordhoek 21 5 9 7 19 25-28 NSV 21 5 9 7 19 29-34 Hoeven 21 3 11 7 17 23-29 4e klas H: Axel - IJzendijke 0-1, HW - Koewacht 2-0, Noormannen - Ria 0-2, Vogelwaarde - Hontenisse 3-2 (Vogel waarde kampioen), Philippine - Jong ambon 2-2, Biervliet - Hoofdplaat 3-1. 21 12 21 11 21 10 21 9 Vogelwaarde HW'24 Axel IJzendijke Hoofdplaat Koewacht Philippine Noormannen Hontenisse Biervliet Ria W Jong Ambon 21 21 21 21 21 21 21 21 3 30 33-13 5 27 41-25 4 27 32-17 5 25 26-22 6 22 29-20 6 20 19-22 7 19 22-29 7 19 23-33 8 8 18 21-27 6 10 16 22-33 7 10 15 25-35 6 11 14 24-41 Res. 3e klas A: Terneuzen 2 - Middel burg 3 3-5, HW 2 - Sluiskil 2 1-0, Steen 2 - Vlissingen 3 4-0 (Steen kampioen). Steen 2 18 10 7 HW'24 2 18 11 4 Terneuzen 2 17 9 3 Vogelwaarde 2 17 6 6 Sluiskil 2 17 7 4 Axel 2 18 Middelburg 3 17 Vlissingen 3 18 Aardenburg 2 16 Jong Ambon 2 18 1 27 35-14 3 26 25-16 5 21 27-18 5 18 25-13 6 18 21-21 7 17 21-22 8 16 29-24 10 12 27-36 10 10 17-36 11 9 15-42 Gilze 2 0-1, Res. 3e klas B: Virtus 2 Baardwijk 2 - Jeka 2 5-1, Moerse Boys 2 - HVW 3 1-0, NOAD 2 - Bavel 2 4-0, Baronie 2 - WSC 2 2-1. Gilze 2 22 13 8 1 34 40-14 NOAD 2 22 13 Baardwijk 2 22 12 Baronie 2 21 12 Moerse Boys 2 21 13 Virtus 2 Internos 2 WSC 2 Bavel 2 HW'24 3 JEKA 2 RSV 2 22 21 22 22 22 22 21 5 4 31 33-16 7 3 31 44-27 6 3 30 48-23 4 4 30 34-19 6 7 24 38-21 8 6 22 26-23 5 9 21 36-30 6 13 12 28-52 4 15 10 26-62 5 15 9 19-41 4 16 6 16-60 MIDDELBURG De 2-2 van Jong Ambon in Philippine is zeker geen slechte prestatie, maar wat betreft de degradatie uit de vierde klas H lijkt dat onvoldoende, want Ria won met 2-0 bij Noormannen en Biervliet klopte Hoofdplaat met 3-1. PHILIPPINE - JONG AMBON De Middelburgers moesten per se winnen en er werd nu wel met veel inzet gespeeld. Philippine had overigens voor rust toch wel iets betere kansen en kwam tien minuten voor rust op voorsprong, toen Werner Corijn een solo van eigen helft met een knappe lob besloot: 1-0. Jong Ambon kwam na rust fel opzetten en kreeg toen ook betere kansen. Bennie Waisapy kopte de stand fraai naar 1-1, maar uit een van de schaarse kansen kon Noel IJsebaert de thuisclub toch op 2-1 zetten. Dat was het sein voor een alles-of-niets offensief van Jong Am bon. Het leverde in de blessuretijd alsnog de dikverdiende 2-2 op, via Ruud Loppies. NOORMANNEN - RIA De Zeeuws- Vlamingen speelden met meer inzet, waren feller, kregen ook de betere kansen en dat zonder Egbert Aude- naerd en Staf Martens (vielen pas een kwartier voor tijd in). Tot de rust bleef het 0-0. Noormannen startte na rust hoopvol, maar toen de kansen niet benut werden trok Ria weer het initiatief aan zich en kwam acht minuten voor tijd door een kopbal van Mario Soethaert op 0-1. De inge vallen Staf Martens maakte er een minuut voor het einde nog 0-2 van. HW - KOEWACHT Een vrijuit spelend HW heeft er een prima pot van gemaakt. De winst had zelfs rui mer uit kunnen vallen, als na vele goede combinaties beter afgewerkt had geworden. Nu bleef het bij 2-0. Na 32 minuten werd het 1-0 door Albert Emeleer en 23 minuten na de rust zorgde Paul Seghers voor de beslis sende 2-0. BIERVLIET - HOOFDPLAAT Bier vliet zette de goede reeks resultaten van de laatste weken voort tegen Hoofdplaat, dat na rust eerst op een 0-1 voorsprong kwam maar uiteinde lijk toch kansloos verloor. Voor de rust waren de twee ploegen aan elkaar gewaagd. Tweede goede keepers hiel den hun doel schoon. Na de hervat ting opende Walter Thomas met een kopbal de score (0-1), maar niet veel later liet Erwin Duysserink de gelijk maker aantekenen. Uit een hoek schop zette Duysserink Biervliet op voorsprong (2-1) en zeven minuten voor het einde besliste Koos Krul de wedstrijd. Hij werd aangespeeld door Robbie Versluys en maakte alleen voor doelman Thomaes geen fout: 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 19