NEDERLANDSE RENNERS HAKEN DEFINITIEF AF Untonio agudelo beste klimmer in zevende etappe MVV strikt Cruijff KNVB houdt tonnen over aan interlands Westduitsers nu bijna zeker van toernooi Mexico Prohaska lonkt nog steeds naar Italië PZC/sport lussen in Ie leer bij ielerprofs 1 Jong Oranje klopt jeugd Oostenrijk Iram Wattel wint -dressuur van tfing Walcheren Goud waard Stand WK-groep OOSTENRIJKSE ROUTINIER VANAVOND TEGEN NEDERLAND 'Overgang' Outsider Wegens dronkenschap 17 WOENSDAG 1 MEI 1985 i H. Jk., «■pr lLTO CAMPO (GPD) - Ie rol van de Nederlan- lers in de Vuelta is defi- [itief uitgespeeld.) ;venals maandag kon- jen Peter Winnen, Ge-, jard Veldscholten en Iteven Rooks gisteren ij lange na niet met de lesten mee omhoog aar het 1650 meter loog gelegen Alto Cam- |o. Het tijdverlies was leliswaar iets minder |an in de zesde etappe, laar bemoedigend was |et allemaal niet wat de •nnèrs van assistent- |loegleider Jules de We- |er lieten zien. 'innen klaagde aan de _reep over zwarte Bieeuw voor zijn ogen. Hij was totaal leeg. Win nen: „Ik ben te ver ge gaan. Het had niet veel gescheeld of ik was vol ledig ontploft. Ik heb last van maag- en darm stoornissen en daardoor kon ik niet goed eten. Dat heeft me vandaag genekt". Ook Veldschol ten had niet genoeg kunnen eten, waardoor zijn krachtenreservoir onvoldoende was voor deze zware rit. Veld scholten: „Ik heb nog wat van de andere jon gens gekregen, maar het was niet genoeg. Er was ook maar één ravitaille ring en dat is veel te weinig voor zo'n rit van dit kaliber". Bert Oos terbosch haalde als eni ge van de Post-ploeg de finish niet. Hij hield het tijdens de beklimming van de tweede col, na ruim 100 kilometer, voor gezien. Fred de Bruyne, publi- citeitsmanager van Pa nasonic, had weinig goe de woorden over voor de tijdritspecialist. Ge vraagd naar de redén van Oosterbosch' opga ve zei de Belg laatdun kend: „Je kent Ooster bosch toch wel? Hij zal wel weer last van heim wee hebben". Waarmee ook voor Oosterbosch de keuze in de Tour- ploeg steeds ondenk baarder wordt. De Columbiaan Antonio Agudelo sprint naar de zege in de zevende etappe van de Ronde van Spanje olombianen krijgen greep p internationale peloton lLTO CAMPO (GPD) - Er is maar één grote Colombiaanse vlag te zien in de Ronde van ipanje en daarmee werd gisteren uitbundig gezwaaid. Het eerbetoon gold Antonio Agudelo, lie in het kale ski-oord Alto Campo voor een Colombiaanse primeur zorgde. De 25-jarige ichtgewicht klimmer nam na een slopende klauterpartij de zevende etappe van de Vuelta foor zijn rekening en accentueerde aldus nog eens dat het Colombiaanse wielrennen steeds ïeer greep krijgt op het internatonale peloton, zeker waar het het grotere rondewerk betreft. pp de flanken van de vijf cols die listeren in Cantabrie moesten worden [verwonnen, fietsten de Zuidameri- taanse condors onstuimig naar bo- len. Behalve Agudelo, die zijn bij laam 'tomaat' met zich meedraagt, laren ook zijn landgenoten Sammy Cabrera en 'Pacho Rodriguez in de lontlinie te vinden, toen het menens Lerd. Zij ontwikkelden zo'n hoog tem- lo, dat slechts de Schot Robert Millar |n de Spanjaard Pelle Ruiz Cabesta- ly, die zijn falende ploeggenoot Pedro Mgado afloste als klassementslei- Ier, in hun spoor meekonden. Het is de Colombianen ernst om zich |en vooraanstaande positie in het furopese peloton te veroveren. Na het 1983 begonnen pionierswerk, heb- len de Zuidamerikanen veel geleerd, lo zijn ze er achter gekomen, dat het [eter is om als echte profs door het l'ielerleven te gaan. Tot dit seizoen eden de kleine mannekes met een Imateurlicentie, maar men heeft inge- len dat dat nogal wat nadelen met Tich mee bracht. bat er veel geld in de Colombiaanse wielersport omgaat is geen geheim, [te équipe, die hoofdzakelijk reclame naakt voor de van oorsprong Duitse Batterijfabrikant Varta, draait dit jaar met een budget van zo'n ander half miljoen dollar. Dat geld wordt overigens niet alleen door Varta gefi nancierd, maar tevens door een aan tal co-sponsors. Die hebben zich - vijf in getal - allemaal een plaats op de blauw/gele tricots van de klimgeiten verworven. Urrego: „Nu we de afge lopen jaren naam hebben gemaakt, blijken we interessant te zijn gewor den voor de commercie. We hoeven er nu niet meer achteraan te lopen en dat is natuurlijk een goede zaak voor ons". De grootste co-sponsor is de verzeke ringsmaatschappij Colpatria, die een soort van schaduwprof voor zijn reke ning heeft genomen, zij het alleen voor binnenlandse wedstrijden. In den vreemde wordt slechts de naam Varta uitgedragen. In totaal bestaat de ploeg van directeur-sportief Raul Meza uit 23 renners, waarvan er 13 bij Varta rijden en 11 bij Colpatria. Gezamenlijk werken zij dit jaar het grote Europese circuit af, terwijl de belangen in eigen land tussendoor niet worden vergeten. Urrego: „Het is iedere keer een heel gevlieg heen en weer en daarmee alleen al is veel geld gemoeid, want een retourtje Europa kost per persoon zo'n zesduizend gul den". Na de Ronde van Spanje gaat het overgrote deel van de ploeg terug naar Bogota, op Herrera, Ramirez en Corredor na. Dit drietal gaat zich in de buurt van Toulouse voorbereiden op de Ronde van Frankrijk. Ze wor den tussen de Dauphiné Libéré en de Tour nog wel even verwacht in eigen land om zich te laten zien in de Ronde van Colombia, waar het wielergekke volk natuurlijk zijn helden van vorig jaar (Ramirez won als eerste Colom biaan de Dauphiné en Herrera boekte een historisch succes op Alpe d'Huez) niet wil missen. Inmiddels heeft ook de Colombiaanse commercie zich op de Europese markt gestort. In de Vuelta wordt tegen betaling van honderdduizenden pese ta's op grote schaal reclame gemaakt 'voor het nationale produkt bij uit stek: de koffie. En daar blijft het niet bij. Urrego: „Café de Colombia gaat dit jaar ook de bolletjestrui in de Tour adopteren". Dat betekent dat Tour baas Felix Levitan uit Zuid-Amerika een aardige bom duiten tegemoet kan zien, want als geen ander is Levitan tuk op het grote geld. In de zevende etappe staakte Bert Ooster bosch (Ned) met de Westduitser Weber de strijd. De uitslag van de zevende etappe is: 1. Antonio Agudelo (Col) 194 km in 5.56.49; 2. Robert Millar (Sch) z.t; 3. Pello Ruiz Cabe- stany (Spa) z.t; 4. Samuel Cabrera (Col) 5.56.57; 5. Francisco Rodriguez (Col) z.t; 6. Pedro Munoz (Spa) 5.57.47; 7. Raimund Dietzen (BrD) 5.57.52; 8. Fabio Parra (Col) 5.57.57; 9. Pascal Simon (Fra) 5.58.04; 10. Jose Luis Navaro (Spa) 5.58.11; 11. Eric Caritoux (Fra) z.t; 12. Jesus Blanco (Spa) z.t; 13. Faustino Ruperez (Spa) z.t; 14. Celestina Prieto (Spa) z.t; 15. Julian Goros- pe (Spa) z.t; 30. Winnen (Ned) op 2.49; 31. Veldscholten (Ned) z.t; 34. Delgado (Spa) op 3.49; 38. Rooks (Ned) z.t; 91. De Rooy (Ned) op 15.50; 94. Hermans (Ned) z.t; 120. Grewal (VSt) op 23.52; 134. Wekema (Ned) op 31.27; 136. E. Planckaert (Bel) z.t; 139. W. Planc- kaert (Bel) z.t Na de zevende etappe ziet het algemene klassement er als volgt uit: 1. Cabestany 38.17.19; 2 Millar op 6 sec; 3. Rodriguez op 43; 4. Parrc op 2.20; 5. Dietzen op 2.24; 6. Munoz (Spa) op 2.26; 7. Gaston (Spa) op 3.13; 8. Navaro op 3.16; 9. Blanco op 3.30; 10. Agudelo op 3.36; 11. Delgado op 3.42; 12. Ruperez op 3.49; 13. Rodriguez Magro (Spa) op 3.50; 14. Gorospe op 3.51; 15. Simon op 4.04; 18. Winnen op 6.01; 23. Veldscholten op 6.26; 34. Rooks op 10.55; 58. Hermans op 27.13; 61. De Roov op 30.09; 119. Grewal op 1.03.08; 128. E Planckaert op 1.07.52: 134. Wekema op 1.12.14; 136. W. Planckaert op 1.12.48 LTO DE CAMPOO (ANP) - De wiel- Jenners uit de Sowjet-Unie hebben liog niet veel laten zien in de Ronde I an Spanje. Het tiental onder leiding I an Gennadi Goroenov heeft amper restaties geboekt. Alleen Malakov con dinsdag de Memorial Agostinho, en premie ter nagedachtenis van de orig jaar verongelukte Portugees. I We zijn hier alleen gekomen om te I iren van de profs", vertelde Goroe- ov. „Dit is voor het eerst dat we (eelnemen aan een wedstrijd van de rofkalender. Deze tien renners zijn ok niet de beste tien van het land op it moment. Onze beste coureurs star- n in de Vredeskoers, die begint voor e Ronde van Spanje is afgelopen. We illen weten hoe profrenners leven, oe ze zich voorbereiden op wedstrij den en wat hun tactiek is. Dat we niet eel presteren, komt omdat de Sowje- mateurs zelden wedstrijden van nger dan 200 kilometer rijden. Erva- ngen opdoen en gegevens verzame- n, daarvoor zijn we naar Spanje ekomen. ILISSINGEN De kring Walcheren lield een dressuur- en springwedstrijd lp het terrein Vlissingen-Oost. Twee Ingen voor de paarden leverden twee finnaars op: Bram Wattel met Epinal i Pascal de Kam met Z-Yakima. Bij Ie pony's bleek Linda Blomme met lunsheary de beste. Zij behaalde 125 lunten. Het ponyspringen was voor Jaja Beun met Ronnie-Mayor, terwijl Ie overwinning bij de paarden ging |aar Annemieke Boone met Rialto. itslagen: ring 1, B-dressuur paarden: 1 ram Wattel, Epinal, Oranjezon; 2 Carla 'inderhoud, Wensleydale, Vroonruiters; 3 •ine Visser, Walinda, Oranjezon. Ring 2, dressuur paarden: 1 Pascal de Kam. Yakima, Walcheren; 2 Hanneke v. oeyen. Oscar, Oranjezon; 3 Annemieke oone, Rialto, Gouwe Reyers. Ring 3, B- 'essuur pony's: 1 Linda Blomme, Suns- ary, Scheldestad; 2 Sacha Frauenfelder, ■omy, Gouwe Reyers; 3 Hellen Nooyen, runi, Gouwe Reyers. Springen paarden: 1 anemieke Boone, Rialto, Gouwe Reyers; ICorien Geelhoed, Pompidou, Oranjezon; 3 lm de Looff, Vladimir, Oranjezon. Sprin- n pony's: 1 Maja Beun, Ronnie-Mayor, ranjezon; 2 Jeanine Marteyn, Taranka, Gouw Reyers; 3 Mare Timmerman, Ramo- Oranjezon. Johan Cruijff MAASTRICHT (GPD) - MVV is een verbintenis voor onbepaalde tijd aan gegaan met Johan Cruijff. Hij zal zich bij de Maastrichtse club gaan bezig houden met de jeugdopleiding en ver der optreden als adviseur van de technische staf. Duidelijk is echter dat niet alleen een beroep wordt gedaan op de voetbal-know-know van de maestro. Zeker zo belangrijk is dat Cruijff zijn naam verbindt aan MVV in de promotiesfeer, onder meer om te komen tot realisering van het nieuwe supermoderne voetbalstadion. KAMPEN Was klunen tijdens de jongste Elfstedentocht slechts een noodzakelijk kwaad, op koninginnedag werd het lopen op de schaats verheven tot een aparte bezigheid met een heuse Nederlandse titel. Winnaar werd Andries Kasper uit Driel (Gelderland). Miny de Vries uit Leeuwarden is sinds enkele dagen de trotse bezitster van een Elfstedenkruisje, hoewel zij de tocht niet geschaatst heeft. Het is het geschenk van haar logé, de 21-jarige student Max Dirkzwager uit Haarlem, die bij haar en haar zoon gastvrij logies kreeg en de tocht binnen twaalf uur reed. HAARLEM/ZEIST (GPD) - Door de overweldigende belangstelling voor de thuiswedstrijden van het Nederlands elftal tegen ,Spanje, Malta, Hongarije en (vanavond) Oostenrijk is het sectiebestuur betaald voetbal geconfronteerd met een uiterst luxe probleem. Terwijl veel clubs in ere- en eerste divisie nauwelijks nog inkomsten hebben, stroomt het geld bij penningmeester Henk Hut binnen. „Ik heb als beheerder van de penningen dan ook alleen maar prettige zorgen. Het beeld dat nu is ontstaan is zeer florissant. Daarom zullen we volgende week in het sectiebestuur maar eens moeten gaan praten over de doelen waaraan we een deel van het geld, ongeveer een half miljoen gulden, zullen besteden", aldus Hut. Toen Hut, die tevens voorzitter is van Haarlem, precies twee jaar geleden plaatsnam in het sectiebe stuur, drong hij al snel aan op het creëren van een reservepotje 'voor de mindere dagen in financieel op zicht van het Nederlands elftal'. Dat egalisatiefonds werd in de loop van het seizoen 1983/84 in het leven geroepen. Dank zij het feit dat het Feyenoord-stadion voor de inter land tegen Spanje (16 november 1983), Malta (een maand later) en Hongerarije (vorig jaar oktober) volliep en ook woensdagavond 60.000 toeschouwers aanwezig zul len zijn tegen Oostenrijk, zal de reserve al zo'n slordige drie miljoen gulden bedragen. Aangezien eerder een plafond van 2,5 miljoen werd afgesproken, betekent dat derhalve een 'overschot' van een half mil joen. De basis voor die gunstige ontwik keling werd gelegd in Dublin, waar het Nederlands elftal op 12 oktober 1983 de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Ierland met 3-2 won. Zou Nederland, dat bij rust nog met 2-0 achter stond, hebben verloren, dan had het tegen Spanje en Malta vrijwel zeker voor lege stadions moeten spelen. De doelpunten die Gullit (twee maal) en Van Basten in Dublin maakten, bleken al snel goud waard. Op 14 oktober 1981 (tegen België) in Rotterdam had het Ne derlands elftal in eigen land voor het laatst een vol stadion getrok ken. Die prestatie werd niet alleen geëvenaard tegen Spanje maar ook tegen het nietige Malta en hoewel het vriendschappelijke duel tegen Denemarken vervolgens slechts 6000 toeschouwers naar het Ajax- stadion trok („en dat terwijl op 10.000 was gerekend") werd dat seizoen afgesloten met een positief saldo van ruim twee miljoen gul den. Van dat bedrag verdween 1.750.000 gulden in het egalisatie fonds. Die gang van zaken herhaalt zich in de huidige voetbaljaargang. In het egalisatiefonds worden ove rigens niet de bedragen gestort die binnenkomen dank zij het in 1984 met Sony voor drie jaar gesloten contract dat het betaalde voetbal 500.000 gulden per jaar oplevert. „Dat zijn structurele baten". Wel bestaat de kans dat het fonds nog een behoorlijke injectie zal krijgen als het Nederlands elftal er in slaagt Oostenrijk te kloppen. In dat geval speelt Nederland als nummer twee van groep vijf een dubbele wedstrijd tegen de num mer twee van de eerste poule waar schijnlijk Polen of België. Wie van de twee het dan wordt maakt me niets uit. Ik denk dat de Nederlan ders dan zodanig in de WK-stem- ming zijn gekomen dat we opnieuw een uitverkocht stadion zullen heb ben. Haalt Nederland die tweede plaats niet, ja, dan wordt het an ders, omdat er het komende sei zoen verder geen kwalificatiewed strijden op het programma staan". PRAAG (SID/DPA/ANP) - De Westduitsers kunnen hun tickets voor Mexico bestellen. Hun deelneming aan de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1986 staat dinsdag na de duidelijke zege (5-1) in Praag op Tsjechoslowakije zo goed als vast. De knappe overwinning betekende de vijfde in serie in groep twee van de voorronde. Met nog drie wedstrijden te spelen hebben de Westduitsers vier punten voorsprong op Portugal, dat met Zweden in strijd verwikkeld is om de tweede plaats, die eveneens automatisch de deur opent voor Mexico. Opvallend in de fraaie overwinning van de Westduitsers was, dat die tot stand kwam zonder de inbreng van de in het buitenland spelende vedetten Briegel en Rummenigge. Beiden „Ita lianen" waren geblesseerd en werden vervangen door respectievelijk Ja- kobs en Rahn. Het collectief van Beckenbauer bleek dinsdag in het met 38.000 toeschouwers uitverkochte Evzen-Rosicky-stadion in Praag zo sterk, dat Briegel en Rummenigge geen seconde gemist werden. Vanaf de aftrap wervelden de Westduitsers over het veld, bouwden in hoog tempo prachtige combinaties op en lieten de VLISSINGEN Na Nederland-Oos tenrijk staan in groep vijf van de strijd om de WK-kwalificatie nog twee duels op het programma. Op 7 mei speelt Oostenrijk thuis tegen Cyprus. Op 17 mei wordt als slotwed strijd Hongarije-Nederland gespeeld. De stand in groep vijf op dit moment: 1. Hongerije 5 5 0 0 10 (12- 3) 2. Nederland 4 2 0 2 4( 9- 4) 3. Oostenrijk 4 2 0 2 4( 4- 7) 4. Cyprus 5 0 0 5 0 3-14) Hongarije geplaatst voor Mexico. schuchtere Tsjechen bij herhaling hun hielen zien. Karakteristiek: Tsjechoslowakije - Bondsrepubliek Duits land 1-5 (0-4). 8. Berthold 0-1, 22. Littbarksi 0-2, 37. Matthaus 0-3, 43. Herget 0-4-, 82. Allofs 0-5, 86. Griga 1-5. Scheidsrechter: Quiniou (Fra), toeschouwers: 38.000 (uit verkocht) Stand in groep 2: 1. Bondsrep. Duitsl. 5 2. Portugal 5 3. Zweden 4 4. Tsjechoslowakije 4 5. Malta 6 10 18- 4 6 8-7 4 7-4 3 6-7 1 3-20 Herbert Prohaska (Door Koen Mijnheer) VLAARDINGEN - Met frisse tegen zin kijkt Herbert Prohaska uit naar het moment waarop hij vanavond de bomvolle Kuip in Rotterdam betreedt. De 29-jarige middenvel der, gelouterd door deelname aan twee wereldkampioenschappen en talloze andere internationale ont moetingen, denkt met enige wee moed terug aan zijn Italiaanse tijd bij Inter Milan en AS Roma. Als ijdeltuit, vedette en als publieksbe- speler was hij op zijn plaats in de meest waanzinnige voetbalcompeti tie ter wereld. „Die entourage mis ik op dit moment", aldus Prohaska, die tegenwoordig voor de Oostenrijkse koploper Austria Wien uitkomt. Met al zijn ervaring - waaronder 77 interlands - is niets hem te gek. Vandaar ook dat Prohaska niet op kijkt van 60.000 Hollandse suppor ters in Rotterdam. „Dat maakt de stemming. Of het; nou Hollands pu bliek is of Oostenrijks, dat maakt niets uit. Het maakt je nerveus in positieve zin", verklaart de keurig gecoiffeerde gentleman-voetballer, terwijl hij zijn gouden polshorloge betast. „Juist in deze omstandighe den kom je tot de beste prestaties". Onder leiding van de 55-jarige voet balprofessor Branko Eisner heeft Oostenrijk geprobeerd het debacle van Wenen, waar twee weken gele den met 3-0 werd verloren van de superieure Hongaren, uit de gedach ten te bannen. „De teleurstelling was groot", aldus Prohaska, „maar aan de andere kant was Hongarije ver schrikkelijk goed die avond. Het was voor hen een wedstrijd waarin alles klopte en daarom hoeven wij ons hoofd niet te laten hangen". Samen met routiniers als Koncilia, Pezzey en Schachner moet Prohaska vanavond de Oostenrijkers op de been houden. Net als bij Oranje verloopt de 'overgang' van Oosten rijk niet vlekkeloos. Hoewel Rapid Wien over twee weken, opnieuw in Rotterdam, de finale speelt om de Europa Cup 2 heeft de 'national- mannschaft' het contact met de top verloren. „We hebben goede spelers, maar geen goede mix. Er zijn geen mogelijkheden om het team in vriendschappelijke duels te testen", klaagt Prohaska. Bondscoach Branko Eisner heeft daarom zijn hoop gevestigd op de ambitie, die de oude garde nog steeds heeft. De naam van Prohaska valt in dat verband tijdens elke persconferentie. „Elsner heeft gelijk. Mijn doel is nog altijd bij de besten te behoren. Ik streef naar maximale prestaties", aldus de Austria Wien- speler, die het niet kan nalaten te lonken naar de Italiaanse competi tie. „Voetbal in Italië is het mooiste wat er is. Terugkomen in Oostenrijk valt dan wel tegen, maar voor mij was het niets nieuws. Ik speelde al acht jaar bij Austria voordat ik naar Italië ging. Het is jammer dat er in Oostenrijk zo weinig publiek naar de wedstrijden komt. Het voetbal is niet slecht, maar de mensen zijn geweldig kritisch". Juist daarom verlangt Prohaska - in Oostenrijk uitverkoren tot popu-' lairste speler van 1984 - naar de ambiance waarin hij zich thuis- voelt. „Dat hoeft niet per se Italië te zijn. In principe zou ik overal wel willen spelen. Ik ben voor buiten landse clubs erg goedkoop. Dat is contractueel vastgelegd. Je moet niet denken dat ik ontevreden ben bij Austria. Dit is m'n tiende jaar bij die club. Ik identificeer me ermee, maar ik speel betaald voetbal en dan tellen gevoelens niet mee. Het slechtste wat ik na dit seizoen kan kiezen is trouwens Austria en om je de waarheid te zeggen, dat is niet slecht", luidt de verkapte sollicita tie van de gestileerde middenvel der. Uit dat oogpunt wil Herbert Prohas ka vanavond in de Kuip de geringste mogelijkheid te baat nemen om zich nog eens nadrukkelijk in de (interna tionale) kijker te spelen. Het wordt „sehr schwer", meent hij. „Neem de kansen van Holland en haal daar nog wat van af. Dan weet je precies hoe wij er voor staan. Ik wil realist blijven. Wij zijn een outsider gewor den". De Oostenrijkse routinier gelooft zelfs niet meer in het kleine kansje dat zijn ploeg houdt als vandaag van Nederland verloren wordt. Oosten- rijk-Cyprus zou dan een herhaling van Spanje-Malta (12-1, waardoor Oranje niet naar het EK ging) kun nen worden. „Als we verliezen, liggen we eruit. Ik geloof niet in een grote overwinning op Cyprus. Die opgave is te groot voor ons". ROOSENDAAL (ANP) - Jong Oranje is ook in de vijfde wedstrijd van het kwalificatietoernooi voor het toer nooi om het Europees voetbalkam pioenschap ongeslagen gebleven. Ne derland won dinsdag in Roosendaal met 2-1 van Jong Oostenrijk. Bij rust was het 2-0 door doelpunten van Bakker (Willem 2) en Bosman (Ajax). In de laatste minuut scoorde Stein- kogler tegen. De karakteristiek is: Nederland - Oostenrijk 2-1 (2-0). 35. Bakker 1-0, 37. Bosman 2-0, 90. Stein- kogler 2-1. Scheidsrechter: Wurtz (Fra); toe schouwers: 4.000. Opstellingen Nederland: Snelders; Boessen, Rutjes, Godee en Verkuyl (Duut); Boerebach, Been (Bijl) en Roossien; Schmidt. Bosman en Bakker. Oostenrijk: Wohlfahrt; Cvetko, Frind, Jausc en Jenisch (Kriegler); Linz- maier (Haizinger), Artner en Kern; Ogris, Rodax en Steinkogler. Stand: Nederland 5 4 1 0 911-2 Hongarije 5 4 0 1 8 8-3 Oostenrijk 5 0 2 3 2 3-7 Cyprus 5 0 14 1 3-13 MOSKOU (SID) - Een aantal spelers van de Sovjet-voetbalkampioen Ze nit Leningrad is wegens dronken schap geschorst. Valerie Brosjin staat voor twee jaar buitenspel, om dat hij dronken op de training ver scheen. Dit heeft het jeugdblad Komsomols- kaja Pravda bericht. Een andere voet baller, Gennadi Timofejev, is tot het einde van het nu lopende seizoen geschorst. Anatoli Stepanov, ook een speler, is geroyeerd om dezelfde reden als lid van het de jeugdafdeling van de communistische partij. Ook Sergej Koeznetzov, international Nikolaj La- rionov en aanvaller Joeri Sjeloekov zouden zijn gestraft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 17