Oranjefeest Walcheren: Gezellig en zeer druk COUNTRY EN WESTERN BIJ ORANJEFEEST ZOUTELANDE PZC/ provincie VEEL KINDERENSPELEN IN WIJKEN Langstraat werd Longstreet Forumdiscussie Middelburg over discriminatie Eeuwfeest van zondagsschool in Arnemuiden 'MEER DEELNEMERS EN MEER PUBLIEK' 15 VLISSINGEN/OOST-SOUBURG - Het ontbreken van het 'oranjezonnetje' heeft in Vlissingen en Oost-Souburg weinig afbreuk gedaan aan de viering van de koninginnedag. Ondanks het koude druilerige weer in de ochtenduren vonden alle programma's normaal doorgang. Er was veel belangstelling voor de activiteiten, met name van de jeugd, en hier en daar was de drukte zelfs overweldigend. Vlaghijsen Scheepsmodellen Scheldebuurt bijeen Raadsvergadering Mariekerke uitgesteld Districtskantoor PZEM in Middelburg Jeugdbrandweer Vol Bescheiden Plattelandsvrouwen Koudekerke bijeen MET KAMERLEDEN Parlemen tariërs in gesprek met gs WOENSDAG 1 MEI 1985 Ondanks het slechte weer veel publiek in Vlissingen Zo kon de buurtvereniging Van Duy- venvoorde in Oost-Souburg maar met moeite de enorme toeloop voor de kinderbingomiddag aan. Het buurt huis De Schuur was haast te klein voor de jeugdige deelnemers. Ook voor de spelen die 's ochtends op het programma stonden had men niet over gebrek aan belangstelling te kla gen. ondanks de regen kon het pro gramma buiten afgewerkt worden. Al leen het sjoelefi moest binnen gebeu ren. De activiteiten van Souburgs Burger zin hadden op het Oranjeplein plaats. Vooral toen het weer na de middag opklaarde kwam de stemming er goed in. In dikke rijen probeerde het pu bliek de verrichtingen van de zes kampteams te volgen, die elkaar op een aantal lastige onderdelen naar de kroon staken. Het middagprogramma werd besloten met een concert van Vlijt en Volharding, 's Avonds kwam dit orkest nog eens in actie bij het begeleiden van de lampionoptocht, waaraan ook het majorettenpeloton The Young Sisters deelnam. In Vlissingen gingen de feestelijkhe den van start met muzikale rondwan delingen van diverse muziekvereni gingen en majorettenkorpsen. Klok slag tien uur werden bij het stadhuis door leden van het Zeekadettenkorps de nationale driekleur en de vlaggen viteiten. Burgemeester drs Th. J. Wes terhout en zijn echtgenote bezochten in de loop van de dag de verschillende feestelijkheden in de wijken. Bij de speeltuinvereniging De Oude Stad begon het programma met een fietstocht met versierde fietsen door de buurt. Daarna konden de kleintjes terecht op het fietscircuit op het ter rein en de grotere kinderen namen deel aan een fietsspeurtocht door de buurt, 's Middags was er een tien kamp en 's avonds een vossenjacht en een dropping voor de jeugd. MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walcheren; BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 14 uur: Sneeuwwitje, a.L; 20 uur: Apocalypse now, 16 jr; Roxy II, 20 uur: First blood, 12 jr.; Cinem'Actueel I, 20 uur: Body double, 16 jr.; Cinem'Actueel II, 20 uur: Beverly Hills cop, a.L; Cinem'Actueel III, 20 uur: Wildschut, 16 jr.; GOES - Grand, 20 uur: Commando, 12 jr.; MIDDELBURG - Meccano, 20.30 uur: Una Giornata Particolare; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: The killing fields, a.l.; VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: The Beverly hills cop, a.l.; Alhambra II, 20 uur: Yentl, (ZVU- film). van Zeeland en Vlissingen gehesen. De fanfare van Ons Genoegen, de Deltaband en de Jeugd-Deltaband verzorgden het muzikale gedeelte van de plechtigheid. De twirlgroep van de Flushingirls trad op met bege leiding van Ons Genoegen. Op het Van Nispenplein was het de hele dag een gezellige drukte. Het buurthuis Scheldebuurt had daar voor kinderen in allerlei leeftijdsgroe pen onder meer een Vlaamse kermis, en een songfestival en een playback- wedstrijd georganiseerd. Verder was er een gekostumeerde voetbalwed strijd en werden er aan het slot van de middag ballons opgelaten, 's Avonds was er Oranjebal. De sportvereniging Zeeland Sport hield haar traditionele Oranjeloop in het Nollebos. Ondanks het slechte weer meldden zich bijna 200 atleten voor de prestatieloop. De Scheepsmodelbouwvereniging Vlissingen (SMVV) gaf een demon stratie op de kanovijver in het Nolle bos. Veel mensen volgden de manoeu vres van de radiografisch bestuurde scheepjes en konden eveneens genie ten van een blusdemonstratie van de scheepsmodellen. In het paviljoen konden de boten van dichtbij beke ken worden en gaven de leden van de SMVV deskundige uitleg. Het was de eerste keer dat de sinds kort bestaan- de vereniging zich in het openbaar CrKIOZCnCOÏÏlltC manifesteerde. Ook de Vlissingse speeltuin- en wijk- \/I If| f| PI h 11rO hilPPIl verenigingen lieten zich niet onbe- UIJCC11 tuigd. Het gonsde overal van de acti- MIDDELBURG - Het Werklozen Ak- tiekomitee Middelburg (WAM) houdt donderdag 2 mei een vergadering in het Aksiehuis aan de Simpelhuis- straat in Middelburg, aanvang 13.30 uur. Op de agenda staat onder andere het kwijtscheldingsbeleid van belas tingen en gemeentelijke heffingen. Het WAM heeft over deze materie inmiddels een overzichtelijke handlei ding samengesteld. Geïnteressereden kunnen met behulp daarvan snel zien of ze al dan niet in aanmerking komen voor kwijtschelding. Het comité heeft in dit verband samengewerkt met de Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) in Middelburg. De folder is ook gratis verkrijgbaar bij de GSD. Op de agenda staat verder de kwestie van de stookkosten. Het actiecomité heeft de gemeenteraad verleden week gevraagd een stookkostenregeling in het leven te roepen, teneinde de laagst betaalden tegemoet te kunnen komen. Tenslotte beraadt het comité zich over acties tegen de zo genoemde voordeurdelerskorting, die wellicht 1 juni zal worden ingevoerd. ARNEMUIDEN - De Nederlandse her vormde zondagsschool in Arnemui den viert zondag 3 mei haar honderd jarig bestaan. Dat gebeurt met een herdenkingsdienst in de Nederlandse hervormde kerk. Daarbij voert de erevoorzitter van de Zondagsscholen- bond in Nederland, ds W. Vroeginde- weij, het woord. Na afloop van de dienst, die om kwart over zeven be gint, is er gelegenheid bestuur en leiding te feliciteren in gebouw Reho- both. Dit meisje op het Van Nispenplein in Vlissingen lijkt geen keuze uit de tros ballons te kunnen maken. De zeskamp voor volwassenen van de vereniging Culturele Belangen Lam- merenburg liep uit op een glijpartij op het natte veld. Eén van de deelne mers hield er een voetblessure aan over. De overige activiteiten werden in het clubhuis Lammerenburcht af gewerkt. Alle deelnemers aan de kin derspelen gingen met een prijs naar huis. De dag werd afgesloten met een oranjebal, waar gedanst werd op muziek van het dansorkest Heat. Voor de kinderspelen op het terrein van de speeltuinvereniging aan de Bloemenlaan was grote belangstel ling. Zo'n 250 kinderen vermaakten zich met spelen als tonrollen, zaklo- pen, doelschieten en een steprace. In plaats van de fotopuzzeltocht, die op het programma stond maar die niet doorging omdat de foto's niet op tijd klaar waren, was er voor de jeugd tot dertien jaar een kaartleespuzzeltocht. Het wijkcentrum Open Hof organi seerde voor de kinderen een poppen kast- en een filmvoorstelling. In Bos- senburg werd feest gevierd op het schoolplein van De Houtuyn, waar de brassband Caecilia speelde en de kin deren konden meedoen aan allerlei sporten en spelletjes. In Westerzicht verzorgde het buurthuis Aldegonde een programma voor kinderen en vol wassenen. Daar fleurden de drum band VTV, Vlijt en Volharding en The Young Stars het feest op met muziek en show. VLISSINGEN Het wijkcomité Scheldebuurt in Vlissingen houdt maandag 6 mei een vergadering in Bachten Komme. Besproken wordt onder meer het bestemmingsplan Scheldebuurt en de nota 'De politie in de Vlissingse samenleving.' De verga dering begint om 20.00 uur. MELISKERKE - De vergadering die de gemeenteraad van Mariekerke woensdag 8 mei zou houden in het gemeentehuis van Mariekerke in Me- liskerke, gaat niet door. Burgemees ter mr B. J. van Putten heeft laten weten, dat er te weinig agendapunten zijn. MIDDELBURG - De directeur van de PZEM, ir L. G. Sisouw de Zilwa, plaatst morgen donderdag het hoog ste punt van het nieuwe rayonkantoor van de PZEM aan het Molenwater in Middelburg. Het rayonkantoor wordt ondergebracht in een voormalig pak huis van de Westindische Compagnie. In de PZC van dinsdag is ten onrechte gemeld, dat ir Sisouw de Zilwa het pand officieel zou openen. De opening van het nieuwe kantoor wordt even wel rond de zomervakantie verwacht. Tentoonstellingen AXEL - Galerie Slijkdreef, 10-18 uur: tekeningen voor kinderen van Gitte Spee; Streekmuseum, 13.30-17 uur: Calligra- fisch werk van Ernst de Vries. BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 14-17 uur: Werken Marinus Schipper (t/m 1/9) en schilderijen van nieuwe realisten; Stichting Etcetera: werken van Rietje van Nunen; BRESKENS - v.m. Wit-Gelekruisge- bouw, 14-17 uur: collectie fossielen, mineralen en curiosa van Jan Goet- hals. CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-18 uur: werken Marie-José de Cock en Peter van Esbroek. DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen zoeken... en vinden in Zeeland'; GOES - Galerie Mat, 13-18 uur: werken diverse kunstenaars. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktui gen. HULST - Galerie Van Geyt, 9-18 uur: aquarellen van Ronny Ivens. KATS - Galerie Zwaluwenhof, 14-18 uur: werken van Piet van 't Hageland; KLOOSTERZANDE - Gemeentehuis, 8.30-17 uur: Fototentoonstelling. MIDDELBURG - 'Balans 17', 11-17 uur: kleine installaties van Henric Borsten; Abdij 9, 10-12 en 14-17 uur: 'Rechtop vrijheid' en 'Zeeland 1940-1945'; Kunstuitleen (Kuiperspoort), 13.30-17 uur: gouaches van Bert Neelen. OOSTKAPELLE - Molenweg 36,10-12 uur: Fossielenmuseum. TERNEUZEN - Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: lino's van Jan van Geem; Galerie 'Blokken 7', 14-18 uur: 'Na tuurzijde'. VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'De klepper klept niet meer'; Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten; IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Het waterschap over de grenzen heen'. De Scheepsmodellenvereniging Vlissingen gaf een demonstratie op de Kanovijver in Vlissingen. MIDDELBURG - Gezellig en druk. Bestuursleden van Oranjeverenigingen in nagenoeg alle Walcherse dorpen blikten gisteravond tevreden terug op koninginnedag 1985. Ondanks het soms maar matige weer was op heel Walcheren 'een berg volk' op de been, zoals één van hen het uitdrukte. Over één ding waren ze het allemaal eens: De verschillende activiteiten kenden niet alleen meer deelnemers dan vorig jaar; ze werden ook door een grotere schare -en met meer enthousiasme- gadegeslagen. Wel de snelste, maar toch mis. Spelen op het Oranjeplein in Oost-Souburg. Het vooral in de ochtenduren druileri ge en mistige weer gooide bijna ner gens roet in het eten. Alleen de Oran jevereniging van Oostkapelle moest besluiten om het 'Fiets 'm d'r in'- spektakel in en om de vijver bij De Halve Maan af te gelasten. In plaats hiervan werd een gekostumeerd sporttoernooi gehouden. De meest voorkomende onderdelen van koninginnedagvieringen waren muzikale rondgangen, kinderspelen en feestavonden. Die kinderspelen brachten in alle dorpen praktisch de gehele schooljeugd in beweging. Van uit de meeste plaatsen werd een aan tal deelnemers gemeld dat evengroot was als het aantal leerlingen op de plaatselijke scholen. Gebruikelijke spelletjes waren blikken gooien, doel schieten, spijker slaan, zaklopen, kruiwagenrace en noem maar op. In de kern Domburg werd het hoogte punt gevormd door het skilopen voor viertallen. Vier mensen op één paar skies vormden een groep. Een groot aantal groepen moest op die manier een hindernisbaan en een slalompar- cours afleggen. Ook de traditionele touwtrekwedstrijden op het spekglad de voetbalveld leverden veel verma kelijke situaties op. Meer dan vijfhonderd mensen keken in Sint-Laurens naar demonstraties van de jeugdbrandweer van Middel burg. De spuitgasten gaven onder meer ook een show in 'slow-motion'. De prestatietocht over 2200 en 5300 meter trok dit jaar maar liefst 200 deelnemers; ruim vijftig meer dan vorig jaar. In Arnemuiden verliep Koninginne dag alleen voor Pieter Gladbeek onge lukkig. Tijdens een recreatief voetbal toernooi tussen verschillende vereni gingen in Arnemuiden liep hij een enkelblessure op. Per ambulance werd hij overgebracht naar het zie kenhuis. Na daar te zijn behandeld kon hij weer naar huis. Naar schatting driehonderd kinderen liepen 's mor gens verkleed en met versierde fietsen achter de muziek aan. Ten overstaan van burgemeester M. M. Markusse werd het Wilhelmus gespeeld. Iets later gingen 800 ballonnen de lucht in. De postduivenvereniging liet oranje- gekleurde duiven op. De zeepkisten wedstrijd trok bijna 20 deelnemers. In Arnemuiden was het touwtrekspekta kel het klapstuk van de viering. Bij zonder veel toeschouwers zagen leden van de duivensportvereniging en een groep vissers 'Zeekraal' genaamd- hier letterlijk en figuurlijk aan het langste eind trekken. Gapinge mocht gisteren zelfs bezoe kers 'van buitenaf verwelkomen. Alle kinderen die het dorp telt stortten zich vol overgave op de kinderspelen. De puzzeltocht voor auto's en fietsen scoorde iets minder hoog dan vorig jaar. Het verenigingsgebouw draaide vanwege de vele bezoekers de hele dag op volle toeren. 'Steenkoud' was het op het grasveld voor bejaardentehuis Sandenburgh in Veere. Toch deden de kinderen en thousiast mee aan de kinderspelen die zich hier afspeelden. In deze kleine kern waren toch nog 70 kinderen in de weer. Ruim tweehonderd mensen sloegen de verrichtingen van de zes kampploegen gade op de Markt. Dit spektakel werd gehouden in 'coun- trystyle'. De spelen hadden dan ook betrekking op schieten met pijl en boog, houthakken en sjouwen met en rond boomstammen. De vraag of er iemand in het waterbassin -en zo ja wie- zou terechtkomen hield het pu bliek een groot deel van de middag bezig. Een radioploeg verzorgde af en toe korte flitsen vanaf het Veerse marktplein. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Homoseksualiteit - COC regio Walcheren, ook voor huwelijk en homofilie, tel. 01184- 71854. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. WESTKAPELLE/KOUDEKERKE Hoewel het weer roet in het eten dreigde te gooien werd koninginne dag in de dorpen die deel uitmaken van de gemeente Valkenisse en in Westkapelle uitbundig gevierd. On danks de regen in de morgen heb ben alle activiteiten daar volgens programma doorgang kunnen vin den. Vooral in Zoutelande was het en thousiasme onder de bevolking groot. Hier werd de koninginnedag gevierd in country- en westernstijl. Jong en oud was gehuld in cowboy- of indianenkostuum. De Langstraat, waar een aantal van de festiviteiten zich afspeelde, was voor deze dag omgedoopt in de Longstreet. De dag begon met een gekostumeerde op tocht voor kinderen. De officiële opening werd verricht door waarne mend burgemeester K. Wouters. Dit werd gevolgd door een toneeluitvoe ring van het stuk 'Beschuit met muisjes', 's Middags stonden de zes kamp-spelen op het programma. Voor de jeugd tot zestien jaar werd 's avonds een discoshow gehouden. De dag werd afgesloten met het oranje bal. De Westkapelse oranjevereniging was eveneens erg tevreden over het verloop van de koninginnedag. Het succesvolle verloop is volgens bur gemeester H. A. van Maldegem me de veroorzaakt door het feit dat de oranjevereniging dit jaar bestond uit een team van enthousiaste men sen, in tegenstelling tot voorgaande jaren toen er beduidend minder ani mo bestond voor het organiseren van activiteiten. Aan deze koningin nedag werkten mee de jeugdsoos en de zogenaamde zeskampcommissie. De dag begon met een rondgang van de muziekvereniging OKK met een optocht van kinderen met versierde fietsen. Dit werd gevolgd door een poppenkastvoorstelling. Hierna stond een Truusje-trap-race op het programma, 's Middags werd een zeskamp gehouden en een disco- playbackshow. De dag werd afgeslo ten met een oranjebal. In Biggekerke en Koudekerke sprak men ook van een geslaagde konin ginnedag. De dorpelingen werden 's ochtends gewekt door herauten en konden de rest van de dag deelne men aan tal van activiteiten. Ook hier werd de dag afgesloten met het traditionele oranjebal. 'Allemachtig vol', zei voorzitter W. Jacobse van de Oranjevereniging Oostkapelle. Hij had het over sport hal De Halve Maan, die 's morgens onderdak bood aan de deelnemers aan de kinderspelen en 's middags aan de strijders in het wijkenspel. Lang had het er naar uitgezien dat beide activiteiten buiten konden worden gehouden. Rond het midda guur moest de vereniging de knoop echter doorhakken en werd besloten naar een overdekte accommodatie uit te wijken. „En dat het vlak daar na weer veel beter weer werd, kon den wij ook niet weten", stelde Ja cobse gisteravond. Toch keek op hij met bijzonder veel voldoening -veel toeschouwers, veel deelnemersop het Koninginnedagfestijn terug. In Vrouwenpolder werd 's middags zelfs het verkeer enige tijd stilgelegd. De ploegen die elkaar bestreden in een zeskamp hadden elk zelf een voertuig moeten bouwen. Daarmee probeerden ze op de openbare weg een zo groot mogelijke snelheid te bereiken. Voor de ploeg van de EH- BO-verenigmg liep dit ongelukkig af: Het zelfgebouwde vehikel kreeg een klapband. Andere hoogtepunten wa ren: het vrachtwagentrekken en de hindernisbaan (met waterbassin!). Be stuurslid P. Corbijn van de Oranjever eniging Vrouwenpolder vond het op merkelijk, dat 'niet de sterke mannen van de conditieclub, maar juist de tengere jongens en meisjes van de gymvereniging als besten uit de bus kwamen', 's Avonds namen 120 be langstellenden deel aan een puzzel- tocht door het Veerse Bos. De Oranjevereniging in Aagtekerke heeft zelf een mobiele kegelbaan ge bouwd. Het attribuut deed goede diensten bij de kinderspelen en bij het spelcircuit voor volwassenen, die gis teren in Aagtekerke werden afge werkt. Ook hier: Veel kinderen bij de rondgang met versierde vooertuigen en een groot aantal deelnemers bij de spelen en spelletjes. De oriëntatierit in de ochtenduren telde zelfs 53 deel nemers. Burgemeester B. J. van Putten van Mariekerke ging tijdens de aubade die hem in Meliskerke werd gebracht in op de betekenis van het Koninklijk Huis. Het grootste evenement in Me liskerke was het touwtrekken, waar naar -evenals in voorgaande jaren- weer het hele dorp kwam kijken. De zeskamp verliep eveneens volgens plan en werd gewonnen door schiet vereniging Meliskerke. Nieuw- en Sint-Joosland vierde op bescheiden, maar gezellige wijze feest. Met versierde fietsen werd een KOUDEKERKE De afdeling Kou dekerke van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield een ledenvergadering in Hotel Walche ren in Koudekerke. Mevrouw Moens sprak voor de pauze over volksschilderkunst, mevrouw Van der Goor liet zelfgemaakte pop pen zien. Na de pauze werd volksdans les gegeven door mevrouw Van der Meulen. De volgende bijeenkomst is 'maandag 20 mei in Hotel Walcheren. rondgang gemaakt door het dorp. De kinderspelen in het Dorpshuis en het ringrijden rond de kerk voldeden eveneens aan de hooggespannen ver wachtingen. De speelweide aan de Nieuwstraat was de centrale plaats voor het hou den van de activiteiten in Grijpsker- ke. Ook hier een rondgang met ver sierde steppen en fietsen, kinderspe len en spelen voor jongeren en volwas senen. Het optreden van het kindertheater Stoffer en Blik was volgens de voorzit ter van de Oranjevereniging A. Abra- hamse in Serooskerke (W) het hoogte punt van het ochtendprogramma, 's Middags staken het touwtrekken en het eieren gooien er bovenuit. De volksspelen op het terrein bij De Zandput 'verliepen boven verwach ting', zei Abrahamse, die 's morgens nog dacht dat de dag geheel zou verregenen. In nagenoeg alle Walcherse dorpen werd Koninginnedag 1985 afgesloten met een feestavond voor de bevol king. In veel gevallen trad daarbij een live-groep op. Deze feestavonden wer den in het algemeen, net als de overi ge Koninginnedag-activiteiten, goed tot zeer goed bezocht. MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de VVD en de afdeling Zeeland van de JOVD houden vrijdag 3 mei een forumdiscussie over het thema 'Discriminatie, wat doen we eraan?'. De bijeenkomst wordt ge houden in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg en begint 's avonds om acht uur. Van het forum maken drie leden van de Tweede Kamer deel uit. Het zijn Hans Dijkstal (vvd), Andrée van Es (psp) en Meindert Leerling (rpf). Ook Eli Leenaars, lid van het landelijk hoofdbestuur van de JOVD, en de journalist Herman Bleich zijn lid van het forum. Aan de orde komen racis me, discriminatie naar sexuele ge aardheid, politieke overtuiging en le vensbeschouwing en dergelijke. MIDDELBURG - Zeeuwse leden van de Eerste en Tweede Kamer praten vrijdag 3 mei met gedeputeerde sta ten van Zeeland. Het is de eerste van een serie periodie ke bijeenkomsten. De gesprekken zul len onder meer gaan over werkgele genheid, havenschappen, het ETI, kernenergie, een vaste oeververbin ding Westerschelde, de Grevelingen, toerisme, de inrichting van Neeltje Jans, een wetenschapswinkel, po diumkunsten en het regionaal wel zijnsbeleid voor kleine kernen. Het niet-openbare beraad vindt in de mid daguren plaats. VEEMARKT LEIDEN Prijzen: extra kwaliteit dikbillen 2500-5000. stieren (resp. Ie en 2e kw.) 8,90-9,40 8,00- 8,90. vaarzen (resp. Ie en 2e kw.) 7,90-9,00 6,75-7,90. koeien (resp. ie, 2e en 3e kw.) 7,88-8,80 6,90-7,80 6,50-6,90. worstkoeien 5,80-6,85. schapen 200-255. per kg 6,00-8,00. lammeren (rammen) 300-385, per kg 12,00- 13,00. lammeren (ooien) 240-280, per kg 11,00-12,50. zeugen (resp. Ie en 2e kw.) 2,95-3,05 2,85-2,95. melk- en kalfkoeien (resp. Ie en 2e soort) 2300-3000 1700-2300. melk- en kalfvaarzen (resp. Ie en 2e soort) 2200-2900 1600-2200. guste koeien 1400-2500. enterstieren 1300-2400. pinken 1100-1700. graskalveren 700-1100. nuka's voor de mest roodbont stieren 425-650. vaarskoeien 325- 475. nuka's voor de mest zwartbont stieren 260-475, vaarskoeien 200-325. schaap met lammeren 300-500. bokken en geiten 10-150. Aanvoer: slachtvee 160. stieren 70. ge- bruiksvee 462 jongvee 78. nuka's roodbont 1000. nuka's zwartbont 2471. slachtschapen en lammeren 400. gebruiksschapen en lam meren 234. varkens 809. bokken en geiten 55. paarden 9. totaal 5748. Stemming (resp. handel en prijzen): slachtvee en stieren vlug - hoger, gebruiksvee vlot - gelijk, jongvee redelijk - gelijk, nuka's vlot - hoger, schapen en lammeren vlot - gelijk, varkens flauw - lager, bokken en geiten vlot - gelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 15