B-Selectie sterk tegen Belgen Arnemuiden bezegéÊ het lot van Yersekelm Oostkapelle in laatste minuut langs Noordwijk PZC/ sportkrant KIM REYNIERSE NIET VAN DE PARTIJ Uitslagen PLOEG DEGRADEERT NAAR DERDE KLAS Turntrainers Zuid-Korea biedt atleten vier ton Halve finale zaalvoetbalbeker TACO VAN DEN VELDE SCOORT EEN KEER VOOR ORANJE B 16 Onmachtig PETER VERBURG SCOORT WINNEND DOELPUNT: 2-1 Tahapary Demarrage MIDDELBURG De vierde Trefcenterloop in en rond Middelburg was al gedevalueerd voordat het startschot was gelost. Het lang verwachte duel tussen de Zeeuwse toppers Kim Reynierse en John Vermeule ging niet door. Reynierse meldde zich geblesseerd af en daarmee lag de weg vrij voor Vermeule, die de 25 kilometerwedstrijd op zijn slofjes won na een solo van ruim 20 kilometer. Wonder Winst dames MAANDAG 29 APRIL 1985 Lieven van Belzen rechtsvan Arnemuiden speelt de bal voordat Bram Zuidweg kan onderscheppen. Links Jan g Griep. ARNEMUIDEN Voor Yerseke is het hoofdstuk 'tweede klasse' volgend seizoen definitief verleden tijd. Zaterdag tegen het thuisspelende Arnemuiden ging de ploeg van t rainer Joost van de Griek simpel met 4-1 ten onder en is twee duels voor het einde van de competitie zeker van degradatie. De kloof met Good Luck is, door het gelijkspel van die ploeg tegen Roda Boys, onoverbrugbaar. De nederlaag van de degradant was terecht. Voor rust kwam de ploeg uit Yerseke slechts zeer sporadisch voor het vijandige doel en veront rustend werd het voor Arnemuid en- sluitpost John Jasperse, die een uitstekende indruk maakte, n:.m- mer. Zijn ploeg slaagde er echter ook r iet in het duel kwalitatief op te krik ken. Arnemuiden-Yerseke was een onaantrekkelijke wedstrijd, overla den met slecht voetbal en dat werd onvoldoende gecompenseerd door de vijf treffers. Bij beide ploegen was het spel onverzorgd. Dat lever de veel balverlies op en gaf de Zeeuwse derby een rommelig ka rakter. De Walcherse ploeg creëe rde meer kansen en benutte die beter. Arnemuiden maakte in de eerste helft bovendien een gretiger indruk. De thuisploeg opende de score in de tiende minuut. Adrie van Belzen nam van rechts een vrije trap en een hoog opspringende Chris Schroe- vers kopte krachtig in. Vanaf de veertigste minuut nam de druk voor het Yerseke-doel erg toe. Dat lever de drie vrije schoppen op, net bui ten het strafschopgebied. Uit een scrimmage na de derde vrije trap werkte Paulus Poortvliet de bal door een kluwen van spelers (Yerse ke trok zich massaal terug in de verdediging) met een half mislukt schot in het doel: 2-0. In de tweede helft drong Yerseke vaker door de defensie van Arne muiden heen maar bleef onmachtig het karwei af te maken. De coun ters van Arnemuiden, het voor naamste wapen van die ploeg na rust, waren succesvoller. Paulus Poortvliet scoorde zijn tweede tref fer (en 3-0) door op schitterende wijze een hoge bal in één keer op de slof te nemen. Een zeer zwakke terugspeelbal van Yerseke-verde- diger Niek Moerland op zijn keeper was een prooi voor Lieven van Belzen. Hij omspeelde doelman Leo Westdorp fraai en liet 4-0 aan tekenen. In dezelfde minuut maakte Yerseke het enige tegendoelpunt. Bram Zuidweg brak op links door de, op dat moment niet attente, verdedi ging van de thuisploeg, en speelde op tijd af naar André Nieuwenhuy- ze. Deze had de bal maar voor het intikken: 4-1. Door de zege van Arnemuiden is het team van Karei van de Gruiter met zes overwinnin gen en vijf gelijke spelen ongeslagen door de thuiswedstrijden gekomen. Arnemuiden-Yerseke 4-1 (2-0). 10e min. Chris Schroevers 1-0; 43e min. Paulus Poortvliet 2-0; 66e min. Paulus Poortvliet 3-0; 81e min. Lieven van Belzen 4-0; 81e min. André Nieuwenhuyze 4-1. Boeking voor Jacco Oosterling (overtredingen Leo Westdorp (overtreding). Scheids rechter A.M. J. Koevoets Sint-Willebrord. toeschouwers 125. John Vermeule op zijn slofjes naar de zege weer een stuk opgeluchter. Het Ne derlandse B-team (een schaduwfor- matie) met Taco van den Velde en John Tahapary in de gelederen, ver raste Teunissen aangenaam met voortreffelijk spel en een klinkende overwinning op onze zuiderburen (5- 0). Na afloop stak de bondscoach niet onder stoelen of banken dat verschil lende spelers uit de B-selectie de komende tijd een kans krijgen in het A-team. Onder hen zeer waarschijn lijk Jan Artz (een speler, die uit alle hoeken en standen schiet en zaterdag avond ook maker was van twee doel punten), keeper Nico Groeneweg (hij had elke bal), Milco Lambregt (een sterke verdediger) en misschien ook Tado van den Velde. De Hooizolder speler was zaterdagavond nadrukke lijk in beeld, ook al omdat hij één keer scoorde. „Wat Taco betreft, hangt het even af hoe het afloopt met het ama teurelftal (veld)", stelde Teunissen. „Als hij daar bij kan komen, valt hij af voor het zaalvoetbal. Ik heb daar goede afspraken over gemaakt met Ron Groenewoud (de verantwoorde lijke man voor het amateurelftal). Je moet op een gegeven moment kiezen. Maar als Taco afvalt voor het ama teurelftal, dan komt hij wel bij de laatste vijftien van het zaalvoetbal team, wat inhoudt dat hij mee mag naar het acht-landentoernooi in Spanje, dit najaar". Taco van den Velde gaat dus drukke' tijden tegemoet, „maar", zo stelde hij zaterdagavond in Goes, „het veld- voetbal heeft toch voorrang". De andere Zeeuw, John Tahapary, was minder op dreef in de wedstrijd tegen België. De Middelburger onder vond nog teveel hinder van een lies blessure. „Ik kwam kracht tekort", zei Tahapary. Niettemin was Teunis sen ook over hem tevreden. „Het blijft een goede voetballer". Het Nederlandse B-team zorgde voor waar spektakel tegen de Belgen. Oranje speelde agressief, geconcen treerd en aanvallend zeer sterk. Zo stond het na zes minuten al 2-0, doordat Jan Artz tweemaal keihard had uitgehaald. België kon hier niet zoveel tegenover stellen. Ze konden weinig openingen vinden en als er dan eens een gaatje viel, dan was er altijd nog doelman Nico Groeneweg. Hij santst. Kraayeveld, Kooman. Tom Teepe en de Zeeland Sport-atleet Pe ter Hameeteman bleven lang bij el kaar. Kraayeveld probeerde na een kilometer of tien weg te komen, maar toen hij zag dat een tweede plaats het hoogst haalbare was, liet hij zich gedwee terugzakken. „Anders loop je het risico dat je jezelf over de kop loopt en dan zit je straks met lege handen", aldus Kraayeveld, die er geen geheim van maakte dat geld voor hem de voornaamste drijfveer was om in Middelburg aan de start te verschijnen. Kraayeveld wachtte tot in de laatste kilometer en plaatste toen een beslis sende demarrage, die hem de tweede plaats en vijfhonderd gulden ople verde. De man van Sliedrecht Sport was overigens vol lof over John Ver meule. „Als hij volgend jaar de mara thon gaat proberen, zie ik hem eerder 2.15 dan 2.20 lopen. Hij is de coming- man". Net als Kraayeveld liepen Tom Teepe (vierde plaats) en Peter Hameeteman (vijfde plaats) twee weken geleden de marathon in Maassjuis. Beiden waren daarom niet ontevreden met hun klassering. Dat was Frank Kooman evenmin. De lange Dynamo-atleet trainde de afgelopen weken hard als voorbereiding op de marathon van Amsterdam. „Afgelopen donderdag zat ik voor dood thuis. Ik was kapot. Daarom viel het me niet tegen van daag". Eerste veteraan in Middelburg werd Wim Hol (Sliedrecht Sport), die als zevende eindigde. Beste dame was Caroline Lucas (Sagitta) met een 44e plaats. De uitslag van de vierde Trefcenterloop over 25 kilometer luidt: 1 John Vermeule, Dyunamo, 1.18.20: 2 Cees Kraaijeveld, Sliedr. Sp.. 1.21.32; 3 Frank Kooman, Dynamo, 1.21.50; 4 Tom Teepe. HRR, 1.21.56; 5 Peter Hameeteman, Zld. Sp., 1.22.18; 6 Patrick Merckx, St. Nicl., 1.25.02; 7 Wim Hok, Sliedr. Spo., 1.25.05, vet. I; 8 Albert Karstanje, Dynamo, 1.25.15; 9 Louis de Hoon, DJA, 1.25.19, vet. I; 10 Jaap Oele, AV'56, 1.25.23; 11 Ad de Rooij, Vet. Ned., 1.25.25; 12 Eef v. d. Brink, AV Pijn., 1.25.44; 13 Adrie Joziasse, Dynamo, 1.27.02; 14 Rom Jansen, Gr. Ster, 1.27.04. vet. I; 15 Arie Goudriaan, Sliedr. Sp., 1.27.14; 16 Wil Zweemer, AV'56, 1.27.27; 17 Frits Nelissen, HAC, 1.27.39; 18 Ron Abuijs, Dynamo, 1.27.53, vet. I; 19 Henk Stange, Dynamo, 1.28.26; 20 Cor Peute, Dynamo, 1.28.52; 21 Frans Segerink, Sparta. 1.29.14; 22 Math. Simons, Vet. Ned., 1.29.26, vet. I: 23 Leo de Leeuw, AV'56, 1.29.29; 24 Jan Schilt, Sp. Reeuwijk, 1.29.45; 25 Jan Brandenburg, AV'56,1.30.01; 26 Jan Lievens, Olym. Halst., 1.30.19; 27 Job Matthijsse, Dynamo, 1.30.37; 28 Tini de Baat, Thor, 1.30.41, vet. II; 29 Jan van Drongelen, Dynamo, 1.30.44; 30 Mare Vielaert, RKHAV, 1.31.02; 44 Caroline Lu cas, Sagitta, 1.33.19; dame; 71 Gerda van Kooten, Sprint, 1.43.59, dame; 73 Wilma van Onna, Diom., 1.45.06, dame; 80 Huquet- te Lust, Mar., 1.52.38, dame; 82 Lily Anna Cole. St. Nicl., 1.54.38, dame. SEOEL (Reuter) - De Zuidkoreaanse atletiekfederatie heeft extreem hoge premies uitgeloofd voor Zuidkore aanse atleten, die bij de Olympische Spelen van 1988 in Seoel een medail le winnen. Een gouden medaille bij de atletiek zal beloond worden met 100 miljoen won, een zilveren medaille met 50 miljoen won, terwijl een bronzen me daille bij de atletiek 30 miljoen won waard zal zijn. Dat is omgerekend in Nederlands geld resp. 400.000,-, 200.000 en 120.000,-. Volgens officials van de Zuidkoreaan- J°hn Vermeule Uep ongehinderd naar de zege in de vierde Trefcenterloop. se atletiekfederatie zal het geld pas aan het einde van de sportieve loop baan van de atleet worden uitge keerd. Deze wijze van beloning zou derhalve vallen binnen de richtlijnen, die de IAAF (De Internationale AMA TEUR Federatie) heeft opgesteld. MIDDELBURG Taco van den Velde komt steeds dichter bij een plaats in het Nederlands .amateurelftal. De Vlissingen- speler speelde afgelopen dins dag zijn tweede selectiewed strijd in Zeist en ook in dat duel maakte Van den Velde een dus danige indruk, dat hij door bondscoach Ron Groenewoud ook voor het laatste selectie duel op dinsdag 7 mei is uitge nodigd. In die wedstrijd moet de Middelburger met nog der tien andere overgeblevenen (waaronder ook Chris Riemens) aantreden tegen het huidige amateurelftal. De wedstrijd be gint om 18.30 uur. Inmiddels hebben de keuzehe ren van het Zeeuws elftal Taco van den Velde alsnog uitgeno digd voor een oefenwedstrijd van het Zeeuws team. Dat duel (een onderling partijtje), waar ook Gerard Schipper voor is uitgenodigd, wordt donderdag in Veere (aanvang 20.00 uur) ge speeld. Zoals gemeld leek de Vlissingen-verdediger afgevallen te zijn voor het Zeeuws team, omdat hij de voorkeur gaf aan een selectiewedstrijd voor het amateurelftal. OOSTKAPELLE Oostkapelle blijkt dit seizoen een wonderlijke en wispelturige ploeg te zijn. De ene week speelt de équipe van trainer Jan Meulmeester de sterren van de hemel, worden talloze kansen ge creëerd, maar wordt er niet gescoord. Een week later dan is de Walcherse ploeg vaak 90 minuten lang op zoek naar die vorm van zeven dagen gele den, maar Oostkapelle loopt dan plotseling wel één op één: een k ans is een doelpunt. Zaterdag was dat laat ste weer eens nadrukkelijk het geval in het duel tegen Noordwijk. Oostka pelle lag bijna 90 minuten onder, maar greep via twee 'bevliegingen' wel de winst, 2-1. En zoals deze competitie al (een keer eerder) gebeurde (Zwart Wit '28) kwam de overwinning pas in de laat ste minuut tot stand. Piet Goeree nam in de 90e minuut een corner op links, die magnifiek werd ingekopt door Peter Verburg. De inzet gaf dus weer eens de door slag. Als Oostkapelle niet draait, wordt er overgeschakeld op werklust, hetgeen dit seizoen al vaak één of meer punten heeft opgeleverd. „De kracht van de eerste klas wordt een beetje overschat", zo stelde Jan Meul meester na afloop. „Op inzet kun je namelijk een heleboel ploegen, die qua voetbal verder zijn dan wij, ge makkelijk verslaan. Noordwijk was gewoon de betere ploeg en ze hadden hier met een nulletje of drie moeten winnen". Het mocht inderdaad een wonder heten dat uiteindelijk Oostkapelle als overwinnaar van het veld stapte en niet Noordwijk. De Zuidhollan ders, die vooraf nog een kleine kans hadden op het kampioenschap, sprongen echter zeer slordig om met de talloze mogelijkheden. Vooral de beide spitsen Klaas Vink en Iwan van Hermans toonden zich ware meesters in het missen van kansen. Van de acht doelrijpe kansen, die het duo kreeg, werd er niet één doeltreffend afgerond. Tekenend was dan ook, dat Noordwijk in die eerste helft via een eigen doelpunt (Eugène Fagg kreeg de bal ongelukkig op zijn dijbeen, waarna het leder achter de grabbe lende Jaap Pijnenburg vloog) op 1-0 kwam. Oostkapelle was aangeslagen en had geen enkele vat op Noordwijk. Op het middenveld verloor Stoffel Schipper menige slag, aanvallend ging er alleen van Ad Poortvliet zo af en toe dreiging uit, terwijl Oostkapelle verdedigend het nogal eens moeilijk had met de snelle en beweeglijke spitsen. Oostka pelle had daarom weinig in te brengen en was slechts één keer gevaarlijk bij een vrije trap van Stoffel Schipper, De absentie van Kim Reynierse leid de in Middelburg onmiddellijk tot speculaties. De Middelburger zou vol gens sommigen het tweegevecht met zijn clubgenoot Vermeule niet aan durven. Trainster Trijnie Smeenge van Dynamo ontzenuwde die veron derstellingen met de mededeling dat Reynierse inderdaad geblesseerd was geraakt aan zijn knie. „Daarom heeft hij nu een week absolute rust geno men. Kim baalde er al verschrikkelijk van dat hij niet kon lopen in de Rotterdam-marathon. Vorige week heeft hij daarom in Hilversum gelo pen, maar afgelopen dinsdag kreeg hij weer last van zijn knie", aldus Smeen ge. Reynierse was overigens niet als toeschouwer aanwezig in Middelburg. „Hij heeft verschrikkelijk naar deze wedstrijd toegeleefd en de teleurstel ling was zo groot dat hij niet wilde komen kijken". Reynierse hoeft overigens niet bang te zijn dat hij belangwekkende zaken heeft gemist. De Trefcenterloop was net zo spannend als het luisteren naar het tikken van een klok. De uitslag van de wedstrijd in Middel burg was bovendien net zo voorspel baar als een stoplicht dat van rood op groen springt. Winnaar John Vermeu le betreurde na afloop de afwezigheid van Kim Reynierse. „Het had leuk kunnen zijn", verklaarde de opmer kelijk fitte Dynamo-atleet, die on danks het gebrek aan tegenstand en de slechte weersomstandigheden tot een uitstekende tijd kwam: 1.18.20. Vermeule was ruim drie minuten snel ler dan de nummer twee: Cees Kraayeveld (Sliedrecht Sport). Frank Kooman legde beslag op een uitste kende derde plaats. De strijd van de 'achtervolgers' was nog het interes- MIDDELBURG Vanavond (maan dag) om acht uur wordt in sporthal De Voorborch in Middelburg de eer ste halve finale afgewerkt om van de Zeeuwse zaalvoetbalbeker. De Vlis- singse bekerkampioen Toma speelt dan tegen het Axelse ZVA/Ratjetoe. De andere halve finale gaat tussen Kloetinge en De Ster. Die wedstrijd wordt dinsdagavond 7 mei om half negen in Goes gespeeld. De Ster bereikte die halve finale ge makkelijk, want afgelopen vrijdag avond kon De Hooizolder geen ploeg op de been brengen, als gevolg van het overladen van veld- en zaalvoet balprogramma van de Middelburgers. Taco van den Velde en John Tahapa ry mochten van bondscoach Evert Teunissen bijvoorbeeld niet spelen de avond voorafgaande aan de interland tegen België in Goes. De Hooizolder zag dan ook af van deelname aan de Zeeuwse beker. ranselde elke bal uit zijn doel. Uitein delijk liep Oranje uit naar een 5-0- overwinning, ook al omdat Belgie nogal moeite had met de UEFA-regle- menten (Geen drie-scondenregel, geen tijdstraffen en lichamelijk con tact tot op zekere hoogte toegestaan). Dat lichaamscontact namen de Bel gen soms wat al te letterlijk op. Zij schuwden niet met harde ingrepen, hetgeen in totaal vier spelers op een gele kaart kwam te staan. Volgens de vier spelers op een gele kaart kwam te staan (een gele kaart betekent dat de desbetreffende speler wordt uitgeslo ten voor de verdere wedstrijd, maar hij mag wel vervangen worden door een andere speler). Bij Nederland kreeg Jan Artz het geel in de eerste periode gepresenteerd. Nederland-België 5-0: 1-0 en 2-0 Jan Artz, 3-0 Piet Gootjes, 4-0 Taco van den Velde. 5-0 Bram Braam ex-Wageningen Voor de Nederlandse dames was er ook een overwinning weggelegd Oranje won met maar liefst 7-1 en had in Jentien van de Brug de absolu te uitblinker. Zij scoorde tweemaal. Het Nederlandse jeugdteam verging het minder. Werden de Belgische beloftes vorig jaar nog met 8-2 versla gen, in Goes kreeg Oranje een 3-1- neder laag te slikken. Ronduit tegenvallend was het aantal bezoekers dat op deze drie interlands in het Goese sportcentrum afkwam. In totaal kwamen er slechts 500 men sen, waaronder een heel legertje KNVB-officials. maar zijn schot ging via de paal naast. In de tweede helft veranderde er maar weinig. Noordwijk bleef vrolijk aan vallen, maar vergat dat het bij voetbal toch om het maken van doelpunten gaat, hetgeen de ploeg in de slotfase lelijk opbrak. Toen sloeg Oostkapelle met de voor Klaas van Belzen ingeval len Gerard Schipper keihard toe. De Oostkapelle-spits, die twee weken uit de roulatie was geweest door een kuitblessure, zorgde voor onrust in de Noordwijk-verdediging en mede dankzij een enorme inzet vocht Oost kapelle zich via twee klasse-doelpun ten voorbij Noordwijk. In de 82e mi nuut ging Piet Goeree op rechts door, gaf de bal hoog voor, waarna Ad Poortvliet werkelijk schitterend raak kopte, 1-1. Diezelfde Piet Goeree, die sterke mo menten vaak afwisselde met zwakke, lag ook weer aan de basis van het tweede doelpunt. In de 90e minuut, toen iedereen zich al verzoend had met een gelijkspel, nam hij een corner op rechts, die door de insprintende Peter Verburg (hij bracht zijn seizoen stotaal op 13) prachtig werd ingekopt, 2-1. Oostkapelle - Noordwijk 2-1 (rust 0-1); 30e minuut 0-1 eigen doel Eugène Fagg. 82e 1-1 Ad Poortvliet en 90e 2-1 Peter Verburg. Bijzonderheden: geen. Scheidsrechter W. B. A. Roegiest uit Sas van Gent. Toeschou wers: 600. Taco van den Velde (links) in duel Michel Remacle van België. J De kanslozen: vlnr: Peter Hameeteman, Frank Kooman. Tom Teepe, Kees Kraayeveld en GOES Bondscoach Evert Teunis sen van het Nederlands zaalvoetbal team werd de laatste tijd geplaagd door zorgen. Het Nederlandse A-team bezorgde hem de ene na de andere deceptie. Eerst was er de laatste plaats in het vierlandentoernooi en vorige maand kwam daar nog eens een 4-1-nederlaag tegen Spanje bij. Na zaterdag echter is de bondscoach

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 16