Ab Verplanke wint de Ronde van Yerseke VERDIENDE O VER WINNING JONGE ZEEUWS- VLAMING Vierde plaats Zeeuwen niet succesvol in jeugdronde PETRA VAN DER STEL TWEEDE IN SLOTRIT Jan Poley Tweede plaats Peter Hoondert Finale Van Passel in gastrennersclub Overwinning basketbalsters uit Kapelle TWEE ZWAARGEWONDEN IN SPAANSE RONDE KOEWACHT Reeds eerder dit seizoen bewees Patrick van Passel, dat dit jaar zijn definitieve doorbraak binnen de amateurwielrennerij slechts een kwestie van tijd was. Zondag tijdens de derde uitgave van de strijd om de Wim Hendrikstrofee, een van-stad-tot- stad-wedstrijd voor clubploegen toonde de frêle Zeeuws-Vlaamse amateur aan, dat hij er nu echt bijhoort. MAANDAG 29 APRIL 1985 Van Passel ijzersterk in Wim Hendrikstrofee gevestigd te hebben (in de Zeeuwse openingskoers finishte hij als derde) leek hij vorige week zijn eerste grote slag te slaan in een Nederlandse klassieker (eerder won hij al de Bel gische semi-klassieker Affligem-He- kelghem). Maar in de Hel van 't Mergelland reikte hij niet verder dan de tweede plaats. „In die wedstrijd reed ik al enorm sterk. Ik voelde toen al, dat ik in de Wim Hendrikstrofee erg dicht zou gaan eindigen", aldus Van Passel zon dag na zijn schitterende triomf. Overigens had die uitstekende ver richting vorige week in de Limburgse heuvels wel tot gevolg, dat Van Passel deze week opgenomen zal worden in een gastrennersvereniging. In de strijd om de Wim Hendrikstrofee be vestigde Van Passel zijn vorm van het moment. Reeds vroeg in de wedstrijd vormde zich een zes man sterke kop groep. Naast Van Passel maakten daarvan deel uit de Zeeuws-Vlamin gen Adrie de Maesschalck en Werner Wieme, Peter Kant van de WV Zee land, Wim Lugtenburg en Ahoyrenner Hendriks, die later de man met de hamer zou tegen komen en uiteinde lijk ontmoedigd zou afstappen. Daar voegden zich later nog het drietal Geert d'Hondt (een Belgische gast- renner van de wv Zeeland), Luc Suij- kerbuik en Toon Kayen bij. Dit ne gental bepaalde daarna het gezicht van de wedstrijd. Bij het ingaan van de finale trachtte eerst Adrie de Maesschalck iets op touw te zetten. Maar zijn sprong in de ruimte reikte niet verder dan een zeventiental seconden. En De Maes schalck die overigens een uitsteken de wedstrijd reed, werd teruggepakt, waarna uiteindelijk Van Passel en Peter Kant aan de leiding kwamen. „Ik weet wel, dat ik me gedurende de wedstrijd erg weinig op kop heb laten zien. Maar dat heb ik bewust gedaan. t gp..ir. 'wr.gggfflBgg Immers, vanaf het eerste moment controleerde Van Passel de koers op een manier, die alleen van een topper verwacht mag worden. In de beslis sende ontsnapping dirigeerde hij twee ploegmakkers met zich mee en met de finale in zicht sloeg hij de beslissende bres. De jonge Peter Kant uit Rilland- Bath kon nog aansluiten bij Van Passel, maar meer ook niet. Bedrei gen kon Kant zijn opponent niet. En daarmee behaalde Van Passel op in drukwekkende wijze de zege binnen in deze loodzware koers. Nog maar enkele jaren is Patrick van Passel actief met de wielersport bezig. Na een start bij de trimmers maakte hij al snel de stap naar de KNWU- rangen, waarin hij voornamelijk als veldrijder de aandacht op zich vestig de. Maar na zijn overstap naar de amateurs zegde hij de veldrijderij min of meer vaarwel omdat hij vond dat er als wegrenner toch meer te verdienen viel dan als crosser. De crosserij be nutte Van Passel daarna nog slechts als voorbereiding op het wegseizoen. Vooral in het afgelopen winterseizoen deed hij dit nadrukkelijk; daardoor kwam Van Passel uitstekend aan de start van het huidige wielerjaar. Na in de Omloop van de Braakman al nadrukkelijk de aandacht op zich SLUISKIL Patrick van Passel is er in geslaagd zich in de kijker te rijden van een gastrennersvereniging. Zon dag reed hij tijdens de strijd om de Wim Hendrikstrofee voor de laatste maal in het geel-rode tricot van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaan- deren. De Sluiskilse amateur zal wor den opgenomen in de formatie van Du Prie, de ploeg waar onder meer ook de Zeeuws-Vlamingen Ab Ver- planke en Karei van Goethem deel van uit maken. Van Passel vestigde dit seizoen voor de eerste maal nadrukkelijk de aan dacht op zich tijdens de Omloop van de Braakman, waar hij op een fraaie derde plaats beslag wist te leggen. Later zegevierde hij zelfs nog in de Belgische semi-klassieker Affligem- Hekelghem en eindigde hij nog als tweede tijdens de Hel van 't Mergel land. Reeds het komende weekend zal Van Passel voor de ploeg van Du Prie debuteren. VLISSINGEN De Kapelse basket baldames van Smokkelhoek zagen de basketbalwedstrijd tegen Spring field optimistisch tegemoet. De ploeg uit Berlicum kwam namelijk met slechts vijf speelsters opdagen, zodat dit keer de conditie de Kapelse da mes niet noodlottig kon zijn. (Smok kelhoek had immers ook maar vijf speelsters). Van dit optimisme werd in de eerste helft weinig blijk gegeven. In een matte eerste 20 minuten was het Smokkelhoek dat drie kansen minder miste en zodoende bij de rust met 26-20 leidde, na de hervatting ging het beter. Coach Dousma had in de pauze zijn speelsters flink opgepept, hetgeen al snel tot uiting kwam. Versterkt met een dosis positieve agressie leverde de Bevelandse defensie vaak balwinst op en kon de fast-break gestart worden. Dit resulteerde na tien minuten in een 46-28 voorsprong voor de formatie van coach Dousma. Smokkelhoek, waar bij Ina op 't Hof een opmerkelijke wedstrijd speelde, vergrootte de mar ge uiteindelijk tot een 68-45 eind stand. Ik ben uiteindelijk nog maar net achttien jaar en dan kom je gewoon nog veel kracht te kort tegen de ouderen. Daarom heb ik me feitelijk beziggehouden met het meerijden in de kopgroep", zou Kant die in de laatste ontsnapping Van Passel niet echt tot hulp kon zijn, later zeggen. In de achterhoede werd het afstoppende werk uitstekend uitgevoerd door De Maesschalck. die de pogingen van Toon Kayen om terug te komen verij delde. In de spurt om de eerste plaats leek Kant in eerste instantie nog wel een bedreiging te gaan vormen voor Van Passel, maar in de laatste tientallen meters drukte de Sluiskillenaar toch goed door. „Die finale was er echt één voor de veldrijders: die vele kasseien (in totaal moest zo'n twintig kilome ter kasseien bestreden worden, red.) waren daardoor in ons voordeel", meende Patrick van Passel later ook nog. Wim Lugtenburg werd uiteinde lijk derde voor Geert d'Hondt. De uitslag: 1. Patrick van Passel, Zws.-Vl. (158 kilometer in 4.10.30), 2. Peter Kant, Zld., 3. op 12 sec. Wim Lugtenburg, Delta, 4. Geert d'Hondt, Zld., 5. op 24 sec. Toon Kayen, De Jonge Renner, 6. Adrie de Maesschalck, Zws.-Vl., 7. op 1.04 Luc Suij- kerbuick Zuidwesthoek, 8. op 2.10 Werner Wieme, Zws.-Vl., 9. op 4.06 Lucien Gödde, De Mol, 10. Jacq. van Trijp, Zuidwesthoek, 11. Frank Laurijssen, Diana, 12. Berry Zoontjes, Pijnenburg, 13. Jos van Aert, Diana, 14. René Boeren, WWV, 15. op 4.21 R. Kok, Zwaluwen, 16. op 5.29 A. van de Dries, Pijnenburg, 17. op 20.29 J. Eggers, Barrhop- port, 18. Ceriel Hoefnagels. Zws.-Vl., 19. G. Hulst, Ahoy, 20. J. Pemen, Diana, 21. Guus Barhorst, Zws.-Vl., 22. Arie Overbeeke, De Mol, 23. Cor Vervaet, Zws.-Vl., 24. Stefan Koole, Th. M., 25. Joop Brooijmans, Zws.- Vl., 26. Anton van Putten, Delta, 27. R. Bril, Steenbergen, 28. T. van Loon, Oudenbosch, 29. T. van Gorp. Pijnenburg. Ploegenklas- sement: 1. Zeeuwsch-Vlaanderen 12.34.04: 2. ZW Diana 13.00.11, 3. Pijnenburg 13.02.34. De groep veertienjarigen in actie op de Vlissingse boulevard. VLISSINGEN Ondanks het slechte weer, de spandoeken waai den van de hekken af, is het zater dag in Vlissingen toch een geslaag de wielerdag voor de jeugdrenners geworden. De publieke belangstel ling viel ondanks de werkelijk niet prettige omstandigheden op de boulevards reuze mee. Voor de ren ners was het een zeer zwaar par koers en alleen bij de categorie 13 jaar kwam het tot een groepsspurt. De ongeveer 150 jeugdrenners heb ben er leuke wedstrijden van ge maakt. Alle overwinningen gingen naar niet-Zeeuwse renners, alhoe wel Patrick Ridderbos en Richard Siereveld met een tweede plaats vlakbij een Zeeuwse zege waren. Verrassend was ook het rijden van Gert-Jan Vlaspoel die bij de 11- jarigen op een 5e plaats uitkwam. Bij de 13-jarigen was het jammer voor de Middelkampers Edwin Hil- lebrand en John Wiskerke dat zij bij een valpartij betrokken waren. Al leen Edwin Hillebrand kon zijn weg op de boulevard nog voortzetten. De andere drie renners bij die val partij kwamen er ook nog goed vanaf, maar konden niet verder meedoen aan de wedstrijd. De uitslagen van de vijfde Omloop van de Boulevard zijn als volgt: 8 jaar: 1. Pieter de Putter, Maas-Waal. 2. Jeroen Lentinge, Delft '73,3. Raymond v. d. Bos, Delta. 9-jarigen: 1. Naomi v. d. Haar. Hoekse Renners. 2. Robert Koppers, De Spartaan, 3. Ronald Houtepen, Pijnen burg; 10-jarigen: 1. Emiel v. d. Linde. Pijnenburg, 2. Sander v. d. Bos, Delta, 3. Chris van Tongeren, De Kampioen, 7. Richard v. Cadsand, WV Zeeuws-Vl., 9. Mark Martens, Theo M., 10. Wilmar v. d. Berge, WV Zws.-Vl.. 13. Richard v. Gils, Theo M. 11-jarigen: 1. Roland Rozeveld, Hoekse Renners, 2. Patrick Ridderbos. Theo M„ 5. Gert-Jan Vlotspoel, Theo M., 9. Antoi- ne Verschuur. WZ Zws.-Vl. 12 jaar: 1. Günther Hobo. Maas-Waal, 2. Robert Kool, Delft '73, 3. Richard v. Niel, Delft '73, 7. Michel Rommers, Theo M., 8. Jim Vermeule, Theo M. 13. jaar: 1. Margare- tha Groen. De Mol, 2. Richard Siereveld, Theo M„ 3. Rob Lenting, Delft '73, 10. Johnny v. Cadsand, WV Zws.-Vl., 13. Randy v. Gils. Theo M., 15. Martin v. Loo. WZ Zws.-Vl., 18. Edwin Hillebrand, Theo M., 19. Jean-Pierre Fortrei, WZ Zws.-Vl.; 14 jaar: 1. Dennis v. Dinther, Maas-Waal, 2. Geoffrey Bus. Delta, 3. Roger v. Erp, Pijnenburg, 18. Frank Zoetewei, Theo M., Onrust in ploeg van Post Patrick van Passel gaat als winnaar over de finish in Koewacht. OVIEDO (GPD) - Aan de vooravond van de zware bergritten, die komen de week het definitieve gezicht van de Ronde van Spanje zullen bepalen, maakt het peloton zich niet al te druk. Veel schokkender dan het der de dagsucces dat Eddy Planckaert namens de ploeg-Post zaterdag bin nenhaalde en de bijna hysterische vreugde gisteren in Oviedo, waar Federico Echave voor de eerste Spaanse ritzege zorgde, was de ern stige valpartij die de Spanjaard Jai me Salva en de Belg Ludo Loos zaterdag zwaargewond in het zieken huis deed belanden. Andermaal wer den de wielerprofs op treurige wijze geconfronteerd met de risico's die er aan hun avontuurlijke beroep kle ven. Loos, de 30-jarige Vlaming, smakte met een snelheid van 60 km per uur tegen de gevel van een huis. Met een beschadigde nekwervel werd hij in de ambulance gedragen en na een eerste onderzoek vreest men zelfs voor blijvende verlammingsverschijn selen. Salva (22) was er in eerste instantie nog slechter aan toe. Hij schuurde met zijn gezicht gedurende enkele meters over het asfalt. Na die fatale schuiver bleek de ongelukkige Span jaard niet alleen zijn neus en kin te hebben gebroken, ook was hij in een slag al zijn tanden kwijt. Badend in zijn bloed bleek Salva meer dood dan levend. Hetgeen ook klopte, want er moest mond-op-mond beademing aan te pas komen om zijn leven te redden. KRUININGEN Wielrenner Jan Po ley uit Kruiningen is het afgelopen weekeinde als vierde geëindigd in een wielerklassieker voor amateurs bij het Franse Calais. In deze wedstrijd over 170 kilometer (130 vertrekkers) finish te Jacky van der Horst uit Oost- Souburg als vijfde. HEERENVEEN Peter Hoondert verkeert momenteel in uitstekende vorm. Zaterdag bewees de wielren ner uit Heinkenszand dat nog eens in de Ronde van Zuid-Friesland (een A-klassieker) door beslag te leggen op een fraaie tweede plaats. Hoondert, die vandaag (maandag) voor twee weken Java vertrekt om daar twee etappekoersen te rijden, sprong 20 kilometer voor het einde weg. Hij kreeg gezelschap van Eddie Schurer uit Bakkeveen. Schurer bleef vijftien kilometer aan het wiel hangen van Hoondert om vervolgens vijf kilo meter voor het einde te demarreren. De Zeeuw was verslagen en eindigde met 27 seconden achterstand op Schurer uiteindelijk als tweede. De uitslag is: i. Eddie Schurer (Bakkeveen) 210 kilome ter in 5.22,57; 2. Peter Hoondert (Heinkens zand) op 27 sec.; 3. Henri Nijboer (Dene kamp); 4. Tom Cordes (Wilnis); 5. John Talen (Spijkenisse) allen in dezelfde tijd als Hoondert; 6. Gerard Dekker (Hooge- veen) op 1.26; 7. Thijs de Vries (Kollum) op 1-42; 8. Henri Dorgelo (Nijverdal) 2.05; 9. Arjan Jagt (Houbrugge) op 2.07; 10. Piet Kleine (Kerkenveld) op 2.08. HEERENVEEN (ANP) - Petra de Bruin heeft het uiteindelijk toch nog gered. Hoewel haar oranje leiders trui tijdens de laatste étappe van de vrouwenronde door Nederland op een indrukwekkende manier werd aangevallen, hield de Nieuwkoopse met verve stand. De slotétappe, een wedstrijd over ruim tachtig kilometer met start en finish in Heerenveen, kreeg door de gure weersomstandigheden een grim mig karakter. De stormachtige wind zorgde ervoor dat equipe van Frans Klardie heel wat moest doen om de leidende positie van De Bruin te ver dedigen. Toen onder aanvoering van de felle Rita Timpers al na vijf kilome ter een groep van zes dames zich losmaakte, stuurde ploegleider Leen van de Parel meteen twee pupillen ter bewaking mee. Echter op het moment dat de voorsprong van de kopgroep opliep tot meer dan twee minuten was er plotseling paniek in de ploeg van Petra de Bruin. De sterk koersende Rita Timpers ging in de kopgroep hard en na dertig kilometer was ze zelfs op een gegeven moment leidster. Zij werd daarbij gesteund door Petra van der Stelt, Roelien Hoogeveen en Els Kolloos, die uit waren op een dagsucces. Toen Leen van de Parel zag wat er gebeurde, gaf hij zijn beide pupillen in de spits meteen opdracht de benen stil te houden. Een hoogst merkwaar dige taktische zet die in het wielerpe- loton de tongen nogal losmaakte. Hij had immers in elk geval zijn rensters kunnen laten doorrijden om te zorgen dat Rita Timpers de kostbare bonifi catieseconde niet zou meepakken. Maar zelfs dat gebeurde niet. Toch pakte de in wielerkringen nog nooit vertoonde manoeuvre goed uit voor Van de Parel en zijn pupil Petra de Bruin. „Het was inderdaad een schok, maar ik moest iemand in het peloton bij Petra hebben", bekende hij naderhand. Stel je dat voor dat zij (Petra) lekgereden had, dan hadden wij helemaal niets overgehouden". Doordat ook Timmermans nadat zij zich uit de kopgroep had laten terug vallen mede de achtervolging ging leidde, werd in de laatste kilometers het verschil tussen de kopgroep en het peloton zienderogen terugge bracht. Uiteindelijk hielden de vier vluchtsters op de streep slechts 47 tellen over. De dagoverwinning was voor de rappe Rita Timpers, de 21- jarige Almelose uit de ploeg van Zwart. De uitslag van de laatste etappe Heeren veen - Heerenveen over 80 km: 1. Rita Timpers 2.15.30, 2. Petra van der Stel z.t, 3. Roelien Hoogeveen z.t.. 4. Els Kolloos z.t., 5. Petra de Bruin op 47 sec. 6. Monique de Bruin. 7. Thea van Rijnsoever, 8. Monique Kauffman. 9. Heieen Hage, 10 Kelly Kittredge, 11. Petra van der Stel. Eindklassement: 1. Petra de Bruin (Nieuwkoop) 10.42.24; 2. Hennie Top (Wekerdam) op 14 sec; 3. Rita Timpers (Almelo) op 45 sec; 4. Connie Meijer (Vlaardingen) op 1.19; 5. Thea van Rijnsoever (Breukelen) op 1.20; 6. Gonny van Koert (Nieuwkoop) op 1.21; 7. Heieen Hage (Arnhem) op 1.22; 8. Petra van der Stel (Wemeldinge) op 1.23; 9. Roelien Hoo geveen (Coevorden) op 1.42; 10. Els Kolloos (Lisse)op 1.51; 11. Monique de Bruin (Hoog land) op 1.51; 12. Petra Groen (N.Lekker- land) op 1.51; 13. Monique Kauffman (Den Haag) op 1.52; 14. Corrie Timmermans (Den Bosch) op 1.59; 15. Mieke Havik (Volendam) op 1.59; 16. Helen Soerensen (Den) op 2.24; 17. Eria Oomen (Schijndel) op 2.26; 18. Gonnie Brouwer (Mantgum) op 2.51; 19. Anneke Kroon (Den Haag) op 4.23; 20. Rebecca Twigg (Vst) op 7.05. Chirurgen zijn naderhand nog drie uur met Salva bezig geweest alvo rens het definitieve levensgevaar was geweken. Ook de Belg René Martens kwam zaterdag in het hospitaal terecht. Maar dat had een heel andere oor zaak. Hij belette zijn rappe landge noot Noel Dejonckheere in Lugo mee te sprinten om de hoofdprijs. Martens, vorig jaar nog rijdend aan de zijde van Dejonckheere in Spaanse dienst, trok aan het shirt van Dejonckheere, die meteen kansloos was. Aan de meet zocht de gedupeerde sprinter, die in de loop der jaren bijzonder succesvol is geweest in de Vuelta, de boosdoener meteen op een sloeg hem zonder dralen het ziekenhuis in. Martens kon gisteren overigens gewoon weer aan zetten, zij het dat hij van de wedstrijd commissarissen - evenals Dejonck heere trouwens - een forse boete aan zijn koersbroek had gekregen. Enige onvrede sluipt er ook in het kamp van de Nederlandse jongens van Post, waar de Belg Jules de Wever bij absentie van de meester zelf de scepter even mag zwaaien. Ogen schijnlijk loopt alles voorspoedig, na de etappezeges voor Oosterbosch en de jongste Planckaert (twee keer), terwijl Rooks (6e op 12 sec. van leider Indurain), Winnen (7e op 14 sec) en Veldscholten (8e in dezelfde tijd) een keurige uitgangspositie in de top-10 van het klassement hebben bemach tigd. Dan blijkt evenwel dat drie hoog genoteerde pionnen uit één ploeg een beetje te veel van het goede is. Zeker als ze alle drie ambities hebben om het spel aan het front tot het bittere eind mee te spelen. Want niet alleen Winnen ziet perspectief in deze Vuelta om zijn gedeukte prestige op te vijze len, ook Steven Rooks wil eindelijk wel eens zijn belofte inlossen. Echter, ook Veldscholten, vorig jaar met een 16e plaats de beste Nederlander in de Tour de France, denkt in het Spaanse land een goede slag te kunnen slaan. Veldscholten: „Ik rij goed en ik denk dat ik hier hoog kan eindigen. Mis schien wel bij de eerste drie". Wil hij dat doel bereiken, dan zal de Tukker toch ook de status van be schermd renner moeten krijgen van De Wever. En daar zit hem nou net de kneep, zoals Veldscholten zelf aan geeft. „Eigenlijk hebben we hier te veel mensen voorin staan. Ik wil voor het klassement rijden, maar Winnen en Rooks natuurlijk ook. Daarom zou er een gesprek moeten komen. Van daag (in de rit naar Oviedo) heb ik behoorlijk moeten werken om die Spanjaard tijdens de laatste kilom- ters terug te halen. Rooks zie je dat niet doen en ook Winnen houdt zich niet met dat werk bezig. Daar baal ik wel een beetje van". De uitslag van de vierde etappe, van Santiago de Compostela naar Lugo over 179 kilometer, is: 1. Eddy Planckaert (Bel) 4.19.40; 2. Francis Castaing (Fra); 3. Sean Kelly (Ier); 4. Mi guel Iglesias (Spa); 5. José-Luis Navarro (Spa); 6. Jesus Blanco-Villar (Spa); 7. Gio vanni Mantovani (Ita); 8. Fons de Wolf (Bel); 9. Jean-René Bernaudeau (Fra); 10. Dominique Garde (Fra); 14. Peter Winnen (Ned); 15. Jesus Suarez-Cueva (Spa); 19. Gerard Veldscholten (Ned); 20. Theo de Rooy (Ned) 25. Steven Rooks (Ned); 26. Bert Oosterbosch (Ned) allen in dezelfde tijd als Planckaert; 77. Mathieu Hermans (Ned) op 32 seconden; 93. Bert Wekema (Ned) zelfde tijd. De uitslag van de vijfde etappe is: 1. Federico Echave (Spa) 7.13.50 (gemiddel de snelheid 32,915 kilometer per uur); 2. Sean Kelly (Ier) op 1 seconde; 3. Eddy Planckaert (Bel); 4. Jesus Suarez-Cueva (Spa); 5. Antonio Esparza (Spa); 6. José- Luis Navarro (Spa); 7. Noël de Jonckheere (Bel); 8. Miguel-Angel Iglesias (Spa); 9. Pedro Ruiz-Cabestany (Spa); 10. Patrick Verschure (Bel); 20. Miguel Indurain (Spa); 32. Gerard Veldscholten (Ned); 35. Peter Winnen (Ned): 42. Theo de Rooy (Ned); 48. Bert Oosterbosch (Ned); 61. Steven Rooks (Ned) allen in dezelfde tijd als Kelly; 129. Bert Wekema (Ned) op 2.28; 135. Walter Planckaert (Bel) op 3.57; 136. Alexi Grewal (VSt) zelfde tijd. Het algemeen klassement is: 1. Indurain 27.46.56; 2. Kelly op 5; 3. Ruiz- Cabestany op 6; 4. Jesus Blanco-Villar (Spa) zelfde tijd; 5. José Recio (Spa) op 9; 6. Rooks op 12; 7. Winnen op 14; 8. Veldschol ten zelfde tijd; 9. Pedro Munoz (Spa) zelfde t(jd; 10. Eric Caritoux (Fra) op 15; 32. De Rooy op 42; 52. Hermans op 3.05; 90. Oosterbosch op 20 49; 94. Eddy Planckaert op 21.11; 122. Wekema op 24.34; 128. Walter Planckaert op 26.07; 138. Grewal op 28.06: 163. en laatste John Eustice (VSt) op 1.06.18. YERSEKE Ab Verplanke be schouwde de Ronde van Yerseke za terdag meer als trainingsrit dan als een echte wedstrijd. De nog steeds regerende provinciale kampioen uit IJzendijke heeft dit jaar zijn zinnen gezet op het grotere werk, waarbij hij zijn topvorm wil bereiken tijdens de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. „Wat zegt zo'n wedstrijd als vandaag in Yerseke; het aantal kilometers hier stelt toch niets voor", stelde Verplanke zaterdag na afloop van de toch wel harde confrontatie in 't Poldertje. Desalniettemin was juist de hoofdrol weggelegd voor Verplanke. Immers reeds na vijf kilometer ontstond de beslissende kopgroep, waarbij hij van de partij was en in de slotkilometers ging de Zeeuws-Vlaming alleen aan de haal en zegevierde met ruime voor sprong. Bij de junioren ging in Yerse ke de zege naar Jan Mobach, terwijl Peter van de Beurcht de rapste was bij de liefhebbers. Ondanks de strenge winter had Ab Verplanke reeds vroeg in het seizoen een voldoende aantal kilometers in de benen om de grote wedstrijden zonder problemen te kunnen afwerken. Met de ploeg van Du Prie, waar onder meer ook Karei van Goethem deel van uitmaakt, was hij op trainings kamp, waardoor de voorbereiding niet werd gestagneerd. Verplanke kon daarom in de eerste wedstrijden van het seizoen de kilometers zonder pro blemen aan. Alleen de laatste weken ging het wat minder met de amateur uit IJzendij ke. „Op het laatst van de wedstrijden kreeg ik toen problemen met mijn maag, maar die zijn nu voorbij. Hier door kan ik verder gaan bouwen aan de vorm voor de Omloop", zei hij zaterdag ook nog na zijn triomf in Yerseke, waar in feite een erg vlakke vertoning werd opgevoerd door de amateurs ondanks de felle wind, waar het peloton onder langs de Oosterscheldedijk mee werd gecon fronteerd. Reeds na een vijftal kilometers kwa men er tien man aan de leiding en wat er in de achterhoede ook op touw werd gezet, die kopformatie werd nim mer meer bedreigd. Bij die tien waren van Zeeuwse zijde de verrassend sterk rijdende Francois Franse, Karei van Goethem zijn ploeggenoot Ab Ver planke en Werner Wieme. Voorts maakten van deze kopgroep deel uit Huub Kools, Nico van de Klundert, Richard Thijs. Louis van Mook, Pierre van Est en de Groninger Schuitema. Tot bijna anderhalve minuut voor sprong liep de hoofdmacht weg voor aleer er een achtervolgende groep werd geformeerd met Rien van der Steen, Wim van Loenhout, Peter Mol, Nap Hage, Dirk Uyl, Guus Barhorst, Jacq. van Trijp en Frank Laurrijsen. Uit deze groep viel Peter Mol nog weg wegens pech. Vooraan gebeurde er niets tot een kilometer of zeven voor de aankomst toen Karei van Goethem er vandoor ging. Pierre van Est ging in de achter volging en Ab Verplanke wilde de vlucht van zijn ploeggenoot dekken. Het tweetal kwam echter bij Van Goethem, waarna de Kloosterzande- naar andermaal trachtte aan de haal te gaan; Van Est parreerde opnieuw, maar tegen de daaropvolgende de marrage van Verplanke was hij niet meer opgewassen. Verplanke zege vierde uiteindelijk, waarna Van Goe them naar de tweede plaats spurtte. Bij zowel de junioren als bij de liefheb bers viel er weinig te beleven. Van daar dat in beide categorieën de bloe men in een massaspurt verdeeld dien den te worden. Jan Mobach bij de junioren en Peter van de Beurcht bij de liefhebbers hadden de meeste re serves in huis. Amateurs; 1. Ab Verpianke, IJzendijke (90 kilometer in 2.02.26), 2. Karei van Goethem, Kloosterzande, 3. Pierre van Est. Fijnaart, 4. Huub Kools. Baarle-Nassau. 5. Nico van de Klundert. Hoogerheide. 6. Werner Wie me, IJzendijke, 7. Louis van Mook. Ooster hout, 8. Francois Franse, Kwadendamme. 9. Richard Thijs, Etten-Leur, 10. J. Schuite- Ad Verplanke midden met bril) in de kopgroep, die de wedstrijd in Yerseke beheerste. ma, Wildervank, 11. Jacq. van Trijp, Ossen- drecht, 12. Frank Laurijssen, Zundert, 13. Nap Hage, Sint-Maartensdijk, 14. Wim van Loenhout, Nieuw-Vossemeer, 15. Rien van der Steen, Etten-Leur, 16. Guus Barhorst, Biervliet, 17. Dirk Uyl. Poortvliet, 18. Cor Vervaet, Walsoorden, 19. Eric Vereecken, Sint-Jansteen, 20. Hans Oomen, Etten- Leur. Junioren: 1. Jan Mobach, Sluiskil (60 kilometer in 1.25.17), 2. J. van Ginneken, Etten-Leur. 3. R. Tak, Oudenbosch, 4. J. Melsen, Roosendaal, 5. A. Frijters, Rijsber- gen, 6. Niek de Taetje, Eede, 7. John van de Ameeie, Terneuzen, 8. P. Luijcks, Sint- Willebrord, 9. Leon Overgaag, 's-Graven- zande, 10. P. van Gils, Oosterhout, 11 P. Castelijn, Steenbergen, 12. J. Muis, Gies- senburg, 13. Eddy Cromheecke. Aarden burg. 14. Michel Somers, Zoetermeer, 15. B. Lodder, Zuidland, 16. R. Magielsen, Geer- truidenberg, 17. J. Frank, Terneuzen, 18. F. Krebbekx. Steenbergen, 19. M. de Geus, Ossendrecht, 20. H. Biemans, Hoeven. Liefhebbers: 1. Peter van de Beurcht, Uden (50 kilometer in 1.08.14), 2. Ko Tolhoek, Yerseke, 3. Christ van de Bergh, Oud- Gastel, 4. Emiel de Waal, Middelburg. 5. K. Zagers, Standaardbuiten, 6. A. Kraan, Gou da, 7. Dirk van Duivendijk, Bruinisse, 8. Leon van der Wiel, Breda, 9. J. van Baal, Breda, 10. J. de Laat, Moergestel, 11. Mattie Versteegen, Uden, 12. Frans Meijaard. We meldinge, 13. Wim Oosse, Middelburg, 14. H. Martens, Oudenbosch, 15. W. Varekamp, Hellevoetsluis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 13