Titel voor Athanatos na misstap van Savok EMM na nederlaag weer in problemen FIJNE KNEEPJES Omloop Borsele in massasprint beslist Sportprogramma koninginnedag SWIFT PLOTSELING WEER TITELKANDIDAAT Savok toch naar landelijk volleybal Swift GSC-damesploeg opnieuw sterk Inzinking Goede prestatie Volharding-jeugd RODE KAART VOOR RON VAN BELZEN Rode kaart MARTIN SJOUKES STERKSTE IN FINALE Goede resultaten tafeltennisjeugd Coureur omgekomen Peter Winnen PZC/ sportkrant 12 TERNEUZEN De eerste klas district veldkorfbal gaat op een uitermate spannende finish af. Animo en Tjoba, beide kandidaat voor de tweede degradatieplaats, wonnen. Animo deed dat thuis tegen Meervogels (9-5), Tjoba zelfs bij Excelsior (3-5). Knappe resultaten die veel beloven voor de derby die beide ploegen op 1 mei (19.00 uur Souburg) tegenover elkaar brengt. Swift is na de eigen winst bij Ons Eiland (7-4) en het verlies van Snel tegen Top S. ineens weer titelkandidaat. Seros hield spring en dressuurproeven Wisselend succes voor Zeeuwse korfbalteams De uitslagen: Eerste klas: Excelsior- Tjoba 3-5; Ons Eiland-Swift 4-7, Ani- mo-Meervogels 9-5. Tweede klas: On- do-Tov 5-6, GKV-Top A. 6-5, Merwe- de-Zuidwesters 5-2. Derde klas: Atlas- Thor 5-7, Seolto-Kwiek R. 9-6, Storm- vogels-Zwijndrecht 1-3. Zowel Excelsior als Tjoba begonnen voorzichtig, hetgeen in een 2-2 rust stand resulteerde. Met het accent iets meer op zijn aanval kreeg Tjoba daar na een licht overwicht en scoorde daaruit (3-5). Uiteindeüjk bleef het terecht 3-5. Hans de Schipper, Wim Harinck, Karin Klein, Addy Dekker en Marian Goedegebuure scoorden. Hoe zwak de tegenstander wel was bleek toen een slordig spelend en aanvallend statisch acterend Swift toch naar een 2-0 voorsprong kon. Het verspeelde die ook weer toen de eigen verdediging zich wat fouten veroorloofde en moest daardoor na de eerste helft met 3-3 genoegen ne men. Twee omstreden doelpunten di rect na de rust beslisten de partij: GOES Het eerste damesteam van de Goese handbalvereni ging GSC heeft het dit seizoen behaalde kampioenschap neig eens bevestigd. In de 3e divisie H-competitie waarin de Zeeuw- se ploegen regeerden, wees de Zuidbevelandse formatie tij dens het officieuze kampioen schap van Zeeland juist die zware Zeeuwse tegenstanders overduidelijk terug. In Sport centrum Goes werd gisteren (zondag) GSC zodoende ongrijp baar eindoverwinnaar met acht punten uit vier duels. Problemen kende het team van trainer John Jansen nauwelijks. Tijdens de laatste ontmoeting stond GSC tegenover een gela den Olympus dat lange tijd in cle buurt bleef van de thuisclub. De Vlissingse damesploeg was onmachtig bij de tot 8-7 terugge brachte achterstand nog meer af te dwingen en verloor uiteinde lijk met 10-8. Het Terneuzense HVSV sloot het kampioenschap verdienstelijk af als tweede. Walcheren (Vlissin- gen) en Hontenisse kwamen cp het damestoernooi tekort. De uitslagen: Walcheren-Olympus 7- 8, Hontenisse-GSC 5-13, HVSV-Wal- cheren 11-6, Hontenisse-Olympus 6-8, GSC-HVSV 13-7, Walcheren-Honte- nisse 10-3, Olympus-HVSV 6-10, GSC- Walcheren 16-4, HVSV-Hontenis:se 11-4, Olympus-GSC 8-10; de eind stand: 1. GSC 4-8, 2. HVSV 4-6, 3. Olympus 4-4, 4. Walcheren 4.2, 5. Hontenisse 4-0. Ons Eiland deed daarna weinig an ders dan provoceren en was toen een verslagen team. Swift kon tenslotte gemakkelijk naar 7-4 winst met doel punten van Kees Opsteegh (3), Bart Pouwer, Anita Geelhoed, Jan Peter Pouwer en Lejo de Hond. Maar groots was ook het spel van de Middelbur gers nooit. Dat Animo vooral in de tweede ronde van de competitie gevreesd moet wor den liet het zaterdag nog eens zien: met een degelijke aanvalsopbouw en vaak goede combinaties ging het te gen Meervogels al vroeg op weg naar de zege. Die kwam vrij rgelmatig tot stand via 4-2, 7-4 en 9-5. Ronald Kraayeveld (3), Aarnout en Peter Crucq, Krina Windt, Marjan Blind, Liesbeth Dingemanse en Ad Vos on derstreepten de groeiende vorm. Alle tweedeklassers lieten het zitten. Het begon al bij Ondo-Tov, waar de thuisploeg zeker kansen kreeg op de winst, maar die twee helften lang ongebruikt liet. De gasten hadden minder moeite met scoren, liepen via een 2-4 ruststand naar 2-5 en dachten toen de beslissing gemaakt te heb ben. Ineens vond Ondo toen wel de weg naar de korf, maar het kwam toeh niet verder dan 6-5. Ook bij GKV-Top onnodig verlies voor de bezoekers. Die kwamen wel met 2-0 achter, keken daarna tegen een nog ruimere marge aan (1-4), maar trokken er in de tweede helft zo fel aan dat GKV terug moest en zelfs 5-5 moest toestaan. In de slotfase waren de beste winstkansen voor Top, dat aanvallend echter weer helemaal stil kwam te vallen en in de laatste minu ten door een ongelukkige afstand streffer verloor, 5-6. Zuidwesters liet zich in het duel tegen Merwede te gemakkelijk op achter stand zetten (1-3), had daarna moge lijkheden genoeg om aan te sluiten en zijn tegenstander voorbij te lopen, maar de vorm was er niet. En zodoen de bleef men tegen een achterstand aankijken. Die groeide in de slotfase zelfs nog: van 3-2 ging Merwede ineens naar 5-2. Voor Zuidwesters scoorden alleen Rolf Kamphuis en Harry Buijs. SAS VAN GENT Hoewel Savok zaterdag naast de titel greep was er zondagavond in Sas van Gemt toch feestvreugde. Gisteravond werd na melijk duidelijk dat Athanal.os (de kampioen) geen aanspraak wenst te maken op een plaats in de derde divisie van het landelijk volleybal. De ploeg uit Kloosterzande was op zoek naar versterking, maar toen duidelijk werd dat dat niet lukte besloot Athanatos ook het volgend seizoen in de promotieklas uit te komen. Daardoor promoveert de nummer twee van de competitie, Savok, auto matisch naar de derde divisie. Trainer Theo Sarneel maakte gisteravond duidelijk dat zijn ploeg wel in de nationale competitie wil spelen. Het is bovendien zo goed als zeker dat de Sasse ploeg er enkele speelsters bij- krijgt. Angelique Roctes (Voorwaarts) en Anja en Thea de Rijcke (Kikkers) komen de Sasse selectie vermoedelijk versterken. VLISSINGEN Het regio-toernooi Zeeland (handbal), zaterdag in het Sportcentrum Goes, is bij de jongens pupillen geëindigd in een thuisover winning voor het Goese Volharding. Het regio-toernooi is een zaalhandbal kampioenschap voor pupillen waarbij de ploegen die eerste als eerste eindig den in de competitie van de afdelin gen Zeeland, Rotterdam, Oost- en West-Noord-Brabant elkaar bekam pen. Bij de jongens pupillen verdedig de Volharding voor Zeeland de eer en mag zich nu de beste ploeg in die categorie van die vier afdelingen noe men. De Zeeuwse vertegenwoordiging bij de meisjes, Walcheren verging het minder. De pupillenploeg uit Vlissin- gen eindigde laatste. De eindstand: jongens pupillen: 1. Volhar ding (Zeeland) 4 pnt., 2. Heerle (West- Noord-Brabant) 2 pnt., 3. Ancora (Rotter dam) 0 pnt., 4. Haak/DZES (Oost-Noord- Brabant) (deed buiten mededinging mee); meisjes pupillen: 1. EBHV (West-Noord- Brabant) 6 pnt., 2. WIK (Rotterdam) 4 pnt.. 3. HEW (Oost-Noord-Brabant) 2 pnt., 4. Walcheren (Zeeland) 0 pnt. VLISSINGEN Athanatos is zater dagmiddag, mede dank zij de punten- deling van concurrent Savok met Dynamo '70, dameskampioen van de Zeeuwse volleybalafdeling gewor den. De dames uit Kloosterzande slo ten zelf het seizoen af met een duide lijke 3-0 overwinning op Even Kij ken. Bij de heren werd de strijd om de tweede plaats definitief beslist. Dynamo '70 maakte bij EVVC 2 geen fout, zodat de 1-3 zege van Schelde- sport op Bok van geen betekenis meer was. Voor de toeschouwers is de wedstrijd tussen Savok en Dynamo misschien wel een van de vreemdste van dit jaar geworden. In de eerste set kwamen de gasten totaal niet in het spel voor. De Savok-aanval voerde de opdrachten goed uit en gaf het achterveld van Dynamo zoveel werk, dat de Middel burgse netspeelsters zelden echt ge vaarlijk konden worden. De derde set leverde een zelfde beeld op. Tussen door had Dynamo een keer goed kunnen profiteren van de angst die Savok plotseling bekroop toen het allemaal wat minder ging en daardoor was het via 15-8, 13-15 en 15-6 2-1 geworden. In de vierde set speelde Savok opnieuw te angstig, verzuimde de bal diep te spelen en kwam daar door op een beslissend lijkende 6-12 achterstand. Twee time outs van trai ner Sarneel deden echter wonderen en ineens leek een 3-1 einduitslag, en dus een beslissingswedstrijd met Athana tos (op de tribune aanwezig), de meest reële mogelijkheid. Totdat bij 13-13 spel verdeelster Jolanda Wieland zich zozeer blesseerde, dat zij vervangen moest worden. Haar taak werd nood gedwongen overgenomen door een aanvalster en dat betekende uiteinde lijk 14-16: 2-2. Savok mocht gaan uithuilen, Athanatos vierde feest. Dat het tenslotte via 15-8 nog 3-2 werd, is alleen van belang voor de statistie ken. De Sterre verloor van Marathon met 1-3. Bij de heren bleven verrassingen uit, al viel de 3-2 overwinning van Kik kers op kampioen Mytilus 1 nogal op. De Goesenaren misten echter Joop Dees, Wim van de Wekke en Quinten van de Vrie en dat leverde zoveel communicatiestoornissen op, dat de thuisclub via 13-15, 15-12, 15-12, 3-15 en 15-10 tenslotte het beste deel van de puntendeling voor zich mocht opeisen. De reserves van Mytilus, die thuis tegen Verdegem speelden, wa ren door de problemen in het eerste minstens even zeer verzwakt, zodat het via 3-15,1-15 en 13-15 in korte tijd 0-3 werd. Verdegem mag zich hier mee de 'kampioen van West- Zeeuwsch-Vlaanderen' noemen, want de streekgenoten IJVC en Even Kijken werden definitief op achter stand gezet. Bok verweerde zich in Kapelle zo goed mogelijk tegen een Scheldesport dat nog voor een papieren kans op de tweede plaats vocht. De Terneuzena- ren waren echter vooral aanvallend veel sterker, speelden ook sluwer (Ed win Hofman) en beschikten boven dien over een betere conditie dan de thuisclub. Het resultaat: 12-15, 16-14, 12-15 en 10-15. Morres 2 won in IJzen- dijke met 1-3 van IJVC. De kampioensploeg van Athanatos. UTRECHT De veilige situatie waarin de Zeeuwse eerste divisionist EMM zich waande na de prima zege op PSV vorige week, is onverwacht van zeer korte duur gebleken. Zat et- dagavond in Utrecht tegen Sport Vereent, één van de degradatiekandi daten van de eerste divisie van het landelijke zaalhandbal, moest de Middelburgse herenformatie van trainer-coach Rob de Vos een 20-18- nederlaag incasseren. Een nederlaag die zorgen baart. Niet alleen belandt EMM opnieuw in de gevarenzone maar erger nog is het feit dat de Middelburgers in nerveuze, chaotische duels waarbij veel op het spel staat het hoofd verliezen. De ploeg laat zich meeslepen door de sfeer van de wedstrijd, verzuimt het eigen spelletje te spelen en de eigen capaciteiten uit te buiten. „Het moet dan allemaal te gehaast en te vlug gaan en dat spel ligt ons duidelijk niet," sprak cirkelspeler Hans Schui- tema achteraf terecht. Juist dit soort wedstrijden die EMM zo slecht blijkt aan te kunnen, worden door de krankzinnige stand in de le divisie B beslissend over het al dan niet degrraderen van EMM. De eerste krachtproef is vrijdagavond al weer (inhaalduel) tegen Achilles'28, op nieuw in Utrecht. In de verhitte strijd maakte EMM volop fouten. Aanvoerder Fred van dér Weel verzorgde meer dan eens een zwakke afspeelbal en verscheide ne open doelkansen werden ver prutst. Ron van Belzen beging de grootste vergissing. Hij greep een tegenstander bij de enkel en deze struikelde. Dat leverde de EMM'er een rode kaart op die hij zonder morren accepteerde. Van Belzen speelde voordien ver onder zijn ni veau, net als de andere belangrijke 2e lijn-speler, Rob de Groot. Beiden verkeren momenteel in een vormcri sis. In de goed bezochte le divisie-ont moeting ging het voor de Zeeuwen na een kwartier mis. Bij 5-5 zette Sport Vereent, onder impuls van het sterke spelersduo Henk van Plateringen en Henco de Jong (international), een tempoversnelling in die de stand tot 11-5 deed oplopen. Geschrokken en van slag af maakte EMM er vlak vooj Loreal Tachos Arts Met. Quintus Sittardia 2 Sport Ver. Atlas is van slag en het gevolg dat de grote voorsprong van enkele weken geleden bijna totaal weg is. Tegen thor startte de ploeg overigens sterk: 4-1. Het vervolg was slecht (5-4). In de tweede helft zat Atlas volkomen vast, knoeide maar wat aan en vergat ook nog te scoren. Daar maakte Thor dankbaar gebruik van: van 4-5 achter naar 7-5 winst. Stormvogels beleefde weer een van die dagen waarop het aanvallend niets kon. Kansen creëren ging prima, maar afronden niet. Ook Zwijndrecht imponeerde niet in zijn aanval, moei zaam kwam in de tweede helft de 0-3 op het scorebord. Door verder het rime laag te houden, haalden de be zoekers alle vaart uit de wedstrijd, Jos van Breda prikte daar één keer door heen. Het was meteen de eindstand. Na de 9-6 overwinning op Kwiek blijft Seolto meedoen in de top. Men werd overigens pas wakker toen Kwiek op 2-0 stond. En daarna was het allemaal Seolto dat te bewonderen viel. In het overwicht werd de 0-2 omgebogen naar 5-2 bij de rust. En 7-3 en 8-4 toen ook in de tweede helft Seolto nog een hele tijd door bleef duwen. Pas in de slotfase konden de gasten nog even hun gezicht laten zien, maar toen was Seolto allang winnaar. Johan Koppe- jan (2), Peter Provoost (2), Jan, Nel en Addy Harthoorn, Ellen Sijnstra en Ina Brasser scoorden. Tjoba II pakte in een bar slechte wedstrijd bij Ons Eibernest II nog een punt (7-7). Gerard Steenhard (2), Frans Braem (2), René Proost, Gerrie de Reiger en Liesbeth Roose scoor den. Snel-Swift junioren gaf in de eerste helft een technisch betere thuisploeg te zien. De combinaties liepen daar ook beter, aanvallend werden de vele kansen echter niet afgemaakt. En waar Swift daar minder moeite mee had kon het, na een 2-2 ruststand, na 4-4 plots naar 6-4 voor. Snel geloofde er toen al neit meer in, liet het karwei liggen waardoor de zwakste ploeg toch won. Via doelpunten van Peter Joziasse (2), Edwin de Koning (2), Arjan Dobbelaar en Ellen van Hoe pen. Stand district le klasse B: Top (S( 12-20, Swift 12-19, Snel 11-18, Albatros 11-16, Excelsior 11-11, Meervogels 13-9, Tjoba 12- 7, Animo 11-6, Ons Eiland 13-0. SEROOSKERKE (W.) De ruiter- vereniging Seros hield spring- en dres suurproeven in de manege De Een dracht in Serooskerke. Alle deelne mende combinaties slaagden. De uitslagen: Klasse B dressuur: L. ten Haak -RPCC; Emely v. Herk - Seros; Chris- taan Blaka - Seros; Lieven de Feyter - Seros. Klasse L dressuur: Sascha Labruje- re - Seros; Karin Klippel -PC Middelburg; Danielle v. d. Graaf - PPCSP; Annemarie Verschoore - PPCSD; Hester Dirix - Seros; Ester Klippel - PC Middelburg; Miranda v. Helden - Renesse; Marchia Dalebout - Renesse; Klasse M dressuur: Marjolein Padmos - PPCSD; Ester v. Tilborg - Renes se. Springen Klasse B: Bianca Meeuwis- sen - Seros, Joy de Winter - Seros, Ciska Grootjans - Seros, Ginny de Schepper - Middelburg, Cornalie Joosse - Seros, Mar leen Grootjans - Seros, Anne de Feyter - Seros. Klasse L Sascha Labrujere - Seros. »5?< imm^y K- -Av. Tr MIDDELBURG Assistent-bondscoach Joost Bellaart was vrijdag, zaterdag en zondag te gast bij de Middelburgse Mixed Hockeyclub, waar hij jaren geleden zelf voor uitkwam. Bellaart hield vrijdag een inleiding en verzorgde dit weekeinde demonstratietrainirgen. Op de foto probeert de Haagse bondscoach de fijne kneepjes van het hockeyvak op een jeugdgroep van Middelburg over te brengen. 's-HEERENHOEK De tweede om loop van Borsele, een 'wielerklassie ker' voor nieuwelingen die zaterdag in de zak van Zuid-Beveland werd gehouden, werd beslist in een massa sprint. „In de laatste bocht voor de finish kwam ik binnendoor en ineens een paar meter los. Als ik toen geaar zeld had zou ik kansloos geweest zijn", wist Martin Sjoukes van de Putse rennersclub Delta. Sjoukes knalde meteen naar de streep, klopte daar een pask van zo'n veertig renners met een paar lengtes. Met die massa-aankomst kreeg deze omloop bepaald niet wat er vooraf van verwacht werd. Het 'draaiboek' zag er anders uit: windkracht zes; een parkoers waarin asfalt en klinkers elkaar afwisselden: tal van wegver- MIDDELBURG Verschillende Zeeuwse tafeltennissers hebben dit weekeinde tijdens de Nederlandse jeugdkampioenschappen in Helmond goede resulaten behaald. In het dub belspel (meisjes pupillen) verover den Renate Louws ('t Zand) en Inge Treebusch (MZ) zelfs de nationale titel. Zij versloegen in de finale Anita Kusse (Arnemuiden) en S. Soons (Schimmert). Renate Louws was ook succesvol in het enkelspel. Daarin legde zij beslag op een tweede plaats. Marck Hackenberg (MZ) kon bij de jongens aspiranten in het enkelspel net niet doordringen tot de eindstrijd. Bij het dubbel had Hackenberg meer succes. Samen met Peter Roeland, eveneens MZ, behaalde hij een zilve ren medaille. Bij de jongens junioren dubbel werd de gelegenheidscombi natie Eric Roeland (MZ) en Alfred de Jong (FVT) in de- halve finales uitge schakeld. smaiimgen waar het ruim honderd renners tellende peloton zich door heen moest wringen. Het wees alle maal in de richting van een sterke vluchtgroep. Die kwam er echter niet. En het pleit voor het inzicht van Middelkamp-ploegleider Henk de Jong dat die een dergelijk koersver loop voorzag. Voor de start nam De Jong Wilfred Geijs even apart, en gebood zijn 'kopman' aan te vallen als er op tien kilometer voor de finish nog een grote groep zou zijn. „Beter een beetje te sterven dan naamloos in het peloton te eindigen", verklaarde Henk de Jong dat strijdplan. En bij de tweede doorkomst in Nisse was die grote groep er nog altijd. De enige schifting was lang daarvoor al tot stand gekomen. Amper drie kilo meter op pad werd er in de groep een stuurfoutje gemaakt, en meteen kon den de ronde-arts en andere hulpver leners in actie komen. In de chaos lagen dertig renners die óf de verdere wedstrijd konden vergeten, óf na verholpen materiaalpech in een tweede groep samensmolten. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaan- deren had in die valpartij drie men sen: Harold d'Hondt, Frank Verbiest en Jack Fortrei, 'Zeeland' verloor daar Patrick Gelten en Marcel van de Klooster. Kennelijk geschrokken bleef de hoofdmacht daarna broeder lijk bijeen en moesten slechts spora disch mensen tot de orde roepen. Harm Schuurmans deed een poging, Peter van de Schans zou zijn voor sprong later bekopen, en ook een groepje met Tonny Moonen en Wilfred van de Vrede kreeg niet meer dan vijftig meter. Arjan de Ridder pro beerde het in het zicht van de finish, maar hij kreeg te weinig steun van zijn drie vluchtmakers. En Wilfred Geijs was in geen velden of wegen te bekennen. Martin Sjoukes wel, hij kon 't met de wind in het nadeel opbren gen om lang te blijven zitten. Tot de laatste bocht dus, daar ging hij over tuigend aan en op die spurt stond geen maat. Uitslag: 1 Martin Sjoukes, Delta 57,8 km in 1.26.14 uur; 2 Martin van Steen, Pijnenburg; 3 Patrick Baltus, Bergklimmers; 4 Tim Steyger, Delft; 5 Marco Pijpelink. Zeeuwsch-Vlaanderen; 6 Ronald van Duu- ren, Coureur; 7 Kees Kools, Oudenbosch: 8 Eric van Stratum, Kolonel Cole; 9 Evert de la Rambelje, Bataaf; 10 Patrick Hassing, Bollenstreek; 11 Arjaan de Ridder, Zee land; 12 Corné Oomen, Breda; 13 Tino Cuypers, Bergklimmers; 14 Leon Braban der, Ahoy; 15 John Klugtmans, Kolonel Cole; 16 Tonny Moonen, Middelkamp I; 17 Ed Paulissen, Terheyden; 18 Marcel Moer- kerke, Bataaf; 19 Peter Artz, Kolonel Cole: 20 P. van Kappel, Breda; 21 Marco Suppers Komeet; 22 Remco Otting, Delft; 23 Mario Martens, Middelkamp I; 24 Robert Jeltema, Steenbergen; 25 Ronny van Elven, Zun- dert; 26 rest ex aequo. Ploegenklassement: 1 WCL Bergklimmers: 2 WV Cole; 3 RTFC Delft; 4 WV Ouden bosch I; 5 Theo Middelkamp I. LE MANS (AFP) - De Franse coureur Dominique Litaudon is zaterdag tij dens de 24-uurs race van Le Mans voor motoren om het leven gekomen. Litaudon verloor in een bocht, die hij met hoge snelheid nam, de macht over het stuur van zijn Kawasaki en botste tegen een muur. Hij was op slag dood. OVIEDO (GPD) - Peter Winnen blijft nog twee jaar koersen voor de ploeg van Peter Post. Op welke financiële basis zal evenwel voor een belangrijk deel afhangen van de prestaties die hij de komende week levert in de Ronde van Spanje en in de Ronde van Frankrijk, die eind juni van start gaat. Voorlopig rijdt hij onder dezelfde voorwaarden als waar voor hij de afgelopen jaren heeft gere den. Presteert hij goed, dan zal zijn contract alsnog worden aangepast. rust nog 11-7 van maar het gat bleef groot. Onder het toeziend oog van Achil- les'28-trainer Jacob van Veen, die de strijd vanaf de tribune volgde, leek een terugkomst van EMM halverwege de 2e helft toch weer mogelijk. Sport Vereent scoorde een kwartier lang niet meer en werd nerveus. Het ont brak EMm juist op dat moment aan de kracht om door te stoten. Tweemi- nutenstraffen verlamden het aanvals- spel en de falende tweede-lijn, uitge zonderd Eddy Schuitema bleek uitge rekend toen beslissend. Rotsen in de branding in het spannen de handbalduel waren de beide doel wachters. Zowel Jos Aertssen als Frank van Hoevelaken (Sport Ver eent) redden soms op miraculeuze wijze de meest onmogelijke ballen. De doelpuntenmakers: Eddy Schuitema (9), hans Schuitema (3), Mare Sailet en Mare Dingemanse (beiden 2), Ron van Belzen en Edwin Davidse (beiden I). De stand in de le divisie B heren: 20-38 BDC 20-15 20-30 EMM 19-14 20-28 Pius X 20-13 20-27 Internos 20-13 20-24 Achilles'28 9-11 20-15 PSV 20-10 VOETBAL Het voetbalprogramma voor koninginnedag luidt: In het landelijk zaterdagvoetbal is het programma: Eerste klas A: Heerjansdam - NSW, Spijkenisse - Oostkapelle (15.00), Rijnsburgse Boys - Quick Boys; derde klas A: Kloetinge - Dinteloord, Serooskerke - Zwaluwe; vierde klas A: Krabben- dijke - SNS; reserve tweede klas: Good Luck 2 - Kapelle 2, NEO 2 - Arnemuiden 2; reserve derde klas A: Kogelvangers 2 - WHS 2 en Bruse Boys 2- Tholense Boys 2 spelen vanavond; reserve derde klas B: Meeuwen 2 - Heukelum 2. Alle wedstrijden om 18.00 uur, indien niet anders vermeld. In het zondagamateurvoetbal wordt in de tweede klas B gespeeld: Sluiskil - Virtus, Dosko - VLssingen, Breskens - Veerse Boys; in de derde klas D: Barorie - Goes, Cluzona - Terneuzen, Schutters - Divo, Steenbergen - Jeka, Roosendaal - Gastel, Clinge - Steen; vierde klas G: NSV - RSV, Hoeven - BSC. Kruisland - SVW, MOC - Vosmeer, Noordhoek - RCS, Oudemolen - VES; vierde klas H: Axel - IJzendijke, HW - Koewacht, Noormannen - Rla, Vogelwaarde - Hontenisse, Philippine - Jong ambon, Biervliet - Ria; reserve derde klas A: Terneuzen 2 - Middelburg 2, HVV 2 - Sluiskil 2, Steen 2 - Vlissingen 3, Aardenburg 2 -Vogelwaarde 2; reserve derde klas B: Moerse Boys - 2 - HVV 3. Alle wedstrijden om 18.00 uur. In de top van het afdelingsvoetbal wordt geen competitie gespeeld. In de eerste klas speelt donderdagavond 2 mei Middelburg - SKWNK. Wel komt het Zeeuws afdelingselftal voor het eerst in actie op Koninginnedag. Om vijf uur speelt dat elftal dan in en tegen Veere. Aad de Koster is scheidsrech ter. In het afdelingselftal is intussen verdediger Frank de Meijer weggevallen (hij kan op 1 juni niet mee naar het kampioenschap van Nederland) en vervangen door Paul Huiskens (Lebo). olympische baan. Deze wedstrijd vindt ook weer plaats bij surfcentrum de Schotsman in Kamperland. Inschrijven kan van 10.00 tot 11.00 uur en de eerste start zal om 11.30 uur plaatsvinden. ATLETIEK GOES De Goese atletiekvereniging 4V'56 houdt morgen (dinsdag) in samenwerking met de voetbalvereniging Hoede- kenskerke een trimloop. Deze Oranjeloop start 's middags om 17.00 uur. De afstanden zijn drie en zeven kilometer. Inschrij ven vanaf 16.00 uur in de Griend (dorpshuis) in Hoedekensker- ke. Woensdag 1 mei staat de Hollabdse Hoeveloop van AV'56 op het programma, De start is om 19.30 uur bij het sportcentrum in Goes. De inschrijving kan geschieden vanaf 18.30 uur. De afstanden zijn: 2,3 en 9,2 kilometer. HOCKEY Het hockeyprogramma luidt: heren 3e klasse D: Hoekse Waard - Middelburg, Prinsenbeek - Olympia, Oude Maas - Rapide; 4e klasse D: Barendrecht - HSD, Oudenbosch - Vlissingen; dames 3e klasse D: Vlissingen - Voorne, aanvang 13.00 uur. Rap. - Souburgh, aanvang 13.00 uur. Jeugd, jongens: Vlissingen A 1 - Made A 1, Pelikaan A 1 - Etten Leur A 1, Zevenbergen A 1 - Tilburg A 2. Meisjes: Middelburg A 1 - Warande A 2, Prinsenbeek A 1 - Breda A 2, Pelikaan A 1 - Te teringen A 1. KORFBAL AUTOSPORT OOSTBURG De West-Zeeuws-Vlaamse Automobielclub houdt morgen (dinsdag) de Watertorenrit in Oostburg. Er wordt gereden in een A- en een B-klasse, terwijl er ook weer een open C-klasse is voor puzzelliefhebbers en beginners. De lengte van de drie ritten is ongeveer veertig kilometer. De inschrijving is vanaf 12.45 uur in café Victory op de Markt in Oostburg. WINDSURFEN Landelijk: reserve overgangsklasse B: Tjoba 2-Die Haghe 2, 's-H. H.Kinderen, 14.00 uur; District 2 Zuid-West le klasse B: Excelsior-Swift (29/4); Snel-Albatros; Animo-Tjoba (1/5 Sou burg, 19.00 uur); 2e klasse A: IJsselvogels-Fiks; 2e klasse C: TOV-Eureka; 3e klasse A: Thor-NIO, Sportief-Atlas (29/4); 3e klasse B: Olympia (S)-Sagitta; 3e klasse D; Zwijndrecht- Wion; Res. 3e klasse A; Albatros 3-Velocitas 2; Afdeling Zuid-West Sen. 1-A: Olympia 1-Luctor 1 16.00 uur. WIELRENNEN De stromachtige wind afgewisseld met hevige hagelbuien was zondag opnieuw spelbreker bij de surfwedstrijd van windsurfvereniging Zuid-West Zeven. De weersvoorspellingen zijn voor de komende dagen in ieder geval gunstiger en daarom heeft de wedstrijdcommissie beslo ten dinsdag 30 april een extra wedstrijd te organiseren op de SINT-JANSTEEN De Zeeuws-Vlaamse trimfederatie houdt op koninginnedag wielerwedstrijden voor A- en C-renners in Sint-Jansteen. De C-categorie opent om 14.00 uur voor een wedstrijd over 50 kilometer, om 16.00 uur komt de A-categorie op het Warande-parkoers in actie voor 70 kilometer. Inschrijving voor beide wedstrijden kan tot kort voor de start in café Den Ouden Arend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 12