VREMDIJCK HEEFT NOG VEEL WIND IN ZEILEN Jo Everaert: bouwen aan een nieuw volleybalteam Perspectief nu weer gunstig voor Zaamslag Zondagploegen in degradatiestrijd PZC/streek COORDINA TIE JUR YLEDEN DIVERSE ZEEUWS-VLAAMSE TEAMS IN DE PROBLEMEN Club wil veel activiteiten organiseren GERRITEMANS: 'KANSENZIJN WEER GESTEGEN9 rERNEUZEN De atletiekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen werken steeds nauwer samen. Reeds acht jaar geleden zijn de eerste gezamenlijke activiteiten op touw gezet en sindsdien zijn de banden onderling verbeterd. Vooral door de absentie van de verenigingen van boven de Westerschelde tijdens wedstrijden in Zeeuwsch-Vlaanderen is de samenwer king in de hand gewerkt. Voor het huidige seizoen is de coördinatie van de jury-leden van RKHAV en Scheldesport al rond. Bovendien werken deze twee verenigingen op initiatief van je Wielingen aan de voorbereiding van een loopgebeuren. Clubontmoeting Kunststof Kaartingen Eigenwijs Vierde klas VRIJDAG 26 APRIL 1985 Atletiekclubs werken steeds nauwer samen Het eerste samenwerkingsverband dateert van 1977 toen op initiatief van Ko de Jonge de jury-cursussen wer den gehouden voor leden van RKHAV en de Scheldesport. Die sa menwerking beviel goed en werd vo rig jaar uitgebreid met een gezamen lijke jury-lijst voor de twee oudste atletiekverenigingen in Zeeuwsch- Vlaanderen. „Het is gebleken dat we er veel profijt van hebben", zegt Bas Vos. De coördinator van Schelde sport stuurde met Hans Dhondt (coör dinator van RKHAV) alle jury-leden ran de twee verenigingen de agenda van het huidige seizoen toe met het verzoek aan te geven wanneer men verhinderd zou zijn. „We hebben veel reacties binnen", meldt hij. „Nu weet je als organisator van tevoren al op ré je dus niet kan rekenen bij bepaal de evenementen. En dat scheelt een hoop werk". Scheldesport en RKHAV vonden el kaar ook al in 1980 toen de eerste clubontmoeting werd gehouden. „Tot dan hielden we altijd onze avondwedstrijden" weten Hans Dhondt en Piet Dekker. Eerst twee wedstrijden per seizoen. Later is dat teruggedraaid naar één wedstrijd per jaar. Maar het bleek niet aan te slaan bij de overige verenigingen in de provincie. „De overkant heeft het toen af laten weten", vinden ze nog steeds. „Wij schreven wedstrijden uit en kregen op den duur helemaal geen deelnemers van boven het water. De oversteek vonden ze een te grote belemmering maar er werd vergeten dat wij wel altijd naar hun wedstrij den kwamen". Het gevolg was dat de avondwedstrijd een pure aangelegenheid was voor de leden van RKHAV en Scheldesport. „We stonden op een bepaald moment met 25 atleten op de baan. Dat was natuurlijk niet goed, want je had altijd toch een aantal vaste kosten. Daarop hebben wij besloten voor alle leden van onze verenigingen een wed strijd op zaterdag uit te schrijven: een dualmeet. Later is dat uitgebreid met de deelname van Meetjesland uit Eeklo, omdat het gevaar van eento nigheid de kop op stak. Met de Belgi sche deelname zijn die interclubont- moetingen beslist aantrekkelijker ge worden". Het is niet denkbeeldig dat ook de Wielingen in de toekomst aan de clubontmoeting zal deelnemen. De West-Zeeuws-Vlaamse vereniging be staat nog niet lang, maar kampt met een levensgroot probleem dat in ster ke mate bepalend zal zijn voor de levensvatbaarheid van de vereni ging. „Wij hebben nog steeds geen accommodatie", constateren Jaap van Peperstraten en Jenny de Munck. „De gemeente Oostburg heeft wel 60.000 gulden beschikbaar gesteld, maar dat is natuurlijk volstrekt on voldoende voor een volwaardige ac commodatie. We hebben voor dat bedrag slechts een verspringbak, een kogel-discusring en grasmat van 100 meter voor de sprint. De indruk was gewekt in de pers dat we een echte atletiekaccommodatie zouden krij gen. Maar onze wedstrijden zijn we nog steeds aangewezen op Terneuzen. Wij zijn op zich natuurlijk wel blij met wat we krijgen, maar het blijft voorlo pig improviseren". Ook in Terneuzen en Hulst is de accommodatie inmiddels verouderd. Twee weken geleden nog moest de clubontmoeting in Hulst worden afge last omdat de sintelbaan de regenval niet kon verwerken. Al jaren lang ijvert met name Scheldesport voor een kunststofbaan die bijvoorbeeld door de drie verenigingen gezamenlijk voor het houden topwedstrijden HULST In zaal W. Blommaert in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 35 personen deelnamen. De uitslag: 1 J. Pauwels uit Kloosterzande, 2 mevrouw Peeters uit Hulst, 3 mevrouw Roeland uit Hulst, 4 P. van Kerckhoven uit Hulst, 5 J. Ougstand uit Breskens. De Hulster kaartclub 'Harten Aas' speelde in het kader van een winter competitie de laatste wedstrijd in zaal de Vilder in Hulst waaraan 24 leden deelnamen. Uitslag laatste kaarting: 1 Fr. Buys, 2 mevrouw Van Mullem, 3 mevrouw Roe- lands-Thijs, 4 mevrouw Morcus, 5 mevrouw Gijssel. Algemeen kampioen van de gehou den wintercompetitie '84-'85 werd de heer van de Ha uit Hulst. In zaal Thilleman in Nieuw-Namen werd een kaarting gehouden waaraan 60 personen deelnamen. De uitslag: 1 K. van Waterschoot uit Nieuw- Namen, 2 J. Taalman uit Terneuzen, 3 Th. van Acker uit Westdorpe, 4 P. Haulez uit Hulst, 5 mevrouw Thilleman uit Nieuw- Namen. In zaal 'De Kroon' in Terhole werd een kaarting gehouden waaraan 26 perso nen deelnamen. De uitslag: 1 P. Schelfhout uit Terhole, 2 A. van Geertruy uit Terhole, 3 A. Freyser uit Terhole, 4 E. van de Branden uit Hulst, 5 A. Brooymans uit Terhole. TERHOLE In café De Kroon in Terhole werd een kaarting gehouden waaraan 16 personen deelnamen. Uitslag: 1 P. Schelfhout, Terhole, 2 A. van Geertrui), Terhole, 3 A. Freijser, Terhole, 4 E- van de Branden, Hulst, 5 A. Brooijmans, Terhole. (waarvoor een kunststofbaan vereist is) zal kunnen worden gebruikt. „Maar we zitten natuurlijk niet te springen om voor al onze wedstrijden in de toekomst naar Terneuzen te reizen", waarschuwt Hans Dhondt. De Zeeuws-Vlaamse atletiekbestuurders bijeen. „Wij hebben een eigen kantine, min der wedstrijden betekent dus minder inkomsten. Daarom zullen wij er al les aan doen om ook in Hulst een betere baan te krijgen". Voor de minst bedeelde vereniging De Wielin gen breekt niettemin een druk sei zoen aan. De vereniging timmert aan de weg en heeft een volle kalender waarbij vrijwel alle plaatsen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen worden aangedaan. „Er is een markt en daar willen we op in springen", zeggen de clubbestuur ders Van Peperstraten en De Munck. „Zo hebben we deze zomer vier weken achter elkaar- een kustloop". „Daar naast komt er op initiatief van de Wielingen een loopgebeuren dat door de drie verenigingen zal worden geor ganiseerd", vult de Scheldesport- voorzitter Johan Schrier aan. De eerste besprekingen daarvoor werden kortgeleden in de Braakman gevoerd. Omdat het bos waarschijn lijk de plaats van handeling wordt. „Veel kunnen we er nog niet over zeggen, maar het staat wel vast dat het hele gezin daarbij betrokken wordt. Tot volgend voorjaar hebben we nog de tijd. Het zal dus wel goedkomen, want de samenwerking is goed. Dat geeft een prettig gevoel". HOEK De Hoekse zeilvereniging Vremdijck die z'n domicilie heeft in het recreatiegebied 'De Braakman', viert dit seizoen twintigjarig be staan. De zeilclub, die vele jaren, onder de bezielende leiding van de inmiddels overleden meneer Van Leeuwen, gestaag meegroeide met het recreatiegebied, lijkt dit jaar echter enigszins in een 'impasse' te zijn beland. Waren er vorig seizoen nog een dikke 80 leden, dit jaar is dat teruggelopen tot een 60-tal leden, zodat op enkele weken gehouden ledenvergdering is besloten tot een wervingscampagne, die de zeilclub nieuwe impulsen moet geven. Een taak die voornamelijk is weggelegd voor wedstrijdpromotor William Dieleman uit Terneuzen. Een moeilijke taak, gezien het feit, dat. de tendens in de zeilerij overal in den lande hetzelfde beeld geeft te zien. De: zeilsport loopt overal sterk terug, ter wijl het surfen een enorme vlucht neemt. William Dieleman en clublic. Cees Delzenne zien daar ook één var. de hoofdoorzaken van die terugloop in: „In vergelijking tot het surfen, is de aanschaf van een boot met toebe horen een tamelijk kostbare zaak' weten beide heren. „Een dure surf plank kost enkele duizenden guldens terwijl bij een zeilboot al gauw aar. een veelvoud gedacht moet worden". Ook menen zij, dat de economische teruggang een van de oorzaken is. De club bestaat voor tachtig procent uil Belgen, die in de weekeindes hef bungalowpark in de Braakman be volken. Daar is de laatste jaren ook nogal wat verloop in geweest, en de nieuwe bewoners zijn niet allemaal zo 'zeilminded' gebleken. Daarnaast zijn er enkele mensen wegens studie en huwelijk naar elders vertrokken, zodat het beeld compleet is. Ondanks dit ietwat trieste beeld, wordt de toekomst met vertrouwen tegemoet gezien. Karien Naaije, die na een afwezigheid van een jaar of zeven, weer deel uitmaakt van de vereniging én het bestuur, ziet duide lijk een verandering ten goede. „Ja, ik constateer dat de brood nodige ver jonging die langgeleden al doorge voerd moest worden nu als een feit. We werken nu met een sterk geënga geerd team, dat zich 'en bloc' wil inzetten voor de club. Als ik zie, dat enkele jongeren van onze vereniging de boer optrekken om de grotere evenementen naar Zeeuwsch-Vlaan deren toe te trekken, en het lukt nog ook, dan heb ik daar alle respect voor", meent de Terneuzense zaken vrouw. V.l.n.r. Cees Delzenne, Karien Naaije en William Dieleman. Dieleman cs trok Holland in om con tacten te leggen naar bijvoorbeeld Loosdrecht, en bezocht ook vorig jaar de jaarvergadering van de KNWV (Nederlandse bond), waar hij kans zag, de organisatie van een landelijke erkende Spankerwedstrijd toebe deeld te krijgen. Er wordt van die spankerwedstrijd, die meetelt voor de landelijke spankerprijs, veel ver wacht. De wedstrijdpromotor hoopt op grote deelnamen uit heel het land. „Zo'n evenement is in ieder geval een grote stap in de goede richting", meent Dieleman „als je kijkt naar tien jaar geleden, toen konden we wedstrijden organiseren voor Vau- rien, 420, 470, Laser, Optimist, Volks boot, Spanker en ga zo maar door. Maar die grote verscheidenheid in boten zie je niet meer". Het drietal denkt, 'wie de jeugd heeft, heeft de toekomst', en meent er dan ook goed aan te doen om veel voor de Opti mist-zeilers te gaan doen. Zo wordt er gedacht aan jeugdcursus- sen voor de Optimist, tegen zeer aan vaardbare prijzen. Daarnaast zullen de jongeren een uitgebreid wedstrijd programma voorgeschoteld krijgen, met daanaar verbonden panneoeken- maaltijden en barbecues. Er zal voor de jeugd op een doelge richte en speelse manier naar het echte wedstrijdgebeuren toegewerkt worden. Tevens ligt er een voorstel, om meer in de recreatieve sector aan de weg te gaan timmeren. Zo zou het mogelijk moeten zijn, om de vele verschillende boten van recreanten, die nu tijdens wedstrijden op de kant bijven, in het water te krijgen voor een 'handicaprace'. William Dieleman laat vooralsnog het hoofd niet zakken. „We moeten er aan blijven werken, ons programma is goed. Nu maar hopen, dat er ook respons komt. 't Is gewoon een kwes tie, de mensen over de drempel te helpen'. Wedstrijdprogramma: 5 mei open clubkampioenschappen voor Opti mist, 420. Laser, Vaurien en Spanker, tevens voor surfers (alle klassen met handicap), 2 juni idem. 6 en 7 juli: Spankerevenement. 4 augustus, als 5 mei en 2.juni, 1 september idem. Medio augustus viert de vereniging op officiële wijze haar 20-jarig bestaan. Trainer Jo Everaert van Morres/Hulst (links), geflankeerd door Guido de Beule en José de Thije. HULST Na maanden van onzekerheid hakte de spelersgroep van Morres/Hulst onlangs de knoop door. Met trainer Jo Everaert namen de talentvolste dames unaniem de beslissing om de volleybalploeg uit de eerste divisie terug te trekken. Voor Jo Everaert betekent het de start van een nieuwe periode. Met een uitgebreide groep jeugdspelers en de ervaring van enkele ouderen gaat hij weer bouwen aan een nieuw team dat binnen afzienbare tijd weer landelijk volleybal moet spelen. Het was niet echt verrassend meer speelsters terug. Het was dan ook toen het besluit bekend werd ge maakt. Vorig jaar al was er in de spelersgroep overwogen om vrijwil lig terug te treden, maar uiteinde lijk werd besloten om het optreden in de eerste divisie een vervolg te geven. Na het succesvolle debuut volgde dit jaar weer een bevredi gend seizoen waarin de dames uit Hulst uitgroeiden tot een stevige middenmoter. Er had zelfs meer in gezeten, maar een kleine inzinking in de laatste weken deed de ploeg terugduikelen van de vierde plaats. „Door zeer moeilijke trainingsom standigheden was de vorm van vier van de zeven speelsters teruggelo pen", stelt Jo Everaert vast. „Dat, en het besluit van José de Theije en Denise Broekmans om bij Morres te stoppen, heeft er toe geleid dat wij vrijwillig een stapje terug doen. Er is in de streek geen aanvulling op niveau te vinden en onze eigen jeugd is nog niet rijp om door te stoten naar de eerste divisie". „Jammer", beseft hij. „Maar wij hebben met deze groep toch een fantastische periode achter de rug. Vanaf 1977 ben Ik gaan bouwen aan een nieuw team nadat we daarvoor ook al vrijwillig waren teruggetre den met een team uit de tweede divisie en een team uit de derde divisie. Aan de andere kant is het besluit zelfs een opluchting", be kent hij. „Als je hard werkt wil je toch vooruitgang blijven zien. Door de moeilijke trainingsomstandighe den liep de ambitie bij een aantal overmijdelijk dat ze zich niet ver der ontwikkelden: een wielrenner die niet meer traint gaat ook achteruit. Die constatering was er gens wel frustrerend". Jo Everaert begint dan ook ambi tieus aan een nieuwe periode. Het is bekend dat de trainer uit Hulst, zelfs op hoog niveau, aan de per soonlijke ontwikkeling blijft werken en vandaar uit geschoolde spelers aflevert. Hij windt er geen doekjes om. „Ik ben nogal eigenwijs: ik blijf de spelers scholen en niet in de eerste plaats het systeem. Zo gauw een speler zelfvertrouwen heeft swingt hij. Zou je foute bewegingen wegstoppen dan ontwikkel je kreu pele volleyballers. Daarbij ga ik uit van een gesloten verdediging. We spelen op een veld van 9 bij 9 meter en de opdracht is simpel: die bal mag niet op de grond komen. Gelei delijk aan komt de aanval dan wel". Het is gebleken dat die aanpak zijn vruchten afwerpt. Na vier nationa le titels van de jongens misten de junioren van Morres dit jaar op een haar na het open clubkampioen schap van Nederland. Daarnaast werden de meisjes en jongens ad- spiranten (vorige week zaterdag nog) kampioen van Zeeland. Jaren lang staat de Morres-jeugd daar mee op eenzame hoogte in Zeeland en ook nu is er talentvolle jeugd achter de hand. „Dat komt niet alleen door de ont wikkeling van de spelers". Hij ver duidelijkt: „Je moet daarnaast ook voor motivatie zorgen. Die interesse kweek je alleen door wedstrijden te spelen. Daarom heb ik me ook altijd sterk gemaakt voor een adspiran- tencompetitie in toernooivorm. Zo is het destijds ook begonnen en daar zijn De Sterre en wij uit ge groeid. Dat liep toen fantastisch". Daarna heeft de DSW de competitie naar zich toe getrokken. „Geleide lijk aan is die competitie verslapt". Everaert raakte er zelfs over in conflict met de competitieleiding omdat gemaakte afspraken niet zouden zijn nagekomen. „De af spraak was dat wij met twee teams zouden spelen en dan per team twee wedstrijden per morgen zouden spe len. Dat is zonder overleg veran derd. We moesten voor een wed strijdje naar Aardenburg en als je dan bijvoorbeeld de setstanden zag: dat was niet interessant meer. Daar leerden onze adspiranten niets van. Wij hebben toen een team terugge trokken omdat de gewijzigde opzet met het vervoer voor ons niet haal baar was". Voor de jeugd van Morres heeft hij echter nog altijd een goede leer school achter de hand. In de be- drijfscompetitie in Hulst spelen veel jeugdspelers om ervaring op te doen. Daar speelt wellicht een deel van de toekomst van Morres. De echte talenten kunnen dan doorstoten naar de geselecteerde senioren teams. „Er moet dan wel twee keer per week worden getraind", eist de trainer. „Op die manier bouwen we aan een nieuwe damesploeg van Morres. Volgend jaar zullen ze in de promotieklas veel moeten leren. Het jaar daarop moeten ze klaar zijn om de stap naar de derde divisie te maken". TERNEUZEN In de derde klas van het zaterdagvoetbal had Zaamslag zaterdag voor het eerst sedert weken weer eens enig geluk. Zelf won de Zeeuws-Vlaamse titelfavoriet met 2-1 van Wemeldinge, terwijl Dinteloord de belangrijkste concurrent toch met 4-2 op eigen veld verrassend van Serooskerke verloor. Zaamslag keerde zodoende terug op de eerste plaats, die het in de loop van de voorgaande week aan Dinteloord had moeten afstaan, nadat die ploeg de inhaalwedstrijd tegen Tholense Boys met 1-1 had afgesloten. Met het ingaan van de laatste fase bezit de ploeg van Gerrit Emans 27 punten uit 19 wedstrijden, tegen Dinteloord 25 uit 18 en Serooskerke 24 uit 18. „Onze TERNEUZEN In de derde klas van het zondagvoetbal werd de positie van Clinge en Steen er op de negen tiende speeldag niet beter op. Beide verloren in dubbel opzicht, want waar Clinge en Steen een nederlaag leden tegen Cluzona en Goes, daar boekte de concurrentie puntenwinst: Jeka tegen Roosendaal (3-2), Gastel tegen Baronie nota bene de koploper (3-D, en De Schutters tegen Terneu zen (0-0). De resultaten van zondag hadden vooral vervelende gevolgen voor Steen: de formatie van Walter van Duyse neemt nu de voorlaatste plaats in en verkeert met nog slechts drie wedstrijden te gaan bijgevolg in accuut degradatiegevaar. Steen heeft bovendien een vrij zwaar programma. Zondag speelt de club thuis tegen Divo, dat slechts twee punten meer heeft en zodoende ook nog alle belang bij het competitievervolg heeft, daar na volgen Clinge (uit) en Baronie (thuis). Niet zonder reden stelt Jo van Remortele dan ook „dat het er donker gaat uitzien". Van Remortele: „Maar aan de andere kant zijn er nog wèl zes punten te winnen. Laat ons daar maar van uitgaan". Thuis tegen het fysiek sterke Divo speelt Steen zondag hoogstwaarschijnlijk in dezelfde op stelling als tegen Goes, omdat Frank de Rechter en Adrie de Bot nog steeds buitenspel staan. „Het zal er op aan komen, dat we even hard bikkelen als Divo", wist Van Remortele overigens begin deze week, „want in technisch opzicht zijn we beter. Dat moeten we zien uit te buiten'. Met een totaal van zeventien punten twee meer dan Steen is ook Clinge nog altijd niet in veiligheid. Een nare bijkomstigheid is momen teel de veelvoud aan blessures, waar mee de ploeg plotseling te maken heeft gekregen. Twee weken terug haakten Fred van Cauteren en Bou- dewijn van Craenenbrock plotseling voor lange tijd af vanwege enkelbles sures, nadat eerder al Danny van Puijvelde en Luc Mangnus waren afgevallen. Vandaar ook dat aanvoer der Johan Ras zich enkele dagen liet ontvallen „nog nooit met zoveel bles sures te zijn geconfronteerd". Ras: „En vlak het gemis van Van Craenen- broeck en Van Cauteren niet uit. Het schortte zondag tegen Cluzone vooral aan de afwerking, want qua voetbal ging het niet eens zo slecht". Clinge staat zondag voor het vierpun tenduel met Gastel, in Oud-gastel. Ras: „We moeten winnen, of beter gezegd: we mogen niet verliezen, om dat Jeka uit tegen Goes niet kansloos moet worden geacht". Clinge treedt onvoorziene omstandig heden daargelaten aan in dezelfde samenstelling als jongstleden zondag tegen Cluzona. Terneuzen brengt dit weekeinde een bezoek aan het Bredase Baronie, dat een seizoenlang de ranglijst aanvoer de, maar zondag klop kreeg van Gastel en de eerste plaats zodoende moest afstaan aan Cluzona. Onver slaanbaar is Baronie dus niet, al pleit het aan de andere kant niet voor Terneuzen dat het al tweemaal niet tot scoren kwam. Tegen Baronie uit zitten in elk geval Paul van Bamobost (voor de laatste keer) en Jan Huisman (die nog twee wedstrijden geschorst is) aan de kant. In de vierde klas van het zondagvoet bal keerden de zaken zondag weer ten goede van Vogelwaarde, dat zelf met 3-1 uit van Ria won en Axel en HVV'24 puntenverlies zag lijden: Axel uit te gen Jong Ambon (1-0) en HW uit tegen Biervliet (2-2). De formatie van Rinus Zegers nam zodoende een voor sprong van twee punten met nog slechts drie wedstrijden te gaan. Zondag spelen Vogelwaarde en Axel beide een thuiswedstrijd. Vogelwaar de tegen Noormannen en Axel tegen Koewacht. HVV gaat op bezoek bij Philippine. Enkele weken terug overigens ver klaarde Rinus Zegers nog te twijfe len aan het inzetten van een kopster- ke spits, „omdat we Noormannen vanaf de eerste minuten onder druk moeten zetten". En Axel-trainer Ru dy Steel stak zijn bewondering voor Koewacht niet onder stoelen of ban ken. Steel noemde Koewacht qua voetbal „een van de beste ploegen van deze vierde klas". Nuchter als altijd weet George Pauwels vooraf „dat HVV zich nu geen enkele pun tenverlies meer kan permitteren". Onderaan de ranglijst is Ria in de meest precaire situatie komen te ver keren na de nederlaag tegen Vogel waarde. Jong Ambon nam twee pun ten voorsprong door met 1-0 van Axel te winnen en Biervliet bracht zijn totaal tegen HVV op twaalf, één meer dan de ploeg van Jaap Lensen. Zon dag speelt Ria opnieuw uit tegen Hoofdplaat. Twee weken geleden was dat ook al het geval, maar toen moest de wedstrijd halverwege gestaakt worden vanwege de overvloedige re genval. En Jong Ambon en Biervliet staan in Middelburg weer voor een vierpuntenwedstrijd, die één van bei den een heel eind op weg kan helpen. In de tweede klas van het zondag voetbal speelde Sluiskil zich dins dagavond definitief in veiligheid door met 2-0 van Internos te winnen. En Breskens behaalde een kostbaar puntje in de uitwedstrijd tegen Vlis- singen: 1-1. Breskens speelt zondag een uitwedstrijd tegen het onderaan- staande Veerse boys. Sluiskil komt niet in actie. Weliswaar heeft Breskens een voor sprong van vier punten op Veerse Boys, maar het treft dat team nog tweemaal (de formatie van Piet de Winde speelt ook thuis nog tegen Veerse Boys). Aan de andere kant is zondag één punt voor de Bressiaan- ders voldoende voor lijfsbehoud. Bres kens speelt zondag in elk geval zonder Willy de Jaeger, die twee wedstrijden geschorst is en Willem van de Broecke (als althans het conflict rond de spits- speler inmiddels niet opgelost is).c Het programma: tweede klas: Veerse Boys- Breskens, derde klas: Baronie-Terneuzen, Steen-Divo en Gastel-Cllnge, vierde klas: Axel-Koewacht, Hoofdplaat-Ria, Jong Am- bon-Biervliet, Vogelwaarde-Noormannen en Philippine-HW '24. kansen zijn weer belangrijk geste gen", concludeerde Gerrit Emans dan ook met enig genoegen begin deze week. Morgen (zaterdag) speelt Zaam slag uit tegen Kapelle, gaat Seroos kerke op bezoek bij Wemeldinge en ontmoet Dinteloord op eigen veld het bijna gedegradeerde Tholense Boys. Voor zichzelf denkt Gerrit Emans Serooskerke overigens de beste per spectieven toe. Hij baseert dat onder meer op het programma dat de Wal- cherse ploeg nog te wachten staat ('allemaal middenmoters'), én op de ervaring die Serooskerke inmiddels heeft opgebouwd in de loop der jaren. Emans: „Het is bovendien niet toe vallig dat Serooskerke zaterdag van Dinteloord won. Kwalitatief is het zonder meer de beste ploeg". Kapelle-uit moet trouwens een zege op kunnen leveren, veronderstelde de Westdorpse oefenmeester enige dagen terug nog, hoewel Zaamslag juist deze week met enige tegenslag werd gecon fronteerd: Adrie van den Ende bles seerde zich vorige week in de met 3-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen AZW aan zijn knie en Maarten van der Staal liep zaterdag tegen Wemel dinge een spierblessure op. Tegen Kapelle blijft dat tweetal hoe dan ook buiten het elftal. „En dat is jammer' meent Emans, „want aan Adrie en Maarten hebben we dit seizoen toch al veel te danken'. Morgen acteert Kees de Putter zodoende als laatste man en completeert Peter Jansen (een A-ju nior) het elftal op het middenveld. Terneuzense Boys speelt morgen thuis tegen Kogelvangers, dat na een voortvarend begin afgezakt is naar de onderste helft van de ranglijst. In de tweede klas van het zaterdag voetbal speelt AZW morgen thuis tegen SSC '55, waartegen het drie weken terug (in Sprang-Capelle) nog uitkwam op een 0-0 gelijkspel. In theorie behoeft AZW overigens nog één punt om definitief in veilig heid te geraken. Het programma: Tweede klas: AZW - SSC '55 en Everstein - Hoek. Derde klas: Kapelle - Zaamslag en Terneu zense i oys - Kogelvangers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 35