Strijd Wim Hendrikstrofee is dit jaar nog zwaarder Zeeuwse Honk met veel vertrouwen competitie in Levenslang veroordeeld tot wielersport Bilj artstri jd Sluiskil met spelers tweede garnituur VETERAAN JO VERSCHUUREN: Schietingen TWINTIG KIL OMETER KA SSEIEN MOG SCHERPRECHTER m I OCCASIONS! Favorieten Voorjaarscompetitie bridgeclub Axel HONKBALLERS DIT WEEKEINDE VOOR HET EERST DE WEI IN van de BMW-dealer Garage Verbrogge bv VRIJDAG 26 APRIL 1985 KOEWACHT Het is inmiddels twee jaar geleden, dat de Wieier- en Supportersclub Koewacht het initiatief nam tot het organiseren van een wedstrijd om de Wim Hendrikstro fee ter nagedachtenis aan de man, die zoveel betekend heeft voor de Zeeuwse wielersport: Wim Hendriks, die niet slechts als speaker de sport diende, maar meer nog als bestuurder. 'Koewacht' nam toen het initaitef „en bewust werd het een amateurwedstrijd voor clubploegen. Omdat Wim ook zoveel voor de clubs in het algemeen heeft gedaan. We deden het toen met gedachte, dat misschien iemand anders het later over zou willen nemen. Maar niemand heeft zich daarvoor later aangemeld, vandaar dat wij er nu mee door gaan en ik geloof dat de wedstrijd ook behoorlijk aanslaat," denkt Walter van Acker, vice-voorzitter van de organiserende vereniging, die overmorgen (zondag) voor de derde maal deze wedstrijd houdt. dat wij deze wedstrijd houden en het is op dat gebied wel het gemakkelijk ste jaar geweest. Niet enkel op het gebied van de sponsors, maar ook door de vele nevenactiviteiten, die wij het afgelopen winterseizoen op touw hebben gezet, kunnen we stel len, dat we financieel lekker hebben gedraaid," weet Martens ook nog te vertellen. Gezien het grote aantal ploegen, dat belangstelling heeft voor de strijd om de Wim Hendrikströfee, mag de op merking van Van Acker zonder meer als juist worden gekwalificeerd. Acht tien ploegen van elk zes man zullen zondag aan het loodzware karwei be ginnen. „we hebben helemaal geen moeite moeten doen om het deelne mersveld samen te stellen. De in schrijvingen zijn vrij eenvoudig bin nen gekomen. Een bewijs dus, dat de wedstrijd bij de Nederlandse clubs nog altijd behoorlijk aanspreekt," al dus Walter van Acker, die tevens voorzitter van het district Zeeland van de KNWU is. SLUISKIL Gisteren is in Sluiskil het districtskampioenschap biljar ten kader 38/2 (bekerkader) van start gegaan. Een ietwat gedevalueerd toernooi nu een paar prominente spelers uit Zeeuwsch-Vlaanderen er niet bij zijn. Louis Dallinga, in deze spelsoort al meermalen regionaal kampioen en zelfs de eerste Zeeuwse titelhouder is in eigen huis toeschou wer omdat hij verzuimde aan natio nale voorwedstrijden deel te nemen. En Theo Platjouw, die vorige week met overmacht zijn kampioenschap topklas bandstoten met een jaar ver lengde, laat deze kaderstrijd schieten vanwege een te drukke werkkring. Door de afwezigheid van deze twee 'kanonnen' bestaat de deelnemers- groep die in biljartzaal Dallinga wel van start gegaan is toch min of meer uit een verdeeld 'tweede garnituur'. Frits Bakker, op grond van zijn pres- tatielijst en optredens in voorgaande jaren de onbetwiste favoriet, is vooraf vooral voor de minder getalenteerde kaderspelers bevreesd: „Daar zal het gevaar vandaan komen", denkt Bak ker, die met Johnny Rottier en in mindere mate met Peter Snelders en Koos Zwanink in dit toernooi een apart kopgroepje vormt. Die vier heb ben het kaderspel in de vingers, met moyennes van 26.19 (Bakker) en 21.18 (Rottier) krijgen de twee best geplaat ste spelers het moeilijk. Achter hen valt in dit veld dat 'op handicap' het toernooi ingestapt is een enorm gat in moyennes. En daardoor in aantal te spelen punten. En met de finale band stoten in Groenendijk nog vers in het geheugen is het leidende duo vooral bang dat ook in dit 'bekerkader' weer naar het wapen van de verdediging gegrepen wordt. „En dan kunnen we bijna zeker wel inpakken", schat Frits Bakker de kansen voor hem en Rot tier in. Johnny Rottier tilt daar niet zo aan: „In dit handicap-toernooi kan ieder een kampioen worden. Je moet er in feite in iedere partij staan, mag geen moment verslappen. Ik ben tevreden als ik een goed moyenne draai, stap pas dan met een tevreden gevoel uit. En daar hoeft dan niet direct een titel aan vast te zitten" is Rottier ook voorzichtig bij het inschatten van zijn kampioenskansen. „En", zegt hij ook, „ik ben blij dat ik weer eens kan spelen. We komen eigenlijk veel te weinig in actie". Hoe de twee favorieten tegen deze eindstrijd aankijken zal Peter Snel ders, Koos Zwanink, Tonny van Eene naam, Piet Cornelis, Theo Tas en Cor Verlinde een verschrikkelijke zorg zijn. In die groep schuilen genoeg spelers die een titel beslist wel ambië ren, waarschijnlijk geen middel onbe proefd zullen laten om Bakker en Rottier op hun gezicht te laten gaan. Dit bekerkadertoernooi staat dan ook in het teken van 'zes tegen twee'. Al moeten aan de kansen van die mensen ook weer niet al te hoge verwachtingen gekoppeld worden. Peter Snelders liet in het seizoen 1981 nog een moyenne van 21.38 noteren, is inmiddels teruggevallen naar 12.98. Koos Zwanink wordt door clubgenoot Frits Bakker wel voor 'vol' aangezien: „Koos kan ook een serie van honderd maken, en dan ben je uitgeschakeld", denkt Bakker. Tonny van Eenenaam staat er om bekend dat hij juist in deze toernooien de topmensen dwars zit, en Cor Ver linde weet zich bij 130 caramboles al aan de finish. Van de TMW-vertegen woordiging Theo Tas - Piet Cornelis wordt geen stunt verwacht. Maar met de volgende uitgangsposities kan die van alle spelers komen: Frits Bakker 26.19-300 caramboles; Johnny Rottier 21.18-250; Peter Snelders 12.98-180; Koos Zwanink 11.31-165; Tonny van Eenenaam 9.64-150; Piet Cornelis 9.62- 150; Theo Tas 8.94-140; Cor Verlinde 7.29-130. Vandaag (vrijdag) vervolgt het toer nooi met de tweede ronde (19.00 uur), zaterdag en zondag wordt in hotel Dallinga telkens om 13.00 uur gestart. De slotpartij verwacht wedstrijdleider Guiljam Pladdet zondagavond om streeks 20.00 uur. Nu is deze 'klassieker' er bovendien niet zo maar één ook. De strijd om de Wim Hendrikstrofee staat bij de Ne derlandse amateurs bekend als één van de zwaarste stad-tot-stad-wed- organisatie gemeend die strijd nog wat zwaarder te maken door die strijden voor clubploegen. Voorna melijk komt dat door de echte Belgi sche kasseien, die nog in het parkoers zijn opgenomen. Dit jaar heeft de AXEL De bridgeclub Axel speelde onlangs de derde wedstrijd van de voorjaarscompetitie in het cultureel centrum 'De Halle' in Axel. De uitsla gen luiden als volgt: groep A: 1 mevrouw Van de Dries en de heer Olyslager, 2 de heren Bisschop en De Maagt, 3 de heren Arnoldi en Bode; groep B: 1 de dames Keeman en Knöpker, 2 mevrouw Van der Heyden en de heer Scheel sr, 3 de dames Van de Casteel en Groene- woud; groep C: 1 de dames Vreugdenhil en Olyslager, 2 de dames Naeyw, 3 het echt paar Vael. lastige kasseienstrook nog een keer extra in de route op te nemen. Werd in het verleden dat deel van het parkoers (dat overigens in België is gesitueerd) zeven maal aangedaan, ditmaal zal dat acht keer zijn. Nadat er zeven grote omlopen van ruim eenentwintig kilometer zullen zijn af gelegd, volgt er nog een kleine lus van iets meer dan 7,5 kilometer, waarin de kasseien nogmaals zijn opgenomen. In totaal betekent dat er dan onge veer twintig kilometer kasseien in het traject zijn opgenomen. „We denken, dat de finale dan nog iets spannender gaat worden, dan in het verleden het geval was. In ieder geval wel veel zwaarder omdat in de laatste tien kilometer dan ongeveer vijf kilometer kasseien zijn opgenomen," weet Chris Martens, die de leiding heeft bij alles wat met het parkoers te maken heeft. Overigens is het wel opvallend, dat de organisatie dit jaar geen enkel probleem heeft gekend om deze derde uitgave van de strijd om de Wim Hendrikstrofee financieel rond te breien. „Het is allemaal vanzelf ge gaan; het is nu voor de derde maal KOEWACHT In totaal zullen achttien ploegen van zes man deel nemen aan de derde uitgave van de strijd om de Wim Hendrikstrofee. Daaronder bevinden zich formaties van de drie Zeeuwse wielerclubs; Zeeuwsch-Vlaanderen is zelfs met twee teams vertegenwoordigd. De volgende ploegen gaan zondagmiddag van start. Theo Middelkamp Goes; Zeeuwsch-Vlaanderen; Delta Spljkenisse; De Ster Geleen; De Mol Dordrecht; Ahoy Rotterdam; Fortuna Zundert; wv Oudenbosch; Barrho- poort; wv Zeeland; wv Terheijden; wv Steenbergen; De Zwaluwen Doetinchem; De Zuidwesthoek Bergen op Zoom; wv Breda; Willebrord Wil Vooruit Sint-Willebrord; Tong Asplin Engeland. KOEWACHT De afstand van deze derde Wim Hendrikstrofee is ten opzichte van de voorgaande edities met enkele kilometers verlengd. Nadat er eerst zeven grote omlopen van 21,7 kilometer zijn afgelegd, dient er nog een kleine lus van 7,6 kilometer te worden gereden. In totaal bedraagt de afstand 158,8 kilometer. De grote omloop ziet er als volgt uit. Nieuwstraat, Emmabaan, Juliana- straat. Oud Ferdinandusdijk, Heuvelstraat, Heidestraat, Groenstraat, Axelsestraat, Fortdijk, Matthijsstraat, 'tZand, Nieuwe Karnemelkstraat, Kruispad, Oude Karnemelkstraat, Beukendreef, Perenboomseweg, Pe- renboomsesteenweg,-Schoolstraat, Nieuwstraat. De laatste lus van 7,6 kilometer luidt: Nieuwstraat, Eikenlaan. Nieuwe Karnemelkpolder, Kruispad, Oude Karnemelkstraat, Beukendreef, Pereboomseweg, Peren- boomsesteenweg, Schoolstraat, Nieuwstraat. In het deelnemersveld van komende zondag bevindt zich een groot aantal favorieten. De Zeeuwse wielerclubs zijn goed vertegenwoordigd; Theo Middelkamp en wv Zeeland hebben elk één ploeg, terwijl Zeeuwsch- Vlaanderen zelfs twee teams in actie brengt. Bij Middelkamp is de winnaar van vorig jaar, Kees de Nooijer, van de partij. Hij weet zich vergezeld van Robbie Meijer, Wim van Kooten, Johnny de Bruijne, Ronnie de Jonge en Kees Schouwenaar. Of De Nooijer echter opnieuw tot de kanshebbers mag worden gerekend blijft voorals nog een vraag. Immers, bij Zeeuwsch- Vlaanderen is Patrick van Passel on getwijfeld een kanshebber en hij kan zich revancheren voor de spurtneder laag, die hij afgelopen zaterdag leed tijdens de Hel van 't Mergelland, want de winnaar van die wedstrijd, Schu- mans (van De Ster uit Geleen, die onder anderen ook Matje Dohmen nog aan de start brengt) is eveneens in Koewacht aanwezig. De A-ploeg van Zeeuwsch-Vlaanderen wordt gecompletteerd door Eric Ver- eecken, Werner Wieme (vorig jaar nog derde), Adrie de Maesschalck, Joop Brooijmans en Ceriel Hoefnagels. Cor Vervaet, Chris Goeree, Guus Barhost, Jos van Baal, Werner d'Hondt en Mark de Smit vormen de B-formatie van Zeeuwsch-Vlaanderen. Wv Zee land is met John Houter, Arie de Jong, Peter Kant, Arrold Kurvink, Henk Lenstra en de Nieuwzeelander Brown vertegenwoordigd. Charles de Caluwé zal deelnemen in de ploeg van Willebrord Wil Vooruit. Tot de kanshebbers mogen verder nog worden gerekend Wim Lugten- burg, Anton van Putten, Harry Dee- len, Lucien Gödde, Frank Laureijs- sen, Luc Suijkerbuick en Arie Over- beeke worden gerekend. Verder is het uiteraard de vraag wat de aan het deelnemersveld toegevoegde Engelse ploeg zal presteren. Door bemiddeling van de wv Zeeuwsch-Vlaanderen zal deze equipe van de partij zijn. „De wielervereniging heeft al verschillen de uitnodigingen van die club gehad voor deelname aan wedstrijden in Engeland en tot voor kort konden ze in feite niets voor hen terug doen. Nu mogen ze starten bij ons en zaterdag zullen ze in Yerseke aan een criterium deelnemen, waardoor het voor hen nog enigszins interessant is om naar Nederland te komen," meent Walter van Acker. De strijd om de Wim Hendrikstrofee gaat zondag om 12.30 uur van start in de Nieuwstraat in Koewacht; de cou reurs hebben dan bijna 160 kilometer voor de wielen. Rond kwart over vier wordt de aankomst verwacht en is er bekend wie de opvolger gaat worden van de eerdere winnaars Theo Apel doorn en Kees de Nooijer. Een beeld van de training bij Het Zeeuwse Honk TERNEUZEN De honkbalcompetitie gaat dit weekeinde van start. De enige Zeeuws-Vlaamse club, Het Zeeuwse Honk, neemt ook dit jaar deel aan de Belgische competitie. De Terneuzense vereniging kent een bloeiende periode. Vooral de doorstroming vanuit de jeugd lijkt een belangrijke factor. Secretaris Nützmann: „Wij hebben een zeventigtal leden,w aarvan er 58 actief zijn in competitieverband. Twee seniorenteams, een kadetten- en een miniementeam met daarbij nog een softbalteam (dames) verdedigen de kleuren van onze club in de Belgische competitie". Penningmeester Werner maant echter tot voorzichtigheid, omdat elk jaar spelers dreigen af te vallen. In het begin van het seizoen is de groep nog voltallig, maar tijdens de competitie wordt de kern steeds smaller. De jeugd valt meestal af om studierede nen en de vakantieperiode blijft een handicap, omdat de competitie bij de senioren niet onderbroken wordt. „De opbouw van de jeugd is dan eigenlijk weer al afgebroken", aldus Werner, die de zomerperiode als de grootste tegenstander ziet". Niettemin is het bestuur van Het Zeeuwse Honk optimistisch gestemd over de kansen van het eerste team. De verwachting is, dat het team zal meedraaien in de top van de tweede klas. Voorzichtigheidshalve wordt zelfs over kampioenskansen gespro ken. Werner: „Vorig jaar zijn we op de voorlaatste plaats geëindigd. De oor zaak van het negatieve resultaat was het wegvallen van zes basisspelers door blessures of om andere redenen. Dit seizoen moet de beuk er maar weer eens in". In ieder geval was de voorbereiding voor het seizoen uitstekend. De trai ningen (2x per week) werden optimaal SAS VAN GENT He denavond organiseert de MZV (Motorclub Zeeuwsch-Vlaanderen) de Nachtrit, dit is een nachtelijke oriëntatie- rit door Zeeuwsch- Vlaanderen. Het is in middels voor de derde maal, dat de Zeeuws- Vlaamse motorclub een dergelijke rit houdt en met name vorig jaar, toen tevens het tienja rig bestaan van de club werd gevierd, bleek de belangstelling optimaal te zijn voor deze rit. Vandaar, dat er dit jaar opnieuw een dergelijke rit op de agenda is ge plaatst. De rit kent een lengte van 60 kilometer, terwijl de gemiddelde snelheid is vastgesteld op vijfen twintig kilometer per uur. Deze Nachtrit staat KOEWACHT Jo Verschuuren zal kund. Maar er het nooit vergeten, dat beteuterde plank komen." gezicht van het toenmalige districts- sportcommissielid Wim Evertse. Het was in 1981 toen de wieier- en suppor tersclub Koewacht, waar Verschuu ren voorzitter van was en overigens nog steeds is, een klassieker voor jünioren organiseerde. Naast de ploe gen van de Zeeuwse wielerverenigin gen stond er op de deelnemerslijst een ploeg bestaande uit junioren van zowel Theo Middelkamp als van de wv Zeeuwsch-Vlaanderen, waarin ook de plaatselijke renner Peter van Acker een plaats had gekregen. Die ploeg kreeg van Evertse geen toe stemming om te starten. Op zijn eigen wijze reageerde Ver schuuren daarop. „Ik ben de baas; als zij niet mee mogen doen, dan wordt er vandaag niet'gereden. Dan gaat ieder een naar huis," gaf Verschuuren Evertse te kennen. Vijf minuten duur de de onzekerheid en Evertse ging overstag. Jo Verschuuren behaalde zijn zoveelste overwinning in zijn wie- Ierloopbaan, die 55 jaar geleden start te. Een jubileum, dat zondag na af loop van de wedstrijd om de Wim Hendriks-trofee zal worden gevierd. Terugdenkend aan dat moment in 1981 zegt Verschuuren nog altijd strijdvaardig: „En als Evertse niet toegegeven had, was de wedstrijd niet doorgegaan ook. Wij hadden die klas sieker georganiseerd en üan maken wij ook uit, wie er wel en wie er niet van start mag gaan." Het 'geval- Evertse' is één van de vele anekdotes die Jo Verschuuren uit zijn mouw kan schudden. Niet zo verwonderlijk ook natuurlijk voor een man, die reeds meer dan 55 jaar op wat voor manier dan ook bij de wielersport betrokken is. Eerst was Verschuuren actief als coureur (waar vooral de piste hem aantrok) en later toen hij gedwongen werd om een punt achter zijn actieve carrière te zetten, als organisator van een groot aantal wedstrijden. Overigens duurde de actieve periode als wielrenner niet zo gek lang voor Jo Verschuuren. Immers, in 1937 was hij in het huwelijk getreden en om dat „er met wielrennen bijna niets te verdienen viel, was ik wel genood zaakt te stoppen, terwijl ik feitelijk nog wel enkele jaren mee had ge- j0 Verschuuren moest brood op de In zijn actieve wielercarrière trad Ver schuuren voornamelijk op de voor grond als baanrenner. De weg lag hem niet zo; desondanks slaagde hij er in om nog één wedstrijd winnend af te sluiten. „Dat was in Klein Sinaai; ik had toen wel zes minuten voor sprong," herinnert hij zich nog goed en in 1934 werd hij zelfs nog bijna kampioen van Nederland bij de ama teurs. In Ossendrecht was hij toen samen met Kees Pellenaars ontsnapt, maar in de laatste ronde reed Ver schuuren lek, waardoor 'de Pel' de kampioenstrui voor zich op kon eisen. Jo Verschuuren was wel eens meer dicht bij een nationaal kampioen schap, maar dan op de baan. Ook dat liep op het allerlaatste noment fout, maar dat had dan weer een andere reden en meteen komt er weer zo'n anekdote over zijn lippen. „Het was in Amsterdam bij het kampioen schap achtervolging, toen ik volko men blut was. Ik had geen geld meer om de terugreis te betalen, waarna ik het kampioenschap heb verkocht. Vijfentwintig gulden ving ik er toen voor; niet veel, maar ik had wel geld om weer terug thuis te kunnen ko men," lacht hij nu, terugdenkend aan dat moment uit zijn carrière als baanrenner, die hem op zowat alle Nederlandse banen bracht. Het was overigens niet zo erg verwon derlijk dat Verschuuren destijds voor de baan koos. Een vergelijking met nu is volgens hem niet te trekken. „Toen waren er alleen maar slechte wegen; dat er nu gezegd wordt dat een wed strijd als de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix weinig met wielren nen te maken heeft, is volkomen waar. Wij moesten alleen maar over slechte jf wegen rijden en dat was geen koersen. Dat is geen vergelijking met nu," stelt Verschuuren. Begrijpelijk dus dat hij éénmaal actief als coureur koos voor de baansport. Temeer, daar er in die tijd pistes waren in Oostburg, Terneu- zen en Kapellebrug. „Verder reed ik onder meer wedstrij den op de banen in Bergen op Zoom, Rotterdam. Almelo, Halfweg, De Beemster, Hoensbroek en Roosen daal. We kwamen overal, moesten dat wel doen om wat te verdienen. Ik herinner me nog, dat er in Bergen op Zoom een zesdaagse wedstrijd werd gehouden en dat ik tijdens één van die dagen eerst 's morgens in Zelzate een wedstrijd reed, waarna ik op de fiets naar Bergen op Zoom terugreed, om daar weer mee te doen," bewijst dat de wielrennerij toen ongetwijfeld har der was, dan nu het geval is. Na zijn gedwongen afscheid als cou reur werd Jo Verschuuren onmiddel lijk actief als organisator van wed strijden. Ook dat weet hij nog pre cies: „Dat was in 1937 met een wed strijd op 't Zand (een buurtschap in de buurt van Koewacht, red.) en daaruit is tenslotte kort na de Twee de Wereldoorlog het wielercomité Koewacht ontstaan." Dat wielercomité organiseerde jaar- bezocht en de club heeft zelfs, on danks het slechte weer van de laatst! tijd, nog enkele oefenwedstrijden tel gen Nederlandse clubs gespeeld. d| Terneuzense vereniging, die overigen! zestien jaar bestaat, is indertijd overj gegaan naar de Belgische competitiel In eerste instantie werd in de Nederl landse competitie gespeeld, maa door een onbekende situatie werd uitgeweken naar de Belgische compel titie. Werner: „Misschien merkwaardig! maar we speelden in de Nederlandse competitie 'slechts' uitwedstrijden) De clubs kwamen gewoonweg niei naar Terneuzen en ze betaalden liet ver een boete, die hen als straf werf opgelegd. Ze vonden namelijk de afstand te groot, terwijl wij notabend iedere uitwedstrijd boven de Wester-); schelde dienden te spelen. Ja, toen zijn we logischerwijs overgestapt] naar de Belgische bond". Inmiddels heeft Het Zeeuwse Honk daar de nodige ups en downs meege-] maakt. Het ene jaar een promotie naar de eerste klas, maar het andere jaar hing een degradatiespook boven het hoofd. Nu zijn ze weer terug in de tweede klas. De club speelt voor het derde seizoen de thuiswedstrijden op de schitterende accommodatie van de Oude Vaart. De penningmeester koes tert echter nog één stille wens: „De aanschaf van een kantine. Tegelijker tijd realiseerde hij zich, dat dit een onhaalbare kaart is". Werner: „Hetl neerzetten van een dergelijke kantine kost de vereniging 40.000 gulden. Met zeventig leden is dit bedrag niet op tel brengen, het blijft triest hoewel we alle medewerking van de gemeentel krijgen. Ze hebben ons zonder meer een garantie belooft. Het is jammer, maar dit plan blijft voorlopig in de| ijskast". Het Zeeuwse Honk heeft zeker ge-I noeg talent om een vooraanstaande rol in de competitie te spelen. Het seizoen loopt tot eind september en met het aanwezige vertrouwen moe ten de mannen van trainer/coach Dio van Uytrecht tot grote prestaties in staat zijn. De selectie: Ron Brökling, Kenneth I Brooks, Leo Dooms, Wim Dreves, Ivan Faneyte, Ad van 't Hof, Mon lijks een wedstrijd in het Vlassersdorp Plc?vet> ^win van der Hoofdt, Alwin en daarnaast was ook nog het Sport-^dney, Robbie Verduin Raymond Werner, Richard Werner, Lindey van Uytrecht. Trainer/coach Dio van Uy trecht. eveneens open voor niet-leden van de club. De eerste deelnemer zal vrijdagavond om 21.00 uur van start gaan in de buurtschap Zandstraat nabij Sas van Gent. Vanaf 20.00 tot 21.30 uur kan er worden inge schreven in wijkgebouw De Straete in Zand straat, waar na afloop eveneens de prijsuitrei king plaats zal vinden. comité actief. „Dat Sportcomité is twee keer failliet gegaan en dat heb ik telkens weer opgebouwd," merkt Ver schuuren even terloops op. Uiteinde lijk vonden die twee organisaties el kaar ook en na een fusie enkele jaren geleden ontstond dan de Wieier- en Supportersclub Koewacht, waarvan Jo Verschuuren voorzitter werd en dat nog altijd is. „We waren supportersclub omdat we wat op financieel gebied deden voor de renners uit de gemeente Axel. We droegen eer) steentje bij door hun licentie te betalen, maar daar zijn we inmiddels van afgestapt. Nu organise ren we enkel nog wedstrijden en dat is financieel ook al een hele opgave geworden," weet Verschuuren Inmid dels wel na die jarenlange ervaring. De wieier- en supportersclub Koe wacht stond met de Omloop van de Vlasserstreek uiteindelijk aan de wieg van de Driedaagse van Groot Axel, wat intussen in Nederland tot de grootste wedstrijd voor junioren is uitgegroeid en verder nam Verschuu ren twee jaar geleden het initiatief om een wedstrijd te organiseren als een hommage aan de grootste wielerspea- ker, die Zeeland heeft voortgebracht: Wim Hendriks, die in 1982 is overle den. Vijfenvijftig jaar in de wielrennerij; het heeft Jo Verschuuren niet veel opgeleverd. Of toch.... „Ja, zeker wel, ik heb er voornamelijk veel vrienden leren kennen. Vrienden, die dat altijd zijn gebleven," aldus Verschuuren, die dan toch meteen wijst op Lau de Groen, de huidige directeur van de wielerbaan Oudenbosch. De Groen zal er zondag ook bij zijn, wanneer zijn vroegere 'maat' Jo Ver schuuren in de bloemetjes zal worden gezet. Onmiddellijk na afloop van de strijd om de Wim Hendriks-trofee zal dat plaatsvinden; een receptie later op de avond moet het feest voor Jo Verschuuren compleet maken. En de uitsmijter is toch nog voor hem: „Stoppen doe ik nog niet. Ik ga zeker nog vijf jaar door; de zestig jaar wil ik zeker nog volmaken." Nog vijf jaar kan Zeeuwsch-Vlaanderen Jo Ver schuuren op zijn fiets, die hij altijd is trouw gebleven, tegenkomen op 'be deltocht'. Het wedstrijdprogramma: 28 april: Luchtbal (Antwerpen)-Het Zeeuwse Honk Heren I, Luchtbal-Het Zeeuwse Honk kadetten. 27 april Het Zeeuwse Honk 2-Borgerhout 2, aanvang 15.0' uur, Het Zeeuwse Honk-Brasschaat-1 miniemen aanvang 10.00 uur. NIEUW-NAMEN In café Picavet inl Nieuw-Namen werd een bejaarden- schieting gehouden waaraan 37 schut-1 ters deelnamen. Uitslag: hoge vogel A. van de Branden, I Sint-Jansteen. Eerste zij vogel O. van Hee- ze, Kieldrecht. Tweede zij vogel F. Blom- maert, Sint-Jansteen. Grootste aantal klei ne vogels (5) C. van Roeijen, Nieuw-Namen en F. de Rijk, Hulst. BOSCHKAPELLE In café J. vanl Schaick in Boschkapelle werd een bejaardenschieting gehouden waar-[ aan 17 schutters deelnamen. Uitslag hogevogel: P. d'Hondt, Klooster- zande. Eersfe zijvogel: F. Reunis Sint- Jansteen, tweede zijvogel: F, Rijk, Kloos- terzande. Grootste aantal F. Rijk, Klooster- zande. Grootste aantal kleine vogels (51,1 Krabbe. Kloosterzande. P. Schelfhout. Kloosterzande en P. van Gassen, Klooster- zar.de. (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 BI

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 34