1HUSSEL BEVELANDER Herdenkingen Kortgene in teken jongerenjaar Koninginnedag in wijk Goese Polder Kap op De Nijverheid in Sint-Maartensdijk weekenddiensten INTRODIMTE ROVER200SERIES BEZOEK UWAUSTIN ROVER DEALER AUTOMOBIELBEDRIJF V.D. VUET-GOES B.V. ROVER THEMA VREDE EN ONTWIKKELING Kortgene Orgelconcert van Bram Beekman in Grote Kerk Goes KINDEREN IN DE HOOFDROL WERK MOET VOOR 17 JUNI KLAAR ZIJN Politie bekeurt 15 hardrijders in Wissenkerke Visserijdagen in Bergen gericht op de toekomst Theorieopleiding rijbewijs! PZC/streek 16 Herdenkingsconcert in Yerseke Plattelandsvrouwen 's-H. Hendrikskinderen viert koninginnedag Kleuters bakten eigen broodjes Voetbalvereniging Wemeldinge viert 45-jarig bestaan NCVB houdt jaarlijkse reis Collecte Wolphaartsdijk Collecte M otordemonstratie in Yerseke Oliebollenactie Collecte Chirurgendienst: Tandartsdiensten: Apotheek: Ziekenauto's Dierenartsen: Wijkverpleging: Auto- en motorrijschool Paardekooper Op 25, 26, 27 en 29 april a.s. stellen wij u graag voor aan een nieuwe persoonlijkheid uit het huis van Austin Rover. Young Mr. Rover. Een absolute top in presta ties, technologie, uitrusting en afwerking. Juist gearriveerd om bij ons bewonderd en getest te worden. U bent welkom. Met de nieuwe Rover 200 Series brengt Austin Rover Nederland de meest opwinden de aspekten van autorijden binnen uw bereik. Er zijn diver se uitvoeringen, zoals de Rover 213 S met 12-kleppen lichtmeta len motor en 5-versnellingsbak, de Rover 213 SE automaat, de Rover 216 SE, rijk gespecificeerd en de 216 SE Vitesse met brand stof inspuiting. Tijdens uw proefrit zal de dealer u graag informeren over een indrukwekkend aantal technische details en standaard opties. Wij verklappen u alvast dat u al Rover kunt rijden vanaf 23.950,-. m Klem Frankrijk 23, tel, 01100-28751, Goes VRIJDAG 26 APRIL 1985 KORTGENE - Een link leggen tussen heden en verleden. Het Kortgeense gemeentebestuur streeft dat doel na en koppelt daarom aan de dodenher denking op zaterdag 4 mei in Colijns- plaat en de bevrijdingsdienst op zon dag 5 mei in Kortgene het internatio nale jongerenjaar. Daartoe is het the ma 'Vrede en ontwikkeling' gekozen. Armoede is tenslotte een vruchtbare voedingsbodem voor oorlog. Het is de bedoeling een derde-wereldpro- ject van de grond te tillen. De ge meente heeft daarover al gesproken met de jeugdsoosbesturen uit de drie kernen Colijnsplaat, Kortgene en Kats. Noord-Beveland heeft weinig te lijden gehad van de tweede wereldoorlog. Het lag beschut, buiten de vuurlinie Walcheren. Het ontbreken van een verbinding met het vasteland brak het eiland niet op. Op 29 oktober 1944 werd het zonder slag of stoot veroverd door een kleine eenheid Canadese militairen. Bijna 500 Duitse soldaten werden daarbij gevangen genomen. De Britse luitenant-kolonel R. Daw son voerde vervolgens tot 5 mei 1945 de op Noord-Beveland gelegerde 600 commando's aan. Zij moesten de noordoever verdedi- nog de macht in handen had. Twee keer waagden de Duitsers de over tocht. Hun doel was bij de eerste aanval op 25 november 1944 de uitwa teringssluis bij Colijnsplaat. Die moest de lucht in. Dit lukte echter niet, omdat de invasie vroegtijdig werd onderkend. De Duitsers werden gevangen genomen. Eén man kwam toch om het leven: luitenant I. J. Havelaar van de Prinses Irene Briga de. Ter nagedachtenis is voor hem ongeveer twee jaar geleden een monu- YERSEKE - De gemengde zangver eniging 'Excelsior' in Yerseke geeft, met het oog op de komende viering van de bevrijding, vrijdag 3 mei een herdenkingsconcert in de hervormde kerk in Yerseke. Medewerking ver leent het hervormd kerkkoor uit Mid delburg, met als soliste Ria Krie- kaard. De leiding is in handen van Richard van Soest. Het concert be gint om 20.00 uur. ment opgericht: zijn helm aan een zijmuur van de Nederlands hervorm de kerk in Colijnsplaat. Dit gedenkte ken is zaterdag 4 mei het doel van een stille tocht die om 19.30 uur begint bij het bejaardencentrum Rustoord. Even voor 20.00 uur wordt daar een krans gelegd. Vervolgens wordt een algemene dienst gehouden in de her vormde kerk. De organisatie van het hele gebeuren is in handen van het Centrale Comité Buurtverenigingen Colijnsplaat. gen tegen aanvallen van de tegen- Kruiningetl bijeen stander die op Schouwen-Duivelanc 'SHEER HENDRIKSKINDEREN - De oranjevereniging van 's-Heer Hen drikskinderen heeft dit jaar een tent gehuurd, waarin een groot deel van de evenementen op koninginnedag zich zal afspelen. De tent, die op het Plein staat, biedt onder meer onderdak aan een geva rieerd programma dat wordt verzorgd door de schoolkinderen (van 9.30 tot 10.45 uur) en een play-back show (aanvang 16.30 uur). Andere onderde len van het programma voor konin ginnedag zijn: een ballonwedstrijd om 9 uur, een voetbalwedstrijd van 11 tot 12 uur op het Tjobaveld tussen elftal len van het 'oude' en het 'nieuwe' dorp, een fietspuzzeltocht (de start is om 13.30 uur) en een concert van de muziekvereniging Excelsior uit 's- Heer Arendskerke (aanvang 20 uur). LEWEDORP - De kleuters van de protestant-christelijke basisschool 'De Drempel' in Lewedorp hebben een bezoek gebracht aan de plaatselijke bakkerij. Van bakker Smit mochten ze meehelpen broodjes te bakken, die ze later mee naar huis kregen. Een week eerder hadden ook al de kleuters van de katholieke basisschool een bezoek aan de bakkerij gebracht. KRUININGEN De afdeling Krui- ningen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield haar maandelijkse bijeenkomst in De Ko renbeurs aan De Markt in Kruinin- gen. Deze avond werd verzorgd door het Bureau Voorlichting Marktarti- kelen. De afdeling gaat woensdag 8 mei naar de bloemenveiling in Naaldwijk en naar Het Schoonhovense Silverhuys. De volgende bijeenkomst wordt maandag 13 mei gehouden. Mevrouw A. van den Doel houdt dan een lezing met als onderwerp 'hoe komt een krant tot stand'. GOES - De organist Bram Beekman neemt morgen, zaterdag, om 20.00 uur plaats achter het Marcussenorgel in de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes. Hij vervangt Charles de Wolff. Het programma van het orgelconcert omvat de volgende werken: drie delen Symphonie III van Louis Vierne, L'Ascension van O. Messiaen en Pre ludium in Es en Triosonate van J. S. Bach. Veertig jaar geleden vierde de Kort geense bevolking in de hervormde kerk de bevrijding van Nederland. Dit jaar gebeurt dat weer en wel op zondag 5 mei vanaf 17.00 uur. Twee sprekers zullen daar het woord voe ren: burgemeester E. J. Hoogendijk- van Duijn van Kortgene en oud verzetsman J. Kousemaker uit Mid delburg. Voor zang en muziek zorgen respectievelijk het Noordbevelands Mannenkoor en het muziekkorps EMM. Tekeningen zullen daar ook te zien van kinderen uit de drie Kort geense kernen. Hun onderwerp is: 'Wat stel ik me voor bij 4 en 5 mei Om de naoorlogse generatie meer bij de bevrijding te betrekken, begint zondag 5 mei ook het internationale jongerenjaar in de gemeente Kortge ne. Eén van de thema's van het jaar is door het gemeentebestuur bij de kop gepakt: 'Vrede en ontwikkeling'. De bedoeling is het gehele jaar door activiteiten te houden voor een con creet project in de derde wereld. Hier toe zijn al contacten gelegd met jeugdsozen en die reageerden, aldus burgemeester Hoogendijk-van Duijn, enthousiast. De gedachten gaan on der meer uit naar de organisatie van een sponsorloop en een sportinstuif. ,,We willen het niet even voor de jongeren doen", geeft de eerste burger van Kortgene aan. „Het moet duide lijk door hen gebeuren". Het vinden van een ontwikkelingsproject valt daaronder. Een nog te vormen werk groep zal het één en ander gestalte geven. WEMELDINGE - De voetbalvereni ging Wemeldinge viert zaterdag 25 mei het 45-jarig bestaan. Een jubi leumcommissie heeft een program ma opgesteld voor deze feestelijke dag, die om zes uur 's morgens al begint met een Vroege Vogels Toer nooi voor junioren. 's Middags vanaf één uur komen de senioren in het veld en er zijn zo'n honderd oud-seniorspelers (tot en met 40 jaar) uitgenodigd om aan het on derlinge toernooi deel te nemen. Ook zijn oud-trainers en -leiders gevraagd medewerking te verlenen aan het toernooi. Om twee uur komen de dames aan de beurt: het huidige da meselftal speelt dan tegen een oud- dameselftal. De muziekvereniging OKK en de majoretten van de Scaldis Girls zullen het festijn opluisteren met muziek en show. Voor de aller jongsten begint om half drie een kin dervoorstelling in de feesttent die op het parkeerterrein zal worden opge bouwd. Deze tent wordt 's avonds gebruikt voor een feestavond voor alle leden. Er kan dan worden gedanst. Tenslotte krijgen alle leden een herin nering aan het jubileum mee naar huis. GOES - De afdeling Goes van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) houdt donderdag 2 mei haar jaarlijkse reis. Het doel is dit jaar de Belgische Ardennen. De tuinen van Annevoie zullen daar bezocht worden. NCVB-Goes houdt woensdag 22 mei vanaf 19.30 uur in de Goese Ooster- kerk in de eerstvolgende vergadering. GOES - Het oranjefeest in de Goese vijk Goese Polder richt zich met name op de kinderen. Vrijwel het gehele dagprogramma bevat activi teiten voor hen. Het begint voor kleuters en eerste klassers van de Hanekam- en Holtkampschool om 9.00 uur met een optreden van de clowns Kwipi en Kwappi in de grote zaal van het wijkgebouw De Spinne. Kinderen kunnen van 9.00 tot 12.00 uur spelletjes doen op verschillende schoolpleinen in de Goese Polder. Voor de vijfde en zesde klassers van lagere scholen wordt een vossejacht gehouden vanaf 9.00 uur. Kleuters en eerste klassers van het Binnenhof, de Margriet- en Mauritsschool zijn om 10.30 uur welkom in het wijkgebouw voor de clowneske voorstelling. Een half uur eerder begint in de gymzaal van De Spinne (onder voorbehoud) een tafeltennisinstuif. Deze duurt tot 16.00 uur en de organisatie is in handen van de tafeltennisvereniging Goese Polder. Het middagprogram ma vermeldt vertoning van een aantal films in de grote zaal van De Spinne. Dit begint om 12.00 uur. Bij een voldoende aantal deelnemers vangen om 13.00 uur ringsteekwedstrijden aan. Het grootste evenement moet in deze Goese buurt de optocht van versierde fietsen worden. Kinderen met een 'gekostumeerd' rijwiel kunnen a( om 13.30 uur bij het wijkgebouw mf den. Prijzen zijn voor hen beschi baar. Een jury met aan het hoo burgemeester mr W. Blanken v; Goes beoordeelt de aankleding vani voertuigen. Muziekvereniging j? phonia' begeleidt de optocht die o: 14.00 uur begint. 's-Middags won rond het wijkgebouw een kinderke mis met onder meer een grabbelto dubbeltjes gooien, enveloppen tré ken en dartspel gehouden. In de kle ne zaal van De Spinne plaatst biljartclub Goese Polder een geluk bord. Het middagprogramma eindij om 17.45 uur. De avond activiteiten van koningi nedag beginnen in de De Spinne c 19.30 uur met een voorstelling do toneelgroep 'Goese Polder'. Het ora jefeest in de noordelijke wijk v: Goes eindigt met een bal waar groep 'Company' muzikale medewe king aan verleent. ELLEWOUTSDIJK De collecte van WISSENKERKE Bij een snelheids controle, donderdag in Wissenkerke, heeft de rijkspolitie 15 automobilisten bekeurd voor te hard rijden. De con trole werd gehouden bij de kruising Hoveijn. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 96 kilometer per uur. De toegestane snelheid bedraagt 70 kilo- de Nederlandse Hartstichting heeft in meter Eiiewoutsdijk 180,- opgebracht. Rommelmarkt in WOLPHAARTSDIJK - Op initiatief van de hervormde vrouwengroep wordt op koninginnedag in De Brug te Wolphaartsdijk een rommelmarkt gehouden. Dat gebeurt tussen 13.00 en 16.00 uur. SINT-MAARTENSDIJK - De koren molen 'De Nijverheid' in Sint-Maar tensdijk heeft sinds donderdagmid dag een nieuwe kap. Ondanks enige tegenslag - de kraan die de kap op de molen moest tillen, arriveerde bijna anderhalf uur te laat - verliep het karwei zonder veel problemen. De stalen roeden waaraan het hekwerk vastgemaakt moet worden, zijn tege lijkertijd met de kap bevestigd. De restauratie van 'De Nijverheid' is 24 oktober vorig jaar begonnen. Vóór Sint-Maartensdijk het 500-jarig be staan als smalstad viert, moet het werk klaar zijn. De festiviteiten begin nen 17 juni. Bouwkundig opzichter L. H. Andriessen van de gemeente Tho- len noemde 14 juni als opleverdatum Bijna een half miljoen gulden zal dan voor het in 1868 gebouwde monument uitgegeven zijn. De gemeente Tholen, sinds 1978 eigenares van de molen 1978, draagt hiervan het leeuwedeel: ruim 3 ton. De provincie betaalt het restant, ongeveer een kwart van het totale bedrag. Een verzoek om subsi die bij het rijk is niet gehonoreerd. Niet alleen de kap van de Smerdiekse molen is vernieuwd. Ook de houten omloop en enkele vloeren zijn aange pakt. 'De Nijverneid was aan ook aan een stevige opknapbeurt toe. De Thoolse gemeenteraad was daar zo van doordrongen dat zij, zonder rijks- KAMPERLAND De collecte van de Nederlandse Hartstichting heeft in Kamperland 1.218,82 opgebracht. YERSEKE In Yerseke wordt zater dag op het Kerkplein een trial demon stratie op motoren gegeven. De der tienjarige Alex van den Broek doet dit op de Montessa Trial 200 cc. Alex heeft vier keer de titel Nederlands jeugdkampioen op zijn naam staan. Zijn broer Ludo (17), clubkampioen in Kamperland bijdrage, de restauratie doorzette. „Anders gaat het helemaal veel geld kosten", aldus Andriessen. In totaal telt het eiland Tholen acht molens, waarvan er vijf in handen zijn van de gemeente. In Sint-Maartensdijk staat nog de oude, versleten korenmolen 'De Hoop'. Een inwoner van de smal stad heeft die nu in bezit en koestert de naam van zijn bezit wat betreft toekomstige reparaties. De gemeente Tholen wil die in ieder geval niet overnemen. Zij zit, volgens de bouw kundig opzichter, niet om een zesde verlegen: „Molens zijn mooi, maar kosten in deze tijd alleen maar geld. Ze kunnen economisch geen presta ties meer leveren". 1984 Breda demonstreert op de Mon tessa 242 cc trial. De demonstraties zijn om 13.30, 15.00 en 16.30 uur. STAVENISSE De collecte van de Nederlandse Hartstichting heeft in Stavenisse 1.068,65 opgebracht. KAMPERLAND De Brassband Ons Genoegen uit Kamperland houdt zondag een oliebollenactie. De op brengst is bestemd voor het instru mentenfonds. De oliebollen worden huis aan huis verkocht, maar kunnen ook worden afgehaald bij de loods van de firma Reijnberg aan de Veerweg in Kamperland. BERGEN De jaarlijkse bijeei komst van de Volkshogeschool Bergen voor de Nederlandse zeevi serij, de 'visserijdagen', worden vri dag 10 en zaterdag 11 mei voor i achtendertigste keer gehouden. Tijdens deze bijeenkomst wordt ui gebreid aandacht besteed aan de to komst van de Nederlandse vissen die waarschijnlijk dit jaar voor ee lange periode zal worden bepaald. D heren mr A. Tilgenkamp, hoofd afdi ling Structuur van de Europese Con missie, en mr B. B. van der Mee directeur Visserijen van het Ministo rie van Landbouw en Visserij, behai delen de vraag over wat er met on; visserij gaat gebeuren en wat er u Brussel en Den Haag te verwachte valt. Hun inleidingen worden va kommentaar uit het bedrijfsleve voorzien door de heren drs D. Langstraat, voorzitter van de Europf se visserijorganisaties, en B. Daalde voorzitter van het Visserijschap. Pol tieke kanttekeningen worden plaatst door de heer E. Woltjer, Euri parlementariër, en het Zeeuwse fc merlid drs H. Eversdijk, voorzitte van de Vaste Kamercommissie voo de Visserij. Visserijbiologen van het Rivo gaani op de visstand ontwikkelingen. Drsl A. van Beek belicht de consekwentie van de afgelopen winter voor de pla visbestanden. Drs A. A. H. M. Corte geeft een prognose over de ontwikkf ling van haring en makreel in Noordzee en de westelijke waterei De hinder van off-shore installatif voor de boom-kor-visserij is het 1 ste onderwerp dat wordt behandel! De heer Groenewegen van de NA! gaat hier dieper op in. De visserijdagen beginnen vrijdag 1 mei om 10.00 uur, in De Zandhoev aan de Duinweg 5 in Bergen (nh). 27-28 april DE BEVELANDEN ALARMNUMMER 01100-14444 Goes: v.a. vrijdag 19.00 uur tot zondag 23.00 uur: R. Posthumus, M. Smalle- gangesbuurt 38a, tel. 30318; spreekuur voor spoedgevallen 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Heinkenszand, 's-H.-Arendskerke, Nieuwdorp, Wolphaartsdijk: de prak tijk van J. J. Harten, G- A. C. Aarnout- se en D. P. van Driel wordt waargeno men door A. P. van der Vlugt, Veer weg 6, Wolphaartsdijk, tel. 01198-1231 boodschappen zo mogelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: v.a. vr. 17.30 u. tot ma. 8.30 uur: praktijk C. T. Miermans en J. A. Fortrie: dienst J. A. Fortrie, Clara's Pad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Hansweert, kruiningen, Yerseke: v.a. vr. 19.00 u. tot zo. 22.00 u.: P. Polder man, Zeeburg 1, Yerseke, tel. 01131- 1300. Spreekuur voor spoedgev. 11.00- 11.15 u. en 17.00-17.15 u. Boodschap pen zo mogelijk voor 10.00 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland- Bath: v.a. vr. 19.00 u. tot zo. 22.00 u. J. W. Kuyl, Rilland-Bath, tel. 01135-1343. Spreekuur voor spoedgev. 11.00-11.15 u. en 17.00-17.15 u. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Heerenhoek: de praktijk van E. Th. Klapwijk, J. M. A. Kole, A. Korstanje, S. E. J. Wöstmann en H. H. M. Zwarte- lé wordt waargenomen door J. Geldof, Korteweg 23, Driewegen tel. 01195- 275. Kloetinge, Kapelle, Wemeldinge: v.a. zat. 8.00 uur wordt de praktijk van H. J. Entink, J. K. J. Eckhardt en M. B. Riemeijer waargenomen door D. Vreeswijk, Kapelle, tel. 01102-1290. Spreekuur voor spoedgev. 11.00-11.15 en 17.00-17.15 u. Noord-Beveland: De praktijk van J. A. van Arkel wordt waargenomen door B. J. H. Hasken, Kamperland, tel. 01107-1338. spreekuur voor spoed gevallen 11.00-11.30 uur. De Praktijk van J. A. Kersseboom wordt waarge nomen door W. J. Klein Wassink, Colijnsplaat, tel. 01199-304. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur. dr. R. R. van Dam, tel. 01100-20612. spreekuren zat.- en zondagmorgen 10.00-11.00 uur B. Rijksen, Vroon- landseweg 9, Kapelle, tel. 01102-3669. De Zeeuwse Apotheek, Gr. Markt 10, tel. 01100-15255, geopend voor spoed gevallen, zat. 8.30-17.30 uur en zondag 10.00-11.30 uur en 16.00-18.00 uur. Centr. Post Ambulance Vervoer, tel. 01100-14444 Goes, Ovezande, Kruiningen: J. C. M. Huige, Rav. de Groene Jager 2a Goes, tel. 01100-28866. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beve land: dr. M. P. C. Karelse, 's-H.-H. Kinderendijk 118, Goes. Tel. 01100- 20656. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Yerseke en omg. (kleine huisdieren): mevr. L. Huiskes-Cornelisse, Molen laan 24, Yerseke, tel. 01131-2756. Goes, Wilhelminadorp, Kloetinge, Kattendijke. Voor de bereikbaarheid van de weekend- en avonddienst krijgt u informatie via het antwoord apparaat op telef.nr. 01100-12456. Borssele-, Nieuwdorp, Lewedorp, 's- Heerenhoek, Heinkenszand, Nisse, Ellewoutsdijk, Driewegen, Baarland, Oudelande, Kwadendamme, Hoede- kenskerke, Ovezande, 's-H.-Arends kerke, 's-H.H.-Kinderen, 's-Graven polder en 's-H.-Abtskerke: Voor de bereikbaarheid van de weekend- en avonddienst krijgt u informatie via het antwoordapparaat op telef.nr. 01106-1615. •«Zuid-Beveland-Oost: Voor de bereik baarheid van de weekend- en avond dienst krijgt u informatie via het antwoordapparaat op telef.nr. 01130- 1545. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk: Voor de bereikbaarheid van de week end- en avonddienst krijgt u informa tie via het antwoordapparaat op te lef.nr. 01108-1378. AUSTIN ROVER Onze nieuwe verkeerscursus hopen we te starten op woensdag 1 mei Westsingel 18-20, Goes, tel. 16808. Genoemde prijs is inkl. BTW al' fabriek, exkl. i'ijklaarmaakkosten. Wijzigingen voorbehouden. Garantie: 1 jaar fabrieksgarantie met mogelijkheid tot uitbreiding met 2e en 3e jaar (Super garantie). 6Jaarearrosseriegarantie tegen doorroesten van binnenuit. P

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 26