Walcheren viert Oranjefeest met muziek, sport en spelen Oost-Souburgs jeugdkoor viert 25-jarig bestaan Westkapels gemeentehuis wordt op 1 juli aanbesteed weekenddiensten 'ROGRAMMA'S MIDDELBURG EN NOORD-OOSTEN EILAND Reünie Der Boede oud-medewerkers Middelburg \ieuw- en Sint- loosland Ïint-Laurens Veere Serooskerke (W) Meliskerke Gapinge Vrouwenpolder Aagtekerke Grijpskerke Bigge kerke Zoutelande Koudekerke Arnemuiden Domburg Oostkapelle RAAD TREKT GELD UIT Westkapelle Collecte Schoolverlaters Artsen: Tandarts: Dierenartsen: Apotheken: Wijkverpleegkundigen: Verloskundige: /RIJDAG 26 APRIL 1985 IDDELBURG - In nagenoeg alle orpen en steden op Walcheren ordt ruimschoots aandacht besteed jnde viering van de verjaardag van oningin Beatrix. Hoewel de vorstin 31 januari verjaart, wordt deze lag traditiegetrouw gevierd op 30 pril. Oranjeverenigingen en andere irganisaties hebben voor die dag een root aantal activiteiten op stapel roet. Hieronder een overzicht van de ■stiviteiten in Middelburg, Nieuw- Sint-Joosland, Sint-Laurens, Vee- i, Serooskerke (W), Gapinge, Vrou- enpolder, Arnemuiden, Domburg, lostkapelle, Meliskerke, Aagtekerke Grijpskerke. Centrale activiteiten ochtendpro- ramma: uur: Vlaghijsen op de Markt door touting Middelburg. Muzikale bege- liding door tamboer- en trompetter- orps MTV '69. 9.15 uur: Toespraak oor burgemeester drs P. A. Wolters an het bordes van het stadhuis. }NDA Middelburg begeleidt de sa- enzang van Nederlands liederen. .00 uur: Jeugd triathlon in en om ivembad Poelendaele voor kinderen an V tot 12 jaar. ijkactiviteiten: [ieuw-Middelburg (in en om wijkge- ouw 't Trefpunt aan de Nassaulaan 10.00 uur: Speurtocht door de wijk oor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. 1.00 uur: Een rondgang door de wijk net tamboer- en pijperkorps Sint- ons. Kinderen kunnen zelfgemaakte ommels meenemen, de mooiste rijgt een prijs. 15.00 uur: Kinderspe- m voor 4- tot 12-jarigen. Jarkt: 9.00 uur: Kinderspelen 4- tot 2-jarigen, voor kinderen uit centrum Griffioenwij k. lauwendaele (Sporthal De Kruitmo- n): 9.00 uur: Begin optocht met irsierde fietsen met muziek van tam- oer- en pijperkorps Sint-Joris. 10.00 ur: Kinderspelen voor 4-8 jaar in ntmoetingscentrum. 10.00 uur: peurtocht door de wijk voor 9-12 .ar. Jarenbeek (in en om Stedelijke :holengemeenschap): 9.00 uur: Kin- rspelen 4-12 jaar. 14.00 uur: Fiets- peurtocht. genhaardbuurt (in en om buurthuis ude Werfstraat): 9.45 uur: Optocht rsierde steppen door verklede kin eren. Muziek van Juniorkorps Johan riso. 10.30 uur: Kinderspelen jonge anderen en ringrijden op de fiets voor udere kinderen. 14.00 uur: Spelen oor jong en oud. Inschrijven van 10 t 13 uur. 15.30 uur: Prestatieloop an de Eigenhaard. Burgemeester drs A. Wolters lost het startschot, euze uit 1, 2 of 3 rondes van 1300 eter. agistraatwijk (Rentmeesterlaan): 00 uur: Optocht met versier fietsen oor de wijk. Muziek van de Euro and. Daarna kinderspelen. Zand (Wijkgebouw De Vergulde aars Baarsjesstraat en schoolplein andenburchschool): 9.00 uur: 9.00 inderspelen 4-12 jaar. 10.45 uur: lm voor de jeugd. lentrale activiteiten middagpro- [ramma: 2.00 uur: Stadsbeiaardier bespeelt arillon Abdijtoren. 14.00 uur: Doe- aarkt en rommelmarkt voor kinde en tot en met 14 jaar. Kinderen rijgen de gelegenheid om muziek te naken, gebruikte goederen te verko len, spelletjes te doen en toneel te pelen. Inschrijven vanaf 13.30 uur ip de Markt. 15.00 uur: Oranjeconcert het Abdijplein; bij regen in de iieuwe Kerk. ONDA Middelburg, 'liddelburgs Muziekkorps en Blaas- lapel Juliana treden op; majoretten an de Euroband, MTV '69, The Iright Stars, Blue Diamond en Kla- emetters geven een show. 19.00 'eestelijke kinderoptocht met défilé, ertrek in verschillende wijken: itromenwijk (Blue Spirit), Griffioen MTV '69), Magistraatwijk en Dau- rendaele (Euroband), Klarenbeek Sint-Joris). De stoeten komen samen de Markt. 19.30 uur: Vertrek van Ie Markt voor défilé langs voormali- ambtswoning van de commissaris an de koningin op het Abdijplein, iet défilé wordt afgenomen door de leer en mevrouw Boertien en door iet burgemeestersechtpaar Wolters. 0.3O uur: Een groot aantal muziek- majoretten groepen geven shows n uitvoeringen op de Markt. 21.00 iur: Openluchtvertoning van de film 'olice Academy op het Damplein; bij lecht weer in Filmtheater Meccano an de Pauwpoort. '15 uur: Opstellen versierde fietsen 'ij het dorpshuis. 9.30 uur: Met ONDA h De Klavetters een rondgang door 'et dorp. 10.15 uur: Kinderspelen in iet Dorpshuis. 13.30 uur: Ringrijden aet sjezen rond de kerk. 19.00 ONDA de Klavetters maken een rondgang loor het dorp. 20.00 uur: Prijsuitrei- fag kinderspelen, gevolgd door iranjebal. O.OO uur: Kinderspelen op de Waran- 'e. 14.30 uur: Demonstratie jeugd brandweer Middelburg. 15.00 uur: 'Pelen voor alle inwoners, met onder aeer mastklimmen, touwtrekken, Kphelling en kruiwagenrace. 16.00 Jir: Optreden Blue Spirit. 17.00 uur: lrote prestatietocht in samenwer king met Dynamo '70. Afstanden: 200 en 5300 meter. Inschrijven vanaf 8.30 uur. 19.00 uur: Feestavond in het njkcentrum, eerst voor de kinderen, 'anaf 20.30 uur voor volwassenen. Muziek van de Belgische Shoestring- iand. 00 uur: Muziekvereniging Veeres genoegen brengt een aubade vanaf Ie Grote Kerk. 8.30 uur: Carillonmu- iek van de Stadhuistoren. 8.45 uur: Uitreiking van vlaggetjes aan school kinderen in het 'Praethuus' in Zand dijk. 9.00 uur: Optocht door Zanddijk van 't Praethuus naar bejaardente huis 'Nieuw Sandenburgh' onder be geleiding van Veeres Genoegen. 9.30 uur: Kinderspelen op grasveld 'Nieuw Sandenburgh', georganiseerd door wijkvereniging Zanddijk-Veere. 9.45 uur: Rondwandeling door Veere door Veeres Genoegen. 14.00 uur: Zes kamp door verschillende ploegen op de Markt, georganiseerd door de jeugdsoos Veere. 20.00 uur: Oranjebal met prijsuitreiking van de zeskamp, met muziek van de Fiësta Band. Organisatie Oranjevereniging Veere. 8.00 uur: Klokgelui en bazuingeschal. 9.30 uur: Crossfietswedstrijd 6-9 jaar. 10.00 uur: Kinderspelen kleuters en peuters op plein van De Zandput. 11.00 Kindertheater 'Stoffer en Blik' in De Zandput voor 3-9 j aar. 11.00 uur: Crossfietswedstrijd 10-13 jaar. 13.15 uur: Rondgang EMM door het dorp vanaf het muziekgebouw aan de Oost- kapelseweg. 14.00 uur: EMM opent volksspelen in De Zandput. Brancar drace, eierwedstrijd, ringrijden per tandem, touwtrekken, schiettent, bussengooien, sjoelen, grabbelton. 20.30 uur: Oranjefeest in De Zandput. Muziek van het Delta Trio. uit Yerse- ke. ting in 'De Halve Maan', gevolgd door een feestavond. 8.00 uur: Klokluiden. 9.30 uur: Kinder spelen 4-12 jaar bij het Verenigingsge bouw. 10.30 uur: Muzikale rondwan deling Veeres Genoegen met majoret- tenpeloton. 12.00 uur: Prijsuitreiking kinderspelen in het Verenigingsge bouw. 13.30 uur: Puzzelrit vanuit het Verenigingsgebouw; inschrijven van af 13.00 uur aan de start. 16.30 uur: Spelen voor jong en oud. 19.30 uur: Prijsuitreiking puzzelrit in Vereni gingsgebouw. 20.00 uur: Familie avond met rad van avontuur. 8.00 uur: Klokluiden. 9.30 uur: Kinder spelen 6-12 jaar op het sportveld. 11.15 uur: Uitreiking kindertractaties. 11.30 uur: Muzikale rondgang met muziek vereniging Veeres Genoegen en majo- rettenpeloton The Young Stars uit Oost-Souburg. 14.30 uur: Zeskamp spektakel op het sportveld. 19.30 uur: Puzzelwandeltocht vanaf het sport veld aan de Oranje Nassaulaan. 9.00 uur. Aubade door schoolkinderen voor het gemeentehuis ten overstaan van burgemeester en wethouders. 9.30 uur: Puzzeltocht en speurtocht 4-12 jaar. 13.30 uur: Zeskamp op het veld aan de Cornells Jaspersestraat. 16.30 uur: Touwtrekken voor groepen van zes mannen of zeven vrouwen. 17.30 uur: Prijsuitreiking van de zeskamp en het touwtrekken. 19.30 uur: Ballon- nenoptocht vanaf dorpshuis 'Ons Huis'. 20.30 uur: Gezellig samenzijn ins 'Ons huis' met muziek en rad van avontuur. 8.30 uur: Oriëntatierit voor brommers, motoren en auto's. 13.00 uur: Rond gang door het dorp met versierde fietsen, steppen en wagens. 13.45 uur: Burgemeester mr B. J. van Putten opent kinderspelen op het Dorps plein. 16.00 Spelen voor 13 jaar en ouder op het Dorpsplein. 19.30 uur: Prijsuitreiking oriëntatierit en gezel lig samenzijn met muziek, verloting en rad van avontuur in Amicitia. 9.30 uur: Rondgang van muziekver eniging EMM uit Serooskerke (W) door het dorp, waarbij kinderen zich kunnen aansluiten met versierde fietsen en steppen. 9.45 uur: Aan komst op de speelweide aan de Nieuwstraat, waar de overige activi teiten worden gehouden. 10.00 uur: Burgemeester mr B. J. van Putten opent de kinderspelen en reikt prij zen van de versierde voertuigen uit. 14.00 uur: Spelen voor jongeren en volwassenen, waaronder: Ringrijden op de fiets of brommer, mastklim men, touwtrekken en hoefijzerwer- pen. 16.30 uur: Afsluiting spelen met optreden van 'Bronskiniade' uit Zeist. 20.00 uur: Feestavond in de grote tent op de speelweide aan de Nieuwstraat, met livemuziek en een playbackshow. de behendigheidsspelen en optredens van een Molukse dansgroep, de gymnastiekvereniging. bejaarden- gymnastiek en balletschool Tina Christiaansen. Het Dorpsplein is tussen 19.30 en 20.45 uur het toneel van touwtrekwed strijden en de harmonie 'Voorwaarts' geeft om 20.45 uur een taptoe. In verenigingsgebouw 'De Couburg' wordt van 20.30 tot 23.00 uur een disco gehouden en in hotel Walcheren be gint om 21.00 uur het Oranjebal met medewerking van dansorkest 'The Hearts'. Herauten te paard beginnen dinsdag morgen om negen uur een rondgang om daarmee de viering van koningin nedag in te luiden. Tussen half tien en elf uur worden er kinderspelen gehou den in de speeltuin 't Weitje aan de Valkenisseweg voor kleuters en leer lingen van de lagere school. Een spel- middag, met medewerking van ver schillende verenigingen, begint om 14.00 uur en wordt gehouden aan de Valkenisseweg. Het avondprogram ma vangt om 19.00 uur aan met een muzikale rondgang door het dorp van de harmonie 'Voorwaarts' uit Koude- kerke, om 20.30 uur gevolgd door de prijsuitreiking van de spelmiddag in café Juliana. In 'Het Dorpshuis' wordt van 20.30 tot 23.30 uur een disco avond gehouden, met medewerking van drive-in-discotheek 'Down-Town'. Het Oranjebal duurt van 21.00 tot 01.00 uur in café Juliana, met muzika le medewerking van de 'King Selec tion' uit Breda. De Oranjevereniging Koudekerke heeft de viering van koninginnedag dit jaar uitgesmeerd over twee da gen. De eerste dag, maandag 29 april, bestaat het programma uit een dam- Het programma dat de oranjevereni ging heeft opgeseld begint om 8.30 uur met een gekostumeerde optocht voor kinderen, in de 'country and western style'. Waarnemend burgemeester K. Wou ters verzorgt de officiële opening om 9.45 uur. Theatergroep Dodd voert het toneelstuk Beschuit met muisjes op. De voorstelling begint om 9.45 uur. Om 11.00 uur begint een playback show. Op het willibrordusplein en de Langstraat beginnen om 13.15 uur Zeskamp-spelen. Voor de jeugd van 12 tot 16 jaar is er vanaf 19.30 uur een Discoshow in de Meeuwen kantine Ter afsluiting is er in Middendorp het oranjebal. The New Foundation ver zorgt de muziek. (aanvangstijden staan nog niet vast) 's Morgens: Optocht versierde fietsen en verklede kinderen. Oplaten van ballonnen. Lossen van 'Oranje-dui ven'. Zeepkistenrace. 12.30 uur: Uit gebreide kinderspelen op en rond de Markt. Voor ouderen is een afzonder lijk spellencircuit opgesteld. Grote wedstrijd touwtrekken. Verenigings voetbaltoernooi op het sportterrein. 8.30 uur: Klokgelui. Herauten per koets en te paard door Domburg. 9.30 uur: Zang door de schoolkinderen met begeleiding van de koperblazers van muziekvereniging Apollo op de Markt. Toespraak door burgemeester ing P. A. D. H. Diepenhorst. Tractatie voor de kinderen. 10.00 uur: Opdrach- tenspel door Domburg voor jong en oud. 13.00 Kinderen gaan met versier de steppen, fietsen en karren naar het 'Schuttershof. 13.30 uur: Rondgang door Domburg met brassband Apollo en de kinderen met hun versierde voertuigen naar de Markt. 14.00 uur: Kinderspelen op de Markt en prijs uitreiking van de versierde voertui gen. 16.15 uur: Skilopen met hinder nissen voor viertallen. 19.00 uur: Touwtrekken op het oude voetbal veld om de wisselbeker voor ploegen van acht personen. 20.30 Playback show in het Schuttershof en prijsuit reiking opdrachtenspel. 8.00 uur: Het luiden van de torenklok ken. 8.45 uur: Opwekkingsrondgang met 'Crescendo'. 9.15 uur: Optocht voor de schooljeugd met muziek van Crescendo. 11.00 uur: Kinderspelen op het oude voetbalveld aan de To renstraat. 14.00 uur: Wijkenspel op het oude voetbalveld. De deelnemen de wijken zijn: De Halve Maan, Vro- nestijn, Dorpskern en 'Parken'. E.en van de onderdelen van dit 'spel zon der grenzen'-achtige spel is 'Fiets 'm d'r in' bij de vijver bij De Halve Maan. 19.30 uur: Playbackshow met verlo- en schaaksimultaanwedstrijd en een voetbalwedstrijd Het programma voor koninginnedag is omvangrijker en vermeldt evenementen van acht uur 's morgens tot negen uur 's avonds. De dam- en schaaksimultaan op maandag vindt plaats in hotel Wal cheren en is bestemd voor iedereen vanaf acht jaar. In sportpark 'De Stoofwei' aan de Biggekersestraat spelen van 19.00 tot 20.45 uur VCK en De Meeuwen een voetbalwedstrijd In de rust is er een optreden te zien en te horen van de harmonie 'Voorwaarts'. De bevolking van Koudekerke wordt dinsdag om acht uur gewekt met klokgelui en door herauten te paard. Om half negen begint op 'De Stoofwei' een schoolvoetbaltoernooi. Dit toer nooi is rond twaalf uur afgelopen. Om negen uur gaat bij het gemeentehuis een optocht van verklede kinderen, voorafgegaan door harmonie 'Voor waarts', op weg naar Der Boede, waar zij een voorstelling bijwonen van pop pentheater 'Parabel'. Voor de kinderen van klas 3, 4, 5 en 6 van de lagere scholen is er van negen tot half elf een puzzeltocht vanaf de muziektent. In het Jeugdhonk is van 14.00 tot 17.00 een expositie te bezich tigen van foto's van koninginnedag. Om 14.00 begint op het Dorpsplein een Vlaamse kermis met verschillen Het koor Jubilate met rechts oud-dirigent A. R. van Driest en links zijn dochter Ineke. OOST-SOUBURG Het christelij ke jeugdkoor Jubiiate uit OostSou- burg bestaat 25 jaar. Reden voor het koor om dit heuglijke feit van avond (vrijdag) te vieren met een reünie voor oudleden in gebouw Irene in Oost-Souburg. Zondag 28 april zingen oud-koorleden en hui dige koorleden gezamenlijk in een feestelijke kerkdienst ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum. In 1960 richtte A. R. van den Driest het jeugdkoor op als onderafdeling van het toenmalige Gereformeerd Evangelisatie Zangkoor. Sinds 1965 leidt het jeugdkoor een zelfstandig bestaan. Van den Driest voerde het dirigentschap tot 1979, waarna zijn dochter Ineke het overnam. Onder zijn leiding beleefde het koor een aantal hoogtepunten. Verschillende malen was het koor in radio-uitzen dingen van de NCRV te horen, onder meer in de rubriek 'Com nu met sangh'. Daarnaast werkten zij een keer mee aan de televisie-uit zending 'Door de wereld klinkt een lied'. Een andere mijlpaal was een langspeelplaat waarvan het koor ëén zijde volzong. In het begin was er veel belangstel ling voor het koor, zoveel zelfs dat Van den Driest moest gaan selecte ren omdat de groep anders te groot werd. In het midden van de jaren zestig trad het koor meer dan twin tig maal per jaar op. Sindsdien is er echter veel veranderd, de tijd van selectie is voorbij.Ineke van den Driest is dirigente van een groepje van twintig zangertjes en steekt er alle energie in om het koor bij elkaar te houden. „Ik heb een kleine maar goed gemotiveerde groep, de kinderen komen vaak zelf met zang stukken aan die ze graag zouden willen zingen. Ik denk dat het feit dat er minder leden en op het koor zitten ligt aan de concurrentie van sportclubs, en marjoretteverenigin gen en muziekverenigingen. Vroe ger was er niet zo'n breed scala aan verenigingen, als je je ergens bij aan wilde sluiten, ging je op het koor. Ineke was negentien jaar toen ze in 1979 het dirigentschap van haar vader overnam. Daarvoor had ze altijd al wel aan muziek gedaan, zij speelt dwarsfluit, is kerkorganiste en al jaren koorlid. Onlangs is Ineke begonnen met een dirigentencursus in Bergen op Zoom. „De belangrijk ste functie van het koor is om aan kerkdiensten mee te werken. Daar naast staan wij klaar om in bejaar dentehuizen en scholen op te tre den. Het huidige koor treedt zo'n acht a negen maal per jaar op. Ineke doet toch ook concessies aan ver enigingsaspecten vanwege de con currentie. Zij organiseert af en toe kleine excursies voor de koorleden en een klein feestje aan het einde van de cursus. De belangstelling voor de reünie is volgens Ineke groot, zij verwacht zo'n zestig oud-koorleden. De reü nie begint om 19.00 uur. Het reünis tenkoor zingt zondag in de gerefor meerde kerk te Oost-Souburg, P. Arendsen zorgt voor muzikale be geleiding achter het orgel, de dienst begint om 9.00 uur. Het Oranjecomité in Westkapelle heeft het volgende programma opge steld voor de viering van koninginne dag. Om 9.00 uur maakt de muziek vereniging OKK een rondgang door het dorp, waar de kinderen zich bij kunnen aansluiten met versierde fiet sen. Voor de kinderen van vier tot acht jaar begint om 10.00 uur een poppekastvoorstelling van theater Parcival op het parkeer terrein van de Nederlandse hervormde kerk. Vanaf de Markt begint tegelijkertijd de 'Truusje-trap-race. Deze is ingedeeld in twee leeftijdscategorieën: Van acht tot twaalf-jarigen en twaalf- tot zes tienjarigen. De laatste groep begint om 10.30 uur. De prijsuitreiking is om 13.00 uur, onmiddellijk gevolgd door de zeskamp, op de Markt. De Schiet vereniging Westkapelle heeft de hele dag een schiettent op de Markt staan, waar het publiek 's middags ook zelf kan schieten. In 'Westkapelle Herrijst' begint om 16.00 uur een disco- en play-back- show, voor de 12 tot 16-jarigen. De prijsuitreiking van de play back-show is omstreeks 19.00 uur. Om 20.00 uur begint daar het volgende hoogtepunt: de uitreiking van de prijzen voor de zeskamp door burgemeester H. van Maldegem. De festiviteiten worden afgesloten met een Oranjebal op mu ziek van 'De Combinations'. WESTKAPELLE - De openbare aan besteding van de uitbreiding van het gemeentehuis van Westkapelle wordt gehouden op 1 juli. Dat deelde burgemeester H. A. van Maldegem dinsdagavond mee in de vergadering van de gemeenteraad, nadat deze akkoord was gegaan ging met het uittrekken van bijna 640.000 gulden voor de verbouwing. Er wordt over wogen de secretarie tijdens de werk zaamheden tijdelijk in containers op de Markt onder te brengen. De heer J. Houmes (SGP) zei het jammer te vinden dat de plaatselijke aannemers tot nu toe nog niet op het werk hadden ingespeeld. „Ze gaan er te gemakkelijk aan voorbij", was zijn mening. De heer Van Maldegem rea geerde daarop met de woorden dat het hen uiteraard vrijstond om tijdens de aanbesteding eventueel in combi natie met elkaar erop in te schrijven. De arbeidstijdverkorting van het se cretarie-personeel van 40 tot 38 uur, die per 1 augustus ingaat, wordt in Westkapelle opgevangen door twee deeltijdwerkers de uren die de ambte naren met een volle baan inleveren erbij te geven. Op die manier wordt er volledige herbezetting bereikt. Voor deze oplossing is gekozen omdat op KOUDEKERKE - De collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in Koudekerke 3020,- opgebracht. KOUDEKERKE - Het verpleeghuis 'Der Boede' in Koudekerke houdt vandaag, vrijdag, een reünie voor oud-medewerkers, een activiteit in het kader van een uitgebreid feest programma voor het 35-jarig bestaan van deze instelling van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ). Er worden deze dag enkele honderden reünisten verwacht, on der wie diverse mensen uit de begin jaren van 'Der Boede'. De oudgedienden zijn vanaf 10.00 uur welkom in de recreatieruimte 'De Ba- belaar' in gebouw De Vliedberg. Om 10.30 uur zal de heer M. L. Almekin- ders, algemeen directeur SVRZ, de gasten officieel welkom heten. Daarna wordt het klankbeeld 'De realiteit van een verpleeghuis' vertoond. Om streeks 11.00 uur vindt een informeel samenzijn plaats. Na de lunch kan men tussen 14.30 en 16.00 uur deelne men aan een rondleiding door het verpleeghuis, een tentoonstelling be kijken, vrij wandelen of met elkaar en/of de bewoners en het huidige personeel herinneringen ophalen. Een afscheidsdrankje staat om 16.00 uur gereed en besluit dit eerste onderdeel van de jubileumviering van het ver pleeghuis 'Der Boede'. deze manier de vrijkomende uren op verschillende afdelingen kunnen wor den herbezet. Bovendien beschikt men dan over al ingewerkte krachten en krijgt men niet met ruimteproble men te kampen, omdat er geen bu reau's hoeven te worden bijgeplaatst. De heer J. M. Reijnhoudt (CDA) deed de suggestie om na een jaar nog eens te bekijken of er een mogelijkheid is werkloze schoolverlaters de vrijge komen uren te laten invullen. Hij werd daarin bijgevallen door de heer Houmes. Burgemeester Van Maldegem vond het echter niet bevorderlijk voor de motivatie en de werkverhoudingen om de deeltijdwerkers nu voor te stellen om meer te gaan werken en dat volgend jaar weer terug te draai en. Naar zijn mening moet er pas bij een volgende verkorting van de werk week opnieuw bekeken worden hoe de herbezetting dan het beste kan wor den opgelost. De raad ging met alge mene stemmen akkoord met het voor stel. CENTRAAL ALARMNUMMER: 01100-14444. Vlissingen: za. 0.00-24.00 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Zo. 0.00-24.00 uur: A. H. van Dijk. Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg: vrij. 18.00-za. 24.00 uur: S. A. van den Haak. Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zo. 0.00-24.00 uur: J. L. F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen, Jansen, Ponten en Kodde, zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: za. 0.00-24.00 uur: M. M. L. Pennings (adres zie zo.dienst). Zo. 0.00-24.00 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, O- Souburg. Tel. 01184-61630. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: za. 8.00-zon. 23.00 uur: J. W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeker- ke en Meliskerke: voor de praktijken van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noorlander en Van der Male, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7. Domburg, tel. 01188- 1271. Voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke): A. Stutterheim. Beukei- manstraat 8, Meliskerke, tel. 01186- 1760. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: P. Bruynzeel, Londensekaai 35. Middelburg, tel. 01180-25963. Landbouwdieren: tel. 01180-33803, vi sites aanvragen van 8-9 uur. Kleine huisdieren: L. Schofaerts, tel. 01184-14699, b.g.g. 01185-2069. Consult alleen na telefonische afspraak. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk 'Oost-Sou burg', Kanaalstraat 3 te Oost-Sou burg. tel. 01184-60860, behandeling na telefonische afspraak. de dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrij dagmorgen daaropvolgend. Middelburg: Stromenwijk - 't Zand, Maasstraat 56, tel. 35565. Vlissingen: Apotheek Papegaaien burg, winkelcentrum Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. Walcheren-Oost: Middelburg-stad: tel. 12228, kruisgebouw Nieuwstraat. Middelburg-Zuid en Arnemuiden: tel. 14366, kruisgebouw wijkgezond heidscentrum. Vlissingen (stad): J. H. Dekker, tel. 01184-66681 West-Souburg, Papegaaienburg, Bos- senburgh, Westerzicht, Paauwen- burg, Oost-Souburg en Ritthem: W. Verhagen, tel. 01184-61541. Platteland Walcheren: G. v. d. Ende, tel. 01189-1226. H. Klompe, Doornenburg 91, tel. 71140.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 19