De Meerpaal Philippine hèt gemeenschapscentrum Voorlichtingsboekje vai De Sterre gepresenteer PZC/ streek Lenteweekend Sas in teken van bloemen, dieren en kinderen Motorcros in Axel Ml Iriscopie en kruiden GEMEENTE SLUIS W' HOORZITTING DORPSRAAD: Gemeenteraad Rommelmarkt van school Terneuzen Zaalvoetbal Hulst MET NAME BEDOELD VOOR OUDERS Thuis Axelaar Lokker Nederlands kampid percussie-geweer Actie Natuurgeneeskunde GOTTSCHALK „DE KREEKZOOM Programma voor koninginnedag in Breskens Viering van 5 in Breskens mei Kaarting Schaken Hulst Scholen in Breskens houden een bazaar Fanfare Renesse houdt een solistenconcours Bridgen Hulst Kerkdiensten in Breskens met en voor haanlozen Ouderenbond Graauw hield vergadering Kaartcompetitie in Zaamslag besloten Koor geeft concert in kerk in Hoek De Steltkluut houdt wandeltocht Biljartkampioenen, van 'Trosvrienden' ZA TER DA G 4 EN ZON DA G 5 MEI Clubkampioenschap van de Joy-ruiters' Parochiekoor uit Sint-Jansteen hield feestavond Country- en western dansavond in Heikant Clubkampioenschap kaarten in Zaamslag Recreatieschap De Braakman vergadert Bazaar Vereniging tot bescherming Ongeboren Kind DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT gemeente V Ontwerp-bestemmingsplan 2e en 3e herziening Zomerhuizen en Kampeerterrein Het Zwin. i" DINSDAG 23 APRIL 1985 PHILIPPINE De Meerpaal moet hét gemeenschapscentrum in Philip pine blijven. Samen met de Schotse Hoek, waar wat aanpassingen plaats moeten vinden voor de bejaarden en gehandicapten, moeten de verenigin gen van Philippine onderdak kunnen vinden in de gerenoveerde Meerpaal. Eventueel met minder geld dan de oorspronkelijk uitgetrokken 4,5 ton. Ook moet niet te lang met de ver bouw meer gewacht worden. „Plannen zijn er allang genoeg ge maakt, de daden moeten nu maar eens komen". Dat zijn de voornaam ste conclusies uit de openbare hoor zitting die de dorpsraad van Philippi ne maandagavond in de Meerpaal hield. Ruim 150 belangstellenden wa ren gekomen om de raadsleden en het college te horen over de stand van zaken rond het nieuwe dorpshuis dat jaren geleden aan de bevolking van Philippine is beloofd. Inmiddels wa ren de plannen al zo gewijzigd dat van nieuwbouw geen sprake meer is, maar dat er in het college van b en w alleen gedacht wordt aan de verbouw van de Schotse Hoek. Dit meer centraal gelegen gebouw wordt op dit moment gebruikt door het SKW en de bejaarden. B en w willen het gebouw uitbreiden met een toneel zodat er ook activiteiten van de toneelclub, muziekverenigingen en andere vergaderingen kunnen plaats vinden. Vrijwel alle aanwezigen waren het hartgrondig oneens met deze nieuwe BRESKENS De Oranjevereniging in Breskens heeft voor de viering van koninginnedag in de vissersplaats een gevarieerd programma opge steld. Het klapstuk vormt de compe titie om de 'sterkste man'. In de pauze van de competitie, die om drie uur begint op het parkeerterrein aan de Boulevard, zal een demonstratie worden gegeven door de body-buil- dingsclub. Van half tien tot half twaalf vieren de kleuters hun feest op de kleuter school. Op datzelfde tijdstip worden er festiviteiten voor de lagere school jeugd gehouden bij de Christelijke basisschool. Hengelaars kunnen van af tien uur meedoen aan een wedstrijd bij het Duvelshoekje. Wie liever wil fietsen kan om half twaalf mee met een gezinsfietstocht van zo'n 20 kilo meter die wordt georganiseerd door de Trimclub Breskens. Het vertrek is vanaf 'De Kombuis' aan de Boule vard. Het middagprogramma begint om één uur. Vanaf die tijd is er voor iedereen de mogelijkheid om te krul- bollen op de baan aan de Europa straat. Kaarten en biljarten kan vanaf half twee in het dienstencentrum 'Goedertijt'. Op het parkeerterrein geeft de EHBO-jeugd van half twee tot twee uur een demonstratie. Leer lingen van de drie lagere scholen zullen laten zien wat ze kunnen. De demonstratie wordt gevolgd door een fietscross-behendigheidswedstrijd door 'De Forellenspringers'. Verder treedt het stuntteam uit Ter- neuzen op. Koninginnedag wordt in Breskens besloten met een rondgang door de muziekvereniging Breskens/ Groede. Zij vertrekt om half zeven bij 't Zonneke. Nadien kunnen liefheb bers deelnemen aan een biljartwed strijd 't Zonneke waar de biljartclub ABC vanaf zeven uur paraat is. BRESKENS De Oranjevereniging in Breskens heeft voor 5 mei een bevrijdingsprogramma gemaakt, met een bevrijdingsloop en een play-back wedstrijd. De loop begint om half twee. Dan starten de lopers voor de 2 kilometer vanaf het Oranjeplein. Een half uur later vertrekken de deelne mers die 7 en 13 kilometer lopen. Inschrijven kan in de gymzaal. Na afloop is er voor de deelnemers een herinnering. Om drie uur start de play-backwedstrijd op het Oranje plein. Deze wordt georganiseerd in samenwerking met Radio West. SINT-JANSTEEN - In zaal 'Sport' in Sint-Jansteen werd een kaarten ge houden waaraan door 32 personen werd deelgenomen. De uitslag: 1. mevrouw Gijssels uit Hulst, 2. mevrouw De Winckel uit Nieuw-Namen, 3. R. Tieleman uit Nieuw-namen, 4. M. Roe- landt uit Koosterzande, 5. Eug. de Block uit Hulst. HULST De schaakvereniging Hulst hield een speelavond in 'de Stadsher berg' in Hulst. De uitslagen van de tweekampen zijn: P. Dhondt-A. van Opstel 1-0, P. Sanders-C. van Gassen 1-0, P. Tack-P. van Ginniken Vï - VS, W. Vermaire-D. Bossaert 1-0. BRESKENS In de openbare lagere school te Breskens wordt zaterdag een bazaar gehouden. Op de school pleinen wordt een rommelmarkt ge houden en een terras gecreëerd. De bazaar wordt in samenwerking met de beide openbare kleuterscholen georganiseerd. In totaal zijn er zo'n 28 activiteiten, waaronder een schiettent en een Rad van Avontuur waarvoor de Breskense middenstand de prijzen leverden. De kleinste bezoekers aan de bazaar kun nen onder meer touwtje trekken en grabbelen in de ton. Ook is er de spiraal, bekend van de Sterrenshow. In een van de lokalen worden films vertoond van Breskens. Tijdens de bazaar worden wafels, suikerspekken en suikerwafeltjes gebakken. De ba zaar duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De opbrengst wordt gebruikt oip extra leermiddelen aan te schaffen. plannen die zijn ingegeven door de financiële perikelen waarin Sas van Gent op dit moment verkeert. „De Schotse Hoek is een sardineblikje. Zo smal en zo klein. Als we er nu akkoord mee gaan, dan komen we er de eerste 20 a 30 jaar niet meer uit", was een opmerking in de zaal die veel applaus oogstte. Bij verbouw van de Schotse Hoek wil de gemeente Sas van Gent de Meer paal verkopen. „Laat ze dat dan maar RENESSE De fanfare Luctor et Emergo uit Renesse houdt zaterdag voor de twaalfde keer een onderling solistenconcours. Het concours be gint om 19.00 uur in het dorpshuis in Renesse. In totaal staan 21 optredens op het programma. De jurering is in handen van de heer K. den Toonder. De solisten worden op de piano begeleid door mevrouw E. Vos-Simons. HULST De bridgeclub Hulst speel de in het kader van het tweede gedeel te van een wintercompetitie de twaalfde wedstrijd in het gemeen schapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. In de A-lijn werd gespeeld met een howell tien met elf paren met een rusttafel. De uitslag: 1 mevrouw Biesbroeck-de heer Snuyverink, 2 de dames Snuyverink-Beu- zenberg, 3 de heren Van Geel-Koopman. In de B-lijn werd gespeeld met een howell tien met twaalf paren. De uitslag: 1 de heren Romsom-de Feyter, 2 mevrouw De Kort-de heer Atkins, 3 de dames Aronson-Vroome en de heren Ger- res-de Maat. In de C-lijn werd gespeeld met een howell tien met elf paren met een rusttafel. De uitslag: 1 de heer Heyndrickx-mevrouw Hoogenboom, 2 mevrouw Van Dorsselaer en zoon, 3 echtpaar Van Cauteren. BRESKENS In de Heilige Barbara Kerk aan de Europastraat in Bres kens wordt zaterdag en zondag een dienst met en voor haanlozen gehou den. Het thema van de dienst is: Geloof, arbeid en baanloosheid'. De preek wordt verzorgd door Rens Stobbelaar, die door het bisdom Bre da is aangesteld voor het baanlozen- project. In de dienst komen twee mensen aan het woord die al geruime tijd geen baan meer hebben. Na af loop is er in de koffiekelder gelegen heid om te reageren op de dienst. Zaterdag begint de dienst om 17.00 uur en zondag om 10.00 uur. GRAAUW - De afdeling Graauw van de Katholieke Bond van Ouderen hield zijn algemene jaarvergadering in het gemeenschapscentrum in Graauw. Besloten werd om ook in het winter seizoen '85-'86 een serie kaartingen op touw te zetten. Na de vergadering volgde een gezellig samenzijn. Voor de muzikale omlijsting zorgde het orkest 'The old Timers'. Verder werden ook enkele spelletjes bingo gespeeld. Eindstand winterkaartingen voor de Graauwse bejaarden '84-'85: 1. Piet Leer- aert, 2. V. de Caluwé, 3. mevrouw Strijdonk. ZAAMSLAG De kaartclub West punt uit Zaamslag hield de afgelopen maanden een kaartcompetitie, waar van M. Scheele winnaar werd. Kaart club Westpunt is voortgekomen uit de buurtverenigingen Mikpunt '82 en Zaamslag West. In het verleden hiel den de beide verenigingen apart een kaartcompetitie, maar omdat het aantal deelnemers daarbij aan de ge ringe kant was, werd tot deze samen werking besloten. Alle wedstrijden werden gehouden in gebouw De Poort. Na afloop van de laatste wed strijd, vrijdagavond, werden de prij zen uitgereikt. De eindstand was als volgt: 1 M. Scheele, 2 J. de Blaeij, 3 A. Stoffels, 4 P. Jansen, 5 L. de Zeeuw. voor één gulden doen, net zoals het Oude Klooster in Sas van Gent. Dan knappen wij de Meerpaal zelf wel op", klonk het uit de zaal. Een hoogtepunt bereikte de vergade ring toen er uit de zaal recht op de man af aan de aanwezige raadsleden werd gevraagd hoe ze donderdag in de raadsvergadering gaan stemmen wanneer het gemeenschapscentrum Philippine aan de orde komt. Dan wordt immers binnen een algemeen financieel agendapunt het voorstel gedaan om 175.000 gulden uit te trek ken voor de verbouw van de Schotse Hoek volgens de gemaakte tekenin gen. De twee aanwezige CDA-fractie- leden zegden zonder voorwaarden hun steun toe aan de verbouw van beide huidige dorpshuizen. Gemeen tebelangen Groot Sas (GGS) is al HOEK Het christelijk gemengd koor 'Hoek' geeft zaterdag 27 april een concert in de hervormde kerk in Hoek. Medewerking wordt verleend door het christelijk gemengd koor, onder leiding van dirigent A. Lensen, en het kamerorkest 'Divertimento' uit het Belgische Eeklo, onder leiding van W. Spittael. Ook zullen vier solis ten optreden. Het orgel wordt be speeld door organist W, de Ruijter. Het concert begint om 20.00 uur. TERNEUZEN - 'De Sprong', school voor praktische vorming, aan de Leeuwenlaan in Terneuzen, houdt zaterdag 27 april van 09.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt op het school plein. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van een videocamera en geluidsapparatuur. Piet Brakman, als muziekleraar aan de school verbonden, zal tijdens de rommelmarkt enkele optredens ver zorgen. Rond half elf wordt per opbod drie unieke exemplaren van Piet Brakmans eerste elpee, 'Travelling uit 1970, verkocht. De plaat is niet meer verkrijgbaar in de handel. Tevens zullen foto's met handtekening van de Zeeuws-Vlaamse troubadour te koop zijn. HULST De Vogelwacht Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen 'De Steltkluut' heeft een aantal voor jaarsactiviteiten op het programma staan. Zo wordt zaterdag een wandel tocht gehouden in het Wandelbos in Kloosterzande. De aandacht zal tijdens de voettocht vooral gericht zijn op het voorkomen van de zogenaamde 'stinseplanten', zoals sleutelbloemen en aronskelken. Deze planten zijn in Zeeuwsch-Vlaan deren zeldzaam. De tocht begint om half tien en er wordt vertrokken bij het gemeentehuis in Kloosterzande. Verder wordt er van 27 tot en met 30 april voor Steltkluutleden een vogel kamp gehouden op het landgoed 'De Utrecht' nabij Esbeek. Belangstellen den voor deze driedaagse studie-uit stap kunnen zich wenden tot de Vo gelwacht. CLINGE Bij het clubkampioen schap van de biljartvereniging De Trosvrienden uit Clinge is Leo van de Kruisen bij de heren en zijn echtgeno te Anita van de Kruisen-De Letter bij de dames als eerste geëindigd. Deze resultaten werden tijdens de feest avond bekend gemaakt. Tevens werd de rangschikking opgesteld van de spelers, die tijdens wedstrijden tegen andere biljartverenigingen in de regio als het meest regelmatig uit de bus waren gekomen. De uitslag: 1 E. Hoof, 2 R. Pilaet, 3 L. v. d. Kruisen, 4 R. de Vos, 5 J. Pilaat, 6 W. Valcke. Alle kampioenen kregen een sport- trofee uitgereikt. HULST De bekerfinale zaalvoetbal van het rayon Hulst is opnieuw vast gesteld. Woensdagavond komen De Ster en De Smickel tegen elkaar uit in sporthal Den Dullaert. De wedstrijd begint om 22.00 uur. SAS VAN GENT Het Lente Lente weekend dat zaterdag 4 en zondag 5 mei in Sas van Gent wordt gehouden, staat in het teken van bloemen, die ren en kinderen. Het programma, dat grotendeels in het winkelcentrum plaatsvindt, om vat dan ook onder meer een demon stratie van de ponyclub, een huisdie renkeuring, een mini-kinderboerde rij en de komst van een Lente-fee. „We hebben gekozen voor dit thema omdat de lente eigenlijk een zaak is van bloemen, dieren en kinderen", zegt Rie de BIock-Maas van het orga niserende SAS'70. „Daarom hebben we gezocht naar een programma waarin al deze dingen ruimschoots aan bod komen". Twee dagen lang staan de winkeliers buiten met kraampjes met diverse aanbie dingen. Die kraampjes worden opge fleurd met bloemen. Zaterdagmiddag worden er tevens demonstraties ver zorgd op het Keizer Karelplein door gymnastiekvereniging THOR en voetbalvereniging Com Boys met de verschillende jeugdteams. De brand weer laat daar de kinderen zelf voor langer voorstander van verbouw van de Meerpaal en ook die drie aanwezi ge leden reageerden positief. Alleen PvdA-er drs A. J. de Wolde hield een slag om de arm. „U hebt mij kunnen beïnvloeden, ik zal proberen dinsdag mijn fractie te overtuigen". Eerder vorige week had de dorpsraad Philippine een gesprek gehad met de verschillende verenigingen over het gebruik van de Meerpaal. „Bij inven tarisatie hiervan bleek dat er veel meer gebruikers waren dan was be kend bij de gemeente", zo verklaarde de voorzitter van de vergadering W. Velthoen. „Reden temeer om de Meer paal te behouden". werpen omverspuiten en de duiven- vereniging 'De Vrede' uit Sas van Gent laat een flink aantal duiven los. De Lente-fee deelt twee dagen lang ballonnen, zuurstokken en zonnepit- ten uit. Aan dat laatste onderdeel is een wedstrijd verbonden. Degene die in september de grootste zonnebloem heeft gekweekt van de ontvangen zonnepit krijgt een prijs van SAS'70. Op de mini-boerderij zijn voorname lijk schapen, geiten en ander kleinvee te bewonderen. In de winkelstraten kunnen de kinderen allerlei spulletjes verkopen op de kinderrommelmarkt. De winkeliers in het centrum verzor gen diverse modeshows waarin de zomercollectie wordt getoond. Muzikaal hoogtepunt moet het rock- and-roll festival worden waaraan te vens een talentenjacht is verbonden. Naast de bloemenmarkt vindt een miss-verkiezing plaats. De kampioen wordt gastvrouwe op de Sasserie die van 30 mei tot en met 2 juni in Sas van Gent wordt gehouden. De activiteiten voor het komende Lenteweekend be ginnen zaterdag om 9.00 uur en zon dag om 14.00 uur. OOSTBURG Zondag vond er in manege Van de Plasse de clubkam pioenschappen van de 'Joy-ruiters' plaats. Zowel bij de dressuur als het springen waren de onderlinge verschillen zeer gering. Algeheel kampioene werd uit eindelijk Susanne Visser. Zij mocht met haar pony 'Chibby' de wisselbe ker in ontvangst nemen. De wedstrij den werden besloten met een carous- sel van alle deelnemers, onder leiding van de instructrice Irma Langeraert. De uitslag: dressuur B: 1 Charlotte van Kampen, Doerak; 2 Michelle Langeraert, Prince; 3 Rolinda Groenendal, Zephyr. Dressuur L: 1 Susanne Visser, Chibby; 2 Esther van de Plassche, Joy; 3 Chantal Suykerbuyk, Oroza. Springen pony's: 1 Susanne Visser, Chibby; 2 e.a. Michelle Langeraert, Prince; Charlotte van Kampen. Doerak. Springen paarden: 1 Chantal Suy kerbuyk, Oroza; 2 Judith van de Plassche. Razona; 3 Lilian Duininck. Nalonié. SINT-JANSTEEN Het dameskoor dat de gezangen verzorgt in de rooms- katholieke parochiekerk van de H. Johannes den Doper in Sint-Jansteen hield de jaarlijkse feestdag in zaal •Den Ouden Arend' in Sint-Jansteen. Na de eucharistieviering in de kerk volgde een gezamenlijk diner in Den Ouden Arend, waarbij ook aanwezig waren dirigent J. de Potter en pastoor G. Claessens van de parochie Sint- Jansteen. De bijeenkomst werd beslo ten met een gezellig samenzijn en verschillende gezelschapsspelen. HEIKANT Zaterdag wordt in het gemeenschapscentrum 't Heike' in Heikant een grote country- en wes tern-dansavond gehóuden. Het muzi kale gedeelte wordt verzorgd door het orkest 'The Arizona rangers' uit antwerpen (B). Het repertoire van het orkest bevat naast eigen composities ook songs van Kenny Rogers, Don Williams, Dolly Parton, Emmylou Harris en The Eagles. Tijdens de pauze van de coun- try-avond in Heikant wordt aan het publiek een nieuwe countryband voorgesteld, die voor de eerste keer zal optreden. De dansavond begint om 20.00 uur. ZAAMSLAG Johan van de Bos is winnaar geworden van de vierde ronde in de strijd om het clubkam pioenschap van de kaartvereniging DVV uit Zaamslag, die in clublokaal Het Wapen van Zeeland werd gehou den. Samen met Jaap van Doorn slaagde Van de Bos erin alle vijf de bomen op zijn naam te schrijven. Na loting werd Van de Bos winnaar, De jokerwed- strijd werd ditmaal gewonnen door Willy Menheere, die Marleen Almekin- ders en Marie Stoffels voor wist te blijven. De uitslag van de wedstrijd is als volgt: 1 J. van de Bos, 2 J. van Doom, 3 F. Wieland, 4 R. Michielsen, 5 H. Stouten, 6 F. Smolenaers, 7 P. de Waal, 8 N. Knol, 9 M. de Vos, 10 mevrouw Grim. Het klassement luidt nu: 1 O. Smolenaers 2-5,2 Jac. van Doorn 197, 3 J. Hamelink 191, 4 M. de Vos 185, 5 N. Knol 183. AXEL Nu door de voortdurende regenval vorige week woensdag de motorcrosswedstrijden om de RES- trofee voor licentiehouders moest worden afgelast, zullen de amateurs aanstaande woensdag dit midweeks- crossfestijn op het Axelse Smitschor- re-circuit openen. Een wedstrijdge- beuren wat door veel beginnelingen wordt aangegrepen om te zien wat hun kansen zijn bij een eventuele overstap naar de licentiehouders. In het verleden is gebleken dat dik wijls uit deze categorie talentvolle piloten naar voren komen. Een Jan Jansen uit Hoek, Ad Colijn en Zeeuws kampioen 500 cc Fran Lensen uit Axel zijn hier sprekende voorbeelden van. Wedstrijdleider Jaap de Zeeuw ver wacht dan ook dat er zich een groot aantal piloten in Axel aan de start zal melden. Dit zullen volgens hem be slist niet uitsluitend Zeeuws-Vlamin gen zijn. Want er is nu al gebleken dat ook in de rest van de provincie en bij onze zuiderburen erg veel belangstel ling bestaat voor deze amateurwed strijden. Het zijn overigens niet alleen jonge beginners die zich woensdag aan het starthek zullen verdringen. Ook een groot aantal oud-crossers, die nu uitsluitend voor hun plezier nog deze sport beoefenen, zullen onge twijfeld van de partij zijn. Er wordt gestreden in vier klassen: 80, 125, 250 en 500 cc. Ook de amateurs strijden mee om de trofee voor de meest talentvolle jonge motorcrosspi loot. Het gaat hier om piloten tot 21 jaar. De eerste manche gaat van start om 18.15 uur en in alle klassen zullen twee manches worden verreden. Het nieuwe voorlichtingsboekje van 'De Sterre' wordt met aandacht bekeken door directeur P. Bottelier van De Sterre (links) en de directeur G. Holleman van de Sociaal Pedagogische Zorg in Zeeland. Rechts, de schrijfster mevrouw Els van Thiel. TERNEUZEN Het algemeen stuur van het Recreatieschap Braakman' komt woensdag 24 bijeen voor een openbare verga ring in het stadhuis van Terneu: Naast enkele huishoudelijke agen punten zullen de bestuursleden beraden over de belegging van i geldbedrag van 2 miljoen gulden vergadering wordt gehouden in mer 4.06 van het stadhuis in Tem zen en begint om 16.30 uur. SINT-PHILIPSLAND - De Verenig ter Bescherming van het Ongebo Kind houdt zaterdag in Sint-Phili land (in het pakhuis bij de haven) i bazar. Attracties zijn onder m schieten, een grabbelton, eenromn markt en de verkoop van twee hands kinderkleding. De bazar du van 10 tot 16 uur. CLINGE 'De Sterre, een thuis'. De titel van het nieuwe voorlichtings boekje van het instituut voor geeste lijk gehandicapten in Clinge kon niet treffender gekozen worden. Dat stel den althans directeur P. E. M. Botte lier van De Sterre maandagmiddag bij de officiële presentatie van de brochure. Hij overhandigde het in het instituut aan directeur G. J. J. Holleman van de Sociaal Pedagogi sche Zorg in Zeeland. Schrijfster van het boekwerkje is Els van Thiel, die eveneens bij de presen tatie aanwezig was. Voordat zij de brochure ging schrijven, verbleef ze enkele dagen in De Sterre en voerde ze gesprekken met ouders van bewo ners, medewerkers en de bewoners zelf. Het resultaat is eenkeurig ver zorgd schrijven, dat een helder beeld geeft van het wonen in het instituut, mede dankzij de fotografische bijdra gen van W. B. Boehlé. 'De Sterre, een thuis', is met name samengesteld voor ouders, die erover denken hun gehandicapt kind ergens onder te brengen. Daarnaast zal het verspreid worden bij de Sociaal Peda gogische Zorg in Zeeland, huisartsen en de wijkverpleging. Dit ook om de inwoners van Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren meer bekend te maken met Sterre. De bedoeling is, zei de h Bottelier maandag, belangstellen; uit te leggen dat De Sterre welisw de naam 'instituut' draagt, maarvi al een 'thuis' is voor de bewoner: HULST Geboren: Debbie, dv A. Pauwels en J. H. M. van Engelen; Hannah, dv P. J. A. M. Heesbeen en M. P. J. L. Thijssen; Simon, zv P. J. A. M. Heesbeen en M. P. J. L. Thijssen; Alexander J. A. zv A. M. J. A. Koopmans en B. S. C. de Bruijn; Martin A. P. zv P. A. J. Mannaert en C. van Hese; Remco M. N. zv J. J. M. Bogaart en I. L. L. de Bouvré; Daphne E. Th. dv E. T. M. de Keyzer en R. M. Durinck; Debby, dv H. Vonk en E. M. L. I. E. Vlassenrood; Linda M. F. dv R. C. M. Braem en I. M. L. Lambert; Manon E. G. dv A. E. R. de Caluwé en L. J. P. den Haerijnck; Kevin, zv H. Koekkoek en Y. C. F. van Spaandonck; Carolien K. M. dv E. P. M. Plasschaert en E. C. G. Brenters; Maaike O. G. dv H. C. R. van der Klooster en I. C. B. Pilaet; Gabriël J. J. zv M. C. M. Schelfhout en G. M. Michels; Leslie A. zv J. I. Babijn en G. E. C. van Poele; Annemiek L. L. dv E. A. C. Rijns en V. M. L. G. Vlassenrood; Janneke, dv A. F. Hemelaar en A. E. van Bellen; Davy C. P. zv P. J. M. de Kesel en E. J. E. de Groene; Bart A. B. zv F. L. M. van de Velde en N. M. G. Baert; Ellen J. A. dv R. Kaijser en M. C. R. de Loos; Robbert, zv P. R. M. Robbert en G. A. M. P. Berben; Jeffry, zv B. J. P. Kints en L. M. I. de Block; Merlina A. M. dv R. R. R. Martens en I. M. F. Ferket; Mathilde J. S. dv J. J. Hoogstrate en M. M. M. P. T. Pissoort; Veerle L. M. dv L. A. M. Brems en M. G. W. Houben; Joke, dv H. X. W. Amian en A. M. B. Chorus; Ruud, zv L. T. Pieterse en M. E. J. Stroucken; Bianca, dv J. T. M. van der Ha en A. R. V. C. de Dijcker; Moreno A. M. zv F. M. de Witte en M. H. C. de Eijck; Yannick R. zv A. F. C. van Putte en V. E. M. Fassaert; Arjan, zv R. F. de Moor en M. T. J. de Brouwer; Carlo A. J. zv A. J. M. C. Emeleer en I. D. C. L. Fruijtier; Tamara Y. M. dv W. C. L. Helmich en B. J. P. Platjouw; Bianca M. C. dv W. C. L. Helmich en B. J. P. Platjouw; Jochem, zv T. A. C. Roels en K. F. Maas; Rob, zv J. A. H. van den Heuvel en E. L. H. van Damme; Ellen B. M. dv J. A. P. M. Valckx en S. M. A. Brandt; Jessica J. I. dv H. H. G. van de Vijver en M. A. P. de Nijs; Sytze, zv D. R. M. Apers en C. I. M. Legierse; Erik E. P. R. zv E. E. M. Burm en A. A. C. de Nijs; Ilse A. A. dv E. C. L. Franckaert en M. J. M. Menu; Youri, zv P. A. Vioen en J. A. L. Boddaert; Wesley, zv R. M. J. Neve en I. E. van de Velde; Eduardus L. M. C. zv E. L. T. Weemaes en M. C. A. Schelfhout; Job, zv C. L. M. Inghels en M. M. Martens; Nathalie A. P. dv L. E. O. A. Weemaes en A. M. E. Heijens. Getrouwd: D. Verheyen en J. M. de Wilde; A. L. M. van de Walle en E. M. Blanckaert; W. C. C. Millenaar en L. P. M. Pardon; J. Burm en M. J. van Mol; T. P. M. van Meele en R. G. H. E. M. Lockefeer; J. L. Esseling en M. C. H. Mannaert; M. A. L. de Maat en J. A. A. Cornelissens; L. F. G. Bernaert en C. M. T. Bracke; E. A. I. van Overloop en M. M. T. Broeckaert; J. J. M. Seij en M. L. J. R. van Bost; J. G. Bertram en M. J. M. van Looij; F. F. A. Verhulst en U. B. Damm. Overleden: J. F. Esseling, 64 jr.; P. W. de Kock, 89 jr.; J. L. Krieckaert, 89 jr.; J. de Backer, 78 jr.; J. J. M. Danckaert, 82 jr.; D. M. d'Haens, 83 jr.; M. J. Thys, 68 jr.; J. A. van Kerkhoven, 96 jr.; G. Verschuren, 84 jr.; A. J. Hoppen, 78 jr.; P. C. Jonkheijm, 72 jr.; J. van Over- meeren, 73 jr.; M. M. van Denderen, 87 jr.; A. C. Bleijenberg, 78 jr.; A. P. E. Wouters, 71 jr.; L. F. Lernout, 93 jr.; P. Reijns, 81 jr.; C. S. de Windt, 65 jr.; R. M. Steenaert, 89 jr.; B. J. Mannaart, 75 jr.; F. F. R. de Kind, 18 jr.; P. Valckx, 65 jr.; Ph. d'Hollander, 84 jr.; I. M. Ferket, 51 jr.; A. C. de Waal, 78 jr. Bottelier maakte duidelijk dat Sterre er al jarenlang nmaar stre meer voorlichting te geven over wonen in het instituut. Uiteinde! na gesprekken met schrijfster van Thiel, werd besloten de huit vorm te kiezen. „Wij willen geenk voorziening zijn voor wonen ofthi pieën", benadrukte Bottelier. „M een thuis". Hij vertelde verder dat De Sterre: niet wil aanpassen aan alle 'mo stromingen', die er thans in de n zinnigenzorg heersen, maar dat instituut nieuwe ontwikkelin evenwel niet opzij wil schuiven leidraad daarbij blijft het welzijn onze bewoners", aldus Bottelier, heer Holleman vond de brochure goed middel om belangstellende ders de kans te geven op een vrij! vende wijze kennis te maken met wonen in De Sterre. HULST Tijdens het Nederlai kampioenschap percussie-geweeii Haarlem is Bram Lokker uit A nationaal kampioen geworden het onderdeel dienstgeweer cate rie B. Bram Lokker behaalde i score van 94 punten, waarmee hiji nieuw Nederlands record vestigd De tot nu toe hoogste score wertj 1903 behaald bij dit onderdeel di Rob Groeneveld uit het Limbur) Venray. De Limburger behaalde c tijds 92 punten. Op de tweede pla eindigde de Hulstenaar Eddy de zer. Hij scoorde in totaal 90 punt Bram Lokker heeft de nationale t overgenomen van zijn clubger. Herman Naessens uit Clinge. D behaalde vorig jaar de titel met: punten. Herman Naessens werd mi het onderdeel vrij geweer categorii vierde met in totaal 92 punten. L ker, de Blijzer en Naessens zijn zoi lid van schietvereniging Brown-Bl als de schietvereniging De Schutt uit Clinge. Bij het Nederlands ks pioenschap in Haarlem hadden deelnemers ingeschreven. De te scl ten afstand bedroeg 50 meter, waai staande uit vrije hand moest wok geschoten. RECTIFICATIE Op donderdag 25 april a.s., hopen onze ouders en grootouders DAVID DE JONGE en ADRIANA MARIA DE JONGE-DE RIDDER hun 50-jarig huwelijk te gedenken. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Zaamslag, 4533 PK Reuzenhoeksedijk 9 organiseert op donderdag 25 april een lezing over Spreker: Dhr. R. de Pauw Aanvang: 20.00 uur in de Stadsherberg Hulst. Entree 5,-. De burgemeester van Terneuzen brengt ter alge mene kennis, dat op donderdag 25 april 1985 te 19.30 uur in het stadhuis van Terneuzen een openbare vergadering van de raad der gemeente zal worden gehouden. Terneuzen, 23 april 1985. De burgemeester voornoemd, C. Ockeloen. zeehaven industrie «X* recreatie De burgemeester van Sluis maakt ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de wet op de ruimtelij ke ordening bekend dat met ingang van woens dag 24 april 1985 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, Groote Markt 1 te Sluis, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp- bestemmingsplan 2e en 3e herziening Zomerhui zen en Kampeerterrein Het Zwin. De 2e en 3e herziening van dit bestemmingsplan betreft de aanpassing aan de Koninklijke Beslui ten no. 38 en 40 dd. 9 april 1981. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen tegen de ontwerp- herzieningen van het bestemmingsplan bij de gemeenteraad. Sluis, 24 april 1985. De burgemeester voornoemd, mr. J. J. P. M. Asselbergs De 4 seizoenen-voortent GARAGE/CARAVAN BEDRIJF Polenweg 1, Terneuzen, 01150-13106

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 22