Bijdrage van 170 mille voor woonwagencentrum Klerksweg Uitslagen volleybal in rayon Zierikzee Brouwershaven eens met invoering rolemmer Eerste paal in Hansweert voor drie energiezuinige woningen DE MUYNCK OPTIEK PZC/ Streek GEMEENTERAAD ZIERIKZEE AKKOORD: Zelfkleurende glazen. WISSEL Hervormde jongeren uit Zeeland brengen bezoek aan DDR Geersdijk viert koninginnedag KOPLOPER VERSTEVIGT POSITIE ALLEEN DRIE PvdA ERS TEGEN EERSTE IN REEKS VAN 77 DINSDAG 23 APRIL 1985 14 ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Zierikzee heeft maandagavond besloten 169.360 gulden bij te dragen in de stichtingskosten van het woonwagencentrum Klerksweg. Daarmee verklaarde de raad zich tevens akkoord met de gewijzigde plannen van het woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland, dat meer kosten met zich meebrengt omdat de nutsleidingen over een grotere afstand moeten worden aangelegd alsmede een overhoek grond moest worden aangekocht die voor het centrum geen nut heeft. NCVB in Waarde houdt bijeenkomst Burgerlijke stand Zangavond in Oud-Vossemeer Noordbevelandse hengelsportvereniging hield derde wedstrijd Bibliotheek Koninginnedag in Wolphaartsdijk Herdenking van oorlogsslachtoffers in Krabbendijke Zaalvoetbaltoernooi in Meulvliet Tholen Landbouwmuseum Koninginnedag in Krabbendijke Besparing Programma viering koninginnedag Kortgene Afdelingsvergaderinj Vereniging voor Openbaar Onderwij Snel reagerende glazen. Bij helder zonlicht kleuren de glazen automatisch donker. En bij normaal licht behouden ze een aangename lichte tint. Ideaal voor gebruik in alle seizoenen. Informatie. U kunt altijd bij ons binnenlopen voor objectieve voorlichting en zeer deskundige adviezen. Eersteklas opticienswerk en prima service Voor het eerste plan was een wijziging De meerderheid van de raad effende van het bestemmingsplan nodig, het geen volgens het bestuur van het woonwagenschap op grote bezwaren zal stuiten. De meerderheid van de raad onderschreef het meerderheids- voorstel van b en w, dat strookte met de door het woonwagenschap voorge stelde financiering. De CDA-fractie en raadslid K.T. de Jonge voelden overi gens meer voor een voorstel van wet houder P. de Rijke die de gemeentelij ke bijdrage op 125.000 gulden wilde stellen, met daarbovenop dan nog de opbrengst uit verkoop van de over hoek grond. In het besluit van de meerderheid van de raad Zierikzee was vervat dat de gemeente de overhoek niet overneemt van het woonwagenschap, maar dat het schap zelf zorg moet dragen voor de verkoop ervan. De totale stich tingskosten van het woonwagencen trum Klerksweg zijn becijferd op 1.007.360,- gulden. Het aandeel van het rijk bedraagt 650.000 gulden. Voor het woonwagenschap resteert de som van 188.000 gulden. De bedoeling is dat de aanleg in de tweede helft van dit jaar begint en het nieuwe centrum nog voor 1986 gereed komt. De raad stemde voorts in met het voornemen van b en w twee school verlaters aan te stellen bij gemeente werken en de secretarie, elk voor 20 uur in de week. De raad stelde 40.000 gulden beschikbaar voor deze uitbrei ding van het personeelsbestand, die plaatsvindt in het kader van herbezet ting van verminderde arbeidstijd ten gevolge van arbeidsduurverkorting. MIDDELBURG - Een groep hervorm de jongeren uit Zeeland brengt deze zomer een bezoek aan de DDR. Dat is een resultaat van een bezoek dat een projectgroep van de Provinciale Her vormde Jeugdraad (PHJR) verleden jaar aan Oost-Duitsland heeft ge bracht. Er zijn contacten gelegd met de Evan gelische Kirche in de DDR. Bedoeling van het bezoek van de Zeeuwen is een beter inzicht te krijgen in de weder zijdse leefsituaties. De projectgroep van de jeugdraad, onder leiding van Thea Landman, is van plan aan duur zame contacten te werken. Zo worden ook voor 1986 bezoeken voorbereid. WAARDE De afdeling Waarde van de NCVB houdt morgen, woensdag, een bijeenkomst in het hervormd cen trum in Waarde. Mevrouw Schermer uit Goes spreekt over de ziekenom roep Nomen Nescio. De bijeenkomst, die vrij toegankelijk is, begint om 19.45 uur. GEERSDIJK De viering van Ko ninginnedag in Geersdijk staat in het teken van Ot en Sien. Rond kwart voor acht zal de dorpsom roeper de Geersdijkers wekken met zijn mededelingen. Om 9 uur zal bur gemeester Wisse het startsein geven door het hijsen van de vlag, waarna de harmonie Apollo een muzikale rond gang door het dorp maakt. Om 10 uur wordt het secretariaat geopend voor inschrijving voor de prestatieloop over 3 of 6 km om half elf beginnen volksspelen. De loop, georganiseerd' door AV'56 uit Goes start om 11 uur. Om 13.00 uur vangen de peuter- en kinderspelen aan en om 15.00 uur de spelen voor volwassenen, 's Avonds is er in het Drenthehuis het traditionele oranjefeest met een verloting, prijsuit reiking, zang en dans. Bij zeer slecht weer zal worden uitgeweken naar de graandrogerij 'de Stove' aan de pro vinciale weg. REIMERSWAAL Geboren: Jacobus A. zv A. C. van Iwaarden en M. F. Lokerse; Maatje J. dv K. van Boven en M. P. J. Verlare; Jacoba, dv L. Jansen en C. M. Bakker; Colin, zv P. C. B. Smans en P. F. Meijer; Nydia, dv H. Marcusse en J. A. Tange; Gökhan, zv A. Gökoglugil en S. Koska; Jacobus J. zv W. Riedijk en M. A. Pieper; Tamara, dv J. Bauer en I. M. van Meelen; Wilco, zv P. J. Overbeeke en L. Willeboer. Ondertrouwd: I. Tange, 23 jr. en M. Kruijsse, 19 jr.; R. Meijerhof, 21 jr. en C. M. Minnaard, 17 jr.; E. E. Korving, 32 jr. en L. H. Evripidou, 30 jr.; C. de Leeuw, 22 jr. en M. Everse, 19 jr.; N. L. Nieuwenhuize, 25 jr. en E. Dekker, 25 jr.; P. Raamsdonk, 22 jr. en S. E. Wagenaar, 20 jr.; J. J. van Pagee, 21 jr. en C. W. Sinke, 21 jr.; M. L. Westveer, 22 jr. en W. Bal, 21 jr. Getrouwd: J. A. E. Boonman, 23 jr. en C. K. Sinke, 20 jr.; H. J. Poot, 31 jr. en M. P. M. Franke, 27 jr.; J. de Boer, 27 jr. en J. J. Bom 21 jr.; J. C. Baas, 20 jr. en M. Willeboer, 20 jr.; F. A. Lokerse, 18 jr. en C. J. van den Adel, 18 jr.; J. Hoekman, 74 jr. en A. W. A. van Deventer, 65 jr.; J. G. W. den Toonder, 31 jr. en Chr. A. Rijsdijk, 19 jr.; R. Meijerhof, 21 jr. en C. M. Minnaard, 18 jr.; I. Tange, 23 jr. en M. Kruijsse, 19 jr. Overleden: M. van den Dorpel, 82 jr. ev J. Mol; W. M. de Bel, 86 jr. wv J. A. van Boven; C. J. van Os, 75 jr. ev A. Boone; J. van Boven 87 jr. wv J. Schouten; P. van Anrooij, 84 jr. ev H. J. van Reenen; A. Mol, 73 jr.; A. Koeman, 87 jr.; L. Paauwe, 80 jr. ev C. J. Evertse; A. van Oeveren, 87 jr. ev M. C. Hoogesteger. door middel van het nemen van een zogeheten voorbereidingsbesluit de weg voor de bouw van 18 appartemen ten op een perceel aan de Grachtweg. Twee leden van de PvdA-fractie, D. van der Wekken en M.R. de Jong-van Loo stemden tegen, omdat een en ander het verdwijnen van een agra risch bedrijf met zich brengt. Met name mevrouw De Jong was sterk tegen het teniet doen van de 'agrari sche bestemming' te plekke. Zij acht te de bestaande landbouwschuur en het groen rondom beeldbepalend, me de gelet op de nabijheid van de Noord havenpoort. Maar behalve de twee PvdA-ers vond de meerderheid van de raad dat de komende nieuwe bebou wing een veel betere invulling van de OUD-VOSSEMEER In de hervorm de kerk in Oud-Vossemeer wordt woensdag een zangavond gehouden. De Dresdner vocalisten en het Smal- stads mannenkoor treden dan op. De aanvang is 20.00 uur. COLIJNSPLAAT De Noordbeve landse hengelsportvereniging hield de derde competitiewedstrijd voor het kampioenschap 1985 in de Ooster- schelde bij Colijnsplaat. Aan deze wedstrijd namen 79 leden deel. In totaal werden 345 vissen gevangen met een totale lengte van 6774 cm. De vangst bestond hoofdzakelijk uit schol en bot. Na afloop van de wedstrijd werden de prijzen uitgereikt door voorzitter Biondina in café Juliana te Colijns plaat. De uitslag is: 1 G. de Haan, Kortgene 210 cm, 2 P. de Waal, Co lijnsplaat 199 cm, 3 A. Schoe, Oostka- pelle 186, 4 Th. Kopmels, Colijnsplaat 180, 5 A. Koole, Kamperland 164, 6 M. C. de Regt, Kamperland 161,7 J. J. de Haze, Kamperland 156, 8 M. Kodde, Oosterland 154, 9 J. Kastelein, Geers dijk 152, 10 H. de Waard, Colijnsplaat 149. De volgende wedstrijd wordt 4 mei gehouden van 14.30 tot 17.00 uur te Colijnsplaat. Inschrijven van 13.30 tot 14.00 uur in het café Juliana te Co lijnsplaat. omgeving te zien zal geven dan de huidige oude landbouwschuur. J. Geleijnse (vvd) onder andere vond juist de bestaande agrarische be stemming een vreemde situatie. En ook burgemeester Th. de Meester had grote moeite met de opstelling van de PvdA-leden. „Want een boerderij in een woonwijk kun je in feite alleen maar opruimen of er een museum van maken. Bovendien verkeert de schuur in zeer slechte staat, terwijl de appartementen in een duidelijke behoefte voor mensen die dichtbij de stad willen wonen, voorzien", aldus burgemeester De Meester. Met algemene stemmen besloot de raad ruim 3 ton beschikbaar te stellen voor het aansluiten van 28 panden in het buitengebied (Platteweg-Oude- weg-Boerenweg-Laan van St. Hilaire) op drukriolering. Van de eigenaars bewoners wordt een eigen bijdrage van 500,- per aansluiting verlangd. De raad stelde het belang van de aanleg van riolering in het buitenge bied duidelijk voorop, maar sprak het college danig aan vanwege de late presentatie van de plannen waarvoor de wethouder openbare werken De Rijke zich overigens excuseerde op grond van de per 1 juli aangekondigde verminderring van de rijksbijdrage rioleringswerken. Niettemin werd het college in diverse toonaarden duide lijk gemaakt dat de raadsleden het betreurden niet eerder te zijn geïnfor meerd. En daar kwam nog bij dat de wethouder op een vraag van PvdA-er Van der Wekken geen 'garantiebewijs' kon geven dat de rioleringswerken tijdig gereed zullen zijn om de subsi die van het rijk alsnog voor de volle honderd procent in de wacht te kun nen slepen. Wel kwam van de zijde van b en w de verzekering dat op zeer korte termijn met de betrokkenen in het buitengebied alsnog over de aan sluiting van hun woningen gesproken zal worden. informeerde burgemeester De Mees ter de raad over de nieuwbouwplan- nen van de stichting. De raad gaf aan van harte in te stemmen met de waarderende woor den van de burgemeester met betrek king tot de, wat hij noemde, eensge zindheid van de regio om een nieuwe bibliotheek tot stand te brengen, als mede het gebouw daadwerkelijk in Zierikzee te realiseren. Voorts besloot de raad de betaling van rente en aflossing van een voor de nieuwbouw door de stichting te sluiten geldlening te garanderen. De showband Rust Roest kreeg tij dens de raadsvergadering een bijdra ge van 2000 gulden toegezegd voor een bezoek in het kader van de inter nationale uitwisselingen aan Hat field in Engeland, komende maand juni. De fractie Reformatorische Unie stemde tegen. De CDA-fractie ging alleen akkoord omdat het een uitwisseling van jeugd betreft. De raad besloot, voor ruim 284.000 gulden tot verkoop van ongeveer 2525 vierkante meter grond in het plan Haringvlietplein aan de stich ting bibliotheekvoorziening Schou- wen-Duiveland, bestemd voor de nieuwbouw van de openbare biblio theek. De aanbesteding van de bouw heeft reeds plaatsgehad, maar omdat de laagste inschrijving hoger uitviel dan de raming, wordt momenteel nog onderhandeld over de gunning, aldus ZIERIKZEE - In poule A van het recreatievolleybal in rayon Zierikzee heeft koploper Casanova tegen Big S de volle winst binnengehaald. Door deze overwinning is Casanova vrij wel verzekerd voor het kampioen schap in deze poule. Met nog één wedstrijd te spelen tegen het de laatste tijd zwak spelende Mevo 2 is Casanova zeker in staat minsten één set te winnen. Zeelandia 1 staat nu zes punten achter en moet nog twee wedstrijden spelen. De strijd om de tweede degradatie plaats te ontlopen tussen Van Oeve ren en Renesse 1 verloopt nu plotse ling weer gunstig voor Van Oeveren. Vorige week won Van Oeveren met 3-0 van Mevo 2 en vrijdag verloor Renesse 1 met 3-0 van WIK 1. Beide teams moeten nog één wedstrijd spelen. Van Oeveren heeft nu twee punten voor sprong op Renesse 1 maar het is nog niet voorspelbaar welk team in deze poule kan blijven spelen. In poule B zijn geen wedstrijden ge speeld vanwege het beperkte pro gramma. Poule C: Onderdak-Rabobank 2-1; Renesse 2-VCS 1-2. Poule E: PJZ-DZS 2, 0--3; Bro- gum-Schouwenoord, 3-0. Poule D 1: mevr. D 1-DFS D 3 1-2; Cluzona D 1-WIK D 2; Poule D 2: DFS D 2-Kwiek D 2, 0-3: WIK D 3-DZS D 1, 2-1. Kwiek D 2 staat nu weer naast Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis D 2 op de eerste plaats. Beide teams moeten nog één wed strijd spelen. Programma voor a.s. vrijdag: 19.00 uur: Cluzona Zl-Mevo J2; WIK J-Brouw JMevo Dl-WIK Dl; Onderdak-Willibrordus. 19.50 Uur: Big S-BB Wansink; Renesse 7-Cluzona 72; WIK D2-Brouw Dl; DZS 1-Zw. Rode Kr. Z.huis 2. 20.45 Uur: Zw. R. Kr. Z.huis 1-RSG; ZWN 2-Schouwenoord; Zw. R. Kr. Z.huis D2-Mevo D2; DFS-VCS. 21.40 Uur: Mevo 4-SAZ; DZS 2-PTT; Zw. R. Kr. Z.-huis Dl-Mevo D3; Integratie-DTS. WOLPHAARTSDIJK - Langslapers in Wolphaartsdijk worden op konin ginnedag al om 8.45 uur gewekt. Dan trekt de muziekvereniging Advendo door het dorp om de leerlingen van de verschillende scholen op te halen en naar het plein voor de Griffioen te brengen. Daar begint om 9 uur een aubade annex volkszang. Die wordt gevolgd door kinderspelen (aanvang 9.30 uur) en stratenvoetbal op het voetbalveld (aanvang 10.30 uur), 's Middags staat een vossenjacht/ speurtocht voor het hele gezin op het programma. Dit evenement begint om 14.00 uur. Een verkleedoptocht vertrekt om 17.00 uur vanaf de Ring in Oud-Sabinge. Op het Wolfertsplein krijgen de deelnemers die het origi neelst zijn uitgedost een prijs. Om 19.30 uur begint om het voetbalveld een wedstrijd gekostumeerd voetbal len. KRABBENDIJKE Ter herdenking van de oorlogsslachtoffers heeft de Oranjevereniging 'Krabbendijke' voor zaterdag 4 mei een passend programma opgesteld. Om 19.00 uur begint een 'stille tocht' vanaf het Dorpsplein naar de graven aan de Noorddijk en de begraafplaats. Het gemeentebestuur van Reimerswaal en de Oranjevereniging leggen een krans. Vanaf 1-9.45 uur tot 19.55 uur zullen de klokken van alle kerken en het voor malig gemeentehuis luiden. In aansluiting hierop wordt in de hervormde kerk vanaf 20.00 uur een herdenkingsbijeenkomst gehouden, waar gesproken wordt door de heer J. van Boven, voorzitter Oranjevereni ging, burgemeester H. Boer, namens gemeente Reimerswaal, ds. W. J. Teu- nissen, hervormd predikant en ds. H. A. Speelman, gereformeerd predi kant. Medewerking wordt verleend door het 'Smalstads' mannenkoor uit Sint-Maartensdijk, K. van Boven, trompet, en A. Zuurveld, orgel. Ter herdenking van de 40-jarige be vrijding zal zaterdag 11 mei een rond rit worden gemaakt door 'Keep them Rolling', die om 10.00 uur begint, met medewerking van de muziekvereni ging 'Concordia' met drumband. Hier aan vooraf, om 9.30 uur, concerteert 'Concordia' in de muziektent. THOLEN De sportvereniging 'Na Arbeid Komt Sport' (NAKS) uit Sint- Maartensdijk houdt vandaag (23 april) in het sportcomplex Meulvliet te Tholen een zaalvoetbaltoernooi waaraan vier dames- en vier heren teams zullen deelnemen. Het toernooi begint om 20.00 uur. BROUWERSHAVEN - Wat de ge meenteraad van Brouwershaven be treft kan de rolemmer de plaats van de plastic zak gaan innemen als inza- melmiddel voor huisvuil op Schou- wen-Duiveland. De reinigingsdienst op het eiland wil met deze gemakke lijk verrijdbare plastic emmers die er in twee maten zijn (120 en 240 liter) dit jaar in de Zierikzeese wijk Poor tambacht een proef nemen. Op 31 maart 1986 moeten de rolemmers dan op het gehele eiland worden inge voerd. De raad van bestuur van de reinigingsdienst neemt er vrijdag een beslissing over. De Brouwershavense gemeenteraad was niet eenstemmig in zijn oordeel. Drie van de vier PvdA-raadsleden (alleen wethouder S. C. J. B. Loscha- coff-de Kanter was vóór) stemden tegen de komst van de rolemmers. C. J. de Munnik, voorzitter van de so ciaal-democratische fractie, zei te vre zen dat het in de emmers 'een vieze troep' wordt, zodat veel mensen toch plastic zakken zullen blijven gebrui ken, zij het in de emmers. De voorge rekende besparing op plastic zakken komt volgens hem dan ook niet uit. Bovendien voorzag De Munnik dat het voor bejaarden en bewoners van dijkhuizen een heel gesjouw wordt. CDA-raadslid R. J. van der Wekken en burgemeester C. Slabbekoorn slaagden er ondanks de deskundig heid die ze aan de dag legden (de eerste was als lid van de algemeen bestuur van de reinigingsdienst zelfs naar Duitsland geweest om daar het gebruik van de rolemmer in de prak tijk te bestuderen) de bezwaren van de drie PvdA'ers weg te nemen. Ze wezen op de gemakkelijke verplaats baarheid van de rolemmer, het spe ciaal ontwikkelde materiaal dat aan koeken van vuil voorkomt en het feit dat honden en katten niet langer huisvuilzakken kunnen stukkrabben. De stichting landbouwmuseum Schouwen-Duiveland krijgt meer ruimte. De raad besloot het gehele pand aan de Moggestraat in Drei- schor aan de stichting te verhuren. Thans heeft het museum een gedeelte in gebruik. Op kosten van de gemeen te zal in het pand een doorbraak tussen twee ruimten worden ge maakt. Een en ander brengt een hoge re huurprijs met zich mee. Daarom heeft de stichting meer subsidie ge vraagd. Tot nu toe kreeg het land bouwmuseum van de gemeente Brou wershaven 23 cent per inwoner. De raad besloot er een gulden van te KRABBENDIJKE De Oranjeve eniging 'Krabbendijke' heeft voorf feestelijkheden op 30 april het vo gende programma vastgesteld. Om negen uur begint het morgenpn gramma met een felicitatietoespraa door de voorzitter van de Oranjeve eniging, de heer J. van Boven, ee zanghulde door de schoolkinderei met medewerking van de muziekve eniging 'Concordia' en een toespraa door burgemeester H. Boer. Dit allf bij het voormalig gemeentehuis. Om half elf is er een optocht mi versierde fietsen, voertuigen, verklei groepen met medewerking van 'Coi cordia' en drumband. Opstellen het Dorpsplein. De prijsuitreiking bij huize 'Nieulande'. Het middagprogramma begint mi festiviteiten voor kinderen van lagere kleuterscholen en peuterspeë zaal. 13.00 uur: filmvoorstelling in t 'Hinkelingeschool' 13.15 uur voorste ling en spelen in de peuterspeelza: voor de peuters. Om 13.30 gaat 1 Huize 'Nieuwlande een gezelligheid rit voor bejaarden van start. 13.45 uur: poppenshow in het culti reel centrum. 15.30 uur: ballonwei strijd op het sportterrein, waar oi 15.45 uur bij gunstige weersomstai digheden een heteluchtballon zal o] stijgen. Het avondprogramma begint oi 18.00 uur met de optocht met versie de fietsen enz., die ook nu weer begii op het dorpsplein. Om 19.15 uur gaat bij het culture centrum een puzzelrit voor auto's bromfietsen van start. In datzelfc centrum begint om 21.15 uur ee bingo in afwachting van de prijsuitre king van de puzzelrit. Muzikale med werking wordt verleend door De Ber lander muzikanten. Rayon-inspecteur van directie volkshuisvesting A. 1. Hoogendam verricht boring voor eerste paal van drie energiezuinige woningen in Hansweert HANSWEERT - Woningbouwvereni gingen krijgen het steeds moeilijker bij het maken van haalbare en vooral betaalbare bouwplannen. Dat komt behalve door bezuinigingen van de overheid door de jaarlijkse stijging van de huurprijzen voor nieuwe wo ningen en de grondkosten die de pan uit rijzen. Dat zei J. K. Weststrate, voorzitter van de Algemene Woning bouwvereniging Reimerswaal, maandag tijdens een bijeenkomst in zaal Zeelandia in Hansweert, vooraf gaande aan het boren van de eerste paal voor drie energiezuinige wonin gen aan de Waalstraat. Die officiële handeling werd verricht door A. I. Hoogedam, rayon-inspec teur van de directie volkshuisvesting Zeeland, die binnenkort na zestien jaar bij de directie werkzaam te zijn geweest, met pensioen gaat. Voorzitter Weststrate wees erop dat woningbouwverenigingen in de toe komst, mede door wijzigingen op de woningmarkt, wellicht één of meerde re jaren niet zullen kunnen bouwen. Hij onderstreepte verder dat het weg zetten van te dure woningen onver mijdelijk leegstand tot gevolg heeft, en leidt tot een verdere toename van de huurachterstanden. „En huursub sidie is het redmiddel niet meer waar de mensen vertrouwen in hebben. De zekerheid op lange termijn ontbreekt volkomen", aldus Weststrate. Het hoofd van de afdeling bouwza ken van de directie volkshuisvesting, ing. F. J. J. Priem, ging in op de totstandkoming van die drie eenge zinswoningen in Hansweert. Begin 1983 staken, op initiatief van de wo ningstichting Borsele, de regionale woningbouwvereniging Samenwer king uit Goes en de woningbouwver eniging Reimerswaal de koppen bij elkaar. Het doel was het ontwikkelen van een goedkope energiezuinige eengezinswoning, die garant moest staan voor lage woonlasten. Met het huis dat uiteindelijk uit de bus kwam, wordt een besparing op de KORTGENE Het programma dat de Kortgeense Oranjevereniging voor Koninginnedag heeft opgesteld ziet er als volgt uit: 9.30 uur: klokluiden; 9.45 uur: rondgang met de Koninklijke Muziekvereniging EMM; 10.00 uur: afhalen kinderen van de school; 10.15 uur: volkszang op het kerkplein en oplaten ballons; 10.30 uur: aanvang kinderspelen in de hoofdstraat; 13.00 uur: opstellen optocht op het haven plein; 13.30 uur: start optocht; 14.00 uur: optreden Blue Spirit, uit Middel burg op Havenplein; 14.30 uur: aan vang volksspelen in Hoofdstraat en Kaaistraat; bejaardenspelen in 'Graaf v. Buren'; 15.00 uur: kinderfilm in 'De Pompweie'; 20.30 uur: prijsuitreiking volksspelen in 'De Korenbeurs'; 21.00 uur: Oranjebal in De Korenbeurs. Bij slecht weer is een programma opgesteld dat wordt uitgevoerd in 'De Pompweie' en 'De Korenbeurs' in Kortgene. stookkosten bereikt, in vergelijkii met een traditionele woning, v: 1000 tot 1500 m3 gas per jaar. In totaal komen er 77 van dergelij! huizen. In de gemeente Borsele 43, Kapelle 15 en in de gemeente R merswaal 19 woningen, verspreid ov Yerseke en Hansweert. Ook Prie stond stil bij het belang van woonlasten. Hij liet de aanwezig weten dat in grote delen van ons la; en ook in Zeeland de druk op woningmarkt wat afneemt. Het j volg hiervan is dat de consument e steeds kritischer houding aanneei bij de keuze van een huis. Het asp< woonlasten speelt in de besluitvi ming een belangrijke rol, vertel Priem. „Het is dan ook prettig constateren dat initiatieven word genomen die een neerslag zijn van maatschappelijk proces", beslc Priem. GOES - De afdeling Goes/Kapellev de Vereniging voor Openbaar Ond wijs houdt morgen (woensdag) Amicitia te Kloetinge de algeme vergadering. De bijeenkomst beg om 20.00 uur. Na het huishoudel gedeelte houdt hoofdbestuurslid Wille een inleiding over de toekon van het onderwijs. maken. Op een vraag van Van der Wekken of de andere gemeenten op Schouwen-Duiveland hun steentje ook niet kunnen bijdragen, ant woordde wethouder Loschacoff dat alle gemeenten nu al meebetalen. Ze vond het niet onterecht dat de ge meente Brouwershaven nu iets ex tra's doet, omdat het museum in Dreischor ligt. De raad moest besluiten acht onder wijsgevenden te ontslaan. De meesten van hen waren in het kader van een tijdelijk project aangesteld. Maar A. Schults raakt zijn baan aan de open bare lagere school in Brouwershaven kwijt als gevolg van het teruglopen van het aantal leerlingen. Mevrouw Loschacoff vond dit extra jammer omdat Schults, als het leerlingental nog één jaar hoog genoeg zou zijn geweest, in ieder geval nog drie jaar als zogenaamde 'Deetman-boventalli- ge' aan de school had kunnen blijven werken. Omdat de openbare lagere school van Zonnemaire waarschijnlijk per 1 augustus wordt opgeheven, moest ook een ontslag besluit worden genomen voor het hoofd van deze school K. Mandemaker. Ontslag als hoofd overigens, want nagegaan wordt nog in hoeverre hij nog werk zaam kan blijven in het basisonder wijs binnen de gemeente. OOGMETING -CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. Ganzepoortstraat 3 - Telefoon 01100-15214 - GOES Ook maandagmiddag open van 13.00-17.00 uur. R1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 18