Rapporten werpen vruchten af W aterspektakelshow koninginnedag Goes Verkoop tekeningen voor actie Thoolse molen Ontslagen voorzitter NV Zeebad wijst beschuldiging van de hand Uitblinker Hans Bruynzeel grijpt naast biljarttitel WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN RAPPORTAGE STUDENTEN BEDRIJFSKUNDE: Doe-het-zelf apparatuur SCStolen vergadering in winkel Goes Borsele zet een wekelijks sport en spelinstuif op AANDEELHOUDERS ZETTEN COMMISSARISSEN AF PINS PAG 23 APRIL 1985 VOO Reimerswaal iergen OP zoom - Markiezenhof, 4-17 uur: Werken Marinus Schipper tm 1/9) en schilderijen van nieuwe calisten (t/m 15/5), Stichting Etcete- a: werken van Rietje van Nunen. I0MBURG - Zeeuws Biologisch Mu- eum, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen oeken.... en vinden in Zeeland'. iats - Galerie Zwaluwenhof, 14-18 ur: werken van Piet van 't Hageland. IIDDELBURG - Zeeuws Museum, 0-17 uur: 'Piranesi en Rome' (stads wachten); Zeeuws Kunstenaarscen- rim, 11-16 uur: 'Restauratie am- 'acht'. Kunstuitleen (Kuipersport), 3.30-17 uur: gouaches van Bert Nee- en; De Vleeshal, 13-17 en zon. 14-17 lur: Installatie Wocks van Urbain lulkers. V i0st-SOUBURG - Bibliotheek, 3.30-17.30 uur: fototentoonstelling. 'erneuzen - Hal Stadhuis, 8.30-12 n 13-16.30 uur: lino's van Jan van leem. Wildgroei in; VOO vergadert Sport overdag VVD-afdeling in Wemeldinge bijeen Excursie landschap Schouwen-Duiveland 'Crescendo' houdt zangavond Tholen Winkelweek Onfris Koninginnedag Heinkenszand Collecte Burgerlijke stand GOES Versekse middenstand heeft dringend 'oppeppers' nodig YERSEKE - De Yersekse middenstand, de ondernemers die het dorp zouden moeten opstoten in de vaart der volkeren, hangt als los zand aan elkaar. Er worden veel te weinig gezamenlijke initiatieven ontplooid om de eigen bevolking als belangrijkste consument in het dorp te houden en ook toeristen komen door het ontbreken van een systematische aanpak niet aan bod. De ondernemer 'rommelt' individueel wel in de marge, maar veel meer gebeurt er niet. Bovendien is ook vanuit de gemeente Reimerswaal in het verleden weinig ondernomen waardoor de mogelijkheden van het dorp wat konden worden uitgebreid. Aan een structureel beleid heeft het hun stage afgelopen zomer, de Yer- verschil in openingstijden. Die zijn in sekse situatie door. Bloemen nam de ontbroken. Er is bijvoorbeeld nimmer een distributie-planologisch onder zoek gemaakt waarmee op het gebied van ruimtelijke ordening een vesti gingsbeleid zou kunnen worden ge voerd. Yerseke zit te schreeuwen om een grote winkeliersvereniging, het uitbannen van de al te individuele opstelling van middenstanders en een gericht gemeentelijk beleid. Dit alles is in het kort de strekking van twee rapporten, die studenten van de Ho geschool voor bedrijfskunde, Nijenro- de, hebben gemaakt in opdracht van de winkeliersvereniging Handelsbe- in Yerseke. De Nijenrode-studenten A. R. J. Bloe men en E. de Boer lichtten, tijdens detailhandel en de horeca voor zijn rekening en De Boer beperkte zich tot een analyse van de huidige stand van zaken en de toekomstmogelijkheden van het toerisme. De onderzoekers hebben bij hun inventarisatie van de problemen, gebruik gemaakt van in terviews en enquêtes. Het volstrekt ontbreken van de meest elementaire gegevens heeft het hen buitengewoon moeilijk gemaakt vast te stellen hoe de topografie van voorzieningen in Yerseke tot stand is gekomen. Opval lend wordt echter het gebrek aan homogeniteit van de middenstand ge noemd. Dat blijkt in het bijzonder in het HjipaiaiUUl gcaiuicil kRABBENDIJKE De Verei GOES - Bij de doet-het-zelf winkel Formido te Goes is maandagmiddag rond 14.00 uur A. T. van de V. uit Goes betrapt bij de diefstal van een zaag machine ter waarde van 309,10 gul den. Toen hij werd verhoord bleek dat hij ook verantwoordelijk is voor de diefstal van een bovenfrees met een waarde van 289 gulden. Van de V. had de apparaten onder zijn arm genomen en was de eerste keer zon der te betalen uit de winkel gelopen. Verder is aangifte gedaan van een poging tot brandstichting in het Goe- Lyceum in Goes. Het afgelopen weekeinde is een brandend voorwerp in de brievenbus van de school ge- id waardoor de zaterdagpost in as veranderde. Over eventuele schade kon niets worden meegedeeld. Tentoonstellingen iXEL - Galerie Slijkdreef, 10-18 uur: ekeningen voor kinderen van Gitte Ipee. GISSINGEN - Stedelijk Musxeum, 0-12.30 en 13.30-17 uur: 'De klepper Oept niet meer'; iePtielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: xpositie levende reptielen, amfibieën n insekten. 1ZENDIJKE - Museum, 10-12 en 3.30-17 uur: 'Het waterschap over de lenzen heen'. Hulpcentra loord- en Midden-Zeeland Goes, tel. '.00-14444 (ook voor milieuklachten). Wuwsch-Vlaanderen Alarmnummer nc (brandweer en ambulance). US Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 180-15551 dag en nacht bereikbaar. r- hulpdienst Zeeland voor mensen in tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur «kends van 20.00-24.00 uur. jthting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. -84-14645, dag en nacht bereikbaar, [uiting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 1100-32233. noier" en Jeugdtelefoon Zeeland, '80-38080, dag. van 16-20 uur. Vereniging voor openbaar onderwijs in Reimers waal houdt donderdag een vergade ring in het cultureel centrum te Krab- bendijke. Aanvang 19.45 uur. Voor de pauze worden huishoudelijke zaken behandeld. Na de pauze, om 20.30 uur, wordt een openbare bijeenkomst. Vei lig Verkeer Nederland geeft dan infor matie over: Het jonge kind in het verkeer'. Yerseke niet op elkaar afgestemd, evenmin als de stoffering van de win kelgevels. Uit vraaggesprekken is ge bleken dat veel Yersekenaren de ge zelligheid die ze in hun eigen dorp missen, gaan zoeken in Goes. Dat kan, volgens de rapporteurs worden aangepakt met een betere stoffering van het dorp. Met luifels, vlaggen en parasols, op elkaar afgestemd en een eenheid aangevend in het winkelbe stand, kan een sfeer worden opgeroe pen die onontbeerlijk is voor een concentratie van winkels. Nu schort er aan die concentratie van winkels in Yerseke ook nog wel wat. Het ontbreken van enig duidelijk planologisch beleid heeft een grillig vestigingspatroon te zien gegeven; enkele winkels rond het kerkplein, een paar in de straten eromheen en verder hier en daar een pluk winkels of een enkele etalage in een woonom geving. Volgens Bloemen en De Boer moet een dergelijke wildgroei in de toekomst worden tegengegaan. Voor een grote winkeliersvereniging lijkt de taak weggelegd om te komen tot een vestigingsbeleid, waarin concen tratie in de oude kern wordt gestimu leerd en excentrische vestiging van detailhandel wordt tegengegaan. Hoewel Yerseke, aldus de rappor teurs, de toerist aardig wat te bieden heeft,zijn er nauwelijks voorwaarden geschapen om de toerist ook werkelijk bij de belangrijkste handels waar, de visserij, te betrekken. Moge lijkheden worden gesignaleerd in de sportvisserij, het scheppen van ac commodatie voor vissers die er alleen op uit willen, in de watersport en de dagrecreatie. In de verblijfsrecreatie zijn in het verleden grote fouten ge maakt. De camping en het zomerhuis jescomplex zijn bijvoorbeeld, zonder enige uitbreidingsmogelijkheid, mid den op een industrieterrein geplant. Verder is er, zo stelt De Boer, plaats voor een klein hotel of pension. De gemeente kan voor Yerseke het een en ander betekenen door een passief beleid om te zetten in een actief 'sturingsbeleid'. Ook moeten de tarieven van de jachthaven, gemid deld anderhalf keer zo hoog als elders, omlaag. Gebleken is dat de hoge tarieven passanten afstoten. Door mogelijkheden te scheppen voor ter rasvorming in de dorpskern kan het gemeentebestuur de sfeer een impuls geven, waarmee de winkeliers dan eendrachtig aan de slag kunnen. Winkels en horecagelegenheden aan het Kerkplein in Yerseke. MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walcheren. VLISSINGEN - Bachten Komme, 19.30-21.30 uur: Contactavond soos gehandicapten. BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: The world according to Garp, 12 jr.; Roxy II, 20 uur: De eerste keer is het lekkerst, 16 jr.; Cinem'Actueel I, 20 uur: Wildschut, 16 Cinem'Actueel II, 20 uur: The Beverly Hills Cop, a.l.; Cinem'Actueel III, 20 uur: Under the fulcano, 12 jr. GOES - grand, 20 uur: Body double, 16 jr. HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: City Heat, 12 jr.; 20 uur: An officer and a gentleman, 12 jr.; 20 uur: Broadway Danny Rose, 12 jr.; 20 uur: Meisjes met een ruim inkomen, 18 jr. MIDDELBURG - Meccano, 20 uur: Novecento II. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Forbid den, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Mis sing in action, 12 jr.; 20 uur: Hot Bubblegum dikke liefde, 12 jr. VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: Beverly Hills Cop, a.l.; Alhambra II, 20 uur: Amadeus, a.l. GOES - Een waterspectakelshow op de Grote Markt is een van de hoogte punten in het programma dat de stichting Goes-Oranje voor koningin nedag heeft samengesteld. De show bestaat uit stoeipartijen op een glad de balk boven een groot waterbassin. Een onderdeel ervan wordt gevormd door voorronden voor het nationaal kampioenschap zeepbalkstoeien. De waterspectakelshow begint om 13.00 uur. Het programma van Goes-Oranje ver meldt 's morgens een kleuterfeest in de Van der Veenschool aan de Coen- straat en de traditionele kinderspelen voor de leerlingen van de lagere scho len op de Grote Markt, 's Middags treedt het Zuidbevelands Dameskoor onder leiding van Foort Smit op in verpleeghuis Maria Terweel (aanvang 15.00 uur), Om 19.30 uur begint een wedstrijd gekostumeerd voetballen op de Grote Markt. Tegelijkertijd wordt in de Gro te Kerk het gebruikelijke Oranjecon cert gehouden. Dit jaar is dat voor de tiende keer. Het concert krijgt daar om een extra feestelijk tintje. Het Zeeuws Jeugdorkest, het Zeeuws Mannenkoor (beide onder leiding van Han Beekman) en organist Kees van Eersel verlenen medewerking. De laatste leidt ook de samenzang. Ver der op de avond van koninginnedag: Avro's Toppop Discolympics in de veiling aan de Fruitlaan (vanaf 20.00 GOES - De afdeling Goes/Kapelle van de Vereniging voor Openbaar Onder wijs houdt morgen (woensdag) in Amicitia te Kloetinge de algemene vergadering. De bijeenkomst begint om 20 uur. Na het huishoudelijk ge deeltelijk houdt hoofdbestuurslid L. Wille een inleiding over de toekomst van het onderwijs. HEINKENSZAND Vanaf 1 mei wordt iedere woensdagmorgen een sport- en spelinstuif gehouden met ondermeer zaalvoetbal, volleybal en badminton in de sporthal De Stenge te Heinkenszand. Dat gebeurt van 09.00 uur tot en met 10.30 uur. De organisatie van deze sport overdag is in handen van de gemeente Borsele, en de Zeeuwse sportraad. uur), een lampionoptocht om 21.00 uur (het vertrekpunt is op de Grote Markt) en - kort nadat de kinderen het marktplein hebben verlaten - een mu zikale show ter afsluiting van konin ginnedag. Aan deze show doen mee: 'Juliana' en 'Johan Friso' uit Middel burg alsmede 'Excelsior' en 'Jong- Excelsior' uit Goes. HEINKENSZAND - In samenwer king met de Zeeuwse Sportraad zet de gemeente Borsele in het kader van Sport-Overdag een wekelijkse sport en spelinstuif op in Heinkenszand en 's-Gravenpolder. De bedoeling van deze activiteit is mensen die om wat voor reden dan ook overdag thuis doorbrengen, de mogelijkheid te bie den overdag sportief bezig te zi.in. Vanaf 1 mei kan iedereen die zin heeft om eens een morgen zonder verplich tingen te sporten, terecht in sporthal 'De Stenge' te Heinkenszand. De in stuif is daar iedere woensdagmorgen van 09.00 tot 10.30 uur. In sporthal 'De Zwake' te 's-Gravenpolder kan-men vanaf 7 mei iedere dinsdagmorgen van 09.00 tot 10.30 uur terecht. Voor iedere sport- en spelinstuif is een gehele of gedeeltelijke zaal gehuurd. Deze wordt opgedeeld in verschillen de vakken, zodat een aantal sporten tegelijkertijd kan worden beoefend. Tevens zal elke morgen een trimpro- gramma worden aangeboden. De deelnemers kunnen zelf kiezen met welk onderdeel men zich bezig wil houden. Er zal een recreatiesportleid- (st)er aanwezig zijn die de leiding op zich neemt en zorgt voor een verant woord programma. Ook badmintonvereniging 'Back hand' uit 's-Gravenpolder heeft in samenwerking met de gemeente Bor sele in het kader van Sport-Overdag een wekelijkse badmintonmorgen op gezet. Vanaf 1 mei kan men iedere woens dagmorgen van 09.00 tot 10.30 uur terecht in sporthal 'De Zwake' te 's-Gravenpolder. Er zal een sportleid- (st)er aanwezig zijn die de leiding heeft. WEMELDINGE - Met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen volgend voorjaar houdt de afdeling Kapelle/ Wemeldinge van de VVD morgen (woensdag) een openbare ledenverga dering. Doel van de bijeekomst is een informatief gesprek tussen het be stuur van de afdeling, de raadsfractie, leden en belangstellenden. Hierbij zullen in het bijzonder plaatselijke belangen aan de orde komen. De vergadering wordt gehouden in hotel Vredebest te Wemeldinge en begint om 20.00 uur. BROUWERSHAVEN Als vervolg op de lezing over het ontstaan van Schouwen-Duiveland houdt de cultu rele stichting 'De Roode Lelie' in Brouwershaven zaterdag 18 mei een bustocht over Schouwen-Duiveland. Een paar maal wordt de bus verlaten voor een korte wandeling. Het vertrek is vanaf het ZWN-station- parkeerterrein om 9.30 uur (Gracht- weg, Zierikzee), aankomst ongeveer 16.30. THOLEN De christelijke gemengde zangvereniging 'Crescendo' houdt za terdag een zangavond in de Reho- bothkerk in Tholen. Medewerking verlenen het kinderkoor 'Jubilate Deo', het gemengd koor 'SUrsum Cor- da' uit Krabbendijke en het gemengd koor 'De Lofstem' uit Scherpenisse. De zangavond begint om 19.30 uur. YERSEKE - „De rapporten zijn nog maar nauwelijks droog, of ze werpen al vruchten af'. H. Heilo van de Yersekse winkeliersvereniging Han delsbelangen en ondernemer W. Meeuse verwachten heel veel van het onderzoek dat twee studenten van Nijenrode afgelopen zomer als stage voor hun studie bedrijfskunde deden. „In de stageverslagen wordt met na me gewezen op de noodzaak voor winkeliers om samen te werken. Dat gaat al zeer binnenkort gebeuren. Zonder identiteitsverlies gaat Han delsbelangen zich samen met IVA, de andere winkeliersvereniging in Yer seke, aan het publiek presenteren", vertelt Meeuse. Hij wijst erop dat die plotselinge saamhorigheid te danken is aan het feit dat de uitkomsten van het onder zoek al aan de hand van de drukproe ven in Yerseke over de tong zijn gegaan. „Het blijkt dat als je met een onderbouwd onderzoek komt, de sug gesties niet tegen dovemansoren ge zegd zijn. Saamhorigheid, waar het dorp al jaren om zit te gillen, ligt nu binnen de mogelijkheden", betoogt de Yersekse ondernemer. Hoewel ook de ondernemers die zijn aangesloten bij Handelsbelangen, de organisatie die het initiatief nam voor het onderzoek, in de rapporten onder uit de zak krijgen, zijn ze toch blij met de aanbevelingen. Een van de punten van kritiek was bijvoorbeeld dat de winkeliers altijd hun eigen auto pal voor de winkel parkeren. Voor klan ten is er dan in het vrij eng opgezette Yerseke geen plaats meer. Dat pro bleem is des te dringender omdat ook de buslijn het centrum van het dorp niet aandoet. „Als wij nu voortaan een eindje verder lopen, kunnen we zon der boter op ons hoofd gaan vragen of het anders kan met het openbaar vervoer. Een positieve grondhouding kan alleen maar verhelderend werken naar de overheid toe". Eén grote winkeliersvereniging, zo als in het rapport wordt aanbevolen, ligt nog niet direct in het verschiet. Maar beide organisaties gaan bin- THOLEN - Vanaf aan staande maandag zijn bij alle banken in Tho len tekeningen te koop van de Thoolse molen 'De Hoop'. De opbrengst hiervan is bestemd voor de restauratie van deze molen. De tekeningen zijn gemaakt door de Thoolse kunstenaar Jack Suykerbuyk. De molen 'De Hoop', één van de meest karakte ristieke bezienswaar digheden in het stadje Tholen, dateert van 1736. Tot 1936 is er ge woon molenwerk in ge daan. Daarna, tot 1948 was het een maalderij. Sinds die tijd heeft de molen praktisch niet meer gedraaid tot in 1980 de heer Oscar Huiskamp de molen als vrijwillige molenaar ging beheren. Zijn opleiding duurde ongeveer één jaar. Dat is erg kort in vergelijking met vroeger toen men jaren meeliep in het be drijf voor men volleerd molenaar was. Dat er jarenlang geen onder houd is gepleegd aan De Hoop gaat de heer Huiskamp zeer ter har te. De molen is momen teel wel draaivaardig, maar om hem maalvaar- dig te maken is onder andere een nieuwe staartbalk nodig en moet de vloer hersteld worden. Vorig najaar is een comi té opgericht om door ac ties geld in te zamelen voor de restauratie. Het is de bedoeling de werk zaamheden begin vol gend jaar klaar te heb ben in verband met het 250-jarig bestaan van de molen in maart 1986. Na een advertentie in de krant vorig jaar zijn al heel wat donaties op een speciale bankrekening ten bate van de restau ratie gestort. Het comité heeft ook een beroep ge daan op gemeente en provincie om financiële steun. Men hoopt dat het organiseren van par ticuliere acties een sti mulans zal zijn bij de toekenning van subsi dies door deze instan ties. Op de Nationale Molen dag op 11 mei aanstaan de is de molen openge steld voor het publiek. De heer Huiskamp is dan aanwezig om uitleg te geven. tel. BRESKENS Meningsverschillen over de functie van gedelegeerd com missaris van camping Zeebad in Breskens zijn de directe aanleiding van de bestuurscrisis binnen de NV Zeebad. De huidige gedelegeerd com missaris G. van Schaick zou niet bereid zijn terug te treden. Dat on danks het feit dat bij zijn benoeming in 1981 is afgesproken dat het om een tijdelijke aanstelling ging. Dat stelt G. Provoost, voormalige voorzitter van de raad van commissarissen van de NV Zeebad. Hij werd zaterdag met vier mede commissarissen ontslagen. Slechts twee van de in totaal zeven commissa rissen, onder wie Van Schaick, werden door de aandeelhoudersvergadering herkozen. Als reden voor de motie van wantrouwen tegen de vijf bestuurders die met overgrote meerderheid werd aangenomen werd gesteld dat voorzitter Provoost en diens zoon probeerden een zwaarwegend belang in de stemmen naar zich toe te trek ken. De ontslagen voorzitter ontkent dergelijke aantijgingen, die in zijn ogen slechts dienst doen als de beken de stok om de hond te slaan. Volgens hem waren er 286 van de in totaal 2592 aandelen in het geding. „Om dan te zeggen dat ik ernaar streef de meder- derheid te verwerven is natuurlijk onzin", aldus Provoost. Hij werd vier jaar geleden als voorzitter van een nieuwe raad van commissarissen aan gesteld. Ook toen was er sprake van een bestuurscrisis. Bovendien zat Zeebad in die tijd in de rode cijfers. Provoost: „Wij zijn er de afgelopen jaren in geslaagd het verlies in winst om te zetten. Als je ziet welke ellende wij als bestuur in 1981 overnamen, dan mag je toch niet ontevreden zijn". De ontslagen voorzitter is van me ning dat zijn raad van commissaris sen niets laakbaars heeft gedaan. De beschuldiging als zou er met de over dracht van aandelen tegen de statu ten en afspraken zijn gehandeld noemt hij een pertinente onwaar heid. „Er is nooit over vervreemding van aandelen gesproken. We hebben absoluut niets gedaan wat niet vol gens de regels was". Hij vindt dat de werkelijke oorzaak van de bestuurscrisis meer in me ningsverschillen binnen de raad van commissarissen moet worden ge zocht. Een meerderheid gaf er de voorkeur aan op niet al te lange termijn over te gaan tot de benoeming van een full-time gedelegeerd com missaris, die de dagelijkse leiding van de camping op zich zou nemen. Vol gens hem was vooral Van Schacik, die die functie nog steeds bekleedt, daar een fervent tegenstander van. nenkort beginnen met een gezamen lijke winkelweek. Het komende sei zoen zal ook een feestmarkt worden gehouden, waarbij de ambulante handel in het geheel betrokken wordt. Prioriteit legt Handelsbelan gen ook bij de aansluiting met de visserij. „Vanuit het VVV-kantoor kunnen arrangementen worden ge daan in samenwerking met het pro- duktschap voor vis en visproducten. Die relatie kan uitgroeien tot een zeer redelijke toeristische voorzie ning. Bovendien kan de VVV-Yerseke ook de mogelijkheden seheppen om voor individuele vissers plaatsen te boeken op de visboten, een mogelijk heid die in het rapport wenselijk wordt geacht". Andere plannen van de Yersekse on dernemers liggen op het vlak van het dagtoerisme. Er wordt in het dorp, dat uitstekende culinaire voorzieningen heeft, bijna niets aan het buitenge- beuren gedaan. Wie in Yerseke win kelt ziet anderen winkelen en auto's geparkeerd staan. „Er moeten goede terrasvoorzieningen komen, dat is wel duidelijk. Die krijg je echter nooit zonder zinnige argumenten. Met de rapporten hebben we in ieder geval een stok om een hond te slaan. Het onderzoeksrapport vormt eigenlijk een spiegel voor degenen die verant woordelijk zijn voor het hap-snap- beleid dat jarenlang in Yerseke ge voerd is: de ondernemers zelf in de eerste plaats en de gemeente daar naast. Het kan beter, dan moet het ook", zegt Meeuse, één van de initia tiefnemers van het onderzoek. Hij bood de rapporten maandag aan bij burgemeester H. Boer van Reimers waal en riep in het gemeentehuis van Kruiningen op tot een brede samen werking tussen bedrijfsleven en over heid. HEINKENSZAND Het programma voor koninginnedag in Heinkenszand ziet er als volgt uit: van 9.30 uur tot en met 10.30 uur is er voor de kinderen van de kleuterscholen en klas 1 en 2 van de lagere scholen en van 11 uur t/m 12 uur voor de kinderen van klas 3 tot en met 6 van de lagere scholen een optreden van het kindertheater 'Tin geling' in de sporthal De Stenge. Om 13.00 uur wordt een gekostumeerde optocht gehouden. De verzamelplaats voor deze optocht is het Van der Biltplein. Er zijn de volgende spelen (rodedraad touwtrekken), hindernisbaan, zaklo- pen, zeephelling, verkleedrace, kus sengevecht, en waterdragen. Om 19.00 uur is er in de zaal La Paloma aan de Kerklaan voor de jeugd een mode show met aansluitend de playback- show. Van 20.00 uur tot en met 1.00 uur is er een groot Oranjebal in de sporthal De Stenge, met muziek van The Riverside Combo. GOES - De collecte ten bate van de Nederlandse Brandwonden Stichting bracht in Goes 3960,80 gulden op. RINUS HOONDERT DISTRICTSKAMPIOEN KADER 38/2 WEMELDINGE Enkele uren nadat hij in Wemeldinge districtskampioen kader 38/2 geworden was kwam Ri- nus Hoondert van de biljartvereni ging DOS Ovezande tot een uitspraak die van een kersvers kampioen aller minst verwacht zou worden: „Ik ben toevallig kampioen geworden. In dit toernooi was eigenlijk maar één deel nemer die werkelijk kader kon spe len, de rest bestond uit figuranten. En die slachtten in dit kampioen schap elkaar af, waardoor ik tenslot te met de meeste punten eindigde", zei Hoondert in zijn nabeschouwing. Met die ene echte kaderspeler doelde Hoondert op Hans Bruynzeel van On- da Krabbendijke. In dit districtsge- beuren keek Hans Bruynzeel tegen een enorme handicapt aan: waar hij zelf pas na 280 caramboles zijn partij en kon beëindigen lag voor de overige deelnemers de finish na veel minder 'treffers'. Tonny van Iwaarden en Jo Alleijn zaten nog in de dubbele cijfers (140 en 100); Willem Sandee. Rinus Hoondert, Piet Doene (ingevallen voor de op het laatste moment afge melde Rob de Buyzer) en Piet Raas zaten bij 90 caramboles al in de prijzen en Jo Walhout zelfs al bij 80. Met Sjaak Walhout op kop (9 punten) en Hans Bruynzeel en Rinus Hoon dert daar vlak achter kwam er een erg fraai slot aan dit door de biljartvereni ging Wemeldinge voortreffelijk geor ganiseerde toernooi. In dit slotronde deed Piet Raas Sjaak Walhout de das om, won Rinus Hoondert van Piet Doene en kwam Hans Bruynzeel te gen Willem Sandee niet verder dan remise. In een overigens schitterende partij (280-90) die slechts twaalf beur ten in beslag nam, maar Bruynzeel met een moyenne van 23.33 toch geen toernooiwinst bracht. Hans Bruynzeel was de grote man in dit kampioen schap, maar Rinus Hoondert werd de titelhouder. Eindstand in Wemeldinge: 1 en kam pioen Rinus Hoondert DOS Ov. 10- 4.70-28; 2 Hans Bruynzeel ONDA Krabbendijke 9-14.50-76; 3 Sjaak Wal hout OKK '77 Kattendijke 9-4.00-18; 4 Piet Raas LBV Lewedorp 8-5.66-33; 5 Piet Doene TOG Kortgene 7-4.19-27; 6 Willem Sandee HBC Heinkenszand 5-5.39-34; 7 Tonny van Iwaarden ON DA 4-6.60-35: 8 Jo Alleijn VEG'ABV Souburg 4-4.84-28. „Er zijn een aantal onfrisse dingen gepasseerd", aldus Provoost. „Zo is het gerucht in de wereld gekomen dat ik die functie voor mijn zoon wilde reserveren. Volslagen uit de oucht gegrepen, want hij is er niet geschikt voor en wil er bovendien niet eens voor in aanmerking ko men". Gevolg is volgens de oud voorzitter wel dat er een lobby is gevormd die de huidige crisis heeft bewerkstelligd. Van Schaick wil geen commentaar geven op de beschuldigingen aan zijn adres. Wel de heer J. van Waes. die sinds zaterdag eveneens zitting heeft in de raad van commissarissen. Hij benadrukte het 'nuttige werk' van de heer Van Schaick, die zich tot nu toe belangeloos heeft ingezet. „We zouden niet weten hoe we nu zonder hem verder moeten" aldus de heer Van Waes. AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM Datum: 22-04-'85. Bintje 50 mm opw. April '85, laten 22.00, bieden 21.80, slot 22.00. November '85, laten 24.00, bieden 23.00, slot 24.00. Mei '84. laten 16.00. bieden 15.90, slot 16.00. April '85, laten 29.20, bieden 29.00, slot 29.00. Stemming: mei '84: nauw. prijs» houdend, april '84: prijshoudend, april '85: prijshoudend. Openstaande posities: mei '84 min 227 is gew. 4095, april '84: min 441 is geworden 142, november '85: 277, april '85: plus 3 is gew. 1947. Omzet: april '84: 395 x 22.00, mei '84: 263, h.pr. 16.50; l.pr. 15.90; 1. zaken 37 x 16.00; april '85: 92; h.pr. 29.10; l.pr 28.60: 1. zaken 5 x 29.00. Geboren: Martine K. dv W. G. Kole en M. C. P. Bazen; Dennis, zv A. J. Weijers en J. A. de Dreu; Maarten, zv W. L. Lobberegt en C. C. de Nooijer; Ferdy, zv A. J. Dekker en W. P. Snoek; Ronnie, zv M. den Engelsman en C. E. Goetheer; Malou, dv R. Louws en E. J. P. Jacobse; Iman A. zv C. Vleugel en S. E. M. den Dekker; Nese, dv M. Aibayrak en Z. Albayrak; Johannes A. zv A. H. Moerdijk en C. M. Mol; Maria J. dv J. de Voogd en K. M. Oostdijk; Christiaan A. zv H. Hummel en I. Poel; Vincent, zv M. Schieman en J. P. Wisse. Getrouwd: Th. J. B. Raben en M. van Wel; P. C. Hage en P. H. A. Zweedijk; C. H. de Muck en M. van der Weijden; G. M. Kruitbosch en J. B. van Ruiten; C. A. Westdorp en C. E. Bakker. Overleden: E. Helder, 74 jr.; A. Tange, 66 jr. ev H. M. Potter; J. Manneke, 89 jr. wv J. J. Bazen; M. Vlaming, 84 jr. ev J. A. de Koek. Veilingen Bergen op Zoom Maandag 22 april. Aardappelen 8-13; kas- andijvie 1,70-1,80; Golden Delicious 30-1,30 Goudreinetten 30-46; Jonagold 46-1,34; as perges per ons 46-1,02; raapstelen 30-46; uien ongeschoond 2-9; bos uien 80; bos sjalotten 80; witlof 40-1.80; witte kool 30-37; spitskool 1,70-2,30; savooye kool 2,20-2,30; breekpeen 69; Conference 27-1,33; peulen 64-66; prei 50-1,20; rabarber 1,10-1,21; radijs 29-57; knolselder per kilo 95; tomaten 18 70- 22,80. PAARDENMARKT UTRECHT Op de paardenmarkt in Utrecht zijn maan dag 208 paarden aangevoerd. De prijzen luidden als volgt: (in gulden per stuk, slachtpaarden per kg geslacht gewicht) luxe paarden 2600-5000, werkpaarden 2150- 3200, oude paarden 1800-2800, 3-jarige 1675- 2825, 2-jarige 1525-2475, veulens 475-1400. hitten 700-1600, pony's 250-1100, oude slachtpaarden 5,50-7,00 en jonge slacht paarden 5,50-6,00. De handel was matig. AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM Datum: 22-04-'85. Bintje 35/50 mm opw. Laten: april '85 -, bieden -, slot 24.00; mei '84: laten 11.50, bieden 10.50, slot 11.50. Openstaande posities: april '84: 7, mei '84: 10. Groenteveiling Barendrecht Aardappelen, bintjes 11-19, eigenheimers 14-21, irenes 10-19, bloemkool 8 st 3.8Q-4.60, 10 3.70-4.20, 12 2.20-3.00, 15 1.70-2.40, bos- peen 2.90-3.10, champignons 90-1.30, Chine se kool 1.00-1.80. bos kroten 1.70-2.04, oes terzwammen 1.00-1.40, peterselie 85-1.32, postelein 5.20-5.80, prei 1.00-1.60, rabarber 1.23-2.14, selderij 7-31, snijbonen 8.90-9.80, spinazie 1.11-2.21, spitskool 2.40-2.90, uien bonken 11-14, grof 24-38, middel 26-41, drieling 13-30, geschoond 43-63, winterpeen 66, ijsbergsla 75-1.02, aardbeien 1.30-1.50, witlof kort 1 2.20-3.00, kort 2 90-2.50, lang 2 60-2.70, ten 40-1.50, radijs witpunt 86-90.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 17