partij tegen caramanolis eindigt onbeslist Goes scoort in tien minuten zes doelpunten VEEL BUITELINGEN BIJ RALLYCROSS IN RILLAND RON VAN DAM SCOORT EEN NEGEN itel voor HWP-jeugd leeuwse jeugd eindigt voorin Oefenduel STOPPER Voetbal- programma vanavond Nivellering Feyenoord wilt Petursson kwijt fansen trainer lij Schoondijke Zeeuws record Marleen Knoester Van Velzen Valkenswaard HSD op eigen veld naar forse nederlaag: 0-6 Clubscore Zaterdag eerste klas Zaterdag tweede klas Zaterdag derde klas Zaterdag vierde klas Zondag tweede klas Zondag derde klas Zondag vierde klas nico scheepmaker jIMSDAG 23 APRIL 1985 Blanchard prolongeert titel op het nippertje baar. Hij zocht van het begin de aanval en scoorde met links-rechtse combinaties vanuit het midden van de ring. Blanchard wist in feite niet wat te beginnen. De Amsterdammer liet zich verleiden tot het gevecht op halve afstand, een strijdwijze, die hem gezien zijn lengte van 1.97 in het geheel niet ligt. Toch kwam Blan- ROTTERDAM (GPD) - Petur Peturs son krijgt van Feyenoord geen nieuw contract meer aangeboden. Het hu ren van de IJslander, nog altijd ei gendom van het Belgische FC Ant werp, wordt na één seizoen in de Kuip afgedaan als „een miskleun". Meldt zich geen andere club voor de vleugelspits, die om privé-redenen weigert ooit nog naar Antwerpen terug te keren, dan gaat hij terug naar IJsland. Voorlopig is de IJslander de enige voetballer die Feyenoord zal afstoten. Alle andere spelers met aflopende contracten, kregen een nieuwe aan bieding. Troost tekende al voor drie jaar bij, Gullit, Been, Houtman en Hoekstra lieten tot nu toe niets van zich horen. Op versterkingen oriën teert de Kuip-club zich momenteel druk. „En we blijven op het vinke- touw zitten voor Erwin Koeman", aldus Fafié. Eerste divisie-topscorer Peter van Velzen (26) heeft maandagmiddag een akkoord bereikt over een tweejarig contract met het Waalwijkse RKC. De SVV-spits heeft in zijn contract bedongen dat hij na twee jaar tegen een gelimiteerd bedrag van 150.000 gulden naar een andere club kan vertrekken. OTTERDAM (ANP) - Het 29e gevecht van Alex Blanchard als prof is het zwaarste geweest lit zijn 6-jarige carrière als beroepsbokser. De 27-jarige Amsterdammer, die de afgelopen aren gewend was dat zijn tegenstanders meestal ver voor de limiet werden verslagen, moest zijn tweede gevecht tegen de Fransman Richard Caramanolis tot het uiterste gaan. Na aalf bikkelharde ronden mocht Blanchard zich nog steeds Europees kampioen noemen naar het was op het nippertje. tweede ontmoeting met Carama- olis, die op 28 mei van het vorig jaar Amsterdam zijn Europese titel aan anchard kwijtraakte door een zwa- knock-out in de zesde ronde, ein de onbeslist. De Engelse scheids- jchter Larry O'Connell (115-115) en et Spaanse jurylid Fernando San- iez-Vila (117-117) scoorden een onbe- ist terwijl het Luxemburgse jurylid irsene Knopp de partij met 117-116 ian uitdager Caramanolis gaf. oor een schamel decor van tweedui- >nd toeschouwers in het Rotterdam sportpaleis Ahoy', waaraan de ge- urtenissen op 11 februari in Amster- am bij het gevecht om de WAA-titel lissen Blanchard en de Canadees irry Reddick waarschijnlijk niet eemd waren, leverden de twee profs en keihard duel, waarin de Europese ampioen en de uitdager verscheide- malen in problemen waren maar aarin zich geen knock-down voor leed. llex Blanchard was duidelijk ner- eus, toen het gevecht om kwart over legen begon. De Amsterdammer had weken voor de ontmoeting te ken- ien gegeven erg op te zien tegen een lieuwe confrontatie. Caramanolis isd zich op de revanche voorbereid in liami bij de Amerikaanse trainer Jiuck Talhami. De Marseillaan was vergelijking met elf maanden tevo- tn in Amsterdam dan ook onherken- ERNEUZEN Wim Jansen wordt et volgend seizoen trainer van voet- ialclub Schoondijke. De Terneuzense fenmeester traint momenteel nog tweede selectie van Hoek. IDDELBURG Het toernooi voor eugdclubteams schaken is dit sei- «en chaotisch verlopen. Zo kon gis- eren de laatste ronde in de B-groep lot 16 jaar) niet worden gespeeld imdat Terneuzen ook meespeelt in landelijke finale schoolschaak, [aarvan zaterdag een ronde werd ;espeeld. de belangrijkste leeftijdscategorie de A-groep, waarin spelers uitko- nen tot 20 jaar deden slechts twee earns mee, namelijk Het Witte Paard Middelburg. Zowel in de thuiswed strijd als in de return in Middelburg laaiden de Zeeuws-Vlaamse spelers iet volle pond binnen en kunnen zich lampioen noemen, wat recht geeft op leelname in de landelijke competitie, uitslagen in de A-groep: Het Witte rd-Middelburg 3.5-1.5: 1 N. Dubbeldam - I.W. van Klaveren remise; 2 M. de Waal-W. leldof 1-0; 3 M. Andriessen-G. Bareman ■0; 4 N. Marquinie-D. Brouwer 1-0; 5 M. 'elleman-W. van Hattum 0-1. Middelburg- let Witte Paard 2-3: 1 H. W. van Klaveren- Dubbeldam remise; 2 W. Geldof-M. de faal 0-1; 3 P. de Vries-M. Andriessen emise; 4 W. van Hattum-N. Marqunie 0-1; 5 Brouwer-M. van Kampen 1-0. de B-groep (tot 16 jaar) moeten nog inkele wedstrijden worden gespeeld, waar- ilj Terneuzen de beste kansen heeft om de itel binnen te halen. Het gaat hier tussen terneuzen, Souburg, Het Witte Paard (Sas 'an Gent), De Zwarte Dame (Kruiningen(, Landau (Axel). In de C-groep (tot 13 jaar) s Terneuzen kampioen. Hier deden slechts We teams mee. De einduitslag: 1 Terneu- en 4-8, 2 Oostburg 2-6, 3 Vlissingen 0-0,5. 50RINCHEM Zondag waren de eeuwse jeugdrenners actief in Go- inchem. Opnieuw waren enkele eeuwen dicht bij een overwinning. belangrijkste uitslagen: 10 jaar: 4e Ri- lard v. Cadsand WvZws-Vl., 5e Mark Mar ias Theo Mi. 11 jaar: 5e Patrick Ridderbos heoM. 13 jaar: 5e Richard Siereveld Theo chard, die uit zijn hoek van trainer Erik van de Berg voortdurend aan wijzingen kreeg, enkele malen door met zijn linkse, een wapen waarvoor Caramanolis duidelijk respect toon de. De Fransman bleef echter komen omdat hij het achteruit boksen niet beheerst. De aanwijzingen uit de hoek sorteer den na zeven ronden eindelijk effect. Blanchard liet zich niet meer verlei den tot het lijf-aan-lijf-gevecht en bleef op afstand. Zijn langere reach sorteerde toen duidelijk effect en Ca ramanolis werd vaak getroffen. De Fransman redde zich door leunen en afklemmen. Daarbij kwamen enkele treffers beneden de gordel. Scheids rechter O'Connell vermaande de uit dager daar enkele malen voor. De inspanningen van de laatste drie van de twaalf ronden eisten hun tol. Voor Blanchard zag het er in de tiende ronde somber uit toen zijn rechter wenkbrauw bij een lichte botsing be gon te bloeden. In de hoek werd de wonde echter gedicht. Caramanolis haalde in de slotfase het initiatief terug en de laatste zes minuten moe ten een eeuwigheid voor de kampioen hebben geduurd hoewel hij, in de laatste minuut, nog wel enkele malen met links doorkwam. Alex Blanchard was uiteraard geluk kig met de prolongatie van zijn Euro pese titel. „Het was mijn zwaarste gevecht maar het publiek heeft nu kunnen zien, dat ik ook karakter heb". Gonny van Koert op weg om de proloog van de vrouwenwielerronde van Nederland te winnen. LEIDEN (ANP) - Gonny van Koert uit Nieuwkoop heeft maandagavond in Leiden de proloog van de Ronde van Nederland voor dames gewonnen. Over de 2,2 kilometer deed ze 3.08,00 minuten. Tweede werd Rita Timpers (Almelo) in 3.10.41. De derde plaats was voor Henny Top (Wekerom), die 3.10,55 nodig had. De officiële uitslag van de proloog van de Ronde van Nederland voor dames is: 1. Gonny van Koert (Nieuwkoop) 2,2 kilo meter in 3.08.99 minuten (gemiddelde snel heid van 41.91 km/uur); 2. Rita Timpers (Almelo) op 1,42 seconde; 3. Henny Top (Wekerom) op 1.56; 4. Eria Oomen (Schijn- del) op 1.67; 5. Petra de Bruin (Nieuwkoop; op 1.77; 6. Conny Meijer (Vlaardingenl op 1.87; 7. Roelien Hoogeveen (Coevorden) op 2.95; 8. Anneke Kroon (Den Haag) op 3.94; 9. Mieke Havik (Volendam) op 4.73; 10. Rebec ca Twigg (Vst) op 4.76; 11. Heieen Hage (Arnhem) op 4.92; 12. Linda van den Berg (Amsterdam) op 5.62; 13. Petra van de Stel (Wemeldinge) op 5.88; 14. Monique Kauf- mann (Den Haag) op 7.19; 15. Corrie Tim mermans (Den Bosch) op 7.61 Blanchard komt met links door en brengt Caramanolis even in de problemen. RILLAND Na één afgelasting en één halve wedstrijd, werd zondag op het Scheldecircuit in Rilland de eer ste volledige rallycrosswedstrijd verreden. Enkele deelnemers hadden moeite om op de baan te blijven. Lenie Hagenaars ging meteen al in de eerste rit over de kop. Verder in de wedstrijd werd zij gevolgd door Ron van Meeteren, Piet 't Gilde, Piet Wijkhuis en in de A-finale 13-1600 cc Jos Govaerts. In de 0-1300 cc waren de smaakma kers Sjacco Bliek, Joop van Holstein, Leo Francke en de gebroeders Saar- loos. Sjacco Bliek bleek de snelste in de A-finale te zijn. In de 13-1600 cc waren het de VW Golf-rijders Wil Ketelaars, Kees Hagenaars en Jos govaerts, die de andere rijders het moeilijk maak ten. Uiteindelijk werd Wil Ketelaars winnaar voor Kees Hagenaars, die Dick Maljers en de uit de B-finale gekomen Jan van de Laak voor bleef. In de Formule 11-1600 cc waren het wederom de Golf-rijders die de boven toon voerden. Fons Picavet ging met de eerste prijs en de snelste tijd van de dag naar huis. Siem van Hoeve werd derde voor de uit de B-finale gekomen Ad Luyks. In de hoogste klasse, waar in één finale 3 klassen aan de start kwamen, werd Kees Hoebeke winnaar voor Marcel van Hewe derde werd Peter Allewijn- se, en vierde Jef Eysacker. Marcel van Hee werd eindoverwin naar in de specialklasse en Jef Eysac ker ondanks zijn vierde plaats werd winnaar in de standaardklasse 16- 2000 cc. Standaardklasse 0-1300 cc: 1 Sjacco Bliek, 2 Joop van Holstein, 3 Wim Saarloos, 4 Leo Francke, 5 Sjaak Saarloos, 6 Gino Berg mans. Standaard 13-1600 cc: 1 Wil Ketelaars, 2 Kees Hagenaars, 3 Dick Maljers, 4 Jan van de Laak, 5 Jos Govaerts, 6 Patrik Prop. Standaard 16-2000 cc: 1 Jef Eysackers. Formule II: 1 Funs Picavet, 2 Pierre Be- sters, 3 Siem van Hoeve, 4 Ad Luyks, 5 Etienne van de Branden, 6 Jan van Treyen. Formule I: 1 Kees Hoebeke. 2 Peter Alle- wijnse. Specialklasse: 1 Mercel van Hee. DAF achteruitrijden: 1 Bart Feyen, 2 Theo Claassen, 3 Frans Jongenelen, "4 Rian van der Heyden, 5 Jan Biemans. Adrie Nijsse uit Arnemuiden is afge lopen zondag op een uitstekende zes de plaats geëindigd tijdens een inter nationale rallycross op het Eurocir cuit van Valkenswaard. In de klasse beneden 1600 cc waren twee Zeeuwen van de partij. Ko Koppejan uit Domburg moest in de tweede serie met een kapotte ver snellingsbak uitvallen. In deze klasse eindigde Eric Hendriks uit Gapinge op de tiende plaats. Bram van de Wege uit Axel tenslotte was deelnemer in de groep A en uiteindelijk klasseerde hij zich op de zesde plaats. VLISSINGEN - De opvallendste uit slag in vierde klasse D (heren) van de hockeycompetitie was de zware ne derlaag van HSD tegen Goes. HSD moest met diverse invallers aantre den, maar zag in eerste instantie toch kans zich goed te verdedigen. In de tweede helft waren echter tien minu ten fataal voor het team uit Zierik- zee. In die tien minuten scoorde Goes maar liefst zes doelpunten. De goals van Goes kwamen voor rekening van: Vincent Gielen (2), Cees Meijer (2), Bart van der Feen (1), Jules Geir- naerdt (strafbal). Door deze zege blijft Goes gegadigde voor de tweede plaats, evenals Vlis singen dat in Zundert de zwakke thuisclub geen enkele kans gaf. Toch speelde Vlissingen niet al te best wat mede zijn oorzaak vond in het slechte veld. Bart de Koning en Frits Wage- ner scoorden twee maal, en Otto- Pieter Banga, alsmede Pieter Elias elk eenmaal. Rapide (heren) komt in derde klasse D hoe langer hoe meer in moeilijkhe den. De roodwitten waren in Prinsen beek niet bij machte de thuisclub te TERNEUZEN Vanavond (dinsdag) speelt Tem. Boys een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Koewacht. De wedstrijd begint om 19.00 uur. VEENENDAAL Een aantal leden van de Stormvogel uit Vlissingen heeft in Veenendaal deelgenomen aan limietwedstrijden voor het NK 1985. In het 50-meterbad zwom Mar leen Knoester de 200 meter vrije slag in de Zeeuwse recordtijd voor adspi- ranten van 2.17.9, waarmee zij de 3e plaats behaalde. Ook op de 200 meter schoolslag deed zij het prima. Dit nummer werd gewonnen door Ariene Knoester voor haar zusjes Marleen en Arlette. Willem Jan Knoester werd tweede op de 100 meter schoolslag heren en oteerde op de 100 meter vlinderslag de goede tijd van 1.04.6, waarmede hij net buiten de prijzen viel. Op de schoolslag noteerde Knoester een tijd van 1.12.3. Berjan Comelissen noteer de 1.11.3 tegen Willem-Jan 1.12.3. weerstaan. Binnen vijf minuten was het 2-0 voor Prinsenbeek. Tien minu ten na de thee werd het 3-0, maar daarna gingen de partijen gelijk op. De eer voer Rapide werd door Joep Fassaert gered. Eindstand 3-1. In de wedstrijd Cadetten-Middelburg bleef de stand tot vijf minuten voor het einde dubbelblank. Toen werd een strafcorner Middelburg noodlot tig. Het team uit Breda scoorde en behaalde daardoor twee zeer kostba re punten. Middelburg-doelman Rob de Koneng was de uitblinker in dit duel. Hij stopte onder meer een straf bal. Een fraaie prestatie verrichtte Olym- pia door in Terneuzen het leidende Dordrecht zijn eerste nederlaag te bezorgen. De winnende treffer van Maarten de Heus in de tweede helft was zeer verdiend. Bij de dames kon Rapide in derde klasse D geen vuist maken tegen Voorne. Het door invalsters verzwak te Rapide wist de score beperkt te houden tot 0-2, mede door zeer goed keepwerk van Chris van de Broucke. Vlissingen-dames stelden zich geheel veilig door thuis het zwakke Baren- drecht, dat nog zonder punten is, met 2-0 te kloppen. De beide doelpunten kwamen van de stick van Antoinette Mijnlieff. Goes kwam in de uitwedstrijd tegen Forcial niet verder dan 0-0 en dat was vooral te wijten aan het niet-benutten van de vele fraaie kansen die men zich schiep. Het gelijkopgaande spel lever de toch een goede match op. Het verlies van dat ene kostbare punt bracht HSD dichterbij. In Ouden bosch kraakte HSD namelijk de thuisclub met 11-0. Topscoorster was Jolanda Kraaijeveld, die maar liefst zeven maal het doel trof. De Olympia-dames speelden op eigen veld tegen Middelburg. Het werd 1-0 door Yvonne Koole. Nog voor rust kwamen de gasten op 1-1 door Tjitske Buitendijk. Halverwege de tweede helft werd het 2-1 voor Olympia door Wienanda Delzenne en dat betekende een overwinning voor de Zeeuws- Vlaamse dames. USSINGEN Ron van Dam was d afgelopen weekeinde de absolute itblinker in de kampioenswedstrijd 2) tegen Sluiskil. De Vlissingen- )eler scoorde in het laatste kwartier we keer met het hoofd en hielp zijn loeg daarmee aan het kampioen- ihap. Het mag dan ook geen be- reemding wekken, dat Van Dam een laats in het sterrenteam heeft gekre- i' De vleugelverdediger werd voor n goede optreden zelfs beloond met e® negen. Overigens moet gezegd orden, dat Van Dam dat cijfer niet "een aan zijn twee fraaie goals te nken heeft, maar ook omdat hij n directe tegenstander bijna voile 's aan banden legde, oor de achterste en middelste lijn 'an het PZC-sterrenelftal dienden ach voldoende kandidaten aan, maar Kt aanbod van de aanvallers was bedroevend laag. Slechts Ronald van Oeveren (Zierikzee) behaalde een Kht, de rest scoorde lager. We hebben «ze week daarom gekozen voor '•echts twee spitsen en vier midden velders. cijferwaarderingen waren als volgt: Oostkapelle: Jaap Pijnenburg 6, Jos Staps Trans Pattenier 6, Klaas van Belzen 6, ™gêne Fagg 8, Ronald Mesu 7, Peter «oenewegen 6, Stoffel Schipper 8, Jan nes de Jonge 6, Ad Poortvliet 7, Peter verburg 7. Arnemuiden: John Jasperse 6, Henk de Nood 6, Kees de Ridder 7, Rinus van Belzen 6, Wim Davidse 6, Jacco Oosterling 7, Chris Schroevers 6, Paulus Poortvliet 6, Adrie van Belzen 6, Lieven van Belzen 6, Leo de Nooijer 5. Hoek: Nico Knol 7, Jan Hamelink 7, Peter Hamelink 7, Jan Meerstens 6, Ko Neels 6, Jack Caluwé 6, Patrick Orlans 6, Jean- Pierre Hubregtsen 7, Mark van Vugt 6, Guido van Boom 6, Jan de Block 6. AZW: Jan Roose 7, Jan Tilgenkamp 6, Johnny Spaans 7, Frank van Drongelen 6, Dick Schuitvlot 5, Nico Bouwman 6, Rinus Scheele 6, Theo Hanny 6, Wim van Lange- velde 5, Gerard Maas 7, Jan de Pooter 6. Bruse Boys: Steef van de Velde 7, Klaas Verspoor 6, Jaap van den Berge 6, Fred van den Berge 6, Wim van Dijke 6, Jeroen Hoep 5, Abby Duinhouder 6, Jan Minnaart 6, Peter Coppoolse 6, Jakob van den Berge 7, Tonny van den Berge 7. Yerseke: Leo Westdorp 7, Niek Moerland 5, Wies Boone 6, Jan Griep 6, Bram Zuidweg 6, Hans Zoetewefj 5, André Nieuwenhuijze 6, Wim Zoeteweij 6, John Vette 6, Kees de Smit 7 en Leo van Ast 6. Vlissingen: Hans de Roover 7, Ron van Dam 9, Jaap Meerman 7, Ruud Cornelis 6, Taco van de Velde 7, Rob van Splunder 6, Huib Meerman 6, Frans Schaap 7, Peter Damen 7, Eric Aarden 7, Rob Baljeu 6. Sluiskil: Patrick Wauters 7, Fons de Brou wer 7, Johnny Schelfhout 8. Ronald Bree- poel 7, Dennis de Bruijne 8, Herman Save- nije 8, Eddy van der Hooft 7, Paul van Kouteren 7, Peter van Kouteren 7, Paul van der Hooft 7, Peter Zwart 7. Middelburg: Johan Dijkhuizen 7, Cees Jel- lema 7, Ron Osselaar 6, Kees van der Sluis 6, Gijs Baan 6, Hans de Nooijer 7, Wim Dekker 6, John Livramento 6, Chris Mou- thaan 6, Edwin Leynse 6, Daan Eikenhout 6. Breskens: Rob Gruben 7, Tonnie van Voo- ren 7, Willy de Jaeger 7, Robbie Faes 6, Ronny de Ruysscher 6, Robbie de Muynck 7, Rudy Snouwaert 7, Camiel van Rattinge 6, Jan de Lobel 7, Harry Riemens 6, Johan van Leeuwe 7. Zierikzee: Peter Noorddijke 7, Wim van der Maas 6, Patrick de Broekert 7, Dolf Roks 8, Marco van Oeveren 7, Wim Overweel 6, Kees Verkaart 8, Frans Tromper 7, Eric Berrevoets 7, Jan Leen Boot 7, Ronald van Oeveren 8' en Bart Helbers 8'. Het is niet onmogelijk dat de topposi tie van Ronald Hoekman aan het eind van de competitie toch nog wordt bedreigd. De Zeeuwse topsco rer van dit moment (met negentien treffers) had wekenlang een straat lengte voorsprong. Maar de spitsspe- ler van Krabbendijke komt nauwe lijks meer tot scoren en is dus nog lang niet zeker van de eerste plaats. Zijn voornaamste concurrent is na het afgelopen weekeinde Hugo Crucq. Nieuwland speelde zaterdag in de uitwedstrijd tegen VCK een schitte rend duel en won tenslotte met 6-4. Hans de Roover (Vlissingen) Johnny Schelfhout (Sluiskil) Ron van Dam Willy de Jaeger Eugene Fagg (Vlissingen) (Breskens) (Oostkapelle) Dennis Stoffel Herman Kees de Bruine Schipper Savenije Verkaart (Sluiskil) (Oostkapelle) Sluiskil Zierikzee Ronald van Oeveren Jakob van den Berge (Zierikzee) Bruse Boys) Vier goals kwamen op naam van Hugo Crucq, die daardoor op een totaal van zestien kwam. Met een achterstand van drie doelpunten op Ronald Hoekman is er nog alles mo gelijk. De Zeeuwse ranglijst ziet er als volgt uit: 1 Ronald Hoekman (Krabbendijke) 19; 2 Hugo Crucq (Nieuwland) 16; 3 Boudewijr. van Craenenbroeck (Clinge) 14; 4 Mark de Kunder (Tern Boys) en Jan Blok (Wol- faartsdijk) 13; 6 Peter Verburg (Oostkapel le) en Jakob van den Berge (Bruse Boys) 12; 8 Fonny Verstraeten (Axel), Ronald Bun (Vogelwaarde), Jan de Zwarte (Zaamslag), Bert Riemens (Serooskerke) en Piet Goed- bloed (Veere) 11; 13 Frans Schaap (Vlissin gen), Piet de Koeijer (Hoek), Jan Riemens (Serooskerke) en Theo Warrens (HW). 1 Rozenburg 44,2 Vlissingen 43,3 Spij kenis- se 40, 4 HVV, Noordwijk, Nieuwdorp en Veere 39, 8 Kozakken Boys 38, 9 Oostkapel le 37, 10 Serooskerke en Everstein 36. 1 Mart van der Plas (Quick Boys) 16,2 Peter Verburg (Oostkapelle) 12, 3 Rini van Trigt (NSW), Cees Vlug (Spijkenisse) en Philip de Haan (Kozakken Boys) 10, 6 Niels van Hamburg (Spijkenisse) en Bert Hooyer (Zwart Wit) 9. 1 Peter van Rooten (Heukelum) 15, 2 Rinus de Nooyer (Rozenburg) 14,3 Bert Verschoor (Altena) 13, 4 Jakob van den Berge (Bruse Boys) 12, 5 Jan de Jong (Everstein) 11, 6 Piet de Koeijer (AZW) 10. 1 Mark de Kunder (Tem Boys) 13, 2 Jan de Zwarte (Zaamslag), Piet Goedbloed (Veere) en Bert Riemens (Serooskerke) 11, 5 Kees de Graaf (Dinteloord) en Jan Riemens (Serooskerke) 10. 1 Ronald Hoekman (Krabbendijke) 19, 2 Hugo Crucq (Nieuwland) 16, 3 Jan Blok (Wolfaartsdijk) 13, 4 Ad Nijland (Meeuwen) 10, 5 Ronald de Jonge (Nieuwdorp) en Rien Vroegop (Smerdiek) 9. 1 Frans Schaap (Vlissingen) 10, 2 Erik Aarden (Vlissingen) 8, 3 Ed Gagliardi (Noad) 7, 4 Willem van de Broecke (Bres kens), Gerrie Eikenhout (Vlissingen) en Jan Leen Boot (Zierikzee) 6. 1 Boudewijn van Craenenbroeck (Clinge) 14, 2 Verio Emerenciana (Baronie) Tonnie Vriens (Divo) en Jos Antes (Gastel) 10, 5 Rob Swaans (Roosendaal) 7. 1 Fonny Verstraeten (Axel) en Ronald Bun (Vogelwaarde) 11,3 Theo Warrens (HW) 10, 4 Kees van Siegem (Noormannen) 8, 5 Ron Roosevelt (RCS), Stanny Soulimans (Hoofdplaat), Harrie Kint (Hontenisse), Frans Verhees (Vosmeer) en Albert Emeleer (HW) 7. AJAX-FC GRONINGEN 1-3 SPARTA-FEYENOORD 3-1 PEC ZWOLLE-PSV 1-1 Dat soort dingen dus. Maar je kunt deze uitslagen natuur lijk ook van de positieve kant bekijken. Dan zegje dus niet: het voetbal gaat steeds meer bergaf waarts, onze zogenaamde top clubs zijn niet eens meer in staat van de subtopclubs en de degra datiekandidaten te winnen, maar je zegt: eindelijk hebben we bereikt wat we altijd hebben willen bereiken, een soort Engel se competitie, waarin het de ge woonste zaak van de wereld is dat de topclubs zo nu en dan in het zand bijten tegen een zoge naamd onaanzienlijke club. Ty pisch Engels! Dat maakt de com petitie daar ook zo boeiend, daarom blijven de toeschouwers komen, want de wedstrijd is voor de aftrap nooit beslist! Je noemt zoiets dus niet „nivelle ring", want dat klinkt niet pret tig, maar je zegt gewoon dat alle clubs even goed zijn geworden, dat de kleintjes zich hebben op getrokken aan de grote jongens, dat er nu sprake is van een „open strijd", en dat je niet gek op moet kijken als Ajax de vol gende keer weer eens van Gro ningen wint, en Feyenoord mis schien wel van Sparta! Dat is voetbal!, zeg je dan. Het vervelende is alleen, dat je bij tijd en wijle de sterke indruk krijgt dat PEC Zwolle niet even goed is geworden als PSV, maar PSV even slecht als PEC Zwolle. En FC Groningen niet beter dan Ajax, maar Ajax slechter dan FC Groningen, en trouwens ook slechter dan Ajax. Hoewel, dat is ook maar een deel van het verhaal, want zoals Gro ningen zondag tegen Ajax voet balde, is het wel degelijk een topclub in wording, ook al ont popte Ajax zich gaandeweg de wedstrijd als een topclub in ver wording. Nogal wat Ajacieden lopen tegen zichzelf te voetbal len, en mogen zich dan nog ge lukkig prijzen dat zij zelf uit vorm zijn, anders zouden ze ook nog door zichzelf overklast wor den. Met name de twee jeugd- sterren, Marco van Basten en Gerald Vanenburg, komen zich zelf voortdurend tegen en weten zichzelf niet of nauwelijks meer te passeren. Soms verdenk ik hen ervan dat ze te veel met de bal kunnen en daardoor verge ten zijn dat je maar een paar dingen met de bal hoeft te doen, en dat dat vaak de simpelste dingen zijn. Twee spelers van FC Groningen zou ik hen ten voorbeeld willen stellen: Erwin Koeman en Johan Neeskens. Koeman speelde een vorstelijke wedstrijd, overzag el ke situatie onmiddellijk, was niet van de bal te krijgen, durfde passes aan over 40 meter, waar van je nooit het idee had dat het verre trappen waren zoals die van Ronald Spelbos, en terwijl hij op het middenveld alles re gelde zoals Jantje Peters dat vroeger bij AZ'67 deed, was hij nog de gevaarlijkste man ook van FC Groningen. Hij scoorde eenmaal, dwong Galjé een keer tot een knappe redding die McDonald de gelegenheid bood zijn tweede doelpunt te maken, en hij was nog enkele keren met schoten en kopballen dicht bij een doelpunt. Ik kan me voorstellen dat Ajax hem ruilen wil voor een Ajacied, maar dan liever voor Harmsen dan voor Rijkaard. En Johan Neeskens liet als laat ste man zien dat snelheid van handelen en vastberaden ingrij pen niet ten koste hoeven te gaan van de zuiverheid en het balbezit. Erwin Koeman en Jo han Neeskens maakten de in druk dat zij iedere spelsituatie, als was het een blauwdruk en waren zij architecten van profes sie, in één oogopslag konden overzien, terwijl je van Vanen burg en Van Basten de indruk kreeg dat ze elke keer opnieuw in de war raakten van al die lijntjes en streepjes op de blauw drukken die hen onder de neus werden geduwd. Dat was geen vrolijk gezicht, zeker niet voor het Nederlands elftal. Met Oostenrijk voor de boeg. En we zullen toch echt moeten winnen en goals moeten scoren. Het beste lijkt me dat Oranje met een viermansvoor hoede aantreedt met van rechts naar links Sanchez Torres, Rob McDonald, Kenneth Brylle en Halvar Thoresen. VLISSINGEN Vanavond (dinsdag) speelt een aantal Zeeuwse clubs een inhaalduel. In de tweede klas van het zondagvoetbal wordt een bijna volle dige competitieronde afgewerkt. Alle duels ook die in de lagere klassen beginnen om 19.00 uur. Het volledige programma voor van avond luidt: Vlissingen-Breskens; Sluiskil-Internos; Veerse Boys-Ta- xandria; Virtus-NOAD en Dosko- Boeimeer. In de derde klas (zaterdag voetbal) wordt de wedstrijd Kloetin- ge-Tholense Boys gespeeld. In de vier de klas (zondag) speelt Vosmeer een uitwedstrijd tegen Kruisland. Voor het Walchers kampioenschap staan de volgende ontmoetingen op het programma: Meeuwen-Arnemui den; Oostkapelle-Veere; RCS-Seroos- kerke en Middelburg-Zeelandia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 15