Uitblinker Hans Bruynzeel grijpt naast biljarttitel Nieuwe lokatie uitgifte methadon Middelburg Ontslagen voorzitter NV Zeebad wijst beschuldiging van de hand \OTELS, CAMPINGS EN CON \agenda T oeristenbelasting Hervormde jongeren uit Zeeland brengen bezoek aan DDR Doe-het-zelf apparatuur gestolen in winkel Goes AANDEELHOUDERS ZETTEN COMMISSARISSEN AF Onfris Peter Fancken werd Watchers kampioen tafeltennis Zomeravondvoetbal in Middelburg Schildersbuurt Noord Vlissingen vergadert Rommelmarkt Julianakorpsen in Middelburg Rommelmarkt van Middelburgse scholen Bijeenkomst Middelburg over diverse insecten Open avond fotoclub Open Hof Vlissingen Activiteiten in 'De Paraplu' Bachten Komme houdt volleybaltoernooi in Vlissingen ISDAG 23 APRIL 1985 aardering voor toeristisch ctieplan in Middelburg IdDELBURG - Grote waardering had de gemeenteraad van Middelburg maandagmiddag [or de nota 'Toeristisch-recreatief beleid' in Middelburg. De nota, met een begeleidend Itieplan' gaat in op de mogelijkheden op korte en lange termijn om in Middelburg het Irisme te verbeteren. Nadruk ligt daarbij op verbetering van de hotel- en kampeeraccom- fdatie en op het uitbouwen van het congres- en vergadertoerisme in de Zeeuwse hoofdstad. schillende fracties gingen be- Liwend op de nota in. J. Korstanje IdA) zei het jammer te vinden dat bedrijfsleven weinig animo toont i bijdragen te leveren aan de VVV. onderschreef de opmerking in het Lort dat Miniatuur Walcheren et worden 'verlevendigd' en hij leg zich af of bij het eventueel uiseren van een Japanse Tuin in Iddelburg geen subsidie uit Japan i worden verkregen. Burgemeester ip. A. Wolters antwoordde al blij te i als Japan het ontwerp zou willen leren. [vrouw J. van Dijk-Sturm (VVD) [itte eveneens voor een beter sa- Inspel tussen gemeente, bevolking bedrijfsleven. Ze waarschuwde Itnwel, dat de gemeente geen con tent mag worden van de Middel- ■rgse horeca-ondernemingen. Re latiegedeputeerde J. Vente vogel |rd verweten, dat hij zich wel actief let voor verbetering van de positie Vlissingen, maar dat hij voor Itwikkeling van het toeristisch pro- |lit in Middelburg weinig belangstel- 1 toont. Mevrouw Van Dijk vroeg |h af of het feit dat de gedeputeerde Jïlissingen woont daar wellicht mee (maken zou kunnen hebben... Ten- |tte opperde zij de mogelijkheid om Vleeshal in Middelburg om te een tot een lunchcafé annex expo- lierruimte, naar voorbeeld van les. Burgemeester Wolters gaf haar Iter te verstaan, dat de gemeente wei van Middelburg al in het verle- de koers voor De Vleeshal heeft [gestippeld. i;CDA liet bij monde van de heer A. jnenburg weten de aanbevelingen het rapport in grote lijnen te Iderschrijven. Wel vreesde hij dat de polking van Middelburg wat min- vriendelijk zal worden tegen de [risten als hun aantal drastisch zal Ijgen. [Luitwieler (SGP/RPF/GPV) drong aan op een grotere betrokkenheid van het bedrijfsleven bij de VVV. Het bevorderen van sport en spel mag 'de viering van de zondag naar bijbelse maatstaven' niet in de weg staan, zo zei hij. J. van Dijk-Sturm Progressief Middelburg vond dat eerst een onderzoek moet worden ingesteld naar randvoorwaarden en de criteria die voor de uitwerking van de nota zouden moeten gelden. Een hoge prioriteit legde hij bij de bouw van een nieuw zwembad. Volgens bur gemeester Wolters is die wens even wel 'niet reëel'. W. Ovaa van D'66 pleitte tenslotte opnieuw voor een onderzoek naar het openstellen van winkels op zondag. Burgemeester Wolters kan hem mee delen, dat daarover gesprekken wor den gevoerd met het ministerie van economische zaken. „Maar de winke liers zelf moeten ook wel willen", zo waarschuwde hij. De grootst mogelijke meerderheid van het CDA is tegen de invoering van toeristenbelasting. PM liet zich vóór toeristenbelasting uit. D'66 is er op dit moment tegen. De tegenstan ders vinden dat het aantal overnach tingen in Middelburg nu nog zo klein is, dat de kosten van inning niet opwegen tegen de baten. Maar als het aantal overnachtingen in Middel burg zal toenemen, wordt invoering van toeristenbelasting volgens ver schillende fracties wél de moeite waard. Burgemeester Wolters stelde in zijn beantwoording, dat vooral zal worden geprobeerd om Japanse en Ameri kaanse toeristen naar Middelburg te lokken. De eerste groep is interessant met het oog op de historische en tegenwoordige banden tussen Middel burg en Nagasaki; de tweede groep in verband met de vestiging van het Roosevelt-studiecentrum in Middel burg. Verder liet de heer Wolters zich nog ontvallen, dat hij het een slechte zaak vindt dat het Middelburgse zwembad Poeledaele op koninginnedag geslo ten is. „Als wij bij toeristische attrac ties alleen kijken naar de werktijden van ambtenaren, schieten wij als toe ristenstad tekort", zo zei hij. RINUS HOONDERT DISTRICTSKAMPIOEN KADER 38/2 DDELBURG - Molenwater, 9.30-17 Miniatuur Walcheren. ISSINGEN - Bachten Komme, 1-21.30 uur; Contactavond soos landicapten. ÏRGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: ie world according to Garp, 12 jr.; ixy II, 20 uur: De eerste keer is het kerst, 16 jr.; ïem'Actueel I, 20 uur: Wildschut, 16 WEMELDINGE Enkele uren nadat hij in Wemeldinge districtskampioen kader 38/2 geworden was kwam Eti- nus Hoondert van de biljartvereni ging DOS Ovezande tot een uitspraak die van een kersvers kampioen aller minst verwacht zou worden: „Ik ben toevallig kampioen geworden. In dit toernooi was eigenlijk maar één deel nemer die werkelijk kader kon spe len, de rest bestond uit figuranten. En die slachtten in dit kampioen schap elkaar af, waardoor ik tenslot te met de meeste punten eindigde", zei Hoondert in zijn nabeschouwing. Met die ene echte kaderspeler doelde Hoondert op Hans Bruynzeel van On- da Krabbendijke. In dit districtsge- beuren keek Hans Bruynzeel tegen een enorme handicapt aan: waar hij zelf pas na 280 caramboles zijn partij en kon beëindigen lag voor de overige deelnemers de finish na veel minder 'treffers'. Tonny van Iwaarden en Jo Alleijn zaten nog in de dubbele cijfers (140 en 100), Willem Sandee, Rinus Hoondert, Piet Doene (ingevallen voor de op het laatste moment afge melde Rob de Buyzer) en Piet Raas zaten bij 90 caramboles al in de prijzen en Jo Walhout zelfs al bij 80. Met Sjaak Walhout op kop (9 punten) en Hans Bruynzeel en Rinus Hoon dert daar vlak achter kwam er een erg fraai slot aan dit door de biljartvereni ging Wemeldinge voortreffelijk geor ganiseerde toernooi. In dit slotronde deed Piet Raas Sjaak Walhout de das om, won Rinus Hoondert van Piet Doene en kwam Hans Bruynzeel te gen Willem Sandee niet verder dan remise. In een overigens schitterende partij (280-90) die slechts twaalf beur ten in beslag nam, maar Bruynzeel met een moyenne van 23.33 toch geen toernooiwinst bracht. Hans Bruynzeel was de grote man in dit kampioen schap, maar Rinus Hoondert werd de titelhouder. Eindstand in Wemeldinge: 1 en kam pioen Rinus Hoondert DOS Ov. 10- 4.70-28; 2 Hans Bruynzeel ONDA Krabbendijke 9-14.50-76; 3 Sjaak Wal hout OKK '77 Kattendijke 9-4.00-18; 4 Piet Raas LBV Lewedorp 8-5.66-33; 5 Piet Doene TOG Kortgene 7-4.19-27; 6 Willem Sandee HBC Heinkenszand 5-5.39-34; 7 Tonny van Iwaarden ON DA 4-6.60-35; 8 Jo Alleijn VEG/ABV Souburg 4-4.84-28. MIDDELBURG FC Laurens staat met zeven punten uit vier wedstrij den aan de kop van de zomeravond voetbalcompetitie in het rayon Mid delburg. Combinatie en Streekschool I volgen op één punt, maar dit duo speelde ook een wedstrijd minder, die bij winst omgezet kan worden in een leiderspositie. Middelburg Zuid en FC Total zijn de hekkesluiters; beide ploegen hebben nog maar één punt bijelkaar gespeeld uit respectievelijk vier en vijf wedstrij den. De uitslagen van de vorige week gespeelde wedstrijden zijn: Streekschool II - Dauwen- daele 1-3, Kraaien - Middelburg Zuid 8-1, Sport Time - FC Dorst 2-1, Combinatie - FC Total 5-0, Koper Galjoen - Streekschool I 0-6, FC Laurens - Torna 2-0, Sport Time - Middelburg Zuid 8-0, FC Dorst - FC Dau- wendaele 2-1, Streekschool II - Torna 0-3, Koper Galjoen - FC Laurens 0-4, Kraaien - Total 2-2. De stand is: FC Laurens 4-7, Combinatie 3-6, Streekschool I 3-6, Kraaien 5-6, Sport Time 5-6, FC Dorst 5-5, FC Dauwendaele 4-4, FC Torna 4-4, Koper Galjoen 5-4, Streekschool II 5-2, Middelburg Zuid 4-1, FC Total 5-1. Het wedstrijdprogramma is, vanavond, dinsdag 23 april, 18.45 uur Kraaien - Streekschool I, Combinatie - FC Laurens, 19.45 uur Koper Galjoen - Torna; woensdag 24 april, 19.00 uur: Middelburg Zuid - Streekschool II, Total - FC Dauwendaele; donderdag 25 april, 19.00 uur: FC Dorst - Torna, Sport Time - Streekschool I; vrijdag 26 april, 19.00 uur: Combinatie - Koper Galjoen, Kraaien - FC Laurens. VLISSINGEN Het comité Schil dersbuurt Noord in Vlissingen houdt donderdag een openbare vergadering in de Jan Ligthartschool in Vlissin gen. De vergadering begint om 20.00 uur. De agenda vermeldt onder meer de enquete over de 'ribbels' in de Hendrick Vroomlaan, de openstelling van de Hercules Segherslaan en ver slagen van de werkgroep Fortress, de redactie van De Buurtschilder en het Woonlastenkomitee. 20 uur The Beverly GEMEENTERAAD AKKOORD nem'Actueel II Us Cop, a.l.; ïem'Actueel III, 20 uur: Under the leano, 12 jr. )ES - grand, 20 uur: Body double, jr. LIST - De Koning van Engeland, uur: City Heat, 12 jr.; 20 uur: An icer and a gentleman, 12 jr.; 20 uur: oadway Danny Rose, 12 jr.; 20 uur: lisjes met een ruim inkomen, 18 jr. DDELBURG - Meccano, 20 uur: vecento II. iSTBURG - Ledel, 20 uur: Forbid- n, 18 jr. (RNEUZEN - Luxor, 20 uur: Mis- ig in action, 12 jr.; 20 uur: Hot ibblegum dikke liefde, 12 jr. ISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: verly Hills Cop, a.l.; ïambra II, 20 uur: Amadeus, a.l. tentoonstellingen ÜEL- Galerie Slijkdreef, 10-18 uur: Leningen voor kinderen van Gitte )ee. ÏRGEN OP ZOOM - Markiezenhof, ■17 uur: Werken Marinus Schipper n 1/9) en schilderijen van nieuwe alisten (t/m 15/5), Stichting Etcete- werken van Rietje van Nunen. )MBURG - Zeeuws Biologisch Mu- am, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen eken.... en vinden in Zeeland'. ATS - Galerie Zwaluwenhof, 14-18 werken van Piet van 't Hageland. IDDELBURG - Zeeuws Museum, 17 uur: 'Piranesi en Rome' (stads dichten); Zeeuws Kunstenaarscen- am, 11-16 uur: 'Restauratie am- lcht' Kunstuitleen (Kuipersport), ■30-17 uur: gouaches van Bert Nee- ai De Vleeshal, 13-17 en zon. 14-17 tt: Installatie Wocks van Urbain alkers. OST-SOUBURG - Bibliotheek, ■30-17.30 uur: fototentoonstelling. ERNEUZEN - Hal Stadhuis, 8.30-12 13-16.30 uur: lino's van Jan van eem. ÜSSINGEN - Stedelijk Musxeum, '12.30 en 13.30-17 uur: 'De klepper ePt niet meer'; ePtielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: 'Positie levende reptielen, amfibieën insekten. ZENDIJKE - Museum, 10-12 en 30-17 uur: 'Het waterschap over de '®zen heen'. MIDDELBURG - Zonder discussie stemde de gemeenteraad van Middel burg maandag in met het voorstel van burgemeester en wethouders om het op te richten methadonverstrek- kingspunt in Middelburg te huisves ten in het pand Herengracht 50. Aan vankelijk was het college van b en w van plan om het pand Dam 41 hier voor aan te wijzen, maar planologi sche en financiële redenen deden het college uitzien naar een ander onder komen. Ook het voorstel om het gebouw van de voormalige openbare bibliotheek (Molstraat 13) in Middelburg aan te kopen, ontmoette weinig weerstand. Op vragen van de SGP cs-fractie deelde wethouder M. Vinke mee, dat de onderhandelingen met de Stich ting Welzijn Ouderen Middelburg wel licht spoedig kunnen worden afge rond. De SWOM wil het pand aan de Molstraat huren. Eveneens zonder woordenwisseling stemde de raad in met het plan om de loodsen en terreinen van de busmaat schappij ZWN aan de Trompstraat in Middelburg aan te kopen. Aanvanke lijk had het college gehoopt op een rijkssubsidie. Nu die achterwege blijft betaalt Middelburg de transactie uit eigen middelen. De ZWN verhuist naar het industrieterrein Arnestein; aan de Trompstraat kunnen wonin gen worden gebouwd. Het buizenrecyclingbedrijf A. Boone uit Veere mag op industrieterrein Ar nestein een perceel van 4000 vierkan te meter kopen om in de buitenlucht de betonnen ommanteling van buizen met pneumatische sloophamers te Het diamanten ectpaar Joosse uit Middelburg MIDDELBURG - De heer J. Joosse en mevrouw J. Joosse-Tatenhove vierden maandag hun zestigjarig huwelijk, 's Morgens kregen zij in hun woning aan de Gerbrandylaan in Middelburg bezoek van het Mid delburgs burgemeestersechtpaar, de heer en mevrouw Wolters. Het gelukstelegram van koningin Bea trix was toen al binnen. De heer en mevrouw Joosse - hij is 82, zij 84 jaar - hebben het grootste deel van hun leven doorgebracht op het boerenbedrijf. Voor de oor log waren zij jarenlang 'in dienstbe trekking' op de boerderij Muiwerl bij Vrouwenpolder. Vlak voor de oorlog kregen ze de beschikking over het Hof Anna Geertruida tus sen Veere en Vrouwenpolder. Bom bardementen en de daaropavolgen- de inundatie vernielden de hofste de al na enkele jaren. Nadat het echtpaar Joosse de wijk had geno men naar een noodboerderij, be landden ze na de oorlog in 't Hof Schellach, net buiten Middelburg. Dat hebben ze tot aan 1963 be heerd. „We hadden geen opvolger, dus we vonden het moeilijk om op het laatst nog veel geld in het bedrijf te investeren. En investeren moest je wel, want de mechanisatie rukte op. Op een bepaald moment heb ben we toen maar besloten om de hofstede te verkopen", zegt de heer Joosse. De min of meer verplichte uittre ding uit het boerenbedrijf knaagt af en toe nog steeds aan hem. Com pensatie vond hij evenwel in het tuinieren; eerst in de grote achter tuin van hun woning aan de Nieu we Vlissingseweg in Middelburg, maar ook nu nog tuiniert de heer Joosse graag in zijn tuintje van het bejaardencomplex. Ook een groot aantal andere tuintjes, van bewo ners die niet meer in staat zijn om te tuinieren of die daar gewoon geen zin in hebben, worden door de heer Joosse prima onderhouden. De gezondheid van beide echtelie den is nog redelijk goed. De heer Joosse rijdt nog steeds auto. Vooral voor zijn vrouw, die nog maar moei lijk te been is, is dat een uitkomst. Per auto bezoeken ze regelmatig hun vier dochters, die allen op Walcheren wonen. Naast die vier dochters, heeft het echtpaar Joosse tien kleinkinderen en vijf ach terkleinkinderen. Het zestigjarig huwelijk werd ge vierd met een receptie in één van de zalen van de Middelburgse Ge- tuigeniskerk. Velen kwamen het jubilerende echtpaar daar felicite ren. MIDDELBURG - Een groep hervorm de jongeren uit Zeeland brengt deze zomer een bezoek aan de DDR. Dat is een resultaat van een bezoek dat een projectgroep van de Provinciale Her vormde Jeugdraad (PHJR) verleden jaar aan Oost-Duitsland heeft ge bracht. Er zijn contacten gelegd met de Evan gelische Kirche in de DDR. Bedoeling van het bezoek van de Zeeuwen is een beter inzicht te krijgen in de weder zijdse leefsituaties. De projectgroep van de jeugdraad, onder leiding van Thea Landman, is van plan aan duur zame contacten te werken. Zo worden ook voor 1986 bezoeken voorbereid. MIDDELBURG - De Julianakorpsen in Middelburg houden zaterdag (27 april) de jaarlijkse rommelmarkt in en rond molen De Hoop aan het Vlissings Bolwerk. Een jaar lang zijn er aller hande goederen verzameld, die zater dag vanaf acht uur 's morgens te koop worden aangeboden. MIDDELBURG - De openbare lagere school De Westburch en de openbare kleuterschool De Westhof houden za terdag 27 april een rommelmarkt en een kledingbeurs in het schoolge bouw aan de Beneluxlaan in Middel burg. De rommelmarkt begint om tien uur, een half uur later wordt er een veiling gehouden van tweedehands goederen. Verder is er een fancy-fair en worden er kinderfilms vertoond. De op- brenngst wordt gebruikt om 'enige onvervulde schoolwensen te realise ren'. GOES - Bij de doet-het-zelf winkel Formido te Goes is maandagmiddag rond 14.00 uur A. T. van de V. uit Goes betrapt bij de diefstal van een zaag machine ter waarde van 309,10 gul den. Toen hij werd verhoord bleek dat hij ook verantwoordelijk is voor de diefstal van een bovenfrees met een waarde van 289 gulden. Van de V. had de apparaten onder zijn arm genomen en was de eerste keer zon der te betalen uit de winkel gelopen. Verder is aangifte gedaan van een poging tot brandstichting in het Goe- se Lyceum in Goes. Het afgelopen weekeinde is een brandend voorwerp in de brievenbus van de school ge gooid waardoor de zaterdagpost in as veranderde. Over eventuele schade kon niets worden meegedeeld. verwijderen. ±uuai ixederland mag aan de Schroeweg een benzinestation bouwen. De raad gaf groen licht aan de verkoop van 1300 vierkante meter grond. Voor het herstel van de kapot- gevroren verwarmingsinstallatie in gebouw Demerary trok de raad negen mille uit. Tenslotte stemde de gemeenteraad in met de door de meerderheid van b en w voorgestelde bezuinigingscriteria. Deze criteria zullen worden gebruikt als de gemeenten in de toekomst opnieuw dermate grote kortingen van het rijk krijgen opgelegd, dat in het eigen budget moet worden ge snoeid. Zoals gemeld denkt wethou der G. B. Schoenmakers over sommi ge bezuinigingen anders dan zijn col lega's in het college. Moties en amen dementen van PvdA, PM en VVD haalden het niet. MIDDELBURG - De afdeling Walche ren van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde houdt don derdag een bijeenkomst in Het Wa pen van Middelburg. De heer L. Savic spreekt en vertoont door hem zelf gemaakte dia's over diverse soorten insekten, zoals wes pen, bijen, kevers, vlinders en vliegen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - De fotoclub 'Flitspa- raplu' houdt donderdag (25 april) een 'open avond' in het wijkcentrum 'Open Hof aan de Alexander Gogel- weg in Vlissingen. De heer R. Klap (bondsinstructeur van de Nederland se bond van amateurfotografenver- enigingen) geeft op deze avond om 19.30 uur en om 21.00 uur demonstra ties kleurvergroten. Tevens is een overzichtstentoonstelling te zien van werk van leden. De toegang is gratis. VLISSINGEN Het buurthuis De Paraplu in Vlissingen houdt van don derdag 25 april tot en met zaterdag 27 april 'open dagen'. Tijdens deze dagen zijn er verschillende activiteiten, zoals een expositie van de gegeven cursus sen, een muziekworkshop, optreden session band, kinder fancy-fair, pop pentheater, rommelmarkt en kleding beurs. Vrijdag (om 14.00 uur) wordt er een film vertoond. Hulpcentra >ord- en Midden-Zeeland Goes, tel. '00-14444 <°°k voor milieuklachten). Wwsch-Vlaanderen Alarmnummer 150-12200 (brandweer en ambulance). JS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. U5551, dag en nacht bereikbaar, hulpdienst Zeeland voor mensen in tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur [«ends van 20.00-24.00 uur. jehting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. [84-14645, dag en nacht bereikbaar, [enting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 100-32233. "Oer- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. dag. van 16-20 uur. BRESKENS Meningsverschillen over de functie van gedelegeerd com missaris van camping Zeebad in Breskens zijn de directe aanleiding van de bestuurscrisis binnen de NV Zeebad. De huidige gedelegeerd com missaris G. van Schaick zou niet bereid zijn terug te treden. Dat on danks het feit dat bij zijn benoeming in 1981 is afgesproken dat het om een tijdelijke aanstelling ging. Dat stelt G. Provoost, voormalige voorzitter van de raad van commissarissen van de NV Zeebad. Hij werd zaterdag met vier mede commissarissen ontslagen. Slechts twee van de in totaal zeven commissa rissen, onder wie Van Schaick, werden door de aandeelhoudersvergadering herkozen. Als reden voor de motie van wantrouwen tegen de vijf bestuurders die met overgrote meerderheid werd aangenomen werd gesteld dat voorzitter Provoost en diens zoon probeerden een zwaarwegend belang in de stemmen naar zich toe te trek ken. De ontslagen voorzitter ontkent dergelijke aantijgingen, die in zijn ogen slechts dienst doen als de beken de stok om de hond te slaan. Volgens hem waren er 286 van de in totaal 2592 aandelen in het geding. „Om dan te zeggen dat ik ernaar streef de meder- derheid te verwerven is natuurlijk onzin", aldus Provoost. Hij werd vier jaar geleden als voorzitter van een nieuwe raad van commissarissen aan gesteld. Ook toen was er sprake van een bestuurscrisis. Bovendien zat Zeebad in die tijd in de rode cijfers. Provoost: „Wij zijn er de afgelopen jaren in geslaagd het verlies in winst om te zetten. Als je ziet welke ellende wij als bestuur in 1981 overnamen, dan mag je toch niet ontevreden zijn". De ontslagen voorzitter is van me ning dat zijn raad van commissaris sen niets laakbaars heeft gedaan. De beschuldiging als zou er met de over dracht van aandelen tegen de statu ten en afspraken zijn gehandeld noemt hij een pertinente onwaar heid. „Er is nooit over vervreemding van aandelen gesproken. We hebben absoluut niets gedaan wat niet vol gens de regels was". Hij vindt dat de werkelijke oorzaak van de bestuurscrisis meer in me ningsverschillen binnen de raad van commissarissen moet worden ge zocht. Een meerderheid gaf er de voorkeur aan op niet al te lange termijn over te gaan tot de benoeming van een full-time gedelegeerd com missaris, die de dagelijkse leiding van de camping op zich zou nemen. Vol gens hem was vooral Van Schacik, die die functie nog steeds bekleedt, daar een fervent tegenstander van. „Er zijn een aantal onfrisse dingen gepasseerd", aldus Provoost. „Zo is het gerucht in de wereld gekomen dat ik die functie voor mijn zoon wilde reserveren. Volslagen uit de oucht gegrepen, want hij is er niet geschikt voor en wil er bovendien niet eens voor in aanmerking ko men". Gevolg is volgens de oud voorzitter wel dat er een lobby is gevormd die de huidige crisis heeft bewerkstelligd. Van Schaick wil geen commentaar geven op de beschuldigingen aan zijn adres. Wel de heer J. van Waes, die sinds zaterdag eveneens zitting heeft in de raad van commissarissen. Hij benadrukte het 'nuttige werk' van de heer Van Schaick, die zich tot nu toe belangeloos heeft ingezet. „We zouden niet weten hoe we nu zonder hem verder moeten" aldus de heer Van Waes. AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM Datum: 22-04- 85. Bintje 50 mm opw. April '85, laten 22.00, bieden 21.80, slot 22.00. November '85, laten 24.00, bieden 23.00, slot 24.00. Mei '84, laten 16.00, bieden 15.90, slot 16.00. April '85, laten 29.20, bieden 29.00, slot 29.00. Stemming: mei '84: nauw. prijs houdend, april '84: prijshoudend, april '85: prijshoudend. Openstaande posities: mei '84 min 227 is gew. 4095, april '84: min 441 is geworden 142, november '85: 277. april '85: plus 3 is gew. 1947. Omzet: april '84: 395 x 22.00, mei '84: 263, h.pr. 16.50; l.pr. 15.90; 1. zaken 37 x 16.00; april '85: 92; h.pr. 29.10; l.pr. 28.60; 1. zaken 5 x 29.00. Burgerlijke stand MIDDELBURG Geboren: Koen, zv A. J. van Bommel en R. M. Smit Roeters; Esther, dv G. Goetheer en F. M. Sommeijer; Janne- ke, dv N. Geuze en J. J. Wattel; Jacob W. zv P. A. van der Maas en J. L. Geljon; Annika, dv J. A. C. Hamelink en P. Jansen; Yuri I. zv A. A. M. G. Vlassak en M. M. Jansen; Maria J. dv J. de Visser en M. van Eijzeren; Lena, dv D. Ridderbos en P. Jacobse; Anne- marie L. dv J. A. van Strien en W. van Sluijs; Daniëlle C. L. dv P. J. Molhoek en J. M. de Potter; Eleonora E. dv C. J. M. Stavenuiter en E. G. Leijs; Ru dolph A. zv D. Janse en L. de Landme ter; Jarno, zv F. M. Stroo en H. v.d. Panne; Coranne J. dv A. W. de Visser en J. J. Gideonse; Marianne B. dv H. Klerk en M. J. Rozemond; Geertruida A. dv F. J. van den Berg en T. Dubbeld; Dennis, zv P. Groenescheij en I. M. Franken. Ondertrouwd: J. Maas, 25 jr. en M. C. in 't Veld, 21 jr.; A. de Witte, 19 jr. enH. J. G. F. van den Heuvel, 18 jr.; M. Touw, 50 jr. en H. L. Joseph, 59 jr.; J. M. W. Chilla, 32 jr. en P. Filippo, 28 jr.; N. J. Spiljard, 24 jr. en C. A. Mangold, 23 jr. Getrouwd: G. W. R. de Sain, 26 jr. en J. Vogel, 23 jr.; E. C. Klop, 24 jr. en J. J. Dingemanse, 29 jr'; L. J. Manni, 29 jr. en C. W. M. Vosse, 23 jr. Overleden: C. Timmerman, 78 jr. wv J. Dirksen; F. Gillissen. 83 jr. ev J. Sinke; L. Davidse. 86 jr.; C. de Voogd, 80 jr.; J. Castel, 81 jr. ev M. M. Rood; M. Meulmeester, 80 je. ev C. Marijs. VLISSINGEN Sportclub Bachten Komme houdt zaterdag een volley baltoernooi in de sporthal van de Zeevaartschool in Vlissingen. Het toernooi wordt een krachtmeting tussen sportieve recreanten en be- drijfsvolleyballers. De teams van bedrijfsvolleyballers en recreanten spelen eerst in afzonderlij ke poules, waarbij uitgemaakt wordt wie de sterkste in zijn 'soort' is. Ver volgens worden via kruisfinales en een finale de krachtsverhoudingen tussen sportieve recreanten en be drijfsvolleyballers bepaald. De voor-, ronden van het Bachten Komme- volleybaltoernooi beginnen om 9.00 uur, de prijsuitreikine is om 1R 1R mir Veilingen Bergen op Zoom Maandag 22 april. Aardappelen 8-13; kas- andijvie 1,70-1,80; Golden Delicious 30-1,30; Goudreinetten 30-46; Jonagold 46-1,34; as perges per ons 46-1,02; raapstelen 30-46; uien ongeschoond 2-9; bos uien 80; bos sjalotten 80; witlof 40-1.80; witte kool 30-37; spitskool 1,70-2,30; savooye kool 2,20-2,30; breekpeen 69; Conference 27-1,33; peulen 64-66: prei 50-1,20; rabarber 1.10-1,21; radijs 29-57; knolselder per kilo 95; tomaten 18,70- 22,80. PAARDENMARKT UTRECHT Op de paardenmarkt in Utrecht zijn maan dag 208 paarden aangevoerd. De prijzen luidden als volgt: (in gulden per stuk, slachtpaarden per kg geslacht gewicht) luxe paarden 2600-5000, werkpaarden 2150- 3200, oude paarden 1800-2800, 3-jarige 1675- 2825, 2-jarige 1525-2475, veulens 475-1400, hitten 700-1600, pony's 250-1100, oude slachtpaarden 5,50-7,00 en jonge slacht paarden 5,50-6,00. De handel was matig. AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM Datum: 22-04-'85. Bintje 35/50 mm opw. Laten: april '85 -, bieden -, slot 24.00; mei '84: laten 11.50, bieden 10.50, slot 11.50. Openstaande posities: april '84: 7, mei '84: 10. Groenteveiling Barendrecht Aardappelen, bintjes 11-19, eigenheimers 14-21, irenes 10-19, bloemkool 8 st 3.80-4.60, 10 3.70-4.20, 12 2.20-3.00, 15 1.70-2.40, bos- peen 2.90-3.10, champignons 90-1.30, Chine se kool 1.00-1.80, bos kroten 1.70-2.04, oes terzwammen 1.00-1.40, peterselie 85-1.32, postelein 5.20-5.80, prei 1.00-1.60, rabarber 1.23-2.14, selderij 7-31, snijbonen 8.90-9.80, spinazie 1.11-2.21, spitskool 2.40-2.90, uien bonken 11-14, grof 24-38, middel 26-41, drieling 13-30, geschoond 43-63, winterpeen 66, ijsbergsla 75-1.02, aardbeien 1.30-1.50, witlof kort 1 2.20-3.00, kort 2 90-2.50. lang 2 60-2.70, 3en 40-1.50, radijs witpunt 86-90. SINT-LAURENS - De tafeltennisver eniging St. Laurens hield het afgelo pen weekeinde de jaarlijkse Walcher- se topspelers in de A'B'C-licenties geen gebruik hadden gemaakt, van de inschrijvingsmogelijk resteerde de D-E-klas als hoogste klas. Hier voor werden 2 zevenkampen gehou den waarbij de bezetting van de eerste 2 plaatsen de kruisfinales ople verden. Peter Fjancke (St. Laurens) plaatste zich daarbij ten koste van zijn clubge noot Ad Trommelen voor de finale terwijl Phong Banhgoc (MZ) de eind strijd bereikte na winst op Ronald van Roo (Wilno). In de finale bleek Peter Francke in drie games een sterk winnaar. De dubbelspeltitel in deze klas ging naar het St. Laurens-duo Marco van Flierenburg-John van Veen vóór Ton Pieters-Ph. Banhgoc (MZ) terwijl in de G-H-klas Mirjam Castel (MZ) in de finale sterker bleek danb haar clubge noot Roberto van Amstel. Miijam Castel veroverde bovendien samen met Jeroen Doorenbos (Laur) ook de eerste plaats in het dubbel vóór het duo van Amstel-Bruikman (MZ).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 13