Vitesse in ernstige financiële problemen Volgende week zaterdag drie zaalvoetbalinterlands in Goes Sowjets met sterke ploeg naar Vuelta PZC/sP°rt iveigeren Geen winnaar in midlotto Bundesliga LENDL KLOPT MCENROE llEVER GEEN FEEST KORT VOOR KAMPIOENSWEDSTRIJD Alton Town wil supporters van egenpartij afeltennistop tornt naar Breda )ranje oefent tegen selectie van Feyenoord NOG ONDER BEHANDELING IN FRANKFURT MET TACO VAN DEN VELDE EN JOHN TAHAPARY raining Shotokan n Koudekerke Vonhoff kandidaat voorzitter NOC 15 traffen an Himst Frankrijk Colombia Wekema vierde Ritzege Harings ATERDAG 20 APRIL 1985 frainer van Vlissingen pelbreker op bruiloft I0OFDPLAAT Het feestgedruis in café De Vriendschap in Hoofdplaat duurde niet voor edereen tot diep in de nacht. De trouwerij van Vlissingen-speler Ruud Cornelis had voor de electie van de voetbalclub uit de Scheldestad een voorproefje moeten worden op het 'echte' ampioensfeest. Verlies tegen Boeimeer op tweede paasdag en afgelasting van het duel met Ireskens een week later, haalde echter een streep door de rekening. Morgen (zondag) kan lissingen de titel eindelijk veroveren in de wedstrijd tegen Sluiskil. Trainer Kees Vermunt aadde zijn troepen daarom aan niet tot in de kleine uurtjes feest te vieren. Aan dat verzoek ierd gedwee gehoor gegeven. bruiloft van Ruud Cornelis en ody Verduijn werd zodoende iets [iberder gevierd, dan was verwacht, lornelis had gerekend op de over- IREDA (ANP) - De damestop van het luropese tafeltennis verschijnt zon- ag 19 mei in Breda. In de Westbra- antse stad strijden tien van de beste peelsters van Europa om de hoofd- rijs van 10.000 gulden in de eerste Ladies Grand Prix", et toernooi kent een prijzengeld van D-mark (35.000 gulden). Bettine riesekoop, de winnares van de Top waalf van dit jaar, is de grote favcirie- voor de eindzege. De andere deel- eemsters zijn de nummer twee van [ederland Mirjam Kloppenburg, de ongaarsen Zsuzsa Olah en Edit Ur- an, de Europees kampioene Valenti- a Popova en Flioera Boelatova uit eSovjetunie, het Joegoslavische duo iordana Perkucin/Branka Batinie en Tsjechoslowaakse Marie Hracho- a. De reserve is Csilla Batorfi uit longarije. In Breda wordt gespeeld in ier poules. IENEN (GPD) - Op zaterdag voor de nterland tegen Oostenrijk oefent het iederlands elftal tegen een combina- ie van Feyenoord's eerste en tweede earn. Ia de competitieronde in de eredivi- ie op donderdag wil de interimcoach ,eo Beenhakker geen prestigeduel egeneen eerste divisievereniging. ,,Ik leb gezien hoe vermoeid de spelers /aren na het Paasweek-end met dub- el voetbal. Ik kreeg ze binnen als looie vogeltjes". 'rijdag verzamelt de groep zich en Heen Kieft is dan afwezig, omdat hij ip zondag nog met Pisa moet spelen. iONDEN (SID) - Luton Town heeft angekondigd in de toekomst bezoe- ers van de tegenpartij te weigeren. Ie Engelse voetbalclub, uitkomend n de hoogste klasse, wil dat doen aan hand van een pasjessysteem. Met ie maatregel is een bedrag gemoeid an meer dan een miljoen gulden. Ie uit de buurt van Londen afkomsti- eclub hoopt daarmee te voorkomen, at er in opdracht van de Engelse ond een afrastering moet komen assen het speelveld en de tribunes. Ie vermindering in recette door het 'egblijven van aanhangers van de igenstander wordt, aldus Luton own, vergoed door een te verwach- en groei van eigen fans. Bovendien oeven er geen kosten meer te worden emaakt voor het inschakelen van rote groepen politiemensen. Luton 'own kwam onlangs in opspraak door upportersrellen tijdens de bekerwed- trijd tegen Millwall. Daarbij vielèn 45 ewonden. nachting van de voltallige ploeg in Zeeuwsch-Vlaanderen, maar trainer Vermunt stak daar een stokje voor en daar konden de meeste speiers vrede mee hebben. „Die kamers, die ik voor de mannen besproken had, komen >e tuchtcommissie betaald voetbal an de KNVB heeft acht spelers voor én wedstrijd geschorst. Het achttal ad drie gele kaarten achter de naam. >eacht zijn: M. van Hattem (SVV), E. 'andlall (Utrecht), D.J. Wever (Veen- anu, E. van de Luer (MVV), D. Schrij- ers(NAC), M. Metgod en C. de Keizer leiden Haarlem-2) en R. Karregat 'olendam-2) DEN HAAG (ANP) - De vijftiende midlotto heeft geen winnaar van de hoofdprijs opgeleverd. Eén deelne mer zette vijf kruisjes op de goede plaats. Daarmee verdiende hij een brutobedrag van 300.000 gulden. Ie prijs: geen winnaar: 2e prijs: 1 deelne mer, die bruto f. 300.000,- ontvangt: 3e prijs: 56 deelnemers, die bruto f. 1.871,90 ontvangen; 4e prijs: 2.917 deelnemers, die f. 35,90 ontvangen; 5e prijs: 45.999 deelne mers, die f. 5,- ontvangen Uitslag cijferspel: 6 cijfers goed: geen win naar; 5 cijfers goed: 7 deelnemers; 4 cijfers goed: 18 deelnemers; 3 cijfers goed: 147 deelnemers; 2 cijfers goed: 1.663 deelne mers. toch wel vol", aldus de Zeeuws-Vla ming. Kees Vermunt: „Ruud had alle jon gens uitgenodigd. Dat is leuk en aar dig, maar aangezien het duel van zondag erg belangrijk is, heb ik ze gevraagd niet langer te blijven dan tot elf uur. Dat betekent dat de jongens een offertje moeten brengen. Je kunt dan wel zeggen dat het maar ama teurs zijn... ik vind dat geen excuus. Je bent met sport bezig en dat moetje ook op dit niveau optimaal doen. Dat idee steekt er achter. Nee, echt moe ten is er niet bij. Het is voor de verantwoordelijkheid van de spelers zelf', aldus Vermunt. Het werd voor de Vlissingers een nog korter feestje toen ze door problemen met de veer pont ook nog eens een uur later dan voorzien in Hoofdplaat arriveerden. Vermunt neemt het duel met Sluiskil wel degelijk serieus. Daags na het bekertreffen met Oostkapelle, dat Vlissingen met 3-1 won, liet de Bra bantse trainer de spelers al weer opdraven voor een training. „Want aan Sluiskil zullen we nog een zware dobber hebben. Ik heb die ploeg tot nu toe twee keer zien spelen en ik vind dat ze constructief bezig zijn. Daar zullen we ons tegen moeten wapenen". De 'generale' van Vlissingen tegen Oostkapelle verliep overigens naar de zin van Vermunt, die het duel be schouwde „als een verademing". On danks het tegenvallende optreden van Oostkapelle zag de Brabantse oefenmeester toch kwaliteit in de Wal- cherse zaterdag eerste klasser: „Er lopen een paar ontzettend goede voet ballers in rond. De instelling van beide ploegen was ook goed. Ik was daardoor prettig verrast". DUSSELDORP (SID) - Voor de hoog ste klasse van de Westduitse voetbal competitie werd vrijdagavond slechts één wedstrijd gespeeld. For- tuna Düsseldorf - Waldhof Mannheim werd 1-1. De verveling van de 7500 toeschoui- wers werd in de eerste tien minuten van de tweede helft verbroken door de twee doelpunten. Bommer maakte uit een strafschop het doelpunt voor de met degradatiezorgen kampende thuisclub, die voor het eerst aantrad onder Dieter Brei als oefenmeester. Tsionanis nam de gelijkmaker van de bezoekende middenmoter voor zijn rekening. Met dit resultaat behaalde Fortuna Düsseldorf het achtste gelijk spel op rij, een nieuw record in de Bundesliga. HOOFDPLAAT Het elftal van Vlissingen zette er gisteravond de schouders onder. Speler Ruud Cornelis en zijn bruid moesten er tijdens het feest in Hoofdplaat aan geloven en gingen op die schouders. Voor Cornelis was het misschien een voorproefje van wat hem zondag staat te wachten, wanneer Vlissingen op eigen veld tegen Sluiskil het kampioenschap van de tweede klas kan pakken. Ook dan moeten de schouders er weer onder. ARNHEM (GPD) - Vitesse kampt met ernstige financiële proble men. De semi-profclub is ten dode opgeschreven als door gemeen schap en bedrijfsleven voor 7 juni - na afloop van de huidige compe titie - geen drie ton is opgehoest. Tevens zijn garanties nodig voor bijdragen voor de eerstvolgende twee seizoenen van resp. 200.000 en 150.000 gulden. Als 'gebaar naar het publiek' wordt voor het duel zondag tegen eerste- divisie-koploper FC VVV geen en tree geheven. Vitesse is dat volgers voorzitter K. Aalbers aan het pu bliek verplicht na de wanprestaties tegen DS'79 en Helmond Sport. Tevens kan op die manier worden gemeten of voor betaald voetbal in Arnhem nog belangstelling be staat. Met de begrote recette van het duel met VVV (10 mille) zou de club toch niet te redden zijn ge weest Oorzaken van de nijpende finan ciële positie van Vitesse zijn de teleurstellende resultaten gekop peld aan tegenvallende toeschou wersaantallen en een zwakke (fi nanciële) respons uit het bedrijfs leven. Slechts forse financiële in jecties kunnen de club uit het drijfzand halen. „Het is echt één seconde voor twaalf', aldus Aal bers vanmorgen. Om het tij te keren is een tussen tijds reddingsplan op tafel gelegd dat voorziet in sponsorwerving en donateursacties en aansporingen om de (thuis(wedstrijden te bezoe ken. Zo'n 1300 bedrijven (300 grote en 1000 kleinere) in de Gelderse regio worden vandaag nog be stookt met verzoeken om hulp. Komt er geld dan kan er verder worden gevoetbald. Zo niet dan zal de club worden geliquideerd. Aan een faillissement word,t volgens voorzitter Aalbers niet gedacht. „Wij willen hoe dan ook al onze verplichtingen vanuit het verleden nakomen". In de Gelderse hoofdstad gaan, verwijzend naar Vitesses geslonken achterban, inmiddels stemmen op de club op te heffen en een nieuwe op woordgebruik mogelijk meer aansprekende vereniging de FC Arnhem in het leven te roepen. Een naamsverandering die ook het be stuur intussen in overweging heeft genomen zij het dat men een derge lijk essentiële verandering wil laten afhangen van de uitkomsten van het reddingsplan. Als genoegdoening voor de tegen vallende prestaties tegen Roda JC en Sparta heeft het bestuur van FC Twente besloten geen entree te heffen voor de thuiswedstrijd van komende zondag tegen Volendam. Roda JC versloeg Twente het afge lopen weekeinde met 5-1, de mid- weekse wedstrijd thuis tegen Sparta ging enkele dagen later met maar liefst 6-1 verloren. Het Twente-bestuur hoopt dat door de ze maatregel de verwachte terug loop in het bezoekersaantal zon dag uit zal blijven. Op de 33e speeldag van de Franse voetbalcompetitie is aan kop van de ranglijst niets veranderd. Zowel Bor deaux, de koploper, als Nantes, de achtervolger, won zijn wedstrijd. De voorsprong van Bordeaux blijft daardoor vijf punten. Fernando Chalana, de Portugese mid denvelder van Bordeaux, maakte te gen Rouen (2-0) zijn eerste doelpunt in Franse dienst. Ook Bernard Lacombe scoorde, maar voor hem was het de 241e treffer voor Bordeaux. Nantes won eveneens met 2-0 van Laval. De uitslagen zijn: Nantes - Laval 2-0, Brest - Strasbourg 1-1, Paris SG - RC Paris 2-2, Bordeaux - Rouen 2-0, Bastia - Sochaux 1-1, Tours - Lens 1-1, Auxerre - Metz 2-0, Nancy - Marseille 3-1, Lille - Toulouse 0-0, Toulon - Monaco 0-1. De stand is: 1. Bordeaux 33-53, 2. Nantes 33-48, 3. Auxerre 33-41, 4. Monaco 33-40, 5. Toulon 33-39, 6. Metz 33-38. 7. Lens 33-34',«. Sochaux 33-33, 9. Brest 33-33, 10. Laval 33-31. 11. Paris SG 33-30, 12. Nacy 33-29, 13. Toulouse 33-29, 14. Strasbourg 33-28, 15. Marseille 33-28, 16. Lille 33-27, 17. Bastia 33-27, 18. Rouen 33-26, 19. Tours 33-24, 20. RC Paris 33-22. OSAKA (Reuter) - De Tsjechoslo waakse tennisspeler Ivan Lendl heeft vrijdag een in een demonstratie-par tij in het Japanse Osaka gewonnen van de Amerikaan John McEnroe. De setstanden waren 6-2 en 7-5. De partij was een opwarming voor een exhibitie in Tokio van vier spelers voor een prijzengeld van 900.000 gul den. De uitgenodigde spelers zijn naast Lendl en McEnroe de Fransman Yannick Noah en de Ecuadoriaan Andres Gomez. In Osaka wonnen Noah en Gomez een dubbelspel tegen de Japanners Nishio en Sakamatoto met 6-4 en 6-3. Jan Raas kiest voor kleinere koersen EINDHOVEN (ANP) - Jan Raas start voorlopig niet in de topwedstrijden. De Nederlandse kampioen mist der halve van de voorjaarsklassiekers niet alleen Luik-Bastenaken-Luik van zondag, maar ook de Amstel Goldrace, die hij vijf keer op zijn naam schreef, van volgende week zaterdag. De Zeeuw heeft zich onder behande ling gesteld van specialisten in Frank fort, waar acupunctuur op hem wordt toegepast. Wil Raas weer geheel fit worden, zal de behandeling vijf tot zes keer herhaald moeten worden met tussenpozen van zes dagen. De West duitse dokter verzekerde hem, dat voor hij vooruit gaat zijn fysieke toe stand eerst verslechtert. Dat was in derdaad het geval, zodat Raas in overleg met ploegleider Jan Gisbers heeft besloten voorlopig niet meer in grote wedstrijden uit te komen. „Meerijden om bij de eerste bevoorra ding af te stappen is zinloos", meende hij. Raas mag wel trainen, maar ook dat ging deze week slecht. Hij heeft daarom verkozen eerst fit te worden om op laag niveau de competitie te hervatten. In de Belgische kermis- koersen neemt hij een aanloop naar het Nederlands kampioenschap en de Ronde van Frankrijk. De wielerploeg van Jan Gisbers is, via de organisatoren van de Ronde van Frankrijk, uitgenodigd voor de Clasico RCN, een 'open' etappekoers in Colombia. Indien voor een goede huisvesting wordt gezorgd, zal Gis bers ingaan op de uitnodiging. ol van Himst heeft de verbintenis 's oefenmeester van Anderlecht ver engd met twee jaar. Ook Martin ''PPens, de manager van de Brussel- topclub, blijft in dienst. bereikte een overeenkomst voor be jaar. De laatste tijd was de kritiek 7 Van Himst, vroeger een befaamde uddenvelder van Anderlecht, toege- oraen. De prestaties in de Belgische ompetitie gaven daartoe geenszins afleiding. Anderlecht staat een 'raatlengte voor op de rest en heeft a drie punten uit zes wedstrijden '"dig voor het landskampioenschap. I0UDEKERKE - Morgen (zondag) i'ordt in Koudekerke een centrale raining gehouden voor de Shotokan l'il karate. De training staat onder riding van Dirk Hane, een veel ge ragd instructeur in Nederland. - training vindt plaats in de sport- aal 'De Couburg' te Koudekerke en 'eRint om 10.30 uur voor de witte tot n met de blauwe band. De training ?or bruine en zwarte band begint om ^■00 uur. John Tahapary GOES Zaterdag, 27 april worden in de nieuwe sporthal in Goes drie zaalvoetbalinter landwedstrijden afgewerkt. Om zeven uur wordt gestart met de wedstrijd Nederland- België voor jeugdteams, om kwart over acht volgen de dames en de B-teams van Ne derland en België besluiten om half tien de avond. Er komen in de nationale selectie van bondscoach Evert Theunissen ook Zeeuwen in actie. In het heren B-team spelen Taco van den Velde en John Tahaparty van Hooizolder. Da damesselectie is als volgt samen gesteld: keepsters Tineke Kurd (Delta Stars), Dineke Dekker (RCH), Winnif- red Polman-Tel (Eendracht), Jentien v. d. Brug (Delta Stars), Ingrid Braun (HOV), Jolien Ang (SC West), Helma Dirksen (Texas DHB), Lilian Rijs (DCO), Annie Keizer (Delta Stars) en voor het Nederlands jeugdteam zijn uitgenodigd de keepers Michel Went- zel (Hovocubo), Johan Ouwerkerk (Si- meko/MD), Fred Tijkorte (de Treffers), Edwin de Ridder (Hovocubo), Edo Boonstoppel (NFC), Piet de Jager (Blauw Wit '34), Tonny van Unen (Mini's binair), Mark Fokker (DPH), Danny Koch (FC Boergeest), Ulrich Cruden (Nelen Kantershof). Voor het heren-B-team zijn uitgeno digd: Nico Groeneweg (Bax Zeef druk), Ferry van Son (Willy Boys), Bram Braam (Number one), Milco Lambrecht (Zekveldsport), Piet Gootjes (FC Courbet), John Tahapary (Hooizolder). Hennie Koet (Zwarte Wolf), Taco van den Velde (Hooizol der), Wim Bouckaert (FC Lisse). Jan Artz (Number one). De interlandwedstrijden België-Ne- derland in Goes worden gefloten door de scheidsrechters Lens (om zeven uur de jeugdwedstrijd en om half tien de B-teams) en de dames wedstrijd door Van Ham (aanvang kwart over acht). Er wordt gespeeld onder de UEFA-regels. Naast bondscoach Evert Theunissen is verzorger Ton Sheilds actief. Voor aanvang en tussen de wedstrijden treedt het muziekcorps Jong Excel sior uit Goes op en de speaker is Hans Schuitema uit Goes. In april vorig jaar speelden dezelfde nationale selecties tegen elkaar in het Belgische Hamme. De heren B-teams speelden toen 2-2, dank zij onder meer een doelpunt van de Middelburger John Tahapary. De Nederlandse jeugd won toen met 8-2 van de Belgen en de dames bleken nog veel sterker dan de Belgische dames en wonnen met 9-1. De Nederlandse damesploeg blijkt toch een klasse apart, want sinds mei 1983 is achtereenvolgens gewonnen van België (6-1), nogmaals van België (9-1), met 6-3 van Engeland en in november pas nog met 7-1 van België. De jeugdploeg is overigens ook van goed gehalte, want een 8-2 zege op België, 6-4 winst op België, 5-1 over winning op Italië en 8-2 winst op Engeland zijn toch ook tot de ver beelding sprekende cijfers. De Amerikaan Doug Shapiro, de Belg Jan Nevens, de neo-profs Hans Daams, Maarten Ducrot en Twan Poels werden al aangewezen om voor Kwantum in Zuid-Amerika te rijden. Gisbers wijst later een zesde renner aan. Het routeschema van de Clasico RCN ziet er als volgt uit: 15 mei: criterium over 110 kilometer in Bogota, 16 mei: Bogota - Girardot 124 km, 17 mei: Girardot - Cajamarca 108 km; 18 mei: Armenia - Supia 167 km; 19 mei; La Feliza - Medellin 125 km; 20 mei: Medellin - Minas, tijdrit 30,5 km. Bert Wekema, lid van de ploeg van Peter Post, is als vierde geëindigd in een Belgische wielerkoers voor be roepsrenners met de finish in Nokere. Winnaar werd de Belg Diederik Fo- bert, die na 147 kilometer de eind sprint van de eerste groep won. Daar in was ook de Nederlander Jean Habets aanwezig. De uitslag is: 1. Diederik Fobert (Bel) 147 kilometer in 3 uur 35 minuten, 2. Patrick Versluys (Bel), 3. Jan Bogaert (Bel). 4. Bert Wekema (Ned), 5. José Vanackere (Bel), 7. Jean Habets (Ned)allen in dezelfde tijd als Fobert, 23. Jannus Slendebroek (Ned) op 2.25, 26. Mario van Vlimmeren (Ned) op 2.50, 27. Heddie Nieuwdorp (Ned) zelfde tijd. Na Arie-Jan Jagt heeft Peter Harings voor het tweede Nederlandse ritsuc- ces gezorgd in de Sealinkrace, de open wielerkoers in Engeland. De geroutineerdste renner van de vader landse amateurafvaardiging won de achtste etappe, vrijdagmiddag in Bromsgrove. Harings profiteerde van de slechte kennis van de reglementen van Shane Sutton. De Australische winnaar van de zevende etappe, eerder op de dag, dacht aan een dubbele triomf, toen hij bij aankomst in Bromsgrove de ar men juichend in de lucht stak. Er moest evenwel nog een plaatselijke ronde worden afgelegd. Sutton be moeide zich daarna nog wel met de werkelijke eindsprint, maar hij had teveel krachten verspeeld. Harings profiteerde het beste. Tony Doyle werd tweede, Sutton derde. De gele leiderstrui bleef om de schou ders van Joey McLoughlin, Engelands jongste beroepsrenner. De twintigjari ge nieuwkomer uit Liverpool is inmid dels overtuigd van zijn eindzege. „Het bestaat niet, dat ik zonder gele trui naar huis ga", zei hij zelfverzekerd, met nog één rit. met een lengte van 172 kilometer, te gaan. Uitslag zevende etappe Sealink Race, van Burton-upon-Trent naar West Bromwich over 45 km: 1. Shane Sutton (Aus) 1 uur 11 minuten en 39 seconden, 2. Mark Walsham (Gbr), 3. Rene Lynge (Den), 4. Sid Barras (Gbr), 5. Steve Joughin (Gbr), 6. Malcolm Elliott (Gbr), 7. Keith Reynolds (Gbr), 8. Steve Fleetwood (Gbr), 9. Jason Ford (Gbr), 10.Peter Harings (Ned) allen dezelfde tijd als Sutton. De uitslag van de achtste etappe is: 1. Peter Harings (Ned) 120 kilometer in 3.09.51. 2. Tony Doyle (Ier). 3. Shane Sutton (Aus), 4. Lars Jensen (Den), 5. Joey McLoughlin (GBr), 6. Darryl Webster (GBr), 7. Arie-Jan Jagt (Ned), 8. Daan Luykx (Ned), 9. Pete Longbottom (GBr), 10. Pete Sanders (GBr) allen in dezelfde tijd als Harings. Het algemeen klassement is: 1. McLoughlin 16.16.43, 2. Jensen op 9 seconden, 3. Sutton op 15.4. Jagt op 1.30, 5. Webster op 2.23, 6. Doyle op 2.30, 7. Harings op 2.39. 8. Sanders op 2.45. 9. Longbottom op 2.51, 10. Luykx op 2.54. NIEUWEGEIN (ANP) - Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comi té (NOC) stelt Henk Vonhoff, commis saris van de Koningin in de provi ncie Groningen, voor de Algemene Leden vergadering van 21 mei in Den Haag kandidaat voor de functie van voor zitter. Als de bonden daadwerkelijk in deze kandidatuur mee kunnen gaan wordt Vonhoff de opvolger van de niet meer herkiesbare Jaap van der Krol, die twaalf jaar deel heeft uitgemaakt van het NOC-bestuur. Net NOC heeft voorts Wim Cornelis uit Houten benoemd tot chef de mis sion van de Nederlandse Olympische equipe voor een periode van vier jaar, waarin in 1988 de Olympische Winter spelen van Calgary en de Zomerspe len van Seoel vallen. Cornelis. die aftreedt als bestuurslid van het NOC, volgt Tjeerd van Wimersma Greida- nus op, die kandidaat wordt gesteld als lid van het bestuur. Een andere nieuwe kandidaat voor het lidmaat schap van het NOC is Hans Muller uit Laren (NH). Het is de bedoeling, dat hij de plaats in zal nemen van de niet herkiesbare Herman van Laer. Een en ander heeft het NOC-bestuur vrijdag avond tijdens een vergadering in Nieuwegein besloten. MOSKOU (AFP) - De Sovjetunie heeft elf renners aangewezen voor de Ronde van Spanje, die dinsdag in Valladolid begint. Het zijn: An drei Vedernikov, Vladimir Volos- jin, Vladimir Malakov, Ivan Iva- nov, Andrei Toporitsjev, Sergei Jermatsjenko, Aleksander Ossi- pov, Joeri Perojoenovski, Nikolai Kosiakov, Rikho Soeoen en Joeri Barinov. De laatste is een oude bekende van Peter Winnen, die eveneens in de Vuelta start. Barinov hield in '80 de Noordlimburger van de overwin ning in de Vredeskoers af. Vederni kov werd in 1981 in Praag wereld kampioen bij de amateurs. Van de elf mogen er dinsdag tien starten. De Ronde van Spanje begint op dinsdag 23 april met een proloog tijdrit van 5,6 kilometer in Vallado lid. Het eindpunt ligt op 22 mei mei na 3484 kilometer in Salamanca. Er is 63 kilometer individuele tijdrit. De gemiddelde afstand per etappe is 174,2 kilometer. Er zijn 38 tussen- sprints, evenzoveel premiesprints en 37 bergtoppen (tien van eerste categorie, elf van tweede en zestien van derde categorie). De renners van Post krijgen drie opdrachten mee. Oosterbosch legt zich toe op de individuele tijdrit ten, te beginnen met de proloog, Peter Winnen en Steven Rooks gaan mee voor een zo hoog mogelij ke positie in het individuele klasse ment, terwijl sprinter Eddy Planc- kaert kopman is tijdens de vlakke etappes. Post laat het ploegleiderswerk ge durende het eerste gedeelte over aan zijn assistent Jules de Wever. De Vlaamse ex-trambestuurder heeft de laatste jaren veel ervaring opgedaan in Spanje als hoofdve rantwoordelijke in verschillende Spaanse wedstrijden als de Canta- laanse week en de Ronde van Catalonië. Post werkt met de ach tergebleven renners zelf de reeks voorjaarsklassiekers af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 15