Industriebond FNV uit felle kritiek op CNV-uitlatingen Raad Goes benoemde directeuren voor tien openbare basisscholen Oostburg gaat bedrijfsgebouwen lan Cruson Breskens aankopen PZC/streek B en w Middenschouwen willen eigen voorlichtingsblad OOR NIEUWSTRAA T EN KORTE KERKSTRA A T MMH N Tholen sprak r beleid voor keringstrekkers VIER JUBILARISSEN GEHULDIGD Huldiging Informatieavond Voedingsbond FNV Afdeling Kapelle FNV-bijeen VOOR 25.000 GULDEN Vismijn EEN TWEEHOOFDIGE LEIDING rgemeester opent uwe brandweer rage in Axel attelandsvrouwen nt-Maartensdijk mdboogschieten «Si. - Plattelandsvrouwen Rilland-Bath bijeen Voorzitter van Vrouwenbond FNV spreekt in Kapelle Weduwen/weduw naars bijeen in Goes Baanlozenband treedt op in Terneuzen V oorj aarsmar kt in Breskens Werkgroep kernenergie houdt vergadering Gezellige avond alleenstaanden Axel FNV-bijeenkomst voor uitkeringsgerechtigden Commissies in Zierikzee vergaderen mAG 19 APRIL 1985 loreca vereniging Terneuzen vil aparte activiteiten-groep [NEUZEN De Horeca Vereniging Terneuzen wil door het oprichten van een aparte menvereniging Nieuwstraat en Korte Kerkstraat (waarvan ook niet-horeca-onderne- j lid kunnen worden) festiviteiten rond de 5-mei viering, de braderie, de havenfeesten en htmarkt in die straten veilig stellen. Alle ondernemers in de Nieuwstraat en Korte kstraat zouden daarvoor een financiële bijdrage moeten geven. ens een orienterende bijeenkomst stel restaurant De Post stond de - centraal of de ondernemers in twee straten bereid zijn garant te i voor een bedrag van ongeveer gulden dat nodig is voor het niseren van activiteiten. Naar eiding van onder meer het succes enachtmarkt vorig jaar, werd de cavereniging afgelopen tijd door poot aantal instellingen en orga- ties benaderd om deel te nemen diverse feestelijke activiteiten, ratter Jan Jonkman noemde er ierdagavond een dertiental op. daaraan deel te kunnen nemen, er geld op tafel komen en dat de vereniging niet. Ondanks de belangstelling voor de nacht lef bleef het bestuur van de vereni- met een tekort van ongeveer 600 en zitten. Daarbij kwam dat en- horeca-ondernemers aan de ,EN De gemeente Tholen t voldoende ruimte voor uitke- itrekkers. Door de uitvoering de Algemene Bijstandswet kun- veel mensen worden geholpen, zei de Thoolse PvdA-wethouder sociale zaken P. van Schetsen ns de jaarvergadering van de afdeling Tholen, die in het ge- v Haestinge werd gehouden, wethouder zei moeite te hebben het feit dat minima gebruik zou- moeten maken van een speciaal Is. In dit verband wees hij op de isten van de Volkskredietbank, eventuele schulden kan saneren, heer Van Schetsen was van me- dat de gemeente een 'terughou- i beleid' voert ten aanzien van :ties tegen uitkeringstrekkers, woord werd verder gevoerd door '-districtsbestuurder T. Strous, ;en inleiding hield over de herzie- van het sociale stelsel en de lelijkheden van de gemeenten om ,n te verlenen aan de minima, ens werd bekend gemaakt dat op mei-viering in Sint-Maartensdijk tweede-kamerlid Frans Moor :ekt over de rol van de arbeid na tweede wereldoorlog. Uit het verslag blijkt verder dat het le al van de FNV afdeling in 1984 gedaald van 1315 naar 1277. EL Vrijdag 26 april opent burge- :ster A. Hack van Axel de nieuwe ndweergarage aan de Nieuwen- Dat gebeurt om acht uur 's nds. Daarna is de mogelijkheid de te bezichtigen. Overigens dt 's zaterdags 'open huis' gehou- P-MAARTENSDIJK De Neder- (dse bond van plattelandsvrouwen leling Sint-Maartensdijk houdt insdag in gebouw 'Haestinge' een |nd 'stofbedrukken', onder leiding i mevrouw G. Hoogedeure. De bij lkomst begint om 19.45 uur. iDe Korenbeurs' te 's-Heerenhoek |d de handboogvereniging 'Vrije putters' een schieting op de liggen- vippen. Er waren 66 deelnemers. eerste wip: eerste hoofdvogel, H. ®s, Spes Nostra, Ovezande; tweede Mvogel, G. Voet, Soranus, Heinkens- X derde hoofdvogel en eerste zij vogel, Eijkeren, Vrije schutters, 's-Heeren- s; tweede zij vogel, H. Koens, Spes No- derde zijvogel, W. Boudens; vierde gel, J. v. Steenbergen, beiden Willem Ovezande; eerste kal, P. Rentmeester, em Teil; tweede kal, Jac. Vermuë, Jaco- 'an Beieren, Goes; derde kal, C. Stou- ner- Edele Handboog, Oudelande; vier- al, G. Haasdonk, Willem Teil. Meeste ae vogels (6) mevr. J. Kroonen, Victoria Kosten. Doel naar Hoger, Wolphaarts- lag tweede wip: eerste hoofdvogel, Jos. tmeester, Willem Teil; tweede hoofdvo- Sj. van Eijkeren; derde hoofdvogel, R. Eijkeren, beiden Vrije Schutters; eerste P. Rentmeester; tweede en derde 'gel, G. Haasdonk, beiden Willem Teil; ■de zijvogel, H. de Jonge, Soranus; eerste l H. Boonman, Vrije Schutters; tweede JA. Rentmeester Cz.; derde kal, J. v. Fibergen; vierde kal, W. Boudens, allen I® Teil. Meeste kleine vogels (5) A. v.d. |JS, Vrije Schutters. De vliegende vogel voor H. de Jonge, Soranus. IcafeCentrum hield de handboog- rn'ging Juliana een schieting op ii'ggende wippen. 'ag eerste wip: eerste hoofdvogel, J. wek. Diana, Yerseke; tweede hoofdvo- loh. Rentmeester; eerste zijvogel, P. de beiden Willem Teil, Ovezande; twee- ijvogel, G. Voet, Soranus, Heinkens- berde zijvogel, Jaap Rentmeester Cz., em Teil; vierde zijvogel, J. Harinck, ia. eerste kal, F. J. Ossewaarde, Doel J Hoger, Wolphaartsdijk; tweede kal, J. ®eer; derde kal, W. Kriek, bieden Jjia. Oudelande; vierde kal, J. Harinck, 3 Meeste kleine vogels (7) J. Kosten, flaar Hoger. Jg tweede wip: eerste hoofdvogel, J. 'Pper, St. Andries, Wemeldinge; tweede 'ivogel, J. Harinck, Diana; eerste zijvo- jt Bos, Soranus 2, Heinkenszand; twee- sjvogel, Jaap Rentmeester, Willem Teil; e zij vogel, P. Daalman, A.D.L.M., Kwa- amme; vierde zijvogel, P. de Jonge, Teil; eerste kal, I. Helmstrijd, Julia- weede kal, P. Stouthamer, Zorgvlied 1 joutsdijk; derde kal, C. Baas; vierde Ooetheer beiden Juliana. Meeste e vogels (7) mevr. R. Steenbakker, iria, Kwadendamme. De Vliegende vo- h Waren voor- c- Stouthamer, Ede- Igvlied °f>' <~>u^e^an<^e en p- Verheyke, tl; Markt in Terneuzen het bestuur te kennen gaven niet langer te willen meebetalen aan activiteiten die in de Nieuwstraat en Korte Kerkstraat worden gehouden. Ook op de Markt vinden in de zomermaanden regelma tig activiteiten plaats, maar die wor den voor wat bijvoorbeeld het plaat sen van dranghekken en dergelijke betreft, betaald door de gemeente. Door het oprichten van een aparte belangenvereniging Nieuwstraat en SCHARENDIJKE - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middenschouwen wil een voorlichtingsblad in eigen beheer uitgeven, omdat het niet tevreden is over de voorlichting die via de Schouwse Koerier gegeven wordt. In een voorstel aan de gemeenteraad wordt gesteld dat van verschillende raadsfracties ook al klachten zijn ontvangen en over de bezorging door de PTT is het college eveneens niet tevreden. B en w hebben verschillende moge lijkheden voor het uitgeven of ver spreiden van gemeentelijke informa tie bekeken en zijn uitgekomen bij het uitgeven van een aan twee kanten bedrukt vel papier. Burgemeester W. de Boer is van mening dat een derge lijk blad maandelijks moet worden uitgegeven, maar de overige leden van het college vinden eens in de twee maanden voldoende. Dat laatste is vanzelfsprekend aanzienlijk goedko per. De gemeenteraad mag er zijn mening over geven in een vergadering die woensdag 24 april wordt gehouden in het gemeentehuis te Scharendijke. Deze vergadering begint om 19.30 uur. Dan komt ook een voorstel van b en w aan de orde om de twee brandweer korpsen in respectievelijk Scharendij ke en Kerkwerve formeel samen te voegen tot één korps, met één com mandant en een ondercommandant. Aanleiding daartoe is het vertrek van commandant De Graaf van Scharen dijke met ingang van 1 januari jongst leden. Zowel Kerkwerve als Scharen dijke blijven over een korps beschik ken, maar ze zullen nauw gaan samen werken. Dat betreft onder meer geza- Korte Kerkstraat zouxtoc zouden toch ook daar activiteiten kunnen blijven plaatsvinden. De belangenve- renging zou tevens moeten bijdragen aan de verbetering van het imago van de Nieuwstraat en Korte Kerkstraat. De bijeenkomst werd bezocht door zes horeca-ondernemers en twee niet- horeca-ondernemers. Voorzitter Jonk man vond de opkomst overigens niet bedroevend. Enkele ondernemers hebben namelijk al eerder toegezegd een financiële bijdrage te willen leve ren. Jonkman stelde dat het begrote bedrag van drieduizend gulden door minstens twintig bedrijven zou moe ten worden opgebracht. In de Nieuw straat en Korte Kerkstraat zijn 31 bedrijven gevestigd; daarvan zijn er op dit moment veertien lid van de horecavereniging. Of het inderdaad komt tot de oprichting van een belan genvereniging werd gisteren niet dui delijk, ook niet of die vereniging al dan niet afhankelijk van de horeca vereniging moet gaan opereren. Be stuurslid H. Knoester verwacht com mentaar van leden van de verenging elders in Terneuzen als dat wel het geval zou zijn. De materie wordt tij dens de eerstkomende ledenvergade ring van de horecaverenigng bestpro- ken. Intussen worden alsnog de niet- horeca-ondernemers in Nieuwstraat en Korte Kerkstraat persoonlijk be naderd om te kijken of ze wat voor een belangenvereniging voelen. menlijke oefeningen en gezamenlijke 7 ppvi vwpdvtriid ONJ aanschaf van materialen. De man- ^teVlSWUUSiriJU \JLVl TERNEUZEN De visclub ONI uit aanschaf van materialen. De man schappen hebben zich na overleg ak koord verklaard met dit plan. Ze willen echter wel enkele garanties, ten aanzien van de eigen identiteit van de beide korpsen. Als de raad akkoord gaat zal J. M. van Langeraad be noemd worden tot gemeentelijk com mandant en C. Dorreman tot onder commandant. Terneuzen houdt zaterdag de tweede zeewedstrijd van dit jaar nabij de Scheldeflats in Terneuzen. Er zal wor den gevist van 14.00 tot 17.00 uur. Na de wedstrijd is er de mogelijkheid om de vergunning af te halen in clublo kaal café Du Commerce aan de Markt in Terneuzen, waar eveneens de prijs uitreiking is. De vier FNV-jubilarissen die wegens hun 25-jarig lidmaatschap donderdagavond werden gehuldigd: (vlnr): J. Maljers, H. Meulmeester, J. Jakobsen en F. P. Koopman. MIDDELBURG „Een stelletje mee lopers die het recht op het uiten van kritiek hebben verspeeld. Meelopers, wiens gedrag de FNV-leden de keel begint uit te hangen". Met deze woor den leverde donderdagavond Arie Norendaal districtshoofd van de In dustriebond FNV, afdeling Middel burg, felle kritiek op de uitlatingen van de kant van het CNV, na afslui ting van de eerste cao-onderhande lingen met diverse grote bedrijven zoals Philips en AKZO. Het CNV vond de resultaten wat arbeidstijd verkorting voor de werknemers be treft magertjes uitgevallen. Noren- daal noemde het beneden alle peil, dat een partner, na het afsluiten van de onderhandelingen, met zulke kri tiek komt, terwijl het FNV de kastan jes uit het vuur heeft moeten halen. Norendaal ging in zijn toesprak ook in op het individualiseringsproces dat zich voltrekt binnen onze maatschap pij. Emancipatie en veranderingen binnen de sociale en belastingwetge- veving leiden er in ons land onder' andere toe dat de mens steeds zelf standiger wordt. De vakbonden heb ben altijd hun krachten ontleend aan solidariteit onder hun leden. Solidari teit valt moeilijk te rijmen met indivi dualisme. Toch is het volgens Adrie Norendaal noodzakelijk dat het FNV inspeelt op deze ontwikkelingen en binnen de cao-onderhandelingen in de toekomst ruimte maakt voor de persoonlijke wensen van haar leden. De bond zal ook oog moeten hebben voor het feit dat vooral veel jongere werknemers zich tegenwoordig ge remd en belemmerd voelen, door de F «X «w grenzen die een cao hen oplegt. Zij willen vaak liever beloond worden naar prestatie. Hoe het dan moet met diegenen die minder presteren, blijft een teer discussiepunt, volgens No rendaal. Vier leden van de afdeling Middelburg werden tijdens de bijeenkomst gehul digd wegens hun 25-jarig lidmaat schap. De'heren J. Jakobsen, F.P. Koopman, H. Meulmeester en J. Mal jers, ontvingen uit handen van de heer Norendaal, het gouden FNV-insigne en een geschenkenbon. De heer J. Wolff, die veertig jaar lid is, kon om gezondheidsredenen niet in het zon netje worden gezet. Hij ontvangt op later datum het gouden insigne met robijn en een enveloppe met inhoud OOSTBURG - Spontaan verzamelde zich donderdagavond een dertigtal jongeren in het IJenhoornplantsoen in Oostburg om daar een gemoedelij ke barbecue aan te richten. Niet alleen de gezelligheid was het doel, maar de ongebruikelijke verzamel plaats op deze zwoele avond diende tevens als signaal naar de autoritei ten, dat de Oostburgse jeugd zich wat ontheemd voelt. „Oostburg is een dood gat. Voor jongeren is hier niets te beleven. Is dit nu het jaar van de jongeren?", klonk het wat verbolgen tussen de verschroeide hapjes en schuimend bier. Kritiek was er met name op de Streek RILLAND - De afdeling Rilland-Bath van de Nederlandse bond van platte landsvrouwen houdt maandag haar maandelijkse bijeenkomst in het Dorpshuis te Rilland. De aanvang is om 20 uur. Als spreker is dit keer de Goese-gynaecoloog Dr. J. M. van Meir uitgenodigd. Hij behandelt actuele facetten over de verloskunde en speci fieke vrouwenziekten. KAPELLE - Landelijk voorzitter van de FNV-vrouwenbond, Maria van Veen, spreekt donderdag 25 april in hotel 'De Zwaan' in Kapelle. Zij doet dat tijdens een gezamenlijke voor jaarsvergadering van de FNV-afdeling Kapelle en de Bevelandse afdeling van de FNV-vrouwenbond. De bijeen komst begint om 19.30 uur met een huishoudelijk gedeelte. GOES - Binnen de voedingsbond FNV-Midden-Zeeland is een aparte vakgroep onstaan voor uitkeringsge rechtigden. Donderdag 30 mei houdt de vakgroep een informatieavond voor leden en belangstellenden in café de Landbouw in Goes. Aanvang 14.00 uur. KAPELLE - De afdeling Kapelle van de FNV houdt in samenwerking met de afdeling De Bevelanden van de FNV-vrouwenbond, de voorjaarsver gadering in De Zwaan in Kapelle. Het huishoudelijk gedeelte begint donder dag 25 aril om 19.30 uur. Na de pauze houdt vrouwenbond-voorzitter Maria van Veen een inleiding. Naar aanlei ding van de inleiding kan worden gediscussieerd. GOES - De wekelijkse groep van het FIOM-Zeeland voor weduwen en we duwnaars in gebouw De Villa te Goes, heeft voor donderdag 9 mei een mede werkster van de Algemene Vereniging voor Patiëntenbelangen uitgenodigd. Na een korte inleiding wordt er gedis- cusieerd over de relatie arts-patiënt. De aanvang van de bijeenkomst in De Villa is om 20 uur. OOSTBURG De gemeente Oost burg zal de voormalige bedrijfsge bouwen van Gebroeders Cruson B.V. in Breskens aankopen. Dat besloot - zij het met heftig tegenstribbelen van de WD-fractie - de gemeenteraad van Oostburg donderdagavond. Die partij steunde zijn wethouder J. P. S. A. Thomas, die zich als enige binnen het college niet kon verenigen met het voorstel. De VVD-fractie vond dat met het geld van de aankoop - 25.000 gulden - wel andere dingen zouden kunnen worden gerealiseerd in het dorp. De VVD'er A. C. Legrand voorspelde op uitdrukkelijke wijze dat de exploi tatie van het gebouw, eenmaal in handen van de gemeente, zeer ongun stig uit zou vallen. Het terrein op knappen en reinigen zou naar zijn mening neerkomen op zo'n zes ton voor rekening van de gemeente. „Met dat geld kunnen we een heleboel andere dingen doen", betoogde hij. De fractie kreeg nauwelijks tot geen bij val in de raad. PvdA-raadslid J. de Zries achtte het onvoorstelbaar dat 'de VVD zo'n smerige troep kan laten liggen midden in het dorp'. Ook de heer H. M. van der Weegen (dorpsbelangen en toerisme) was die mening toegedaan. Hij noemde het een goede zaak dat de gemeente 'daar een vinger tussen de deur kon krij gen'. Wethouder A. de Feijter (cda) beklemtoonde dat de grond hoe dan ook door Oostburg gereinigd zal moe ten worden. De aankoop van de ge bouwen heeft daar weinig mee te maken. Verder maakte hij duidelijk dat de nog aanwezige vaten met afval zullen worden afgevoerd, zodra de gemeente officieel eigenaar is van het terrein. Weinig moeite had de raad met het voorstel de kantine van de vismijn in Breskens te, verhuren aan de zeevis groothandel Noordzee B.V. met in gang van mei. Wel deed Van der Weegen nog een suggestie de vrijkomende ruimte in de vismijn, waar de groothandel ver trekt, te gebruiken voor een visserij- meuseum. „Zo'n museum zou in Bres kens niet misstaan", vond hij. Volgens wethouder J. Vergouwe (pvda) is dat voorlopig echter een onhaalbare kaart. „Dan moeten er behoorlijk wat kosten tegenaan worden gegooid. En zoiets is niet zo eenvoudig", aldus de wethouder. Jeugd Centrale (SJC). die naar de mening van de Oostburgse jongeren niets voor hen doet. „Hierin Oostburg moet de jeugd zichzelf vermaken", was de ervaring en dus werd van de nood een deugd gemaakt. Dat de barbecue nauwelijks werkte, mocht de pret niet drukken. De jeugd had trouwens al eerder het Eenhoorn plantsoen, knus weggedrukt in het hartje van Oostburg, als ontmoetings plaats ontdekt. „Er is hier een prima sfeertje", aldus één van de aanwezi gen." „Dat kan nog een leuke zomer worden", voegde een ander er aan toe. Of de politie dit vertier zal blijven toestaan, is nog niet duidelijk, want daar moet eerst de algemene politie verordening op nageslagen worden. Een activiteit als barbecuen op die plaats werd wel als 'ongebruikelijk' omschreven. Van ae zijde van de SJC wilde be roepskracht Marion Wolbers de klacht van de Oostburgse jongeren niet wegpoetsen. Zij gaf toe dat de mogelijkheden tot vermaak eigenlijk alleen op straat liggen of in de café's die bovendien meer gericht zijn op een ouder publiek. Toch gloort er zon aan de einder, want er bestaan plan nen om in Oostburg een soos te beginnen. Op de foto: Oostburgse jongeren rond de barbecue in het Eendrachtplant- soen. TERNEUZEN De Vlaamse kermis en rommelmarkt die buurthuis 'De Bolster' in de Kastanjelaan zaterdag ochtend en -middag houdt, wordt muzikaal opgeluisterd door de 'Baan-1 lozenband'. Deze band treedt 's mor gens en 's middags op. De 'kermis', in en om het buurthuis, is een jaarlijks terugkerend gebeuren. De opbrengst is bestemd voor alle mogelijke activi teiten van het buurthuis. Wethouder J. P. S. A. Thomaes. GOES - De gemeenteraad van Goes heeft donderdag met algemene stem men de directeuren voor de tien openbare basisscholen benoemd. Een beslissing daarover werd enkele maanden geleden uitgesteld, vanwe ge onduidelijkheden over onder meer de tweehoofdige schoolleiding. Die komt er in Goes nu voor één basis school, namelijk de Hanekam met A.Peijen-Rammeloo en M.Koevoets samen aan het stuurrad. Eén basis school, Mezennest/Van der Veen, krijgt een vrouwelijke directeur: J. Reijerse-Antonisse, die daarmee pro vinciaal tot de uitzonderingen be hoort. De overige acht scholen wor den aan de top bemand door heren. PvdA-raadslid J. Welleman toonde zich ingenomen met het voorstel. Hij tekende aan dat de wensen vanuit het onderwijsveld en de medezeggen schapsraden volledig gehonoreerd konden worden. Welleman noemde het een goede zaak dat de besluitvor ming in februari '85 opgeschort werd, zodat nu een beter afgewogen beslis sing mogelijk was. J. Laport van het CDA liet weten weinig te voelen voor meerhoofdige schoolleiding. Hij twij- BRESKENS In het dienstencen trum Goedertijt in Breskens wordt zaterdag de traditionele voorj aars- markt gehouden. De markt begint om twee uur. Er worden allerhande spul letjes verkocht. Ook is er een stekjes- markt. Inwendig kan de mens ver sterkt worden met oliebollen. HULST De werkgroep kernenergie Zeeuwsch-Vlaanderen vergadert maandag 29 april over de sub sidieaanvraag, die de werkgroep bij de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaande ren heeft ingediend. Dat gebeurt tij dens een bijeenkomst in café Ron de Vilder in Hulst, vanaf 20.00 uur. De werkgroep buigt zich verder over ver schillende activiteiten in de komende weken. AXEL De soos voor alleenstaanden Axel en omgeving houdt zaterdag een gezellige avond in 'De Halle'. Er staan bingo en een loterij op het program ma. Voor de muzikale omlijsting zorgt het dansorkest 'The Williams'. De bijeenkomst begint om acht uur. TERNEUZEN De werkgroepen uit keringsgerechtigden, verbonde met de FNV, Zeeuwsch-Vlaanderen, ko men 14 mei bijeen in Terneuzen voor een discussie- en informatiemiddag. Dat gebeurt in café Centraal. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Margreet Jansen, beleidsmedewerk ster secretariaat uitkeringsgerechtig den van de FNV, zal één en ander vertellen over de voorgestane wijzi gingen van het stelsel van de sociale zekerheid, het thema van de informa tiedag. elde eraan of twee kapiteins op één schip wel werkbaar zal zijn. Desalniet temin wilde Laport zich neerleggen bij de wettelijke mogelijkheden. A. van Oosten (ppr) vond het heel verheugend dat er met name voor de basisschool Mezennest/Van der Veen in Goes-west duidelijkheid ontstaat, temeer omdat het voortbestaan van deze school door gedeputeerde staten ter discussie is gesteld. Hij was vier kant voorstander van meerhoofdige schoolleiding. Daarin vond het raads lid de WD-fractie tegenover zich. G. Hogesteger zei dat zijn fractie er tegen is, maar wilde instemmen bij wijze van uitzondering met de dubbele lei ding voor de Hanekam. C. Möhlmann (sgp) had een voorkeur voor een een hoofdige leiding. Hij voorspelde dat een tweemanschap uit zichzelf zal verdwijnen. D. van de Merwe van D'66 beschuldigde de WD van een behou dende opstelling. Wethouder G. Es- huis (cda, onderwijs) was gelukkig met de algemene instemming die er in het veld was. Hij beklemtoonde dat een meerhoofdige leiding sterk van de omstandigheden afhangt en van geval tot geval zal moeten worden beoor deeld. De andere directeuren naast de da mes Reijerse-Antonisse en Peijen- Rammeloo en de heer Koevoets zijn de heren: J. Sipkema (Ligthart- school), J. Kapoen (Kohnstamm- school), M. Polderdijk (Bellefleur/ Springplankschool), G. Andriesse (Kloetingse school), C. Dingemanse (Kattenschulpschool), A. van Over- beeke (Stamperiusschool), B. Jacobs (Wilhelminaschool) en H. Hoogerland Binnenhofschool). ZIERIKZEE - De commissie onder wijs in de gemeente Zierikzee houdt donderdag 25 april vanaf 19.30 uur een openbare vergadering in het ge meentehuis van Zierikzee. Op de agenda staat onder meer de bespre king van een advies aan het dagelijks bestuur van Zierikzee om de kleuter school t' Mierennest en de naastgele gen lagere school 't Kofschip in één gebouw onder te brengen. De schoolbesturen staan een plan voor waarin de beide panden door middel van een gang met elkaar wor den verbonden. De commissie praat ook over eventuele preventieve maat regelen tegen inbraak en diefstal op de scholen in de gemeente. De commissie verkeer van de gemeen te Zierikzee vergadert woensdag 24 april vanaf 19.30 uur in het gemeente huis. Op de agenda staat de bespre king van het verkeersplan voor het Havenkwartier van de aktiegroep 'Havenkwartier". Voorts komt de mid dellange termijnplanning voor 1986 tot en met 1989 ter tafel. Daarin maakt de commisie onder meer ge wag van de toekomstige verkeersacti- viteiten in Zierikzee. KOEWACHT De tennisvereniging 'De Eikenhof uit Koewacht hield zijn jaarlijks Paastennistoernooi op het tennispark te Koewacht. De deelna me aan het toernooi was groter dan voorgaande jaren. De uitslag, heren: 1. Rudi de Moor, 2. Ad van Mossevelde, 3. Fred van Kerkhoven, dames: 1. Louise Dooms, 2. Gerda Gijsel, 3. Machteld Kips.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 33