Oostburg laat recreatie- en sporthal in Cadzand-Bad bouwen Commissie akkoord me krediet 12 mille voor onderzoek terrein Axel GEZIEN BIJ CAPPENDUK Weinig schot in arbitrage rond jachthavenkwestie Colijnsplaat PZC/ streek BURGEMEESTER ONTHULDE 'SPIEGEL VAN HET LEVEN' 7V/J GROTE DISCUSSIE IN RAADSVERGADERING Inhoudelijk Raad Duiveland praat over bouw van negen woningen Wethouder: Tholen zet zich ook in voor steun aan bestaande bedrijven Granaten gevonden COMMISSIE NOG NIET GEÏNSTALLEERD Arbitrage wissel 1{ OOSTBURG Na een langdurige discussie heeft de gemeenteraad van Oostburg donderdag besloten een sport- en recreatie-accommodatie in Cadzand-Bad te laten bouwen. De fractie van Dorpsbelangen en Toerisme had er de grootste moeite mee, ze verliet aan het eind van de discussie zelfs de raadszaal. Jaarvergadering van NCVB in Axel VOORMALIGE GASFABRIEK Evangelische gemeente houdt een doopdienst Trimclub De Griete houdt toertocht AUTOBEDRIJF CAPPENDUK C.V. Mr. F J. Haarmanweg 49, TERNEUZEN, tel. 01150-97455. Introductie koersbal ouderen op Schouwen Ruilbeurs in Zuidzande Kamerlid Zijlstra op 1-mei-viering in Breskens VV Terhole houdt een fietsenrally Vleeskaarting in Zandstraat Tafeltennisclub in Sint-Jansteen hield clubkampioenschappen Kaarting CDA Aardenburg zit verlegen om bestuursleden Zware schade bij botsing Oostburg Werkgroep bereidt j ongerenmanifestatii in Axel voor Kikkertocht voor trimmers Aardenbui Hengelsportvereniging in Hulst houdt jaarvergadering Drumband neemt afscheid van bestuurstop VRIJDAG 19 APRIL 1985 HM v?sf» f p p s D en T verweet het college dat er fouten in de voorbereidingsprocedure gemaakt zouden zijn. Raadslid A. I. Verhage van D en T stelde dat er een open inschrijving had moeten plaats vinden. De werkgelegenheid in de streek stond voor zijn partij voorop. Het college-voorstel zou moeten wor den teruggenomen zodat de bedrijven uit de regio een eerlijke kans zouden krijgen. J. de Vries (PvdA) meende dat vijf aannemers dezelfde kans hebben ge kregen en dat gegund moest worden aan de laagste inschrijver. Hij vond het niet juist dat Leenhouts Aanne mingsbedrijf uit Sluis probeerde ach ter de schermen een lobby op gang te krijgen. „De gemeenteraad moet daar niet op ingaan", aldus de socialist. Wethouder A. de Feijter (CDA) vertel de dat de laagste inschrijver het bouwbureau Faessen, die de accom modatie voor Cadzand ontwierp, toe heeft gezegd met bedrijven in de streek te onderhandelen. „De ge meente mag aanwijzen met wie er gesproken wordt", aldus De Feijter, die daaraan toevoegde dat er mensen uit de streek worden genomen voor de bouw. De Partij van de Arbeid meen de dat de' gevolgde procedure de juiste was. zij niet juist, evenals de bouw van twee squash-banen bij het complex. De Vries betoogde dat de gemeente raad spijt zou krijgen van deze maat voering wat hij aanduidde met 'geen vlees - geen vis'. „Te klein voor een tafellaken en te groot voor een servet", aldus De Vries, die opmerkte dat het college de diverse commissies wel gehoord had, AXEL De afdeling Axel van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt donderdag 25 april in het Ver enigingsgebouw aan de Kerkdreef haar jaarvergadering. De agenda ver meldt buiten de gewone punten zoals verslagen, ook een bestuurswisseling en huldiging van enkele jubilerende leden. Tevens wordt deze vergadering voor een deel verzorgd door het echt paar Breeman uit Oudelande met volksliedjes en instrumenten die ze zelf gemaakt hebben. Aanvang van de bijeenkomst is 20.00 uur. maar niet voldoende geluisterd had. Hij wilde naar een maatvoering van 46 maal 34 maal 7, waarin plaats zou zijn voor drie tennisbanen en alle grote zaalsporten, zoals zaalvoetbal, zaalhandbal en microkorfbal. Van de bouw van de twee squashba- nen wilde de PvdA af, omdat geen intern of extern advies in de richting van wenselijkheid werd gegeven. Hij stelde voor om het bedrag, volgens hem twee ton, dat ermee wordt be spaard te gebruiken voor het vergro ten van de hal. „De kosten wegen tegen elkaar op", aldus De Vries. Als dat niet zou kunnen, was de fractie bereid om mee te gaan met het colle gevoorstel. De PvdA kreeg steun van de heer R. Calon van het CDA. Wethouder De Feijter antwoordde dat er een gedegen stuk werk op tafel lag, waar het college niet meer van terug wil en kan. Hij meende dat een ander ontwerp niet meer binnen de gestelde twee miljoen gulden zou kunnen blij-1 ven. Ten aanzien van de squashbanen merkte hij op, dat er ook behoefte is aan een accommodatie voor tafelten nis, wat daarin prima gespeeld zou kunnen worden. De Vries merkte op, dat dit ook in de sporthal zou kunnen. De Feijter vond, dat men in zo'n grote hal voor Joker zou staan met een badje. Door middel van een schorsing werd door de PvdA en D en T gepro beerd om zoals burgemeester T. C. Spijkerboer het noemde een monster verbond te sluiten. De uitgangspun ten van beide partijen waren echter zo uiteenlopend, dat daar geen sprake van kon zijn. Het amendement van de PvdA om tot een grotere zaal zonder squashbaan te komen haalde het niet, want naast deze fractie stemde.alleen de CDA'er R. Calon mee. Ook het voorstel van D en T om het collegevoorstel terug te nemen en met een ander ontwerp te komen, waar andere bedrijven nog mogelijk heden zouden hebben, werd behalve door de eigen fractie niet gesteund. Daarop vertrok de viermansfractie van D en T, omdat zij zich verder wilde distantiëren van deze, volgens Verhage, 'onfrisse zaak'. Wethouder A. de Feyter. Advertentie Zij waren het niet eens met de inhou delijke kant van de zaak. De maat voering 34 bij 36,5 bij 7 meter vonden OUWERKERK Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Duiveland wil het bestem mingsplan 'Kom Nieuwerkerk' wijzi gen om de bouw van negen gekoppel de woningen aan de Merellaan in dat dorp mogelijk te maken. Een voorstel van die aard bespreekt de gemeente raad van Duiveland donderdag 25 april (aanvang 20.00 uur) in het dorpshuis in Ouwerkerk. Het bestem mingsplan moet gewijzigd worde omdat de bouwplannen niet in over eenstemming zijn met het bestem mingsplan. Volgens b en w stuit de aapassing niet op bezwaren. De Duivelandse raad praat verder nog het vaststellen van de grondprijs voor enkele percelen aan de Zuidstraat/ Ring te Ouwerkerk en over het vast stellen van de bedragen voor het openbaar kleuter- en lager onderwijs. TERNEUZEN De evangelische ge meente Terneuzen houdt zondag een doopdienst in het overdekte zwembad 'De Honte' aan de Bellamystraat. De gebruikelijke avonddienst, normaliter gehouden in 'De Kandelaar' aan de Van Cantfortstraat, komt hierdoor te vervallen. De doopdienst begint om zes uur. POORTVLIET - De Thoolse wethou der J. Versluijs (cda) heeft de bedrij ven in zijn gemeente uitgedaagd aan te tonen dat alleen nieuwe vestigin gen voor het gemeentebestuur mee tellen en op steun van de gemeente kunnen rekenen. Versluijs bracht dit naar voren op een in Poortvliet ge houden CDA vergadering. Hij stelde dat er mensen zijn die kritisch staan tegenover de activiteiten van de ge meente met betrekking tot werkloos heidsbestrijding. Dat is volgens Ver sluijs onder meer te wijten aan on juiste of onvolledige informatie. Hij gaf aan dat bedrijven geen subsi dies krijgen, maar meestal garanties of achtergestelde leningen. Verder zijn deskundige adviezen beschik baar, vaak in combinatie met facilitei ten van de provincie. De Thoolse wethouder benadrukte echter dat dit niet alleen geldt voor bedrijven die zich op Tholen willen vestigen, maar ook voor de al op dat eiland bestaan de bedrijven. Hij voegde er aan toe dat niet iedere initiatiefnemer in zijn wensen tegemoet wordt gekomen. In zijn toespraak tot de verzamelde CDA-ers ging hij ook in op het onder wijs in de gemeente Tholen. In dat verband stond hij onder meer stil bij de besprekingen over een fusie tussen de gemeentelijke mavo en de scholen voor lager beroepsonderwijs. Het me rendeel van de Thoolse scholen voor voortgezet onderwijs verkeert in de gevarenzone als de minimum-normen van het ministerie stringent worden gehanteerd, vertelde Versluijs. Door middel van een fusie wordt gepro beerd de toekomst van deze onder wijsvoorziening voor Tholen veilig te stellen. Naast Versluijs hield ook de CDA-fractievoorzitter in de Thoolse gemeenteraad, W. C. van Kempen, een inleiding over onder meer de gevaren voor de scheepvaart op de Schelde-Rijn-verbinding. ZAAMSLAG - De trimclub De Griete in Zaamslag houdt zaterdag een toer tocht over 60 km, die tevens wordt aangemerkt als zogenaamde sterrit. De inschrijving begint 's morgens om acht uur in café De Griete in de gelijknamige buurtschap. De start is om negen uur. Het afstempelen voor de deelnemers aan de sterrit is tussen acht en twaalf uur. PRIJS- EN UITVOERINGSWIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN. ZONNEMAIRE - De dienst Meer Be wegen voor Ouderen (MBvO) wil het uit Australië afkomstige spel Koers bal meer bekendheid geven op Schou wen-Duiveland. De dienst houdt daar om woensdag 1 mei een kennisma kingsmiddag in het verenigingsge bouw te Zonnemaire. De aanvang is om 14 uur en het duurt tot 17 uur. Voor deze bijeenkomst zijn vertegen woordigers van ouderensociëteiten, bonden en bejaardenoorden uitgeno digd. In Zeeland bestaan reeds 15 groepen die het balspel spelen. Het spel lijkt op het eerste gezicht op het Franse Jeu de Boules. De afwijkende gang van de ballen en de speciale viltmat waarop wordt gespeeld, ma ken deze bezigheid echter wezenlijk anders. GROEDE Aan de Walendijk te Groede zijn twee granaten en een ontsteker gevonden. De granaten hebben een lengte van dertig centime ter en een diameter van tien centime ter. De Explosieven Opruimings Dienst zal de prqjecten ruimen. Raadslid A. I. Verhage. KORTGENE - De arbitragecommis sie die zich bezig moet gaan houden met de perikelen rond de jachthaven Colijnsplaat, is nog steeds niet geïn stalleerd. Burgemeester E. J. Hoogen- dijk-van Duijn van Kortgene ant woordde dit donderdagavond op een vraag van het VVD-raadslid I. H. van Oeveren-De Rijke. De benoeming is nog niet rond, doordat een voorstel van de gemeente op bezwaren van de watersportvereniging is afgeketst. Om welk plan en welke tegenwerpin gen het zou gaan, deelde Hoogendijk- van Duijn niet mee. De watersportvereniging Noord-Beve land die de Oosterschelde-jachthaven van Kortgene huurt, heeft zoals ge meld begin maart de instelling van een arbitragecommissie gevraagd bij de kantonrechter in Middelburg. Bei de partijen hadden toen al maanden lang met elkaar onderhandeld, maar konden niet tot overeenstemming ko men. Het conflict vindt zijn oorzaak in de sterke verzanding van de haven en het niet betalen van een deel van de huur door de watersportclub. Deze organisatie beroept zich wat dat be treft op het aanhangsel bij het con tract waarin is geregeld dat niet meer dan 50.000 gulden per jaar betaald hoeft te worden voor baggerwerk- zaamheden. De gemeente Kortgene erkent dat papier niet, omdat het niet door de raad is goedgekeurd. Inmid dels is de schuld, volgens de gemeen te, opgelopen tot ruim zes ton. De Kortgeense gemeenteraad werd in maart voor een voldongen feit ge steld. Een eerder gedaan financieel voorstel was door de watersportver eniging afgewezen en er was reeds arbitrage aangevraagd. De raad kon niets anders dan daarmee instem men. Het huurcontract voorziet in de instelling van een onafhankelijke commissie van wijze mannen, als er sprake is van een huurgeschil. Alle fracties drongen in maart wel aan op een snelle afwikkeling van de zaak, omdat zij niet nog veel langer met stijgende lasten geconfronteerd wil den worden. Het baggeren moet ten slotte doorgaan en de watersportver eniging zal niet meer dan 50.000 gul den daaraan willen besteden. De kos ten bedragen het viervoudige. De liberale Van Oeveren-De Rijke vroeg daarom ook donderdagavond tijdens de raadsvergadering in Kort gene hoe de vlag erbij staat. Burge meester Hoogendijk-van Duijn maak te hierop duidelijk dat er nog geen schot in de zaak zit. Later deelde zij nog mee dat de gemeente ernaar streeft samen met de watersportclub de drie commissieleden te benoemen. De redenen van de vertraging door het afwijzen van gemeentelijke voor stellen door de Colijnsplaatse organi satie wist de mevrouw Hoogendijk- van Duijn niet. Voorzitter ir J. Bom van de watersportvereniging was don derdagavond niet voor commentaar bereikbaar. ZUIDZANDE In hotel De Zwaan in Zuidzande wordt morgen, zaterdag, een ruilbeurs voor verzamelaars ge houden. Tevens is er een veiling en een rad van avontuur. De beurs is open van 14 tot 17.00 uur. BRESKENS Op de dag van de arbeid (1 mei) in Breskens zal Kees Zijlstra, tweede-kamerlid voor de Par tij van de Arbeid, 's avonds ingaan op actuele politieke zaken. Na een pauze met verloting wordt een videofilm vertoond. Op drie tv's kunnen de bezoekers een film over Kenia bekij ken. Nadien treedt het 'Scheldekwar- tet' op. De bijeenkomst is in 'De Uitkomst' in Breskens en begint om 19.30 uur. De organisatie is in handen van de FNV, de PvdA en de Vara. TERHOLE De contactcommissie van de voetbalvereniging Terhole houdt vandaag, vrijdag, een fietsen rally in Terhole en omstreken. Aan dit sportieve gebeuren kan iedereen uit Terhole deelnemen. De tocht heeft een lengte van ongeveer 14 kilometer en is uitgestippeld door de mooiste stukjes natuur in Terhole en omge ving. Inschrijven tussen 18.45 en 19.15 uur in de kantine op het gemeentelijk sportpark in Terhole. De start is om 19.20 uur. Zaterdag houdt de kaartclub DOS in 'd Ouwe Smisse in Zandstraat een vleeskaarting. Die begint om half twee 's middags. AXEL De financiële commissie van de gemeente Axel is donderdag avond akkoord gegaan met het voor stel van b en w 12.000 gulden uit te trekken voor een aanvullend onder zoek naar eventuele verontreiniging van het terrein, waar vroeger de Axelse gasfabriek heeft gestaan. De commissieleden vonden echter wel dat het adviesbureau van de Unie van Waterschappen, dat het onderzoek zal uitvoeren, de gemeente op de hoogte houdt van de voortgang van het werk. Het terrein prijkte overigens in '83 al op het bodemsaneringsprogramma van de provincie. Toen trok de ge- SINT-JANSTEEN De tafeltennis vereniging 'TTV Steen' hield haar jaarlijkse clubkampioenschappin het gemeenschapscentrum 'De Warande' in Sint-Jansteen. Voor deze titelstrijd, die voor de vijfde keer werd gehouden, bestond veel belangstelling. Er werd gespeeld in twee groepen: recreatie- en competitiespelers. Bij de heren senioren werd het een open wedstrijd. Clubkampioen werd uitein delijk H. de Wever uit Sint-Jansteen. Bij de heren senioren afdeling re creanten ging de titel naar E. Hende- riks. Bij de meisjes competitiespeel sters mag Y. Vonck zich voor een jaar clubkampioene noemen. Uitslagen: Heren competitiespelers: 1 H. de Wever; 2 W. d'Hooghe; 3 J. van Driessche; 4 W. van de Voorde. Heren recreanten: 1 E. Henderiks; 2 J. Kas; 3 J. de Potter. Meisjes competitiespeelsters: 1 Y. Vonck; 2 E. Pollet; 3 M. Wöginger. Meisjes recreanten: 1 W. Hofman; 2 M. Claassens; 3 L. Verhagen; 4 B. de Pooter. Jongens: 1 S. Dierick; 2 M. de Theye; 3 P. Warrens; 4 M. Ottjes. HULST In zaal 'De Kroon' in Hulst werd een kaarting gehouden, waaraan 45 personen deelnamen. Uitslag: 1. M. Kayser uit Axel, 2. mevrouw Kayser uit Axel, 3. A. Esseling uit Hulst, 4. C. van Acker uit Terhole, 5. J. Strobbe uit Hulst. In zaal 'Het Centrum' in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 36 personen deelnamen.p De uitslag: 1. mevrouw Van der Ha, 2. J. Haulez, 3. W. Boone, 4. W. de Bruyn, 5. R. van de Branden. In zaal 'De Kastanje' in Kloosterzan- de werd een kaarting gehouden waar aan door 52 personen werd deelgeno men. De uitslag: 1. H. van Rijt uit Kloosterzan- de, 2. mevrouw Kint-van Kruyssen uit Kloosterzande, 3. P. Jonkers uit Klooster- zande, 4. R. van Eerdenburg uit Graauw, 5. mevrouw Van Vooren uit Kloosterzande. HULST - De Hulster kkartclub 'Har ten Aas' speelde in het kader van een wintercompetitie een wedstrijd in zaal Ron de Vilder in Hulst waaraan door 25 personen werd deelgenomen.' De uitslag: 1. G. Gijsel, 2. F. Buys, 3. mevrouw Peeters, 4. J. de Burger, 5. me vrouw Roelands-Thijs. In Staminee 'Den Burtman' in Kruis polderhaven werd een kaarting ge houden waaraan door 30 personen werd deelgenomen. De uitslag: 1. mevrouw Van Kerckhoven uit Hulst, 2. F. Piessens uit Clinge, 3. B. van Leemput uit Vogelwaarde, 4. mevrouw Haulez uit Hulst, 5. J. van Driessche uit Nieuw-Namen. De afdeling Graauw van de rooms- katholieke bond van ouderen hield voor zijn leden een kaarting in het gemeenschapscentrum in Graauw' waaraan door 34 personen werd deel genomen. De uitslag: 1. E. Kouyzer, 2. mevrouw De Blieck, 3. E. Asselman, 4. G. van Dalen, 5. mevrouw Strijdonk, allen uit Graauw. Bejaardencentrum Terneuzen na verbouw heropend Burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen onthulde donderdag in de hal van het grondig verbouwde bejaardentehuis 'De Blide' het wandreliëf 'spiegel van het leven'. TERNEUZEN Burgemeester C. Oc keloen van Terneuzen was er even stil van toen hij donderdagmiddag plotseling oog in oog stond met de 'spiegel van het leven', een wandre liëf van de Terneuzense kunstenaar John Verschuren. Ockeloen onthulde het uit twee delen bestaande kunst werk in de hal van bejaardencen trum 'De Blide' in Terneuzen en daarmee was de heropening van het bejaardenoord dat in twee jaar tijd ingrijpend werd verbouwd, een feit. „Origineel", luidde zijn commentaar, dat door ziekenomroep Radio Nigh tingale uit Hulst rechtstreeks per video in de recreatieruimte van 'De Blide' werd uitgezonden. Daar zaten bewoners, personeel, directie, be stuur en genodigden al aan de koffie. Voorzitter J. Gremmen van het be stuur van 'De Blide' lichtte toe dat de 'spiegel van het leven' symbolisch is voor alle fasen in het leven van de bejaarde. De blauwe kleur in het kunstwerk is volgens Gremmen sym bool voor de levensstroom. Dat die wat 'De Blide' betreft in een versnel ling is geraakt was duidelijk, meende hij. De recente aanpassingen aan het bejaardencentrum memorerend, stel de hij vast dat 'De Blide' 'voor de toekomst' is verbouwd. Gremmen voorspelde dat de bejaarden van de toekomst een andere identiteit zullen hebben. „Ze zullen individueler inge steld zijn, maar wel gezamenlijk aan de toekomst werken", aldus de voor zitter. Wat de hulp vanuit 'De Blide' aan ouderen buiten het bejaardencen trum betreft, zei hij graag te willen inspelen op het 'flankerend ouderen beleid' van de overheid. Op dat punt vond hij ook een open dialoog tussen bejaardenhuizen gewenst. Burge meester Ockeloen vertaalde het flan kerend beleid in eigen termen: „De ouderen met liefde de hand reiken". De burgemeester pleitte voor grotere zelfstandigheid en vrijheid van oude ren in bejaardenoorden. „Ze mogen niet zomaar aan deskundigen en in stituten worden overgeleverd. Ook al zijn ze geen achttien meer, dit zijn gewone mensen die slechts op be paalde punten ëcht hulpbehoevend zijn". W. Riemens van de bewonerscommis sie van 'De Blide' liet Ockeloen en de aanwezigen weten dat het met de vrijheid in het Terneuzense bejaar dencentrum wel goed zit. „Mits we ons aan het reglement van het huis houden natuurlijk, maar we zijn volop vrij en kunnen gaan en staan waar we willen". Riemens deelde vervolgens een aantal flessen wijn uit. J. van Alphen van aannemingsbedrijf Sprangers in Terneuzen stak een pluim op de hoed van de gemeente Terneuzen, die door haar medewer king een snelle realisatie van de ver nieuwbouw van het bejaardencen trum mogelijk maakte. Hij bood voor zitter Van Gremmen de Nederlandse driekleur aan. Die was ook zeer in zijn nopjes met de ambtelijke medewer king. „Er wordt gezegd dat ambtelijke molens traag draaien, maar dat gaat hier niet op", aldus Gremmen. meenteraad 42.000 gulden uit een oriënterend onderzoek. Over een krediet van 121.000 gu voor de hertaxatie onroerend-g lasting (OGB) liepen de menir uiteen. Commissielid J. s. Jonge (PvdA) vond dat volstaan konwoi met het rapport van vijf jaar gele ter hand te nemen, de inflatie ii taxaties te verwerken en er vei gens vijf procent bij op te tellen, z gemeld wordt de grondslag vooi OGB-heffing eenmaal per vijf vastgesteld. Met ingang van volg jaar gaat een nieuwe periode in. De verbouwing van het gem schapscentrum 'De Vlaschaard Koewacht kon eveneens de goed! ring van de commissie wegdra Wethouder P. T. M. A. R. Aperszei de benodigde 50.000 gulden gehi kan worden uit een reservepotje commissievoorzitter bezwoer dat krediet - als dit wordt verstrekt vijftig mille niet te boven zal Ook beloofde hij dat er bij de stich op zal worden aangedrongen de ten zo laag mogelijk te houden, verbouwing van De Vlaschaard staat uit een aanbouw met een op vlakte van negentig vierkante m voor de berging van stoelen en ta De totale kosten bedragen 75.0 den, waarvan 25.000 gulden voorr ning van de stichting komt. AARDENBURG Er bestaat veel animo in de afdeling Aari burg van het CDA om een bestu functie te vervullen. Dat bleek dens een ledenvergadering dins waar twee bestuursleden, onder voorzitter P. Scherbeijn, aftrai Deze plaatsen werden niet opgev zodat er nog vier bestuurders o bleven. Volgens Scherbeijn is er niets aar hand binnen de afdeling Aardenb Het is onjuist om dit in verbant brengen met de gebeurtenissen in recente verleden in Aardenb Scherbeijn denkt dat het bestuur komende jaar aangevuld zal won omdat de verkiezingen in aantt zijn en de mensen dan meer gem veerd worden. OOSTBURG Twee personenau zijn bij een aanrijding op de kruis Grote Beer-Melkweg in Oostb donderdagmiddag omstreeks kw over vier zwaar beschadigd. De Be sche bestuurder L. L. uit Antwerp rijdend op de Grote Beer, verleei op de kruising geen voorrang bestuurder J. van H. uit Sluis, die o de Melkweg reed. AXEL De werkgroep 'Jeugd Jongerenjaar' in Axel bereidt op moment een uitgebreide jongerem nifestatie voor, die 29 juni wo gehouden. Het moet een Axelse 'j gerendag' worden, in en om cultur centrum 'De Halle'. In de openlucht wordt een podr opgebouwd, waarop alle mogeli amateurgroepen kunnen optred Daarbij wordt gedacht aan popgr pen, toneel, cabaret en vrije expres; Belangstellende groepen kunnen zi melden bij het bureau welzijn in 1 Axelse gemeentehuis, 's Middags z er verder tal van demonstraties, v zorgd door de Axelse sportverenig gen. Daarnaast presenteren tal v organisaties zich in stands bij Halle'. Om negen uur 's avonds wol de manifestatie afgesloten met i optreden van de popgroep 'Pouw Play'. AARDENBURG - De toerclub A denburg houdt zondag een toertoc de zogenaamde Kikkertocht, vo trimmers over 60 km. Vanaf acht u 's morgens kan men zich laten schrijven in café De Zwaan in Aarde burg, waarna om negen uur het sta sein wordt gegeven. De Kikkertoc voert onder meer langs Heille, Eet Sint Laureijns, Sint Kruis, Oostbui Groede, Nieuwvliet en Sluis. HULST De hengelsportverenign 'De Weel' uit Hulst houdt donderd 25 april haar algemene jaarvergad ring in restaurant Napoleon in Hul. Na een kort jaaroverzicht door voorzitter komen de jaarverslag van de secretaris en penningmeest aan de orde. Op de agenda staat ot een bestuursverkiezing. De period# aftredende bestuursleden R. Boon C. de Bakker stellen zich herkiesba; Na afloop van de vergadering wordt de visakten uitgereikt, die de led; het recht geven het hele jaar te vissf op de Vlaamse Kreek in Graauw. jaarvergadering begint om 20.00 uu OOSTBURG Voorzitter A. W. GO sije en penningmeester J. W. Boonej nemen zaterdagmiddag afscheid v de drumband 'Harmonie' in 0° burg. dat gebeurt tijdens een fe^st™ ke bijeenkomst in het Nederlan hervormd kerkcentrum, die om v uur 's middags begint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 28