Bijna 1 miljoen gulden voor verbeteringen aan Goese Polder weekenddiensten Weinig schot in arbitrage rond jachthavenkwestie Colijnsplaat Delta-Cars, MOSSEL SCHOUWEN Ben w Middenschouwen willen eigen voorlichtingsblad Boekje voor ïjiinderheden over onderwijs PZC/streek RAAD GOES GAAT AKKOORD FNV Tholen sprak over beleid voor uitkeringstrekkers Raad Duiveland praat over bouw van negen woningen Gedwongen COMMISSIE NOG NIET GEÏNSTALLEERD Arbitrage Wethouder: Thole zet zich ook in voor steun aan bestaande bedrijve Verrijn Stuartweg 14a, Goes, 01100-23520 GOES - De komende jaren zal voor in totaal bijna 1 miljoen gulden een reeks verbeterings- werken in de wijk Goese Polder worden uitgevoerd. De gemeenteraad van Goes stelde dit bedrag donderdag beschikbaar. Het geld zal worden besteed aan herstel van verhardingen, verbetering van de afwatering op achter- en tussenpaden om daarmee een eind te maken aan een deel van de wateroverlast waarmee de wijk kampt, herstel van vernielde verlichting en speelvoorzieningen, aanpassing van verkeerssituaties, een betere bewegwijzering, drainage van speelvelden en vervanging van bomen. Jongerenwerk Tholen houdt 'bruin café' Artsen Dierenartsen: Tandartsdiensten Apotheek: Wijkverpleging: Artsen: Chirurgendienst: Tandartsdiensten: Apotheek: Ziekenauto's: Dierenartsen: Wijkverpleging: Commissies in Zierikzee vergaderen Introductie koersbal ouderen op Schouwen Soosmiddag voor bejaarden Haamstede Plattelandsvrouwen Sint-Maartensdijk VRIJDAG 19 APRIL 1985 Hoewel vraagtekens werden geplaatst bij het bedrag dat voor bomen en verlichting is geraamd (onder meer door het CDA), ging de raad toch met het totaal bedrag akkoord. Afgespro ken werd dat over de onderdelen van het verbeteringsplan waarover de me ningen uiteenliepen in de raadscom missie waarin dit soort zaken aan de orde komen verder zal worden ge- MIDDELBURG - De Provinciale Onderwijsraad heeft de nieuwe editie uitgebracht van het voor lichtingsboekje 'Onderwijs in Zeeland' voor culturele minder heden. In het boekje wordt informatie gegeven over het basisonderwijs, speciaal onderwijs, voortgezet onderwijs en het onderwijs voor 16-18-jarigen. Het is de bedoeling dat het boekje zo mogelijk in groepsverband en op ouderavon den wordt doorgesproken. De brochure is uitgebracht in het Nederlands, Engels, Marok kaans, Turks, Vietnamees, Joe- goslavisch en Spaans. De onder wijsraad verstrekt het kosteloos aan belangstellenden. praat. Burgemeester mr W. Blanken toonde zich verheugd met de instem ming die de raad aan het plan betuig de. Hij gewaagde van een 'geweldig THOLEN - De stichting Jeugd en Jongerenwerk in Tholen verzorgt vrij dag 26 april een 'Bruin Café'-avond in het Jeugdhonk van De Meulvliet in Tholen. De aanvang is 20 uur. De avond is bedoeld voor jongeren van 16 jaar en ouder. Om tegemoet te komen aan eventuele muzikale wensen kun nen de bezoekers zelf hun favoriete muziek meebrengen. belangrijke impuls voor dat mooie noordelijke deel van onze stad'. Blan ken meende ook dat het raadsbesluit een psychologisch effect zal hebben op de bewoners van de Goese Polder: „Men ziet dat het de gemeente ernst is de duidelijk gesignaleerde problemen aan te pakken". Ruim 170.000 gulden trok de raad uit voor een verkeerslichteninstallatie op het kruispunt Noordhoeklaan/ Ringbaan-Oost/Louise de Cologny- laan. Deze verkeerslichten zijn mo menteel weliswaar nog geen absolute noodzaak, maar omdat vanuit de nieuwbouwwijk Noordhoek sterk op de plaatsing ervan wordt aangedron gen, is nu al besloten de installatie SCHARENDIJKE - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middenschouwen wil een voorlichtingsblad in eigen beheer uitgeven, omdat het niet tevreden is over de voorlichting die via de Schouwse Koerier gegeven wordt. In een voorstel aan de gemeenteraad wordt gesteld dat van verschillende raadsfracties ook al klachten zijn ontvangen en over de bezorging door de PTT is het college eveneens niet tevreden. B en w hebben verschillende moge- SCHOUWEN-DUIVELAND THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND Alarmnummer Schouwen-Duiveland 01100-14444 Alarmnummer Tholen en Sint-Philipsland 0011 Zierikzee: vanaf vr. 19.00 uur tot ma. 8.00 uur: A. W. van Geer, Zierikzee, tel. 01110-2080. Spreekuur voor spoedge vallen 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur: J. L. Flach, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedge vallen 11.30-12.00 uur en 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk:v.a. vr. 18.00 tot ma. 8.00 uur: H. Speelman, Molenweg 61, Oosterland, tel. 01114-1280. Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland, Scherpenisse: (patiënten dokter v. d. Bel): A. C. J. Noteboom, St. Annaland, tel. 01665-2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: A. van Doesburg, St.-Philips- land, tel. 01677-2500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen, Scherpenisse: (patiëntendokter Padt): E. N. Mellema, Hertenkamp 7, Tholen, tel. 01660-2377. Zierikzee: S. Bergsma, tel. 01110-2180. Tholen:A. Rinses en W. Brons, altijd bellen nr. 01666-2596. Kleine huisdieren weekendspreekuur Provincialeweg 2, Sint-Maartensdijk op za. 8.30-9.00 uur en Botermarkt 10, Tholen van 11.00-12.00 uur. Sch.-Duiveland: F. v.d. Vliet, Karne- melksvaart 2, Zierikzee, tel. 01110- 6190. Spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. 17.00-17.30 uur. Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-2906. Geopend zat. 9.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur; zondag 12.00- 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Tholen en Sint-Philipsland: zr. I. Balk, tel. te bereiken 01100-14444. Bruinisse en Duiveland: zr. A. Bolle, Beursstraat 2, Bruinisse, tel. 01113- 2894. Schouwen: zr. T. van Duren, Schut- tershófstr. 3, Zierikzee, tel. 01110-5327. Zierikzee: zr. T. de Ronde, Schoolstr. 20, Bruinisse, tel. 01113-1729. DE BEVELANDEN 20-21 APRIL Centraal alarmnummer 01100-14444 Goes: v.a. vrijdag 19.00 uur tot zondag 23.00 uur: J. A. v. d. Werff, Wijn- gaardstr. 51, tel. 27451. Spreekuur voor spoedgevallen 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Heinkenszand, 's-Heer-Arendskerke, Nieuwdorp, Wolphaartsdijk: de prak tijk van J. J. Harten, D. P. van Driel en A. P. van der Vlugt wordt waargeno men door G. A. C. Aarnoutse, Haven weg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. Boodschappen zo mogelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: v.a. vr. 17.30 uur tot ma. 8.30 uur: praktijk C. T. Mier- mans en J. A. Fortrie. Dienst J. A. Fortrie, Clara's Pad 31, Heinkens zand, tel. 01106-3074. Hansweert, Kruiningen, Yerseke: vr. 19.00 uur tot zo. 22.00 uur: A. Plaisier, B. Vogelaarstr. 2a, Kruiningen, tel. 01130-1566. Spreekuur voor spoedge vallen 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath: v.a. vr. 19.00 uur tot zo. 22.00 uur: J. D. Barendregt, Krabbendijke, tel. 01134-1544. Spreekuur voor spoed gevallen 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Heerenhoek: de praktijk van J. Geld of, J. M. A. Kole, A. Korstanje, S. E. J. Wöstmann en H. H. M. Zwartelé wordt waargenomen door E. Th. Klapwijk, Monsterweg 8, Borssele, tel. 01105- 1203. Kloetinge, Kapelle, Wemeldinge: v.a. zat. 8.00 uur wordt de praktijk van H. J. Entink, J. K. J. Eckhardt en D. Vreeswijk, waargenomen door M. B. Riemeijer, Kapelle, tel. 01102-1264. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: de praktijk van B. J. H. Hasken wordt waargenomen door J. A. van Arkel, Wissenkerke, tel. 01107-1318. Spreekuur voor spoedge vallen 11.00-11.30 uur. De praktijk van W. J. Klein Wassink wordt waargenomen door J. A. Kers- seboom, Kortgene, tel. 01108-1319. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.30 uur. Dr. J. A. Kopp, tel. 01100-14396. Spreekuren zat.- en zondagmorgen 10.00-11.00 uur: P. F. M. Gerritsen, Nassaulaan 151, Goes, tel. 01100- 14974. De Goese Polder, De Spinne 11-62, tel. 01100-28228. Geopend voor spoedge vallen za. 8.30-17.30 uur en zo. 10.00- 11.30 uur en 16.00-18.00 uur. Centr. Post Ambulance Vervoer, tel. 01100-14444. Goes, Ovezande, Kruiningen: A. Mos selman, Hogenakker 8, Kruiningen, tel. 01130-1233. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beve land: dr. H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290 b.g.g. 01100-20656. Visites zo mogelijk aan vragen voor 9.00 uur. Yerseke en omg.: (kleine huisdieren): mevr. L. Huiskes-Cornelisse, Molen laan 24, Yerseke, tel. 01131-2756. Goes, Wilhelminadorp, Kloetinge, Kattendijke: Voor de bereikbaarheid van de weekend- en avonddienst krijgt u informatie via het antwoord apparaat op tel.no. 01100-12456. Borssele, Nieuwdorp, Lewedorp, 's- Heerenhoek, Heinkenszand, Nisse, Ellewoutsdijk, Driewegen, Baarland, Oudelande, Kwadendamme, Hoede- kenskerke, Ovezande, 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Hendrikskinde ren, 's-Gravenpolder en 's-Heer Abts- kerke: Voor de bereikbaarheid van de weekend- en avonddienst krijgt u in formatie via het antwoordapparaat op tel.nr. 01106-1615. Zuid-Beveland-Oost: Voor de bereik baarheid van de weekend- en avond dienst krijgt u informatie via het antwoordapparaat op tel.nr. 01130- 1545. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk: Voor de bereikbaarheid van de week end- en avonddienst krijgt u informa tie via het antwoordapparaat op tel- .no. 01108-1378. lijkheden voor het uitgeven of ver spreiden van gemeentelijke informa tie bekeken en zijn uitgekomen bij het uitgeven van een aan twee kanten bedrukt vel papier. Burgemeester W. de Boer is van mening dat een derge lijk blad maandelijks moet worden uitgegeven, maar de overige leden van het college vinden eens in de twee maanden voldoende. Dat laatste is vanzelfsprekend aanzienlijk goedko per. De gemeenteraad mag er zijn mening over geven in een vergadering die woensdag 24 april wordt gehouden in het gemeentehuis te Scharendijke. Deze vergadering begint om 19.30 uur. Dan komt ook een voorstel van b en w aan de orde om de twee brandweer korpsen in respectievelijk Scharendij ke en Kerkwerve formeel samen te voegen tot één korps, met één com mandant en een ondercommandant. Aanleiding daartoe is het vertrek van commandant De Graaf van Scharen dijke met ingang van 1 januari jongst leden. Zowel Kerkwerve als Scharen dijke blijven over een korps beschik ken, maar ze zullen nauw gaan samen werken. Dat betreft onder meer geza menlijke oefeningen en gezamenlijke aanschaf van materialen. De man schappen hebben zich na overleg ak koord verklaard met dit plan. Ze willen echter wel enkele garanties, ten aanzien van de eigen identiteit van de beide korpsen. Als de raad akkoord gaat zal J. M. van Langeraad be noemd worden tot gemeentelijk com mandant en C. Dorreman tot onder commandant. THOLEN De gemeente Tholen biedt voldoende ruimte voor uitke ringstrekkers. Door de uitvoering van de Algemene Bijstandswet kun nen veel mensen worden geholpen. Dit zei de Thoolse PvdA-wethouder van sociale zaken P. van Schetsen tijdens de jaarvergadering van de FNV afdeling Tholen, die in het ge bouw Haestinge werd gehouden. De wethouder zei moeite te hebben met het feit dat minima gebruik zou den moeten maken van een speciaal fonds. In dit verband wees hij op de diensten van de Volkskredietbank, die eventuele schulden kan saneren. De heer Van Schetsen was van me ning dat de gemeente een 'terughou dend beleid' voert ten aanzien van sancties tegen uitkeringstrekkers. Het woord werd verder gevoerd door FNV-districtsbestuurder T. Strous, die een inleiding hield over de herzie ning van het sociale stelsel en de mogelijkheden van de gemeenten om steun te verlenen aan de minima. Tevens werd bekend gemaakt dat op de 1 mei-viering in Sint-Maartensdijk het tweede-kamerlid Frans Moor spreekt over de rol van de arbeid na de tweede wereldoorlog. Uit het jaarverslag blijkt verder dat het le dental van de FNV afdeling in 1984 was gedaald van 1315 naar 1277. ZIERIKZEE - De commissie onder wijs in de gemeente Zierikzee houdt donderdag 25 april vanaf 19.30 uur een openbare vergadering in het ge meentehuis van Zierikzee. Op de agenda staat onder meer de bespre king van een advies aan het dagelijks bestuur van Zierikzee om de kleuter school t' Mierennest en de naastgele gen lagere school 't Kofschip in één gebouw onder te brengen. De schoolbesturen staan een plan voor waarin de beide panden door middel van een gang met elkaar wor den verbonden. De commissie praat ook over eventuele preventieve maat regelen tegen inbraak en diefstal op de scholen in de gemeente. De commissie verkeer van de gemeen te Zierikzee vergadert woensdag 24 april vanaf 19.30 uur in het gemeente huis. Op de agenda staat de bespre king van het verkeersplan voor het Havenkwartier van de aktiegroep 'Havenkwartier". Voorts komt de mid dellange termijnplanning voor 1986 tot en met 1989 ter tafel. Daarin maakt de commisie onder meer ge-< wag van de toekomstige verkeersacti- viteiten in Zierikzee. aan te leggen. Uiteindelijk moet ze er toch komen. Vanuit verscheidene fracties werd er op gewezen dat verkeerslichten op het kruispunt Ringbaan-West/Westha- vendijk eigenlijk dringender nodig zijn. Wethouder L. H. de Leeuw ant woordde dat de gemeente hiervoor geld aan het sparen is. Het bij de gemeente belegde risico fonds dat bewoners van serviceflat De Schakel hebben gevormd, zal worden gebruikt voor de liquiditeitsproble men waarmee de stichting Service flats Goes momenteel kampt. De stichting huurt en beheert het ge bouw dat eigendom is van het Akzo- pensioenfonds. Akzo heeft een tijdelij ke huurverlaging opgeschort om het gemeentebestuur van Goes onder druk te zetten. De gemeenteraad moet binnen enkele maanden een beslissing nemen over verlenging van de exploitatiegarantie voor de servi ceflat. ZONNEMAIRE - De dienst Meer Be wegen voor Ouderen (MBvO) wil het uit Australië afkomstige spel Koers bal meer bekendheid geven op Schou wen-Duiveland. De dienst houdt daar om woensdag 1 mei een kennisma kingsmiddag in het verenigingsge bouw te Zonnemaire. De aanvang is om 14 uur en het duurt tot 17 uur. Voor deze bijeenkomst zijn vertegen woordigers van ouderensociéteiten, bonden en bejaardenoorden uitgeno digd. In Zeeland bestaan reeds 15 groepen die het balspel spelen. Het spel lijkt op het eerste gezicht op het Franse Jeu de Boules. De afwijkende gang van de ballen en de speciale viltmat waarop wordt gespeeld, ma ken deze bezigheid echter wezenlijk anders. OUWERKERK Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Duiveland wil het bestem mingsplan 'Kom Nieuwerkerk' wijzi gen om de bouw van negen gekoppel de woningen aan de Merellaan in dat dorp mogelijk te maken. Een voorstel van die aard bespreekt de gemeente raad van Duiveland donderdag 25 april (aanvang 20.00 uur) in het dorpshuis in Ouwerkerk. Het bestem mingsplan moet gewijzigd worde omdat de bouwplannen niet in over eenstemming zijn met het bestem mingsplan. Volgens b en w stuit de aapassing niet op bezwaren. De Duivelandse raad praat verder nog het vaststellen van de grondprijs voor enkele percelen aan de Zuidstraat/ Ring te Ouwerkerk en over het vast stellen van de bedragen voor het openbaar kleuter- en lager onderwijs. Eén van de repetities van jeugdtoneelgroep Kreater. KAPELLE - Elke donderdagmiddag verandert het huis van de Kapelse Ans Schilder in een heuse bühne. Rond vier uur komen ze binnen: tien verwachtingsvolle meisjes. Na een glas limonade en een kleine versna pering hullen de tien actrices van het kindertheater Kreater zich in een ander, of beelden ze iets van zichzelf uit. „Uitgangspunt bij ons is de vrije improvisatie. Geen teksten uit het hoofd leren maar vertrouwen en le ren inspelen op elkaar", aldus Ans Schilder. In september 1981 is ze met de activi teiten begonnen op de zolder in het huis van beeldend kunstenaar Jan Wolffers. „Ik had, samen met nog twee anderen, net een cursus van het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel achter de rug. Het leek ons een goed idee om het geleerde in praktijk te brengen door een kindertheater op te zetten", betoogt Ans. Aan belangstel ling hadden ze geen gebrek. Nadat het gezelschap met hun drie eigen kinde ren was begonnen, werd de tweede keer een lading vrienden en vriendin nen meegebracht. Het aantal jeugdige HAAMSTEDE De bejaardensoos in Haamstede was dit jaar de gastvrouw van de verschillende bejaardensocië teiten uit de regio, die in de recreatie zaal van de gereformeerde kerk in Haamstede een soosmiddag hielden. Er was een optreden van de Middel burgse groep X-IJ-Z met liedjes en pianospel van de heer Den Hollander, samenzang en een programma 'Wisse wasjes'. acteurs kwam zodoende op twintig. Momenteel telt Kreater nog maar één leidster en tien kinderen van 9 tot 11 jaar, allemaal meisjes momenteel. Ans heeft daar geen problemen mee. „Een kleine groep is veel overzichtelij ker en bovendien krijgt ieder kind veel meer aandacht". De werkwijze die de Kapelse toneelgroep nastreeft geeft volgens Ans ruimte aan de mo gelijkheden van iéder kind. Hoofd- en bijrollen zijn dan ook taboe. Belang rijk is immers dat ieder kind op zijn of haar niveau kan werken. „De nadruk op het leveren van een grote prestatie levert alleen maar underdogs op", vertelt de 40-jarige leidster. de kinderen op zijn tijd naar concreet doel te laten werken. He echter geen streven om per jaar bepaald aantal voorstellingen te ven. De nadruk ligt op de dramatis vorming van de deelnemers. Een i ming die volgens Ans bijdraagt het zelfvertrouwen van de kindei „Ik heb kinderen als 'de immer gt ten hond' zien binnenkomen. Na paar maanden was dat over en dei ze zowel op school als thuis gewi hun zegje". Het geringe gebruikmaken van ge schreven toneelteksten bij het kin dertheater, komt voort uit de filoso fie van Ans Schilder dat het kind in de eerste plaats onontgonnen moge lijkheden van zichzelf moet leren ontdekken. De improvisatie-op drachten vormen daarvoor het mid del bij uitstek. De kinderen worden bij zo'n opdracht min of meer ge dwongen, wil het spel doorgaan, reacties te geven die een voortgang van de sketch garanderen. „Als Jan zegt 'het is mooi weer' en Piet rea geert met 'het is geen mooi weer', dan ben je snel uitgepraat en kan het spel niet verder", legt Ans uit. „Een im- provisatiescene doet een beroep op de creativiteit van de deelnemers. Zij kunnen geen gebruik maken van dooddoeners, want het spel moet doorgaan". Kreater verzorgt af en toe wel eens een optreden. Zij doet dit vooral om de ouders op de hoogte te houden en KORTGENE - De arbitragecommis sie die zich bezig moet gaan houden met de perikelen rond de jachthaven Colijnsplaat, is nog steeds niet geïn stalleerd. Burgemeester E. J. Hoogen- dijk-van Duijn van Kortgene ant woordde dit donderdagavond op een vraag van het VVD-raadslid I. H. van Oeveren-De Rijke. De benoeming is nog niet rond, doordat een voorstel van de gemeente op bezwaren van de watersportvereniging is afgeketst. Om welk plan en welke tegenwerpin gen het zou gaan, deelde Hoogendijk- van Duijn niet mee. De watersportvereniging Noord-Beve land die de Oosterschelde-jachthaven van Kortgene huurt, heeft zoals ge meld begin maart de instelling van een arbitragecommissie gevraagd bij de kantonrechter in Middelburg. Bei de partijen hadden toen al maanden lang met elkaar onderhandeld, maar konden niet tot overeenstemming ko men. Het conflict vindt zijn oorzaak in de sterke verzanding van de haven en het niet betalen van een deel van de huur door de watersportclub. Deze organisatie beroept zich wat dat be treft op het aanhangsel bij het con tract waarin is geregeld dat niet meer dan 50.000 gulden per jaar betaald hoeft te worden voor baggerwerk- zaamheden. De gemeente Kortgene erkent dat papier niet, omdat het niet door de raad is goedgekeurd. Inmid- ,dels is de schuld, volgens de gemeen te, opgelopen tot ruim zes ton. De Kortgeense gemeenteraad werd in maart voor een voldongen feit ge steld. Een eerder gedaan financieel voorstel was door de watersportver eniging afgewezen en er was reeds arbitrage aangevraagd. De raad kon niets anders dan daarmee instem men. Het huurcontract voorziet in de instelling van een onafhankelijke commissie van wijze mannen, als er sprake is van een huurgeschil. Alle fracties drongen in maart wel aap op een snelle afwikkeling van de zaak, omdat zij niet nog veel langer met stijgende lasten geconfronteerd wil den worden. Het baggeren moet ten slotte doorgaan en de watersportver eniging zal niet meer dan 50.000 gul den daaraan willen besteden. De kos ten bedragen het viervoudige. De liberale Van Oeveren-De Rijke vroeg daarom ook donderdagavond tijdens de raadsvergadering in Kort gene hoe de vlag erbij staat. Burge meester Hoogendijk-van Duijn maak te hierop duidelijk dat er nog geen schot in de zaak zit. Later deelde zij nog mee dat de gemeente ernaar streeft samen met de watersportclub de drie commissieleden te benoemen. De redenen van de vertraging door het afwijzen van gemeentelijke voor stellen door de Colijnsplaatse organi satie wist de mevrouw Hoogendijk- van Duijn niet. Voorzitter ir J. Bom van de watersportvereniging was don derdagavond niet voor commentaar bereikbaar. POORTVLIET - De Thoolse weth der J. Versluijs (cda) heeft de bed ven in zijn gemeente uitgedaagd i te tonen dat alleen nieuwe vestij gen voor het gemeentebestuur n tellen en op steun van de gemee kunnen rekenen. Versluijs bracht naar voren op een in Poortvliet houden CDA vergadering. Hij ste dat er mensen zijn die kritisch sti tegenover de activiteiten van de meente met betrekking tot werkk heidsbestrijding. Dat is volgens sluijs onder meer te wijten aan juiste of onvolledige informatie. Hij gaf aan dat bedrijven geen sul dies krijgen, maar meestal garant of achtergestelde leningen. Ver zijn deskundige adviezen besct baar, vaak in combinatie met facili ten van de provincie. De Thot wethouder benadrukte echter dat niet alleen geldt voor bedrijven zich op Tholen willen vestigen, m ook voor de al op dat eiland besta de bedrijven. Hij voegde er aan dat niet iedere initiatiefnemer in wensen tegemoèt wordt gekomen In zijn toespraak tot de verzame CDA-ers ging hij ook in op het one wijs in de gemeente Tholen. In verband stond hij onder meer stil de besprekingen over een fusie tus de gemeentelijke mavo en de scho voor lager beroepsonderwijs. Het i rendeel van de Thoolse scholen v voortgezet onderwijs verkeert in gevarenzone als de minimum-norn van het ministerie stringent wori gehanteerd, vertelde Versluijs. D middel van een fusie wordt gep beerd de toekomst van deze one wijsvoorziening voor Tholen veilig stellen. Naast Versluijs hield ook CDA-fractievoorzitter in de Thoo gemeenteraad, W. C. van Kemp een inleiding over onder meer gevaren voor de scheepvaart op Schelde-Rijn-verbinding. SINT-MAARTENSDIJK De Ned landse bond van plattelandsvrouw afdeling Sint-Maartensdijk hoi woensdag in gebouw 'Haestinge' e avond 'stofbedrukken', onder leidi van mevrouw G. Hoogedeure. De 1 eenkomst begint om 19.45 uur. DE BUURTZALU VEEL HOGER AANSLAAN DAN DE BELASTING Een merkwaardig fenomeen. Kom eens een proefrit maken in de nieuwe Accords, maak eens een tussenstop bij u voor de deur. En zie wat er gebeurt. Plotseling worden overdreven veel hondjes uitge laten. Gordijnen schuiven. Bewonderende blikken alom. Zo van, waar doet-ie het van. Komt waarschijnlijk omdat de nieuwe Accords er wel driemaal duurder uitzien dan ze kosten. Een nogal gedistingeerd uiterlijk hebben. Zoiets zal het wel zijn. Wat uw belas- tinginspekteur en boekhouder opvalt, is iets anders. Die vragen zich verbaasd af hoe u het zo zuinig doet. Op wagen van de buurt en van de belasting, hebben we een passend A hovda antwoord. Welkom in de showroom allemaal. /1V-V<V/!\

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 26