Oostenrijk acht kans op Mexico nu nog minimaal Vijfhonderd zaalvoetballers naar de Spaanse Costa Brava 'Oude glorie' van EMM-dames in actie Savok-dames spelen alleen voor de zege PZC/sP°rt Max Merkel moet 10.000 Mark smartegeld betalen Midlotto Wielerkoers Hoofdplaat op losse schroeven TOPPERS VOORAF IRIJDAG 19 APRIL 1985 jimiorenvoethal )en Haag biedt iccommodatie lan voor Spelen Van Doorneveld weg bij Haarlem Van Benthem 'bijgezet' in monument RCS Cl speelt voorwedstrijd Sparta-Feyenoord ONDER DEELNEMERS AAN TOERNOOI OOK ZEEUWSE KAMPIOEN 21 \chietsportcentrum reimerswaal serieuze kandidaat kompleet Hinderwet Ophof ELSNER STAAT VOOR EEN PUINHOOP Puinhoop ath mogelijk lokatie lympische spelen 1992 ÏABBENDIJKE Er is een kans dat een onderdeel van de Olympische Spelen in 1992, zo lie aan Nederland worden toegewezen, zal worden gehouden in het Zeeuwse Bath. Het daar lieuw aan te leggen schietsportcentrum Reimerswaal is een serieuze kandidaat om er de laar verwachting 700 schutters hun strijd om goud, zilver en brons te laten uitvechten. Enige Igenkandidaat is Biddinghuizen in de Flevopolder, dat weliswaar dichter bij het olympisch entrum Amsterdam ligt, maar het qua accommodatie niet haalt bij de Zeeuwse lokatie. nie nieuwe baan," zegt Harrie Volle- |regt van de Sticthing Olympische ■pelen Amsterdam 1992, „heeft als ■oordeel dat er bij de aanleg al reke- Ing gehouden kan worden met onze Jensen. Al moet er meteen bij gezegd lorden dat de afstand inderdaad een Irobleem vormt. Biddinghuizen is vrij lemakkelijk te bereiken. Het zal dus |en zware dobber worden." Het is wel enige hoop op een stukje Olympi- fche Spelen in Zeeland, want andere fkatied heeft men niet op het oog. jen delegatie uit de gemeente Rei- lierswaal, onder wie afgevaardigden lan het gemeentebestuur en de initia- lefnemer van de schietbaan, voerde i Amsterdam al een gesprek over de landidatuur en verder heeft er inmid- |eis een tegenbezoek plaatsgevon- len. De beslissing wordt binnen drie laanden verwacht. Daarna moet nog lewacht worden of de Spelen in Ne- lerland worden gehouden. hoofdklas B: Zierikzee 1 - Terneuzen 1 4-2 JjroeP -45: Borssele - Noormannen 3-2; yroep B4: Krabbendijke 1 - Walcheren 1 1, Groep B5: Heinkenszand 2 - Waarde r woep B6: Arnemuiden - Zld. Sport 1-0; «oep B8: GPC 2- Zeelandia 2 6-3; Groep Hontenisse 2 - SDO 2-2; Groep Bil: terneuzen 3 - Zaamslag 0-1; Groep B12: cnoondijke - Cadzand 5-3, Groede - Bres- «®s 3-2; Groep C3: SKNWK - Mevo 1 0-3; roep C4: Krabbendijke - Kloetinge 2 0-10; «oep C5: Patrijzen 2 - Kloetinge 3, Kloet, g., Kloetinge 4- Yerseke 2 0-2; groep C9: rooskerke 2- Dauwendaele 3 1-5; Groep A7imel 1 Hoek 1 4"3; Groep Cll: SDO - vv 2 0-4; Groep C12: Ria - Koewacht 6-0; afgelLtC13: Groede Biervhet 0-10. Rest schieten zijn er niet in Nederland, zodat de sport niet zo snel groeit. Hoewel er toch veel mensen zijn die na hun diensttijd nog best eens een wapen vast zouden willen houden, in de goede zin van het woord. Het is overdreven om te zeggen dat ons uitganspunt is 'hoe minder leden zich aanmelden, hoe liever', maar het is vanwege die geringe accommodatie ook niet zo dat er veel wordt gedaan aan werving," aldus Van der Doe. Hij ging op onderzoek uit om te komen tot de aanleg van een baan en besloot het geheel commercieel op te zetten. Grootste probleem was het vinden van een geschikte plaats, want de voorwaarden in de hinder wet op het gebied van geluidsover last en veiligheid zijn streng. Het 25 hectare grote terrein waar het schiet sportcentrum moet verrijzen voldoet aan alle voorwaarden. Het ligt inge klemd tussen de Westerschelde, het Schelde-Rijnkanaal en het nog te voltooien spuikanaal. „Er is in de hele omtrek geen woning te vinden en er zijn geen doorgaande wegen." vertelt Van der Doe over het gebied op de grens van Zeeland, Brabant en België. De grond ('ingepolderde Westerschel de') is eigendom van staatsdomeinen en wordt in erfpacht gegeven van het schietcentrum. De aanvraag voor de hinderwetvergunning ligt inmiddels ter inzage en wanneer alles volgens plan verloopt wordt begin mei met de aanleg begonnen. Behalve een spor tieve moet het centrum ook recreatie ve functie krijgen. „We moeten het niet alleen van de sport hebben. We willen het centrum ook verhuren aan het bedrijfsleven, datin het restaurant bijvoorbeeld vergaderingen kan hou den met aansluitend een rondje schie ten," vertelt Van der Doe. Veel verdere toekomst - hoewel com mercieel uiterst belangrijk - zijn de Olympische Spelen van 1992. Schut ters werken zes onderdelen af in tien dagen: kleiduivenschieten, skate en trap (kleiduiven schieten), 50 meter vrij pistool, 25 meter pistool, 50 meter geweer en 10 meter luchtpistool en luchtgeweer. „Wij kunnen dat alle maal laten afwerken, zonder dat daar extra kosten voor moeten worden gemaakt, wat in Biddinghuizen wel het geval is. Maar zij hebben vooral het voordeel dat ze al maanden bezig zijn met een plan om de Spelen te ontvangen, terwijl wij later in beeld zijn gekomen en zo'n plan haas-je-rep- je moeten maken. En wat die trans portproblemen betreft... 65 kilometer met de bus naar Biddinghuizen of met de trein naar Bath. Zo'n groot verschil is dat niet," besluit Van der Doe. he aanleg van het 'Schietsportcen- jrum Reimerswaal BV' hangt daar Iverigens niet van af. Over drie we len gaat de eerste spa de grond in en les tot acht maanden later moet het ïerced zijn. „Het wordt de meest Jomplete schietsportaccommodatie tan Nederland," meldt de heer M. H. an der Doe uit Krabbendijke, direc- eur van Herba Conserven en initia- iefnemer van het project. De meeste banen zijn gericht op één peciale tak, in Bath kunnen alle nderdelen worden beoefend." Er ko- len behalve een 25, 50 en 100 meter iaan ook banen voor het kleiduiven- chieten. Verder worden er een restau- ant en een wapenwinkel neergezet. )e totale kosten van het project be- Iragen twee tot tweeënhalf miljoen [ulden. 'an der Doe is zelf enthousiast schut- er en lid van de schietvereniging in lergen op Zoom. „Wij schieten op de egerbanen in Ossendrecht, waar we lleen op zaterdagochtenden terecht unnen. Veel mogelijkheden om te )EN HAAG (ANP) - De gemeente Den wil in samenwerking met het edrijfsleven een deel van de Olym- ische Spelen van 1992 binnen zijn renzen krijgen. De gemeente presen- eerde donderdag twee mogelijke llympische accommodaties: het portcentrum De Uithof en de Hou- rusthallen. !en studie naar de mogelijkheden an een Haags Olympisch avontuur is ütgevoerd door een aannemersmaat- chappij en een architectenbureau. )e plannen werden aangeboden aan le Stichting Olympische Spelen Am- terdam 1992. lemeente en bedrijfsleven wilden nog liet zeggen hoe hoog de kosten liggen lie aan een eventuele Haagse partici- latie zijn verbonden. Volgende naand, als de Stichting aan de lande- ijke overheid rapporteert, moet die ekensom zijn gemaakt. Den Haag leeft belangstelling voor hockey, ten ds, handbal, basketbal, volleybal en (ewichtheffen. Eerder had onder an- lere Almere zich bij Amsterdam ge- neld om een deel van het Olympisch irogramma (zeilen) te mogen organi seren. 1AARLEM/ZAANDAM (GPD) - Hans i'an Doorneveld zal aan het einde van lit seizoen bij Haarlem verdwijnen. )e oefenmeester, die vier maanden (deden nog voor twee jaar bijteken de, vindt dat hij om uiteeenlopende redenen niet meer optimaal bij de eredivisieclub kan functioneren. Ik heb hier vijf jaar met plezier gewerkt, maar het is nu gewoon beter dat Haarlem en ik uit elkaar gaan", aldus Van Doorneveld. Edo Ophof, die woensdagavond in het duel tegen FC Den Bosch al na fier minuten moest uitvallen, blijkt winder ernstig geblesseerd dan werd (evreesd. De kans bestaat zelfs dat de verdedi ger zondag tegen FC Groningen net ais twee andere achterhoedespelers, Peter Boeve en Ronald Spelbos, al *'eer zijn rentree zal maken, in het Lucas-ziekenhuis in Amster dam werd, aldus Rob Nolet, fysiothe rapeut van Ajax, donderdag bij Ophof een flinke kneuzing van de boven- oeenspier vlak boven de knieschijf 'econstateerd. ZWEIBRUCKEN (DPA/ SID) - De voormalige trainer Max Merkel moet voetballer Hans- Günther Neues 10.000 mark (11.500 gulden) smartegeld betalen. Merkel had vorig jaar in zijn column in het Westduitse boulevard blad Bild over de oud speler van Bundesliga- club l.FC Kaiserslau- tern geschreven: „Neues speelt tegen woordig gelukkig in Hong Kong. De moeders in Kaiserslautern kun nen rustig gaan slapen, hun dochters hoeven niet meer bang te zijn op straat". Het gerechtshof van Zweibrücken behandel de donderdag het hoger beroep, dat door Neues was aangetekend. Hij had eerder voor de rechtbank van Kaisers lautern 100.000 mark (115.000 gulden) geëist. De rechter vond 10.000 mark reëler, maar Neues nam hiermee geen ge noegen. Volgens Merkel was zijn opmerking juist positief bedoeld: „Neues is een knappe kerel. Dan is het toch logisch dat moeders bang zijn hun dochter te verliezen". Merkel kreeg van het gerechtshof te horen, dat hij de eer van Neues diep had gekrenkt. Hij werd bijgestaan door een afvaardiging van het concern van uitge ver Axel Springer en twee redacteuren. Het bedrijf zal een bijdrage moeten leveren aan het te betalen bedrag. Het journalistenduo, dat Merkel van adviezen voorziet, werd niet aan sprakelijk gesteld. DEN HAAG (ANP) - Het organiseren van voetbalwed strijden zal binnenkort verplicht gemeld moeten worden aan de gemeentelijke overheden. Bovendien is de Vereniging van Nederlandse Gemeenten bezig een model Algemene Politie Verordening te ontwer pen, waardoor clubs verplicht worden met de ge meente te overleggen over het wedstrijdschema. Dat heeft minister Rietkerk van binnenlandse zaken de Tweede Kamer laten weten als reactie op het rapport van een projectgroep over voetbalvandalisme. Binnenkort zal het Landelijk Overleg Voetbalvandalis me worden ingesteld, waarin naast de meest betrokken ministeries en het Openbaar Ministerie onder andere de VNG, de Nederlandse Spoorwegen en de KNVB vertegenwoordigd zijn. Dit overleg moet volgens Riet kerk nu spoedig van start gaan, zodat nog voor het begin van het nieuwe voetbalseizoen de nodige maatre gelen genomen kunnen worden. Voor de beschikbaar heid van alle relevante informatie zal een centraal informatiepunt worden ingesteld, dat bij een van de gemeentelijke politiekorpsen zal worden onderge bracht. Het kabinet wil de vervoersplicht van de Nederlandse Spoorwegen, zoals die is neergelegd in de Spoorweg wet, nader bezien. Door een andere interpretatie van het begrip vervoersplicht of door een wetswijziging moeten degenen die kennelijk de bedoeling hebben om in de trein strafbare feiten te plegen geweerd kunnen worden, zo deelt Rietkerk de Kamer mee. wt„A. LEEUWARDEN (GPD) - In de kille mist heeft steenhouwer Harry Hutting uit Leeuwarden donderdagmorgen Evert van Benthem toegevoegd aan het rijtje met namen van winnaars van Elfstedentochten. In de sok kel van het Elfstedenmonument bij de Frieslandhal werd 'E. van Benthem' stukje bij beetje ver eeuwigd. De winnaar van de op 21 februari verreden schaatstocht steekt nog opvallend fris af bij zijn voorganger Reinier Paping, maar na verloop van tijd zal ook Van Benthem even verweerd zijn als M. Hoekstra, de eerste win naar (2-1-1909) die is „bijgezet". WENEN (DPA/ANP) - De kansen van het Oostenrijkse voetbalelftal om zich te plaatsen voor de eindronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap worden in eigen land na de nederlaag tegen Hongarije (0-3) uiterst laag aangeslagen. „Mini maal", achtte bondscoach Eisner zelf de mogelijkheid om volgend jaar met Oostenrijk in Mexico te voetballen. In de dagbladen wordt gesproken over een van de bitterste nederlagen in de geschiedenis van het Oosten rijkse voetbal. „Elsner staat nu voor een puinhoop", stelt de ..Arbeiter-Zeitung" vast. ..Het is verschrikkelijk en angstaangja- gend". Hongarije kan zich in rust op de eindronde voorbereiden. Als eerste Europese land (na titelhouder Italië) kwalificeerde de formatie van trainer Meszey zich voor het eindtoernooi. "Ik wist niet", aldus Meszey „dat het zo gemakkelijk zou zijn in Wenen te winnen. Wij hebben Mexico ruim schoots verdiend". Niet alleen de „Arbeiterzeitung", ook de meer populaire dagbladen geloven, dat er na de ontluistering van Wenen nauwelijks nog mogelijkheden zijn in groep 5 van de voorronde van het wereldkampioenschap de tweede plaats te behalen. Alleen de „Kronen- zeitung" gaat er van uit. dat er nog kansen zijn, mits coach Branko Els ner de gelegenheid krijgt ten minste een week met zijn ploeg te oefenen voor het duel van 1 mei te Rotterdam. De Oostenrijkse kranten constateren ook eenstemmig, dat het publiek niet meer achter zijn spelers staat. De Hongaren, één kwart van de bijna 20.000 toeschouwers, waren veel luid- druchtiger. maar hadden daartoe ook alle reden. Initiatiefnemer Van der Doe (rechts) en adviseur Kees Lobbezoo. DEN HAAG (ANP) - De winnende getallen van de Midlotto 15a van donderdag zijn: 7 - 9- 13 -22 -30-41. Reservegetal: 14. Cijferspel: 180268 Extra prijzen: 934, 3205 en 64026. VLISSINGEN De C-junioren van RCS spelen zondag in Rotterdam een voorwedstrijd van de eredivisie-der by tussen Sparta en Feyenoord. Spar ta Cl is de tegenstander van de Souburgers, die om 13.00 uur het veld betreden. HOOFPLAAT De 'zuidelijk' getin te selectie van het Zeeuws afdelings elftal heeft gisteravond met 3-1 verlo ren van Hoofdplaat. In een pittige wedstrijd werd wel met veel inzet gespeeld, maar liet de afdelingsselec tie minder staaltjes goed voetbal zien dan vorige week tegen Noormannen. Dat kwam trouwens ook wel door de tegenstander, die sterk voor de dag kwam. Hoofdplaat kwam twee minuten voor rust op een 1-0 voorsprong nadat Fons Baart verkeerd terugspelen afstrafte. Een kwartier na de pauze zagen de 120 toeschouwers hoe Baart er na een schitterende combinatie met Stanny Soulimans 2-0 van maakte. Pas toen de hardwerkende Adriaan Nieuwen- huizen (Kruiningen) en Tom Huiskens HOOFDPLAAT De wielerronde van Hoofdplaat voor amateurs staat op losse schroeven. De reden daarvan is dat het wielercomité Kloosterzan- de op dezelfde dag (zondag 7 juli) in het voorprogramma van de beroeps renners amateurs zal laten rijden. Hoofdplaat beschouwt dat als oneer lijke concurrentie en ziet er geen been in om de traditionele kermis- koers door te laten gaan. De oorzaak van den problemen is de verschuiving van de datum van de profkoers in Kloosterzande, die op 'pinksterzaterdag' moest wijken voor de internationale Ronde van Midden- Zeeland. Kloosterzande kreeg ,7 juli toegewezen, maar voor die dag stond de wielerkoers van Hoofdplaat al ge pland. Omdat beide comités volhard den in het standpunt dat er amateurs moeten rijden, kwam districtssport- commissielid Arjaan de Schipper met een compromis op de proppen. Hij vroeg dispensatie aan voor amateurs om op die dag twee wedstrijden (dus Kloosterzande én Hoofdplaat) te mo gen rijden. De Wielren Unie stemde er mee, maar het comité in Hoofdplaat is er van overtuigd dat die beslissing ten koste zal gaan van het deelnemers veld. „Daarom zien wij er niets in," aldus secretaris Frans Sutin, „en hoe wel er nog geen definitieve beslissing is genomen zie ik het somber in." (Lewedorpse Boys) wat meer greep op het middenveld kregen, werd de afde lingsselectie gevaarlijker. Nadat Toi- ne van Duiven (Robur) en Mark Qua- taert (Aardenburg) kansen hadden gemist, zorgde Erik Bronnenberg van Breskens op aangeven van Van Dui ven voor 2-1. Het leek zelfs nog 2-2 te worden toen een vrije trap van Erik de Block (Graauw) maar net uit het doel kon worden geslagen. Uit de tegen aanval werd het daarna echter 3-1. Een schot van Henk Ottens kwam via de voet van Huiskens in het doel. „Kurier" is in de koppen het duide lijkst. „Een puinhoop" en „Mexico adieu". De krant spreekt van een Oostenrijks treurspel en stipt koel aan, dat de uitslag gemakkelijk gro ter had kunnen zijn. „Omdat de ver dediging geen organisatie toonde, het middenveld niet aan spelopbouw toekwam en er te aanvallend werd gevoetbald. De keuze van drie spit sen was een misgreep. Één punt in Rotterdam zou nog een kans op de tweede plaats betekenen, maar wie zal een dergelijke score in Rotterdam kunnen afdwingen „Die Presse' zegt dat het Oostenrijkse elftal een les in modern voetbal heeft gekregen. „Er bestaat natuurlijk nog een theoretische kans verder te ko men. Wie daar nog in gelooft, na het voetbal tegen Hongarije, is een dro mer. Het elftal heeft zichzelf overleefd, een nieuwe ploeg kan niet in twee weken worden gemaakt." Het ochtendblad haalt aan, dat het Rapid-blok in het elftal, door de plot selinge ziekte van Brauneder en Will- furth was gespleten, maar dat tegelij kertijd ook de Rapid-geest was ver dwenen. „Het leek wel alsof de Honga ren voortdurend vrij stonden en wij, stuk voor stuk, door twee tegenstan ders werden gedekt. Alsof er een groep jonge sprinters stond tegenover een elftal van oudere heren." „Kronenzeitung" heeft het over een Hongaarse wandeling door Wenen. „De wedstrijd is gewoon aan onze spelers voorbij gegaan.. Het klopte nergens. De ploeg leek te bestaan uit mensen, die elkaar bij de aftrap voor het eerst ontmoetten.. Wie nu nog niet begrijpt, dat wij de competitie moeten silleggen voor belangrijke internationale wedstrijden, is werkelijk niet meer te helpen." Coach Branko Elsner concludeert in de grootste Oostenrijkse krant: „In dien wij van Nederland verliezen, moeten wij helemaal opnieuw begin nen. Wij hebben onze beste spelers opgesteld tegen Hongarije. Het heeft niets geholpen." BEVERWIJK (GPD) - Begin juni ver trekken er vanuit Beverwijk 500 Ne derlandse zaalvoetballers richting Lloret de Mar aan de Spaanse Costa Brava. De Beverwijkse zaalvoetbal vereniging Carillon Boys houdt er namelijk een groot toernooi, waar aan maar liefst 24 verenigingen waaronder het Middelburgse Hooi zolder deelnemen. Wat volgens ini tiatiefneemster Mary Hoogewerf is begonnen als een „probeerseltje", is ondertussen uitgegroeid tot een eve nement van allure. Niet alleen door de grote deelname, maar ook door de spelersbezetting. Zo zullen onder meer de Haarlem-spelers Wim Balm, Piet Keur en Luuk Nijholt hun voet balkunsten in Spanje vertonen, ter wijl ook Ad van der Wiel en Ruud Das van RKC van de partij zullen zijn. Vorig jaar kreeg Mary Hoogewerf een uitnodiging om eens met haar ploeg in Spanje te komen voetballen. Dat zou in oktober gebeuren, maar een en ander bleek onhaalbaar omdat de competitie dan nog in volle gang is. Mary Hoogewerf: „Toch heeft die uit nodiging me aan het denken gezet. Waarom zouden we tenslotte zelf niet zoiets kunnen organiseren. Om eens te polsen of er belangstelling bestond hebben we ruim 100 verenigingen een brief gestuurd. Van die honderd rea geerden er 20 positief. Toen is de bal pas goed aan het rollen gegaan". Na dit vluchtige eerste contact stelde Mary Hoogewerf zich in verbinding met een plaatselijk reisbureau, die haar doorverwees naar een buson derneming in Eindhoven. „We moesten eerst een prijs bepalen, want het mocht natuurlijk niet te veel gaan kosten. Door de grote deelname is dat aardig gelukt. Iedereen betaalt nu 400 gulden en dat is inclusief hotel en volpension. Toen dat geregeld was, moesten we proberen die grote sport hal met 1400 zitplaatsen in Lloret de Mar te huren. Ook dat was geen probleem, want ze waren maar wat blij dat we kwamen. Het is tenslotte nog in het voorseizoen en een beetje publiciteit is natuurlijk nooit weg", aldus Mary Hoogewerf. De deelnemende verenigingen waaronder een selectie uit Barcelona vertrekken op 7 juni met tien bussen richting Spanje. Hooizolder zal met 10 voetballers afreizen. Drie spelersvrouwen maken de trip als suppprter mee. De Zeeuw se zaalvoetkampioen speelt woens dagavond om 21.00 uur in de sporthal Baskensburg tegen de Brabantse kampioen, Willy Boys uit Den Bosch. Inzet is het kampioenschap van het district Zuid 1. MIDDELBURG Vóór het compe titieduel van de heren van EMM tegen het Eindhovense PSV, zon dag in de sporthal aan de Nassau- laan, treedt bij de Middelburgse handbalvereniging eerst de 'oude' damesgarde aan. Ter gelegenheid van het jubileum van EMM (dat zestig jaar bestaat) heeft de hand balvereniging een wedstrijd tus sen de damesploegen oud-EMM en oud-Hellas georganiseerd. Oud-EMM stamt uit de jaren '76-77 toen het team uitkwam in de eredi visie. Onder meer het Haagse Hel las was toen tegenstander van de Middelburgse handbalsters en deed volop mee in de strijd om de landstitel. Swift Roermond toonde zich des tijds ook zeer sterk „maar", zegt mede-organisatrice en speelster van EMM, Marja Kamermans, „or ganisatorisch was het gemakkelij ker om Hellas voor de jubileum wedstrijd naar Middelburg te ha len. De contacten met de ploeg uit Den Haag zijn bovendien nauwer". Oud-EMM treedt aan met de vol gende speelsters: Diana Niemants- verdriet, Annelies de Best, Marijke Gehrman, Marjan de Jong. Ineke Jongepier, Sophie Felius, Marjan Guinee, Marianne Vermeulen en Marja Kamermans. Keepsters zijn Josien Crucq en Jorien Kamer mans. Marijke Buter, Heieen Jan sen, Jolanda Francken en Riet de Reus (de trainer/coach) ont breken van de toenmalige selectie. Bij oud-Hellas spelen onder meer: Arja Reynders, Els Wetering, Maya van Kapel, Ingrid van Koppen en Ellen de Jong. Het jubileumduel begint om 12.30 uur. VLISSINGEN Door de 2-3 neder laag van afgelopen zaterdag heeft Athanatos, momenteel tweede in de promotieklas dames van het Zeeuwse volleybaldistrict, zich le lijk in de nesten gewerkt. Daar door werd de achterstand op kop loper Savok namelijk vergroot naar drie punten en dat betekent dat de ploeg uit Kloosterzande morgen (zaterdag) per se met 3-0 of 3-1 van Savok moet winnen om in ieder geval naast de equipe uit Sas van Gent te komen. Savok-trainer Theo Sarneel is er dan ook van overtuigd dat zijn team morgen de sterkste troeven in handen heeft. „In tegenstelling tot de wedstrijd in Sas, die Athanatos verrassend met 1-3 won, zijn wij mentaal een stuk sterker geworden en als team homogener. Thuis ston den wij stijf van de zenuwen, dat zie ik zaterdag niet zo snel gebeuren, zeker niet met de comfotabele F% Theo Sarneel voorsprong die we hebben". Toch zal er veel gevraagd worden van de speldiscipline van Savok om het voor haar laatste kansen vechten de Athanatos te verslaan, want de thuisclub staat er al jaren om be kend zich pas bij een nederlaag neer te leggen als de laatste bal geslagen is. Sarneel gelooft echter dat zijn ploeg die discipline zal hebben. „We hebben variaties ge noeg in huis om de verdediging van Athanatos open te breken". Ook Jeanne Boënne, de aanvoer ster van Athanatos, is ervan over tuigd dat de uitgangsposities nogal verschillend zijn en dat Savok dus met ieder winstpuntje tevreden kan zijn. „Onze enige kans is ons, net als enkele weken terug tegen Dynamo, keihard in die meiden vastbijten en ons eigen spel spelen. Het is ook te hopen dat de zenuwen ons niet teveel parten spelen, want nu we een heel seizoen bovenin hebben meegedraaid, willen we ei genlijk best ook wel kampioen wor den". De wedstrijd Athanatos - Savok begint om 14.30 uur. Mocht Savok twee punten of meer scoren, dan is het team tevens kampioen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 21