menda Ook welzij nsraad Sas in beroep in kwestie bestemming Poelpolder R.-K. school Oostburg wint voetbaltoernooi Belgische uitgever wijst bezwaren tegen artikelen van de hand Middenstandsbeurs in Clinge afgelast Einde woningnood Yersekenaar in zicht Wissel Ze2uws- Viaand&reii AN DE ORDE IN AD VIESCOMMISSIE I name wethouder W. D. M. Kayser frustrerend. Handhaving van het hui sportzaken zal tijdens die verga- in? geconfronteerd worden met aantal kritische opmerkingen ^lr zijn beleid. Lezing hypnose in 'Hoekzak' Oostburg Adjudant Louwerse Oostburg herdenkt 40-jarig jubileum Die Czardasfürstin ging in première in Ledeltheater KAMPIOEN WEST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN IN VLAAMS RECLAMEBLAD Pools dansensemble treedt op in Hulst impslomp Jaarlijkse bazaar in Ter Schorre Terneuzen Huldigingen 'LONGEN VAN SAS VAN GENT Propaganda-avond van CNV in Axel Hulst Vèrschrikkelijï NDERDAG 11 APRIL 1985 DdNDE roeiende onvrede over portbeleid van Hulst t'LST - Binnen de Hulster sportwereld neemt de onvrede over het gemeentelijk beleid ten ■ïzien van sportzaken toe. Het jeugdsubsidiesysteem, de steeds hogere huren en het fcrekkige overleg met de gemeentelijke instanties in de loop van de afgelopen twee jaar lebben de problemen van de verenigingen niet doen verminderen. De sportraad, het itactorgaan tussen gemeente en in de raad vertegenwoordigde verenigingen, signaleerde in zijn jaarverslag over 1984 een aantal nijpende problemen. Dit verslag, inclusief de perenigingsproblematiek, wordt vanavond, donderdag, aan de orde gesteld tijdens een bij enkomst van de Hulster sportadviescommissie. Iiienteel bestaan er problemen, een lit dat voorzitter H. Suy van de luister Sportraad volmondig be- Tit. ..Het overleg met de plaatselij- verheid is de laatste jaren gestag- [rd", vertelt de voorzitter. „Zo is loorbeeld in 1983 vanuit de vereni- ten een verzoek gericht aan de 'eente om een vereenvoudiging het jeugdsubsidiesysteem. Helaas Igen wij - als raad - de indruk dat i aan het lijntje worden gehouden. Wa ineer we namelijk bij de gemeente Hu aankloppen om opheldering in de raak of vorderingen in de behande- ervan, dan krijgen we een cliché- fwoord te horen in de trant van „de k is volop in behandeling". werkt volgens de raadsvoorzitter DDELBURG Molenwater, 9.30- Miniatuur Walcheren, houwburg, 20.30 uur: Kabaret Ibbel en dwars' met 'Mag ik even Vkenen?'. ISTBURG Ledel, 20 uur: 'Die Irdasfürstin', door operettever. 'ZO RGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: [thur, a.l.; 14 uur: Sneeuwwitje, a.l. xy II, 14 en 20 uur: My tutor, 16 jr. em'Actueel I, 15, 20 en 22.15 uur: Beverly Hills cop, a.l. ïem'Actueel II, 14, 19 en 21.15 uur: Beverly Hills cop, a.l. ïem'Actueel III, 14 en 20 uur: Paris, peas, 16 jr. 'ES Grand, 20 uur: The termina- 16 jr. LST De Koning van Engeland, 10 en 19 uur: The never ending iry, a.l.; 19 en 21.30 uur: The termi- tor, 16 jr.; 19 en 21.30 uur: Hot bblegum, dikke liefde, 12 jr.; 19 en [2l|30 uur: Body double, 16 jr.; 14.30 r: Ciske de rat, a.l.; 14.30 en 21.40 r: Vurige meisjes orgieën, 18 jr. DDELBURG Meccano, 20.30 1984. RNEUZEN Filmhuis Zuidland, uur: U bent mijn moeder. ISSINGEN Alhambra I, 20 uur: ladeus, a.l.; 14 uur: Sneeuwwitje, hambra II, 14 en 19 uur: The never ping story, a.l.; 21.30 uur: Body Uble, 16 jr. Tentoonstellingen EL Galerie Slijkdreef, 10-18 uur: keningen voor kinderen van Gitte 'ee. RGEN OP ZOOM Markiezenhof, 17 uur: Werken Marinus Schipper 1/9) en schilderijen van nieuwe Hüisten (t/m 15/5). ■)MBURG Zeeuws Biologisch Mu- ■m, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen ■ken... en vinden in Zeeland'. HAAMSTEDE De Bewaerschole, 1^30-16.30 uur: Aquarellen van Jopie nnaard. ILLE Landbouwmuseum, 10-12 13-17 uur: Oude landbouwwerktui- ffS Galerie Zwaluwenhof, 14-18 Werken van Piet van 't Hageland. IDDELBURG Binnenzaal Stad- hu s, 10-17 uur: Maquettes Ideeën- ■jsvraag Vitriteterrein. ■euws Museum, 10-17 uur: 'Piranesi I Rome' stadsgezichten. Ham 43', 14-18 uur: Werken van Jan Vjrcruijsse (t/m 5/5). Galerie Montparnasse, 14-18 uur: Col- pectie grafische werken diverse kun- Inaars. lerie De Wijnstock, 14-17 uur: Ver- IJl eieren (tot 13/4). instuitleen (Kuiperspoort), 13.30-17 19-21 uur: Keramiek van Vincent men. M Vleeshal, 13-17 uur: Urbain Mul- Hrs- installatie Wocks. ■oostergang Abdij, 9.30-17 uur: '75 ■r Scouting'. ■IST-SOUBURG Bibliotheek, ■■30-17.30 en 18-20 uur: Fototentoon- ■lling Fotobond Rayon Zeeland. ■RNEUZEN Hal Stadhuis, 8.30-12 dj 13-16.30 uur: Lino's van Jan van ■em. ■ISSINGEN Stedelijk Museum, 12.30 en 13.30-17 uur: 'De klepper 'Pt niet'. 'Ptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: (positie levende reptielen, amfi- ■ën en insekten. ENDIJKE Museum, 10-12 en 30-17 uur: 'Het waterschap over de mzen heen'. dige systeem - voor de aanvraag voor subsidie van een jeugdlid moet een gespecificeerde kostenanalyse wor den gemaakt - betekent dat de talrij- OOSTBURG De werkgroep Lezin gen Alternatieve Wetenschappen (LAW) houdt morgen op vrijdag, 12 april een lezing over hypnose in het multifunctioneel centrum 'Den Hoek zak' te Oostburg. De aanvang is 20.00 uur. De lezing wordt gehouden door de heer R. Thulens uit het Belgische Beringen, die naast zijn werkzaam heden in het onderwijs werkzaam is als Speyer-therapeut. Thulens is ook secretaris van de Vlaamse vereniging voor hypnose en alternatieve hulpverlening Hypnal. In opdracht van deze vereniging schreef hij de boeken 'Hypnose theorie en praktijk' en 'Hypnose voor zelfkennis en therapie'. Naar aanleiding van de lezing zal bij voldoende deelname binnenkort een hypnose-cursus worden gegeven in Oostburg. De cursus wordt op twee weekeinden gehouden, te weten 8 en 9 juni en 15 en 16 juni. Cursusleider is de heer Thulens. Er kunnen maximaal 16 mensen deelnemen aan de cursus. Opgave daarvoor kan onder meer plaatsvinden op de avond van de lezing. TERNEUZEN - Het verpleeghuis 'Ter Schorre' in Terneuzen houdt woens dag 24 april de jaarlijkse bazaar voor bewoners en bezoekers. Dat gebeurt tussen twee en vijf uur 's middags en in de avonduren van zeven tot negen uur. Er zijn weer de bekende attrac ties, zoals onder meer ballengooien, vissen, de vrolijke keuken en de Puut van Gies. Ook is er een kleding- en rommelmarkt aan het evenement ver bonden. In de gemeenschappelijke ruimte 't Praethuus' draait verder nog het rad van Avontuur. OOSTBURG - Afgelopen zaterdag was het 40 jaar geleden dat adjudant E. Louwerse in dienst trad bij de rijkspolitie. Vanaf 1977 is Louwerse adjudant van de groep West ZeeuwschVlaanderen van de rijkspo litie. Daarvoor was hij al anderhalf jaar vervanger in die functie. Het ambtsjubileum van de heer Lou werse wordt vrijdag herdacht in beslo ten kring. Dan zal de jubilaris in de burgerzaal van het gemeentehuis te Oostburg worden toegesproken door onder andere burgemeester C. T. Spij kerboer. Op 1 november van dit jaar verlaat adjudant Louwerse de actieve dienst wegens het bereiken van de 60-jarige leeftijd. ke Hulster sportverenigingen opge zadeld worden met een hoop admini stratieve rompslomp. „En dat is ge heel onnodig", benadrukt Suy, „want wij hebben in de loop der tijd gerich te verzoeken aan de gemeente gezon den met een exacte omschrijving van hoe het anders zou kunnen". Ook ten aanzien van het gemeentelijk beleid bij bijzondere sportevenemen ten bestaat binnen de Sportraad, die tevens met vijf man sterk is vertegen woordigd in de Hulster sportadvies commissie, forse kritiek. .In juni 1984 is vanuit de raad een schrijven verzon den naar de wethouders van sportza ken. De brief omvatte een voorstel om in de toekomst bij de subsidiëring van bijzondere sportevenementen uit te gaan van een zogenaamde standaard begroting", stelt Suy. „Welnu, het voorstel zou voor 1 januari 1985 de wetgevende instanties zijn gepas seerd, dat is echter nog niet gebeurd". Een andere kwestie die binnen de Hulster sportverenigingen regelma tig aan de orde komt is het systeem van de huldiging van sportfiguren, zoals dat in de gemeente Hulst wordt gehanteerd. „De grondslag van deze kwestie ligt natuurlijk in de verwen nerij van onze kampioenen in vroege re jaren", aldus de voorzitter. „Nor men voor huldigingsprocedures zijn er eigenlijk niet. Ook de Nederlandse Sportfederatie kent geen allesomvat tende regelingen. Bijvoorbeeld boog schieten, op de staande wip, geldt binnen de federatie als een onbekend fenomeen". Voor de huldigingsprocedure heeft de Sportraad wel een aantal criteria vastgelegd. Zo bestond en bestaat nog steeds binnen het overkoepelen de orgaan van de Hulster sportvereni gingen, (er zijn momenteel nog 42 clubs lid) het standpunt dat kweek en tentoonstellingsactiviteiten niet onder de noemer 'sport' vallen. „Wet-" houder Kayser had tot nu toe wat moeite met ons standpunt", stelt Suy. „Niettemin hopen we dat er op korte termijn iets aan de hele huldigings kwestie gedaan wordt. In een onlangs verstuurde brief aan de wethouder hebben we dan ook gevraagd om een afrondende discussie over deze mate rie". De voorzitter van de Hulster Sport raad heeft een vurige wens. „Ik acht het wenselijk dat de gemeente Hulst zou beschikken over een professioneel gerund bureau sportzaken. Vandaag de dag wordt dat ten zeerste gemist". De vergadering van de sportadvies commissie in het stadhuis van Hulst begint donderdag 11 april om 19.30 uur. Sportraadvoorzitter H. Suy: stagna tie in het overleg met de plaatselijke overheid. OOSTBURG In het Ledeltheater in Oostburg ging woensdagavond de nieuwe operette van de West Zeeuws- Vlaamse operettevereniging ZOMA, Die Czardasfürstin van Emmerich Kalman, in première. De première voorstelling werd bijgewoond door een driehonderdtal bezoekers. De operette viel bij de toeschouwers in de smaak. Die Czardasfürstin werd geregisseerd door Peter de Lijser, diri gent is Raoul de Ghou. Vandaag (donderdag) en vrijdag volgt nog een voorstelling in het Ledelthea ter. Beide zijn inmiddels uitverkocht. HULST - De verantwoordelijke uit gever van het Belgische 'nieuws- en reklameblad AZ', de heer R. van Hoye uit Stekene, is vanb mening dat de PSP 'politieke munt' wil slaan uit de boycotactie tegen het Belgische huis-aan-huisblad dat - in een oplage van 29.300 exemplaren - ook in Oost- Zeeuws-Vlaanderen wekelijks wordt verspreid. De Zeeuwsch-Vlaamse PSP-afdeling maakte dinsdag bekend dat zij een grootscheepse actie tegen het blad wil ontketenen. Zo wil de PSP Zeeuws-Vlaamse adver- SAS VAN GENT De welzijnsraad van Sas van Gent heeft bij de Raad van State beroep aangetekend tegen het onthouden van goedkeuring aan een gedeelte van het bestemmings plan Poelpolder door gedeputeerde staten. Gs van Zeeland willen zoals bekend voor een gedeelte van de grond, waaraan de gemeenteraad van Sas van Gent de bestemming landbouwgrond had gegeven, geen toestemming verlenen. Het dagelijks bestuur van de provinciale vindt dat de grond een industriële bestemming moet krijgen, waardoor uitbreiding van de vier bedrijven, Glasfabriek, Ijzergieterij,Zuid-Chemie en CSM, mogelijk blijft. Eerder vorige maand heeft de ge meenteraad van Sas van Gent al besloten om tegen de beslissing van gs in beroep te gaan bij de Raad van State. De welzijnsraad wijst er in zijn bezwaarschrift op dat de argumenten van de vier industrieën wijzen op veronderstelde beperkingen. De Sas- se stichting vindt dat er binnen de huidige terreinen van de industrieën voldoende plaats is om uit te breiden wanneer daaraan behoefte bestaat. De welzijnsraad vreest veel meer de mogelijkheid het storten van gipsaf- val door de Zuid-Chemie wanneer aan de gronden in de Poelpolder de be stemming industriële doeleinden wordt verleend. Dat vindt de welzijns raad ongewenst, zeker gezien de gips- stort in het naburige Belgische Zelza- te. Tot slot wijst de stichting er in haar bezwaarschrift op dat de Poelpolder, met daarin vooral de Hoge Berg en de nabij gelegen landbouwgronden zich in de afgelopen 25 jaar hebben ont wikkeld tot een klein natuurgebied. „Het zijn de longen van Sas van Gent", zo schrijft de stichting. En om die reden moet ook dat gedeelte Poel polder volgens de welzijnsraad intact blijven. teerders oproepen niet meer in het Vlaamse krantje te adverteren en ver der denken de pacifisten aan een stickeractie. Ook zouden de mogelijk heden van juridische stappen worden bestudeerd. Van Hoye vroeg zich woensdag af waarom zoveel 'koude drukte' wordt gemaakt. „Met welk recht beginnen die mannen aan zo'n actie, ik vind eerlijk gezegd dat die groepering heel wat noten op haar zang heeft. Zoiets hebben wij hier in België nog nooit meegemaakt. Naar mijn mening brengen die PSP-ers hier de persvrijheid mee in het gedrang". In eerste instantie stelt de uitgever van de Zeeuws-Vlaamse PSP-afdeling nog nooit een schrijven over de hele materie te hebben ontvangen. De er gernis bij de PSP-afdeling concen treert zich zoals gemeld voornamelijk op twee colums die wekelijks in het advertentieblad, naast mopjes en plaatselijke nieuwsberichten, worden afgedrukt. Volgens de afdeling wor den er in de beide colums wekelijks scheldtirades gehouden tegen linkse en vooruitstrevende mensen, buiten landers, christen-democraten en an deren. Bij nader inzien vertelt Van Hoye: ,,Ik heb weieens een brief gehad van die mensen, waarin zij mij vertel den dat ze zich beledigd voelden, maar ja, we krijgen zoveel brieven, er lopen namelijk zoveel 'aardige draai ers' rond, ze schrijven over van alles en iedereen wil wel in de belangstel ling staan". Wat betreft de beledigen de inhoud van de colums, stelt Van Hoye: „Ik weet eerlijk gezegd niet wat die mensen bezielt. In het Belgische blad 'De Morgen' staan bijvoorbeeld dingen die veel erger zijn. Als ze zich daarover druk moesten maken dan zouden die pacifisten, of wat zijn het, helemaal geen minuut meer slapen". Volgens de uitgever moeten de PSP- ers het blad, wanneer ze het niet willen lezen, maar weggooien of ver branden. Wat betreft de oproep van de PSP-afdeling aan de regionale mid denstanders en bedrijven die in het blad adverteren verwacht hij weinig: „Ook in Nederland zijn er mensen met andere gedachten", aldus Van Hoye. Een beeld van de wedstrijden. OOSTBURG - Het schoolelftal van de r.-k. lagere school uit Oostburg zal West-Zeeuwsch-Vlaanderen verte genwoordigen in de strijd om het Zeeuws kampioenschap schoolvoet- bal voor teams uit het lager onder wijs. Het team van de rooms-katho- lieke school uit Oostburg eindigde woensdagmiddag in de finalepoule met een gelijk puntenaantal en het zelfde doelsaldo als de openbare school uit Aardenburg, maar had meer gescoord dan het elftal uit Aardenburg. Op grond daarvan werd de r.-k. school uit Oostburg winnaar in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Met de winnaar in West-Zeeuwsch- Vlaanderen werd de tweede Zeeuws- Vlaamse vertegenwoordiger op het Zeeuws kampioenschap bekend, na dat eerder deze week al de Wegwijzer kampioen van Terneuzen was gewor den (en niet van Zeeuwsch-Vlaande- ren, zoals abusievelijk in de krant van woensdag stond). De r.-k. school uit Oostburg moest in de finalepoule afrekenen met de open bare lagere school Oostburg, de r.-k. school uit Hoofdplaat en de openbare lagere school uit Aardenburg. De vier elftallen waren poulewinnaar gewor den en hadden er ieder al vier zware wedstrijden op zitten. In de finalepou le gaven de r.-k. school uit Oostburg en de openbare school uit Aardenburg elkaar niets toe. De onderlinge wed strijd eindigde onbeslist in een doel puntloos gelijkspel, waarna beide ploegen nog een keer gelijk speelden en een keer wonnen. Omdat de r.-k. school uit Oostburg vijf keer had gescoord (en de school uit Aarden burg vier keer) legde het schoolelftal uit Oostburg beslag op de eerste plaats. Het meisjesteam van de openbare AXEL De CNV-subdistrictsraad Zeeuwsch-Vlaanderen houdt vrijdag een propaganda- en familieavond in het Axelse cultureel centrum De Hal le. Aanvang 19.30 uur. Om 19.30 uur opent voorzitter L. Phernambucq van de CNV-districts- raad Zeeland de bijeenkomst. Daarna spreekt CNV-bestuurder A. Molendijk uit Utrecht over sociale zekerheid. Na afloop daarvan (20.10 uur) voert de toneelvereniging Esmoreit uit Philip pine het toneelstuk 'De man van mijn dochter' op. HULST Het folkloristische zang en dansensemble Kortowo uit het Poolse Olsztyn geeft vrijdag een op treden in de toneelzaal van het ge meenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. In een ruim twee uur durend programma danst en zingt de groep folklore uit heel Polen. Het is voor de vierde keer dat deze groep uit Polen naar Zeeuwsch-Vlaan deren komt. Deze keer werd de toer- nee georganiseerd op initiatief van twee ex-leden van de groep, Leszel Mellek uit West-Duitsland en Jolanta Frejowska uit Hulst. De volksdans groep Pofjadok uit Hontenisse en Ha- va Naquilla uit Vogelwaarde hebben voor logies en een uitgebreid pro gramma gezorgd. Donderdagmiddag wordt gewinkeld in de Hulster bin nenstad, waarna omstreeks zes uur de officiële ontvangst in het stadhuis volgt. Hava Naquilla houdt die avond een bijeenkomst in zijn clubgebouw. Vrijdagmiddag staat een bezoek aan de kerk van Pastoor Gielliet in Bres- kens op het programma, waarna een strandwandeling wordt gemaakt. Die avond begint om 20.15 uur het optre den van de Poolse groep. Zaterdag middag wordt een bezoek aan het Belgische Sint-Niklaas gebracht. Om 20.00 uur verzorgen de Poolse zangers en dansers daar een optreden in de plaatselijke schouwburg. Zondagmor gen vertrekt de groep vanaf het dorps centrum in Vogelwaarde weer naar Polen. tnn i en M'(lden-Zeeland Goes, tel. (J-14444 (ook voor milieuklachten). |,e.uflvv's<'I1-Vlaanderen Alarmnummei ns 'brandweer en ambulance). han fonische Hulpdienst Zeeland, tel I ,15551, dag en nacht bereikbaar. p- hulpdienst Zeeland voor mensen in 01180-36251, van 10.00-24.00 uur pekends van 20.00-24.00 uur. 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel li h»- dag en na°bt bereikbaar. Imn 'Vrouwen bellen vrouwen', tel '00-32233. tan6™ en JeuSdtelefoon Zeeland, -80-38080, dag. van 16-20 uur. tel CLINGE - De middenstandsbeurs, die op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 april in één van de hallen van de voormalige textielfabriek Cli- tex in Clinge zou worden gehouden, gaat niet door. Voor de beurs, die als motto meekreeg 'De vakman in de kleine woonkern' bestaat weinig belangstelling onder de kleinere regionale ondernemers. In eerste instantie bleken vaklieden en bedrijQ es interesse te hebben voor het beursgebeuren, maar toen de uitein delijke bevestigingen voor deelne ming aan de expo verwacht werden, moesten de organisatoren constate ren dat het aantal inschrijvingen op één hand te tellen was. Ook rezen er volgens mede-organisa tor B. Suy uit Clinge wat problemen met de gemeentelijke instanties over de openingstijden op zondag. Gezien de matige respons en het korte tijdbe stek om nog iets extra's aan de publi citeit voor de manifestatie op te zet ten, hebben de organisatoren de zaak stopgezet. De heer Suy zegt de afgelasting te betreuren omdat het een goede gele genheid geweest zou zijn voor de bedrijven en vaklieden om zich aan het publiek te presenteren. „De beurs was namelijk opgezet met het oog merk om de ondernemers die mede verantwoordelijk zijn voor het in standhouden van de kleine woonker nen en de leefbaarheid ervan voor het voetlicht te halen," aldus de organisator. Ook bestaat bij het organiserend co- school Oostburg was het sterkste van de acht meisjesteams, die elkaar in Oostburg bestreden. De Oostburgse meisjes versloegen in de finale tegen stander r.-k. Sluis met 3-0. De eindstand bij de jongens: 1 r.-k. school Oostburg, 2 Aardenburg, 3 r.-k. school Hoofdplaat, 4 Oostburg, 5 Breskens, 6 r.-k. school IJzendijke, 7 r.-k. school Breskens, 8 Schoondijke. Meisjes: 1 Oostburg, 2 r.-k. school Sluiskil, 3 r.-k. school Eede, 4 r.-k. school Oostburg. Er kwamen in totaal 51 teams in Oostburg tegen elkaar uit. In de ochtenduren beten de elftallen van het voortgezet onderwijs de spits af. Daarbij werd gespeeld in de categorieën B (12 en 13 jaar), C (14 en 15 jaar) en D (16 en 17 jaar). In de oudste categorie verpletterde Eloy tegenstander KWL met 9-0 en streek daarmee gelijk de eerste plaats op, omdat er slechts twee teams hadden ingeschreven. In de overige categorieën was KWL zowel bij de jongens als bij de meisjes het meest succesvol. Met drie eerste plaatsen (KWL 5 bij de meisjes B, KWL 3 bij de meisjes C en KWL 3 bij de jongens C) speelden de teams van KWL een hoofdrol De eindstanden van de diverse categorieën: jongens B: 1 LTS 3, 2 Eloy 5. 3 Eloy 6. jongens C: 1 KWL 3, 2 Eloy 4. 3 KWL 2, jongens D: 1 Eloy. 2 KWL, meisjes B: 1 KWL 5, 2 KWL 4, 3 Eloy 2, meisjes C: 1 KWL 3, 2 Eloy 1. 3 Chr. mavo, meisjes D: 1 LHNO Schoondijke, 2 KWL. Ook in Hulst kwamen meisjesteams uit het voortgezet onderwijs in toer- nooivorm tegen elkaar uit. In de ochtenduren speelden de schoolelf tallen van 14- en 15-jarigen tegen elkaar, waarbij de winst uiteindelijk naar de Clemens-mavo ging. Na de middag speelden de meisjes teams van 12- en 13-jarigen tegen elkaar. Daar ging de eerste plaats naar de Christelijke mavo De Welle uit Axel. De uitslagen in Hulst: Finale meisjes 12 en 13 jaar: De Welle-Cle- mens-mavo 1-0, om de derde en vierde plaats: Jozef-mavo-de Rietvliet 0-0 (de Rietvliet wint na strafschop). Finale meisjes 14 en 15 jaar: Janse- nius-Clemens-mavo 0-4, om de derde en vierde plaats: Jozef-mavo 2-De Rietvliet 0-2. EIERVEILING EIVEBA BV BARNEVELD Aanvoer 1.836.000 stuks, stemming zwak. Prijzen in guldens pe 100 stuks: eieren van 55-56 gram 11.80-12,90. van 60-61 gram 12,20-13,30 en van 65-66 gram 13,00- 14,05. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 10 april 1985: bintje 35/50 mm opw. laten april '84 11.50 mei '84 13.00, bieden mei '84 11.00. slot april '84 11.50, mei '84 13.00, april 24.00. Openstaande posities april 85: 7, april '84 11. november mei '84: '10. Aardappeltermijnmarkt Amsterdam AMSTERDAM - In Bintje 50 mm werden 167 contracten verhandeld voor levering april 1984 bij een prijs van f 17,00 tot f 16.30 per 100 kg, voor levering mei 1984 72 contracten tegen f 17,00 tot f 16,20 alsmede 257 contracten voor levering april 1985 tegen f341,00 tot f30,00 en 10 contracten levering november 1985 tegen f24,30. Vismijn Colijnsplaat De aanvoer in de week van 31 maart tot en met 6 april: (gem. prijs per kg): exportgar nalen 12.121 kg. 13,55; tong 16,98; schol 3,65; schar 1,74; bot 0,69: griet 11,54; kabeljauw ƒ5,34; wijting ƒ3,62; zeebaars ƒ12,64; paling ƒ17,83; zalm-forel ƒ11.60; schelvis 4,06. Groenteveiling Barendrecht Witlof kort 1 2.40-3.20. kort 2 1.00-2.70, lang 2 80-2.30, 3en 40-1.70; aardappelen bintjes 15-21, eigenheimer 15-25, irene 14-19, bos- peen 3.00-3.60, champignons 1.20-1.40, Chi nese kool 80-1.20. kervel 60-61. knolselderij 33-1.72, koolrapen 14-17, witte kool 33-40, kroten 7-35, bos kroten 1.38-1.78. oester zwammen 1.70-1.80, paksoi 1.05-1.15, peter selie 1.30-2.09. prei 2.40-4.10, raapstelen 14- 42, selderij 11-42, snijbonen 7.80-8.50. spina zie 66-1.78, tuinkers 31-35, uien grof 15-26, middel 18-27, drieling 5-19, winterpeen grof 55-79, middel 34-70. fijn 17-44, ijsbergsla 48-1.00. aardbeien 1.40-1.70, andijvie A 62- 1.37, B 45-71, rabarber natuur 76-1.91, radijs witpunt 51. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 10 april 1985: bintje 50 mm opw. Laten april '84 16.50, november '85 24.50 mei '84 16.50 april '85 31.10, bieden april 16.30 november 24.00 mei 16.19 april 31.00, slot april 16.30 november 24.30 mei 16.30 april 31.00. Stem ming mei '84 en april '84 nauw. prijsh. november '85 kalm april '85 vast. Open staande posities: april '84 min. 117 is gewor den 1821, november '85 min. 8 is geworden 290, april '85 plus 179 is geworden 1631. Omzet april '84: 167, h.pr. 17.00, 1. en 1'. zaken 16x16.30, mei '84 72 h.pr. 17.00, 16,20, 1. 10x16.30, nov, '85 10x24.30, april '85 257; h. pr. 31.00, l.pr. 30.00, 1. zaken. 73x31.00. mité de indruk dat de voorbereidings periode voor het middenstandsevene ment te kort is geweest. Het comité kon namelijk aan het begin van dit jaar toevallig de beschikking krijgen over een geschikte ruimte, namelijk één der Clitexhallen. „We moesten dan ook zeer snel beslissen of we met het plan dat enkele jaren geleden ontstond door te gaan", vertelt Suy. „Die korte periode voor voorbereiden de werkzaamheden heeft ons zeker negatief beïnvloed". (Slot van pag. ll) derhof(41) al enkele ja ren in zijn bestelauto, die hij had gestatio neerd op de Yersekse Oude Boogaert, de straat waar hij woonachtig was voordat hij wegens huurschuld uit zijn huis werd gezet. Donderdag voor Pasen werd zijn wagen, na een publicatie over Ridder- hofs situatie in deze krant, weggesleept naar de Kijkuit, een parkeer terrein onder aan de dijk. vlakbij een zomer woningencomplex. „Dat is wel in overleg met mij gebeurd. Ik kon toch moeilijk bezwaar maken want ook al krijg ik maar aldoor geen huis, ik eet toch genade brood. Het is tegen de wet dat je in een auto overnacht, dus loop ik maar een stukje verder voor mijn maaltijden en een wasbeurt. Bij navraag blijkt dat de bewoners van de pan den aan de Oude Boog aert rond het parkeer- terreintje bij de lagere school zeker nooit over last hebben ondervon den. De heer H. Lam berts: „Iemand die een actie tégen deze man was begonnen, had mij zeker nooit aan zijn zijde gevonden. Een actie vóór Ridderhof is wat anders. We hebben vaak genoeg gezegd dat er wat aan gebeuren moest, niet omdat hij in de weg stond maar om dat het toch vreselijk is dat in een rijk dorp een man in een auto moet leven". De andere bewo ners reageren in dezelf de trant: „Er moet toch een huis te vinden zijn voor iemand die zo in schikkelijk is". Ridderhof zelf wil, nu de gemeente na jaren tob ben een mouw heeft ge past aan zijn huur schuld en de invorde ringskosten, zo snel mo gelijk een klein huis van de woningstichting Rei- merswaal betrekken. „Voor het terugbetalen van die huurschuld wordt per maand 85 gul den van mijn uitkering ingehouden. Dat ge beurt al sinds 1983. toen ik uit een tehuis in Apel doorn kwam. waar ik een ontwenningskuur heb gevolgd. Vandaar- uit is ook een aanvraag naar de woningstichting gegaan. Ik sta dus al bijna drie jaar inge schreven en er is nog steeds geen 'passende woonruimte' gevon den". Ridderhof heeft de indruk dat gemeente en woningstichting een be stelauto 'passende woonruimte' voor hem vinden. „Er staan hier vaak genoeg huizen leeg, ook kleine goedko pere woningen. Dat de woningstichting een huis zoekt waar de bu ren zo min mogelijk overlast ondervinden kan ik moeilijk begrij pen. Ik heb mijn vorige woning ook niet ver waarloosd en met de bu ren kon ik het ook nog prima vinden". Waarom het zolang heeft moeten duren voordat in de oplossing van Ridderhofs woning nood spijkers met kop pen konden worden ge slagen, daarnaar kan de geplaagde autobewoner alleen maar gissen. Bur gemeester H. Boer van Reimerswaal: „Wij heb ben al in een vroeg sta dium een poging ge daan de huurschuld van Ridderhof te vereffe nen. Dat dat pas een week of vier geleden is gebeurd, ligt aan de procedurele afwikke ling. Wij vinden het net zo goed verschrikkelijk dat iemand in onze ge meente in een auto moet wonen". Directeur P. van Luijk van de Woningstichting Reimerswaal: „De ge meente heeft aanvanke lijk aangeboden om Rid derhof de schuld in ter mijnen te laten terugbe talen, door een deel van zijn uitkering in te hou den. Wij zijn daarmee niet akkoord gegaan, de huurschuld moet veref fend zijn voordat we naar een huis kunnen uitkijken. Uiteindelijk is de gemeente gezwicht, de schuld is in één keer afgelost. Nu is er geen enkel beletsel meer, zeer binnenkort krijgt Rid derhof een woninkje".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 29