Bayern München stuit op muur van Everton Leo Beenhakker houdt na oefenduel vraagtèkens Inter Milan dicht bij Uefacup-fin FAVORIETEN VOOR FINALE WINNEN RUIM uitenlands oetbal Chris Riemens slaat aanbod PECZwolle af PZC/sP°rt 19 RAPID WIEN VERSLAAT DYNAMO MOSKOU: 3-1 VOORBURGSE PLOEG WINNAAR IN GOES NA BLAMERENDE VERTONING Landskampioenen Bekerwinnaars lEFA-beker an der Velde iidt in Italië Basketbaltitel voor Den Bosch Duitsland ngeland Rapid Wien Videoton MAGERE SCORE VAN ORANJE TEGEN DHC: 3-0 Rob Lantsheer en Joop Kuipers Starlifii blokken een aanval van Edu Ooms af. |dEN HAAG (AFP) - De uitsla gen van de wedstrijden ge- Ispeeld voor de halve finales van |de diverse Europa Cup toer- Inooien: Ijuventus-Bordeaux 3-0 lliverpool-Panathinaikos 4-0 iBayern Munchen-Everton 0-0 IRapid Wenen-Dyn. Moskoum 3-1 Pnter Milaan-Real Madrid 2-0 Videoton-Zeljez'nicar 3-1 De returnwedstrijden vinden (plaats op 24 april De Pool Boniek scoorde het eerste doelpunt voor Juventus. Hier is Boniek lmidden) in duel met Specht. Links Platini. iverpool net als uventus op rozen jVERPOOL/TURIJN (AFP/REUTER) - De twee favorieten in de halve finales van het lernooi om de Europese beker voor landskampioenen hebben woensdagavond een ruime lerwinning behaald. Liverpool won met 4-0 van Panathinaikos en Juventus was sterker dan Brondins Bordeaux: 3-0. Als titelverdediger Liverpool over veertien dagen in Griekenland In de verwachtingen voldoet, zal het voor de vijfde keer de finale van de opvallendste kkerstrijd bereiken. De eindstrijd vindt op 29 mei plaats in Brussel. (heidsrechter Jan Keizer had een atief rustig avondje in Liverpool, j deelde slechts één gele kaart uit, n de Griek Kerothodoros. Boven- n gaf Keizer Liverpool een aardig |schenk. Hij keurde in de twaalfde inuut een doelpunt van de Argen- in Griekse dienst Juan Ramon )cha af, omdat Thanasis Dimopou- buitenspel zou hebben gestaan. Schot John Wark opende na een half uur de score, zijn 23ste treffer in 32 Europese wedstrijden. Ian Rush, die eerder alleen opviel doordat hij enkele simpele kansen miste, drukte vlak na de pauze de overheersing van Liverpool uit. In één minuut scoorde hij twee keer. Het doelpunt van Beglin in de slotfase werd met min stens zo veel vreugde begroet, omdat elk puntje in verband met de tweede wedstrijd immers kan fielpen. Liverpool (Eng) - Panathinaikos (Gril 4-0 (1-0). toeschouwers 39.488. Scxheids- rechter Keizer (Ned). Score: Liverpool: Wark (35). Rush (48.49), Beglin(85). Gele kaarten: Kerothodoros (Panathinaikos). Bij Juventus stond alles weer eens in het teken van de buitenlandse ster ren. De rossige Pool Boniek zorgde na een half uur voor 1-0. Briaschi voegde daaraan in de tweede helft een Ita liaans tintje toe, waarna Platini 3-0 maakte. Juventus verbaasde zich over Bordeaux, dat met een minstens zo sterke middenlinie naar Turijn was gereisd. Girard, Tigana, Giresse en de Portu gese tovenaar Chalana waren echter te veel onder de indruk van de sfeer in het overbevolkte stadion. Toch kon Juventus de overmacht aanvankelijk niet in doelpunten uitdrukken. De ploeg bleef lang steken op de treffer van Boniek, die zich in de schaduw van Platini toch thuis voelde. Geruch ten willen overigens, dat Boniek vol gend seizoen het veld moet ruimen voor Ian Rush. Rond de zeventigste minuut was het definitief gedaan met Bordeaux, dat in de kwartfinales nog onaangedaan Dnjepr Dneprope trovsk de baas bleef. Middenvelder en aanvallers van Juventus konden naar hartelust in één richting gaan, omdat ook de Franse spitsen zich lieten imponeren. De Italiaanse verdedigers hadden zich vastgebeten in de West duitser Dieter Müller en international Lacombe. Het duo was al figuurlijk buitenspel gezet, omdat de middenli nie alle ballen inleverde bij Platini en de zijnen. Juventus-Bordeaux 3-0 (1-0). 29. Boniek 1-0: 67. Briaschi 2-0: 71. Platini 3-0. Toe schouwers 65.000. l'SSEL (ANP) - SK Beveren en rcle Brugge hebben zich goede nsen geschapen op een plaats in de ale van het toernooi om de Belgi- ie voetbalbeker. Beide clubs won de eerste wedstrijd voor de halve ales met een verschil van twee elpunten. SK Beveren versloeg op en veld FC Luik met 2-0 en Cercle ek thuis te sterk voor FC Seraing: or Beveren scoorden voor de rust ul Lambrichts en Hans Christiaens. rcle, met doelman Leen Barth op reservebank na de 0-6 van afgelo- i zaterdag tegen AS Oostende, m voor rust de leiding door de straliër Krncevic. In de tweede [ft liep de voorsprong op tot 3-0 )r treffers van Paul Courant en Lonen. Een inzet in eigen doel van Jilip Schepens redde de eer van FC raing. or de Bundesliga zijn twee inhaal- dstrijden gespeeld. Hamburger Sv >n op eigen veld met 3-1 van VFL chum en Borussia Dortmund zege lde met ruim verschil over Bayer rdingen: 4-0. or deze resultaten versterkte HSV i vierde positie op de ranglijst, iter koploper Bayern München, rder Bremen en Borussia Mön- ngladbach. Borussia Dortmund, werd ondersteund door 31.000 schouwers, kan in de degradatiezo wat geruster ademhalen. De Dort- inders wonnen voor de vijfde rtereenvolgende maal. mchester United kan zijn titelaspi- ies in de Engelse eerste divisie wel Keten. De ploeg verloor dinsdag- (ond een inhaalwedstrijd bij Shef- 'd Wednesday met 0-1 en raakte [ardoor verder achterop bij het vig bovenaan tronende Everton. Mancunians behielden wel de |eede positie met 65 punten uit 35 dstrijden, maar staan met drie dstrijden meer gespeeld vier pun- achter. In een andere wedstrijd Southampton thuis met 3-1 van (icester City. slagen: Sheffield Wedesday - Manches- I United 1-0 0 anpton - Leicester City 3-1. MÜNCHEN (SID) - Rapid Wien mag zich na de overwinning met 3-1 op Dynamo Moskou tamelijk zeker ach ten van een plaats in de finale van het toernooi om de Europa Cup II. Welke ploeg op 15 mei in de Kuip als tegenstander aantreedt, is nog hoogst onzeker. De dubbele grendel, waar mee Everton woensdagavond in het Olympisch stadion van München de weg naar het doel afsloot, werkte zo perfect, dat er voor Bayern geen doorkomen aan was: 0-0, Daardoor liggen de betere kansen nu bij de Britten, die in de lopende wedstrij denreeks nog geen tegendoelpunt te gen hebben gekregen. Aan het spel van Bayern was niet te zien dat trainer Ludo Lattek voor het bereiken van de finale een premie van 12.000 mark per speler had uitgeloofd. Alleen bij vlagen waren de Zuidduit sers enigszins gevaarlijk. In de 65ste minuut leverde de kleine/grote uit blinker aan de zijde van Bayern Lud- wig Koegl de bal kopklaar in bij Dieter Hoeness, die echter naast mik te. Voor het overige gingen er van Soeren Lerby en Lothar Matthaus te weinig impulsen uit om Everton echt te verontrusten. Bayern München-Everton 0-0. Scheids rechter Bergamo (Ita). Toeschouwers 67.000. Trainer Otto Baric, die volgend sei zoen de verantwoordelijke man bij VFB Stuttgart wordt, heeft zijn bij naam weer eens eer aan gedaan. De Joegoslaaf, die in Oostenrijk we gens zijn prestaties 'Otto Maximaal' wordt genoemd, zag Rapid Wien met 3-1 winnen van Dynamo Moskou. In de eerste wedstrijd in de halve finales ZEIST (GPD) - In de periode Kees Rijvers werd Bennie Wijnstekers en kele keren gepasseerd voor het Ne derlands elftal omdat de van clean voetbal houdende bondscoach de Feyenoorder te hard en te onbesuisd vond. Nu met Leo Beenhakker als interim-coach krijgt Edo Ophof zijn plaats bij de voetbalelite terug, om dat hij meedogenlozer is dan zijn clubgenoot Peter Boeve. Ophof speel de in de door Oranje met 3-0 gewon nen oefenwedstrijd tegen amateur hoofdklasser DHC de volle negentig minuten. „Hij is minder lief', zegt de roodharige voetbalcoach, vragend om begrip. „Je speelt tegen Oosten rijk toch alles of niets". Tegen de Delftse amateurclub had Beenhakker niet de beschikking over de licht geblesseerde Erwin Koeman en Willy van de Kerkhof, de thuis rust houdende Ernie Brandts en de enige vreemdeling Willem Kieft. Vier zekere deelnemers als op 1 mei Oostenrijk bestreden wordt. Tegen de door Guus Haak getrainde amateurs voetbalden voor hen Michel Valke, Frank Rij kaard, Adrie van Tiggelen en Peter Houtman. Michel van der Korput leidde de defensie en kreeg van Beenhakker de opdracht zich zoveel mogelijk in te schakelen in de opbouw. „Je begint zo'n oefenwedstrijd met zeven vraag tekens, als er na afloop drie minder zijn heeft het duel zin gehad", cijferde Beenhakker. Het partijtje op het moeilijk bespeelbare veld KNVB- sportcentrum leerde hem dat van Van der Korput opbouwend niet veel ver wacht mag worden. „Of het door het slechte veld kwam of omdat hij zich te nadrukkelijk waar wilde maken, het lukte in ieder geval niet", vond Been hakker, die na negentig minuten ook concludeerde dat achter Simon Taha- mata een linkse middenvelder moet spelen. De kleine buitenspeler scoor de voor rust twee maal, maar stond na rust toen Valke vervangen was door Mario Been geisoleerd. Rene van der Gijp nam een kleine voorsprong in het duel om de rechter positie, hij scoorde voor rust de der de treffer. Zijn tegenstrever Ajacied Gerald Vanenburg verrichtte na de thee geen wonderen. Het gold ook van Marco van Basten die Houtman verving en eigenlijk voor heel Oran je. Weinig geïnspireerd, vermoeid van competitievoetbal op zaterdag en maandag (dat gold ook voor de amateurs van DHC) en de lichte trainingen. „Ik kreeg hier een groep die aan het einde van zijn Latijn was. Lichamelijk vermoeid, sommigen ook nog teleurgesteld", zei de coach. Zondag 28 april hebben de Oranje mannen vrijaf, maandag meldden ze zich weer in Zeist. Ook Willem Kieft is dan van de partij. Voor de interland tegen Hongarije in Boedapest twee weken later is zijn meespelen minder zeker. Ook dan moet de spits van Pisa bij zijn club aan de slag op zondag en al op dinsdag wordt in Boedapest de laatste kwalificatiewedstrijd Oranje afgewerkt. De karakteristiek is: Nederlands elftal - DHC 3-0 (3-0). 15. Van der Gijp 1-0. 19. Tahamata 2-0, 38. Tahamata 3-0. Scheids rechter: Van Vliet. Toeschouwers: 500. Nederland: Van Breukelen (PSV): Wijnste- vah kers (Feyenoord) (Boeve, Ajax), Van de Korput (Feyenoord), Van Tiggelen (FC Groningen) en Ophof (Ajaxi: Valke (PSV) (Been, Feyenoord). Rijkaard (Ajax) en Schoenaker (Ajax): Van der Gijp (PSV) (Vanenburg. Ajax). Houtman (Feyenoord) (Van Basten, Ajax) en Tahamata (Ajax). Als voorbereiding op de komende interland tegen Oostenrijk heeft het Nederlands elftal in het KNVB-trainingscentrum een oefenwedstrijd gespeeld tegen Xerxes DHC uit Delft. Schoenaker 11.) probeert tevergeefs Tahamata (11) in de combinatie te bereiken. Weer zit het been van een 'sparring partner' ertussen. MILAAN (DPA) - Ook zonder de drie geschorste verdedigers Colovati, Fer- ri en Bini heeft de verdediging van Internazionale zich woensdagavond voor 80.000 toeschouwers in het San Siro stadion aanzienlijk sterker ge toond dan de aanval van Real Ma drid: 2-0. De Spanjaarden scoorden niet. De Italianen wel: in de 25ste minuut door Liam Brady, die een strafschop benut te na een overtreding van Sanchez tegen Altobelli veroorzaakte straf schop. In de 57ste minuut door Alto belli, die een gave pass van Rum- menigge van acht meter inschoot. De aanvoerder van het Duitse elftal mis te zeventien minuten voor tijd alleen voor de doelman van Real nog een unieke kans. Maai" ook de 2-0 geeft Inter uitstekende uitzichten op de uit twee wedstrijden bestaande finale. De grote ontdekking van deze halve finale was de 19-jarige middenvelder Enrico Cucchi, die tot dusverre nog nauwelijks in de Italiaanse hoofd macht te zien was geweest en nu zijn kans om te schitteren met beide han den aangreep. Inter Miian-Real Madrid 2-0 (1-0). 25. Liam Brady 1-0; 57. Altobelli 2-0. Scheids rechter Woehrer (Oostenrijk). Toeschou wers: 80.000. Gele kaarten. Marini (Inter), Sanchis en Isidro (Real Madrid van het Europese toernooi voor beker winnaars leken de Sovjets aanvanke lijk weinig moeite te hebben met Rapid. De door Karatajev benutte strafschop schudde de Oostenrijkers nog niet wakker. Pas diep in de tweede helft moest een misser van Panenka als wekker dienen. Hij faalde vanaf elf meter. In de resterende tijd ontstond een rommelig duel. Rapid voelde zich in deze sfeer beter dan Dynamo. De Oostenrijker koppelden onder aan voering van Krankl kracht aan slim heid. Het logische gevolg van deze combinatie waren de doelpunten van Lainer, Krankl en Hrstic. Rapid Wien-Dynamo Moskou 3-1 (0-1), 25. Karatajev strafschop0-1, 68 Lainer 1-1, 70 Krankl (strafschop) 2-1, 72 Hrstic 3-1. Scheidsrechter Christov (Tsjech). Toe schouwers 20.500. Geel: Weinhofer (Rapid), Gassajev en Silkin (Moskou). De Manchester-United-bedwinger Vi deoton heeft zich een kansrijke uit gangspositie geschapen voor het be reiken van de finale van het toernooi om de UEFA-beker. De West-hon- gaarse eerste divisieclub uit de pro vincieplaats Szekesfehervar versloeg woensdagavond voor 30.000 toe schouwers in de eerste halve finale wedstrijd Zeljenicar Serajewo met 3-1 (2-1). Burcsa (7), Laszlo Diszil (19) en Va- dasz (83) scoorden voor de gastheren, die op het middenveld duidelijk beter waren maar niet steeds raad wisten met de snelle aggressieve counters van de ploeg uit de Bosnische Olym pische stad. Serajewo, dat in de vorige ronde Dynamo Minsk uitschakelde, verkleinde in de 20ste minuut door spits Skoro de achterstand tot 2-1. Videoton-Zeljesniocar Serajewo 3-1 (2- 1). 7. Burcsa 1-0; 19. Diszti2-0; 20. Skoro 2-1; 82. Vadas 3-1. Scheidsrechter Igna (Roe). Toeschouwers 30.000. Geel voor: Capljic en Mihajlovic (Serajewo). Een hoogstandje van Lothar Mattheus (linksI en Everton-speler Alan Harper. Volleybaltoppers stellen teleur NOPOLI (RTR) - Johan van der 'de, die in de openingsrit van de 'nde van Apulie beslag legde op de rde plaats, is woensdag in de twee etappe opnieuw voorin geëindigd. 3 werd in de eindsprint tweede "ter de Zwitser Freuler. Carolli, de nnaar van de eerste etappe, kwam I tiende over de finish, uitslag van de 200 km van Poligano r Monopoli: 1. Urs Freuler (Zwi) 4.46.31; Ij an van der Velde (Ned); 3. Moreno pentin (Ita); 4. Silvestro Milani (Ita); 5. Irin_° Gavazzi (Ita); 6. Roberto Gaggioli f1' i. Giuseppe Saronni (Ita); 8. Silvano ï00 (Ita); 9. Fransesco Moser (Ita); 10. puele Caroli (Ita). Ij algemeen klassement na twee etappes: pan der Velde (Ned) 10.06.15; 2. Caroli P1 U3. Guido van Calster (Bel) op 1 sec; feuler (Zwi) z.t.; 5. Argentin (Ita) z.t.; 6. PPe Petito (Ita) z.t.; 7. Milani (Ita) z.t.; cjoerto Gaggioli (Ita) z.t.; 9.. Gavazzi "10. Ricco (Ita) z.t. GOES Starlift Voorburg heeft gis teravond in een teleurstellende vol leybal ontmoeting met 3-1 gewonnen van DeltalloycL'AMVJ. Voor de Voor burgers was dit de tweede overwin ning in de nacompetitie die door de Nevobo is opgezet ter voorbereiding van de internationals op de EK eind dit jaar. Deltalloyd verloor tot voor gisteren maar een keer. Wat is de waarde van een nacompeti tie als alle prijzen al zij verdeeld? Die vraag drong zich gisteravond in het Goese Sportcentrum op toen steeds dui delijker werd dat beide groot machten uit de vaderlandse eredivisie het onderlinge treffen als niet meer dan een verplicht nummer wensten te beschouwen. Geen spektakel derhal ve: geen sprong-services of gewaagde aanvalscombinaties, geen konstante dreiging op alle posities aan het net. Dat de vele honderden toeschouwers uiteindelijk niet helemaal ontevreden naar huis ging, was voor een belangrij ke deel te danken aan het feit dat Starlift in vooral Jef Mol en Errol Rooij spelers had die wel beseften wat er van hen werd verwacht. Deltalloyd daarentegen blameerde zich vooral in de eerste twee sets op onthutsende wijze. Door een volsla gen gebrek aan concentratie vlogen de ballen in het Amstelveense veld alle kanten op en de ploeg van trai ner Ruud van de Broek mocht zich dan ook ten volle aangesproken vofe- len toen een van de toeschouwers zich na twee sets (15-4 en 15-9 voor Starlift) luidkeels afvroeg wanneer hij nu eens volleybal te zien kreeg. De verliezende coach wenste na af loop ook alle schuld op zich te nemen. „Het was een schande zoals sommige van mijn speler zich vanavond opstel den. Een wedstrijd als vanavond spéél je hoofdzakelijk voor het publiek efi dat beseften ze bij Star lift beter dtó bij ons. Maar wat wil je. de competitie is gespeeld, het heilige moeten is erèf en dan lopen sommige spelers zich tijdens zo n wedstrijd als vanavond toch af te vragen wat ze hier eigenlijk doen." Bovendien kon Deltalloyd de afgelopen twee welen geen keer als gfeheel trainen door internationale verplichtingen van enkele Amstelve- ners. Df derde set bracht voor hét eerst wat leven in de brouwerij, al was niet zozeer het vertoonde spel als wél het grillige scoreverloop hiervoor ver antwoordelijk. Pas in de vierde s*t was er sprake van een echte wedstrijd. Zowel Deltalloyd als Starlift maakt* de indruk deze set per sé te willen winnen, wat onder meer bleek toén Pierre Mathieu, de Voorburgse trai ner, bij een 9-10 achterstand voor zijn team voor het eerst Frank Constand- se in het veld bracht. Die ingreep had succes want vanaf 11-12 drukte Star lift door om tenslotte via 15-12 op 3-1 te finishen. GENEMUIDEN Chris Riemens keert voorlopig niet terug in het betaald voetbal. De 27-jarige Zeeuw, die als profvoetballer actief was bij Roda JC en PEC Zwolle, heeft on langs twee keer met Henk van Gin- kel, de manager van PEC/Zwolle ge sproken. „Ik kon terugkomen bij PEC, maar ik heb, na beraad, beslo ten er van af te zien", aldus Riemens, die momenteel op amateurbasis uit komt bij zaterdag eerste klasser Fle- vo Boys in Emmeloord. Toch is het niet denkbeeldig de in Genemuiden woonachtige Riemens ooit zijn rentree maakt in het prof voetbal. De oud-speler van Seroosker- ke is op dit moment nog eigendom van PEC'Zwolle („ze kunnen nog wel anderhalve ton voor me vragen om maar een voorbeeld te noemen"), maar aan het einde van het komend seizoen is Riemens definitief transfer vrij. „En misschien kan ik daar van profiteren". Emmen, dat met ingang van het ko mend seizoen betaald voetbal speelt, polste de Zeeuwse speler eveneens, „tk weet ook dat ik door Heerenveen in de gaten wordt gehouden. Wie weet, kies ik volgend jaar wel weer voor één van die clubs, hoewel ik het prima naar m'n zin heb bij Flevo Boys", aldus Riemens, die in het dagelijks leven werkzaam is bij de PTT. DEN BOSCH (ANP) - Den Bosch heeft woensdagavond de nationale basket- bültitel geprolongeerd. Het won de laatste wedstrijd van de play offs met 85-69 van Leiden. De karakteristiek is: Den Bosch - Leiden 85-69 (35-30). Scheidsrechters: Van Dishoeck en Roolvink. Toeschou wers: 3000. Topscorers Den Bosch: Gibson 19, Fields 18, Akerboom 17, Esveldt 14 en Bottse 14. Topscorers Leiden: Lockhart 22, Wiel 16 en Beek 15. INDERDAG 11 APRIL 1985

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 19