Belgische uitgever wijst bezwaren tegen artikelen van de hand Sportzaal Souburgse judoclub waarschijnlijk eind mei klaar Concert van Souburgse Vlijt en Volhardingen Frans harmonie-orkest Einde woningnood Yersekenaar in zicht Walcherse ouderen actief in spelentienkamp XEINE MEERDERHEID VOOR agenda IN VLAAMS RECLAMEBLAD Commissie vergadert over opslag van radio-actief afval WETHOUDER SCHROEFDE LAATSTE PLAAT VAST OPEN DAG IN CREMATORIUM MIDDELBURG Kledingbeurs ijeenkomst )nze Parkieten Vlissingen NCVB Biggekerke houdt bijeenkomst Steun-aanvraag Middelburgs drumkorps houdt rommelmarkt Vertrouwen )NDERDAG 11 APRIL 1985 tuk grond voor omstreden eg verdeelt raad Domburg MBURG - De aankoop van een stukje grond in Domburg heeft gisteravond tijdens de rgadering van de Domburgse gemeente raad heel wat voeten in de aarde gehad, ftteindelijk ging de raad - met zes stemmen vóór en vier tegen - akkoord met de aankoop van n deel van een perceel aan de Oude Domburgseweg in Oostkapelle, dat te zijner tijd entueel kan worden gebruikt voor de - omstreden - doortrekking van de Strandweg in deze aats. CDA en PvdA waren fel tegen; de rest van de raad toonde zich voorstander van de verwerving van het stuk grond, waarvoor bijna tien mille moet worden betaald. ft: sing om een voorstel van de Eerderheid van het college van bur- ■Meester en wethouders. De gister avond niet aanwezige CDA-wethou- |r L. Wattel kon zich met de koop bij ftorbaat al niet verenigen. De overige ee collegeleden huldigden het mdpunt dat, indien nu niet tot Inschat wordt overgegaan, de koop het hele perceel straks wel eens mogelijk zou kunnen zijn. VVD, ristelijke Groepering en Gemeen- ielang steunden hen daarin. CDfractievoorzitter S. Lous stelde evenwel dat de beslissing om het perceel gedeeltelijke aan te kopen, de werkgroep Kom Oostkapelle in de wielen zou rijden. Deze werkgroep, ISSINGEN - Het district Zeeland 'Onze Parkieten' houdt dinsdag 16 april de maandelijkse ledenverga- ring in Sporthal Baskensburg te issingen. Bioloog Ko de Korte udt een lezing met dia's over het ■renleven op de Molukken. De bij- ikomst begint om 19.30 uur. IDDELBURG Molenwater, 9.30- luur: Miniatuur Walcheren, houwburg, 20.30 uur: Kabaret lubbel en dwars' met 'Mag ik even tekenen?'. J)STBURG Ledel, 20 uur: 'Die lardasfürstin', door operettever. 'Zo- GRIJPSKERKE In het dorpshuis in Grijpskerke wordt zaterdag een kledingbeurs gehouden. De opbrengst komt ten goede aan de peuterspeel zaal 't Hummelhoekje. De beurs is geopend van 10.00 tot 12.00 uur. Inle veren van kleding is mogelijk morgen, vrijdag, tussen 13.00 en 15.00 uur, eveneens in het dorpshuis. BIGGEKERKE De afdeling Bigge kerke van de NCVB houdt donderdag 18 april een bijeenkomst in het dorps huis in Biggekerke. Mevrouw Strayer houdt dan een lezing over het onder werp 'Hoe ga ik met geld om'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. bestaande uit allerlei deskundigen van onder meer provincie en gemeen te, bestudeert de totale afhandeling van het verkeer in de kern Oostkapel le. De aanleg van een rondweg, om de noord of om de zuid, is daarbij één van de mogelijkheden. De fractievoorzit ter van de PvdA, de heer L. Labruyè- re, wees het voorstel af omdat het 'tendeert naar de aanleg van de Strandweg;een weg waar ministens een groot deel van de raad moeite mee heeft'. Unaniem ging de raad akkoord met het collegevoorstel om financiële steun van provinciewege te vragen voor de gevolgen van een rijksmaat regel. Het ministerie van VROM kon digde onlangs plotseling een declara tiestop af, waardoor Domburg be paalde te maken kosten op het gebied van de stads- en dorpsvernieuwing niet meer kan terugvragen bij het rijk. Op CDA- en PvdA-vragen zei burgemeester ing P. A. D. H. Diepen horst goede hoop te hebben dat de provincie daadwerkelijk zal bij springen. „Domburg heeft zich als gemeente altijd correct opgesteld. Wij dienen pas declaraties in als we ook echt kosten hebben gemaakt. Op grond daarvan verwacht ik morele steun van de provincie", zo stelde de burgemeester. De gemeenteraad stemde verder in met het herstel van de voetpaden achter de golflinks. De reformatori sche school in Oostkapelle krijgt er een noodlokaal bij en b en w van Domburg hoeven voortaan niet meer elke aanvraag voor een gemeente garantie aan de raad voor te leggen. Alleen als wordt afgeweken van het advies van een daartoe deskundig bureau moeten b en w het geval voorleggen aan de gemeenteraad, zo werd gisteravond afgesproken. ERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: fthur, a.l.; 14 uur: Sneeuwwitje, a.l. Dxy II, 14 en 20 uur: My tutor, 16 jr.- |nem'Actueel I, 15, 20 en 22.15 uur: ie Beverly Hills cop, a.l. |nem'Actueel II, 14, 19 en 21.15 uur: ie Beverly Hills cop, a.l. Inem'Actueel III, 14 en 20 uur: Paris, jxas, 16 jr. )ES Grand, 20 uur: The termina- 16 jr. L'LST De Koning van Engeland, |.30 en 19 uur: The never ending ary. a.l.; 19 en 21.30 uur: The termi- Itor, 16 jr.; 19 en 21.30 uur: Hot jibblegum, dikke liefde, 12 jr.; 19 en (.30 uur: Body double, 16 jr.; 14.30 Ciske de rat, a.J.; 14.30 en 21.40 Ir: Vurige meisjes orgieën, 18 jr. fDDELBURG Meccano, 20.30 1984. ÈRNEUZEN Filmhuis Zuidland, uur: U bent mijn moeder. USSINGEN Alhambra I, 20 uur: (nadeus, a.l.; 14 uur: Sneeuwwitje, Jhambra II, 14 en 19 uur: The never Iding story, a.l.; 21.30 uur: Body liible, 16 jr. Tentoonstellingen IEL Galerie Slijkdreef, 10-18 uur: 'keningen voor kinderen van Gitte iee. .RGEN OP ZOOM Markiezenhof, 1417 uur: Werken Marinus Schipper b 1/9) en schilderijen van nieuwe alisten (t/m 15/5). 1MBURG Zeeuws Biologisch Mu- um, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen eken... en vinden in Zeeland'. 1AMSTEDE De Bewaerschole, 30-16.30 uur: Aquarellen van Jopie innaard. 3ILLE Landbouwmuseum, 10-12 13-17 uur: Oude landbouwwerktui- n. \TS Galerie Zwaluwenhof, 14-18 ir: Werken van Piet van 't Hageland. IDDELBURG Binnenzaal Stad ijs, 10-17 uur: Maquettes Ideeën- ijsvraag Vitriteterrein. «uws Museum, 10-17 uur: 'Piranesi Rome' stadsgezichten, am 43', 14-18 uur: Werken van Jan ircruijsse (t/m 5/5). alerie Montparnasse, 14-18 uur: Col lie grafische werken diverse kun- maars. alerie De Wijnstock, 14-17 uur: Ver- -rde eieren (tot 13/4). anstuitleen (Kuiperspoort), 13.30-17 19-21 uur: Keramiek van Vincent amen. Vleeshal, 13-17 uur: Urbain Mul- rs, installatie Wocks. oostergang Abdij, 9.30-17 uur: '75 ar Scouting'. 1ST-SOUBURG Bibliotheek, •30-17.30 en 18-20 uur: Fototentoon- alling Fotobond Rayon Zeeland. KNEUZEN Hal Stadhuis, 8.30-12 13-16.30 uur: Lino's van Jan van iem. ISSINGEN Stedelijk Museum, 12.30 en 13.30-17 uur: 'De klepper ;Pt niet'. •Ptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: :Positie levende reptielen, amfi- ■ën en insekten. ENDIJKE Museum, 10-12 en 30-17 uur: 'Het waterschap over de anzen heen'. HULST - De verantwoordelijke uit gever van het Belgische 'nieuws- en reklameblad AZ', de heer R. van Hoye uit Stekene, is vanb mening dat de PSP 'politieke munt' wil slaan uit de boycotactie tegen het Belgische huis-aan-huisblad dat - in een oplage van 29.300 exemplaren - ook in Oost- Zeeuws-Vlaanderen wekelijks wordt verspreid. De Zeeuwsch-Vlaamse PSP-afdeling maakte dinsdag bekend dat zij een grootscheepse actie tegen het blad wil ontketenen. Zo wil de PSP Zeeuws-Vlaamse adver teerders oproepen niet meer in het Vlaamse krantje te adverteren en ver der denken de pacifisteh aan een stickeractie. Ook zouden de mogelijk heden van juridische stappen worden bestudeerd. Van Hoye vroeg zich woensdag af waarom zoveel 'koude drukte' wordt gemaakt. „Met welk recht beginnen die mannen aan zo'n actie, ik vind eerlijk gezegd dat die groepering heel wat noten op haar zang heeft. Zoiets hebben wij hier in België nog nooit meegemaakt. Naar mijn mening brengen die PSP-ers hier de persvrijheid mee in het gedrang". In eerste instantie stelt de uitgever van de Zeeuws-Vlaamse PSP-afdeling nog nooit een schrijven over de hele materie te hebben ontvangen. De er gernis bij de PSP-afdeling concen treert zich zoals gemeld voornamelijk op twee colums die wekelijks in het advertentieblad, naast mopjes en plaatselijke nieuwsberichten, worden afgedrukt. Volgens de afdeling wor den er in de beide colums wekelijks scheldtirades gehouden tegen linkse en vooruitstrevende mensen, buiten landers, christen-democraten en an deren. Bij nader inzien vertelt Van Hoye: „Ik heb weieens een brief gehad van die mensen, waarin zij mij vertel den dat ze zich beledigd voelden, maar ja, we krijgen zoveel brieven, er lopen namelijk zoveel 'aardige draai ers' rond, ze schrijven over van alles en iedereen wil wel in de belangstel ling staan". Wat betreft de beledigen de inhoud van de colums, stelt Van Hoye: „Ik weet eerlijk gezegd niet wat die mensen bezielt. In het Belgische blad 'De Morgen' staan bijvoorbeeld dingen die veei erger zijn. Als ze zich daarover druk moesten maken dan zouden die pacifisten, of wat zijn het. helemaal geen minuut meer slapen". Volgens de uitgever moeten de PSP- ers het blad, wanneer ze het niet willen lezen, maar weggooien of ver branden. Wat betreft de oproep van de PSP-afdeling aan de regionale mid denstanders en bedrijven die in het blad adverteren verwacht hij weinig: „Ook in Nederland zijn er mensen met andere gedachten", aldus Van Hoye. VLISSINGEN - De Vlissingse com missie volksgezondheid en milieuhy giëne vergadert dinsdag over de op slag van radio-actief afval, met name over het voorbereidingsbesluit Vlis- singen-Oost. Zoals gemeld hebben b en w van Vlissingen voorgesteld de opslag van radio-actief afval op pla nologische gronden tegen te gaan. Tevens staat op de agenda een ont- werp-brief aan het bestuur van de Vereniging Milieudefensie waarin het standpunt van b en w wordt uitgelegd over nieuwe kerncentrales. Zij stellen dat zolang het afvalstoffenprobleem nog niet is opgelost, een afwijzende houding wordt aangenomen tegen de uitbreiding van het aantal kerncen trales. De vergadering begint om 17.00 uur in het stadhuis. MIDDELBURG - Het drum- en bu gelkorps 'Blue Spirit' in Middelburg houdt zaterdag een rommelmarkt bij het clubgebouw, de molen 'Ons Ge noegen', in Middelburg-Zuid. De op brengst is bestemd voor de aanschaf van nieuw instrumentarium. De rom melmarkt begint 's morgens om acht uur en duurt tot ongeveer vier uur. Wethouder Bruinooge schroeft de laatste plaat vast van de sportzaal in aanbouw van de judovereniging Kiai. OOST-SOUBURG - De judovereni ging Kiai uit Oost-Souburg heeft bin nen afzienbare tijd de beschikking over een eigen sportzaal. Wethouder D. J. P. Bruinooge, die onder meer de sportzaken in Vlissingen in zijn por tefeuille heeft, bracht woensdag de laatste plaat van de buitenbekleding van het vlak naast de Souburgse sporthal gelegen gebouw aan. De bouw werd gestart na de laatste vorstperiode in februari en eind mei hoopt het bestuur zover te zijn dat het openingsfeest kan plaatsvinden. Een gedeelte 'van de werkzaamheden wordt door leden van Kiai in hun vrije tijd verrcht. Het schilder- en tegel werk wordt in eigen beheer gedaan en een deel van het timmerwerk nemen de judoka's ook voor hun rekening. De sportzaal gaat ongeveer 200.000 gulden kosten. De gemeente stelde een lening van 160.000 beschikbaar. De rest van het bedrag steekt de vereniging er zelf in. Tot nu toe trainde Kiai steeds in de sporthal in de Souburgse sporthal en in de sportzaal Van Duyvenvoorde. Maar al vijf jaar lang ondernam het bestuur pogingen om een eigen ac commodatie te krijgen. Begin vorig jaar kwam Kiai met een plan waaraan de gemeente haar medewerking wilde OOST-SOUBURG - De muziekvereniging 'Vlijt en Volharding' in Oost- Souburg geeft zaterdag 20 april haar traditione le 'stuiverconcert'. Als bijzondere attractie is er dit jaar een optreden van het harmonie-or kest 'Musique Munici pale de Bondues' uit Frankrijk te beluiste ren. In het kader van het internationale mu- ziekjaar werd ditmaal een buitenlandse gast- vereniging uitgenodigd. Het contact tussen de verenigingen kwam tot stand doordat éën van de leden van het Sou burgse korps door de woltransporten vanuit de haven van Vlissingeq regelmatig zaken doet met handelaars in het Noordfranse Bondues onder wie ook enthou siaste liefhebbers van blaasmuziek bleken te zijn. Het Franse orkest musiceert op een vrij hoog niveau, te vergelij ken met wat in Neder land de 'vaandelafde ling' heet. Behalve dat de Fransen meewerken aan het con cert op zaterdagavond, spelen zij zondag om 11.00 uur ook nog op het overdekt terras van mi niatuur Walcheren. De gasten sluiten hun be zoek af met een rondrit over het eiland Walche ren. Het Franse orkest be staat uit 78 personen en met de begeleiders mee telt het bezoekende ge zelschap meer dan hon derd mensen. Zij worden voor de nacht onderge bracht bij de leden van 'Vlijt en Volharding'. Het is de bedoeling dat het Souburgse korps volgend jaar een tegen bezoek in Bondues brengt wanneer de 'Mu sique Municipale' haar 160-jarig bestaan viert. Het stuiverconcert wordt deze keer gehou den in het Scheldekwar- tier. Er zijn optredens van de fanfare, de jeugd- fanfare en de drumband 'van 'Vlijt en Volhar ding'. Er is veel bekend repertoire bij dat mak kelijk in het gehoor ligt. De Franse gasten spelen onder meer enkele stuk ken in het populair- klassieke genre. Na af loop kan er gedanst worden op de klanken van de 'Fiësta-band'. Verder is er een verlo ting met als hoofdprijs een weekendretour naar Engeland met de Olauline voor twee per sonen. MIDDELBURG - Het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk in Middelburg houdt zaterdag 20 april voor de vierde keer een 'open dag'. Naast de ruimten, die altijd al voor het publiek toegankelijk zijn, kunnen dan ook de zogenaamde bedrijfs ruimten, waaronder het vertrek waar de ovens staan, worden bezich tigd. De 'open dag' duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Dan wordt ook informatie ver strekt over de naastgelegen begraaf plaats en er is een kleine expositie te zien. Voor het eerst doen alle 23 crematoria in Nederland mee aan de 'open dag'. Het doel is de misverstan den die nog bij velen blijken te be staan over de feitelijke gang van zaken rond cremeren weg te nemen, aldus een woordvoerder van de Ko ninklijke Vereniging voor Facultatie ve Crematie. Volgens hem blijken veel mensen nog niet te weten waar en wanneer de feitelijke crematie plaatsvindt en zijn velen onbekend met de mogelijkheid van as bijzetten in de urnentuin en de verschillende manieren van asver- strooiing. Er is behoefte aan meer informatie hierover, aldus de woord voerder. In Nederland wordt jaarlijks bijna 39 procent van het totaal aantal overle denen gecremeerd. Vorig jaar waren dat 46.496 mensen, aldus de faculta tieve vereniging. hulpcentra Imnen Midden-Zeeland Goes, tel ■100-14444 (ook voor milieuklachten). Vlaanderen Alarmnummei Bou-12200 (brandweer en ambulance), i <r ,-lefonische Hulpdienst Zeeland, tel v. - en nacht bereikbaar. r- hulpdienst Zeeland voor mensen in d, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur «Kends van 20.00-24.00 uur. si,'!?8 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel '".645, dag en nacht bereikbaar, eating 'Vrouwen bellen vrouwen', tel 00-32233. vfsö en •'eugdtelefoon Zeeland, tel -38080, dag. van 16-20 uur. De deelnemers bezig, met kegelen. OOSTKAPELLE - Een kleine 120 ou deren uit verschillende Walcherse gemeenten namen woensdag deel aan de tweede spelentienkamp voor 'se nioren'. Het evenement speelde zich deze keer af in de sporthal De Halve Maan in Oostkapelle. Voor de organi satie tekenden de Stichting Welzijn Ouderen Walcheren en de Vereniging Meer Bewegen voor Ouderen Zee land. Twintig vrijwilligers begeleidden het geheel. De ouderen hielden zich bezig met kegelen, pijltjes gooien, basket bal, poorthockey, gardiroll, doelwer- pen, sjoelen, tolbak en tonspel. Voor het eerst stond ook koersbal op het programma. De spelentienkamp begon met een 'warming up' onder leiding van de functionaris van Meer Bewegen voor Ouderen. Daarna deed ieder individu eel aan de spelen mee. Dit in tegen stelling tot het afgelopen jaar, toen de eerste spelentienkamp voor ouderen werd gehouden in De Zandput in Serooskerke (W). Toen werden de deelnemers samengebracht in groep jes. Voor elk spel waren 125 punten te verdienen. De hoogste score kwam deze keer op 964 punten. Degenen die eindigden bij de eerste tien kregen een prijsje. Ook de vrijwilligers wer den na afloop in de bloemetjes gezet. Volgens Simon de Kam, functionaris van de Stichting Welzijn voor Oude ren Walcheren, zal ook volgend jaar een spelentienkamp worden gehou den. Waar en wanneer is nog niet bekend. geven. Daarbij speelde een rol dat het in de gemeente Vlissingen dringen geblazen is in de overdekte sportac commodaties. Het kost ieder jaar de grootste moeite om alle zaalsportver enigingen enigszins naar tevreden heid onder te brengen. Toen het Kiai-bestuur met een goede exploitatie-opzet voor een eigen zaal kwam wilde het gemeentebestuur over de brug komen. Behalve de le ning kreeg Kiai de bouwgrond voor een symbolisch bedrag in erfpacht. „Wij hebben vertrouwen in club en bestuur", zei de wethouder na afloop van zijn officiële handeling tijdens een bijeenkomst met het bestuur en de trainers van Kiai. „Wij doen zoiets niet voor elke vereniging, want we gaan niet over ëén nacht ijs. De vasthoudendheid van het bestuur heeft de doorslag gegeven". Als de nieuwe accommodatie in ge bruik is gaat de judoclub haar activi teiten uitbreiden met recreatiejudo en conditietraining. Ook zal er voor an dere verenigingen de mogelijkheid ko men de zaal te huren voor bij voor beeld gymnastiek en yoga. Uitslui tend sporten die op de judomatten kunnen worden bedreven komen in aanmerking. Vooral de trainers zijn bijzonder ge lukkig met de nieuwe ruimte, zodat zij met name voor de jeugd veel meer mogelijkheden krijgen. Nu moeten zij met de kinderen vaak werken in te kleine en soms rokerige ruimtes. Alleen de welstandscommissie was niet onverdeeld gelukkig met het plan. Er bestond bezwaar tegen het optrekken van de nieuwe sportzaal pal naast de huidige sporthal in Oost- Souburg. Maar volgens wethouder Bruinooge is het gemeentebestuur daar over heen gestapt, omdat de situering midden tussen de sportvel den een iets soepeler hantering van de schoonheidsnormen toestaat. EIERVEILING EIVEBA BV BARNEVELD Aanvoer 1.836.000 stuks, stemming zwak. Prijzen in guldens pe 100 stuks; eieren van 55-56 gram 11.80-12.90, van 60-61 gram 12,20-13,30 en van 65-66 gram 13,00- 14,05. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 10 april 1985: bintje 35/50 mm opw. laten april '84 11.50 mei '84 13.00, bieden mei '84 11.00. slot april '84 11.50, mei '84 13.00, april 24.00. Openstaande posities april 85: 7, april '84 11. november mei '84: 10. Aardappeltermijnmarkt Amsterdam AMSTERDAM - In Bintje 50 mm werden 167 contracten verhandeld voor levering april 1984 bij een prijs van f 17,00 tot f 16.30 per 100 kg, voor levering mei 1984 72 contracten tegen f 17,00 tot f 16,20 alsmede 257 contracten voor levering april 1985 tegen f341,00 tot f30.00 en 10 contracten levering november 1985 tegen f24,30. Vismijn Colijnsplaat De aanvoer in de week van 31 maart tot en met 6 april: (gem. prijs per kg): exportgar nalen 12.121 kg, 13.55: tong 16.98; schol 3,65; schar 1,74; bot 0,69; griet 11,54; kabeljauw 5,34; wijting 3,62; zeebaars ƒ12,64; paling ƒ17,83; zalm-forel ƒ11.60; schelvis ƒ4,06. Groenteveiling Barendrecht Witlof kort 1 2.40-3.20, kort 2 1.00-2.70, lang 2 80-2.30. 3en 40-1.70; aardappelen bintjes 15-21, eigenheimer 15-25, irene 14-19. bos- peen 3.00-3.60, champignons 1.20-1.40, Chi nese kool 80-1.20, kervel 60-61. knolselderij 33-1.72, koolrapen 14-17, witte kool 33-40, kroten 7-35, bos kroten 1.38-1.78, oester zwammen 1.70-1.80, paksoi 1.05-1.15. peter selie 1.30-2.09. prei 2.40-4.10, raapstelen 14- 42, selderij 11-42, snijbonen 7.80-8.50, spina zie 66-1.78, tuinkers 31-35, uien grof 15-26, middel 18-27. drieling 5-19, winterpeen grof 55-79, middel 34-70. fijn 17-44. ijsbergsla 48-1.00, aardbeien 1.40-1.70, andijvie A 62- 1.37, B 45-71, rabarber natuur 76-1.91, radijs witpunt 51. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 10 april 1985: bintje 50 mm opw. Laten april '84 16.50, november '85 24.50 mei '84 16.50 april '85 31.10. bieden april 16.30 november 24.00 mei 16.19 april 31.00, slot april 16.30 november 24.30 mei 16.30 april 31.00. Stem ming mei '84 en april '84 nauw. prijsh. november '85 kalm april '85 vast. Open staande posities: april '84 min. 117 is gewor den 1821, november '85 min. 8 is geworden 290, april '85 plus 179 is geworden 1631. Omzet april '84: 167, h.pr. 17.00, 1. en 1'. zaken 16x16.30, mei '84 72 h.pr. 17.00, 16.20. 1.10x16.30, nov. '85 10x24.30, april '85 257; h. pr. 31.00, l.pr. 30.00, 1. zaken. 73x31.00. (Slot van pag. 11) derhof(41) al enkele ja ren in zijn bestelauto, die hij had gestatio neerd op de Yersekse Oude Boogaert, de straat waar hij woonachtig was voordat hij wegens huurschuld uit zijn huis werd gezet. Donderdag voor Pasen werd zijn wagen, na een publicatie over Ridder- hofs situatie in deze krant, weggesleept naar de Kijkuit, een parkeer terrein onder aan de dijk, vlakbij een zomer woningencomplex. „Dat is wel in overleg met mij gebeurd. Ik kon toch moeilijk bezwaar maken want ook al krijg ik maar aldoor geen huis, ik eet toch genade brood. Het is tegen de wet dat je in een auto overnacht, dus loop ik maar een stukje verder voor mijn maaltijden en een wasbeurt. Bij navraag blijkt dat de bewoners van de pan den aan de Oude Boog aert rond het parkeer- terreintje bij de lagere school zeker nooit over last hebben ondervon den. De heer H. Lam berts: „Iemand die een actie tégen deze man was begonnen, had mij zeker nooit aan zijn zijde gevonden. Een actie vóór Ridderhof is wat anders. We hebben vaak genoeg gezegd dat er wat aan gebeuren moest, niet omdat hij in de weg stond maar om dat het toch vreselijk is dat in een rijk dorp een man in een auto moet leven". De andere bewo ners reageren in dezelf de trant: „Er moet toch een huis te vinden zijn voor iemand die zo in schikkelijk is". Ridderhof zelf wil, nu de gemeente na jaren tob ben een mouw heeft ge past aan zijn huur schuld en de invorde ringskosten, zo snel mo gelijk een klein huis van de woningstichting Rel- merswaal betrekken. „Voor het terugbetalen van die huurschuld wordt per maand 85 gul den van mijn uitkering ingehouden. Dat ge beurt al sinds 1983. toen ik uit een tehuis in Apel doorn kwam, waar ik een ontwenningskuur heb gevolgd. Vandaar- uit is ook een aanvraag naar de woningstichting gegaan. Ik sta dus al bijna drie jaar inge schreven en er is nog steeds geen 'passende woonruimte' gevon den". Rfdderhof heeft de indruk dat gemeente en woningstichting een be stelauto 'passende woonruimte' voor hem vinden. „Er staan hier vaak genoeg huizen leeg, ook kleine goedko pere woningen. Dat de woningstichting een huis zoekt waar de bu ren zo min mogelijk overlast ondervinden kan ik moeilijk begrij pen. Ik heb mijn vorige woning ook niet ver waarloosd en met de bu ren kon ik het ook nog prima vinden". Waarom het zolang heeft moeten duren voordat in de oplossing van Ridderhofs woning nood spijkers met kop pen konden worden ge slagen, daarnaar kan de geplaagde autobewoner alleen maar gissen. Bur gemeester H. Boer van Reimerswaal: „Wij heb ben al in een vroeg sta dium een poging ge daan de huurschuld van Ridderhof te vereffe nen. Dat dat pas een week of vier geleden is gebeurd, ligt aan de procedurele afwikke ling. Wij vinden het net zo goed verschrikkelijk dat iemand in onze ge meente in een auto moet wonen". Directeur P. van Luijk van de Woningstichting Reimerswaal: „De ge meente heeft aanvanke lijk aangeboden om Rid derhof de schuld in ter mijnen te laten terugbe talen, door een deel van zijn uitkering in te hou den. Wij zijn daarmee niet akkoord gegaan, de huurschuld moet veref fend zijn voordat we naar een huis kunnen uitkijken. Uiteindelijk is de gemeente gezwicht, de schuld is in één keer afgelost. Nu is er geen enkel beletsel meer, zeer binnenkort krijgt Rid derhof een woninkje".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 17