'OORSTEL VOOR ZOOMMEER: ARNEMUIDEN IN BAN VAN DUIVENSPORT PZC/ gezondheid adrie van riel Jaarvergadering zaterdagvliegers varia Xieuw Tuinders Kreekrak Bijwerkingen Ontwikkelen Ventevogel Financiële Service Groep B.V. assurantiën makelaardij onroerend goed administratieve en fiscale dienstverlening Badhuisstraat 71 en 159 Postbus 5151 4380 KD Vlissingen Tel. 01184-14461-19192-12202 Aanmaak tJERDAG 6 APRIL 1985 ieuwe windturbines ij Kreekraksluizen Inkele jaren geleden ontmoette de Haagse projectontwikkelaar I. L. A. van Bohemen op leen congres de oud-scheepswerktuigkundige Ton Kleberg. Zij raakten in gesprek en leberg vertelde Van Bohemen over zijn grote interesse, de hydraulica, een vakgebied dat in Ni Ierland niet zo in het voetlicht van de belangstelling staat. Dit in tegenstelling tot ■est-Duitsland bijvoorbeeld waar meer kennis van deze techniek aanwezig is. Toch waren de Westduitsers niet op het idee van Kleberg gekomen: het toepassen van hydrauliek bij k ontwerpen van een windturbine. de Verenigde Staten en Engeland Idden technici het wel eens in die fhting gezocht maar de experimen- r waren mislukt. Kleberg daarente- |n had zich in het windturbinepro- it vastgebeten. Hij had een naar zijn [ste overtuiging goed ontwerp op Ipier staan en zocht nu alleen nog lar naar een sponsor om zijn ideeën kunnen realiseren. Van Bohemen wel iets in de zaak en zo ontstond [1982 Bohemen Energy Systems BV, [t deze maand een windenergiepro- •t voor de Kreekraksluizen heeft lanceerd. leberg construeerde zijn eerste hy- [aulische windturbine met drie ro- rbladen en een wiekdiameter van ,5 meter die een plaatsje kreeg op drieëntwintig meter hogemast het bedrijfsgebouwencomplex |n de heer Bos aan de rand van lordrecht. s is volgens adjunct-directeur ir. J. Haije van Bohemen Energy Sys- s een echte 'energiefreak'. Een |an die er voortdurend op uit is om luwe ideeën op het gebied van ergiebesparing in de praktijk te fcetsen, hetgeen verklaart waarom er I akbij de molen ook een biogas- I stallatie staat. g>; windturbine bij Bos vormt, omge- n door alle mogelijke regel- en eetapparatuur het windenergiela- iratorium van Bohemen Energy I /stems. De continu gemeten waar- in worden er in een computergeheu- n opgeslagen en op een monitor htbaar gemaakt. De installatie is het openbare elektriciteitsnet ge- ippeld en omdat het net ter plaatse gal 'zwak' is uitgevoerd draait de olen' niet op vol vermogen maar is it beperkt tot 28 kVA. |et innovatieve belang van de Moor- echtmolen zit in twee unieke on- rdelen: de hydraulische transmis- en het voor de eerste maal koppe- n van een windturbine met synch- ongenerator aan het openbare net. |et grote voordeel van hydraulische ansmissie is dat de tandwielkast in gondel direct achter de wieken kan fcvallen. Dat betekent minder la- aai maar vooral ook minder gewicht, aardoor de windturbine tevens min- r kwetsbaar wordt. In Moordrecht ijven de wieken een hydropomp aan e olie via een zestig meter lange, Isoleerde leiding pompt naar een grondstation waar via de oliedruk een hydrometers wordt aangedreven. De hydromotor is gekoppeld aan een synchrone generator die de stroom opwekt. Als er geen wind is neemt een dieselmotor de taak van de windturbi ne over. De warmteverliezen van zo wel het hydraulische systeem als van de dieselmotor worden benut voor verwarming van de bedrijfsgebouwen. Een tweede belangrijk voordeel van de hydraulische transmissie is dat twee of meer windturbines aan één enkele generator kunnen worden ge koppeld, hetgeen de iets hogere inves teringskosten kan goedmaken. In de derde plaats is het mogelijk om met de hydraulische kracht mechani sche werktuigen aan te drijven zoals koelcompressoren en warmtepom pen. Dat maakt de hydro-turbine in teressant voor tuindersbedrijven en koel- en vriesinstallaties. De turbine in Moordrecht is thans volgens ir. Haije niet langer experi menteel, maar een volwassen, markt rijp produkt. Bohemen Energy Sys tems kijkt nu naar volgende projec ten. Het eerste behelst de bouw van een windturbine met hydraulische transmissie in het Groningse Winsum. Dit wordt een demonstratie-object waarvoor de EG subsidie verleent. Deze windturbine die energie zal leve ren voor een rioolzuiveringsinstalla- tie, krijgt een wiekdiameter van 17 meter en een vermogen van 90 kW. Het wordt de tweede Bohemen-molen in het noorden want de zeehondencrè- Molen met hydraulische transmissie in Moordrecht. che in Pieterburen heeft al een 10- metermolen (vermogen ca. 30 kW) die eigendom is van het Drents-Gro ningse elektriciteitsbedrijf. Deze in stallatie is echter uitgerust met een conventionele tandwielkast. Een aan tal overbrengingen geschiedt wèl hy draulisch. Bijzonder interessant qua toepassing is het voorstel dat Bohemen Energy Systems heeft gedaan voor de Kree kraksluizen. Als binnenkort de Oes ter- en Philipsdam gereed komen, ontstaat een zoetwaterregime in het Zoommeer. Om de verzoeting van dit bekken te bevorderen en daarna in stand te houden is het noodzakelijk dat de Kreekraksluizen worden uitgerust met een zoet-zoutscheidingssysteem. Daarvoor is eèn gemaal nodig met vier pompen die het zoute water uit de sluiskolk naar het zoute Antwerpen- pand van de Schelde-Rijnverbinding afvoeren. Eén van die vier pompen dient continu te werken, de andere worden ingeschakeld tijdens pieken in de zoutwatertoevoer, dat wil zeg gen wanneer er aan de lopende band schepen worden geschut. Rijkswaterstaat meent dat de ener gie voor de continu werkende pomp (de basislast) zeer goed geleverd zou kunnen worden door een of meer windturbines. Een kosten-batenana- lyse op basis van de huidige elektrici teitstarieven en de investeringskos ten van conventionele windturbines heeft evenwel geleerd dat windener gie hier nog niet rendabel is. Maar volgens ir. Haije verandert dat plaatje als gebruik wordt gemaakt van hydraulische transmissiemoge lijkheden. Hij heeft rijkswaterstaat voorgesteld twee molens te plaatsen met een wiekdiameter van 22 meter en een vermogen van 160 kW. Dit gezamenlij ke vermogen van 320 kW is volgens de door het raadgevend ingenieursbu reau DHV gecontroleerde berekenin gen voldoende voor het in werking houden van één pomp van de Kree kraksluizen wanneer de beide turbi nes aan de westkant van het sluizen- complex en op een noord-zuid-as wor den opgesteld. „Een leuke blikvanger en extra attractie voor Zeeland" meent ir. Haije die al eens de sugges tie heeft gedaan om de bestaande molens in Nederland te voorzien van hydraulische transmissie. Dat kan, zegt hij, zonder dat de toerist er ook maar iets van merkt, want de hydro meter kan buiten de molen worden opgesteld. Hij hoopt voor dat idee toch nog eens de heren van de Vereni ging De Hollandsche Molen serieus te kunnen interesseren. Rien van Reems Autoserumtherapie bij bestrij den allergieën ke Bunninkse huisarts B. E. M. M. "Regout is onlangs aan de univer- Iteit van Utrecht gepromoveerd tot lictor in de geneeskunde op het hderwerp Autoserumtherapie; een linisch en immunologisch onder- lek in een huisartsenpraktijk naar l effecten van een alternatieve hy- pensibilisatie-behandeling. Ver een periode van vijf jaar heeft Pgout bij een geselecteerde groep ptiënten (in totaal 35) onder andere hderzocht of de behandeling met jgen bloedserum een patiënt aan- lonbaar minder gevoelig maakt voor in stof of stoffen waarvoor hij aller- ]sch is. Bloedserum is het vocht dat rerblijft als de vaste bestanddelen lals rode en witte bloedplaatjes uit ft bloed zijn gehaald. Aan dit bloed- |rum wordt een bepaalde stof, een geheten serumactivator, toege- 1 Dit mengsel wordt vele malen Irdund en daarna ingespoten bij de ptiënt. dit onderzoek betrok de huisarts eciaal mensen die leden aan galbul- n (urticaria), endogeen eczeem (van nnenuit ontstaan en niet door mi- ufactoren beïnvloed), hooikoorts 'Ollinosis) en multipele allergieën |en combinatie van allergieën: huis- en graspollen en huisdieren), legout (45 jaar, geboren in Eindho- 'n) studeerde medicijnen aan de I ijksuniversiteit in Utrecht waar hij I 1968 zijn artsexamen deed. In 1970 b gon hij zijn huisartsenpraktijk in unnik. "Iet dit onderzoek heb ik gepoogd n te tonen dat de autoserumthera- e een wezenlijke aanvulling is op de bruikelijke geneeswijzen, dat het en dubieus randverschijnsel is en t het bovendien door iedere huis- 'ts veilig en tamelijk goedkoop is uit voeren bij patiënten die lijden aan n bepaalde allergie", aldus Regout e, huisarts in hart en nieren als hij juist iets heeft willen onderzoeken *t van belang is in een huisartsen- aktijk. et effect van de therapie op bepaal- allergieën bij patiënten beneden in bepaalde leeftijd (35 jaar) blijkt minstens even goed te zijn als de gangbare behandelingsmethoden. „Voordelen ervan zijn: geen bijwer kingen en geen standaardisatiepro blemen bij de samenstelling van het serum". Bij galbulten lijkt het zeer goed te werken, ongeacht de leeftijd van de patiënt. De drie patiënten, die hij op deze manier behandelde, waren na een jaar vrij van klachten. Bij hooi koorts was na drie jaar resultaat meetbaar (onder andere verminde ring van het gewone medicijnge bruik) en bij de meervoudige aller gieën bleek er effect te zijn na lang durige behandeling. Bij een aantal mensen boven de 35 jaar was het resultaat nihil. De methode op zich is niet volkomen nieuw. Hij werd in 1900 al toegepast en komt voort uit de eigen-bloed- therapieën die zelfs na de laatste wereldoorlog en ook nu nog worden toegepast, voornamelijk als andere behandelingen tegen galbulten en al lergieën niet helpen. Vroeger werd het bloedserum onver dund onderhuids ingespoten. Regout hoorde van een collega-arts over de vervelende injecties met eigen bloed die deze als kind tegen steenpuisten in de bil had gekregen. Ook in de diergeneeskunde werd deze behande ling vaak toegepast. Na de tweede wereldoorlog maakt de Hamburgse hoogleraar Theurer al wel een verdunningsmiddel voor het serum. In een handleiding geeft hij de artsen aanwijzingen tegen welke ziekten dit hiermee gemengde serum kan worden gebruikt. Regout: „Het is ongelooflijk aardig om te lezen in zijn folder. Je kunt het voor alles wat je maar wilt gebruiken, bijvoorbeeld astmatische bronchitis, chronisch eczeem, hooikoorts, spier krampen, vaatlijden, reumatische ziekten, lever- en alvleesklierontste kingen enz. enz.", „Dat is zo het sfeertje van: je komt maar langs en je brengt je demente grootmoeder en je vader met klomp- vaten ook maar mee. Dat is doodjam mer. Want deze therapie moet ergens wel werken; anders had hij niet al zoveel decennia bestaan". Als huisarts merkte Regout dat er toch meer mensen waren met overge voeligheidsreacties dan er volgens de statistieken zijn. „Het zijn er volgens mij meer dan de statistische 7 tot 10 procent. Bovendien had ik onvrede met het verstrekken van medicijnen waar de mensen suf van werden en die ze elke dag moesten gebruiken om in de zomer niet te hoeven nie zen". Dat en zijn contacten met zijn eerste promotor, prof. dr. L. Berrens, bracht hem tot onderzoek van de autoserum therapie die in het semi-alternatieve (Advertentie) circuit nog gebruikt werd en waarvan uit de literatuur bleek dat er geen bijwerkingen bekend waren. Regout: „Allergie is iets dat je krijgt; niet iets dat je hebt. Bijna iedereen zegt: Ik heb zo'n allergische reatie nooit gehad en nu krijg ik het ineens. Je ontwikkelt allergie. Een mens kan bij zijn geboorte de aanleg om aller gisch te worden wel meegekregen hebben. Als je dan in je latere leven voldoende vaak in contact komt met het allergeen (de stof waarvoor je in principe overgevoelig kunt worden), dan word je allergisch, dan krijg je een allergische reactie". Men kan tegen allergie medicijnen nemen die de reactie van het lichaam stoppen, die de directe symptomen bestrijden. Men kan ook, nadat eerst is vastgesteld waarvoor iemand over gevoelig is, het afweersysteem van het lichaam op gang helpen door inspui tingen met extracten van de stof waar de patiënt niet tegen kan. Deze medi cijnen kunnen bijwerkingen hebben. Bij de autoserumtherapie wordt er van uitgegaan dat ieder mens in zijn serum in beginsel de componenten (onderdeeltjes) heeft die de afweer- stoffen kunnen maken die hij nodig heeft om niet overgevoelig te reage ren. Door eerst in hoge verdunning, later in lagere, dit eigen serum in te spuiten wordt (om het simpel te zeg gen), de aanmaak van afweerstoffen in gang gezet tegen datgene waarop men allergisch zou kunnen reageren. Tijdens het onderzoek (waarbij in totaal ongeveer 1300 injecties zijn gegeven) zijn geen bijwerkingen ge constateerd. „Als men dit aantal be kijkt, dan lijkt dat toch wel overtui gend", aldus Regout. De Bunnikse arts is erg te spreken over de medewerking van zijn patiën ten: „Ik mag trots zijn op de therapie- trouw van de patiënten. Die was fan tastisch. En dat terwijl de behande ling heel wat van hen vergde: niet alleen de injecties en het afnemen van het bloed, maar ook het invullen van de formulieren die nodig waren voor een goede vergelijking met de vroege re situatie". H. Aleman en vrouw. De grootste Zeeuwse postduivenvereniging met 102 spelende leden is de PV Voorwaarts in Arnemuiden. Daarnaast zijn er nog een aantal niet spelende leden en vele donateurs. De wekelijkse uitslaglijst in het seizoen is eigenlijk meer een olubkrant. Het verschijnen ervan wordt grotendeels mogelijk gemaakt door een dertigtal advertenties van de plaatselijke middenstand. Uit de door Piet Comelisse verza melde gegevens heeft voorzitter Jac. Siereveld een seizoenoverzicht 1984 samengesteld. Het blijkt dat er totaal 23.667 duiven zijn ingemand voor prijs- of opleervluchten. Daar moet enorm veel werk voor worden verzet. Mogelijk interessant voor de overige verenigingen in Zeeland hoe men dit in de Voorwaarts aanpakt. De stille, harde - nooit in de publici teit komende - werkers in Arnemui den zijn: Vaste inkorfcommissie: Jan Meulemeester, Jan Schroevers, Jan Dingemanse, Joos D. Schroe vers, Ko Steketee, Izak Onderdijk, Piet Meulmeester, Lieven Meerman (reserves zijn L. v.d. Ketterij, G. Ventevogel en C. v.d. Graaff). Vijf tien vluchten met meer dan vijfhon derd duiven. Klokkenzetters: Henk Baas, Joos Baas, Gerard v.d. Voorde. Reke naars: Piet Meertse, Henk Baas, Joos Baas, Izak de Rijke, Jo de Ridder, Piet Schroevers, Jac. Siere veld, Gillis de Nooyer, Gerard v.d. Voorde. Bediening computer: Jo- han Proos en Hans v.d. Gruyter. Vluchtenpenningmeester: Piet Schroevers. Concoursleiding: Jac. Siereveld en Piet Meertse. Zeebra- man: Piet Schroevers. Ringenadmi- nistrateur: Karei v.d. Gruyter. Con tact man ZCC: Henk Baas. Rayon- convouyer: Piet Tramper. Bijhou den kampioenschappen: Piet Cor- nelisse en computer. Stencilwerk: Piet Tramper. Typiste: Ria Meer man-Tramper. Bezorgen uitslagen (wekelijks 100): Piet Comelisse, Joh. de Ridder. Beheer bar: Piet Tram per, Henk Baas. Bediening bar: Joh. van Belzen, Jo Hoek en Lou Boone. Verzorging manden (schoonmaken en gereedzetten): Jo Hoek, Jo Schroevers. Schoonhouden clublo kaal: de dames Ella Meertse, Saar v.d. Graaff en Cornelia Schroevers. Naast dat velen deelnemen aan het vrijwillige afdeiingsspel, organi seert men in de vereniging diverse activiteiten. Een tiental trofeeën zijn er te verdienen. Men speelt in een ere-, een eerste- en tweede klas se, dit om op alle niveaus de span ning er tot het laatst in te houden. Ook strijden er elf jeugdliefhebbers om een kampioenschap. Eindig je in deze vereniging bij de eerste drie - al is het maar in een bepaald onder deel - dan heb je een goed seizoen gemaakt. In het schitterende clublokaal aan de Lionstraat worden het meren deel der winteractiviteiten gehou den. De hokkenshow, vergaderin gen etc. Eenmaal per maand draait de kaartcompetitie waaraan veer tig leden deelnemen. Veel eerder dan verwacht - over enkele jaren - zal het gebouw eigendom van de vereniging zijn. Van de kampioenen in verenigings verband zijn de gebroeders Groot- jans onbetwist de beste. Behalve op de grote fond overal vooraan. Vites se derde, midfond en navluchten tweede en bij de jonge duiven eer ste. Driemaal een overwinning. Soms kettingsuitslagen die men niet voor mogelijk houdt. Resultaat le generaal kampioen. Dankzij een zeer regelmatig seizoen pakt Ko Schroevers de 2e generale plaats. Het meeste vreugde beleefde hij aan de overwinning uit Saint Vincent. Lou P. Schroevers wint de trofee over zes vluchten de eerstgetekende prijswinnend te klokken. Vele goe de prestaties onder andere winst uit Moulins (371 d.) brachten hem de 3e generale plaats. Een knalseizoen kende Ko Kwekkeboom. Vijf over winningen, waarvan drie met dezelf de duif. Tweemaal zelfs overwin naar in heel Zeeland. Zonder meer grandioos. Henk en Joos Baas werden naast kampioen in de ere-klasse ook aan gewezen kampioen over alle vluch ten. Cor de Nooyer wordt jeugdkam pioen voor Arjan de Nooyer en de jeugdcombinatie Marteyn-Van Bel zen. Alle drie behalen ze resultaten waar vele Zeeuwse seniorleden ja loers op zouden zijn. Diverse Voor- waartsleden waren in Nationaal, Zeebraa, Flakke-Brabant-Zeeland, Fondclub Zuid-Nederland en ZLU- verband zeer succesvol. Vitesse hok: 1 Ko Kwekkeboom, 2 H. Baas en Zn., 3 Gebroeders Grootjans. Midfond hok: 1 H. Baas en Zn., 2 Gebroe ders Grootjans, 3 L. v.d. Kettery. Fond hok: 1 C. Dingemanse, 2 K. v.d. Gruyter en Zn., 3 Cor de Ridder. Jonge duiven: 1 Gebroeders Grootjans, 2 Martyen-Van Belzen, 3 Ad Meerman. Navluchten: 1 K. Schroevers, 2 Gebroeders Grootjans, 3 L. v.d. Kettery. Duifkampioenen Vitesse: Ko Kwekkeboom. Midfond: H. Baas en Zn. Fond: Joh. van Belzen en Zn. Na vluchten: J. D. Schroevers. Generaal: J. D. Schroevers Kzn. Ere-klasse: H. Baas en Zn. Eerste klass: Ko Kwekkeboom. Tweede klasse: A. Beekman. Generaal: 1 Gebroeders Grootjans, 2 Ko Schroevers, 3 L. P. Schroevers. PV De Scheldevliegers Vlissingen In de vereniging De Scheldevliegers in Vlissingen werden 12.500 duiven voor africhting en prijs ingemand. Als nationaal inkorfcentrum voor de zaterdagvliegerij werden vijfhon derd duiven verzonden (drie vluch ten). Voorzitter Piet Alebregtse gaf van uit Melunt (jonge duiven) het goede voorbeeld om tegen 5440 duiven afdelingsoverwinnaar te worden. R. Schuuring en T. Wesseling kwa men beiden tot vier verenigings overwinningen. De 'toppers' in de vereniging zijn H. Aleman, W. Daane en Zn en L. Lievense. Zij behalen ook de vroegste generale plaatsen. Van de twee laatstge noemde zijn de prestaties geduren de jaren bekend. Maar 'nieuwko mer' H. Aleman (met zeer weinig duiven spelend) kende een formida bel seizoen. Samen met zijn sterk meelevende vrouw kwam hij tot de volgende uitzonderlijke prestaties. Over 25 vluchten 49 procent prijs. Duifkampioen Vitesse, jonge dui ven en asduif. Wint alle aangewezen kampioenschappen op één na, daar in wordt hij tweede. Kwam vaak voor bij de besten van de week. De koppelrace die een grote deelna me kende werd gewonnen door W. Daane en Zn en J. Schroevers. Vitesse vrfj: 1 W. Daane en Zn, 2 H. Aleman, 3 L. Lievense. Vitesse aang 1: H. Aleman, 2 W. Daane en Zn., 3 W. Daande jr. Midfond vrij: 1 W. Daane en Zn., 2 H. Aleman, 3 L. Lievense. Midfond aang 1: H. Aleman, 2 L. Lievense, 3 W. Daane en Zn. Fond vrij: 1 W. Daane en Zn, 2 W. van Nieulande en Zn., 3 K. Pleyte. Fond aang 1: W. Daane en Zn., 2 H. Aleman, 3 W. van Nieulande en Zn. Jonge duiven vrij: 1 H. Aleman, 2 L. Lievense, 3 T. Wesseling. Jonge duiven aang 1: W. Daane en Zn., 2 J. Broeksma, 3 W. van Nieulande. Na vluchten: 1 E. Graafhuis, 2 W. Daane en Zn., 3 R. Schuuring. Navluchten aang. 1: W. Daane en Zn., 2 R. Schuuring, 3 G. van Boven. Duifkampioenen Vitesse: H. Ale man: midfond: L. Lievense; fond: W. Daane en Zn. Jonge duiven: H. Aleman; navluchten: R. Schuuring; asduif: B:. Aleman. Generaal vrij 1; W. Daane en Zn., 2 H. Aleman, 3 L. Lievense. Generaal aang 1: H. Aleman, 2 W. Daane en Zn., 3 L. Lievense. De Zeeuwse zaterdagvliegerij hield onlangs in De Vroone in Kapelle haar algemene ledenvergadering. 2?o kort voor het vluchtseizoen had geen der afgevaardigden behoefte aan om nog schokkende dingen aan de orde te stellen. Voorzitter M. Laban Sint-Philipsland, gaf in zijn openingswoord een weergave van de verwikkelingen rond de laatstgehouden NOP-vergade- ring. Verder deelde hij de vergadering mee, dat de PV de Scheldeklievers Ossenisse thans officieel bestaansrecht van de NPO - zij het langs arbitrale weg - hebben gekregen. De jaarverslagen van de secretaris L. de Fouw, Kortgene, en penning meester T. van Alphen, Westkapelle, kregen de waardering van de vergadering. Alvorens laatstgenoemde decharge werd verleend moesten diverse vragen beantwoord worden. Hoofdzakelijk omdat voor een andere afsluitdatum van het boekjaar was gekozen. Veel 'overloopposten' maakten het financieel verslag onoverzichtelijk. Van de vier schriftelijk ingediende voorstellen kon alleen het verzoek van PV Zwaluw, Westkapelle, om iedere eerste prijswinnaar van een afdelings concours een passende huldeblijk aan te bieden de goedkeuring krijgen. Verheugend was de mededeling dat er een generaal jeugdkampioenschap in afdelingsverband komt. De PV De Telegraaf kreeg toestemming om in verband met haar 60-jarig bestaan op 25 mei een jubileumvlucht uit Meaux te organiseren. Mede door de aanschaf van zestig nieuwe boxen zal aanstaand seizoen de vrachtprijs per duif en niet meer zoals voorheen per box worden gerekend. Op diverse vluchten wordt een kleine vrachtprijs-verlaging toegepast. Voorzitter M. Laban wees met nadruk op de juiste toepassing van het NPO-vluchtreglement. Namens het afdelingsbestuur kondigde hij scher pere controlemaatregelen aan. Staande v.l.n.r. Generale kampioen Arnemuiden Ko Schroevers, L. Grootjans, L. P. Schroevers, J. Grootjans. Knielend: Jeugdkampioen Cor de Ridder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 5