PZC/ provincie WEINIG GELUKKIG JAAR VOOR HULSTER SPORTRAAD ILLEGALE VUILBELT DOORN IN OOG VAN IJZENDIJKENAAR Avondvierdaagsevereniging in Terneuzen viert tweede lustrum Comité steun mijnwerkers kreeg brief van Scargill WEK PROJECT VAN 'DE WIEKSLAG VEERTIEN AANHOUDINGEN Paasmenu Yandel- en fiets-in hooi Aardenburg oor vastenactie erlies voor an Klaveren in haaktoernooi edental Scouting Zeeland stijgt nog Hartstichting in Terneuzen de lucht in Paas-jeugd toernooi tennis in Goes Rijkspolitie gaat zaak onderzoeken Zware schade bij aanrijding Hulst TWAALF NIEUWE ROUTES UITGESTIPPELD Wij wensen iedereen en natuurlijk al onze gasten en toekomstige gasten prettige paasdagen. 1#?. 1 13 ERNEUZEN - De openbare lagere school 'De Wiekslag' in Terneuzen houdt van maandag 6 it en met vrijdag 10 mei een uniek kunstproject, waaraan beroepskunstenaars en anderen op creatief terrein actief zijn hun medewerking zullen verlenen. Het project, met als ïema 'het spel in de kunst', is een initiatief van onderwijzer André van de Veeke, die het wel uttig leek wanneer alle kinderen van de school eens een week lang worden geconfronteerd iet de beeldende kunst. F ietsgra veer actie Houtenkwartier Hulst Expositie droogbloemen van Els Sponselee Asfalt Consommé Célestine Oeuf Bénedict Filet de dindonneau fleuriste Parfait advocat Café f 37,50 ATERDAG 6 APRIL 1985 kunstenaars geven week es op school Terneuzen benaderde kunstenaars gaan les ven en samen met de kinderen jnstwerken maken. „In de laagste assen zal het accent liggen op het elen met materialen, terwijl de kin- ren uit de hogere klassen de gele- nheid krijgen zich te verplaatsen in wereld van de kunstenaar. De ARDENBURG - De kinderen van de ardenburgse rk lagere school Op reef houden vandaag in het kader in de vastenactie een fiets- en wan- i-in. Onder het motto 'Verminder afstand' maken de leerlingen van drie laagste klassen een wandel- cht van vijf kilometer en de drie logste klassen fietsen 25 kilometer, r kilometer ontvangen ze een be- ald bedrag van sponsors, die ze zelf ibben aangetrokken. Het geld is istemd voor pater Gerard Paridaen m de eigen parochie uit Sint Kruis, e in het Braziliaanse Amazonege- ed werkt. de 'groene hel' van Cameta exploi- ert hij met de plaatselijke boeren n peperplantage. De opbrengst van vastenactie van Op Dreef zal wor- in besteed aan kunstmest, lonen en derzoek naar de teeltmethodes jor de kleine landbouwers in het bied. De wandel- en .fïets-in begint mdaag, zaterdag, om 13.30 uur bij de hooi in Aardenburg en belangstel- nden kunnen desgewenst ook mee- ien. LVERSUM Gistermiddag om n uur werd de gong geluid voor de rste ronde van het VARA-schaak- ernooi. De loting koppelde de Mid- lburger Henk Willem van Klave- aan de Rotterdammer Johan list. Deze Quist bleek duidelijk te :rk. De opening verliep al minder or Van Klaveren en toen hij ook g eens een zwakke zet produceer- maakte Quist de partij met enkele ke klappen uit. :t meisjestoernooi wordt eveneens de VARA-studio gespeeld. De Ter- uzense Masjenka Dubbeldam eelde sterk tegen de ervaren Jaque- van der Berg. Dubbeldam leek n partij uit één stuk te spelen. Zoals vaak kwamen er fouten in de komende tijdnood. Bij het afbreken ind Dubbeldam plotseling voor de ak de partij remise te houden. Nu ng Van der Berg echter een paar ier in de fout, zodat deze bewogen irtij uiteindelijk in remise eindigde. IDDELBURG - Het aantal leden n Scouting Zeeland stijgt de laat- jaren opmerkelijk. Alleen in 1976 s een terugloop te constateren, ar na dat jaar gaat het ledenaan- alleen maar omhoog. Op 1 januari in dit jaar waren 2976 mensen lid in de Scouting. Dat is ruim 130 ier dan precies een jaar daarvoor, ze cijfers staan vermeld in het langs uitgegeven meerjarenplan or de jaren 1985 tot 1989. dat plan staat verder dat Scouting eland ook de komende jaren een engroei verwacht.' Met het oog" arop vinden de samenstellers van t meerjarenplan het 'zeer dringend [wenst dat Scouting haar kampeer- iliteiten in Zeeland uitbreidt', gewestelijke (scouting)commissie amperen-Buitenleven-Kampterrei- n' zal daarin dan ook een actief [leid gaan voeren. Zo is er op het enblik contact met de overheid er het verwerven van kampeerfaci- |eiten aan het Grevelingenmeer. ;°uting schrijft: „Daarnaast zal outing Zeeland attent zijn op ande- nieuwe mogelijkheden die zich ordoen en zo nodig actief zijn bij het liseren van nieuwe kampeerfacili- iten". bedoeling is dat ze het hele proces dat tot een kunstwerk leidt, leren door gronden. Onder meer zal uit de doe ken worden gedaan, dat in kunstwer ken vaak afgeleide vormen van be staande onderwerpen zijn terug te vinden. Elke klas zal zo'n drie a vier ochtenden of middagen met kunst bezig zijn", legt initiatiefnemer Van de Veeke uit. De leerlingen gaan met allerlei mate rialen werken, zoals gips en klei. Ook zullen ze kunnen trachten de kunst van het batikken onder de knie te krijgen en onder leiding van een kunstschilder wordt een gigantisch TERNEUZEN In het kader van de Nationale Hartweek doet de heteluchtballon van de Nederlandse Hartstichting van 15 tot 20 april een aantal grote Plaatsen aan. Terneuzen is daar één van. Woensdag 17 april wordt de ballon onder leiding van balloncommandant Ton Kurvers opgelaten vanaf 't Ja va' in Terneuzen. Sinds 1982 beschikt de stichting over een ballon van zilverkleuri ge kunststof met rondom rode harten die de Hartstichting sym boliseren. Met dit opvallend me dium ondersteunt de stichting haar landelijke activiteiten voor ue bestrijding van hart- en vaat ziekten. De ballon stijgt tussen 12.00 en 13.00 uur op. De burgemeester van Terneuzen, de heer C. Ocke- loen zal dit evenement bijwonen. schilderij gemaakt van 2,5 bij 2 meter. Bij traditionele kunst alleen zal het niet blijven, want één van de deelne mende kunstenaars heeft al aange kondigd als een 'storm' door de school te zullen trekken. Zolang de inventa ris maar heel blijft, vinden de leer krachten het prima. De deelnemende kunstenaars, allen uit Terneuzen, zijn Richard Beek (kunstschilder), Cees van Langevelde (kunstschilder), Peter Clijsen (glazenier), Yvonne van den Acker (batikken), Cocky Acke (ma nuele expressie), Jenny Slock (klei- werk) en Annie de Smet (gipswerk). Kunstenaar Cees van Langevelde over het initiatief: „Het is machtig mooi dat wij als de kunst vanuit onze eigen principes op de school kunnen presenteren. Er is op scholen nog altijd te weinig doelgerichte aandacht voor creativiteit. Dit is een goede gelegenheid om daar verandering in te brengen. Als het een succes wordt, denk ik dat we eens met de overheid moeten gaan praten om dit op meer scholen te gaan doen". Als sluitstuk van de projectweek worden de gemaakte kunstwerken in de school ten toon gesteld. De door de kinderen geschreven interviews met de kunstenaars worden gepubliceerd in de schoölkrant 'De Toverslag'. Kunstschilder Cees van Langevelde: 'Machtig mooi'. HULST De fietsgraveeractie in Hulst gaat ook in de week van 8 tot en met 12 april nog door. De medewer kers aan de campagne strijken in deze week neer in het activiteitencentrum 't Houtenkwartier in Hulst. Mensen die hun fiets willen laten voorzien van initialen en postcode kunnen in 't Houtenkwartier terecht op: dinsdag 9 april, 09.00 tot 12.00 uur, 18.00 tot 20.00 uur; woensdag 10 april: 09.00 tot 12.00 uur, 14.00 tot 17.00 uur; donder dag 11 april: 09.00 tot 12.00 uur, 18.00 tot 20.00 uur; vrijdag 12 april: 09.00 tot 12.00 uur, 14.00 tot 17.00 uur. GOES Met de organisatie van haar paasjeugdtoernooi, bijt de Goese overgangsklasser TSI volgende week gewoontegetrouw weer de spits af van het tennisseizoen op de buitenba nen. Onder leiding van Fons van Zundert komen vanaf dinsdag 9 april in de derde editie van deze wedstrij dreeks in totaal 225 jongens en meis jes in actie, verdeeld over de catego rieën tot en met 10, tot en met 12, tot en met 14, tot en met 16 en tot en met 21 jaar. Een en ander houdt in, dat op het zeven banen tellende complex aan de Verrijn Stuartweg ter plaatse, rond de 250 partijen moeten worden afgewerkt. Wat de prognoses met betrekking tot de bezetting van de ereplaatsen be treft, wordt op het 32 namen tellende schema bij de jongens in de oudste leeftijdsklasse, Serge Carpentier (TSI) als favoriet getipt, met Willem Jan van Hulst (Son) als zijn vermoedelijke opponent in de eindstrijd. De meisjes van vergelijkbare leeftijd kruisen de rackets volgens een 'lad der' van 16. Martine van Maarleveld (TSI) is hier kanshebster nummer één met clubgenote Annemarie Verijzer als belangrijkste rivale. Corina van der Borgt (TSI) en Jeanet Engelse (de Schelde) nemen in dit deelnemersveld de overige 'beschermde' plaatsen in. HULST De Hulster Sportraad heeft in 1984 weinig gehoor gevon den bij de gemeente Hulst voor de problemen van de sportverenigin gen in de gemeente. De financiële problemen van sommige vereni gingen zijn er alleen maar groter op geworden en één van de redenen daarvan is de stijging van de huur- tarieven voor de velden. Dit blijkt uit het jaarverslag van de Sport raad Hulst. Ook heerst er binnen de raad en de verenigingen grote onvrede over de wijze van subsidiëren zoals die sinds 1983 gebruikelijk is. Zo krij gen verenigingen die sinds 1982 hun jeugdledenbestand niet meer zien groeien steeds minder subsidie. An dere verenigingen waar het aantal jeugdigen wel toeneemt moeten ge noegen nemen met een subsidie bedrag dat overeenkomt met dat geen wat in 1982 werd toegezegd. De sportadviescommissie, een orgaan dat de gemeente adviseert in spor- taangelegenheden, heeft zich in het afgelopen jaar ook gebogen over het systeem van het huldigen van sportkampioenen. In 1984 werd na melijk een aantal verzoeken om huldiging afgewezen omdat de pres taties van de desbetreffende sport lieden in grote mate waren béïn- vloed door dieren. Ook dit jaar zal de hele huldigingsprocedure nog meer malen bediscussieerd worden binnen de commissie. Verder blijkt uit het verslag van de sportraad dat 1984 niet zo voortva rend verlopen is voor sportief Hulst. Een stuk of acht verenigingen zeg den hun lidmaatschap van de raad op en gingen hun eigen weg. De kritiek van de uitgetreden vereni gingen, als zou de raad een nuttelo ze instelling zijn, wordt door de raad zelf verworpen. Niettemin blijven nog 42 verenigingen zitting nemen in de raad. Verder ontvingen in 1984 vijf vereni gingen het jubileumgeschenk van de sportraad: badmintonvereniging Den Ossaert voor het tienjarig be staan, schuttersvereniging Clinge, eveneens tien jaar, tafeltennisver eniging Sint Aloysius voor het 25- jarig bestaan en voetbalvereniging HW'24 voor haar zestigjarig be staan. Ook hardloper Piet Vonck ontving bij zijn afscheid van de wedstrijdsport een afscheidsge schenk. De illegale vuilbelt die een doorn in het oog is van de heer M. L. Meijers. IJZENDIJKE De illegale vuilstortplaats aan de Oudemansdijk bij IJzendijke is de heer M. L. Meijers een doorn in het oog. De IJzendijkenaar ergert zich al zeer lang aan de stortplaats, die naar zijn zeggen met de week groter wordt. „Het is een enorme puinhoop. Oude fietsen, wasmachines, zakken afval, puin, alles gooit men er maar neer. Ik snap niet dat daar niet eens wat aan gedaan wordt". De heer Meijers vindt dat de gemeente of het water schap Het Vrije van Sluis snel de troep moet opruimen. „Er komen daar heel wat fietsers langs. Een dergelijke puinhoop is toch geen gezicht?" De rijkspolitie in Oostburg gaat de kwestie onderzoeken. Indien het om een illegale vuilstortplaats gaat, zal geprobeerd wor den de daders op te sporen. Volgens dijkgraaf T. H. Cambier vormen illegale vuilstortplaatsen een pro bleem voor het waterschap. Mensen dumpen overal zakken afval in een sloot in het buitengebied. En dan te weten dat het helemaal niet nodig is. Ieder kan z'n vuil zo meegeven met de vuilniswagen. Daar hoeft men niks extra's voor te betalen. Men betaalt immers verontrei nigingsheffing". Politie Hulst pakt kleine delicten aan HULST De groep Hulst van het korps rijkspolitie heeft de afgelopen maanden een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de jeugdcriminaliteit in de gemeente. Het onderzoek spitste zich vooral toe op de zogenaamde kleine delicten. De zaak kwam aan het rollen in november 1984 toen een aantal jonge ren uit Hulst en omgeving betrokken was geweest bij een geweldsmisdrijf. Toen naar aanleiding van deze kwes tie enkele jongeren aan een verhoor werden onderworpen, volgde een groot aantal bekentenissen in andere zaken. De Hulster politie dook, op grond van deze bekentenissen, dieper in de materie en kwam na enkele HULST De Hulsterse specialiste in het maken van droogbloemcollages Els Sponselee exposeert een groot aantal van haar werken te Kiel- drecht. Dat gebeurt tijdens een groots opge zette tentoonstelling in de feestzaal van de rijksbasisschool te Kieldrecht. De tentoonstelling wordt vandaag, zaterdag, geopend om 20.00 uur door burgemeester M. van der Aa. Buiten het werk van mevrouw Sponselee omvat de tentoonstelling schilderijen, tekeningen, aquarellen, beeldhouw werken, kant- en handwerk en crea- tief-werk van schoolkinderen. De ex positie is ook zondag te bezichtigen van 10.00 tot 19.00 uur en maandag (tweede paasdag) van 14.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling is een organi satie van de Vriendenkring van de RBS Kieldrecht. maanden speurwerk met een lijvig rapport van 170 bladzijden op de proppen. Van de vele tientallen zaken wist de Hulster politie in 32 gevallen een bekentenis te krijgen. De delicten, zo blijkt uit het rapport, zijn hoofdzake lijk gepleegd door mensen in de leef- HULST Bij een kop-staartbotsing op de Absdaalseweg in Hulst zijn vrijdag twee auto's zwaar beschadigd. Het ongeval gebeurde omstreeks 14.00 uur toen automobilist L. van H. uit Hulst linksaf een parkeerterrein van een winkelbedrijf wilde oprijden. De achteropkomende E. de C. uit Sas van Gent had dit te laat in de gaten en reed achterop de auto van Van H. De materiële schade was groot. tijd van 15 tot en met 30 jaar. De groep van 14 personen blijkt verantwoorde lijk te zijn voor tal van kleine misdrij ven. Zo werden in de loop van 1984 vernielingen aangericht aan huizen, auto's, bromfietsen en ruiten. Fietsen werden ontvreemd en woningen en scholen werden door sommige groepsleden verrast met een onge wenst bezoek. Ook werd ingebroken in het activiteitencentrum 't Houten kwartier' in Hulst. De buit, bij de inbraken was in de meeste gevallen te verwaarlozen, maar, zoals een politie woordvoerder vrijdag verklaarde, er werden flinke vernielingen aange richt. Ook wilde een aantal leden uit de groep zich wel eens vergrijpen aan medeburgers, wat resulteerde in ge weldplegingen. „Vermoedelijk komen er door het oplossen van deze zaken nog meer dingen aan het licht", stelt een politiewoordvoerder. De politiefunctionaris wil met het oog op de nog niet opgeloste zaken een beroep doen op de bevolking om van vernielingen aan eigendommen of diefstallen van fietsen, vooral aan gifte of melding te maken. HULST Het steuncomité Britse Mijnwerkers heeft eerder deze week een brief ontvangen van P. E. Heathfield, de secretaris van de Engelse stakingsleider Arthur Scargill. De woordvoerder van de National Union of Mineworkers (NUM) zegt het te betreuren dat tijdens de bijna twaalf maanden durende staking de kolenleveranties vanuit Nederland continue doorgingen. Verder verzoekt de Engelse vakbondsleider om blijvende steun in de nadagen van de staking, omdat de feitelijke kwestie, de sluiting van de mijnen en het daaruitvolgende verlies aan werkgelegenheid, nog steeds niet is opgelost. Advertentie TERNEUZEN De Terneuzense Avondvierdaagse Vereniging Bram Meyer heeft in het kader van de viering van haar tweede lustrum dit jaar voor de avondvierdaagse twaalf nieuwe routes uitgestippeld. Als af sluiting van de vierdaagse, die van maandag 10 tot en met donderdag 13 juni wordt gehouden, voert het be kende komische duo Bassie en Adriaan hun lachspektakelshow op in sporthal 't Zwaantje, waar ook het Tros-A-team aanwezig zal zijn. Deel nemers aan het sportieve evenement kunnen voorts elke wandeldag op verschillende verrassingen rekenen, laat de voorzitter van de vereniging, Nico Bijl, weten. De viering van het tweede lustrum van de wandelvereniging is in de eerste plaats bedoeld om meer deelne mers naar de avondvierdaagse te trekken. Najaren van gestage deelne- mersgroei werd 'Bram Meyer' vorig jaar geconfronteerd met een lichte teruggang. Er liepen toen zo'n 2688 wandelaars mee, terwijl voorgaande jaren doorgaans 3500 mensen tijdens de avondvierdaagse hun beste been tje voor zetten. De oorzaak is volgens Nico Bijl de terugloop van het aantal leerlingen op de basisscholen. „Oprichter van de vereniging Bram Meyer heeft zich in het verleden sterk gemaakt om zoveel mogelijk de scholen bij het wandel evenement te betrekken. Halverwege de jaren zeventig had je nog scholen met driehonderd kinderen. Nu blijkt het leerlingenaantal soms gehalveerd en dat merk je in je deelnemersveld. Daarnaast heb ik de indruk dat een aantal wandelaars verzadigd is, van daar dat we nu met iets flitsends komen". De avondvierdaagse vereniging Bram Meyer is tien jaar geleden ontstaan uit de wandelclub 'De Jonge Zwervers' die onder auspiciën van de Zeeuwse Wandelsportbond de avond vierdaagse in Terneuzen organiseer de. Nadat een aantal leden zich van 'De Jonge Zwervers' had losgemaakt en onder de naam 'De Vrijbuiters' zijn eigen weg ging, besloten de 'Zwervers' tot reorganisatie. De club werd omgedoopt tot Avondvierdaag secomité en Bram Meyer, bestuurslid van de Zeeuwse Wandelsportbond nam het voortouw. Tien jaar geleden ging de eerste avondvierdaagse georganiseerd door de nieuwe club bij de Terneuzense sportvelden met 250 deelnemers van start. Meyer wist tachtig procent van de Terneuzense scholen voor het eve nement enthousiast te krijgen. Het deelnemersveld liep op tot 3500 man. Toen Bram Meyer vijf jaar geleden overleed, besloot het bestuur ter na gedachtenis zijn naam aan de vereni ging te verbinden. Door de enorme belangstelling wer den de routes in het verleden een paar keer aangepast en startte men voor taan vanaf sporthal 't Zwaantje aan de Alvarezlaan. „Doordat het zo'n groot evenement werd, moesten we de gezellige wandelpaadjes mijden en proberen het verkeer zo min mogelijk overlast te bezorgen", zegt Nico Bijl. Hij is vastbesloten dit jaar van het grauwe asfalt af te wijken. „We gaan die drieduizend man nu eens door de wildtuin van Serlippens douwen", lacht hij. „We hebben geprobeerd de routes zo aantrekkelijk mogelijk te maken, maar je kunt niet voorkomen toch straatjes op te nemen waar men vroeger al eens heeft gelopen. Zoals voorgaande jaren gaat het ook nu weer langs Oude Vaart en natuurlijk de Zeedijk en de Otheense Kreek, die mogen absoluut niet ontbreken". Bijl heeft grote verwachtingen van de tweede lustrumviering. „We hebben er diep voor in de buidel getast. Bovendien hebben we weer de volle medewerking van de Rode Kruisco- lonne Sluiskil, de Karei Doorman- groep, diverse muziekkorpsen en onze eigen vaste medewerkers. Dat zijn er nu 25, we kunnen er best nog wat gebruiken". De avondvierdaagse wordt weer over de gebruikelijke afstanden van vijf, tien en vijftien kilometer gelopen. De laatste wandeldag, donderdag 13 juni, wordt het startschot gelost door bur gemeester C. Ockeloen. Er wordt tel kens om 18.00 uur gestart. Na afloop kunnen alle deelnemers donderdag van de show van Bassie en Adriaan genieten, ook niet wandelaars zijn welkom. Heldere bouillon met flensjes en verse tuinkruiden Gepocheerd ei op een beschuitbol met ham daar overheen hollandaisesaus In boter gebakken kalkoenfilet met uitjes spek en cognac-roomsaus Een luchtig ijsgerecht met advokaat slagroom en oublie Koffie motel goes Anthony Fokkerstraat 100, Goes, tel.: 01100-31510, telex MOTGS 55039

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 43