PZC/ provincie Comité steun mijnwerkers kreeg brief van Scargill ILLEGALE VUILBELT DOORN IN OOG VAN IJZENDIJKENAAR UNIEK PROJECT VAN 'DE WIEKSLAG' Hartstichting in Terneuzen de lucht in Rijkspolitie gaat zaak onderzoeken VEER TIEN AANHO UDINGEN OPSPORINGSBEVOEGDHEID PERSONEEL Paasmenu 'aas-jeugd toernooi ennis in Goes Verlies voor ^an Klaveren in schaaktoernooi edental Scouting beland stijgt nog Geen buit bij inbraak supermarkt School Andendiek hield feestavond Mannenkoor Ethan zingt in Yerseke Kluis gestolen uit station Rilland Wij wensen iedereen en natuurlijk al onze gasten en toekomstige gasten prettige paasdagen. 13 ERNEUZEN - De openbare lagere school 'De Wiekslag' in Terneuzen houdt van maandag 6 ot en met vrijdag 10 mei een uniek kunstproject, waaraan beroepskunstenaars en anderen ie op creatief terrein actief zijn hun medewerking zullen verlenen. Het project, met als hema 'het spel in de kunst', is een initiatief van onderwijzer André van de Veeke, die het wel ïuttig leek wannéér alle kinderen van de school eens een week lang worden geconfronteerd net de beeldende kunst. Vara-opnamen van muziekgroepen uit omgeving van Goes Christelijke vrouwen Kloetinge bijeen Spellendag van speeltuinvereniging Consommé Célestine Oeuf Bénedict Filet de dindonneau fleuriste Parfait advocat Café f 37,50 ZATERDAG 6 APRIL 1985 Kunstenaars geven week les op school Terneuzen )e benaderde kunstenaars gaan les reven en samen met de kinderen nnstwerken maken. „In de laagste lassen zal het accent liggen op het 10ES Met de organisatie van haar laasjeugdtoernooi, bijt de Goese ivergangsklasser TSI volgende week ewoontegetrouw weer de spits af an het tennisseizoen op de buitenba- ien. Onder leiding van Fons van ;undert komen vanaf dinsdag 9 april n de derde editie van deze wedstrij- Ireeks in totaal 225 jongens en meis- es in actie, verdeeld over de catego- ieén tot en met 10, tot en met 12, tot nmet 14, tot en met 16 en tot en met ljaar. Een en ander houdt in, dat op et zeven banen tellende complex an de Verrijn Stuartweg ter plaatse, ond de 250 partijen moeten worden [gewerkt. ïat de prognoses met betrekking tot e bezetting van de ereplaatsen be reft, wordt op het 32 namen tellende chema bij de jongens in de oudste ïftijdsklasse, Serge Carpentier (TSI) Is favoriet getipt, met Willem Jan an Hulst (Son) als zijn vermoedelijke pponent in de eindstrijd, ie meisjes van vergelijkbare leeftijd ruisen de rackets volgens een 'lad er' van 16. Martine van Maarleveld rSI) is hier kanshebster nummer één clubgenote Annemarie Verijzer Is belangrijkste rivale. Corina van er Borgt (TSI) en Jeanet Engelse (de chelde) nemen in dit deelnemersveld overige 'beschermde' plaatsen in. IILVERSUM Gistermiddag om én uur werd de gong geluid voor de erste ronde van het VARA-schaak- oernooi. De loting koppelde de Mid- elburger Henk Willem van Klave- en aan de Rotterdammer Johan luist. Deze Quist bleek duidelijk te ierk. De opening verliep al minder oor Van Klaveren en toen hij ook og eens een zwakke zet produceer- e, maakte Quist de partij met enkele ake klappen uit. let meisjestoernooi wordt eveneens de VARA-studio gespeeld. De Ter- euzense Masjenka Dubbeldam peelde sterk tegen de ervaren Jaque- ne van der Berg. Dubbeldam leek en partij uit één stuk te spelen. Zoals vaak kwamen er fouten in de pkomende tijdnood. Bij het afbreken and Dubbeldam plotseling voor de lak de partij remise te houden. Nu ing Van der Berg echter een paar eer in de fout, zodat deze bewogen artij uiteindelijk in remise eindigde. IIDDELBURG - Het aantal leden an Scouting Zeeland stijgt de laat- jaren opmerkelijk. Alleen in 1976 een terugloop te constateren, laar na dat jaar gaat het ledenaan- il alleen maar omhoog. Op 1 januari an dit jaar waren 2976 mensen lid an de Scouting. Dat is ruim 130 leer dan precies een jaar daarvoor, eze cijfers staan vermeld in het ilangs uitgegeven meerjarenplan oor de jaren 1985 tot 1989. 'dat plan staat verder dat Scouting eeland ook de komende jaren een dengroei verwacht. Met het oog aarop vinden de samenstellers van it meerjarenplan het 'zeer dringend wenst dat Scouting haar kampeer- ciliteiten in Zeeland uitbreidt', t gewestelijke (scouting)commissie lamperen-Buitenleven-Kampterrei- en' zal daarin dan ook een actief i'eid gaan voeren. Zo is er op het lenblik contact met de overheid 'er het verwerven van kampeerfaci- leiten aan het Grevelingenmeer. touting schrijft: „Daarnaast zal touting Zeeland attent zijn op ande- nieuwe mogelijkheden die zich Wdoen en zo nodig actief zijn bij het Viseren van nieuwe kampeerfacili- iten". TERNEUZEN In het kader van de Nationale Hartweek doet de heteluchtballon van de Nederlandse Hartstichting van 15 tot 20 april een aantal grote Plaatsen aan. Terneuzen is daar één van. Woensdag 17 april Wordt de ballon onder leiding van balloncommandant Ton Kurvers opgelaten vanaf 't Ja va' in Terneuzen. Sinds 1982 beschikt de stichting over een ballon van zilverkleuri ge kunststof met rondom rode darten die de Hartstichting sym boliseren. Met dit opvallend me dium ondersteunt de stichting daar landelijke activiteiten voor de bestrijding van hart- en vaat ziekten. De ballon stijgt tussen 12.00 en 13.00 uur op. De burgemeester van Terneuzen, de heer C. Ocke- loen zal dit evenement bijwonen. spelen met materialen, terwijl de kin deren uit de hogere klassen de gele genheid krijgen zich te verplaatsen in de wereld van de kunstenaar. De bedoeling is dat ze het hele proces dat tot een kunstwerk leidt, leren door gronden. Onder meer zal uit de doe ken worden gedaan, dat in kunstwer ken vaak afgeleide vormen van be staande onderwerpen zijn terug te vinden. Elke klas zal zo'n drie a vier ochtenden of middagen met kunst bezig zijn", legt initiatiefnemer Van de Veeke uit. De leerlingen gaan met allerlei mate rialen werken, zoals gips en klei. Ook zullen ze kunnen trachten de kunst van het batikken onder de knie te krijgen en onder leiding van een kunstschilder wordt een gigantisch schilderij gemaakt van 2,5 bij 2 meter. Bij traditionele kunst alleen zal het niet blijven, want één van de deelne mende kunstenaars heeft al aange kondigd als een 'storm' door de school te zullen trekken. Zolang de inventa ris maar heel blijft, vinden de leer krachten het prima. De deelnemende kunstenaars, allen uit Terneuzen, zijn Richard Beek (kunstschilder), Cees van Langevelde (kunstschilder), Peter Clijsen (glazenier), Yvonne van den Acker (batikken), Cocky Acke (ma nuele expressie), Jenny Slock (klei- werk) en Annie de Smet (gipswerk). Kunstenaar Cees van Langevelde over het initiatief: „Het is machtig mooi dat wij als de kunst vanuit onze eigen principes op de school kunnen presenteren. Er is op scholen nog altijd te weinig doelgerichte aandacht voor creativiteit. Dit is een goede gelegenheid om daar verandering in te brengen. Als het een succes wordt, denk ik dat we eens met de overheid moeten gaan praten om dit op meer scholen te gaan doen". Als sluitstuk van de projectweek worden de gemaakte kunstwerken in de school ten toon gesteld. De door de kinderen geschreven interviews met de kunstenaars worden gepubliceerd in de schoolkrant 'De Toverslag'. Kunstschilder Cees van Langevelde: 'Machtig mooi'. HULST Het steuncomité Britse Mijnwerkers heeft eerder deze week een brief ontvangen van P. E. Heathfield, de secretaris van de Engelse stakingsleider Arthur Scargill. De woordvoerder van de National Union of Mineworkers (NUM) zegt het te betreuren dat tijdens de bijna twaalf maanden durende staking de kolenleveranties vanuit Nederland continue doorgingen. Verder verzoekt de Engelse vakbondsleider om blijvende steun in de nadagen van de staking, omdat de feitelijke kwestie, de sluiting van de mijnen en het daaruitvolgende verlies aan werkgelegenheid, nog steeds niet is opgelost. GOES De Vara-radio maakt dins dag 16 april opnamen van amateur muziekgroepen uit Goes en omge ving. Deze opnamen worden uitge zonden in het programma 'Vara's Generale', op zaterdag 20 april van 19.30 tot 20.00 uur. Joop Smits presen teert dat programma. In het half uurtje Goese muziek zijn de volgende groepen te horen: drum band en fanfare Euphonia, de folk groep Sandwich, de klarinetgroep van de Zeeuwse Muziekschool, de Zeeuw se troubadour Engel Reinhoudt, ca baretgroep de Kuil, het Balkan-en semble 'Letnica', het Zeeuws Mannen koor en de muziekvereniging Nut en Uitspanning uit Zonnemaire. De op namen, die om 20.00 uur beginnen, zijn toegankelijk voor belangstellen den. KRUININGEN In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in een supermarkt aan de Hoofd straat in Kruiningen. Er wordt niets vermist. Wel werd een ruit aan de voorkant van de winkel vernield. Om onbekende reden werd 'het werk' gestaakt en verliet(en) de inbreker(s) de winkel. In de buurt is tussen half een en twee uur een onbekende auto gezien. De politie verzoekt getuigen zich met haar in verbinding te stellen: 01130-1810. s-GRA VENPOLDER - De openbare lagere school Andendiek te 's-Graven- polder hield de jaarlijkse feestavond. Voor een uitverkochte zaal speelden de kinderen uit de klassen 4, 5 en 6 drie verschillende stukken. De vierde klas beet het spits af met het spel 'Het huis met de honderdenéén katers', hierna speelde de vijfde klas het stuk 'Ontdekkingstocht naar Femina'. De kinderen van de zesde klas sloten de feestavond af met de musical 'Disco en doedorp'. Voor deze gelegenheid was de gemeenschapsruimte van de school ongetoverd tot een echt thea ter. Er was een optreden voor de kinderen van de klasssen 1, 2 en 3 en voor de ouderen. Ruud van Beveren verzorgde de geluidstechniek en de organisatie was in handen van de ouderraad en het schoolteam. De illegale vuilbelt die een doorn in het oog is van de heer M. L. Meijers. IJZENDIJKE De illegale vuilstortplaats aan de Oudemansdijk bij IJzendijke is de heer M. L. Meijers een doorn in het oog. De IJzendijkenaar ergert zich al zeer lang aan de stortplaats, die naar zijn zeggen met de week groter wordt. „Het is een enorme puinhoop. Oude fietsen, wasmachines, zakken afval, puin, alles gooit men er maar neer. Ik snap niet dat daar niet eens wat aan gedaan wordt". De heer Meijers vindt dat de gemeente of het water schap Het Vrije van Sluis snel de troep moet opruimen. „Er komen daar heel wat fietsers langs. Een dergelijke puinhoop is toch geen gezicht?" De rijkspolitie in Oostburg gaat de kwestie onderzoeken. Indien het om een illegale vuilstortplaats gaat, zal geprobeerd wor den de daders op te sporen. Volgens dijkgraaf T. H. Cambier vormen illegale vuilstortplaatsen een pro bleem voor het waterschap. „Mensen dumpen overal zakken afval in een sloot in het buitengebied. En dan te weten dat het helemaal niet nodig is. Ieder kan z'n vuil zo meegeven met de vuilniswagen. Daar hoeft men niks extra's voor te betalen. Men betaalt immers verontrei nigingsheffing". Politie Hulst pakt kleine delicten aan HULST De groep Hulst van het korps rijkspolitie heeft de afgelopen maanden een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de jeugdcriminaliteit in de gemeente. Het onderzoek spitste zich vooral toe op de zogenaamde kleine delicten. De zaak kwam aan het rollen in november 1984 toen een aantal jonge ren uit Hulst en omgeving betrokken was geweest bij een geweldsmisdrijf. Toen naar aanleiding van deze kwes tie enkele jongeren aan een verhoor werden onderworpen, volgde een groot aantal bekentenissen in andere zaken. De Hulster politie dook, op KLOETINGE De christelijke vrou wenbond afdeling Kloetinge houdt woensdag 10 april een bijeenkomst in het Geerteshuis te Kloetinge. Me vrouw Harleman uit Hansweert spreekt dan over het onderwerp 'vrouw en theologie'. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Voor 25 april staat een reisje naar het Loo op het programma. Vlissingen wil paal en perk aan vernielingen van groen grond van deze bekentenissen, dieper in de materie en kwam na enkele maanden speurwerk met een lijvig YERSEKE - Het mannenkoor Ethan uit Yerseke houdt vrijdag 12 april een speciale zangavond in de kerk van de gereformeerde gemeente te Yerseke. Tijdens deze bijeenkomst wordt het bedrag bekend gemaakt dat het man nenkoor bijeengehaald heeft met de verkoop van een kerstplaat en casset te. Dat werk is bestemd voor de vereniging gehandicaptenzorg. Ds Van der Poel opent de bijeenkomst en ds. Van der Net sluit hem af. De zangavond begint om 19.30 uur. RILLAND/BATH Bij een inbraak in het stationsgebouw van Rilland/ Bath is in de nacht van donderdag op vrijdag de brandkast met inhoud gestolen. De buit was gering, omdat de kluis dagelijks wordt geleegd. De diefstal leverde wat ongemak op voor treinpassagiers, omdat zich in de brandkast ook de treinkaartjes be vonden. Bij de inbraak werd een ruit vernield. De spoorwegrecherche en de rijkspolitie stellen een onderzoek in. De groep Reimerswaal van de rijkspo litie vraagt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te stellen. 01130-1810. rapport van 170 bladzijden op de proppen. Van de vele tientallen zaken wist de Hulster politie in 32 gevallen een bekentenis te krijgen. De delicten, zo blijkt uit het rapport, zijn hoofdzake lijk gepleegd door mensen in de leef tijd van 15 tot en met 30 jaar. De groep van 14 personen blijkt verantwoorde lijk te zijn voor tal van kleine misdrij ven. Zo werden in de loop van 1984 vernielingen aangericht aan huizen, auto's, bromfietsen en ruiten. Fietsen werden ontvreemd en woningen en scholen werden door sommige groepsleden verrast met een onge wenst bezoek. Ook werd ingebroken in het activiteitencentrum 't Houten kwartier' in Hulst. De buit, bij de inbraken was in de meeste gevallen te verwaarlozen, maar, zoals een politie woordvoerder vrijdag verklaarde, er werden flinke vernielingen aange richt. Ook wilde een aantal leden uit de groep zich wel eens vergrijpen aan medeburgers, wat resulteerde in ge weldplegingen. „Vermoedelijk komen er door het oplossen van deze zaken nog meer dingen aan het licht", stelt een politiewoordvoerder. De politiefunctionaris wil met het oog op de nog niet opgeloste zaken een beroep doen op de bevolking om van vernielingen aan eigendommen of diefstallen van fietsen, vooral aan gifte of melding te maken. VLISSINGEN De speeltuinvereni ging Vlissingen-Oost houdt woensdag 10 april een spellendag voor kinderen van 6-12 jaar. Er is een competitie computerspelen en tafeltenissen. De aanvang is 10.00 uur. VLISSINGEN - Het Vlissingse ge meentebestuur wil bewerkstelligen dat personeel van de afdeling beplan tingen opsporingsbevoegdheid krijgt. Daarmee hoopt het gemeente bestuur vernielingen aan groenvoor zieningen tegen te gaan. Dit staat te lezen in de vrijdag verschenen con cept-milieunota. Het verlenen van opsporingsbevoegd heid is afhankelijk van het ministerie van justitie. Om een verzoek daartoe mogelijk te maken willen b en w het betreffende personeel opleidingen la ten volgen. Krijgen zij de gevraagde bevoegdheid, dan kunnen de perso neelsleden onafhankelijk van de poli tie 'dreigementen van vervolging ook hard maken tegenover de bevolking', aldus de tekst van de nota. Ingrijpende veranderingen in het ge meentelijk milieubeleid zijn dit jaar niet te verwachten vanwege de perso nele - en dus financiële - consequen ties die daaraan verbonden zijn. De nadruk ligt op voorlichtende en edu catieve activiteiten. Het milieubeleid van Vlissingen richt zich dit jaar verder met name op het doorvoeren van het gescheiden opha len van huisvuil en op de inzameling van chemisch afval. Wat het grof huisvuil betreft wordt sinds 1 april nog uitsluitend op afroep gewerkt. Dat heeft tot doel efficiënter te kun nen werken en tevens een betere scheiding te bewerkstelligen van me talen. Verder wil de gemeente meer aandacht besteden aan het inzamelen van chemisch afval, onder meer door inschakeling van winkeliers. De concept-nota geeft verder in het algemeen aan wat de mogelijkheden van de gemeente zijn op het gebied van milieubeheer, waarbij onder scheid wordt gemaakt tussen de ter reinen wonen, bedrijvigheid, ver keer, recreatie, afvalstoffen, water, energie en voorlichting en educatie. Wat betreft een schoon en leefbaar woonmilieu stellen de samenstellers van dé nota dat de burgers daaraan veel kunnen bijdragen. Zij constate ren dat huisvuil vaak op onjuiste wijze wordt aangeboden, waardoor het vuil zich over straat verspreidt. (Advertentie) Door het op juiste wijze aanbieden van het huisvuil, kan de burger een belangrijke bijdrage leveren aan een schone en leefbare woonomgeving. Kartonnen dozen, zoals op de foto, vallen uit elkaar waardoor zogenaamd 'zwerfvuil' ontstaat. Heldere bouillon met flensjes en verse tuinkruiden Gepocheerd ei op een beschuitbol met ham daar overheen hollandaisesaus In boter gebakken kalkoenfilet met uitjes spek en cognac-roomsaus Een luchtig ijsgerecht met advokaat. slagroom en oublie Koffie motel goes Anthony Fokkerstraat 100, Goes, tel.: 01100-31510, telex MOTGS 55039

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 39