PZC/ vrijdagkrant variaties tussen swingend en klassiek TEXTIE^ ^volmode! WONINGINRICHTING HET WALCHERS GORDIJNHUIS STOFFEREN BETER VAKWERK VRIJDAG 5 APRIL 1985 Het fijne van 'thuis' zijn is dat je daar helemaal jezelf kunt zijn. Je mag het inrichten zoals je zelf wilt, en je mag erin doen en laten wat je zelf wilt. Natuurlijk moet je daarbij wel rekening houden met de andere huisgenoten, want het is tenslotte ook hun thuis. Daarom is het niet meer dan billijk dat alle bewoners inspraak hebben bij het inrichten van de woning. Zeker voor wat betreft de gemeenschappelijke woonruimte. Tussen die zes wanden moet iedereen zich prettig voelen. Maar in het eigen privé-domein - of dat nu de ouderlijke slaap-/leefkamer is of de kinder-, tiener- of twenkamer - hoefje met de woonwensen van de andere bewoners nauwelijks rekening te houden. Tussen die zes wanden mag je persoonlijke smaak best wat meer benadrukt worden. harmonie kleurenplan BLANKENBURGH'S MEUBELSTOFFEERDERS! ik Dekbedden i? Matrassen ik Ledikanten ik Spreien ik Rolgordijnen ik Vitrages en overgordijnen Boven io,- gratis genaaid. Ieder huis heeft kamers, en iedere kamer heeft zes wanden. Die wanden bepalen grotendeels de sfeer van de kamer. Natuurlijk moet de overige inrichting van de kamer wel in overeenstemming zijn met de sfeer die die wanden uitstralen. Kies je voor de wanden vrolijke lichte tinten en materialen met moderne dessins dan kan je daar geen klassieke of rustieke meubels bijzetten. En moderne meubels met een strakke vormgeving passen ook niet bij klassiek gedessinneerde wandbekleding, gedrapeerde gordijnpartijen en gebloemde vloerbedekking. Wat ook je leefstijl is, je voelt je pas thuis in huis als de toegepaste kleuren, materialen, vormen en dessins in goede harmonie met elkaar zijn. Daarbij speelt het beschikbare budget natuurlijk ook een grote rol. Want misschien wil je je kamer best wel helemaal opnieuw inrichten met klassieke meubels en rustige ton-sür-ton kleuren, of tijdloos strakke designmeubelen en ingetogen wit en grijs. Of misschien voel je meer voor een swingend modieus interieur met te gekke opvallende meubels en felle kleuren. Maar helemaal opnieuw beginnen kost nogal wat. Zeker als er ook nieuwe meubels gekocht moeten worden. Zijn de meubels nog goed en spreekt de stijl je nog aan, concentreer je dan alleen op de zes wanden. Pakje dat goed aan, met de juiste kleuren en materialen goed op elkaar afgestemd, dan kan je kamer er voor betrekkelijk weinig geld toch helemaal nieuw uitzien. Het goed op elkaar afstemmen van de juiste kleuren, materialen en dessins voor de zes wanden is niet eenvoudig. Koop je zo maar voor de vuist weg in verschillende winkels vloerbedekking, gordijnstof en wandbekleding, zonder van te voren een kleurenplan gemaakt te hebben, dan is het heel goed mogelijk dat al die mooie en toch vrij kostbare materialen en kleuren te samen het nèt niet zijn. Je kunt daarom beter eerst een kleurenplan maken en dat doe je als volgt. Kies een basiskleur die goed bij de bekledingsstof van de meubels past. Zoek daar een aantal tapijtstalen bij en verzamel vervolgens stalen van wandbekleding en gordijnstof (of rolgordijn), die qua kleur, structuur en dessin goed passen bij de vloerbedekkingstalen. Is de compositie naar je zin, pas dan ga je over tot aanschaf van de materialen. Wil je echt de puntjes op de 'i' zetten, dan moetje eigenlijk ook nog het schilderwerk (plinten, Spoelbakken in diverse speelse vormen en model len, gemaakt van een nieuwe kunststof (asterite) bieden in nieuwbouw en bij keukenreno vatie interessante mogelijkhe den. Asterite bestaat voor 70 procent uit kwartszand en voor 30 pro cent uit methylmethacrylaat (zoiets als perspex). Dit „recept" is ontstaan door samenwerking van het Nederlandse kunststof- bedrijf Wientjes in Roden en de Duitse keramiekproducent Vil- leroy Boch. Resultaat: een kunststof die volkomen krasbe- stendig is, die door huishoud- chemicaliën niet beschadigd kan worden en die ongevoelig is voor hoge temperaturen. De van asterite gemaakte spoel bakken, met grote keuze van deurposten, deuren en raamkozijnen) in kleur aanpassen. En vergeet daarbij ook het plafond niet. Wil je het helemaal perfekt doen, dan zou je eigenlijk ook nog bijpassende deurknoppen, asbakjes, fotolijstjes, badkamer- en toiletaccessoires aan moeten schaffen. Kies je voor een gemakkelijk te verwerken katoenen gordijnstof en ben je zelf een beetje handig met naald en draad, overweeg dan om een extra metertje stof te nemen voor het maken van bijvoorbeeld bijpassende kussentjes, een dekbedovertrekhoes, een sprei, een tafelkleedje en/of lampekap jes. Om het de consument gemakkelijk te maken, zijn een groot aantal woonadviseurs er toe overgegaan om zelf alles wat nodig is om een total-look combinatie te maken in op elkaar afgestemde collecties aan te bieden. Wandbekleding, harde en zachte vloerbedekking en gordijnstof. Ook zijn er verf-behangzaken, die naast verf en behang in kleur en dessin bijpassende woning- en huishoudtextiel, alsmede kleine accessoires te koop aanbieden. De kleur van die accessoires wonen (voor badkamer-, keuken-, slaap-, studeer- en woonkamer) is perfekt afgestemd op de kleur van behang, vloerbedekking en gordijnstof, zodat alles voor de aankleding en decoreren van het interieur in één winkel te koop is. En dat alles afgestemd op de smaak en beurs van de jonge, modebewuste consument. Maar ook de consument met de wat rustiger smaak kan in deze winkels terecht als het gaat om het smaakvol op elkaar afstemmen van de zes wanden. Beperken je interieur-aanpassingsplannen zich alleen tot de staande wanden van je kamer, dan is het beslist ook de moeite waard om eens een kijkje te nemen in de behangstalen-boeken bij de behangspeciaalzaak. De vele onderlinge combinatiemogelijkheden van de diverse kleuren en dessins in behang en wandtextiel, vaak aangevuld met bijpassende gordijnstoffen, zullen je zeker op een aantal leuke ideeën brengen. nieuw materiaal voor spoelbakken accessoires, kunnen zowel „op- liggend" (met boven het aan- rechtblad uitstekende randen) als in het blad verzonken ge monteerd worden. Een ontwer persteam dat zich „kikkers" noemt, heeft gestalte gegeven aan een assortiment dat wat vorm, kleur en functionele mo gelijkheden betreft een nieuwe generatie inluidt. De twee genoemde participan ten in het asteriteproject heb ben de verkoop voor Nederland in handen gelegd van Intercore, Amsterdam. De badkamer is één van de top-tien renovatie-objecten in het gemiddelde Nederlandse gezin. Een nieuwe inrichting, met alles erop en eraan, kan geld als (bad)water kosten. Maar ook uit een bescheiden portemonnee is een stukje bad- luxe te verwezenlijken. Dat is een kwestie van heel zorgvul dig de nieuwe accessoires kie zen... en van zelf doen. Een nieuwe koopgids, voor men sen die hun badruimte, groot of klein, zo comfortabel mogelijk willen maken, geeft veel prakti sche ideeën. Om te laten uitvoe ren, of om het helemaal of ge deeltelijk zelf te doen. De 'Welke Badkamers', voor f 4,95 in tijd schriftenwinkels verkrijgbaar, geeft ook informatie over finan ciering (geld lenen) en subsidie. De nadruk is gelegd op het verbeteren en verfraaien van een bestaande badruimte. Daar voor worden veel praktische en esthetische ideeën aangedra gen. Eb» Kanaalstraat 40 - Tel. 01184-61287 - Oost-Souburg LAAT NU UW MEUBELEN OPNIEUW Wij komen na uw telefoontje gaarne met de gehele stalencollectie bij u aan huis om u vrijblijvend te adviseren en prijsopgave te ge ven. HET ADRES VOOR Doe-het-zelfartikelen voor de meubelstoffering o.a. meubelstoffen polyether, linnen, singel band. Wij maken ook uw knopen. CTTW TUTUIiTiï meubel- stoffeerde rij 01180-29432 Middelburg, Koudekerkseweg 153, tel. 01180-29432. Geopend van maandag t/m zaterdag. Korte Noordstraat 53 Middelburg, tel. 01180-12646 f

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 40