Eindexamenkandidaten Oostburg en Terneuzen halen stunts uit Mavo in Oostburg fuseert niet met het lager beroepsonderwijs SCHUTTERSHOF GEBOUW AFGEVALLEN Bewoners van de Langeweg willen populieren kwijt Verrast Granaten gevonden ENQUETE OVERLAST Belangstelling computercursus schoolverlaters overweldigend Hengel wedstrijd ILLEGALE DUMPING RADIO-ACTIEF AFVAL Twee mannen nemen 800 gulden winkel in Oostburg Haags hof: drie jaar niet rijden voor aanrijden vrouwen KANS OP VOORTBESTAAN KLEIN Toekomst Rode Kruis Hulst wel één colonne met Hontenisse Hulstenaar gepakt voor vervoeren van onverpakt vlees PZC/streek 19 TERNEUZEN De Rijksgebouwendienst heeft een geschikte ruimte gevonden voor de huisvesting van de schippersbeurs in Terneuzen. De schippersbeurs, gevestigd aan de Burgemeester Geillstraat, kampt al jaren met ruimtegebrek. Na langdurige onderhandelin gen met curator C. Galama over het Schuttershofgebouw, dat uiteindelijk te duur bleek, is de aandacht van de Rijksgebouwendienst nu volledig gericht op het souterrain van het gewestelijk arbeidsbureau aan de Rosegracht. Het arbeidsbureau is eigendom van de dienst. Muziekclub Groede geeft paasconcert Kaarting VRIJDAG 5 APRIL 1985 Schippersbeurs wellicht in gebouw arbeidsbureau Vorige week was er een eerste oriënte rend gesprek tussen het ministerie van verkeer en waterstaat en de direc tie van het arbeidsbureau. De Rijks gebouwendienst wil met het inwilli gen van het verzoek om nieuwe huis vesting van de schippersbeurs haast maken. „Binnen een paar maanden moet de zaak rond zijn", aldus een woordvoerder van de Rijksgebouwen dienst. Directeur R. Uylenbroek van het GAB in Terneuzen bevestigt dat er nisterie en GAB vindt op maandag 15 april plaats. Uylenbroek zegt eind april te weten of de schippersbeurs definitief in het GAB-gebouw komt. EEDE Aan de Groeneweg te Eede is woensdag een granaat gevonden met een lengte van twintig centimeter en een diameter van acht centimeter. Donderdag werd een mortiergranaat met een lengte van dertig centimeter en een doorsnede van zes centimeter gevonden bij camping Zeebad te Breskens. Aan de Puyendijk te Groe- de werd een mortierkop gevonden. De Explosieven Opruimings Dienst zal de explosieven onschadelijk maken. MIDDELBURG Molenwater, 9.3U- 17 uur: Miniatuur Walcheren. VLISSINGEN De Piek, 21.30 uur: Popconcert Jab Jab. Flying Dutchman, 21 uur: Optreden Seaport Quartet m.m.v. Ella-Rose Mitchell. WESTKAPELLE De Hooizolder, 24 uur: Optreden Koos Alberts. BERGEN OP ZOOM Roxy I, 19 en 21.30 uur: The Amityville horror, 16 jr. Roxy II, 14 en 19 uur: The woman in red, a.l.; 21.30 uur: Bachelor party, 16 jr. Cinem'Actueel I, 20 en 22.15 uur: The Beverly Hills cop, a.l. Cinem'Actueel II, 14, 19 en 21.15 uur: The Beverly Hills cop, a.l. Cinem'Actueel III, 20 uur: Paris, Te xas, 16 jr. GOESGrand, 19 uur: Never ending story, a.l.; 21.30 uur: Missing in action, 16 jr.; 23.30 uur: Jonge meisjes die de liefde leren, 18 jr. HULST De Koning van Engeland, 19 uur: The never ending story, a.l.; 19 uur: Electric Boogal, a.l.; 19 uur: Body double, 16 jr.; 19 uur: Life of Brian, a.l.; 21.30 uur: Hot Bubblegum dikke lief de, 12 jr.; 21.30 uur: The terminator, 16 jr.; 21.30 uur: Under the Volcano, 16 jr.; 21.30 uur: A girl's best friend, 18 jr. MIDDELBURG - Filmhuis Meccano, 20 uur: Broadway Danny Rose; 22.00 uur: Gebroken spiegels. TERNEUZEN Luxor, 21.45 uur: The Ninja mission, 12 jr.; 19.30 uur: Electric Boogaloo, a.l.; 19.30 uur: Sneeuwwitje en de zeven dwergen, a.l.; 21.45 uur: Pikant gevrij in de Alpenwei, 16 jr. VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Amadeus, a.l,; 23.30 uur: Meisjes be vrijd van remmingen, 18 jr. Alhambra II, 19 uur: Hot Bubblegum, dikke liefde, 12 jr.; 21.30 uur: The terminator, 16 jr.; 23.30 uur: Body double, 16 jr. Tentoonstellingen AXEL Galerie Slijkdreef, 10-18 uur; Tekeningen voor kinderen van Gitte Spee. BERGEN OP ZOOM Markiezen hof, 14-17 uur: Werken Marinus Schip per en schilderijen van nieuwe realis ten. DOMBURG Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen zoeken... en vinden in Zeeland'. HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. KATTENDIJKE Galerie Ilona Schmit, 14-18 uur: 'Langs wegen der geleidelijkheid'. KATS Galerie Zwaluwenhof, 14-18 uur: Werken van Piet van 't Hageland. MIDDELBURG Kloostergang Ab dij, 9.30-17 uur: '75 Jaren Scouting'. Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: 'Piza- nesi in Rome'. Galerie Montparnasse, 14-18 uur: Col lectie grafische werken diverse kun stenaars. Galerie 'De Wijnstock', 14-17 uur: 'Versierde eieren (tot 13/4). Kunstuitleen (Kuiperspoort), 13.30-17 uur: Keramiek van Vincent Damen. De Vleeshal, 13-17 uur: Urbain Mui- kers, installatie Wocks. VLISSINGEN Stedelijk Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Lepra'. Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfi bieën en insekten. IJZENDIJKE Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Het waterschap over de grenzen heen'. onderhandelingen met de Rijksge bouwendienst gaande zijn. Maar vol gens hem is het nog niet honderd procent zeker dat de schippersbeurs inderdaad in het gebouw van het arbeidsbureau komt. „Het hangt er van af of de ruimte voldoet aan eisen die door de schippersbeurs zijn ge steld. Wij zijn nu het plaatje aan het maken. Er moet met allerlei dingen rekening worden gehouden, maar in principe ben ik graag bereid te hel pen", zegt Uylenbroek. Wat de vereiste ruimte betreft een bruikbare oppervlakte van tweehon derd vierkante meter lijkt het GAB-souterrain een reeële vestigings mogelijkheid voor de schippersbeurs. De benedenverdieping bestaat uit twee collectieve ruimten en een voor lichtingsruimte die door prefabwan- den zijn te scheiden. De totale opper vlakte is 180 vierkante meter. Komt de schippersbeurs in het souterrain, dan zullen enkele personeelsleden van het GAB elders in het gebouw moeten worden ondergebracht. De eerstvolgende bespreking tussen mi- GROEDE De muziekvereniging Breskens/Groede geeft op tweede paasdag een paasconcert in 'De' Ploeg' aan de Markt te Groede. Aan vang van het concert is 11.00 uur. De rij populieren aan de Langeweg in Breskens, die de bewoners grote overlast bezorgen. BRESKENS Bewoners van de Lan geweg in Breskens willen door mid del van een enquete duidelijkheid krijgen over de mate van overlast die wordt ondervonden van de metersho ge populieren in hun straat. Het resultaat van de enquete wordt, ver gezeld van een brief, aan b en w van Oostburg gestuurd. De bewoners wil len in de brief het college aansprake lijk stellen voor alle kosten van scha de en/of gevolgschade die de bomen hen kunnen berokkenen. De overlast van de populieren bestaat volgens de initiatiefnemers vooral uit takken die tegen de ruiten van de woningen waaien en op het dak belan den. Verder moeten goten van wonin gen in de buurt van de bomen vaak worden schoongemaakt, omdat ze verstopt raken door bladeren. Ook de wortels van de twintigjarige bomen brengen overlast mee: doordat zij onder de tegelpaden die voor de hui zen liggen, doordringen, moeten de paden regelmatig opnieuw worden gelegd. Negen buurtbewoners stuur den in september 1983 al een brief naar het college, naar aanleiding van afbrekende takken tijdens stormweer. De briefschrijvers wezen toen ook op het gevaar van afknappen van de bomen, omdat ze door de wind enorm doorbogen. In de brief werd het ver zoek gedaan de bomen in te korten of deze te vervangen door een boom soort, die minder groot wordt dan de populieren. B en w zagen echter geeen aanleiding de bomen te kappen, te snoeien of te knotten. Zij vonden dat ingrijpen 'esthtisch onverantwoord' zou zijn. Wel zou worden bezien of het mogelijk was jonge bomen te planten, zodat na enkele jaren de populieren zouden kunnen wijken voor de jonge re, kleine bomen. Een woordvoerder van de gemeente zei donderdag desgevraagd dat die overweging op niets is uitgelopen. Volgens de plantsoenendienst konden er slechts drie bomen tussen de popu lieren geplant worden en omdat men dat de moeite niet waard vond bleef de oude situatie gehandhaafd. De bewoners werden echter niet op de hoogte gesteld van deze beslissing. Omdat zij officieel niets weten trek ken zij nu opnieuw aan de bel en vragen op korte termijn om een goe de oplossing van het populierenpro bleem. Hoofd van de schippersbeurs R. van Gelderen reageerde donderdagoch tend verrast op de nieuwe plannen van de Rijksgebouwendienst. „Ik dacht dat we met het Rouw-gebouw zo goed als rond waren", aldus Van Gelderen. Of hij het een geschikte locatie vindt, kon Van Gelderen niet zeggen. „Ik ben nog nooit in dat souterrain geweest. Ik zal er eerst eens een kijkje moeten gaan nemen. We kijken uit naar een, behoorlijke ruimte". Wat de bereikbaarheid betreft ziet hij geen problemen, omdat het GAB- gebouw op een steenworp afstand van de oostelijke kanaalarm staat. Ais de ruimte inderdaad voldoet aan de ge stelde eisen, dan is er volgens Van Gelderen geen beletsel om te verhui zen. Hij verwacht op korte termijn officieel door de Rijksgebouwendienst en het ministerie van verkeer en wa terstaat op de hoogte te worden ge steld over de nieuwe huisvestingsmo gelijkheid. Van Gelderen hoopt dat er snel een einde komt aan de huisves tingsproblematiek van de schipper- beurs. Aan de oplossing daarvan wordt al zo'n drie jaar gewerkt. Het uiteindelijke verzoek om nieuwe huis vesting kwam echter pas in november vorig jaar bij de Rijksgebouwendienst terecht. Daarvóór werden wel al diver se lokaties waaronder het kantoor van de Rijkshavendienst en het post kantoor aan de Nieuwstraat bekeken. Aanvankelijk voelde de Rijksgebou wendienst wel voor een gedeelte van het Schuttershofgebouw, maar ze geeft uiteindelijk toch de voorkeur aan een eigen rijksgebouw als onder dak voor de schippersbeurs. DEN HAAG/VLISSINGEN - De com putercursus voor schoolverlaters die de ministeries van onderwijs, sociale zaken en economische zaken samen met het bedrijfsleven gaan opzetten, levert een stortvloed van reacties op. Zowel bij het ministerie van onder wijs als bij het pedagogisch centrum voor het beroepsonderwijs, staat de telefoon roodgloeiend. Honderden jongeren hebben de afgelopen dagen enthousiast gereageerd. Het plan voor de opleidingen tot lager en middelbaar informatiedeskundige is zoals gemeld afgelopen dinsdag gepresenteerd. Vanaf september 1985 kunnen vijfduizend jongeren de oplei ding van tien maanden volgen. Het cursusgeld bedraagt 350 gulden per jaar. Studeren met behoud van uitke ring of kinderbijslag is mogelijk. Afge sproken is dat minstens de helft van de deelnemers jonge vrouwen moeten zijn. Wie mee wil doen aan de cursus, moet eerst de door IBM ontworpen PAT- test maken. Deelnemers kunnen tus sentijds certificaten halen. Wie alle certificaten haalt, krijgt een diploma. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij de regionale instituten voor het leerlingenwezen. Voor Zeeland kan dat via het postbusnummer 2034 (4460 MA Goes) van de Stichting regionaal orgaan voor het leerlingen wezen Zeeland. Overigens zullen er bij de start van de opleidingen in Zeeland nog geen opleidingsplaatsen beschikbaar zijn. De dichtstbijzijnde mogelijkheid zal voorlopig Rotterdam zijn, zo liet di recteur P.J. Geene van het regionaal orgaan leerlingenwezen Zeeland donderdag weten. De heer Geene zei echter zo snel mogelijk met overheid en bedrijfsleven te willen praten om opleidingsplaatsen naar deze provin cie te halen. KLOOSTERZANDE De zeehengel- vereniging 'de Vogel' uit Kloosterzan- de houdt zaterdag de eerste clubwed strijd van het seizoen. Er wordt gevist in de Westerschelde nabij de Wilhel- muspolder. De wedstrijd begint om 15.30 uur en duurt tot 18.30 uur. De inschrijving en de prijsuitreiking vin den plaats in zaal 'De Kastanje' in de Cloosterstraat te Kloosterzande. Tijdens de sport-overdag-instuif in Axel kan onder meer het volleybalspel worden beoefend. AXEL Dat viel zeker niet tegen. Dertien deelnemers verpoosden zich anderhalfuur in de Axelse sporthal 't Sportuus tijdens de eerste sport-overdag-instuif. Dat aantal stemde voorlichter Ab de Feijter meer dan tevreden: „Een goede belangstelling, zeker voor de eerste keer en dat met dit weer...". De instuiven zijn bedoeld voor huisvrouwen, haanlo zen, schoolverlaters en mensen die bij bedrijven in continu-dienst werken. Sport-overdag gaat vooralsnog om een experiment. Er zijn in totaal acht instuiven gepland: elke donderdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur. De laatste is donderdag 23 mei. Of de sportinstuiven, die worden begeleid door de Terneuzense gymleraar Wim Gort, na de zomervakan tie worden geprolongeerd hangt vooral af van de deelname. De Feijter:Er zijn wekelijks twintig deelne mers nodig om kostendekkend te draaien. Ik geloof wel dat dat aantal zal worden gehaald: de dertien van donderdag zal voor ons een geluksgetal blijken te zijn...". OOSTBURG/TERNEUZEN Het is donderdag gelukkig nog goed afgelo pen in Oostburg. Een anoniem pam flet, verspreid door een groepering tegen de illegale dumping van vaten radio-actief afval in de gemeente, wekte woensdag onder de bevolking van Oostburg enige beroering. In de nacht van woensdag op donderdag werd door de actiegroep 'VG' een aantal gevaarlijk uitziende vaten op het terrein rond de rijksscholenge meenschap Wilhelmina gedeponeerd. Vrij snel werd echter duidelijk dat het hier ging om een anti-kernener gie-actie van examenkandidaten ha vo 5 en vwo 6 van de school die gisteren hun laatste schooldag vier den. De leerlingen richtten temidden van de vaten een tentenkamp in en brach ten daar de nacht door. Ook de eind- OOSTBURG Uit de Oostburgse winkel Kole Banden aan de Oude Haven is donderdagmiddag rond kwart voor één achthonderd gulden uit de kassa gestolen. Twee mannen van rond de vijfentwin tig jaar liepen de zaak binnen en wisten het geld in een onbewaakt moment mee te nemen. De rijkspolitie Oostburg verzoekt getuigen contact met haar op te nemen, telefoon: 01170- 3156. DEN HAAG Het Haagse gerechts hof heeft donderdag een inwoner van Hulst, de veertigjarige E. A. M. R„ tot een gevangenisstraf van drie maan den, waarvan twee maanden voor waardelijk, en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid veroordeeld. De procureur-generaal had vier maan den gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk en twee jaar onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. Dit was gelijk aan de eis van de Middelburgse recht bank, waartegen R. in hoger beroep was gegaan. De man had op 27 juni 1983 met een alcoholpromillage van 1.0 op de Grote Markt te Hulst op enige voetgangers ingereden. Twee vrouwen werden hierdoor ernstig ge wond. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel, 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur- weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel, 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. OOSTBURG De christelijke natio nale school voor mavo uit Oostburg wordt niet opgenomen in de fusie met het lager beroepsonderwijs in Oostburg. Dit betekent voor de christelijke mavo, dat de kans op voortbestaan klein is. De fusie tussen de lagere technische school in Oost burg en de scholen voor huishoude lijk nijverheidsonderwijs te IJzendij- ke en Schoondijke gaat gewoon door. De voorzitter van het bestuur van de christelijke mavo, J. Everse, betreurt het dat de fusie niet door kan gaan. Volgens hem had deze combinatie gezorgd voor een bredere opleiding. Hij gelooft dan ook dat de beslissing van de stuurgroep een verkeerde is. „Met deze fusie had je in West- Zeeuwsch-Vlaanderen twee scholen gemeenschappen gehad, waar elk kind zijn weg kan vinden". Op onder wijskundig gebied waren er volgens Everse geen problemen te verwach ten. Eén van de punten waarom de fusie volgens Everse niet doorgaat, is het geringe aantal kinderen dat de mavo mee zou brengen. Omdat de leraren van de mavo een hogere be voegdheid hebben zou dit kunnen betekenen dat enkele leraren van de lhno en lts minder uren les zouden kunnen geven. Hij weet dat de lhno-scholen de fusie wel zagen zitten. Hij vindt het jam mer, dat de organisaties achter de drie fuserende scholen met de wet in de hand werken. Everse verwacht ook dat bij een fusie met de mavo het aantal leerlingen zou groeien. „Als je laat zien datje een goede school bent, kan dat. Maar je kunt het nu niet hard maken", aldus Everse. Hij denkt ver der dat er in de toekomst een midden school komt. „Met de fusie hadden wij één van de eersten kunnen zijn". De toekomst van de christelijke ma vo is nu onzeker. Everse wilde nog niet vooruit lopen op de gang van zaken. Eerst zal een ledenvergade ring bijeen worden geroepen, waar uit zal blijken wat er verder gedaan kan worden. De christelijke mavo bestaat veertig jaar en telt momen teel 102 leerlingen. examenkandidaten van de mavo wa ren van de partij, zij zochten in de fietsenstalling een onderkomen voor de nacht. Enkele leerlingen met van dalistische neigingen ondernamen po gingen om in de school in te breken, maar door voorzorgsmaatregelen van de concierges liepen die op niets uit. De vaten met 'radio-actief afval' wer den door de leerlingen van de school zelf nog het meest serieus genomen. Ondanks het fraaie lenteweer liepen ze gisteren gekleed in regenpakken en met gasmaskers voor, om vooral niet bloot te staan aan radio-actieve stra ling. Onverwachts deed zich op rijksscho lengemeenschap Wilhelmina donder dag ook nog een gijzeling voor. Havo-5 examenkandidaten gijzelden een lera res en een conciërge. De gijzelaars maakten na hun daad telefonisch enkele wensen kenbaar. Zo eisten zij dat de leerlingen alsnog de cijferlij sten van het derde schoolonderzoek kregen uitgereikt en tevens dat ze nog een uur extra les kregen. Alleen de eerste eis werd door de schooldirectie ingewilligd, waarop de gegijzelden werden vrijgelaten. Ze waren onge deerd. Ook op rijksscholengemeenschap Pe trus Hondius in Terneuzen werd de laatste schooldag van de examenkan didaten uitbundig gevierd. Vooral de leraren stonden tijdens dit feestelij ke gebeuren in de foyer van het Zuidlandtheater centraal. HULST Het Rode Kruis Hulst wil zo spoedig mogelijk komen tot één Rode-Kruiscolonne voor de gemeen ten Hulst en Hontenisse. Dat schrijft de afdeling Hulst van het Rode Kruis in haar jaarverslag aan de leden. Deze maand nog beginnen daarover de eerste bepsrepkingen op kringni veau, later met de gemeenten. De afdeling Hulst is van mening dat daarmee haast gemaakt moet worden omdat opheffing van de BB voor de deur staat. Daarom moeten wij er voor zorgen dat in onze regie een team is, dat bij rampen adequaat en geor ganiseerd kan opereren", aldus het jaarverslag. Tijdens de vergadering stond ook een bestuursverkiezing op de agenda. De periodieke aftredende dames Vermeu len en Merckx stelden zich niet meer herkiesbaar. Zij werden opgevolgd door de dames E. Kerckhaert uit Clinge en M. van Dijke. Penningmees ter P. Evers legde wegens drukke werkzaamheden zijn functie neer. Hij werd opgevolgd door E. d'Hondte. Ongeveer tachtig leden woonden de vergadering bij. OSSENISSE De kaartclub 'Ons Vermaak' uit Ossenisse houdt maan dag (tweede paasdag) een kaarting in zaal 'Den Herbergh' te Ossenisse. De spelsoort die wordt gespeeld is bie den. De kaarting begint om 14.30 uur. TERNEUZEN Bij een routinecon trole, in de nacht van woensdag op donderdag, heeft de gemeentepolitie van Terneuzen de Hulster restaurant houder P. C. T. aangehouden. De man vervoerde in een aanhangwa- gentje wat kilo's onverpakt vlees. En dat is - volgens de warenwet - verbo den. De partij vlees werd in beslag genomen. Tegen T. werd proces-ver baal opgemaakt. Waarnemend rector P. Vis werd ver zocht een vraag uit een bak te 'vissen'. Die luidde: 'Hoe lang is de Zeeland- brug?'. Met het antwoord: 5,2 kilome ter sloeg Vis geen gek figuur. Leraar aardrijkskunde A. de Wolde werd tot 'stropdassenkoning' gebom bardeerd en kreeg een kartonnen stropdas van een halve meter lengte cadeau. De best geklede leraar van het jaar, J. Heghe, liep een modeshow- tje. Lerares lichamelijke opvoeding J. Audenaerde gaf blijk van muzikaal talent door het bespelen van een 'gitaartje'. Eindexamenkandidaten van de mavo-4 opleiding toerden de school rond met hun leraar biologie W. Gijsel, die in een kruiwagen had plaatsgenomen. De laatste-school- dag-activiteiten op Petrus Hondius werden afgesloten met een dank woord door een van de leerlingen. Rector E. Wildeboer en het leraren korps werden daarbij in het zonnetje gezet. Marktbericht Centrale Tuinbouwveiling Zeeland, veilpunt Kapelle, van donderdag 4 april 1985. Voorverkoop conference 165/75 1,74, 155/65 1,29,1145/55 64,1145/55 niet voor Zweden 62. Gelegd fruit jonagold super 85/90 1,79, super 80/85 2,08, super 75/80 2,02, super 70/75 1,76. Appelen: golden delicious super 75/85 1,23-1,25, super 70/75 78-83. Jonagold: 190/ 100 45,1180/90 1,18-2,01,170/80 95-1,63,160/65 30, 165/70 52-90, 11X80/90 69, 11X80/90 87, 11X70/80 52. Golden delicious: 180/90 1,30- 1,37, 170/80 81-88, 165/70 53, 1180/90 65-88, 1170/80 70-74. 1160/70 30-44. Gloster: 190/100 42-66, 180/90 74-1,-. 170/80 65, 1,05, i60/70 31-43. Lombvarts calville: 180/90 40, 170/80 43-59,160/70 30,1180/90 40,1170/80 40,1160/70 30. Lexton's superb: 180 90 47-55, 170/80 57-67, 160/70 28-31. Rode goudreinette: 185/ 95 92,175/85 75-82,165/75 32. Winston: 180/90 40-48, 170/80 40-67, 160/70 32-54, 1170/80 40, 1160/70 28. Kroetappelen 24,30. Peren: con ference: 165/75 1,58, 155/65 1,13-1,18, 1145/55 35, 11X55/65 40-76. Doyenné du comice: 180/90 44, 170/80 75, 165/70 69, 1160/65 30. Saint Rémy: 1160/70 79-80, 1150/60 32, 1170/ 75. Groente: spinazie 1,30-1,40. witlof 2,40. witte kool 53, knolselderij 31 per kg. Aard appelen 16-19. Aardappeltermijnmarkt: datum 4 april 1985, bintje 50 mm opw., april/november laten 2940/2380, bieden 2920/2360, slot 2920/ 2380, stemming april kalm, openstaande posities april plus 213 is gew. 1320, novem ber 298, dag april 4x2910, week april 164. november 10. Prijzen groenteveiling, 4 april Aardappelen bintje 6-22, eigenheimer 6-18, irene 8-19, andijvie A 79-1.36, B 50-1.10, amsoy 97-1.05, asperges 9.70-17.20, bloem kool 1.00-4.90. bospeen 3.30-3.70. Chinese kool 80-1.70, knolselderij 12 st 1.61-1.76, 15 st 96-1.24, 20 st 33-56, koolrapen 19-37, witte kool 29-62, rode kool 39-67. kroten 7-29, paksoy 1.15-1.32, paprika groen 4.00-7.00, peterselie 99-1.64. prei 2.50-3.90, raapstelen 28-40, selderij 7-51. snijbonen 10.60, spinazie 1.00-1.52, spitskool 3.20-3.40, spruiten 70- 3.20. tuinkers 48-52, uien bonken 10-28, grof 10-28, middel 12-27, drieling 5-17, winter peen grof 76-82. middel 60-80, fijn 38-54, ijsbergsla 79-1.00. batavia-sla 21, aardbeien 1.90-2.00, witlof kort 1 2.50-3.60. kort 2 1.40-3.00, lang 2 1.00-2.70, III 40-2.30. Aardappeltermijnmarkt: datum 4 april 1985, bintje 50 mm opw, april/mei laten 1800/1770, bieden 1790/1750, slot 1800/1760, stemming april nauw. prijsh., mei nauw prijsh., openstaande posities april min 77 is gew. 2150, mei plus 51 is gew. 4797. omzet april hoogste pr. 1860. l.pr. 1790, l.z. 209x1800, mei h.pr. 1840, l.pr. 1750, l.z. 6x1760, dag april 422, mei 213, week april 947, mei 613. Prijzen fruitveiling Barendrecht, 4 april Appelen cox orange pippin aanvoer 19 ton, 70/80 73-1.71, 60/70 33-98; golden delicious aanvoer 20 ton, 80/90 88-1:25, 70/80 43-1.13, 60/70 30-62; goudreinetten aanvoer 15 ton, 85/95 56-90, 75/85 46-81. 65/75 30-51; laxton superbe aanvoer 5 ton, 70/80 48-94, 60/70 25-49; lombarts calville aanvoer 4 ton, 80/90 76-90, 70/80 71-96. 60/70 37-43; jonagold aanvoer 13 ton, 80/90 1.00-2.28, 70/80 96-2.25, 60/70 51-89; winston aanvoer 18 ton, 75/80 82-90, 70/75 75-82, 65/70 39-65; peren confe rence aanvoer 13 ton, 65/75 1.50-1.67, 55/65 1.09-1.32, 45/55 32-60; saint rémy aanvoer 1 ton, 70/80 98-1.04. 60/70 86-98, 50/60 61-69.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 37