Scouting wil informatie overeen zeer oude foto PvdA Hulst: b en w moeten mensen met lage inkomens meer onzien Inbraken in auto's opgelost ORGANISATIES VERBIJSTERD OVER LEGALISERING NA TUURAANSTASTING DAGELIJKS BESTUUR CULTURELE RAAD: Door b en w van Oostburg PZC/streek Belg Ricky Travis won talentenjacht in IJzendijke Bankstellen en dekbedden gestolen Brandweer Axel in '84 in actie bij 24 branden In Hulst gestulen muziekcassette is weer terecht Wisselend succes ZeeuwsVlaamse jeugdrenners Commissie Oostburg tegen bezuinigen op alfabetisering GEMAAKT AAN BEGIN DEZE EEUW BELEIDSLIJNEN ONTWIKKELEN Zeeuws- Vlaamse aanspanning höudt paasrit Tijdelijke kracht werklozenproject in Oostburg MAN EN VROUW AANGEHOUDEN Snelheidscontrole: 77 bekeuringen Twee gewonden bij ongeval rukwind Winkeliers Noordstraat Terneuzen doen wat extra met Pasen Eierzoekwedstr ij d in Schoondijke Handtekeningen voor Amnesty Kwijtschelden Sporttoernooien voor scholieren in Terneuzen RPF Zeeuwsch- Vlaanderen hield ledenvergadering Verbaasd Kaarting WOENSDAG 3 APRIL 1985 Geen aparte subsidie manifestatie racisme VLISSINGEN - Het ziet er naar uit dat de stichting SKA/SKW en het Documentatiecentrum Molukkers geen subsidie van de Vlissingse Culturele Raad krijgen voor de manifestatie tegen het opkomend racisme en fascisme die 20 april wordt gehouden in buurthuis De Zwaan. Het algemeen bestuur van de Culturele Raad buigt zich donderdag 4 april over een voorstel van het dagelijks bestuur om het subsidieverzoek af te wijzen. De vergadering wordt gehouden in welzijnscentrum Bachten Komme en begint om 20.00 uur. Een van de redenen waarom het dage lijks bestuur negatief adviseert is het feit dat in Vlissingen verschillende instanties actief zijn die zich inzetten voor de bestrijding van racisme en fascisme. Deze organisaties werken nogal eens langs elkaar heen en vol gens het bestuur zou het eerst tot een afstemming van activiteiten moeten komen. Een tweede reden is gelegen in het feit dat de organisatoren via de stichting SKA een subsidie van 3500 gulden ontvangen en de Molukse Wel- zijnsstichting Oost-Souburg/Vlissin- gen - een van de mede-organisatoren - IJZENDIJKE Ricky Travis uit het Belgische Sint Niklaas is zaterdag winnaar geworden van de talenten jacht, die op touw is gezet door de showdrumband Jeugdbelang uit IJ zendijke. De talentenjacht vond 's middags plaats in het jeugdgebouw in IJzendijke. Een vijftiental solisten uit heel Zeeuwsch-Vlaanderen stre den om de hoogste eer. Iedere kandi daat moest twee nummers zingen. Ricky Travis won met het nummer Cowboy Jimmy. De tweede plaats was voor Iris Ernst uit Koewacht, derde werd Werner Jonkman uit Terneuzen. De jury stond zaterdagmiddag voor een moei lijke taak. De verschillende kandida ten weken qua niveau nauwelijks van elkaar af, zei jurylid mevrouw Van Sorgen tijdens de prijsuitreiking. De prijswinnaars mochten 's avonds, tij dens de show van Piet Brakman en Jan Boezeroen, samen met enkele andere kandidaten nog eens hun bes te nummer uitvoeren. Het optreden van carnavalszanger Jan Boezeroen en de ZeeuwsVlaamse zanger Piet Brakman trok flink wat publiek. De heer A. Weemaes van de organise rende showdrumband schat het to taal aantal bezoekers op 250. De op brengst van de avond komt ten goede aan de clubkas van de showdrum band. TERNEUZEN Bij een woningin richting in de Kerkhoflaan in Ter- neuzen hebben inbrekers in de nacht van maandag op dinsdag een flinke slag geslagen. Uit het pand verdwe nen twee bankstellen en dertig dek bedden. In diezelfde nacht werd ook ingebro ken in een woning aan de Leeuwen laan. De dader(s) nam(en) daar een televisie en een stereocombinatie mee. Van een bouwterrein aan de Churchilllaan werden in de vorige nacht 130 betonplaatjes ontvreemd. TERNEUZEN De winkeliersvereni ging Stichting Noordstraat Promena de in Terneuzen viert zaterdag 6 april paasfeest. Voor de kinderen zijn er om 10.45, 11.15 en 11.45 uur poppenkast voorstellingen in de Noordstraat, 's Middags om 14.00 uur begint een goochelshow. Drie kwartier later en om 15.30 uur geven de 'Muzikale clowns' acte de presence. De clowns tracteren het publiek op een muzikale reis naar Schotland, Zwitserland, Oostenrijk, Spanje en Frankrijk. In hetzelfde programma is een optreden van de gedresseerde Engelse bulldog 'Mis Betsie'. De clowns maken ge bruik van trompet, saxofoon, koebel len, concertina, zingende zaag en 's werelds kleinste bespeelbare accor deon en viool. In verband met Goede Vrijdag, heeft de Stichting Noordstraat Promenade de koopavond verplaatst naar don derdag 4 april. AXEL De vrijwillige brandweer van de gemeente Axel heeft in 1984 in totaal voor 24 branden en 5 hulpver leningen uit moeten rukken. De grootste brand vond begin« januari van dat jaar plaats in een aardappel- loods in Axel. De schade wordt daar geraamd op vijf ton. Uit het jaaroverzicht van de vrijwilli ge brandweer die de kernen Axel, Koewacht en Zuiddorpe bestrijkt, blijkt dat bedrijfs- en kantoorbranden het meest voorkomen. De schade viel meestal mee. In Koewacht werden er twee woningen door vuur verwoest. De schade bedroeg respectievelijk 175.000.en 200.000,- gulden. Zoals elk jaar moest de brandweer ook uitruk ken voor de nodige schoorsteenbran den, die over het algemeen worden veroorzaakt door roetvorrning. Verder moest het korps hulp verlenen bij twee auto-ongelukken, bij waterover last in twee woningen in Koewacht en bij het schoonspuiten van een straat in Axel nadat die met olie was be smeurd. Wat de huisvesting betreft zit de brandweer goed. In Axel kwam een nieuwe kazerne gereed en in Koe wacht beschikken de brandbestrij- ders over een slechts drie jaar oud onderkomen. Alleen in Zuiddorpe baart de huisvesting zorgen. Het ziet er niet naar uit dat daar dit jaar verandering in zal komen. f de beschikking heeft over een activi teitensubsidie van 19.500 gulden. De Culturele Raad behandelt verder een subsideverzoek van buurthuis De Paraplu voor een muziekfestival op 26 april. Ook hier adviseert het dagelijks bestuur negatief en wel vanwege het feit dat het verzoek te laat is inge diend. Bovendien is er te weinig infor matie en is er geen sprake van een eigen inbreng door de organisatoren. De vergadering van de Culturele Raad begint met een punt dat eigen lijk buiten de agenda valt. De beel dend kunstenaar Fre Ilgen uit Dor drecht geeft een toelichting op zijn object 'Eruption'. Dat gebeurt aan de hand van tekeningen, een videofilm en situatieschetsen van de Vlissingse boulevard. Fre Ilgens kreeg vorig jaar SCHOONDIJKE De Schoondijkse sportvereniging houdt paaszaterdag de traditionele eierzoekwedstrijd voor de jeugd. Om 10.15 uur verzamelen de deelnemers zich op de Brink, vanwaar naar de zoekplaats wordt vertrokken. Voor de allerjongsten is er een aparte wedstrijd opgezet. Kinderen die tever geefs zoeken krijgen chocolade-eitjes mee naar huis. naar aanleiding van het project 'Door wind bewogen', dat tijdens het straat festival werd gehouden, van b en w de opdracht zijn ontwerp nader uit te werken. Die opdracht had tot doel de technische mogelijkheden, financiële consequenties en de plaatsbepaling nader uit te werken. Daartoe zijn in het waterloopkundig laboratorium proefnemingen gedaan, waarvan een videofilm is gemaakt. HULST Muziekhandelaar Arthur Wauters uit Hulst kan opgelucht ademhalen. De unieke muziekcasset- te, die vorige week uit de winkel van Wauters werd ontvreemd, is weer terug bij de rechtmatige eigenaar. Het was de bedoeling dat van de bandopname, een zogenaamde mas- tertape, een duizendtal kopieën zou worden gemaakt, maar toen Wauters aan de werkzaamheden wilde begin nen bleek de cassette te zijn verdwe nen. Een verheugde Wauters vertelde dins dagmiddag: „Gisterenavond laat werd ik gebeld door een mij onbeken de jongeman, die zei een vriend te zijn van degene die de unieke opnamen van het klassieke concert in 'Den Dullaert' van vrijdag 22 maart had ontvreemd. Ik was natuurlijk zeer verrast". Na enig gepraat over en weer wist Wauters de jongeman zover te krijgen dat hij de bandopname nog dezelfde avond bij hem langs bracht. „Ik denk dat de dader door de bericht geving in de Zeeuwse dagbladen aan het denken is gezet en spijt heeft gekregen van zijn daad", aldus de heer Wauters. Ook de Roteractclub, de organisator van het klassieke concert in het Hul ster gemeenschapscentrum, toonde zich zeer verheugd over het terugkrij gen van de mastertape. Het concert dat gegeven werd door de jonge musi ci Daniel Sadkowski, Raphaël Mijs- bergen, Huug Steketee en Liesbeth Niesten verschijnt binnenkort op cas sette. SPRUNDEL De Zeeuws-Vlaamse jeugdwielrennertjes, die sinds dit seizoen zijn aangesloten bij de West brabantse Jeugdwielerbond zijn het seizoen afgelopen zondag met wisse lend succes begonnen tijdens een wedstrijd in Sprundel. Bij de zeven jarigen was er een goed debuut van Bart van Schilt uit Sas van Gent. Hij klasseerde zich daar als derde. Bij de achtjarigen was er een zesde plaats voor Angelique van Schilt eveneens uit Sas van Gent en een zelfde klassering was er voor Serge van Boven uit Axel bij de twaalfjari gen. Robbert Nijs uit Axel tenslotte finishte als 28e bij de elfjarigen. Ko mende maandag zijn deze rennertjes actief in Bosschenhoofd. OOSTBURG Op het alfabetise ringsproject West-Zeeuwsch-Vlaan- deren mag niet bezuinigd worden. Zo sprak de welzijnscommissie in Oost burg zich dinsdagavond unaniem uit. De commissieleden zijn het niet eens met het besluit van burgemeester en wethouders om de stijgende kosten niet volledig te betalen. Met name J. Wielakker (Partij van de Arbeid) was van mening dat de gemeente ten aanzien van het alfabetiseringspro ject een eigen beleid moet voeren. Hij vond dat het voorstel een rem mende werking heeft op de uitvoering van het project. Wielakker meende dat de gewijzigde opvatting van het rijk niet gelijk door de gemeente moet worden gevolgd. De rijksbijdrage is van 25.000 naar 20.000 gulden ver laagd. Hij vond het voorstel krenterig en stelde dan ook voor om de oude uitgangspunten te handhaven. Dit betekent dat per deelnemer duizend gulden wordt verstrekt. Daarmee ging de commissie akkoord. Aan het alfabetiseringsproject nemen nu 22 mensen deel en er lopen drie aanvragen. Naast het lezen en schrij ven is het project uitgebreid met rekenen. Dit is gedaan in verband met de op komst zijnde wet basiseducatie waar ook het onderdeel rekenen bij hoort. TERNEUZEN Ruim duizend hand tekeningen is de bijdrage van de afdeling Kanaalzone/Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen van Amnesty Internatio nal aan de actieweek (Toegang tot gevangenen', die vorige week door Amnesty over heel de wereld werd gehouden. In Terneuzen en Zaamslag waar de afdeling met info-stands stond, werden 550 kaarten verstuurd en 600 handtekeningen op petitielij- sten ingezameld. Een reproductie van de foto die scouting Zeeland voor een raadsel doet staan. MIDDELBURG - Je ziet het zó; hij is trots op z'n jongens. Borst vooruit, armen op de rug, staat hij op de voorgrond. Naast hem, eveneens fier in de lens van de camera kijkend, staat zijn favoriete leerling. Zijn overige vijf pupillen worden geflankeerd door nieuwsgierige dorpsbewoners. Ook zij zijn uitgelopen om door de onbekende fotograaf te worden vereeuwigd. Maar niet alleen de fotograaf is onbekend. Sterker nog, van géén van de achttien mensen op de prent is de naam bekend. Alleen staat vast dat de patrouille in het - onbe kende - Walcherse dorp één van de eerste scoutinggroepen in Zeeland was. Teun van Elsacker van Scou ting Zeeland staat voor een raadsel; een raadsel dat hij graag opgelost zou zien. Vandaar zijn oproep: Wie weet de namen van degenen die op de foto staan afgebeeld en wie kan zeggen waar en wanneer deze foto is gemaakt. De foto waar het om gaat is onder deel van de grote tentoonstelling, die Scouting Zeeland heeft inge- LaSSO richt in de kloostergang van het Middelburgse Abdijcomplex. De ex positie is één van de vele activitei ten die Scouting onderneemt in verband met zijn 75-jarig jarig be staan. Tot en met 11 april kan worden gekeken naar panelen, waarop de geschiedenis van 'de padvinderij' in Nederland staat uit gebeeld en waarop is te zien hoe het spel van verkennen anno 1985 wordt gespeeld. Dit door Scouting Nederland samengesteld overzicht wordt aangevuld met eigen bijdra gen van de vierduizend Zeeuwse scoutingleden. Zo liggen insignes, voorbeelden van pionierswerk, do cumenten, boekwerkjes en wat dies meer zij te pronken in een groot aantal vitrines. De Zeeuwse verza meling bestaat verder uit een aan tal foto's, waarvan de hier afgebeel de er één is. Over die foto weet Van Elsacker alleen, dat hij naar alle waar schijnlijkheid is gemaakt tussen 1911 en 1915. Dat leidt hij af uit het feit, dat de verkenners op de foto nog lasso's dragen. Deze gewoonte is omstreeks 1915 afgeschaft. De welpen, kabouters, verkenners, padvind(st)ers, gidsen, rowans en sherpa's - met z'n allen opererend onder de naam scouting - houden van alle bijeenkomsten en activitei ten een logboek bij. Deze gewoonte is niet nieuw, maar bestaat eigenlijk al vanaf het prille begin. Dankzij deze logboeken - geschreven door kinderen - wordt een beeld verkre gen van de manier waarop jongeren de verschrikkingen van de ramp van '53 hebben beleefd. Ook frag menten uit deze logboeken maken van de expositie deel uit. Aangrij pend is verder het relaas van een jonge padvinder over de eerste da gen van de tweede wereldoorlog. De tentoonstelling in het Abdijcom plex is dagelijks behalve zondag geopend van half tien tot vijf uur. Op zaterdag en tweede paasdag echter van half tien tot vier uur. Inmiddels hebben in anderhalve week tijd zo'n duizend belangstel lenden een bezoek aan de expositie gebracht. Wie nadere informatie heeft over de 'raadselachtige' foto, kan contact opnemen met Scouting Zeeland aan de Badhuisstraat in Vlissingen. HULST De PvdA-afdeling Hulst vindt het wenselijk dat het dagelijks bestuur van de gemeente Hulst maat regelen moet nemen om de mensen met de lage inkomens zoveel moge lijk te ontzien. Verder acht de PvdA- afdeling het noodzakelijk dat er op het gebied van de lage inkomens daadwerkelijk beleidslijnen worden ontwikkeld. Om een bijdrage tot deze ontwikke ling te geven heeft de afdeling Hulst zich geworpen op het samenstellen van een nota op dit gebied, die on langs het levenslicht zag. In het lijvige schrijven gaat de PvdA uitvoerig in op allerhande maatregelen, wetten en gemeentelijke regelingen ten aanzien van het inkomensbeleid. Voorts voert de samensteller van de nota, het socialistisch raadslid B. Martens uit Hulst een aantal maatregelen aan die ten aanzien van mensen met een laag inkomen door de gemeentelijke over heid kunnen worden uitgevoerd. Martens toont zich een groot voor stander van inkomens-afhankelijke heffingen. Op die manier worden men sen met een lager inkomen daadwer kelijk minder zwaar belast dan inwo ners van de gemeente Hulst met een wat ruimer inkomen. De inkomens afhankelijke heffingen zouden kun nen gelden voor de hondenbelasting en privaatrechtelijke heffingen. Ook wil Martens het rioolrecht voor ge bruikers vervangen door het invoeren van het rioolrecht voor eigenaren. De gebruikers van kleine woningen of huizen met weinig waarde zouden in de ogen van de samensteller van de nota geen onroerendgoedbelasting moeten betalen. Verder denkt de socialist met regel maat aan het kwijtschelden van al lerhande heffingen voor mensen met lage inkomens. De minst betaal- krachtigen in Hulst zouden volgens het rapport makkelijker moeten kun nen verhuizen naar goedkopere woonruimte. Eerst moet dan wel be taalbare woonruimte beschikbaar worden gesteld. Ook aan diverse fondsen denkt het raadslid. Zo moet Hulst een studie kostenfonds instellen voor mensen in de lagere inkomenscategorieën en een boekenfonds. Het rapport telt verder nog tientallen andere aanbevelingen, die vaak alleen gericht zijn op het verstrekken van informatie. IJZENDIJKE De Zeeuws-Vlaann aanspanning In de Triem'n houi paasmaandag, in samenwerking m, de VVV-IJzendijke de eerste rit va| het nieuwe seizoen. De paasrit stai om elf uur vanaf de Markt in Hzei dijke. Aan de rit wordt deelgenomi door twintig aanspanningen uit hei Zeeuwsch-Vlaanderen. Er is dit keer een route uitgestippi in de Belgische grensstreek. Na zeve| kilometer, de tocht heeft een tot; lengte van 33 kilometer, wordt ec| zogenaamde sherry-stop gehoudei Tussen de middag wordt gepauzeet in staminee 'De Roste Muis' in Watei land Oudeman. Omstreeks vier ut zijn de aanspanningen terug in IJzei dijke. Op de Markt zullen de paarde en rijtuigen worden gepresenteer aan het publiek. De IJzendijks dierenarts Pol van de Vijver zoq daarbij voor deskundig commentaa Na de presentatie volgt nog een ron; rit door IJzendijke. Later dit jaJ houdt In de Triem'n een puzzel- e| marathonrit. OOSTBURG Er is een oplossinl gevonden voor onder meer het begj leiden van het werklozenprject Oostburg. Per 1 april is een funcliij naris voor de duur van negen maai den aangetrokken via het Koningi Julianafonds. Dit werd dinsdaj avond meegedeeld in de vergaderit van de welzijnscommissie. Deze con missie heeft hier in een eerder st; dium al op aangedrongen. Aanleiding daartoe was de extra rijkl bijdrage die uitgekeerd wordt voo| behoud van werkgelegenheid in welzijnssector. De welzijnscommissil vond toen dat niet voorbij mag wol den gegaan aan de problemen vaf begeleiding van het werklozenproje; dat onder de streekjeugdcentral (SJC) is ondergebracht. Het SJC koi digde in de vergadering van januari; aan het werklozenproject, waar zo 400 uur in wordt gestoken, per 1 juli' stoppen. Wethouder J. J. Vergouwe verteld| desgevraagd dat de functionaris aangetrokken in het kader van hf| jongerenjaar. TERNEUZEN De schoolsportcom) missie Terneuzen houdt dinsdag Terneuzen het traditionele paasvpe*- baltoernooi voor teams van lagen scholen. Aan het toernooi wordt deel genomen door achttien schoolelftal! len, die verdeeld zijn over vier poules) De nummers een en twee van elki poule spelen kruiswedstrijden, waai) na de winnaars overgaan naar di halve finales. De wedstrijden worden gehouden o*I de velden 2, 3, 4 en 5 en beginnen on negen uur. De finale staat omstreek! 14.30 uur op het programma. Vrijda*[ wordt in sporthal 't Zwaantje in Ter neuzen het jaarlijks schooltafeltennis toernooi gehouden voor kinderen van negen tot en met twaalf jaar. Zowel jongens als meisjes komen daarbij i* vier leeftijdsklassen tegen elkaar uit) De wedstrijden worden beslist in twea games. Het toernooi begint vrijdag*! morgen om negen uur. HULST Met het aanhouden van de 28-jarige A. de M. uit Sas van Gent en de 28-jarige mevrouw I. van A. uit Axel is een periode van ruim vier maanden van inbraken in auto's in Hulst opgelost. Zaterdagmiddag laat werd het tweetal op heterdaad be trapt bij het inbreken van een auto. Na verhoor op het politiebureau in Hulst, waar het duo nog zit tot het wordt voorgeleid, hebben De M. en Van A. bekend de inbraken te hebben gepleegd. De parkeerplaatsen Het Prince Bolk- werk, het 's-Gravenhofplein en het grote parkeerterrein voor Morres Meubelhandel zijn vier maanden lang het terrein voor het tweetal geweest. Opvallend daarbij was dat steeds op zaterdag, zondag of maandag tussen 15.15 en 18.15 uur werd ingebroken. Afgelopen zaterdagmiddag werden de drie parkeerplaatsen in Hulst nauw lettend in de gaten gehouden en rond zes uur kon het tweetal worden aange houden. Bij het verhoor op het politiebureau werd duidelijk dat het tweetal nog verschillende inbraken heeft ge pleegd. Bij een huiszoeking bij me vrouw Van A. werden verschillende goederen aangetroffen, waaronder luidsprekerboxen, slaapzakken en re kenmachines. Bij De M. in Sas van Gent werd een grote hoeveelheid kle ding aangetroffen. Die bleek afkom stig te zijn van een inbraak bij het kledingbedrijf Landgraaf in Axel. de waarde daarvan bedraagt ongeveer negenduizend gulden. In het Axelse bedrijf werd ingebroken in de nacht van maandag 25 op dinsdag 26 maart. TERNEUZEN - Deeltijdbanen en eei soepeler vergunningenbeleid vooi jonge ondernemers moeten in belang) rijke mate bijdragen aan de bestrij ding van de werkloosheid. Dat zei Jaij Antheunisse van de RPJO-jongeren organisatie tijdens de jaarlijkse leden) vergadering van de afdelini Zeeuwsch-Vlaanderen van de RPF ii Terneuzen. In zijn toespraak wees hij er ook op dat jongeren de dupe wor den van het huidige regeringsbeleid) omdat ze moeten inleveren voor df WWV-uitkeringen voor gehuwde vrou wen. Ten aanzien van de anti-discri- minatiewet merkte hij op dat deze di christelijke vrijheid in hoge mate perkt en ook dat met deze wet discri minatie bepaald niet de wereld uit is OOSTBURG Bij een snelheidscon trole in de Bredestraat in Oostbur) zijn dinsdag tussen vier en zes uur 7 bestuurders bekeurd. Er passeerde! 825 auto's de controle. De hoogstge meten snelheid bedroeg 87 kilomete per uur. Er geldt een maximum var vijftig kilometer per uur. iri 11! !t I ir; E OOSTBURG Te zot om los te lopen! Dat is in het kort de eerste reactie van de Zeeuwse milieu-orga nisaties op het besluit van het Oost- burgse college van b en w om de aantasting van het natuurgebied de Reep bij Oostburg te legaliseren. Door het op de schop genomen en omgeploegde weiland als beschermd natuurgebied te schrappen zou de gemeente het bestemmingsplan bui tengebied tot een waardeloze 'flod der' maken. De organisaties bereiden gerechtelijke stappen voor. Zoals gemeld voerde landbouwer J. Ego eind vorig jaar grondwerken uit op het weiland, net ten oosten van de oude kreekarm de Reep. Met een bulldozer werden de oneffenheden geëgaliseerd en een oude drinkput gedempt. Het grasland werd in 1978 als beschermd natuurgebied in het gewestelijk bestemmingsplan opge nomen. Het college liet de grondwer ken op aandrang van de natuurbe schermingsvereniging 't Duumpje stil leggen. Te laat, want toen was het karwei al voltooid. B en w hebben zich afgelopen maanden beraden op de te nemen stappen tegen de overtreder. Overleg met eigenaar Ego heeft even wel duidelijk gemaakt dat het wei land ruim vijftig jaar geleden gewoon bouwland was. Op grond van die bevinding concludeert het college dat het perceel ten onrechte als natuurge bied is aangemerkt en stelt dan ook voor die bestemming eraf te halen. Het grasland is inmiddels met toe stemming van b en w volledig omge ploegd. Ron Brouwer van de stichting Het Zeeuwse Landschap is bang dat die tolerantie van de gemeentelijke over heid als een uitnodiging beschouwd kan worden om 'maar raak te doen'. Zijn stichting heeft de Reep in beheer. Over de voorgeschiedenis van het weiland is hem niets bekend, maar dat doet in zijn ogen niets af aan de hoge botanische waarde die het per ceel had tot de grondwerken. „Het weiland is een oude oeverwal, want de kreek lag vroeger meer oostelijk. Doordat het grasland verdwijnt ver liezen we een buffer naar de oude kreekarm toe. Bovendien is de op zich vrij bijzondere zoete drinkput op de hoge oeverwal dichtgegooid. Dat vind ik erg jammer". En verder: „Je kunt je afvragen wat op die manier de zin nog is van milieuwetgeving en bestem mingsplannen". Jan de Zwart van de natuurbescher mingsvereniging 't Duumpje ver baast zich eveneens over de opstel ling van het Oostburgse college. Het argument dat het weiland enkele tientallen jaren geleden gewoon bouwland is geweest, vindt hij geen reden om nu de beschermde status op te heffen. „Raar hoor. Het Grote Gat bij Oostburg is toch ook ooit gegra ven en nu is het beschermd natuurge bied. Als we alle natuurgebieden, die vroeger bouwland zijn geweest, om ploegen, dan zal er veel verdwijnen", aldus De Zwart. De enig juiste oplossing lijkt opnieuw gras in te zaaien. De natuurvereniging 't Duumpje is bezig te bekijken welke juridische stappen er moeten worden genomen om het natuurgebied zoveel mogelijk in de oorspronkelijke staat hersteld te krijgen. De Zwart: „Laatje dit voorbij gaan, dan schep je een precedent". Het is de bedoeling dat de planologiewerkgroep van 't Duumpje de procedures voorbereidt, waarna de Zeeuwse Milieufederatie de zaak aan hangig zal maken. Duumpje-voorzitter Thijs Kramer is van mening dat het college zich zeer onvoldoende in de problematiek heeft verdiept en absoluut geen oog heeft voor de verstrekkende gevolgen van de beslissing. Hij verwijst naar een illegale grondstort in het natuurge bied het Grote Gat bij Oostburg. Daar weigerden b en w een aanlegvergun- ning voor, waarop de 'overtreder' in beroep ging. Volgens Kramer kan de gemeente dat beleid niet meer verde digen als er in De Reep bij een veel ernstiger geval zo coulant wordt opge treden. De verenigingsvoorzitter is ervan overtuigd dat het college voor de gemakkelijkste weg heeft gekozen. HULST In zaal 'De Smickel' in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 78 personen deelnamen. De uitslag: 1 P. Warrens uit Hulst, mevrouw De Waal-Baert uit Kloosterzande, 3 mevrouw Morcus uit Hulst, 4 J. van den Ende uit Hulst, 5 R. van Eerdenburg uif Hulst. HULST Bij een ongeluk op het fietspad langs Rijksweg 60 met buiten de bebouwde kom van Hulst hebben twee mensen verwondingen opgelo pen. Fietser P. B. uit Vogelwaarde reed omstreeks tien voor acht dins dagochtend op het fietspad naast eer medefietser. Door een harde rukwinc week B. plotseling uit, waardoor de uit tegengestelde richting komende bromfietser M. van B. uit Clinge hem niet meer kon ontwijken. Beiden kwa men ten val en liepen snijwonden en een hersenschudding op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 30