Tucht commissie geeft Clemens Westerhof uitstel VRIJBRIEF VOOR EEN HOOG RENDEMENT Ludo et Emergo indoorkampioen Heren evenaren historische wanprestatie PZC/ sport Geen winnaar in lotto 13 Van Spanje en Potton naar huis INETEMANN O VER EIND CARRIERE: Manfred De Kok can tennistitel nog ïauwelijks ontgaan Geen klasbak Goede preslatie Arjan de Fëifer WK TAEEL TENNIS Frustrerend Heren treurig 17 UIJBERGEN (GPD) - Volgend jaar wil Gerrie Knetemann ijn wielercarrière gaan afbouwen. Maar eigenlijk is hij daar iu al heel voorzichtig mee gestart, want hij draait dit jaar al leen volledig programma meer. Zo onderbreekt hij zijn izoen eind juni na de Nederlandse kampioenschappen om in een maand met de NOS op te trekken als verslaggever in e Tour de France. Bankbrieven. Bankbrieven (vanaf f 1.000,-) zorgen voor een hoog rendement op uw spaargeld. De rente komt eenmaal per jaar beschikbaar. Bovendien kan de NMB uw bankbrieven via de beurs verkopen. Wanneer u maar wilt. En dan zit er misschien zelfs nog een koerswinst aan vast. Houdt u van die vrijheid, ga dan snel praten MüüD jf*a Bk met de NMB. WiWlïJ DE NMB DENKT MET U MEE. GOTHENBURG (ANP) - Zwartgalligheid en sprankelend optimisme. Zo ziet de balans er uit voor het nationale tafeltennis na het landentoernooi van de 38ste wereld kampioenschappen in Gothenburg. Het ruziënde heren team leverde een wanprestatie en eindigde dinsdag op de 25ste plaats. Een evenaring van de laagste klassering aller tijden. Dat resultaat werd alleen in de donkere tafeltennisdagen van 1977 in Birmingham eerder be haald. OENSDAG 3 APRIL 1985 1ST (ANP) - Clemens Westerhof, de trainer in Vitesse, heeft van de tuchtcommissie be- ald voetbal van de KNVB negen dagen uitstel ikregen voor de voorbereiding van zijn verde ling. Westerhof is door de voetbalbond in aat van beschuldiging gesteld wegens zijn ithullingen over vermeend dopinggebruik na de eredivisiewedstrijd AZ'67-Feyenoord, in no vember 1980. De Arnhemmer was voor woens dag opgeroepen voor zijn mondeling verweer op het KNVB-sportcentrum te Zeist. De behandeling is nu vastgesteld op vrijdag 12 april, 19.15 uur in Zeist. Westerhof wordt bijge staan door de Utrechtse advocaat Eric Vilé, vier jaar geleden de voorzitter van de sectie betaald voetbal, onder wiens verantwoordelijkheid een onderzoek naar het gebruik van stimulerende middelen in het nationale topvoetbal werd uitgevoerd. Jurrie Koolhof van PSV moet weer een knie operatie ondergaan. De spits, die bijna een jaar geleden tijdens een competitieduel geblesseerd raakte, kreeg vorige week last van de knie. In een wedstrijd van het reserve team, dat tegen Volendam speelde, verstapte Koolhof zich. Hij raadpleegde onmiddelijk zijn arts, die besloot dat ingrijpen noodzakelijk was. an die angst kom k nooit meer af let is één van de vele neven-activitei- k waar Gerrie Knetemann zich als heirenner mee bezig houdt. Verder lerkt hij wekelijks mee aan een co- |imn in een televisieblad en maakt hij wat reclamespotjes voor een (oentefirma. En ook de televisie doet joit tevergeefs een beroep op hem stuige zijn optreden onlangs met ica Marina in de Midlottoshow. let toeval wil dat het programma ferd uitgezonden op de dag dat de W-klassieker Dwars door België ferd gehouden. Juist naar aanleiding an die wedstrijd waarin hij twee jaar eleden bijna verongelukte heeft Ger- i Knetemann de laatste twee seizoe- len zijn 'tactiek' gewijzigd. Zijn laat je grote overwinning dateert uit het oorseizoen van 1984 toen hij in Bel- lie de Grote Prijs van Wasmuel won. ferder won hij vorig jaar vijf wedstrij- |en op de weg, waaronder drie tijdrit en, en werd hij nationaal kampioen Ichter de demies. laar sinds zijn ongeluk is Gerrie tnetemann met name in het voorsei- aen heel wat voorzichtiger gewor- De angst om te fietsen bij slecht ?eer zit er voor altijd in. Een psychi- |che kwestie noemt Knetemann het :lf. (Maar", zegt hij, „ik heb toch steeds Jet gevoel dat ik dan de juiste beslis- |ing neem. Van die angst kom ik nooit ïeer af. Door dat ongeluk heb ik een linke opdonder gehad en ben ik alles lok veel beter gaan relativeren. Vroe- fer zou het niet zo snel bij me opgeko- ïen zijn om af te stappen, maar tegen lijn gewoonte in, doe ik dat nu wel. >p een glibberig parkoers loert het Jevaar om elke hoek. Ik ben zo voor- ichtig dat ik in een bocht dikwijls ivintig meter achterop raak. Dus kies t maar voor de veiligste weg". Iet zijn sponsor kwam Gerrie Knete- lann overeen dat hij dit jaar zijn igen wedstrijdprogramma mocht sa- ïenstellen. Hij werd de afgelopen laanden ook al herhaaldelijk inge- chakeld voor commerciële activitei- en van het bedrijf. En die komen wel ens op een ongelukkig moment, 'orige week moest Gerrie Knete- 10ES Hoewel Walter Montenari a Sportcentrum Schelde Internatio- al in Goes via twee zeges de leiding a poule E van de Tennis-Achtkamp vernam van Manfred de Kok, lijkt aatstgenoemde de eindoverwinning och niet te kunnen ontgaan. Succes a het inhaalduel tegen Ronnie Olt- ïans garanderen hem volgende veek bij de prijsuitreiking - dankzij en positieve marge in de confronta- ies met zijn concurrent - namelijk en plaats op de hoogste trede van et erepodium. 'itslagen: W. van Bockel - R. Vasseur 9-3; Corbeau - R. Verspuy 6-5; S..Havermans - Montenari 8-9; M. de Kok - R. Verspuy ■4; W. v. Bockel - S. Havermans 5-5; R. Utmans - W. Montenari 1-9; E. Corbeau - P. asseur 9-6; P. R. Hellemans - M. v. d. Horst n Montenari - W. Labruyère 5-3; C. Cyvat - Janse 10-0; J. Bremer - C. Versteeg 5-6; F. lerkx - M. Drenth 7-5; D. d. Looff - A. aron 10-5; C. Cyvat - F. Clerckx 2-7; J. temmer - J. Janse 10-0; D. d. Looff - C. ersteeg 12-1; M. Drenth - A. Baron 15-1. Huibregtse - J. Filius 7-4; J. M. Vleer - J. ijk 5-6; M. Visser - S. de Klerk 9-0; L. v. d. bom - J. Frank 6-6; H. Huibregtse - M. isser7-4; J. Filius - J. Frank 6-5; J. M. Vleer S. de Klerk 0-7; L. v. d. Boom - J. Rijk 5-5. t de Nooyer - M. Bastiaanse 4-4; J. Remijn E Saalmink 5-6; H. Schipper - C. v. d. bom 13-1; C. Koeman - D. Gardeslen 5-5; Ld. Nooyer - C. Koeman 6-3; G. v. d. Boom M. Bastiaanse 5-5; E. Saalmink - D. 'ardeslen 4-4. DEN HAAG (ANP) - In lotto 13 heeft zich voor zowel de eerste als de tweede prijs geen winnaar gemeld. De uitslagen van de prijsvragen zijn: Lotto 13: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 65 winnaars, die elk bruto 6.716,10 ontvangen; vierde prijs: 3.757 winnaars, die elk 116,10 ont vangen; vijfde prijs: 70.174 winnaars, die elk 5,00 ontvangen. Cijferspel 13: eerste prijs: 1 winnaar; tweede prijs: 1 winnaar; derde prijs: 22 winnaars; vierde prijs: 194 win naars; vijfde prijs: 2.031 winnaars. Toto 13: eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto 17.627,90 ontvangen; tweede prijs: 95 winnaars, die elk ƒ224,50 ontvangen: derde prijs: 1.119 winnaars, die elk 47,60 ontvangen. Toto-gelijk 13: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 22 winnaars, die elk ƒ225,60 ontvangen; vierde prijs: 489 winnaars, die elk 13,70 ontvangen. mann bijvoorbeeld een winkel openen in Zaandam. Hij zat toen eigenlijk in de Driedaagse van de Panne, maar ging gewoon een dag eerder naar huis. „Mijn wielerhart zegt dat zoiets eigen lijk helemaal niet kan, maar als het voor de firma belangrijk is doe ik het tegenwoordig wel. Van april tot juni wil ik trouwens alleen maar met wiel rennen bezig zijn. Eerst de klassie kers, daarna de Ronde van Italië." „Natuurlijk", geeft Knetemann toe, „de sponsor is er het meeste bij gebaat als ik wedstrijden win. Een betere reclame is niet denkbaar. Het prikkelt me ook dat Hennie Kuiper en Joop Zoetemelk op hun 'oude dag' nog belangrijke wedstrijden winnen. Ik ben de jongste van de drie, maar toch anders. Een klasbak ben ik nooit geweest. Dat gebrek aan klasse heb ik steeds moeten compenseren met een enorme inzet. Alleen daardoor heb ik mooie overwinningen be haald." „Maar 1984, het jaar van mijn come back, was een verschrikkelijk seizoen. Veel getwijfeld of ik nog wel op mijn oude niveau zou komen. Dat lukt niet meer. Ik merk het aan mezelf. Ik zoek ook steeds meer naar excuses om uit te leggen waarom ik er eigenlijk niet zo mee zit. Er zijn nog zoveel andere mooie dingen in het leven. Ik doe m'n best als wielrenner, maar ik open mijn ogen ook voor de leuke dingen." „Als er iemand een lachbui krijgt, is mijn dag weer goed. Want sport is toch een stuk ontspanning, entertai- nement. Het is al erg genoeg dat de wielersport zo commercieel is. De ren ners zijn serieus, de mensen er om heen maken er een soort godsdienst van. Begrijp me goed. Ik vind dat niet erg, maar ik probeer er op z'n tijd wel doorheen te prikken. Sport is er om de wereld te vermaken. Kijk, Jan Raas zul je niet zo gauw op de televisie een liedje zien zingen. Die komt ook veel stugger over en benadert zijn vak heel anders. Maar ook Raas is veranderd, onbewust voorzichtiger geworden. Het is geen toeval dat hij dit jaar in Milaan-San Remo praktisch op het zelfde punt moest lossen waar hij vurig jaar de ravijn in reed. Psychi sche kwestie. Allemaal nog het gevolg van die ene valpartij." In de Tour de France is Gerrie Knete mann straks niet alleen actief voor de radio, maar vervult hij ook nog een pr-functie voor zijn sponsor. „Ik ga functioneren zoals Fred de Bruyne dat bij de ploeg van Peter Post doet", zegt Knetemann. In elk geval leven de hoge heren van het Bredase bedrijf tot nu toe in een veel betere verstandhouding met Ger rie Knetemann dan met zijn Franse ploegleider Jean de Gribaldy. Knete mann: „De Gribaldy heeft alleen maar oog voor de Franse renners. Ik durf nu al te voorspellen dat de ploeg voor de Tour de France straks uit tien Franse renners bestaat". Voor de Ne derlandse renners heeft hij totaal geen belangstelling. Die heeft hij er alleen maar bijgenomen omdat de Nederlandse vestiging van Skil iets in de wielersport wilde gaan doen. Mijn toekomst ligt dan misschien ook wel bij deze ploeg, maar gelukkig op een heel ander vlak". Gerrie Knetemann middenin actie tijdens de 'Omloop van het Volk). Rechts van hem Henk Lubberding en Jan Raas. ROTTERDAM Onder vooral in de morgenuren bar slechte weersom standigheden kwamen de junior-le den Arjan de Feiter en Miriam An- theunisse bij de openingswedstrijden op de Nenijto-atletiekbaan in Rotter dam zo vroeg in het seizoen al tot uitstekende prestaties. Bij de jon gens D realiseerde Arjan de Feiter in de finale 80 m, een tijd van 10.5 sec. Eerder had hij in de series van de halve finales al een tijd van 10.4 op de klokken gebracht. Zijn finaletijd le verde hem een le plaats op. Ook het verspringen bracht Arjan op zijn naam met een sprong van 4.83 m, na een zeer regelmatige reeks spron gen variërend van 4.79 tot de winnen de sprong van 4.83 m. Bij de meisjes D miste Miriam Antheunisse bij het speerwerpen op 2 cm de le plaats, maar haar worp van 22.60 m, waarmee ze dus 2e werd, betekende wel een verbetering van het clubrecord, wat sinds vorig jaar al op haar naam stond met 22.10 m. Laat in de middag liep Miriam nog een schitterende 600 m in 1.56.6 en dat was wel goed voor een le plaats. Ook Lonneke Versluys, meisje C, wist de finale 80 m te bereiken. Ze werd 6e in een tijd van 11.4 sec. Haar ver sprong (4.19 m) en kogelworp (7.24 m) waren in het sterk bezette veld niet voldoende om door te dringen tot de finales. VLISSINGEN Zo'n vijftig Zeeuwse tennissers, varië rend van wedstrijdspelers tot recreanten, zijn gistermid dag in de leer geweest bij oud-toptennisser Tom Okker. Okker (39) verbleef dinsdag in de Vlissingse Jarinohal in het kader van egn promotietournee voor een firma in sportkleding de werkgever van de in Vlissingen eveneens aanwezige zwemster Annemarie Verstappen. In de maan den april en mei doet Neerlands beste tennisser aller tijden alle Nederlandse provincies in. Overigens kwam de 'ronde van Nederland' moeilijk op gang. In Lelystad, waar de trip van Okker en zijn gezelschap maandag startte, was de belangstelling niet overweldigend en dat werd ongetwijfeld in de hand gewerkt door het feit dat velen een 1 april-grap vermoed den. Ook in Vlissingen liep het dinsdag niet storm. De sponsor bij wie Okker (en ook de schoonspringster Daphne Jongejans) onder contract staat wilde tennislief- hebbers enige maanden geleden door middel van een prijsvraag in de gelegenheid stellen een tennisles bij Tom Okker te verdienen. De inzenders werden gelijk winnaars. Het maximum aantal deelnemers was namelijk gesteld op vijftig, terwijl er maar veertig Zeeuwse puzzelaars hun formulier instuurden. De vijftig werd uiteindelijk volge- maakt met een aantal 'vrijwilligers' uit de Vlissingse tennishal. De promotionele toernee van Okker maakt deel uit van de oogst die hij na een jarenlange carrière als toptennisser nog altijd binnenhaalt. Okker, achter Rod Laver en Arthur Ashe, ooit de nummer drie van de wereld is, naast zijn commerciële activiteiten, nog altijd actief als tennis ser in zogenaamde 35 plus-toemooien met prijzengelden waarvan menig profvoetballer zou duizelen. Bij gebrek aan een opvolger teert het Nederlandse tennis nog altijd op de oude glorie van de Flying Dutchman, zoals Okker in zijn beste dagen genoemd werd. Gister avond toonde hij in Vlissingen echter aan nog niet versleten te zijn. In een demonstratiepartij met zijn assistent Wim Groeneveld liet Okker enkele wonderscho ne staaltjes zien. De tennisveteraan was vervolgens nog actief in een demonstratie-dubbelspel met Groeneveld, de Zeeuwse tennisser Remco Maandag (die Okker dinsdag assisteerde bij de lessen) en Dimitri Kayser, die uit de groep deelnemers als beste naar voren kwam. Daarbij waren zo'n 150 toeschouwers aanwezig. Advertentie Effectief rendement per 18 maart. KAPELLE Het eerste mixed-team van Ludo et Emergo heeft de kroon op een sterk gespeelde indoor-tenniscompetitie gezet, door in de Jarinohal in Kapelle het kampioenschap in de hoogste afdeling te prolongeren. Vreugde derhalve bij de Oostburgers, maar teleurstelling bij tegenstander MLTC, die door de 8-4 nederlaag het volgend seizoen een trapje lager zal moeten acteren. Deze nieuwe titel voor Ludo duidt onmiskenbaar op de aanwezigheid van kwaliteit, want hoewel concurrent TSI vrijwel constant met haar tweede selectie aantrad, waren de Zeeuws-Vlamingen in oktober behoorlijk verzwakt van start gegaan. Het vertrek van Serge Carpentier en Conny Baarends werd echter uitstekend opgevangen, en een compleet MLTC vond dan ook een homogene formatie tegenover zich. Han Petiet speelde daarin ditmaal een hoofdrol, door Joost Thorenaar knap de loef af te steken. Remco Maandag bracht ten koste van Patrick Marteyn de partijen weliswaar weer op gelijke hoogte, maar via Barbera du Fossé en Miriam Brakman, die meer in huis hadden dan Marjolein Cijsouw respectieve lijk Sascha Biondina, werd door de koploper, zoals later zou blijken, een beslissende voorsprong opgebouwd. Een puntenverdeling in het dubbelspel, bracht in de laatste speelperiode namelijk geen wijziging in de marge van vier punten die beide teams na afloop van de singles scheidden. De damesploeg daarentegen rukte onweerstaanbaar op naar de we reldtop en drong door tot de laatste vier. Nederland stond bovendien als enige Europese natie naast drie Aziatische grootmachten op het erepodium. De uiteindelijke vierde plaats, de hoogste klassering aller tijden en goed voor brons, beteken de de eerste medaille voor Neder land in de historie van de wereld kampioenschappen tafeltennis. Een formidabele verrichting, die volledig op naam geschreven moet worden van de tandem Bettine Vriesekoop/Mirjam Kloppenburg. Met op de bank: coach Jan Vlieg en reserve Gerdi Keen. En achter de coulissen de privé-coaches van bei de topspeelsters: Jan Kloppenburg en Gerard Bakker. Het werkzame aandeel van dat laatste tweetal in het succes moet niet worden onderschat. Beiden hielden voor alle duels besprekin gen met de eigen pupil en beslisten min of meer over de te volgen taktiek. Vervolgens werd Jan Vlieg ingeseind. De Groninger had wel de vrijheid op de bank wijzigingen aan te brengen, maar Vriesekoop noch Kloppenburg weken ver af van de opdrachten van de eigen trainer. Jan Vlieg: „Ik ken de relaties tus sen Bakker en Vriesekoop enerzijds en tussen Mirjam en haar vader anderzijds. Daar wil ik beslist niet aan tomen. Toch was het soms wel moeilijk voor mij met die twee achter m'n rug. Zij stonden soms van de tribune aanwijzingen te schreeuwen, terwijl ik juist op dat moment iets anders aan de speel ster doorgaf. Dat werkte soms be hoorlijk frustrerend. Maar over de gehele linie is er in goede harmonie gewerkt". De laatste wedstrijd tegen Zuid- Korea om de derde plaats werd dinsdagmiddag in korte tijd verlo ren: 1-3. Yang Young Ja, de 21- jarige studente uit Seoul, bewees in die wedstrijd in topvorm te verke ren. De Zuidkoreaanse, die in To kio in de finale stond en in de afgelopen twee jaar afzakte naar de zesde plaats op de wereldranglijst, scoorde zowel tegen Vriesekoop als Kloppenburg op de eigen opslag bijna honderd procent. In schrille tegenstelling tot de knappe verrichtingen van de da mes staat de treurige 25ste plaats van de heren. Door de overwin ning (5-2) op Brazilië, met drie overwinningen van Henk van Spanje en elk één van Noor en Turk, werd de klassering van Bir mingham 1977 herhaald. Henk van Spanje: „Dit geeft een enorme ka ter. Wie had hier nou op gere kend?" Van Spanje zelf kan overigens wel terugzien op een geslaagd toernooi. Hij behaalde 22 overwinningen en verloor slechts vier partijen, waar van twee tegen Finland, toen hij volledig ongemotiveerd achter de tafel stond. Toch was zijn hoge score niet voldoende om de ploeg in de race voor promotie te houden. „We missen een sterke tweede en derde speler", was zijn verklaring. In de vacature van de tweede speler wordt het volgend seizoen misschien voorzien. Paul Haldan, de gevluchte Roemeen, is dan reglementair beschikbaar voor de nationale ploeg. Als derde speler kan Rob Turk in aanmerking ko men. De debutant uit Hazerswoude maakte met zijn speltype een be hoorlijke indruk in Gothenburg en spreidde een gezonde dosis vecht lust tentoon. De kopman van de nationale ploeg is allerminst te spreken over het toernooiverloop. „We hebben weer een hoop ellende meegemaakt. Ie dereen heeft fouten gemaakt. Ook Van der Helm". Later eisten de gebroeders Van Spanje dat Van der Helm zou opstappen. De broers lieten vertegenwoordigers van de Nederlandse Tafeltennis Bond (NTTB) weten dat zij niet meer voor landenwedstrijden beschik baar zullen zijn als Van der Helm als coach aanblijft. De gedetailleerde uitslagen zijn. Dames om de derde plaats: Nederland - Zuid-Korea 1-3 Mirjam Kloppenburg - Yang Young Ja 13-21, 13-21 Bettine Vriesekoop - Yoon Kyung Mi 21-19, 21-19 Vriesekoop/Kloppenburg - Yang Yoon Ja Yoon Kyung Mi 12-21, 9-21 Vriesekoop - Yang Young Ja 17-21,13-21 Heren, om de 25ste plaats: Nederland - Brazilië 5-2 Erik Noor - Aristides Nascrimento 11-21, 21-18, 21-15 Henk van Spanje - Acassio Cunha 21-19, 21-19 Rob Turk - Claudio Kano 21-19, 23-21 Henk van Spanje - Nascrimento 19-21, 21-13, 21-16 Noor - Kano 17-21, 21-15, 12-21 Turk - Cunha 21-18, 18-21, 17-21 Henk van Spanje - Kano 14-21, 21-11, 21-19 Mirjam Kloppenburg opmerkelijk goed op dreef tijdens de wereldkam pioenschappen. GOTENBURG (GPD) - Ron van Spanje is Bob Potton naar Nederland achterna gegaan. Het bestuur van de Nederlandse Tafel Tennis Bond stuurde de 24-jarige speler van de Veluwe wegens onsportief gedrag gisteren naar huis. Naar aanleiding van zijn optreden in de interland tegen België bij de wereldkampioenschappen tafeltennis, waarin hij onder meer een schoen op tafel wierp, en zijn gedrag na die wedstrijd, vonden Bert van der Helm en NTTB-voorzitter Jaap Roeten het noodzaak Van Spanje uit de selectie te weren en hem uit te sluiten voor het individuele toernooi, dat donderdag begint. Bob Potton keerde het wereldkampioenschap tafeltennis al eerder op de dag de rug toe. Hij was de sfeer in de ploeg van bondscoach Bert van der Helm beu. „Ik baal ervan om als zondebok aangewezen te worden", verklaarde Potton. GOTENBURG (GPD) - De Zweedse mannen werden gisteravond bij het WK-tafeltennis genadeloos afgeserveerd door China. In de finale van de landenwedstrijden konden de Scandinavische tafeltennissers, die in Europa met overmacht regeren, geen enkele wedstrijd winnen: 5-0. De Zweden werden slechts drie games gegund. Het onderstreepte de hegemonie van China bij het tafeltennis nog eens nadrukkelijk. De Noordkoreaanse vrouwen moesten dat een tafel verder ook al op pijnlijke manier ervaren. Binnen vijf kwartier hadden de Chinese vrouwen de zesde wereldtitel op rij binnengesleept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 17