ieuwe rk-basisschool in xel in december gereed Oostburg legt de nadruk op de particuliere woningverbetering Benw Oostburg: weiland is toch geen natuurgebied Echo-Politiek rechtstreeks uit Middelburg van Dixhoorn Zware schade bij ongeval in Oostburg Brandweer genda m iRSTE IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN [oofdprijs beurs Oostburg ^erd uitgereikt genligger drukt 0 van de weg Schoondijks team wint bekerfinale van zaalvoetbal Oostburg 'ONI' Terneuzen mag nog niet vissen in Otheense Kreek EONDS STADS- EN DORPSVERNIEUWING Verbetering Belgische schutters winnen wedstrijd zwart kruit schieten NA 'ILLEGAAL' GRAAFWERK Lopende zaken Caravancontrole VVN Schoondijke In hoger beroep boete geeist voor vernielingen Ambulance IrJsDAG PZC/streek 13 Collecte 2 APRIL 1985 Het bestuur van de katholieke onderwijsstichting in Axel kijkt nu jkhalzend uit naar de dertiende december. Die dag wordt, als de bouw Bnste volgens het bestek verloopt, de nieuwe katholieke basisschool feverd. Die school wordt de eerst nieuwgebouwde basisschool in Ivsch-Vlaanderen. „Dit gebouw", zegt stichtingsvoorzitter C. Blaakman, I aan de modernste onderwijseisen voldoen". I nieuwe basisschool krijgen de (erscholen De Zevensprong en iDuimpje en de katholieke lage- [it Antoniusschool onderdak. De I] is een ontwerp van het Sasse Itectenbureau Schoonis; hoofd- Jemer is het Axelse aannemings- jf Lensen. he bouw van de school is op 18 |t begonnen. Er komen zes klas- 1-oor het lager onderwijs, twee Jhet kleuteronderwijs, één speel- ^1. een docentenkamer, een [jefikamer en twee gemeen- Jjsruimtes. Via schuifwanden [en de lokalen overigens bij die lenschapsruimtes worden ge- [tatholieke basisschool in Axel t gebouwd voor een leerlingen- [OSTBURG De familie heele uit Terneuzen is win- ar geworden van een auto. |it was de hoofdprijs van de iorjaarsbeurs die het afgelo- n weekeinde in Oostburg erd gehouden, ftlaandagmid- werden de sleutels van de to overhandigd door de voor tter van de Oostburgse winke- rsvereniging, de heer J. Bo- lert, in aanwezigheid van het ganiserend comité, [e voorjaarsbeurs, die werd ge- nden in het pand van Verde- m aan de Nieuwstraat, werd )or ruim 15.000 mensen be- icht. Een record-aantal waar de ganisatoren zeer gelukkig mee aren. Dit jaar namen circa der ondernemers deel aan de rarjaarsbeurs. Bogaert liet we- n dat ook volgend jaar een ïrgelijke beurs in Oostburg zal laatsvinden. Dan zal worden probeerd om veertig onderne- iers in het pand van Verdegem bergen. aantal van ongeveer 220. In feite, aldus Blaakman en directeur J. Oude Kempers, is dat te klein. „Volgend jaar hebben we 247 leerlin gen. In dat kader is het merkwaardig dat er een school voor 220 leerlingen wordt gebouwd. Maar daarbij zijn we uitgegaan van de prognoses op lange re termijn. In verband daarmee is bij het ministerie van onderwijs zelfs niet VAN GENT De personenauto 1 S. uit Terneuzen is bij een al in de nacht van zondag op ïdag onherstelbaar beschadigd, ed op de rijksweg 52 vanuit de ing Sluiskil toen een auto uit lovergestelde richting op zijn rij- k naderde. S. week uit en kwam lijn auto in een sloot terecht. De digger, een Amerikaans type au- ed zonder te stoppen door in de ing van Terneuzen. L— Galerie Slijkdreef, 10-18 uur: ningen voor kinderen van Gitte GEN OP ZOOM Markiezen- 4-17 uur: Werken Marinus Schip- >childerijen van nieuwe realisten. BURG Zeeuws Biologisch Mu- i 10-17 uur: 'Fossiele schelpen in., en vinden in Zeeland'. 5— Galerie Zwaluwenhof, 14-18 nzon. 14-17 uur: Werken van Piet t Hageland. iELBURG Galerie Montpar- 14-18 uur: pollectie grafische in diverse kuhstenaars. jtuitleen (Kuiperspoort), 13.30-17 Keramiek van Vincent Damen. [leeshal, 13-17 uur: Urbain Mui installatie Wocks. togang Abdij, 9.30-17 uur: '75 Scouting'. [SINGEN Reptielenzoo 'Igua- 74-17.30 uur: Expositie levende ilen, amfibieën en insekten. 'DUKE Museum, 10-12 en •17 uur: 'Het waterschap over de en heen'. SEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: irs of the lost ark. a.l. II, 20 uur: The terminator, 16 jr. n'Actueel I, 20 uur: Hot Bubble- dikke liefde, 16 jr. n'Actueel II, 20 uur: Paris-Texas, n'Actueel III, 20 uur: De prooi, 16 Grand, 20 uur: Wildschut, 16 »T De Koning van Engeland, Body Double, 16 jr.; Wildschut, 20 uur: Vlucht uit New York, 12 1 uur: Inspiration, 18 jr. 1EUZEN Luxor, 20 uur: The 1 face, a.l.; 20 uur: Commando, SINGEN Alhambra I. 20 uur: leus, a.l. nbra II, 20 uur: The terminator, HULPCENTRA en Midden-Zeeland Goes, tel ■4444 (ook voor milieuklachten). isch-Vlaanderen Alarmnummer •2200 (brandweer en ambulance), elefonische Hulpdienst Zeeland, tel. '5551, dag en nacht bereikbaar, lulpdienst Zeeland voor mensen in tel- 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - °ds van 20.00-24.00 uur. jnS 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 14645, dag en nacht bereikbaar, 'ng 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 32233. en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. dag. van 16-20 uur. MIDDELBURG Het KRO-radio- programma Echo-Politiek wordt vandaag, dinsdag, rechtstreeks uitge zonden vanuit het provinciehuis in Middelburg. De programmamakers Ab Pilgram en Noud Smelt praten dan met commissaris van de koning dr C. Boertien en gedeputeerde drs R. C. E. Barbé over het politiek beleid in Zeeland. Onderwerp van gesprek zal onder meer zijn de eventuele bouw van een tweede kerncentrale in Borssele. Zo als gemeld debateert de Tweede Ka mer volgende maand over de aanwij zing van lokaties voor de bouw van kerncentrales. Ook zal in Echo-Poli tiek worden gepraat over de aanleg van een vaste oeververbinding over en onder de Westerschelde. Hoofdre dacteur C. van der Maas van de PZC geeft tijdens de uitzending commen taar op deze zaken. De uitzending via Hilversum 2 is te beluisteren van 13.10 tot 13.33 uur. OOSTBURG Door een 3-0 overwin ning op Honda heeft café Ko Paepe in Schoondijke gisteravond de bekerfi nale van het Oostburgse zaalvoetbal gewonnen. Het Schoondijkse team, dat ook de beste kansen heeft om kampioen te worden, stond al na vier minuten op een 2-0 voorsprong en had mede daardoor het duel redelijk onder controle. Harry Riemens had een belangrijk aandeel bij alle drie de treffers. Na twee minuten legde hij een vrije trap breed op Fons Boone, die niet aarzel de en keihard het openingsdoelpunt voor zijn rekening nam. Even later verscheen Riemens vrij voor Honda- keeper Johnny Moerman, die viel en de bal over zich heen in het doel zag gaan. Een minuut voor tijd bood Riemens Frank Tournois een niet te missen kans: 3-0. Dezelfde Riemens was er overigens ook de oorzaak van dat het verschil niet groter werd. Te vaak wilde hij het op de individuele toer proberen en daarmee haalde hij het tempo uit de aanval. Nu bleef het bij een schot op de paal van Erwin Ringoot. Aan de andere kant kreeg Honda, dat stug tegenspel bood, weinig uitgespeelde kansen, mede door goed verdedigend werk van Luc de Smit. Het dichtst bij een tegentreffer was Eiwin de Poorter, maar deze zag zijn schot op de paal belanden. TERNEUZEN De leden van de visclub 'ONI' uit Terneuzen mogen nog steeds niet vissen in de Otheense Kreek. Dat bleek tijdens de algemene voorjaarsvergadering, die de vereni ging in clublokaal café Du Commerce hield. Voorzitter A. C. Hamelink maakte bekend, dat het bestuur van de club reeds vorig jaar een aanvraag had ingediend bij het gemeentebestuur van Terneuzen, maar dat de beheers commissie van de Otheense Kreek nog steeds niet over dit verzoek heeft vergaderd. Er blijft dus voor de ONI- leden niets anders over dan de hengel op andere plaatsen uit te werpen. Voorzitter Hamelink zei verder dat de leden wel mogen vissen in het ONI- water De Bron. „Echter wel onder bepaalde voorwaarden", aldus Hame link. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren Florussen, Van Diermen en Buyze aan het bestuur toegevoegd ter opvulling van de plaatsen, die werden achtergelaten door het aftre den door de heren Van der Bie, Kay- ser en Tholens. Tevens werd besloten om in het kader van de viering van het veertigjarig bestaan van de club een zogenaamde open wedstrijd te organi seren. Deze wordt zaterdag 1 juni gehouden. Na afloop van deze bijeen komst werden er dia's vertoond van het Zeeuws-Vlaamse kampioenschap zoetwater-vissen 1983. Advertentie geprobeerd een grotere school te krij gen. Overigens is bij de opzet van de plannen wel rekening gehouden met een eventuele uitbreiding". De voorbereidingen voor de bouw van de katholieke basisschool hebben overigens jaren in beslag genomen. Vijf jaar geleden begon het bestuur van de katholieke onderwijsstichting al voorzichtig plannen te maken. Twee weken geleden ging dan de eerste spade in de grond op een steenworp afstand van de huidige school aan de Halewijnstraat, recht tegenover de sporthal 't Sportuus. De basisschool zal een kleine twee mil joen gulden kosten. In verband met het boventallige aan tal leerlingen wordt dt kleuterschool De Zevensprong voorlopig aangehou den. Wat er met de twee vrijkomende scholen gebeurt, is nog niet bekend. De gemeente Axel moet daarover nog een beslissing nemen. Groede komt eventueel in aanmerking om eens flink aangepakt te worden in het kader van de dorpsvernieuwing. OOSTBURG De uitkering uit het provinciale fonds stads- en dorpsver nieuwing zal in Oostburg de eerstko mende jaren voor een belangrijk deel voor particuliere woningverbetering worden gebruikt. Hoewel het nog niet zeker is hoeveel de gemeente uit het fonds zal krijgen heeft de raad al besloten voor dit jaar 175.000 gulden uit te trekken. Daar komt nog eens het bedrag van 153.000 gulden bij dat vorig jaar aan de gemeente werd toegezegd. Voor het geval die bedra gen niet worden uitgekeerd wil de raad het geld uit eigen gemeentelijke middelen aanwenden voor subsidië ring van de particuliere sector. Het fonds stads- en dorpsvernieuwing moet voor meer doeleinden worden aangewend. Oostburg is tot zoge naamde niet-fondsgemeente bestem peld, wat betekent dat de overheids gelden via het provinciaal bestuur naar de gemeente worden doorge sluisd. Jaarlijks zal Oostburg de be schikking krijgen over ongeveer 480.000 gulden. Daarmee wordt voor een deel eigen beleid ontwikkeld dat vooral betrekking zal hebben op be- drijfssanering. Een ander deel zal worden gebruikt voor subsidiëring. In die categorie krijgt de particuliere woningbezitter voorrang. Voor de monumenten en de renovatie van huizen van de woning bouwverenigingen staat vooralsnog niets op het programma. Ook de bedrijven hoeven voorlopig niet op subsidie te rekenen voor de verbete ring van hun soms beeldbepalende panden. De redenen waarom Oostburg in eer ste instantie de voorkeur geeft aan particuliere woningverbetering liggen volgens burgemeester C. Spijkerboer voor de hand: „Werkzaamheden in die sector leveren relatief veel werkgele genheid op. Bovendien is elke gulden die je daarvoor uitgeeft zichtbaar van groot maatschappelijk en persoonlijk nut". Hij noemt het pas ingestelde fonds stads- en dorpsvernieuwing een be langrijke verbetering omdat de ge meente nu in staat wordt gesteld een eigen beleid te voeren. Tot dit jaar was dat moeilijker omdat de over heidssubsidies meestal onzeker wa ren. „De verlammende werking die daarvan uitging is nu voorbij. Met een eigen beleid draag je zelf de consequenties van wat er kan en niet kan. De motivatie om er iets goeds van te maken groeit. De gemeentelij ke bereidheid om eigen geld in het fonds te stoppen neemt eveneens toe", aldus de burgemeester. Deze zomer komt de meerjarenplan ning aan de orde. Waar de accenten zullen komen te liggen is nog onduide lijk. Er moet een keuze worden ge maakt voor een gespreide of een ge concentreerde aanpak. Wordt die CLINGE De Belgian Black Powder Association heeft zaterdag de Open wedstrijd Zwart Kruit schieten ge wonnen op de schietbanen van de schietvereniging De Schutterij in Clinge. Met een totaalscore van 1410 punten wisten de Belgische zwart- kruit-schutters de Van Hooff-trofeein de wacht te slepen. De wedstrijd - die bestond uit de onderdelen pistool, revolver en ge weer - was een strijd tussen de Belgi sche Zwart Kruit Federatie en de Schietvereniging De Schutterij uit Clinge. Op vrijwel alle onderdelen toonden de Belgische schutters zich de beste. De enige Nederlandse over winning was bij het onderdeel dienst- geweer. Hierbij toonde Eddy de Bleij- zer van SV De Schutterij zich de beste schutter. De Nederlandse afvaardi ging scoorde in totaal 1375 punten, zodat de afstand in een volgende wedstrijd goed is te overbruggen, al thans dat was de mening van verschil lende Nederlandse schutters. In de loop van 1986 zullen de Nederlandse schutters in België een poging kun nen ondernemen om de verloren ter reinwinst in te halen. De uitslag van de verschillende onderdelen is als volgt: pistool: 1 G. Florus. 93 punten RBPA, 2 G. Tiessen, 92, BBPA, 3 W. Lauwers, 88, BBPA. Revolver: 1 K. Fere- mans, 91. BBPA, 2 B. Rijcke, 89, Nederland, 3 G. Florus, 88, BBPA. Vuursteengeweer: 1 C. Blompain. 92, BBPA, 2 Fr. Hatphenna. 87, BBPA, 3 A. Verlaet, 73, BBPA. Vuur steenpistool: 1 J. Luijssen, 34, BBPA, 2 J. Borlez, 22, BBPA. Bij de dames was S. Nauwlaerts bij het onderdeel Vrij geweer de beste dame. Zij behaalde in totaal 83 punten. Uitslag vrij geweer: 1 Fr. Haut- phenna, 97. BBPA, 2 E. de Bleijzer. 92, Nederland. 3 W. Lauwers, 91. BBPA. Dienstgeweer: 1 E. de Bleijzer, 92, BBPA, 2 H, Langewouters, 92. BBPA, 3 A. Lossie, 89, Nederland. Na afloop van de wedstrijden werden de verschillende prijzen uitgereikt door de voorzitter van SV De Schutterij, Walter van Tienen. v «k - v'4 Het stuk land, dat door Ego geëgaliseerd is. OOSTBURG De illegale grondwerken op het weiland in het natuurgebied De Reep bij Oostburg worden niet bestraft. Het Oostburgse college van b en w vindt na overleg met eigenaar J. Ego dat het grasland ten onrechte de bestemming beschermd natuurgebied heeft gekregen. Voorgesteld wordt dan ook het betreffende perceel als beschermd gebied van de kaart te schrappen. ...a way of living Promenade Noordstraat 23 4531 GB Terneuzen Zoals gemeld liet Ego begin december egalisatiewerken uitvoeren op het weiland. Hij zei niet van de bescherm de bestemming op de hoogte te zijn. De natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje informeerde de gemeente, die opdracht gaf de werken stop te zetten. Toen was het echter reeds te laat, want met een bulldozer waren alle oneffenheden uit het licht glooi- iende land gehaald. Duumpje-voorzit- ter Thijs Kramer sprak van één van de grofste overtredingen sinds tijden. Door de grondwerken zou de unieke bodemopbouw het weiland is een voormalige kreekbedding ernstig aangetast zijn. Inmiddels is het gras land met toestemming van b en w volledig omgeploegd. Het Oostburgse college heeft de afge lopen maanden bekeken welke ver dere stappen gewenst waren. Het achteraf verlenen van een aanlegver- gunning bleek niet mogelijk, omdat het weiland te drastisch op de schop was genomen. Uit samenspraak met eigenaar Ego werd duidelijk dat het perceel enkele tientallen jaren geleden als bouwland in gebruik was. Reden voor het colle ge om te concluderen dat het weiland in 1978 ten onrechte de bestemming natuurgebied heeft gekregen. Had ei genaar Ego toen bezwaar aangete kend. dan was het grasland naast de kreek De Reep, die in beheer is bij het Zeeuws Landschap, vrijwel zeker nooit als natuurgebied aangemerkt. Nu volgens het college overtuigend is aangetoond dat het bezit van Ego vroeger geen deel heeft uitgemaakt van het natuurgebied wordt er geen verdere actie overwogen. De commis sie openbare werken bespreekt de kwestie morgen, woensdag, op het Oostburgse gemeentehuis. De verga dering begint meteen na de commis sie planologie, die om 9.00 uur begint. laatste mogelijkheid gekozen dan is het volgens Spijkerboer in principe denkbaar dat een kern als Groede eens goed onderhanden wordt geno men. Uit een inventarisatie blijkt dat in de straten rond de historische markt flink wat 'onderste-laag wonin gen' voorkomen, dat wil zeggen: hui zen die in principe gesloopt en door nieuwe vervangen moeten worden. In het kader van een geconcentreerde aanpak is het mogelijk dat het hele dorp als één project wordt aangepakt. De huizen op het Groedse marktplein komen in aanmerking voor subsidies voor particuliere woningverbetering. Voordat de gemeente aan die meerja renplanning toekomt moeten er dit jaar eerst een aantal lopende zaken worden afgehandeld. Voor de nieuwe regeling stads- en dorpsvernieuwing begin dit jaar van kracht werd, was Oostburg al bezig met een aantal grote bedrijfssaneringen. De suiker- werkfabriek Verduyn in Breskens en het graanbedrijf Doens Vermue in IJzendijke zijn daarvan de bekendste voorbeelden. Voor dergelijke gevallen heeft de pro vincie een knelpuntenpot in het leven geroepen. Een kwart van het rijksgeld (dit jaar bijna 7 miljoen gulden) dat aan Middelburg wordt uitgekeerd, wordt daarvoor opzij gelegd. Oost burg heeft inmiddels 1,8 miljoen gul den voor lopende bedrijfssaneringen aangevraagd. Gedeputeerde staten beslissen waarschijnlijk binnen an derhalve maand over toekenning. Wordt niet het volledige vraagbedrag uitbetaald, dan vreest burgemeester Spijkerboer dat niet alle geplande saneringen doorgang kunnen vinden. De praktijk heeft volgens hem inmid dels geleerd dat van uitstel in dit soort gevallen dikwijls afstel komt. Oostburg is onlangs samen met Kort- gene en Middelburg als proefgemeen- te aangewezen voor rapportage over de vorderingen van de projecten in het kader van het dorpsvernieuwings fonds. Voor 1 mei moet aangegeven worden waar het college geld voor denkt uit te trekken. In het Oostburg se geval zal dat vooral betrekking hebben op de particuliere woningver betering. Burgemeester Spijkerboer meent dat de aanwijzing als proefge- meente aangeeft dat Oostburg ook ten provinciehuize als 'topper' wordt beschouwd, zeker waar het gaat om de aanspraken op de knelpuntenpot. HEIKANT De collecte ten bate van het Reumafonds heeft in Heikant 788,45 opgebracht. SCHOONDIJKE De afdeling Schoondijke van Veilig Verkeer Ne derland (VVN) hield zaterdag een caravancontrole in een loods bij de landbouwpraktijkschool te Schoon dijke. Er kwamen elf combinaties naar de controle. Een aantal waar over de organisatoren tevreden wa ren. Bij de controle verleende de rijkspoli- tie-verkeerspost Terneuzen assisten tie. Het ligt in de bedoeling deze controle jaarlijks uit te voeren. De volgende activiteit van de Schoon dijkse afdeling vindt morgen, dins dag, plaats. Een instructiebus van de VVN komt naar Schoondijke om daar aan leerlingen klassikaal les t§ geven. Hen zal onder meer gewezen worden op de overgang van flets naar brom fiets. De bus wordt gestationeerd bij de LHNO-school. OOSTBURG De personenauto van G. van de P. uit Sluis is bij een ongeval op rijksweg 58 Oostburg- Draaibrug maandagmiddag om half vier zwaar beschadigd. Van de P. haalde een auto in. Terwijl hij daar mee bezig was kwam een personenau to, bestuurd door M. B. uit Oberhau- sen (D), ook naar de linkerkant van de weg om in te halen. Van de P. remde maar raakte in de berm. De auto ging pver de kop en kwam in een sloot tot stilstand. PAARDENMARKT UTRECHT - Op de paardenmarkt in Utrecht zijn maandag 267 paarden aangevoerd De prijzen luidden als volgt: (in gulden per stuk. slachtpaarden per kg geslacht gewicht): luxe paarden 2600-5000. werkpaarden 2150-3200, oude paarden 1700-2700, 3-jarige 1650-2800, 2- jarige 1500-2450. veulens 475-1375. hitten 700-1600, pony's 250-1100. oude slachtpaar den 5.00-6.50. jonge slachtpaarden 5.50-6,00. De handel was matig. VEEMARKT LEIDEN - Prijzen: extra kw. dikbillen 9,75-13,50. stieren (resp. Ie en 2e kw.) 9.10-9.60 8,10-9,10. vaarzen (resp. Ie en 2e kw.) 7,70-8,95 6,55-7.70. koeien (resp. Ie, 2e en 3e kw.) 7.60-8.609 6,75-7.60 6,35-6.75. worstkoeien 5.75-6,80 (voorgaande prijzen zijn per kg geslacht gewicht en ontvet), schapen 190-260. per kg 5,75-8.00. lammeren (rammen) 280-350. per kg 10,75-11.75. lam meren (ooien) 230-260. per kg 9.75-11,75. Aanvoer: slachtvee 931. stieren 150. slacht schapen en lammeren 342. totaal 1423. Stemming (resp. handel en prijzen): slacht vee vlot - hoger stieren vlot - gelijk, scha pen en lammeren rustig - lager. Aardappelenbeurs Rotterdam ROTTERDAM - consumptie-aardappelen, los verladen af bedrijf, in gulden per 100 kg, exclusief btw: klei-aardappelen: Bintje 35- 50mm 12,00-12,50. Bintje 35-55mm 13.00- 13,50. Bintje 50mm opwaarts 19.00-20.00, Bintje 50mm opwaarts (frites) 20.50-22,00, eigenheimer 35mm opwaarts in zakken 20.00-23,00. zandaardappelen: Bintje 35- 50mm 11.00-12.00. Bintje 50mm opwaarts (frites) 18.50-20,00. exportaardappelen: Bin tje klei 45mm opwaarts 16.50-17,00. aardap- peluitval, geschikt voor industrie 9,00-11.00, voeraardappelen 7,25-8,25. De stemming was rustig. Groenteveiling Barendrecht, 1 april 1985 Aardappelen: bintje 11-17, eigenheimer 11- 21. irene 20, amsoi 80-1,--, bospeen 3 2,50-3,-. knolselderij 12: 1,69-1,91, 15: 1,12-1,43. 20: 44-65. koolrapen 26-47, witte kool 44-63, rode kool 25-67. pakooi paksooi 70-1,50, peterselie 1,37-2,18, raapstelen 36-41, selde rij 28-71, spinazie 1.49-1,95, spruiten 3 2,80- 3,20, uien: bonken 25-31, grof 24-30, middel 12-27, drieling 7-13, winterpeen 31-81, witlof: kort 1 3,- -4,10, kort 2 1.70-3,40, lang 2 1,50-2,90, 3 1,- -2.30. Veiling Bergen op Zoom Maandag 1 april. Late aardappelen 13-22, Gloster 97-1,07; Golden Delicious 40-1,22; Goudreinetten 40-52; Jonagold 48-1,39; Winston 27-99; Conference 28-1,39; asperges per ons 6-37; kroten per kilogram 28; uien ongeschoond 2-25; uien geschoond 20-32; rode uien 40. witlof 2,10-3,30, rode kool 25-72; witte kool 45-66; breekpeen 20-43; prei 3,90-4,40; rabarber 2,70; radijs 75-83; bos raapstelen 55-63; bos selder 31-32; knol selder per kilogram 95; knolselder per stuk 49-88; glassla 40-60: kas-spinazie 2,00-2,60; tomaten 12,30-25,90. Aardappeltermijnmarkt oogst 1984. Datum 1/4, bintje 35-50 mm opw.: april: laten 1220. bieden 1150, slot 1170; mei: laten 1350, bieden 1200, slot 1300. Stemming april: nauwelijks prijshoudend, mei nauwe lijks prijshoudend; openstaande posities: april 42, mei 10. Bintje 50 mm opw.: april: laten 2090, bieden 2080, slot 2090; mei: laten 2050, bieden 2020, slot 2030. Stemming april: nauwelijks prijs houdend. mei: nauwelijks prijshoudend. Openstaande posities: april -121. is gewor den 2464; mei: +49. is geworden 4403. Omzet april: hoogste prijs 2120, laagste prijs 2050. laatste zaken 25 x 2090; mei: hoogste prijs 2080, laagste en laatste zaken 6 x 2030. Dag april 204; mei 96. Aardappeltermijnmarkt oogst 1985. Datum 14. bintje 50 mm opw.: april: laten 3000. bieden 2970, slot 2990; november: laten 2450, bieden 2350, slot 2400. Stem ming april: kalm. Openstaande posities: april: +53 is geworden 1280; november: 293. Omzet april: 2 x 3000, 2 x 2990, 14 x 1300, 20 x 2990, 2 x 2980, 24 x 2990. Dag: april 64, november: -. DEN HAAG De procureur-generaal van het Haagse Gerechtshof heeft maandag tegen de 65-jarige H. E. uit Hulst, één week voorwaardelijke ge vangenisstraf en een boete van drie honderd gulden geëist, gelijk aan het vonnis van de politierechter in Mid delburg. In eerste instantie had de procureur- generaal terugverwijzing van de zaak naar de rechter commissaris in Mid delburg geëist. Na schorsing wees het Hof dit af. Verdachte was tegen het vonnis in hoger beroep gegaan. De man werd ten laste gelegd dat hij in Heikant op 31 mei 1983 met opzet een binnendeur en twee ruiten van de in de Ellestraat gelegen vakantiewoning van A. G. vernielde. Waarnemend president mr H. W. Mulder doet 15 april uitspraak. (Slot van pagina 9) buiten de regionale brandweer blij ven", aldus de Middelburgse burge meester. Daarvoor is binnen de nieu we organisatie echter geen ruimte, zo verduidelijkte drs G. C. G. van den Heuvel, voorzitter van de begelei dingscommissie en burgemeester van Borsele. „Het is niet de taak van de regionale brandweer om een advies dienst in het leven te houden", zo zei hij. Burgemeester J. van Bommel van Duiveland wees de aanwezigen op pogingen in het verleden om een gezamenlijke gemeentelijke milieu dienst in het leven te roepen, maar die tot niets hebben geleid. Burgemeester Wolters sprak de vrees uit dat die taken dan automatisch bij de provin cie terecht komen. Een ontwikkeling waar hij geen voorstander van is, zo bleek uit zijn woorden. Bij de totstandkoming van de nieuwe organisatie dient ook de Centrale Post Ambulancevervoer daar te wor den ondergebracht, aldus de begelei dingscommissie in het rapport. „De beslissing is uiteraard aan het CPA- bestuur. Ik verwacht dat het bestuur onze richting uit gaat als dit rapport door het algemeen bestuur wordt on derschreven", aldus Westerhout. De visie van de begeleidingscommissie bleek uiteindelijk ook die van het algemeen bestuur. De Vlissingse bur gemeester beklemtoonde dat de bin ding met de Districts Gezondheids Dienst daarbij niet uit het oog verlo ren mag worden. „We zullen met de DGD overleggen over de medische aspecten van het ambulancevervoer. De extra eisen die die organisatie stelt komen vanzelf op tafel. Wat betreft de meldkamer kan de nieuwe organisatie de taken van de ene op de andere dag overnemen".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 27