Zwarte dag voor de leiders in volleybal Hontenisse-dames weer naar de derde divisie Wim de Waal wint opening van trimseizoen in Graauw Ruime zege voor Cadzand TERNEUZENSE BASKETBALDAMES ZEGEVIEREN ZEEUWS- VLAMING MAAKTE INDRUK IN OMLOOP VAN DE BRAAKMAN NEDERLAAG VOOR SA VOK EN IJVC Veilig WINST OP RESER VES VAN EMM IN OOSTBURG Kloof DEMARRA GE IN DE LAA TSTE RONDE PZC/sport PHILIPPINE - Bijna twee volle jaren heeft het geduurd voordat Patrick van Passel uit Sluiskil als amateurwielrenner echt tot ontwikkeling kwam. Afgelopen zaterdag tijdens de Omloop van de Braakman manifesteerde de lichtgewicht van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen zich nadrukkelijk. Enkel tegen de enorme vertoning van macht, zoals die door Gert Jakobs werd vertoond, bleek hij nog niet opgewassen te zijn. Desondanks kon Van Passel met een derde plaats op een uitstekende verrichting terug kijken, die zelf echter niet zo erg verrast was over zijn prestatie. „Op dit moment wil ik me volledig gaan bewijzen; mijn doel is nu om in een gastrennersvereniging terecht te komen, waarna ik me ook in de A-klassiekers in de kijker wil rijden". Bridge Axel Bridge Terneuzen Bridgewedstrijden Paasbolling DINSDAG 2 APRIL 1985 Patrick van Passel: ik ben nog niet kien genoeg Nog maar vier jaar geleden begon Patrick van Passel actief aan de wie lersport deel te nemen. In eerste in stantie ontpopte de Sluiskillenaar zich echter als een crosser van for maat. Met name in Belgische wed strijden kwam hij tot enkele opvallen de resultaten. Desondanks vond hij destijds vlak voor zijn overstap naar de amateurs, nu bijna twee jaar gele den, dat zijn toekomst als wielrenner op de weg lag en niet in het veld. De ontwikkeling, die zich daarna inzette mag opvallend heten. Maar opmerke lijk daarbij is toch wel, dat zijn carriè re als veldrijder hem daarbij heeft geholpen. Vooral in de aanloop naar het huidige seizoen, waarin hij dé doorbraak naar de toppers wil gaan maken, kwam hem dat goed van pas. „De winter wordt voor een wielrenner steeds belangrijker. Kijk maar bij de profs, hoeveel wegrenners doen in de winter daar niet aan een groot aantal crossen mee. Waarom? Om daar de basisconditie te kweken voor het na derende wegseizoen. Ikzelf heb dat nu voor de eerste maal ook gedaan en dat werpt nu toch al vruchten af. Eerder was ik al derde in Gent-Staden en vorige week nog vierde in een klassie ker in Rothiére en nu dus derde in de Braakman", aldus Van Passel na af loop van die laatste wedstrijd. En volgens ploeggenoot Adrie de Maesschalck had er voor Van Passel nog meer ingezeten, want zo zei hij „wat heeft die Van Passel sterk gere den, maar hij rijdt nog te weinig met zijn hoofd erbij. Hij mist nog het echte koersinzicht". En daarin moest Van Passel zijn streekgenoot gelijk in ge ven. „Ik ben inderdaad nog niet kien ge noeg, ik zie nog altijd niet, wanneer de slag gaat vallen. Maar omdat ik maar laat met de wielersport ben begonnen, moet dat nog gaan komen. Dat heeft ook zijn tijd nodig, en ik verwacht, dat dat mettertijd ook wel zal komen. Zo zeggen ze regelmatig tegen me, dat ik té veel kopwerk doe, maar dat ligt nu éénmaal in mijn aard en dat zijn nu van die dingen, die ik af zal moeten leren. Ook daar moet je als coureur ingroeien", meent Van Passel. Desondanks hoopt Van Passel zeer snel in een gastrennersvereniging te komen (de in de Omloop van de Braakman aanwezige bondscoach Piet Liebregts merkte bijvoorbeeld op, dat hij het vreemd vond, dat Van Passel nog nit in een ploeg is opgeno men) om zich daarna in de A-klassie- kers waar te gaan maken. Zelf is hij TERNEUZEN Het programma van het afdelingsvoetbal tweede klas viel zondag letterlijk in het water. Slechts de zaterdagclubs Spui en Cadzand speelden, overi gens met wisselend succes, hun wedstrijden. Cadzand behaalde een ruime zege (3-0) op Hoedekens- kerke, maar Spui ziet het degrada tiespook steeds dichterbij komen na de thuisnederlaag tegen Wissen- kerke (0-2). Cadzand-Hoedekenskerke 3-0 In de eerste helft creëerde Hoede- kenskerke een veldoverwicht, maar was nooit echt gevaarlijk. Cadzand daarentegen wel, want vlak voor rust zette Ron Goossen met een schot van 20 meter de thuisclub op voorsprong (1-0, tevens de rust stand). In de tweede helft liepen de combinaties beter bij Cadzand. Na een goedlopende aanval bracht Piet Vercouteren de stand op 2-0 en even later besliste Henk de Lijser de wedstrijd definitief: 3-0. Spui-Wissenkerke 0-2 In de eerste helft ging de wedstrijd gelijk op, maar het was Wissenker- kespeler Van Stel, die profiteerde van een fout in de verdediging van de thuisclub (0-1In de tweede helft scoorde Van der Maas na een tegen aanval het tweede doelpunt voor Wissenkerke. Spui kon hier niets tegenoverstellen en zodoende kwam in de stand (0-2) geen wijzi ging meer. helemaal niet bang om de confronta tie met de zogenaamde A-renners aan te gaan. „Er zijn immers veel clubrenners, die TERNEUZEN De bridgeclub 'Emergo' uit Terneuzen speelde in het kader van het Ruitenboertoernooi de voorronde in hotel-restaurant 'De Mil- liano' in Terneuzen. Er werd gespeeld in twee lijnen volgens het Scheve- nings-systeem. De uitslagen: A-Hjn: 1 mevrouw Enthoven- de heer Den Haan; 2 de dames Sandrini-De Vries; 3 echtpaar Van Alphen; 4 de heren Dourleyn-Pel; 5 echtpaar .Juffermans. De uitslag in de B-lijn: 1 mevrouw Verloop-de heer Meulenberg; 2 mevrouw Van der Peyl- de heer Verdam; 3 de heren IJsebaert- Kramer; 4 de heren Kock-Van de Casteel; 5 de dames Aarts-Widdershoven. AXEL Bridgeclub Axel speelde een voorronde in het kader van het lande lijke ruitenboer-toernooi. De uitslag: groep A 1 de heren Van Bam- bost-Scheele, 2 de heren Bode-Arnoldi, 3 de heren Block-J. Scheele; groep B: 1 me vrouw Dekker-de heer Koek, 2 de dames MJris-Scheele, 3 de heren Maris-Linden- Betgh. beter zijn dan verschillende A-ren ners", heeft Van Passel zich al als mening gevormd. Maar de amateur van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen zal zich ook zo maar niet 'blind' bij een gastrennersvereniging aansluiten. Voordat hij die stap neemt, moet hij er wel van overtuigd zijn „dat het een ploeg is met uitste kend materiaal. Maar als de tendens van dit moment zich voortzet, ver wacht ik toch wel binnenkort een aanbieding te krijgen. Ik hoop het van ganser harte, want dat is de opening naar meer". Dat meer is voorlopig voor hem een doorbraak bij de amateurs. Verder kijken doet hij vooralsnog niet. „Een eventuele loopbaan als beroepsrenner is nog ver weg", merkt hij reëel op. In die paar jaar, dat Van Passel actief is als coureur, heeft hij voor zich zelf al gezien, dat het klimwerk hem het beste ligt. Natuurlijk is zijn lichaams bouw daar niet vreemd aan. Van Passel heeft alles, wat een goede klimmer ook moet hebben: tenger gebouwd en een surplus aan karakter. „Daarom ook zou ik graag de Hel van 't Mergelland mee rijden. Ik kom als klimmer gemakkelijk naar boven. Dus daar ligt ook nog een kans voor mij om me in de kijker te rijden, maar de club heeft nog geen bericht gehad of ze mogen deelnemen aan die wed strijd. Er is wel ingeschreven", weet Van Passel, die zich door zijn derde plaats in de Omloop van de Braak man plaatste voor deelname aan de strijd om het Nederlands kampioen schap, dat op 22 juni in Limburg zal worden verreden. Patrick van Passel na de aankomst in de Braakman: Ik wil me nu gaan bewijzen. TERNEUZEN - Zowel in de eerste klas heren als dames was het zaterdag een zwarte dag voor de leidende volleybalploegen. De dames van IJVC gingen in eigen huis met 3-0 ten onder tegen concurrent De Klomp en de heren van Savok raakten in de thuiswedstrijd twee punten kwijt aan het bezoekende De Polder. De nederlaag van IJVC was vooral te wijten aan een falende aanval. De IJzendijkse dames boezemden juist daarmee in de eerste competitiehelft iedere tegenstander angst in en bouw den stelselmatig aan een comfortabe le voorsprong op de concurrentie. De laatste weken is de voorsprong echter danig geslonken. IJVC telt nog drie punten meer dan De Klomp en wacht dan ook nog drie spannende wedstrij den. Op papier hebben de lijstaan voerders daarbij wel het minst lastige programma. Marathon 3 en EVVC 3 mogen geen problemen opleveren en de laatste competitiewedstrijd bij Ar- dito zou wel eens beslissend kunnen zijn in de strijd om de titel. Tegen De Klomp zag het er in de eerste set niet naar uit dat IJVC met lege handen zou achterblijven. De Klomp imponeerde weliswaar, maar de thuisclub stelde daar een goede opslag en een toen nog goed functio nerende aanval tegenover. Na setver- lies met 17-15 en het tweede setverlies met 15-12 geloofden de dames van IJVC er niet meer in. Via 15-10 werd de ploeg uit IJzendijke dan ook een gemakkelijke prooi voor De Klomp. Savok 2 bewees zichzelf een slechte dienst. Tegen mede-degradatiekan- diddaat Marathon 3 gingen de Sasse reserves roemloos met 3-1 ten onder. Bij de heren wachtte Savok een half uur tevergeefs op De Polder. De ploeg uit Vrouwenpolder was gestrand bij de boot en liep aanzienlijke vertra ging op. Zonder in te spelen en met slechts zes spelers moest De Polder dan ook aantreden tegen de kam pioenskandidaat. Tegen alle verwach tingen in was het juist De Polder dat van het begin af aan het spel dicteer de. De bezoekers troefden een verde digend ontstellend zwak Savok af en kwamen via setwinsten met 15-7 en 15-12 op een 2-0 voorsprong. Daarna zette Savok de puntjes op de i en in een slopende fase kwam de Sasse ploeg op gelijke hoogte (15-7 en 15-9). Niettemin trok De Polder toch in de laatste set aan het langste eind. Via 15-9 werd het 3-2 voor de bezoekers. Voorwaarts tenslotte speelde zich de finitief veilig door een 3-2 zege op Athanatos. De Axelse debutant start te goed en liep dank zij een betere aanval en verdediging uit naar een 2-0 voorsprong. Daarna brak de ver moeidheid enkele Axelse spelers op. Zij hadden al een toernooi achter de rug en Athanatos profiteerde goed van de verminderde scherpte. Via winst met 15-8 en 15-13 kwam Atha natos op gelijke hoogte, maar de winst bleef in Axel. De vijfde set leverde winst op voor de thuisclub met 15-7. De stand in de eerste klas heren: Savok 17-39; CVC 17-35; De Polder 19-32; Athana tos 17-29; De Sterre 2 17-26; Voorwaarts 17-24; Sgravo 17-21; Attack 17-20; Ardito 16-18; EWC 3 16-15; Dynamo '70 2 16-14. Eerste klas dames: IJVC 16-41; Mytilus 2 17-38; De Klomp 17-38; Ardito 14-33; EWC 3 18-27; BOK 16-25; Athanatos 2 17-22; Marathon 3 18-19; Savok 2 18-14; Voor waarts 2 17-13; Marathon 2 18-6. TERNEUZEN De bridgeclub 'Luc- tor' uit Terneuzen speelde in het kader van het Ruitenboertoernooi een voorronde in hotel 'de Post' in Terneuzen. Er werd gespeeld in één lijn volgens het Schevenings-systeem met veertien paren. De uitslag: 1. de dames Reedijk-Schiltman, 2. de da mes de Jong-Willemsteyn, 3. mevrouw Timmerman-de heer Verschelling, 4. echtpaar Hamelinck, 5. echtpaar Van Fraassen. De niet-deelnemers(sters) aan dat toernooi speelden een gezelligheids drive waaraan door twaalf paren werd deelgenomen. De uitslag: 1. mevrouw Sandrini-de heer Koopman, 2. de dames Touw-van de Zande, 3. de heren Meeuwse-Risseeuw, 4. mevrouw Van de Dries-de heer Vergouwen, 5. me vrouw Biesbroeck-de heer IJsebaert. De bridgeclub Hulst speelde in het kader van het Ruitenboertoernooi de voorronde in het gemeenschapscen trum 'Den Dullaert' in Hulst. Er werd in een lijn volgens het Schevenings- systeem met 28 paren gespeeld. De uitslag: 1. de dames Aronson-Vrooms, 2. de dames De Booy-Wendels, 3. de dames Hillige-Van de Velde, 4. mevrouw Van Cau- teren-de heer Wendels. Bovenstaande paren hebben zich ook ge kwalificeerd voor de kwartfinale die op zondag 28 april worden gespeeld te Slie- drecht. LAMSWAARDE De bridgeclub Lamswaarde speelde in het kader'van het Ruitenboertoernooi de voorronde in zaal 'De Vier Jaargetijden'. Er werd gespeeld in één lijn volgens het Sche venings-systeem met veertien paren. De uitslag: 1 mevrouw Joossen-de heer De Booy; 2 de dames Van der Wielen-Van Esbroeck; 3 mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver; 4 de heren Joossen-Van Damme; 5 de heren Pouwels-Van Kruyssen. Voor de kwartfinales die zondag 28 april te Sliedrecht worden gespeeld hebben zich geplaatst de paren: de dames Van der Wielen-Van Esbroeck en mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver. Het paar, mevrouw Joossen en de heer De Booy, heeft afgezien van deelname aan die finale wedstrijden. De dames van Hontenisse na de winst op EMM: daardoor werd de promotie naar de derde divisie een feit. OOSTBURG - Het dameshandbalteam van handbalvereniging Honte nisse gaat voor de derde keer naar de derde divisie. In een bomvolle sporthal 'De Veerhoek' won het team van trainer/coach René de Bart op overtuigende wijze de beslissingswedstrijd tegen EMM 2 met 12-9. De ploeg speelde vooral in de tweede periode veel sterker dan de op dat moment te statische Middelburgse dames. René de Bart vertelde na afloop dat Linda Camminga een strafworp af- het beslist geen toeval was dat zijn team de wedstrijd volkomen onder controle had: „We hebben de laat ste twee weken overuren gemaakt om naar deze wedstrijd toe te leven. Vooral op tactisch gebied zijn we er mee bezig geweest. Ik had onze oefentegenstanders gevraagd om te spelen zoals ik dacht dat EMM hier vanmiddag zou doen. Die wedstrij den, tegen hoofdzakelijk derde divi sionisten, zijn we sterk doorgeko men, waardoor de ploeg met ontzet tend veel zelfvertrouwen naar Oost burg gekomen is". Hontenisse opende sterk. In verde digend opzicht speelde het Zeeuws Vlaamse team een vrijwel foutloze partij. Aanvallend konden de kan sen in de eerste minuten nog niet benut worden. De ban werd na ruim vijf minuten spelen doorbroken door Marie Loui se van Kruijssen. Na een volkomen foutieve vrije worp van EMM kreeg de Hontenisse-aanvoerster de bal in handen en overbrugde in een snel tempo het hele speelveld, waarna ze keepster Monique Klein voor de eerste maal kansloos liet: 1-0. Toen het gelijk daarop 2-0 werd, leek het erop dat EMM al vrij vroeg naar een fikse achterstand gespeeld zou worden. Vooral omdat daarna gekeurd zag en er een miste. Anne- lies de Best, coach van het Middel burgse team, zei na afloop: „Die eerste strafworp die scheidsrechter Maas affloot was mijns inziens hele maal niet terecht. We kwamen nog even terug tot 2-2, maar hij floot maar liefst drie treffers af van ons en dat waren zware klappen, die we eigenlijk niet meer te boven geko men zijn". Hontenisse profiteerde van deze tegenvallers voor de tegenstan ders. Na een vrij matige periode bracht Nandy van Kerckhove, vol komen vrij, onderhands de stand op 3-2. Het tempo werd gelijk ver hoogd en nog voor rust was de kloof opgelopen tot drie treffers in het voordeel van de ploeg uit Kloosterzande: 6-3. Nadat EMM de score na rust open de via Carolien Peperzak, werd de afstand een kwartier voor tijd ge bracht op vijf treffers. De wedstrijd was in feite op dat moment al beslist, ook volgens Annelies de Best: „Bij ons zat er niet veel ver trouwen meer in en toen we een maal op achterstand stonden, was het laatste greintje hoop helemaal weg. Hontenisse had de wedstrijd waarschijnlijk al in de eerste helft gewonnen. Zij hadden immers het snelst de zenuwen onder controle en konden door de verkregen voor sprong snel hun vertrouwde spel letje gaan spelen. Ik had met enkele speelsters te maken die overgecon centreerd waren en dat werd er met die tegentreffers niet beter op", con stateerde de Middelburgse coach. René de Bart, die zijn ploeg in de slotminuten naar een 12-9 overwin ning zag spelen, zei dat het belang rijk was dat de tweede lijn van EMM uitgeschakeld werd. „Lukt dat, dan heb je ze volkomen in je zak. Verder was het ook een voornaam punt dat we Annemarie Minnaert, Marleen van Eennennaam en Patou Heystek in bedwang konden houden. Dat zijn toch de mensen die het spel moeten brengen". De belangrijkste reden zocht hij echter bij zijn eigen ploeg: „Die heeft vandaag nu eens echt bewe zen dat er gedurende de gehele wedstrijd geconcentreerd gespeeld kan worden. Nimmer zijn we in paniek geraakt en zelfbewust zijn voor de overwinning blijven spelen en dat is gelukt", aldus een dolge lukkige De Bart, die deze week waarschijnlijk beslist of hij volgend seizoen bij Hontenisse blijft. Overzicht doelpuntenmakers: Hontenis se: Marie Louise van Kruijssen 2; Karin van Kerckhove 1; Thérèse van Kruijssen 1; Rita van Hese 2; Ellen Langendijk 2; Sonja de Witte 1; Nandy van Kerckhove 1; Daniëlle Arens 2. EMM: Marleen van Eennennaam 1; Carolien Peperzak 1; Linda Camminga 2; Brigitte Melkert 2; Ingrid de Kok 2; Patou Heystek 1. GRAAUW De Axelaar Wim de Waal kan het nog altijd. In een nog niet zo grijs verleden maakte hij deel uit van een kwartet Zeeuwse topa- mateurs (Raas, Van de Bunder, Bal en De Waal). Vorig seizoen stapte hij definitief over naar de trimmers. In dat milieu won hij diverse wedstrij den in eigen omgeving, en greep ook met succes naar een paar Belgische SLUISKIL Voor de tegenstanders op dat nuveau is het natuurlijk minder leuk; maar inmiddels weten die wel dat ze in een districtsfinale biljarten kansloos zijn als Jack de Maat van het Terneuzense KOT deelneemt. Gisteren liep in café Dallinga de eindstrijd tweede klas bandstoten van Zeeuwsch- Vlaanderen af. En naar verwachting haalde Jack de Maat ook in die spelsoort de titel. In de eerste ronden was de Terneuzenaar, die dit jaar een grote progressie beleeft, al ongeslagen gebleven. De manier waarop hij toen al aan de leiding ging was klasse. De finalegroep mocht nog een week lang de hoop koesteren dat Theo Verlinde en vooral Hector de Ciercq de favoriet in de laatste twee partijen de voet dwars zouden zetten. Temeer daar Theo Verlinde in de aanloop naar de slotpartijen had laten weten 'kansen tegen De Maat' te zien. En De Ciercq op basis van een paar Korte partijen en de hoogste toernooiserie zeker ook niet kansloos geacht werd. Die twee hindernissen ruimde Jack de Maat zondagmiddag op. Allereerst rekende hij af met Verlinde, die zijn bedoelingen op 38 caramboles zag stranden (75-38), daarna gooide De Maat er een ijzersterke toernooi-uitsmijter tegenaan door in zeventien beurten van De Ciercq te winnen (75-60). Na het behalen van deze titel vertegenwoordigt Jack de Maat het district Zeeuwsch- Vlaanderen in de gewestelijke eindstrijd, die van 10 tot en met 12 mei in Draaibrug wordt gehouden. De eindstand in Sluiskil: 1 Jack de Maat KOT 14-3.26-17; 2 Hector de Ciercq CBC 10-2.81-23; 3 Jo Leeraert De Smickel 6-2.57-15; 4 Gerrit Krijger KOT T.6-2.48-20; 5 Theo Verlinde Ed Horemans 6-2.39-17; 6 Eddy d'Hooghe Den Ouden Arend 6-2.13-17; 7 Cees Wissel Concordia 4-2.53-17; 8 Johan Viane TMW 4-2.42-13. Scheldesport-V oorwaarts pas in verlenging beslist TERNEUZEN De Zeeuws-Vlaamse basketbalderby Scheldesport-Voor- waarts in de tweede klas dames werd pas in de verlenging beslist. De Ter neuzense dames wonnen uiteindelijk na een spannende strijd (43-37). In de derde klas verloren de dames van BC Sas de uitwedstrijd tegen Dynamo (16-8). De heren van BC Sas daarente gen zegevierden in Bergen op Zoom met overtuigende cijfers (40-91) over Jumping Crabs 3. Vierdeklasser Ope ratie uit Oostburg won de onderlinge strijd tegen Scheldesport 2 met 40-24 en de Stonedunkers behoudt zijn pro motiekans na de zege op Dynamo 3 uit Middelburg. (20-51). Scheldesport-Voorwaarts 43-37 In de eerste helft waren de Terneuzen se dames sterker dan Voorwaarts, maar na de rust was de situatie andersom. In de harde, maar sportie ve wedstrijd werd aan beide kanten slecht geschoten. Vooral de Axelse dames misten veel vrije worpen, slechts zeven van de 21 toegekende vrije worpen troffen doel. Bij de rust was de stand 19-13 in het voordeel van Scheldesport. Binnen een minuut stonden de partijen in de tweede helft weer gelijk. (19-19). De Voorwaarts- dames ontketenden een langdurig of fensief en het leek erop, dat de punten naar Axel zouden gaan. In de laatste minuut bij de stand 37-37 mocht Will Melser drie vrije worpen nemen, maar ze miste. Toen moest er vijf minuten verlengd worden. In eerste instantie benutte Marga van de Vijver voor Scheldesport twee vrije worpen en na een fout in de Axelse defensie bracht Lianne van Dixhoorn definitief de winst bij de thuisclub. Vier minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd moest Lilian Gillissen, overi gens topscoorster (16), na 5 persoonlij ke fouten het veld verlaten. Bij Voor waarts was Will Melser (16) de top scoorster. Dynamo 3-BC Sas 16-8 Een lage score in een slecht gespeelde wedstrijd. De dames van BC Sas kunnen soms aardig tegenspel bie den, maar het scoren van doelpunten lukt niet. Ook tegen Dynamo bleef de scoringsdrift achterwege. Ruststand: 12-4. In de tweede helft tekenden beide partijen nog vier treffers aan en daarmee is alles gezegd. Jumping Crabs 3-BC Sas 40-91 De Zeeuws-Vlamingen spaarden zich aanvankelijk voor de bekerwedstrijd tegen Volharding. Toen na dertien minuten de stand 18-18 was. schakel den de Sassenaren over naar een hoger tempo. Ruststand: 22-43. In de tweede helft liep de score verder op, vooral dankzij een voortreffelijk spe lende Bram Majoor (17 treffers). Aan Saszijde werd, gezien de stand, veel vuldig gewisseld. Tonnie de Booy was topscorer. (19). Operatie-Scheldesport 2 40-24 In de eerste helft was er van. een verrassing sprake. Immers de reser ves van Scheldesport hadden bij de rust een voorsprong. (16-17). In de tweede helft brak het verzet en Ope ratie kon gemakkelijk weglopen van zijn tegenstander. Edwin de Dobbe- laere was topscorer bij de Oostburg- se heren. (18). Bij Scheldesport was de score verdeeld. Dynamo 3-Stonedunkers 20-51 Een knappe zege van de Stonedun kers, dat zonder wisselspelers aan trad. Het bleek een stimulans voor de anderen, want in de eerste helft werd goed gespeeld. Ruststand: 8-25. Na de rust werd het conditioneel wat moeilijker, maar de overwinning kwam niet meer in gevaar. William van Eek en Ko Harms waren topsco rer, elk met 18 doelpunten. klassiekers. Gisteren, bij de opening van het trimseizoen in Graauw, liet Wim de Waal weten dat er ook dit seizoen nog altijd rekening met hem gehouden moet worden: in de laatste ronde demarreerde hij uit een tien man sterke kopgroep. En wat men daarna ook probeerde, Wim de Waal bleef alleen voorop. Een overtuigende overwinning, om dat bij deze seizoenopening van de Zeeuws-Vlaamse trimfederatie prak tisch alle provinciale kopstukken aanwezig waren. Piet Hoondert deel de in het peloton van 53 renners de eerste tikken uit. Hoondert liet de grote groep al vroeg in de steek, bleef een paar honderd meter voor het veld uit draven en kreeg toen het gezel schap waarop hij wachtte. Tien man sprongen naar het wiel van Hoondert (alleen Jacques Kloosterman uit Goes moest daar nog lossen) en met alle kwaliteit voorin draafde dat vlucht- groepje binnen de kortste keren naar een voorsprong die door het grote peloton niet meer teniet gedaan kon worden. Vooral onder impuls van Piet Hoon dert, Wim de Waal en Cor Verplanke ging het op het fraaie parkoers in Graauw erg hard. Eenmaal buiten schot keken die favorieten vooral naar elkaar. Het was niet voldoende om De Waal af te stoppen: in de laatste ronde flitste hij uit de kop groep weg, kreeg vijftig meter en stond die, ondanks de jacht die in de slotkilometers op hem werd gemaakt, niet meer af. René Heyboer regelde achter de leiders de pelotonsspurt. Uitslag: 1 Wim de Waal Axel; 2 op 50 meter Jan van 't Westeinde 's-Heerenhoek; 3 Cor Verplanke Biervliet; 4 Frank Gommers Philipine; 5 Henk Peters Biervliet; 6 Wim Hoondert Heinkenszand; 7 Jan Dubbeldam Sas van Gent; 8 Frans van Waterschoot Graauw; 9 Piet Hoondert Heinkenszand; 10 Jan Moes Terneuzen; 11 René Heyboer Terneuzen; 12 Hessel Hamelinck Terneu zen; 13 Johan Lepoeter Oost-Souburg; 14 Sjaak Bosma Philippine; 15 Benny de Smit Sluiskil. BRESKENS De 'Arjoanbolbaan' te Breskens hield een paasbolling voor haar leden. Er namen 27 krulbollers aan deel. De uitslag: 1 A. de Zutter/E. van Zeele/H. Pieters, 2 C. van de Weegen/A. Verstraaten/ J. van de Velde, 3 H. van de WeegenJ Frelier/C. van de Broecke, 4 K. Buys/P Ras/A. de Ruysscher, 5 C. Salomé/H. Ver meulen/A. Sutin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 26