PZC/ sport Hongersnoo^anlei^ig tot voetbalrel Heren Stormvogel doen goede zaken in waterpolocompetitie Damesploeg verliest kansloos van China LAGUIA WINT EERSTE ETAPPE BASKENLAND AZVVhofleverancier van sterrenteam 1ESTUUR: DRUPPEL DIE EMMER DEED ^ees de Visser wint toringwedstrijd in Westkapelle Vijf Zeeuwse voetballers in belangstelling NAC Arnemuiden tegen Oostkapelle in strijd Walchers kampioenschap Zege BV Souburg 15 I ADDIS ABEBA Reuter- Oproerpolitie in Addis Abeba heeft bij de jeugd-interlandwedstrijd tussen Ethiopië en Nigeria met waarschuwing s- I schoten en de wapenstok een einde moeten maken aan een voetbalrel. Het geweld op het veld en de tribunes was een gevolg van toespelingen van de bezoekers op de in Ethiopië heersende hongersnood, waar negen miljoen mensen onder lijden. Volgens ooggetuigen tergden enkele Nigeriaanse spelers het publiek door een hand voor de mond te houden en over de maag te wrijven. Voor velen onder de 35.000 toeschouwers liet het gebaar aan I duidelijkheid niets te wensen over. Zij reageerden met het gooien van stenen en flessen. EINDHOVEN Het bestuur van voetbalvereniging Eindhoven heeft trainer Ad Versluijs naandag met onmiddellijke ingang op non-actief gezet. Aanleiding tot die beslissing was een hterview met de Zeeuwse trainer in een radioprogramma van Omroep Brabant, waarin Versluijs op een niet mis te verstane wijze kritiek leverde op de leiding van de club. Volgens jrs R. L. Blik, vice-voorzitter van Eindhoven, waren de kritische opmerkingen van Versluijs je druppel die de emmer deed overlopen. „Interne zaken houden we het liefst binnenska- Zijspoor TAFELTENNISSTERS IN VIJF KWARTIER TEN ONDER Problemen heren Topscorers NSDAG 2 APRIL 1985 Tony Ikazoboh, de voorzitter van de Nigeriaanse voetbalbond, ontkende dat iemand van de selectie, die zich via 1-1 en 3-0 tegen Ethiopië kwalificeerde voor het jeugdtoernooi om de wereldbeker, zich schuldig had gemaakt aan provocaties. Ethiopische verklaringen daarentegen bevestigden wel degelijk de smake loze vertoning van de Nigerianen. Officials meldden ook nog, dat toeschouwers bij de eerste wedstrijd in Lagos vanaf de tribunes brood gooiden naar de Ethiopische spelers. rainer Ad Versluijs op on-actief na interview (Door Koen Mijnheer ners ld Versluijs, wiens contract bij Eind- loven aan het einde van dit seizoen [loopt, heeft het Eindhoven-bestuur |e afgelopen jaren herhaaldelijk op de Inen getrapt met onverbloemde uit- praken in de media. „Er is van Bestuurszijde al vaker met hem over gesproken. Het loopt in feite al jaren dat heeft nu tot een escalatie geleid", aldus de heer Blik. |d Versluijs (hij herhaalde zijn bewus- uitspraken gisteren nog eens in het iindhovens Dagblad) uitte scherpe Iritiek naar aanleiding van een briei jan het bestuur van Eindhoven, die jij afgelopen zaterdag in de bus kreeg, paarin werd hem en acht spelers, die veneens deze brief kregen, meege- jeeld dat de ontslag-aanvraag voor Beëindiging van het contract aan het Bind van het seizoen door het geweste- Ijk arbeidsbureau niet ontvankelijk ras verklaard, maar dat het bestuur |ia andere kanalen alsnog zou probe- VESTKAPELLE De zaterdag door Ie Vroonruiters in manege de Zand- booi in Westkapelle georganiseerde Springwedstrijd eindigde op een zeer bijzondere manier. De beide in de fcware klasse paarden uitkomende ïeelnemers, Bram Klaasse met Pol- |tar en Kees de Visser met Thoran naakten niet alleen precies hetzelfde kantal strafpunten beiden hadden kr drie maar deden dit, in een op ken tiende van een seconde bereken- ïe, zelfde tijd. Dit resultaat bracht beide deelnemers voor de tweede naai in de ring. Ditmaal was er wel kerschil. Bram Klaasse liet twee hin dernissen sneuvelen, terwijl Kees de Visser alles liet staan. Dit betekende Loor hem de overwinning. In de barrage van het M springen paarden moest Han Wattel zijn meer- pere erkennen in Henk Maljaars met Valentino, die met een prachtige fout loze rit de overwinning voor zich hpeiste. Christiaan Provoost met Vio la bracht het er van de lichte klasse paarden het best af. Een goede rit verd bekroond met een foutloos resul taat en een eerste prijs. brie combinaties eindigden in de B- lasse paarden met een blanco start- foupon. Hier schrijven de regiemen en voor dat een verdere beoordeling noet plaatsvinden op de rijstijl. De juryleden beloonden Ageeth van Mal- pegem met Darintha, lid van de orga niserende Vroonruiters, met het oran je lint. Corien Wisse met Pompidou Verwierf het rode lint en Peter Mar- jeyn kreeg het witte, behorend bij de perde prijs. vee eerste prijzen werden er in de vare ponyklasse gewonnen. De eer- fcte ging naar Sandy Breel met Boy, pie in de categorie A-pony's tot 1.17 m uitkwam. De tweede was voor Jacque line de Winter met Rashid in de categorie D-pony's boven de 1.37 m. Een tweetal debutanten zag het eer- |te optreden na hun promotie be kroond met een overwinning. Chris ten Crucq met Mandy wist in de Varrage van de M-klasse pony's Anne- jmeke Boone met Romeo met negen- jiende van een seconde te kloppen en Victor van de Bijl reed in zijn eerste - parkoers naar een overwinning. rina Wetselaar met Linda opende paterdag de rij van winnaars door het ppeningsnummer, de B-klasse pony's op haar naam te schrijven. Een foutlo- fe rit en de jurybeoordeling van de peste rijstijl leverden haar de overwin- pingsbeker op. e uitslagen zijn: pony's klasse B: 1 Tina 'etselaar, Linda, Vroonruiters, 0 ft, void.; 2 aja Beun, Ronnie Mayor, Oranjezon, 0 ft, pld.; 3 Wanda Lauwereins, Julia, Gouwe eyers, 0 ft, void.; pony's klasse L: 1 Victor d. Bijl, Natascha, Oranjezon, 0 ft, void.; 2 nge Koster, Mathilda, Oranjezon, 0 ft, old.; 3 Tanja Morsink, Moonraker, cheldestad, 0 ft, void.; pony's klasse M (na arrage): 1 Christien Crucq, Mandy, Wal- heren, 0 ft, 40.35 sec.; 2 Annemieke Boone, "omeo, Gouwe Reyers, 0 ft, 41.27 sec.; ony's klasse Z, categorie A: 1 Sandy Breel, Boy, Oranjezon, 3 ft.; pony's klasse Z, categorie D: 1 Jacqueline de Winter, Ras- Uid, Walcheren, 3 ft; paarden klasse B: 1 Ageeth van Maldegem, Darintha, Vroonrui ters, 0 ft. void; 2 Corien Wisse, Pompidou Oranjezon, 0 ft, void.; 3 Peter Marteyn, Sadreina, Gouwe Reyers, 0 ft, void.; paar- ien klasse L: 1 Christiaan Provoost, Viola, Oranjezon, 0 ft, void.; paarden klasse M (na barrage); 1 Henk Maljaars, Valentino, Oranjezon, 0 ft, 53,27 sec. paarden klasse Z na barrage): 1 Kees de Visser, Thoran, Oouwe Reyers, 0 ft, 52,59 sec. ren het ontslag te verwezenlijken. De Zeeuwse oefenmeester vond het onge manierd dat het bestuur juist op de dag van een wedstrijd (Eindhoven speelde zaterdagvond tegen Telstar) trainer en spelers hierover inlicht. Het arbeidsbureau verklaarde de ontslag aanvraag niet ontvankelijk, omdat men het niet eens was met de argu mentatie van het bestuur van de Brabantse eerste divisieclub. Eindho ven vond dat Versluijs niet aan de sportieve verwachtingen voldeed. Volgens de vice-voorzitter van Eind hoven hebben de matige prestaties van het eerste elftal echter geen in vloed gehad op de beslissing van het bestuur. „Wij zijn daar nooit blij mee geweest, maar het is niet het motief geweest". Maandagmiddag werd Ad Versluijs te kennen gegeven dat hij uit zijn functie ontheven werd. „De ver houding tussen het bestuur en de trainer was, volgens mijn persoonlijke mening, onwerkbaar geworden", liet vice-voorzitter Blik maandag nog we ten. Het was overigens niet de eerste con frontatie tussen Ad Versluijs en de leiding van Eindhoven. Vorig jaar kon de Zeeuws-Vlaamse trainer op aan drang van de spelersgroep aanblijven, hoewel het Eindhoven-bestuur al te kennen had gegeven het dienstver band niet voort te willen zetten. Ook dit seizoen ging het Versluijs niet voor de wind bij de Brabantse eerste divi sieclub, die pas vorige week de eerste overwinning van het seizoen boekte en al het gehele jaar hekkesluiter is. Versluijs zelf wenste maandag nau welijks in te gaan op het feit dat het Eindhoven-bestuur hem op een zij spoor heeft gezet. „Ik wilde vanmid dag net gaan trainen, toen een en ander mij werd meegedeeld. Ik heb gelijk contact gezocht met de WON (Vereniging van Oefenmeesters, red.). Daarom wil ik er nu niet meer over zeggen. Alles kan tegen me gebruikt worden. Ik heb me bij Eindhoven volledig teruggetrokken", aldus de Zeeuwse trainer, die onlangs nog verklaarde zo snel mogelijk weg te willen bij de club uit de lichtstad. „Teleurstelling? Ik denk dat het iets is dat tussen teleurstelling en opluch ting inzit en daarbij kun je je van alles voorstellen". Het was gisteravond nog niet duide lijk wie de (tijdelijke) vervanger voor Versluijs wordt bij Eindhoven. Het bestuur van de WON heeft de club inmiddels 'besmet' verklaard. Secre taris-generaal Jaap van der Leek van de WON liet als reactie weten dat de trainersvakbond achter de Zeeuwse oefenmeester staat. „Elk WON-lid dat voor het einde van dit seizoen als oefenmeester in die positie gaat optre den bij Eindhoven zal door het hoofd bestuur van de WON geschrapt wor den als lid en zal op de algemene ledenvergadering worden voorgedra gen voor royement", aldus Van der Leek. Vice-voorzitter Blik van Eindhoven: „Er zal een oplossing gezocht moeten worden. We moeten nog in gesprek met allerlei lieden en die beslissing van de WON, daar moeten we ook maar weer door zien te komen". VLISSINGEN Oud- toptennissers Tom Ok- ker verzorgt vandaag (dinsdag) een demon stratie in de Vlissingse Jarinohal. Het optreden van Tom Okker maakt deel uit van een tour nee, die hij deze maand door Nederland maakt. De 'tour' van Okker startte gisteren (maan dag) in Lelystad en ein digt 26 april in Heeren veen. De organisatie is in handen van Okkers sponsor (een firma in sportkleding), die enke le maanden geleden een prijsvraag uitschreef. Winnaars van die prijs vraag komen in aanmer king voor een tennistrai- ning van de oude mae stro zelf. Ook in Vlissin- gen komen zo'n vijftig gelukkigen in aanmer king voor een les van Okker. De aanvang daarvan is 13.00 uur. Uit die groep wordt een spe ler of speelster gekozen die 's avonds (aanvang 19.00 uur) met Okker, Groeneveld en hoogst waarschijnlijk Remco Maandag een dubbel spel speelt. Het was eerst de bedoeling dat Tom Okker ook nog een wedstrijd zou spelen te gen de Zeeuw Hans Fe- lius, maar Okker wil daarvan afzien, omdat hij 's middags ook al geruime tijd op de baan moet staan. VLISSINGEN De waterpoloformatie van Stormvogel heeft goede zaken gedaan, eerst werd tegen nummer twee op de ranglijst een verdiend gelijkspel behaald en vervolgens moest degradatiekandidaat RZ een neder laag incasseren, 14-5. De herenjeugdploeg van Schelde won verdiend met 9-4, terwijl Ganze in TRB/RES de meerdere moest erkennen, 4-8. En voor de Schelde-dames was er een vreemde ervaring, tegenstander Punderman kwam niet opdagen. Ad Versluijs HIERONYMUS - STORMVOGEL 5-5 De wedstrijd tussen Hieronymus en Stormvogel kwam moeizaam op gang. In de eerste time ging de wedstrijd snel over en weer maar beide ploegen wisten niet te scoren, 0-0. De tweede periode was voor Hieronymus en er moest tegen een 2-0 achterstand aan gekeken worden. De Vlissingse ploeg herstelde zich echter in de derde periode en kwamen verdiend op gelij ke hoogte. In de laatste periode zag het er lang naar uit dat Hieronymus GOTHENBURG (GPD/ANP) Het Chinese damesteam is al twaalf jaar ongeslagen. De ploeg verloor voor het laatst in 1973 in Serajewo in de finale van het wereldkam pioenschap tegen Zuid-Korea. Van af die dag bleef het team zonder nederlaag en veroverde het vijf wereldtitels op rij. Het Nederlands damesteam heeft die ongelooflijke serie maandagavond in Gothen burg niet kunnen onderbreken. In de halve finales van het landen- toernooi werden Vriesekoop en Kloppenburg met de harde reali teit geconfronteerd, dat de positie van China bij de dames onaantast baar is. Binnen vijf kwartier werd de natio nale damesploeg met 0-3 verwezen naar de troostfinale om de derde plaats, die ongeacht het resultaat altijd goed is voor brons. De 'kleuterklas' van Bert van der Helm blijft bij de wereldkampioen schappen tafeltennis verbazen. Niet met klinkende prestaties, maar met kwalijke praktijken in de wandelgangen. Gisteren ston den Eric Noor en Bob Potton (die al eerder was gestraft) op het punt hun koffers te pakken en onmiddel lijk naar Nederland af te reizen omdat de sfeer hun niet aanstond. De spelers konden ternauwernood van dat voornemen worden afge houden. Daarvóór had Bert van der Helm zijn pupil Ron van Spanje uit de landenploeg gezet. De lankmoedige instelling en vooral de slechte pres taties waren voor de Amstelveense coach reden dezelfde sancties te treffen als met Bob Potton. De 0-5-nederlaag die tegen Finland moest worden geïncasseerd, lag dus voor de hand, nu Van der Helm de onervaren jongeren Eric Noor en Rob Turk diende op te roepen. Door het verlies eindigde Nederland op de vijfde plaats in de C-poule van de tweede categorie. De kruiswed- strijd tegen Australië werd later op de dag met 5-4 gewonnen (Turk en Noor ieder een zege, terwijl Henk van Spanje een hattrick scoorde). Gevolg daarvan is dat Nederland vandaag is veroordeeld tot het duel om de 25e en 26e plaats. toch de volle winst zou behalen maar 11 seconden voor tijd werd verdiend de gelijkmaker gescoord, 5-5. De doel punten werden gemaakt door: Pa trick Vader (2), Ad van 't Westende, Harrie den Boer en Sjaak Leijnse (1). STORMVOGEL - RZ 14-5 In de eerste periode speelde Stormvo gel goed en er werd een 3-1 voorsprong genomen die in de tweede periode werd uitgebouwd naar 7-1. Via 10-3 werd het uiteindelijk 14-5. De schut ters waren: Patrick Vader (3), Jankees Mol, Sjaak Leijnse, Walter Huis in 't Veld en Ad van 't Westende (2), Harrie den Boer, Peter de Lange en Roel Jaspers (1). GANZE - TRB/RES 4-8 Ganze dat Ron Strackx moest missen had een goede start (2-1). In de tweede periode die spannend verliep wist alleen TRB/RES het doel te treffen waardoor de voorsprong werd omge zet in een achterstand, 2-3 maar in de derde periode werd dit weer recht getrokken, 3-3. Uiteindelijk trok TRB/ RES aan het langste eind, 4-8. De Ganze-produktie werd verzorgd door Piet Schop (3) en Roald Strackx (1). SCHELDE - MZ PC 9-4 In de eerste periode werd een 4-0 voorsprong genomen door Schelde. Ook in de tweede periode zette Schel de goed door, 8-1. Bijzonder vervelend werd het allemaal in de derde periode toen Patrick Kooymans in een zwem beweging een tegenstander raakte en scheidsrechter Spierings dit zag als slaan naar de tegenstander en de Schelde-speler er voor de duur van de wedstrijd zonder vervanging uitzond. MZ PC was echter niet in staat om een vuist te maken en de winst ging daarom verdiend naar Schelde 9-4. De Scheldedoelpunten werden gemaakt door: Hans Murre, Martin van der Hooft en Eric van Doorn (2), Ronald van Doorn, Jan van de Maale en Marcel Kappendijk (1). De wedstrijd Schelde - Punderman in de damescompetitie kon geen door gang vinden, omdat de dames uit Someren het niet zagen zitten om de reis naar Terneuzen te maken en men het dacht dat het goedkoper was om voor de kosten op te draaien en zo de wedstrijd te verliezen. De competi tieleider heeft inmiddels al beslist dat Punderman nu voor de gemaakte kosten moet opdraaien en dat de wedstrijd alsnog in Terneuzen ver speeld dient te worden. Uitslag van de in de kring verspeelde aspiranten Il-wedstrijd Schelde-A - Schel- de-stroom 8-5. VERA DE VIDASOA (AFP) - De Spaanse wielrenner Jose-Luis Laguia heeft maandag de eerste etappe van de Ronde van het Baskenland gewon nen. Na 183 kilometer met start en finish in Vera de Vidasoa was Laguia in de sprint bergop sneller dan de Ier Sean Kelly en zijn landgenoot Pello Ruiz-Cabestany. De winnaar kreeg ook de leiderstrui om de schouders. De Ronde van het Baskenland werd namelijk niet vooraf gegaan door een proloog in de vorm van een tijdrit. De uitslag van de eerste etappe van de Ronde van het Baskenland is: 1. Jose-Luis Laguia (Spa) 183 km in 5.00.28 (gem. 36.542 km/u); 2. Sean Kelly (Ier) z.t. 3. Pello Ruiz-Cabestany (Spa) op 2 sec. 4. Marino Lejarreta (Spa) z.t. 5. Vicente Belda (Spa) z.t. 6. Pedro Delgado (Spa) z.t. 7. Inaki Gaston (Spa) op 5 sec. 8. Greg Lemond Vst) z.t. 9. Claude Criquielion (Bel) z.t. 10. Juan Fernandez (Spa) z.t. VLISSINGEN Het sterrenelftal van deze week bestaat noodgedwon gen alleen uit spelers van zaterdag clubs, omdat de zondagvoetballers vanwege het slechte weer niet in actie kwamen. AZW, na de winter stop bezig aan een opmerkelijke op mars en zaterdag zegevierend over koploper Roda Boys is ,deze week de hofleverancier van het sterrenteam. Maar liefst vier spelers veroverden een plaatsje in het sterrenelftal. Op een enkele plaats hebben we enigs zins moeten schuiven. Zo staat Peter Hamelink voorstopper, terwijl hij bij zijn club Hoek de rol van vrije verde diger vertolkt. De cijferwaarderingen waren als volgt: Oostkapelle: Jaap Pijnenburg 7, Peter Groenewegen 6. Frans Pattenier 6, Klaas van Belzen 6, Jos Staps 6, Stoffel Schipper 6, Ronald Mesu 6, Jan Kees de Jonge 5, Peter Verburg 5, Piet Goeree 5 en Gerard Schipper 7. Hoek: Nico Knol 8, Peter Hamelink 8, Jan Meertens 7, Ko Neels 6, Jean Pierre Hubreg- sen 7, Jan Hamelink 7, Jan de Bruine 6, Guido van Boom 5, Piet de Koeijer 6, Jari de Block 7 en Patrick Orlans 6. Bruse Boys: Steef van de Velde 7, Wim van Dijke 6, Jaap van den Berge 6, Klaas Verspoor 6, Jan Minnaart 6, Leen van der Bijl 6, Fred Hooftman 6. Peter Coppoolse 6, Jeroen Hoep 7, Jakob van den Berge 8 en Tonnie van den Berge 8. Yerseke: Jan Ridderhof 7, Jan Griep 6, Wies Boone 6, Bram Zuidweg 6, Niek Moerland 6, John Vette 6, Andr Nieuwenhuijze 6, Leo van Ast 6, Wim Zoeteweij 6, Kees de Smit 6 en Hans Zoeteweij 7. AZW: Jan Roose 7, Johnny Spaans 8. Wim van Lange velde 7, Jan Tilgenkamp 7, Dick Schuitvlot 7, Frank van Drongelen v, ineo Hanny 7, Nico Bouwman 8. Rinus Scheele 7, Gerard Maas 8 en Jaap Klein 7. Arnemuiden: John Jasperse 8. Adrie van Belzen 6', Jos van Belzen 7, Kees de Ridder 6. Rinus van Belzen 7, Henk de Nood 6, Leo de Nooijer 5, Paulus Poortvliet 5, Lieven van Belzen 6, Jacco Oosterling 5, Chris Schroevers 8 en Lein Dieleman 7'. Nico Knol (Hoek) Johnny Spaans (AZVV) Jos van Belzen Peter Hamelink Jan Hamelink Arnemuiden (Hoek) (Hoek) Theo Hanny Nico Bouwman Chris Schroevers (AZVV) (AZVV) (Arnemuiden) Tonnie v. d. Berge Jakob v. d. Berge Gerard Maas (Bruse Boys) (Bruse Boys) (AZVV) /k vind het een schande! Ik vind het ook a-sociaal! Wat heeft dat nu met voetbal te maken?" Alleen mensen die zaterdag avond niet naar Voetbal '80 heb ben gekeken, mogen meedoen aan deze prijsvraag. De vraag die beantwoord moet worden is tweeledig: 1. Welke functie bekleedde de man die bovengenoemde woor den uitsprak? 2. Wat vond hij een schande en a-sociaal? Namens de directie mag ik u een handje helpen. De functionaris was niet Feyenoord-voorzitter Gerard Kerkum, die, teleurge steld over de weigering van Jo- han Cruijff om bij Feyenoord manager te worden, het een schande en a-sociaal vond en ook niets met voetbal te maken hebben, dat een van 's werelds grootste voetballers het Rotter damse voetbal niet kan dienen omdat het hem aan een trainers diploma ontbreekt. De functio naris was evenmin Leo Been hakker, die het een schande vond en a-sociaal dat hij van de sponsor van Volendam het bijl tje er niet bij mag neergooien. Ook was het niet de trainer van MVV, Barry Hughes, die het a- sociaal en een schande vond dat MVV na één jaar van hem afwil, hoewel hij zich duidelijk meende te herinneren een tweejarig con tract te zijn overeengekomen. Ook was hier niet de voorzitter van Heracles of van de KNVB aan het woord, zijn gal spuiend over de onverwachte ingreep van de Almelose belastingdienst, die Heracles aan de financiële afgrond heeft gebracht. Ik hoor zojuist, dat de prijsvraag niet doorgaat omdat de KNVB vreest dat er ongunstige publici teit van uitgaat ten aanzien van de scheidsrechter en het voetbal in het algemeen. Waar slaat dat nou op?! Ik vind het een schan de! Ik vind het ook a-sociaal. Wat heeft dat nu met voetbal te maken? Twee NAC-supporters hadden zich een minuut voor de aftrap vastgeketend aan de bei de doelpalen van een der doelen die bij NAC-PSV onder vuur zou den worden genomen. WIJ ZIJN DIT WANBELEID BEU, had de een op een bord om zijn nek hangen, en de ander: WIJ BA LEN. De scheidsrechter Bep Thomas, bekend als iemand die niet kinderachtig fluit en niet snel een kaart zal trekken, kon de aftrap niet laten verrichten zolang deze twee storende ele menten de aandacht van de kee per te zeer zouden afleiden, vooral bij corners. Een beton- schaar van de ME bracht uit komst. De paalkettingen van de beide paalvrienden werden los geknipt („Pas op zijn truitje!", riep Felix Meurders, sociaal be wogen uit), en Felix holde scheidsrechter Bep Thomas ach terna om hem te vragen wat die ervan vond. Die man is immers wel wat gewend. Flying tackles, vliegende scharen, kopstoten, sliding-tackles, haken, spugen, professioneel onderuithalen, schelden, shirtje trekken, voor uitgestoken benen, hij ziet ze, laat ze nu eens passeren en geeft er dan weer een vrije schop voor, soms in een opwelling zelfs wei eens eèn gele kaart, maar dan moet de overtreder het toch wel heel bont maken. Dus wat ant woordde Bep Thomas? „Lu diek!" - „Initiatiefrijk!" - „Een teken aan de wand voor het NAC-bestuur!" - „Och, in ieder geval zie ik dat liever dan dat ze elkaar overhoop steken, of een bierflesje naar mijn hoofd gooi en, of een rookbom of fragmenta- tiebom op het veld werpen!"??? Nee. Hij zei: „Ik vind het een schande! Ik vind het ook a-sociaal! Wat heeft dat nu met voetbal te maken!" Misschien niets. Maar had NAC- PSV dan zoveel met voetbal te maken? Daar gaf hij toch ook zijn medewerking aan. Dat vond ik nou a-sociaal en een schande! Jakob van den Berge (Bruse Boys) en Hugo Crucq (Nieuwland) waren de enige twee spelers uit de top-tien van de topscorerslijst die zaterdag hun totaal iets optrokken. Jakob van den Berge scoorde tegen Yerseke en bracht zijn totaal op twaalf: goed voor de vijfde plaats. De Zeeuwse ranglijst ziet er als volgt uit: 1 Ronald Hoekman (Krabbendijke) 19 goals; 2 Boudewijn van Craenenbroeck (Clinge), Mark de Kunder (Terneuzense Boys) en Jan Blok (Wolfaartsdijk) met 13 goals; 5 Jakob van den Berge (Bruse Boys) twaalf; 6 Fonny Verstraeten (Axel) en Hugo Crucq (Nieuwland) 11; 8 Jan de Zwarte (Zaamslag), Frans Schaap (Vlissingen), Pe ter Verburg (Oostkapelle), Piet de Koeyer (Hoek), Piet Goedbloed (Veere) en Theo Warrens |HW) 10 doelpunten. VLISSINGEN Een aantal Zeeuwse voetballers mag zich verheugen in de belangstelling van eredivisieclub NAC. Gisteravond speelden Ronald Jongelings, Bert Riemens (beiden van Serooskerke), Kees Westerweele en André Lourens (beiden van RCS) en Ron Kapelle van Vlissingen een proef- wedstrijd bij de Bredase eredivisie club. VLISSINGEN Nu de zomertijd weer is ingegaan, krijgt ook de strijd om het Walchers kampioenschap weer een vervolg. Zoals bekend wer den in de voorbereiding op de voetbal competitie de voorrondes afgewerkt. Voor vandaag (dinsdag) staan op het programma: Arnemuiden-Oostkapel- le (18.45 uur) en De Meeuwen- Veere (19.00) in poule I) en Serooskerke- Middelburg (19.00) en RCS-Zeelandia (19.00) in poule II. VLISSINGEN De heren van BV Souburg hebben een goede overwin- nig behaald op WSC. In de eerste helft bouwden de Zeeuwen onder aanvoe ring van Thijs Minderhoud een voor sprong op van 35-29. Na rust was de wedstrijd vrij snel gespeeld. BV Sou burg hield het hoofd koel en behaalde uiteindelijk een 86-60-zege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 15