TRUI ALLEEN NIET GENOEG 49,95 39,95 Fa. Schonis De&éin d PZC/ vrijdagkrant BIJOU FEENSTRA'S 1 Vesters luxe voethulp BIJOU 179,50 Met collegeschoen het voorjaar in, kleuren stoffen LaH arisiennei over zijn nieuwe voorjaars- kollektie ft /luxe /lederwaren langeviele 6 Middelburg jassen tailleurs broeken truien blouses jurken accessoires in div. kleuren en maten 28 t/m 43 KIJK HAAR. Op weg naar de nieuwe tassenmode van VRIJDAG 22 MAART 1985 Wie er komende herfst en winter een beetje modieus bij wil lopen, kan maar beter direct de breipennen ter hand nemen, want gebreid moet er worden en veel ook willen we op tijd een actuele aanvulling klaar hebben op onze wintergarderobe. Een trui alleen is niet genoeg. Een gebreide jurk hoort er zeker ook bij, evenals een tricotpakje. En dan hebben we het nog niet eens over de volgend jaar onmisbare gebreide broeken met lang vest. Wie niet zo bedreven is in de breikunst. doet er goed aan vast een paar lessen te nemen, want de patronen liegen er niet om. Noorse motieven en de ijskristaldessins gaan het in de breisels helemaal maken en vergen nu eenmaal de nodige bekwaamheid. Een warme mode dus voor herfst en winter '85-86. Mogelijk hebben de confectionairs van damesmode die hun collecties dezer dagen aan de inkopers en journalisten van over de hele wereld toonden op de damesmodebeurs Prêt-a-Porter Feminin in Parijs, zich laten leiden door de strenge vorst van deze winter. Misschien ook hebben zij alleen maar het accent een beetje willen verleggen naar de tricot-mode omdat het totale modebeeld eigenlijk weinig verschilt van dat van dit jaar. Bij het samenstellen van de nieuwe collecties is ogenschijnlijk driftig voortgeborduurd op de inmiddels overbekende thema's. Zorgvuldigheid is derhalve geboden bij het opbergen van de winterkleren want als die na de zomer weer onberispelijk van de zolder worden gehaald, kunnen ze zeker nog een seizoen mee. Het lange en sluike silhouet handhaaft zich namelijk oorlopig nog, waarbij de rokzoom de kuiten bedekt laat. Deze 'slanke belijning' wordt nog eens extra geaccentueerd door de sterk verbrede en ronde schouders die volgende winter zelfs zo breed zijn dat een rugbyspeler er jaloers op zou worden. Ook de laag ingezette aglan- en vleermuismouwen moeten de aandacht vooral vestigen op het bovenlichaam, evenals de diverse kraagmodellen en grote cols. Was de taille de laatste tijd een jeetje zoek, zo hier en daar keert deze weer terug in strak angs het lichaam gesneden assen en pakjes. De kleuren zijn overwegend somber. Een beetje mat ook en dienen opgefleurd te worden met wat felle contrasttinten in de details wil er geen saai geheel ontstaan. Hoofdkleuren blijven de grijstinten muisgrijs en antraciet), bruinen (van caramel tot kastanjebruin, oker, zwart, geel, flessegroen, marineblauw :n- als belangrijkste - paars in tal van schakeringen, variërend van fuchsia en iyclaam naar violet en diep purper. Opvallend zijn vooral de vele combinaties van de paarstinten onderling en met indere kleuren. Zo wordt paars herhaaldelijk gedragen bij yclaam maar ook met rood of yclaam met groen, waarmee al lelijk is aangegeven dafchet liet alleen donkere tinten zijn die volgend jaar de klok slaan. Voor het vooruitstrevende type ïijn er in het kleurengamma ook felle tinten rood, groen en geel ipgenomen die hoofdzakelijk in Jffen stoffen zijn verwerkt. Voor le sportievelingen is er een heel icht pakket met veel wolwit, jsblauw en beige in effen of leruite stoffen, speciaal voor irote parka-achtige jassen met Jrede capuchons en wutje-touwtje-sluitingen die iet beeld oproepen van poolrei- iigers. Al lijkt de komende wintermode over het geheel 'at aan elegantie te hebben ingeboet, aan de stoffen kan dit [eenszins liggen. Die blijven luxueus: veel wollen tweeds, lanel, gabardine, vinterkatoen, pure zijde, fluweel, satijn en kant. Afgezien dan uiteraard van de tricot stoffen. Vooral de soepele glanzende stoffen zijn verwerkt in kleding üe wat van de glitter en ïlamour van de filmsterren uit lëjaren '50 moet terugbrengen. ^fijnen mantelpakjes met een irede ceintuur in de taille, grote (nopen en een grote kraag of ange rechte jassen zoals die larilyn Monroe zeker niet ouden hebben misstaan. ''aar meer nog dan de wat ^clusieve 'filmsterrenkleding' 'oen de pantalons met truien ian de j aren '50 denken. En dan ooral aan de mondaine hntersportplaatsen als Sankt doritz waar de skiërs uit die tijd n hun strakke stretchbroeken aet bandjes onder de voeten en akke truien met cols de lange htten onderbonden. W Q v\ JJaasLOj De nieuwste schoenmode 9 van hoog tot laag koopt u ij: #kff+S%mm - voordeliger bij schoenenhuis Koopcentr. Groenendijk Vlissingen A A\t Tijdens de Collections Premieren Dusseldorf werd de mode voor de herfst en winter 1985l'86 gepresenteerd, links twee truien uit de collectie van Escada en onder een tricot-ensemble van Marc Cain OEIEEUW VAN DE WOUW SCHOENMODE LANGEVIELE2 MIDDELBURG breimode actuele aan vulling op win tergarderobe Draagt u steunzolen? Dan hebben wij voor u bijvoorbeeld dit model uit de collectie van Vesters. Gemaakt uit de fijnste leersoorten, in de kleurcombinatie gebroken wit/tope met leren zool. Natuurlijk hebben wij ook diverse modellen met: ingebouwde steun. K. Noordstraat 19, Middelburg, 01180-13525. Wat poëtischer is de retro-mode die de vrouw - in gar?onnestijl - p het lijf is geschreven. Een trend die zowel vrouwelijke als mannelijke elementen (kanten blouses en satijnen gilets) in zich draagt en doet denken aan de tijd rond de eeuwwisseling toen de vrouwen op 'literaire avonden' verschenen in een getailleerde jas met fluwelen kraag over een rechte rok en een hoog gesloten blouse met opstaand boord. Een stijl waarin barokke stoffen als kant en gedrukt fluweel helemaal thuis horen. De jongeren nemen ook volgend jaar een heel eigen plaats In het modebeeld in. Hen lijkt nog steeds alles geoorloofd. Op onorthodoxe wijze mogen tal van kledingstukken wijd of nauwsluitend van allerlei materialen en verschillende dessins (waarbij de etnische prints en grafische figuren wel de boventoon voeren) worden gecombineerd. En of de kleuren nu fel (o.a. neonkleuren) of gedempt zijn, het past allemaal in het beeld van de jonge mode waarin het vooral op de verrassingen aan komt. Niet helemaal nieuw, maar wel opvallend veel aanwezig is voor deze categorie het namaakbont naast het inmiddels geheel ingeburgerde leer. Jassen zijn sinds een aantal jaren het meest kenmerkend geworden voor het modebeeld en zo gevarieerd als het modebeeld is, zo veel soorten jassen zijn er ook. Op de eerste plaats in de rij voor volgend jaar komt evenwel weer de volumineuze jas met grote ronde schouders (veelal met een schouderpas) en laag aangezette wijde of raglanmouwen. Deze jassen zijn er in diverse leneten van net onder de heupen tot bijna op de enkels, waarbij vooral de zevenachtste lengte de voorkeur geniet. In deze lengte zijn er ook veel bolvormige jassen te zien die aan de onderzijde uitlopen op een strak boord evenals klokkend uitlopende jassen die wat weg hebben van een cape. De mantels hebben dikwijls brede kragen of capuchons en af en toe een a-symetrische sluiting. Passend in het mannelijke modebeeld is behalve de golden olden trench coat ook de redingote, een volstrekt recht recht en lang tot over de kuiten hoewel zo hier en daar een model de knieën maar nauwelijks bedekt. Naast veel geribbelde tricotrokken die met truien worden gecombineerd, zijn er ook plooirokken met brede platte plooien of plisé-plooien. Een model dat deze winter verscheen en ook volgend j aar nog zeer populair zal zijn, is de kokerrok met onder de knieën enkele plooien of klokkend uitlopend. De strakke rokken zijn meestal voorzien van een split midden-achter of aan de zi jkant gesneden jas met een klein fluwelen kraagje en schuin ingezette zakken. Een variant daarop is de getailleerde jas met eveneens een fluwelen kraagje dat volledig past in het retro-modebeeld. Wie niet van 'gekleed' houdt, heeft keus genoeg uit allerlei zevenachtste parka-jassen met touwtjesluitingen en grote ca puchons. De tailleur lijkt uit de damesmode niet meer weg te branden. Dit wat mannelijke kledingstuk is volgende winter dan ook net zo actueel als het deze winter is. De belijning blijft ongeveer gelijk: brede schouders en een lage sluiting met één knoop of double-breasted, een lange reverskraag of een sjaalkraag. Onder deze tailleurs die zowel op pantalons als op rechte rokken worden gedragen, komt soms een gilet, een typisch herenvestje dat de mannelijke belijning nog eens extra accen tueert. De rokken blijven overwegend dan wel met een knoopsluiting achter of aan de zijkant. Wie zich niet zo prettig voelt in een strakke rok, heeft de keuze uit aangerimpelde modellen of cirkelrokken, vele met een knoopsluiting middenvoor. Een ware must is volgende winter de skibroek met strak naar beneden toelopende pijpen en een bandje onder de hiel. Deze stretch-broeken sluiten in de taille en hebben soms doorgestikte naden aan de voorzijde. Evenals de gebreide dikke win termaillots die soms zo dik zijn dat ze lijken op een gebreide broek, worden de skibroeken in de schoenen (hoofdzakeljke hoge sportschoenen) met dikke sokken gedragen. Dat geldt niet voor de bandplooibroeken met rechte pijpen en een omslag op de enkels en uiteraard evenmin voor de broeken die net onder de kuit eindigen. Maar weer wel voor de jodhpurs, de paardrijbroeken met een wijde bovenpijp en een strakke onderpijp. Hoewel de broekenmode vrij streng is, is er hier en daar nog wel wat ruimte voor speelse details zoals plooien aan de zijkant van de pijp of punten bij de sluiting op de band. Zowel de rokken als de broeken worden in negen van de tien gevallen gecombineerd met een trui. Het merendeel van de truien valt op de heupen en is vrij ruim met ingebreide patronen, zoals het volgende winter zeer geliefde cashmere-dessin, bladmotieven of Skandinavische dessins. Met uitzondering van een enkele V-hals (die dan ook echt heel laag is) hebben de truien over het algemeen een ronde hals of een grote col dan wel een hoge kraag met over elkaar geslagen punten. Voor 's avonds of voor speciale gelegenheden zijn de angora-truien bestemd, veelal in lichte kleuren, maar ook in zwart, die voorzien zijn van satijnen en kanten applicaties en soms ook van pailletjes en pareltjes. Deze 'gelegenheidstruien' zijn niet zo lang als de 'daagse' truien en sluiten meestal met een breed boord in de taille. Het twin-set is ook weer helemaal terug van weggeweest, zij het dan dat ze niet meer lijken op het twin-set uit de jaren '50 van dunne wol. Nu zijn ze van sportwol, waarbij het vest een dominerende rol speelt dankzij de lage knoopsluiting op het brede geribbelde boord en de brede geribbelde sjaal kraag. Doordat de truien volgend jaar bijna alle aandacht opeisen, is er wenig plaats in het modebeeld overgebleven voor de blouse. Toch zijn deze er wel en dan in twee lijnen: zeer eenvoudige, wat mannelijke blouses van win terkatoen met een simpel kraagje (waarbij goed een das kan worden gedragen), een klein zakje en een rondgesneden achterpand. Maar ook supervrouwelijke modellen van crêpe, satijn of zijde met draperieën en grote strikken onder de kraag. Bij de jurken voert de gebreide japon de boventoon. Een japon ontdaan van elk detail en met een trapeziumvormig silhouet (breed in de schouder met vleermuismouwen en smal toelopend in de rok) maar daarnaast zijn er uiteraard allerlei andere jurken, variërend van flanellen kaftanmodellen die al dan niet met een ceintuur worden gedragen of jurken met een blousend lijfje en een ruime rok. De accessoires moeten de mode voor komende winter een beetje opfleuren. Wat helemaal 'in' is, zijn de strass-sieraden, oorbellen, kettingen en armbanden van tientallen glinstersteentjes, soms wel zo groot als een duive-ei. Zeker tijdens de feestdagen kan daarmee bij kaarslicht aardig wat 'geschitterd' worden. Een ander belangrijk accessoire is de sjaal. Een warme das die nu eens niet stevig om de hals wordt geknoopt of achteloos over de schouder wordt geslagen, maar ingenieus om het hoofd wordt gedrapeerd. Wie daar overheen dan nog een capuchon opzet is er tenminste van verzekerd dat zij de winter '85-86 warm, en modieus, zal doorkomen. KITTY VAN GERVEN Schoenmode Nieuwe Burg 18. Middelburg Tel. 01180-12416 Lange Delft 44 - Middelburg f

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 43