B en w Oostburg onvoldoende bewust van wat in dorp leeft Raad Oostburg weer in de ban van verkiezingen Leerlingen van Axelse scholen op de planken PROGRAMMA ROND VOOR HET MEERMINNEFEEST Gemeenschapscentrum Philippine moet naar 'De Schotse Hoek' Redactie baanlozenkrant wil raadsleden spreken Raad Oostburg steunt motie tegen bouw meer kerncentrales Milieugroep: NSM Sluiskil dient afval te zuiveren VER WIJT NA PROBLEMEN BENOEMING SCHOOLHOOFD Ledenvergadering RPF in Terneuzen Majoretten Hulst en Kloosterzande vielen in de prijzen Voorzien NIEUWE PLANNEN B EN W SAS VAN GENT Gymzaal IN AXEL EN SAS VAN GENT PZC/streek Vrouwen voor Vrede Hoofdplaat bijeen Buurtvereniging Hulst houdt vergadering Optreden voor BRT van 'Avalanche' AbvalKabo in Hulst houdt vergadering T enniscompetitie bedrijven in Hoek Viersterrentennis in Terneuzen Wandeltocht in Terneuzen ten bate van Vastenactie Stichting Kruistochten toont dia's in Breskens VRIJDAG 22 MAART 1985 OOSTBURG De Oostburgse gemeenteraad steunt de motie van Vlissingen tegen uitbreiding van het aantal kerncentrales in Borssele. De gevreesde problemen met het kernafval waren voor de fracties van de PvdA en D en T iDorpsbelangen en Toerisme) aanleiding om voor een steunbetuiging te pleiten. Een collegemeerderheid was daarentegen van mening dat de kerncentrales onderwerp van landelijke politiek zijn en stelden dan ook voor de Vlissingse motie voor kennisgeving aan te nemen. Tevergeefs, de genoemde fracties bewerkstelligden met de hulp van wethouder J. Vergouwe dat een krappe 9-8 meerderheid zich achter de motie van Vlissingen schaarde. OOSTBURG De problemen rond de benoeming van de basisschooldirecteur in Schoondij- ke toont aan, dat het Oostburgse college van b en w onvoldoende op de hoogte is van wat er in een dorpskern leeft. Er spreekt een duidelijk gebrek aan voeling met de bevolking uit. Dat stelden de fracties van de VVD en D en T donderdag tijdens de Oostburgse raadsvergadering. Zoals gemeld in de PZC van maandag was een collegemeerderheid aanvan kelijk van mening, dat de hoofdleid ster van de openbare kleuterschool in Schoondijke, mevrouw J. van Lare, tot directeur van de nieuwe basis school moest worden benoemd. Al leen onderwijswethouder J. Thomaes wilde het hoofd van de lagere school, W. Bruynooge, aangesteld zien. De kwestie was voor hem aanleiding om met zijn onderwijsportefeuille te ram melen. De hele affaire heeft afgelopen week een sterke stem vanuit Schoon- TERNEUZEN De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de RPF houdt dinsdag 26 maart een ledenver gadering in de Goede Herderkerk in Terneuzen. Jan Antheunisse van de jongerenorganisatie RPJO presen teert tijdens de vergadering het jaarverslag over 1984. Daarnaast zal een aanbevelingslijst voor de in 1986 te houden tweede-kamerverkiezingen worden opgesteld. Ook besteedt men aandacht aan het financieel overzicht en ingekomen stukken. De vergade ring begint om 20.00 uur. HOOFDPLAAT De werkgroep Vrouwen voor Vrede West-Zeeuwsch- Vlaanderen houdt dinsdagmorgen een koffle-ochtend in Hoofdplaat. Het doel van deze informele bijeenkomst is informatie geven over de doelstel lingen, manier van werken en opgeda ne ervaringen. Maar in de eerste plaats het stimuleren van het bewust wordingsproces bij vrouwen op het gebied van de vredesproblematiek. De bijeenkomst begint om tien uur op het adres Eurostraat 12. HULST De Hulster buurtvereni ging 'Moerschans' houdt maandag een algemene ledenvergadering in zalencentrum 'Tiffany' aan de Vis markt in Hulst. Aan de orde komen het activiteiten programma voor 1985, de begroting voor '85 en een voorstel om de contri butie vast te stellen op tien gulden. Op de agenda staat tevens een be stuursverkiezing. Periodiek aftredend en niet meer herkiesbaar zijn voorzit ter Hans de Zeeuw en secretaresse Ria van Deutekom. De ledenvergade ring begint om 20.00 uur. KLOOSTERZANDE De meisjes van het majorettenpeloton 'De Vos sen' uit Hulst en showband 'Kloortje' uit Kloosterzande hebben successen behaald tijdens solisten- en ensem blewedstrijden voor majoretten in Hoogerheide. Van de dertien meisjes van 'Kloortje' werden negen optredens gehono reerd met een eerste prijs. De overi gen behaalden een tweede prijs. De majoretten van De Vossen pakten vier keer een eerste prijs en een tweede prijs. Gwenda van Overmeeren van Kloor tje promoveerde met 51 punten naar de tweede divisie. Zij kreeg een herin nering voor het hoogste aantal pun ten in haar afdeling. In de afdeling B-jeugd mocht Cindy van Meelen zo'n herinnering in ontvangst nemen. Haar optreden werd beloond met 49 punten. Het duo Annemiek de Koek en Natasja Boogaert kreeg zo'n aan denken in de categorie duo's B-jeugd. Het optreden werd gehonoreerd met 48,5 punten, ruim voldoende voor een eerste prijs. In de ere-divisie kreeg Annelies Maas voor haar show 52,5 punten, eveneens een eerste prijs. Ze kwam een half punt te kort om als winnares in deze categorie te worden uitgeroepen. De andere eerste prijzen voor de leden van Kloortje waren voor Djessica Goossen in de derde divisie met 49 punten; Sandra de Koster in de B-jeugd met 48 punten; Anja Reu nis in de tweede divisie met 48 pun ten. Een tweede prijs kregen Wendy van Goethem in de A-jeugd met 42,5 punten, Cindy Eysackers in de tweede divisie met 46,5 punten; Jolanda Jonkheym in de eerste divisie met 46 punten en Natasja de Bruyn in de tweede divisie met 45,5 punten. Van de Hulster majoretten behaalde Tamara Vermeulen bij de B-jeugd met 48 punten een eerste prijs. In de derde divisie deden dat Natasja van Dorsselaer en Natasja Hendriks met 48 punten. Yvonne Peeters scoorde 49 punten in de tweede divisie, het hoog ste aantal in haar afdeling. Dat bete kende een eerste prijs en een beker. Een eerste prijs was er ook voor het duo Jacintha Ferket en Claudia van Hove met 46,5 punten. Een eerste prijs was er ook voor Nicole Baart en Bianca van Puyvelde (beiden Kloor tje) met 49 punten. j dijke tegen het voorstel van de colle gemeerderheid doen uitgaan. Dat was voor b en w aanleiding om het meer derheidsstandpunt te herzien. BRESKENS De Zeeuws-Vlaamse Belgische rhythm- and bluesformatie Avalanche, waarvan onlangs de eer ste elpee werd uitgebracht, is binnen kort te zien op de Belgische televisie. Vandaag (vrijdag) worden in het Cul tureel Centrum te Tielt (B.) opnamen gemaakt van het programma 'Mike' van Mike Verdrengh. waarin Avalan che zal optreden. Dit programma wordt zaterdag 30 maart om 20.30 uitgezonden op BRT 1. Diezelfde avond is Avalanche ook live aan het werk te zien in café 'Du Commerce' te Breskens vanaf 21.30 uur. Gisteravond stelden zij unaniem voor Bruynooge te benoemen. De raad stemde daar met algemene stemmen mee in. Burgemeester C. Spijkerboer gaf toe dat de onderwijszaak verkeerd was ingeschat. „De scherpe reactie uit Schoondijke heeft ons duidelijk ge maakt, dat ons eerste voorstel niet verstandig was", aldus Spijkerboer. De verontschuldiging naar de raad toe en het gewijzigde collegestand punt waren met name voor de liberaal A. Rosendaal aanleiding zich te ver bazen. Hij zei: „Het heeft me bijzonder gefrappeerd dat u slecht op de hoogte bent van wat er in Schoondijke leeft. Een en ander was te voorzien. Het tekort aan voeling met de bevolking heeft me verrast. Het is de moeite waard dat het college zich in de toekomst meer richt op het leven en denken in de dorpen, zeker als het om gevoelige onderwijszaken gaat". D en T'er I. de Hullu liet zich op OOSTBURG De ge meenteraadsverkiezin gen 1986 zijn in aan tocht. In de Oostburgse raad wordt alweer vol op met het begrip 'ver kiezingsstunt' ge schermd. Zeer tot ver driet van de socialiste mevrouw C. van de Ree. Donderdagavond ver zuchtte ze tijdens de raadsvergadering: „Het is erg. Ruim voor de vorige gemeenteraads verkiezingen kon je niets meer voorstellen of er werd geroepen: ver kiezingsstunt. Het ge volg was een loos ge zwam. Ik signaleer nu een zelfde tendens. Je kunt geen 25,- uitge ven of: verkiezingsstunt! Als het zo doorgaat, dan neem ik voortaan mijn breiwerk mee en doe niet meer mee". De raad vergaderde gis teren inderdaad erg uit gebreid. Van half acht tot ruim na half twaalf hield met name een hulpverleningsvoertuig voor Breskens de ge moederen verhit. „Een wat ongeorganiseerde discussie", concludeer de burgemeester C. Spij kerboer na afloop. De raad nam vooral op zijn aandrang dan ook geen AXEL Het was feest, donderdag op de Axelse lagere scholen Sint Antonius en Prinses Marijke. Op beide scholen werd donderdag de jaarlijkse uitvoering gehouden. De kinderen hadden er maanden voor gerepeteerd. De zesde-klassers van de rooms- katholieke Antoniusschool voer den gisteren twee maal de musical 'De wonderlijke wereld van profes sor Jopie Knap' op. De uitvoering werd voorafgegaan door een play- backshow, waaraan alle kinderen konden deelnemen, 's Middags werd de uitvoering voor de school zelf gehouden, 's avonds kwamen de ouders naar de verrichtingen van hun kroost kijken. De openbare Prinses Marijkeschool verhuisde gisteravond voor de uit voering naar het cultureel centrum De Halle. Daar zullen de kinderen vanavond (vrijdag) overigens nog een keer voor het voetlicht treden. De ouders kregen een uitgebreid programma voorgeschoteld met liedjes, toneelstukjes en play-back- show. Kinderen uit de eerste klas voerden de musical 'Waar is Hansje' op, het toneelstukje van de vijfde klas heette 'Dat is toch al te gek' en het spektakel van de vierde-klassers kreeg als naam mee 'Dance du Canard'. De zesde-klassers tenslot te voerden het toneelstuk 'De draak moet dood' en de musical 'Het koffertje van meneer Van Da len op'. Aan de uitvoering werkten ook de kleuters van de kleuterscho len Klein Duimpje en Roodkapje mee. dezelfde wijze uit. Hij stoorde zich vooral aan de weinige aandacht die aan de mening van zijn fractie was besteed. beslissing. Daar was wel ruim een uur warrige discussie voor nodig ge weest. Besloten werd een prio riteitenschema te laten vaststellen. Burgemees ter Spijkerboer weer er op dat aan de hand daarvan een betere af weging van de aanschaf van materialen kan wor den gemaakt. Een stil alarm in Schoondijke zou - aldus de burge meester - als eerste op een prioriteitenlijst kun nen prijken. Een derge lijk schema zal in over leg met de centraal com mandant worden opge steld. Raadsvoorzitter Spijkerboer was het niet met die voorstelling van zaken, zoals raadsleden die naar voren brachten, eens. Volgens hem had de collegemeerderheid zich terdege ge realiseerd dat er bezwaren zouden rijzen. „Natuurlijk hadden we dat voorzien. Maar zelfs als op voorhand duidelijk is dat een plan het niet zal halen, kan het toch een zinnig voor stel zijn. In de zaak Schoondijke hebben we ons vergist in de mate van verzet". Ook de stellingname van de burge meester moet volgens Spijkerboer niet bepaald worden door een meer derheid van de raad of de stem des volks. „De raadsvoorzitter heeft recht op een zelfstandige opstelling". De beide raadsleden bleven desondanks van mening dat er door het college voorstel onevenredig veel schade aan de betrokken onderwijskrachten was toegebracht. „Dat had zwaarder moe ten wegen dan de zelfstandige opstel ling", aldus Rosendaal. Overigens was de raad verheugd met het over stag gaan van de vier collegeleden. „Het gezond verstand heeft gewon nen", merkte I. de Bruine (cda) op. Daarmee werd een turbulente onder- wijsweek in Oostburg afgesloten. De overige directeursbenoemingen lever den geen problemen op. De direc teurszetel van de openbare lagere school in Breskens blijft op verzoek van de leerkrachten nog even leeg. Bekeken zal worden of daar een twee hoofdige leiding haalbaar is. Leerlingen van de Sint Antoniusschool in Axel voerden de musical De wonderlijke wereld van professor Jopie Knap' op. Vanessa, present op het Meerminnebal. WATERLANDKERK.JE Het organiserend comité heeft het programma voor het Meerminnefeest in Waterlandkerkje, dat wordt gehouden van vrijdag 31 mei tot en met zondag 2 juni, rond. Het activiteitenprogram ma ziet er in grote lijnen hetzelfde uit als vorig jaar. Het Meerminnefeest wordt vrijdag avond om 18.30 uur muzikaal ge opend door de showband 'Jeugdbe- lang' in IJzendijke. Verder staan die avond de bekende Meerminne-loop, (afstanden 3, 5, 10 en 15 kilometer) en een popconcert op het program ma. In de grote Meerminnetent treedt vanaf 21.00 uur de Belgische blues-rockgroep Roland en the Cen timeters op. Het zaterdagprogram ma begint om negen uur 's morgens met een rommelmarkt, om 10.30 uur gevolgd door een mini-trekkertrek in de tent. Grote verwachtingen heeft het co mité van de trekker-trekwedstrij- den, die worden georganiseerd door de ZVTP onder auspiciën van de NTPO. Langs de baan wordt een tribune geplaatst, die plaats biedt aan tweeduizend toeschouwers. Er worden dertig specials, in motorver mogen variërend van 300 tot 1300 pk, verwacht. Aan het aantal stan daard-tractoren wordt dit keer, in tegenstelling tot voorgaande jaren, geen limiet gesteld. De veiligheids eisen zijn bovendien iets versoe peld. Het aantal mini-poulers dat meedoet is vijf. De wedstrijden be ginnen om tien uur 's morgens. Ter voorbereiding op de trekker- trek-wedstrijd wordt vrijdag 29 maart een inschrijvings- en infor matie-avond gehouden in café Lip pens in Driewegen bij Biervliet. Tijdens de avond wordt tevens een miss-verkiezing gehouden. Aan vang van de avond is 19.00 uur. Hoogtepunt van het Meerminne feest '85 moet het Meerminnebal op zaterdagavond worden. Ook dit maal heeft men weer een flink aan tal 'grote namen' op de affiche staan, te weten Vanessa, Corrie Ko- nings, Bennie Nijman en Vulcano. Het orkest Bluesette zal de arties ten begeleiden. Het Meerminnefeest wordt zondag 2 juni afgesloten met een wieler koers voor nieuwelingen en ama teurs en een Meerminnebal met medewerking van orkest de Mano- lito's. HULST De Abva/Kabo afdeling Hulst houdt vrijdag, 29 maart de algemene jaarvergadering in zalen centrum 'Tiffany' in Hulst. Hoogte punt van de bijeenkomst is de huldi ging van vier jubilarissen, de heren Soonieus (40 jaar) en Naessens, Van Osselaer en Van Overmeeren die 25 jaar vakbondslid zijn. Op de agenda staat verder een be stuursverkiezing. Secretaris A. Pre- nen legt zijn functie neer. Hij blijft wel bestuurslid. Na het officiële gedeelte volgt een feest- en dansavond. Muzikale mede werking wordt verleend door 'The Tiffany Band'. AbvaKabo-lid Frans de Schepper voert tijdens de dans avond enkele komische acts op. De jaarvergadering begint om 20.00 uur. HOEK De tweede ronde van de Adorbedrijfstenniscompetitie is deze week afgesloten. Stoffels speelde met 2-2 gelijk tegen De Schelde en Philten won met 4-0 van Gent 2. De derde en laatste ronde wordt volgens het afval- systeem gespeeld. Eindstanden na de tweede ronde: Poule A 1: 1. Ador, 2. De Rijke, 3. Van Laethem, 4. Dow 1. A 2: 1. Herrebout, 2. Gent 1, 3. Ador 2, 4. IPD. B 1: 1. Philten, 2. Oostburg. 3. Gent 2. 4. Dow 2. B 2: 1. Van Strien, 2. Stoffels, 3. De Schelde, 4. De Zon. Hulst: uitslagen poule B 2: Den Dullaert- Van der Walle-Elma 7-1; Kredietbank-Rabo N.N. 7-1, Neckermann-Rademakers 5-3. TERNEUZEN Zondag vindt in de Jarinohal te Terneuzen de eerste ont moeting plaats van de vierde en laat ste ronde van het Viersterrentennis- toernooi. De wedstrijden, die tussen teams van de vier Zeeuws-Vlaamse tennishallen gaan. beginnen om ne gen uur. Zondag is het de beurt aan de C- en de jeugdteams en veertien da gen later zullen de D- en de E-teams dit seizoen afsluiten. Stand na drie ronden: 1. Ador, 2. Den Dullaert, 3. Jarino, 4. Vlaanderen. PHILIPPINE Het gemeenschaps centrum in Philippine wordt gecon centreerd in het gebouw 'De Schotse Hoek' aan het Philipsplein. Door in terne verbouwingen moet het ge bouw, waar nu het sociaal-cultureel werk (SKW) in is gehuisvest, geschikt worden gemaakt voor diverse vereni gingen en de rijkspolitie. Alleen de voorstelling van de plaatselijke to neelclub 'Esmoreit' en de uitvoerin gen van de fanfare moeten plaatsvin den in de gemeentelijke gymnastiek zaal aan de Laureijnestraat. Daar voor wordt gedacht aan een mobiel toneel en aan vloerbedekkings-ele- menten. Dit zijn de plannen van het college van b en w van Sas van Gent als alternatief voor de bouw van een gemeenschapshuis. Dat is jaren gele den al beloofd, maar tot nu toe zijn alle plannen als niet haalbaar bestem peld. De gemeenteraad heeft op dit moment nog ruim 4,5 ton bestemd voor het gemeenschapshuis. „Financiële perikelen liggen ten grondslag aan dit praatplan, waarvan ik duidelijk wil stellen dat er nog niets definitief is", zo verklaarde wethouder J. Platschorre van financiën het colle geplan. „We hebben in Philippine een zestal gebouwen in eigendom. De ka tholieke kleuterschool komt leeg na de integratie met de lagere school. Dat gebouw en De Meerpaal moeten we dan zien te verkopen. We hebben immers al veel geld besteed aan de renovatie van de Schotse Hoek, voor al aan de buitenzijde. Het gebouw is nog in goede staat, zeker voor de verenigingen, het SKW, de bejaarden en de rijkspolitie. Bovendien kun je dit gebouw niet verkopen omdat er geen grond bij zit. Na interne renova tie kan het gebouw multifunctioneel worden gemaakt en kunnen de kosten voor de verenigingen voor het gebruik ervan gedrukt worden. Geen enkele vereniging heeft het breed tegenwoor dig. Ook het politiebureau kan in de Schotse Hoek worden onderge bracht". Platschorre geeft wel toe dat de Schotse Hoek is niet geschikt is voor uitvoeringen en concerten. „De grote zaal krijgt een oppervlakte van 21 bij 6 meter. De lengte is goed, de gymzaal is tenslotte maar 2 meter SLUISKIL De vereni ging Zeeuwse milieufe deratie (ZMF) is tegen de lozingen van onge zuiverd afvalwater op de Westerschelde door de Nederlandse Stikstof Maatschappij (NSM) bv in Sluiskil. In een be zwaarschrift aan het ministerie van verkeer en waterstaat merkt zij onder meer op dat de lozingen van de NSM een voorname oorzaak zijn van de vervuiling van het oppervlaktewa ter met ammoniak, ureum en methanol. Bovendien constateert de vereniging dat het lozen van giftige en schadelijke afvalstoffen uit de laboratoria van de stikstofmaatschappij - circa 2500 kilo per jaar - eveneens geschiedt zon der voorafgaande zuive ring. De Zeeuwse milieufede ratie meent dat er vol doende technieken ter beschikking staan om het afvalwater van de NSM verregaand van chemicaliën te ontdoen. Verder denkt de ZMF dat hergebruik van de vervuilende stoffen in het produktieproces de afvalstroom belangrijk kan doen slinken. Zij verlangt van het minis terie daarom dat op zijn minst de aanwezigheid van een doelmatige zui veringsinstallatie in de voorwaarden van de nieuwe lozingsvergun ning wordt verplicht ge steld. langer, maar de breedte is te gering om goede uitvoeringen te waarbor gen. Daarom hebben wij het idee gelanceerd om in de gymzaal een demontabel podium te maken dat ook ergens anders gebruikt kan wor den. Met tegel-elementen op de vloer kan schade worden tegengegaan. Het gaat overigens maar om twee a drie voorstellingen van de toneelclub en evenveel voorstellingen van de fanfa re". Ook voor de vrijkomende Jarino-loka- liteit bij de katholieke school wordt gedacht aan een bestemming. Vol gens Platschorre kan daar de peuter speelzaal in worden ondergebracht. Raadslid R. de Mul (cda) uit Philippi ne toonde zich verbijsterd over de college-plannen. „Het gebruik van de gymzaal voor culturele doeleinden is al een verkiezingsleuze geweest van de PvdA. Samen met een motie van Gemeentebelangen Groot Sas, die in deze richting wijst, is het gewoon een binnenhaler voor de regeringscoa litie. Voor mij is het duidelijk dat nu de beslissing is genomen". De Mul vindt het overigens een aanfluiting voor de democratie dat de enkele jaren geleden in het leven geroepen commissie voor de bouw van een gemeenschapshuis in Philippine nog niet op de hoogte is gebracht van de praatplannen van het college. „Ik voel me gepasseerd. Als maar wel duidelijk is dat de 4,5 ton die voor Philippine bestemd was, ook in Philippine wordt besteed. En niet wordt gebruikt voor het opvullen van één of ander begro tingsgat", zo sprak De Mul als zijn vrees uit. Het sociaal-cultureel werk heeft in middels gesproken over de plannen van het Sasse college. De Philippiense toneelclub praat daar maandag over. AXEL/SAS VAN GENT De redactie van de baanlozen krant Den Dopper, uitgave van het werklozenprojeet tussen Axel en Sas van Gent, gaat praten met raadsleden van beide gemeenten. Doel daarvan een beter begrip tussen haanlozen en gemeente. De gesprekken zullen worden gepubliceerd in de volgende edities van Den Dopper. Achtergrond van het initiatief is de problematiek rond de voortgang van het baanlozenproject Axel/Sas van Gent. Een discussie daarover is al maanden aan de gang en werd aangezwengeld door een passage in de begrotingsbrief van b en w van Sas van Gent. Daarin werd de vrees geuit dat het project op termijn financieel niet haalbaar meer zou zijn. In de gemeenteraad van Axel werd een inhoudelijker discussie gevoerd. Hoewel enkele raadsleden het project willen stoppen, werd in algemene zin toch de intentie uitgcspioKen het baanlozenproject voort te zetten zij het in een gewijzigde vorm. De gemeente Sas van Gent onderzoekt op dit moment of daaraan kan worden meegewerkt. Desondanks, aldus het derde nummer van de baanlozen krant Den Dopper, zijn de standpunten van de gemeente raden als 'een bittere teleurstelling' op de redactie overgekomen. Citaat uit het hoofdartikel: „De argumen ten die zijn aangevoerd, kwamen ons soms erg vreemd voor. Zeker omdat geen enkel raadslid ooit contact met baanlozen heeft opgenomen". Doel van de gesprekken met de raadsleden moet dan ook zijn een bijdrage te leveren aan een oplossing van de problemen rond het project. In Den Dopper komen verder interviews voor met coördi nator A. Coomans van de baanlozenprojecten in de provincie Zeeland en met FNV-districtsbestuurder A. Noorendaal. TERNEUZEN De interparochiëll Werkgroep Missie en Ontwikkeling*! werk Terneuzen houdt zaterdag ee* wandeltocht in het kader van W jaarlijkse Vastenactie. Gegadigdel kunnen zich tussen 13.00 en 14.00 ui* laten inschrijven in het RK Parochier centrum aan de Alb. Thijmstraa| (naast de Triniteitskerk). Er kan gelopen worden over de afsta* den vijf of tien kilometer. Na afMr ontvangen de deelnemers een heri* nering. Tevens is in het centrum uitP voerige informatie aanwezig over hel werk van de Vastenactie-, de weri* groep Missie en Ontwikkelingswer* de Wereldwinkel en Amnesty Intern* tional. Ook niet-wandelaars zijn daar welkom. De opbrengst van de wandel tocht is bestemd voor de Nederlandsl pater N. Zeinstra in Zaïre, die in d* land een alfabetiseringsproject wil ginnen. BRESKENS In de koffiebar Bre| kens, die gevestigd is in de voormattj kleuterschool aan de Weykmanlaai^ wordt zaterdagavond een diaserie vei toond van de stichting Kruistochten De serie heet 'De ster als roos 1 handelt over christenen in Rusla» De aanvang is 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 34