DAIHATSU Zeeuws-Vlaamse trimfederatie in concurrentie met Belgen Trimkalender voor Zeeu wsch-Vlaanderen ZWARE BLESSURE DOOR VAL, MAAR: PZC/sport Legioen meier trimmers van start GROTE AFSTANDEN EN STERKE BEZETTING R. Koning nieuwe koning van bolclub uit Sas van Gent Automobielclub in Hulst houdt een open-kaartleesrit Erelijst Bridgeclub Axel |A. Blaauw winnaar Ivan koningsbolling in Oostburg SARAGi DU PONT TERNEUZEN ÜU OOK 9MIDDEN-ZEELAND9 WORDT ATTRACTIEVER Vertrouwen Geen samenwerking Optimistisch Ploegendienst Kampioenschap topbiljart in Zeeuwsch-Vlaanderen Biljartwedstrijd tussen ouderenbonden in Hulst VRIJDAG 22 MAART 1985 Meerten Dallinga denkt nog niet aan afscheid SLUISKIL Meerten Dallinga zal de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen niet actief meemaken. Tijdens het clubkampioenschap van de eigen groepring, enkele weken geleden in de Sluiskilse Bontepolder verreden, kwam de kopman van de Dallinga-formatie awaar ten val. De wedstrijd werd meteen afgevlagd. In het plaatselijke ziekenhuis kwam de diagnose hard aan: „Een schouderbladbreuk. Een hele mooie weliswaar", herinnert Meerten Dallinga zich nog wel. „Maar voorlopig zit ik er mooi een maand mee", weet hij zich voor de eerste wedstrijden toeschouwer. zich alweer om laten praten. „Die me, daarnaast komen de zakelijke eerste reactie was natuurlijk begrijpe lijk. Op de eerste plaats houdt ze van volgorde dus", verzekert Meerten Dal linga lachend. En krijgt geen com mentaar dat het anders zou zijn. Maar toch.... het einde van de trimloopbaan is ter sprake gekomen en krijgt zeker een vervolg als Meerten Dallinga weer eens zwaar onderuit gaat. Niet dat die gedwongen afwezigheid van de kopman de ploeg nou zoveel zeer' zal doen. In het tienjarig be staan van de Dallinga-formatie is wel duidelijk geworden dat de erelijst door een groot aantal renners bijeen getrapt wordt. Barstensvol kwaliteit en met specialisten in alle disciplines kan de Sluiskilse brigade in praktisch alle koersen mensen naar voren stu ren. Goed voor een solistische zege als dat zo uitkomt, in dienst van de ploeg als de sprinters in een zetel naar de meet gedragen moeten worden. Een beresterk peloton van zestien klep pers die stuk voor stuk hun mannetje staan en die een haast professionele begeleiding krijgen. Want de naam van materiaalverzorger Mon van de Veegaete staat voor internationale kwaliteit. De beste 'mekanieker' van België was actief bij de Olympische Spelen en wereldkampioenschappen en heeft een staat van dienst om eerbiedig voor te buiten. „Dat zo'n man altijd voor ons klaar wil staan hou je bijna niet voor mogelijk. Want wie zijn wij nou helemaal", zegt Meer ten Dallinga met zin voor de realiteit. Met die sterke ploeg achter de hand hoeft dat heroptreden van Meerten Dallinga dan ook niet in een stroom versnelling gebracht te worden. Daar naast, hij mag nog blij zijn dat hij zo'n aardige vrouw heeft: meteen na de valpartij (de tweede in korte tijd) riep Corrie Dallinga dat het „nu genoeg geweest is. Meerten moet er,maar mee stoppen". Een paar dagen later had ze AXEL De Bridge Club Axel speelde de laatste wedstrijd van de winter competitie in het cultureel centrum De Halle. Uitslag groep A: 1. dhr. Pel/Moeliker, 2. dhr. L. Scheele/Van Bambost, 3. de dames Koek/Pel. Groep B: 1. de dames Knöpker/ v.d. Casteel, 2. dhr. v. d. Casteel/Esselbrug- ge, 3. dhr. Maris/Lindenberg. Groep C: dhr. Vermunt/Vermunt, 2. de dames Bode/De Meyer. 3. mevr. v. d. Heyden'dhr. Scheele sr. Einduitslag wintercompetitie: Groep A: 1. de heren Pel/Moeliker, 2. dhr. L. Scheele/ Van Bambost, 3. dhr. Bisschop/De Maagt; groep B: 1. dhr. v. d. Casteel/Esselbrugge, 2. echtpaar IJsebaert, 3. de dames v. d. Cas- teel/Groenewoud; Groep C: 1. mevr. v. d. Heyden/dhr. Scheele sr., 2. de dames Mat- theeuws/Duymelings, 3. echtpaar Vael. SAS VAN GENT De Sassenaar R. Warrens uit de buurtschap De Zand straat is zaterdag de nieuwe koning geworden van bolclub 'Ons Genoe gen' uit Sas van Gent. Hij liet in een spannende strijd R. de Caluwé uit Sluiskil achter zich, en kon daardoor de titel van prins kon opeisen. De kampioenschappen werden afge- I werkt op de overdekte bolbanen van Ons Genoegen' aan de Westdam in Sas van Gent. De 39ste koningsbol- ling werd zaterdag voorafgegaan door een algemene ledenvergadering van de bolclub. Voorzitter A. Verschelden gaf een overzicht van de komende evenemen ten, terwijl door de secretaris en pen ningmeester een terugblik werd ge dund over het afgelopen jaar. Bolclub Ons Genoegen' bestaat in januari 1986 veertig jaar en wil dit jubileum op grootse wijzen eren. Na afloop van de koningsbolling werd Ier een puntenbolling gehouden die Iwerd gewonnen door B. van Limmen luit Philippine. Tweede werd R. Car- I don. Sas van Gent; derde J. d'Haens, Sas van Gent; vierde M. van Lent, Sas Ivan Gent; vijfde R. de Caluwé, Sluis- I kil. I De eerstvolgende clubbolling is op I dinsdag 16 april. looSTBURG A. Blaauw heeft de Ikoningsbolling van de bolclub 'Raak liegen Staak' te Oostburg gewonnen. |Aan de bolling werd deelgenomen Idoor 23 krulbollers, van wie de heren iBlaauw en Ph. Wage in de finale tegen ■elkaar uitkwamen. Blaauw werd na leen spannende strijd winnaar. Hij nag in augustus deelnemen aan de •«izerbolling, waaraan alle koningen Rn de Zeeuwse clubs deelnemen, Plus de keizer van 1984, Eddie Min- Paert uit Eede. Derde bij de Oostburg- p koningsbolling werd P. Ghijs. Mor gen, woensdag, is er een koningsbol- |jng voor bejaarden en mindervaliden. Tie dames komen zaterdag aan de peurt. fAdvertentie OFFICIËLE DEALER verkoper: Bertrand Vael Industrieweg 37, Terneuzen 4538 AG, tel. 01150-13451. me, belangen wel in het gedrang als ik telkens op mijn gezicht ga. In die Meerten Dallinga: door schouderbladbreuk voorlopig uitgeschakeld. Hij geeft zelf toe dat hij daar erg veel moeite mee zou hebben: „Ik ben nog niet aan mijn afscheid toe. En stel dat ook graag uit, zeker zolang ik nog met de besten uit het peloton mee kan". Begrijpelijk, want de inmiddels 35 jaar oude Dallinga heeft in een veel te laat gestarte wielercarrière toch een schitterende lijst opgebouwd. Waarbij hij zijn twee overwinningen in het eindklassement van de Terneuzense Tour du Flic als onbetwiste hoogte punten noemt. Die vierdaagse is trou wens ook nu weer het voornaamste doel van de ploeg. „Als ik die nog eens kon winnen", kijkt hij daar nu al op vooruit. „We zijn in die tien jaren van ons bestaan vooral de laatste jaren name lijk in de breedte gegroeid", denkt Meerten Dallinga. En wijst daarbij op de komat komst van mannen als Cor Verplanke en Henk Peeters. Vreemde lingen in een ploeg die voorheen altijd uit Sluiskilse jongens bestond, onder druk van de sponsor ook sterke ren ners van buitenaf accepteerde. „Ove rigens nooit gekocht. Dat is een fabel. En daarnaast jagen we zeker niet op sterke renners uit andere ploegen", wil Meerten Dallinga dat wel uit de wereld hebben. Met die knappe formatie jaagt men dit seizoen op een groot aantal hoofd prijzen. „De Tour du Flic dus, een paar WAOD-klassiekers en het klasse ment van de Zeeuws-Vlaamse trimfe- deratie", aldus Dallinga. Die verder met een paar mensen denkt deel te nemen aan de Zeeuwse titelstrijd, het nationaal kampioenschap en het WK in België. Een ambitieus programma, overigens niet overschat blijkt uit de laatste woorden van Meerten Dallin ga: „We hebben een aantal winnaars in de ploeg, kunnen in feite kiezen wie waar en wanneer wint". TERNEUZEN Het legioen van de wielertrimmers in Zeeuwsch-Vlaanderen staat klaar. Op 31 maart valt het startschot voor de eerste wed strijd in Graauw en daarna trekt de karavaan een hele zo mer lang kris kras door dit gewest. Er is een uitgebreid programma voor de beide categorieën: A en C. De Zeeuws-Vlaamse Trimfe- deratie heeft de krachten gebun deld en voor een aantrekkelijke agenda gezorgd. Het samenwer kingsverband tussen de comits is het komende seizoen al goed voor ongeveer dertig wedstrij den. En variatie is er genoeg: kermiskoersen zowel als klassie kers. Bovendien zal ook de strijd om het eindklassement attrac tief zijn. Op de kalender staat zelfs een Zeeuws-Vlaams en een Zeeuws kampioenschap. Bram van de Velde: ons eigen klasse ment zo aantrekkelijk mogelijk ma ken. AXELDe Zeeuws-Vlaamse trim kalender ziet er dit seizoen als volgt uit: 31 maart Graauw (A-categorie); 8 april Sint-Jansteen (A- en C-catego- rie); 14 april Zuidzande (A- en Cl eat.); 30 april Sint-Jansteen (A- en C-cat); 4/5 mei of 6/7 juli Graauw tweedaagse (A en C); 16 mei Bier vliet (A en C); 20 tot en 23 mei Tour du Flic Terneuzen (ploegen); 26 mei Draaibrug A en C); 27 mei Eede (C); 8 juni Lamswaarde (C); 15 juni Vlis- singen (Zeeuws kampioenschapiM 22 juni Philippine Omloop van de Braakman (ploegen); 29 juni Aar denburg (A en C); 9 juli Westdorpe (A); 12 juli Sint-Kruis (A en C); 17 juli Sint-Jansteen (A en C); 26 juli Eede (A en C); 28 juli Draaibrug (A en C); 29 juli Biervliet (A en C); 2+ augustus Oostburg 24 Uur (ploe gen); 6 augustus Koewacht (A en C klassieker); 8 augustus Sluiskil (A en C); 10 augustus Hulst (C); 15 augustus Draaibrug tijdrit (A en C); 17 augustus Zuiddorpe (A en C); 24 augustus Hengstdijk (A,C en da mes); 8 september Cadzand (A); 29 september Draaibrug (A en C); 3 november Draaibrug Cross en 14 december Koewacht Cross. Het kampioenschap van de Zeeuws- Vlaamse Trimfederatie wordt dit jaar op 27 april in Aardenburg ge houden. AXEL „Het wielertrimmen stimu leren en in goede banen leiden". Bram van de Velde, de actieve secre taris-penningmeester van de Zeeuws-Vlaamse Trimfederatie, hoeft er niet over na te denken. „Daar mikten we bij de oprichting in 1977 met de federatie op". Er werd lijn gebracht in de tamelijk chaotische toestand van het trimmerslegioen. In de eerste jaren na oprichting was er wel kritiek. „Het spel zou niet altijd eerlijk gespeeld zijn. Er zou vriendjes politiek zijn bedreven. Financieel zou het niet helemaal kloppen. De federa tie stelde zich te autoritair op", zo weet Bram van de Velde de opmerkin gen uit die beginjaren te vertolken. Aanvallen op een goedwillend be stuur. Kletspraat ook achter de rug van dat bestuur om. Die beschuldigin gen zijn nooit hard gemaakt en waren meestal anoniem. Bram van de Velde zal de laatste zijn om te ontkennen dat die beginperiode gemakkelijk was. Veel meer dan de goede wil om de zaak op poten te krijgen had den die eerste bestuurders niet. Het was regelen en bijsturen. „Een wild en ongeregeld gedoe dat om een zekere vorm van organisatie schreeuwde", herinnert Bram van de Velde zich. Nu, zeven jaar later, blijkt de Trimfe deratie het nog zo slecht niet gedaan te hebben. „We hebben natuurlijk ups en downs gekend, goede jaren afge wisseld gezien door mindere seizoe nen. Aanvallen op moeten vangen en pareren, constant attent moeten zijn op allerlei zaken rond dit trimgebeu- ren", weet Van de Velde. Een niet aflatende strijd die het federatiebe stuur in de achterliggende jaren soms wel eens op het randje van stoppen gebracht heeft. Zover is het echter nooit gekomen. Honoré van Waes en zijn volgelingen wisten dat ze in het belang van de renners bezig waren, dachten dat ze vanuit die optiek tenslotte toch zou den winnen. En na een paar mindere seizoenen ziet het daar op dit moment wel naar uit. Bram van de Velde: „We groeien weer, tellen zo'n veertig A- renners en zeventig C-coureurs. Maar vooral het grotere aantal wedstrijden dit seizoen geeft ons de overtuiging dat we goed bezig zijn. We zien daarin een toenemend vertrouwen van de deelnemende comité's en vooral daar zijn we erg gelukkig mee". In een groeiende concurrentiestrijd (de Belgische WAOD heeft een ver sterkt klassement. Midden-Zeeland komt dit seizoen voor de eerste keer met een dergelijke opzet nu men daar ook in federatieverband gaat werken) komende Zeeuws-Vlaamse wedstrij den nu tussen twee vuren te liggen. Enerzijds doet de WAOD een vaak geslaagde greep naar Nederlandse trimmers (attractief zijn daar vooral de wat langere afstanden). En nu Midden-Zeeland tot een zekere coör dinatie van wedstrijden gekomen is en daar ook een klassement voor opgezet heeft, zal Zeeuwsch-Vlaande ren het bij zijn organisaties hoofdza kelijk van de eigen renners moeten hebben. „En wordt het zaak om een wel erg attractief klassement op te zetten", verwacht Bram van de Velde. Die erop vertrouwt dat de streekrenners meestal in de eigen koersen zullen starten: „Veel renners in een wed strijd garandeert een attractief ver loop, meer strijd ook. Dat zal de comité's waarschijnlijk bewegen tot af en toe een extra organisatie en daaruit volgt automatisch weer meer startgelegenheid voor de renners. Die hebben het dus in fiete zelf in de hand of ze in de eigen streek aan de bak kunnen", denkt Bram van de Velde. En hij verwacht dat het daar de eerstkomende jaren toch van zal moe ten komen: „Een Zeeuws-Vlaams pak ket van wedstrijden omdat de WAOD en Midden-Zeeland met hun eigen opzet voorlopig alleen maar concur renten zullen zijn. De samenwerking op dit moment bepaalt zich tot het uitwisselen van wedstrijdkalenders, maar daar houdt het dan ook wel mee op". De slag om de trimmers wordt boven dien niet met gelijke wapens uitge vochten: „In België doet men voorlo pig nog wat men wil, al zijn er signalen dat grote ronden hun langste tijd gehad hebben nu er een bepaling komt dat provinciale wegen zoveel mogelijk ontzien moeten worden. Die meerkilometers blijven echter aan trekkelijk. En Midden-Zeeland ligt voor Brabantse renners nu eenmaal gunstiger dan Zeeuwsch-Vlaanderen. zowel qua tijd als qua kosten", reali seert Bram van de Velde zich. Niettemin durft de Zeeuws-Vlaamse Trimfederatie die strijd aan. „We heb ben inmiddels zo'n zeven jaren erva ring, een aantal ploegen die van hun sponsor bij voorkeur in de streek moeten opereren. En het moet al gek gaan willen we van die ruim honderd .licentiehouders niet de helft aan de start van onze wedstrijden krijgen", ziet Bram van de Velde het nieuwe seizoen optimistisch tegemoet. Frank Gommers rijdt het liefst in België PHILIPPINE De steeds maar aanhoudende winter speelde Frank Gom mers uit Philippine ongetwijfeld in de kaart. De lichtgewicht uit de ploeg van Wiskerke heeft dit jaar zijn zinnen gezet op de Tour du Flic. Vorig seizoen moest hij tijdens de vierdaagse in Terneuzen ontdekken, dat hij reeds over het seizoenshoogtepunt heen was. Vandaar dat de lange winterperiode hem wel goed uit kwam. Gommers begon zodoende veel later met de trainingen en nu hoopt hij dit jaar exact op het juiste ogenblik in vorm te zijn om tijdens het hoogtepunt van het Zeeuws-Vlaamse trimseizoen er 'te staan'. Frank Gommers herinnert zich het Overigens is ue 24-jange vorig seizoen nog als was het nog maar vorige week. „Doordat er vorig jaar feitelijk steeds doorgetraind kon worden, was ik al vroeg in het seizoen in mijn beste vorm. Eind april begin mei lag wat dat betreft voor mij het zwaartepunt, daardoor behaalde ik met name in België tijdens een paar grote wedstrijden bij de WAOD wel enkele goede resultaten, maar tijdens de Tour du Flic was ik feitelijk over mijn top heen", blikt de Philippine- naar terug op vorig seizoen, waar hij overigens best tevreden over is. Verschillende malen slaagde Gom mers er in zich bij de eersten te klasseren en ook in een WAOD-klas- sement, een vierde plaats en daar naast greep hij min of meer op onbe nullige wijze naast het Nederlandse kampioenschap in zijn leeftijdsgroep. „In de spurt had ik de pech, dat ik uit mijn toeclips schoot. Als dat niet gebeurd was, zou ik gewonnen heb ben", merkt hij op over die voor hem zo teleurstellend verlopen finale tij dens de nationale titelstrijd. Alles bij elkaar werd het voorgaande jaar dus nog niet zo'n tegenvaller en daarom ook hoopt hij tijdens het komende seizoen, dat volgende week in Zeeuwsch-Vlaanderen van start gaat, „tot dezelfde prestaties te ko men als vorig jaar, al wil ik natuur lijk nog wel beter gaan presteren". wei imemer van een chemisch bedrijf in Terneu zen wat dat betreft wel erg optimis tisch gestemd. Immers, tijdens een paar wedstrijden, die hij inmiddels in België achter de rug heeft, voelde hij voor zichzelf al aan „dat de vorm er al aan het komen is. De eerste wedstrij den zijn in ieder geval erg goed verlo pen en ik denk dat die vorm alleen nog maar zal groeien". Dat laatste baseert Frank Gommers op het feit, dat hij er intussen in is geslaagd vast werk te vinden en dat is volgens hem voor het leveren van een goede sportprestatie toch wel belang rijk. „Ik heb daardoor een veel gere gelder leven dan in het verleden en dat is volgens mij erg belangrijk". Het is overigens nog maar een paar jaar geleden, dat Frank Gommers er over dacht om de trimmerswereld vaarwel te zeggen om bij de ama teurs te trachten de weg naar het succes te zoeken. Door diezelfde werkzaamheden heeft hij die plan nen inmiddels definitief over boord gezet omdat hij in ploegendienst werkzaam is. „En ik denk, dat met name tijdens en na een nachtdienst je gebruikelijke ritme toch enigszins ontregeld is, waardoor de boog niet ieder weekeinde echt gespannen kan zijn", denkt Gommers. En bovendien vindt de blonde trim mer het nog altijd bijzonder fijn om in Belgische wedstrijden actief te zijn. Hij vergelijkt de wedstrijden bij de WAOD toch enigszins met amateur- koersen, voornamelijk omdat daar een groot aantal ex-amateurs en zelfs voormalige beroepsrenners actief zijn. „Voorts gaan de amateurs, zodra het mogelijk is toch ook zoveel mogelijk in België rijden en bij de WAOD kan ik dat het gehele jaar. De koersen daar liggen me veel beter dan de wedstrijden hier ook. Er komt daar nog al eens klimwerk voor en dat zie je hier helemaal niet", aldus Gommers. Ook rijdt hij liever wedstrijden in België om de grotere afstand, die de trimmers daar rijden ten opzichte van de wedstrijden in Zeeuwsch-Vlaande ren. Bij de Trimfederatie zijn de gewo ne wedstrijden hooguit maar zestig kilometer en tijdens enkele klassie kers wordt er soms een koers over honderd kilometer gereden. Bij de WAOD gaan zowat alle wedstrijden over een dergelijke afstand en dat is juist waar Gommers van houdt. Maar dat houdt overigens niet in, dat hij de Zeeuws-Vlaamse wedstrijden zal la ten voor wat ze zijn. Integendeel zelfs. Gommers zal indien mogelijk aan zoveel mogelijk ontmoetingen hier deelnemen en hij hoopt daarbij „dat de deelname dit jaar behoorlijk groter zal zijn, dan bijvoorbeeld vorig jaar". Er waren toen wedstrijden, waar am per twintig vertrekkers te noteren vielen, „en dat is feitelijk toch niet interessant. Soms was er een belang rijke wedstrijd in België en dan valt de deelname hier gewoon tegen. Ho pelijk is dat dit jaar anders", besluit Frank Gommers aan de vooravond van het trimseizoen, dat voor hem dus eind mei zijn hoogtepunt moet gaan krijgen. Frank Gommers: definitief niet naar de amateurs. I HULST Voor de zevende keer wordt zondag de 6-uren van Hulst verreden. Deze open-kaartleesrit, georganiseerd door de automobiel sportclub 'RC de Vossenrijders' uit Hulst, telt mee voor het clubkam pioenschap. Er wordt gereden in drie klassen, A, B. C. In deze klassen zijn ook kampioen- schapspunten te verdienen voor Rac- Zuid. Dit betekent dat buiten de eigen leden ook Brabantse en Limburgse equipes voor de wedstrijd hebben ingeschreven. De rit bestaat uit drie trajecten. De route-opdracht voor de gehele rit is een ingetekende lijn. In de A-klasse bedraagt de afstand ongeveer 150 kilometer, in de B-klasse zo'n 120 kilometer terwijl de equipes in de C-klasse ongeveer 100 kilometer moe ten afleggen. De maximale gemiddel de snelheid waarmee gereden mag worden is 30 kilometer per uur. De start en finish is in zaal 'De Ster' aan de Overdamstraat in Hulst. De eerste equipe start om 10.00 uur. De 6-uren van Hulst wordt uitgezet en gecontro leerd door de heren E. Voerman, W. Bolssens en D. Hendrikse. Inschrijven bij de heer E. Voerman in Hulst. SINT-JANSTEEN - De commissie die de Zeeuws-Vlaamse topbiljartkam- pioensehappen organiseert zal deze wedstrijden houden op de volgende dagen: de start is op vrijdagavond 5 april, verder vrijdag 12 april en za terdag 13 april. De finale zal worden gespeeld op zaterdag 20 april. De wedstrijden worden gespeeld in café Sport te Sint-Jansteen op twee top- biljarts. De ruim zeventig deelnemers starten 's avonds om 19.00 uur. Adri Thijs van de Steense Toepers, die de titel twee jaar achter elkaar won, zal nu voor de derde maal zijn titel verdedigen. HULST De biljartclub van de afdeling Hulst van de rooms-katho- lieke bond van ouderen heeft een revanche wedstrijd biljarten gepeeld tegen de afdeling Clinge. De spanning bleef tot de laatste partij toen beide voorzitters in actie kwa men, maar de Clingse ouderen won nen toch weer. Zij maakten 473 ca ramboles tegen 464 voor de Hulstena ren

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 33