Cor Lambregts grote favoriet inPZC-loop Eddy Planckaert wint Dwars door België PZC/sP°rt GULLIT MINSTENS ZES WEKEN UITGESCHAKELD DOOR ZORGEN GEKWELDE TRAINER STAPT OP lecio sneller Ian Anderson Mats Wilander uitgeschakeld Timman zakt op> ranglijst STAAT DER NEDERLANDEN :atalaanse week [Mini-competitie wlleybaljeugd Van der Horst 3e Uitslag toto LENING 1985 ZEELAND KRIJGT JEVGDZAAL VOETBALTEAM Zeeuws jeugdteam Geselecteerden Pressie Zaterdagbeker Arienne Knoester en Patrick Braam in Nederland-B 19 ALKMAAR (GPD) - Het contract van trainer Piet de Visser bij AZ'67 wordt niet verlengd. Eind van dit seizoen stapt de door veel zorgen gekwelde oefenmeester op en hoopt dan bij een andere club in het betaalde voetbal aan de slag te kunnen gaan. Gistermiddag hadden het bestuur van AZ en Piet de Visser een laatste gesprek. Zes weken geleden is de oefenmeester een aanbod gedaan voor volgend seizoen, maar De Visser en de AZ-leiding zijn niet tot een akkoord gekomen. VRIJDAG 22 MAART 1985 VLISSINGEN Op de valreep heeft de 26-jari- ge Cor Lambregts uit Roermond zich aange meld voor de PZC-loop, die zaterdagmiddag bij het recreatiecentrum De Roompot op Noord- Beveland wordt gehou den. Cor Lambregts, lid van Unitas uit Sittard, kan onmiddellijk de be langrijkste favoriet van deze halve marathon worden genoemd. Orga nisator Wim Hofman voorspelt: „Ik acht de kansen van Lambregts om deze eerste PZC-hal- ve marathon te winnen groter dan die van Kim Reijnierse uit Middel burg". Inderdaad heeft Cor Lambregts een schitte rende staat van dienst. Hij is een van de sterk ste marathonlopers van Nederland en vertegen woordigde ons land op de marathon tijdens de Olympische Spelen in Los Angeles vorig jaar. Die marathon liep hij overigens niet uit. De snelste tijd in een (hele) marathon realiseerde Lambregts in 1983 in de marathon van Rotter dam: 2.12.14. De Lim burger behaalde ook al eens de Nederlandse veldlooptitel en werd dit jaar in het nationale veldloopkampioen schap vierde. Dit sei zoen vestigde hij onder meer de aandacht op zich door onder barre weersomstandigheden de 20 kilometer van Eg- mond aan Zee te win nen. De halve marathon bij Kamperland gaat zater dagmiddag om 14.30 uur van start. Cor Lambregts (links) won in 1983 in Eiber gen het nationaal kam pioenschap veldlopen voor Klaas Lok (mid den) en Martin ten Kate (rechts). ROTTERDAM (GPD) - Feyenoord en het Nederlands elftal zullen het minimaal zes weken zonder Ruud Gullit moeten stellen. De middenvel der van de Kuip-formatie wordt vandaag in een Rotterdams ziekenhuis geopereerd aan zijn linkerenkel, waarin een bandje is afgescheurd. Na de ingreep moet Gullit minstens anderhalve maand rust houden. Dat betekent dat hij voor Feyenoord vrijwel voor de rest van het seizoen is uitgeschakeld en dat hij ook niet mee kan doen met Oranje in het belangrijke WK-kwalificatieduel met Oostenrijk op 1 mei. Gullit liep zijn blessure anderhalve week geleden op bij de training na de trip naar Saoedie-Arabië van Feyenoord, dat gisteren overigens nog een tegenslag kreeg te verwerken. Ivan Nielsen, die al zo lang buiten spel stond door achtereenvolgens rugklachten, geelzucht en een enkelblessu re, is nu weer uitgeschakeld door de griep. WAREGEM (ANP) - Dwars door Belgie. de semi-wielerklassieker, waaraan Gerrie Knetemann zo'n slechte herinneringen bewaart na de zware val in 1983, is geworden tot een familie-aangelegenheid. Voor de vierde keer in tien jaar werd de naam van Planckaert bijgeschreven op de erelijst. Als winnaar van 1985 werd Eddy, de jongste van de fietsende broers, voorafgegaan door Willy (1976) en Walter (1977 en 1984). Piet de Visser eind dit seizoen weg bij AZ'67 I Piet de Visser: weg bij AZ '67. I LINARES (ANP) - Het schaaktoer- Inooi in Linares heeft weer twee lei- Iders. Op de laatste rustdag zette de I Joegoslaaf Ljubojevic zijn afgebro- lken partij uit de tiende ronde tegen I de Hongaar Adorjan om in remise. I Daardoor nestelde hij zich naast de I Westduitser Hübner aan de kop van Ihet veld met 6,5 punt uit tien. In de lslotronde speelt Hübner vrijdag l(vandaag) met zwart tegen hekkeslui- lter Adorjan. Ljubojevic heeft even- leens zwart tegen Vaganjan. Jan Tim- jman hanteert de zwarte stukken te lgen Portisch. iTimman zakte donderdag een plaats Idoor de overwinning van de Brit Miles lin de afgebroken partij uit de achtste ■ronde tegen Vaganjan. IDe resultaten van de afgebroken partijen Izijn: achtste ronde: Miles (GBr) - Vaganjan |Sov) 1-0; tiende ronde: Ljubojevic (Joe) - lAdoijan (Hon) 1/2-J./2; Stand na tien ron- Iden: 1. Ljubojevic 6.5/Hübner 6.5; 3. Por- Itisch 6; 4. Kortsjnoi 5.5/Spasski 5.5/Miles ■5.5; 7. Timman 5/Poloegajevski 5; 9. Rivas |4.5; 10. Christiansen 4; 11. Vaganjan 3.5; 12. Adoijan 2.5. TARASSA (ANP) - Het algemeen klassement is een juiste afspiegeling gebleken van de krachtsverhoudin gen in de Catalaanse Week. José Recio, de klassementsleider, reed de vellicht beslissende tijdrit van 23 kilometer op de voorlaatste dag in pen tijd, die dertien seconden beter Vas dan die van Phil Anderson, de bummer twee in de rangschikking, oe tijd van Recio was 29.52. De gemiddelde snelheid van de winnaar pedroeg 46,748 kilometer per uur. Pe uitslag van de ochtendrit van Mollerusa kaar Santa Coloma is: 1. Nico Emonds (Bel) (59 kilometer in 4 uur 9 minuten 18 secon- |en; 2. Federico Echave (Spa) zelfde tijd; 3. peo de Rooy (Ned) op 5 seconden; 4. ftienne de Wilde (Bel); 5. Pello Ruiz-Cabe- l'-any (Spa); 6. José Luis Laguia (Spa); 10. flathieu Hermans (Ned) allen in dezelfde lid als De Rooy Te uitslag van de tijdrit van Rubi naar farassa over 23 kilometer is: 1. José Recio ppai 29,52 minuten; 2. Phil Anderson (Aus) |p 13 seconden; 3. Antonio Coll (Spa) op 43; I Jesus Blanco-Villar (Spa) op 45; 5. Felipe lanes (Spa) op 1.01 minuut; 6. Alvaro Pino PPa) op 1.13 Pet algemeen klassement is: 1. Recio 18.08.07; 2. Anderson op 17; 3. Yanez op 14; 4. Blanco-Villar op 1.16; 5. Coll op 1.18. l'LISSINGEN De sectie jeugdza- Jten van het volleybaldistrict organi seerde dit jaar bij de C-jeugd voor lowel de jongens als meisjes een iiinicompetitie, verdeeld over vier [oernooidagen, waarbij medewer king werd verleend door de volley balvereniging Savok te Sas van Gent |n volleybalvereniging Marathon te füssingen. P'j de jongens namen vijf teams deel, Rarbij Even Kijken uit Zuidzande op F eerste plaats eindigde met Morres rl Hulst als goede tweede. De deelne mende teams waren Even Kijken, Mkkers, Morres Hulst, Mytilus en ferooskerke. P'j de meisjes werd het team van morres eerste van de acht deelnemen- |e teams, gevolgd door Mytilus. Hier raren de deelnemende teams: Even lijken, Kikkers, Mytilus, Morres fulst, Dynamo, V.C. Groede 1 en 2 en |erc Dskerke. Er is dan ook beslist geen sprake van ontslag, zoals gisteravond nog eens duidelijk door beide partijen wordt gesteld. „Alles is gebeurd in goed overleg. We gaan straks als goede vrienden uiteen. Piet de Visser is een goede oefenmeester en als mens heb ben we veel respect voor hem", bena drukte voorzitter Arie Ligthart. Piet de Visser reageerde nuchter op het feit, dat zijn contract niet wordt verlengd. Zes weken terug kon hij zijn contract prolongeren, maar hap te toen niet meteen toe. Hij stelde wat voorwaarden, die niet meteen door de AZ-leiding werden geaccep teerd. Tussentijds kreeg De Viser nog een goede aanbieding van een prof club, die hij evenwel afsloeg. Daar mee wilde hij aantonen, dat hij het met AZ nog wel zag zitten. VLISSINGEN Jacky van der Horst heeft gisteren tijdens de wielerwed strijd 'Dwars door België' een fraaie derde plaats behaald. De Zeeuw maakte deel uit van een kopgroep, waarvan de Belg Dirk Verlee de sprint won. De wedstrijd ging over 150 kilo meter en er waren 250 deelnemers. Uiteindelijk bereikten 40 renners de finish. Karei van Goethem uit Kloos- terzande werd negende Piet de Visser gisteravond: „Het is geen geen kwestie van geld. Ik had rustig bij AZ kunnen blijven als ik in de afgelopen weken het contract had getekend. Het is voor AZ het beste dat het straks een nieuwe oefenmeester krijgt. We gaan als vrienden uiteen en wederzijds is er veel respect. Trou wens, het is voor het eerst in de 28 jaar dat een club die ik trainde, zo laag geklasseerd staat als dit AZ'67. Dat doet me veel pijn, want ik heb afgelo pen maanden keihard gewerkt in de Alkmaarderhout. Ik heb in mijn lang durige loopbaan als oefenmeester viermaal een kampioenschap meege maakt. Jammer, dat ik bij AZ niet meer heb kunnen bereiken. Dat doet veel pijn". Voorzitter Arie Ligthart betreurt het persoonlijk, dat Piet de Visser eind van deze competitie vertrekt. „Ik heb De Visser leren kennen als een heel goed mens en een prima oefenmees ter. Vandaar dat het bestuur al weken eerder aandrong op contractverlen ging. Hij wilde er wel over praten, maar hij kon nog steeds niet beslis sen. Als hij toen zijn handtekening onder het contract had gezet, was er niets aan de hand geweest en zouden we met hem ook volgend seizoen zijn doorgegaan". Planckaert ontsnapte bij binnen komst in Waregem in gezelschap van Eric Vanderaerden. Er moesten toen nog vier plaatselijke ronden van vijf tien kilometer te rijden. De ontsnap ping van het tweetal zorgde voor een bijzondere situatie. Planckaert en Vanderaerden zijn de twee sprinters uit de ploeg van Peter Post. Dat leidde onderling tot menige verwar rende situatie in de finale van een koers. Gescheiden van elkaar hadden Planckaert en Vanderaerden meer succes. Zoals onlangs in Parijs-Nice en de Tirreno-Adriatico. Beiden won nen twee ritten, hoewel het eerste succes van Vanderaerden werd bedor ven door de al te chauvinistische wedstrijdleiding. In de wedstrijd van donderdag gunde Vanderaerden. de favoriet van Post, zijn ploeggenoot de overwinning. De overmacht van de bevriende sprinters DEN HAAG (ANP) - In de dubbel-toto 11/1 IA was geen winnaar. De uitslag van de toto en het cijferspel is: Toto 11 en 11A: eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 3 winnaars die elk bruto 3.260,40 ontvangen. Derde prijs: 42 winnaars die elk 465,70 ontvangen Cijferspel 11 en 11A: Eerste prijs: 1 winnaar. Tweede prijs: 2 winnaars. Derde prijs: 17 winnaars. Vierde prijs: 221 winnaars. Vijfde prijs: 2.141 win naars. (Advertentie) bedrag open bedrag koers de koers wordt na de inschrijving op 26 maart vastgesteld volgens het tendersysteem rente jaarlijks op 1 mei aflossing in 5 jaarlijkse termijnen van 1 mei 1991 af inschrijving 26 maart a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs storting 1 mei 1985 prospectus kosteloos bij banken en commissionairs Drie interlandduels zaalvoetbal in Goes GOES Drie interlandwedstrijden zaalvoetbal tussen Nederland en Bel gië zijn zaterdagavond 27 april in het sportcentrum van Goes te beleven. Zo treden de twee jeugdteams (tot 20 jaar) van de beide landen tegen el kaar aan. Ook speelt het Nederlands damesteam tegen de Belgische da- mesploeg. En tenslotte is er een wed strijd tussen de B-teams (senioren) van Nederland en België. In het Ne derlandse B-team spelen onder meer de Zeeuwen Taco van de Velde en Johnny Tahapary. Vorig jaar november werden deze drie interlands op Belgische bodem ge speeld, om precies te zijn: in Genk. Het Nederlandse jeugdteam tot 20 jaar won toen met 8-1 van de Belgen. De Nederlandse dames zegevierden met 6-2. Het Nederlandse B-team be reikte in Genk op het nippertje een gelijkspel. Lange tijd stonden de Ne derlandse senioren achter met 2-1, maar Johnny Tahapary scoorden toen tenslotte de gelijkmaker. Kees Outermans uit Middelburg, lid van de landelijke technische commis sie zaalvoetbal, die het initiatief nam voor deze interlandwedstrijden in de Goese sporthal, stelt: „Deze inter lands zijn een belangrijke promotie voor het zaalvoetbal in de regio". Dankzij de initiatieven van Kees Ou termans komt er nu ook een Zeeuws jeugdzaalvoetbalteam van de grond voor spelers tot en met 18 jaar. Inmiddels zijn er al twintig spelers voor dit jeugdteam geselecteerd. Woensdagavond aanstaande worden er in sporthal Baskensburg te Vlis- singen twee selectiewedstrijden ge speeld (aanvang 20.00 uur). In beide gevallen is het Zeeuws (senioren- )team de tegenstander van de jeugd voetballers. Maandagavond 1 april is er dan nog een selectiewedstrijd in Goes tegen een Goese selectie (aanvang 19.30 uur) en eind april staat een selectiewed strijd in Hulst op het programma. Begin mei tenslotte volgt dan nog een selectiewedstrijd in Oostburg. Outer mans: „Van de twintig geselecteerden zullen er tenslotte tien overblijven". Dit jeugdteam van Zeeland zal op zaterdag 18 mei in Amsterdam deel nemen aan het Nederlands zaalvoet balkampioenschap voor jeugdteams tot 18 jaar samen met de ploegen van twaalf andere afdelingen van de KNVB. Kees Outermans, die samen met Guus Duden en Chiel van der Linden (coach) heeft gewerkt aan de Zeeuwse selectie, is voor dit provinciale jeugd team nog op zoek naar enkele spon sors. De twintig geselecteerde spelers voor het Zeeuws jeugdzaalvoetbalteam zijn: Anton en Adrie Belfroid van Walcheren, Edwin Leijnse van Blauw Wit uit MiddelburgMichael Dijkstra, Harro Havelaar en Chris Mounthaan, allen van Maartense Tapijt uit Mid delburg, Daan Eikenhout van Bram- metje Dump uit MiddelburgDanfried Verhage van VCK uit Koudekerke, Angelo en Giovanni Verbraeke en Theo Warrens van De Smickel uit Hulst, Jan Leendertse van De Ster uit Hulst, Mohammed Azahari van For- mido uit Goes, Romeo van Aerden van Parbo uit Goes, Roy Hendrikse van Audi Poppe uit Vlissingen, Ronald de Bakker en Andor Langendijk van De Tol uit Oostburg, Ronald de Jong van Goes, Eddy de Deckere van De Smic kel en Rudi Simpelaar van Casino uit Breskens. ROOSENDAAL (GPD) - Freddy Maertens is voor de tweede keer in successie ontslagen bij een Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Jos Elen van de jonge profploeg Nikon nam deze beslissing omdat Freddy Maertens wegbleef bij een medische keuring in Sint Niklaas. Tot die keuring, die door een arts van de Belgische Wielerbond zou worden gedaan, had Elen hem opgeroepen naar aanleiding van het optreden van Maertens afgelopen zaterdag in Milaan-San Remo. Na veertig kilometer hield de oud-wereldkampioen het in die wedstrijd al voor gezien. De reden van zijn vroege opgave was Jos Elen niet duidelijk. Maer tens reed op de fiets naar zijn hotel en klaagde daar 's avonds over hevige pijn in de knie. Maertens vertelde dat hij die blessure vorige week had opgelopen bij een valpar tij tijdens het trainingskamp in Zuid-Limburg. Elen had toen on middellijk zijn twijfels over de waarheid van dat verhaal. „Want", aldus Elen, „toen hij opgaf hebben we hem nog gezien. Volgens mij was er niets aan de hand. Wij zien verdomd goed of een renner wat mankeert of komedie speelt. Maar omdat ik nu eenmaal geen specia list ben wilde ik hem voor de zekerheid laten keuren". Jos Elen ging daarvoor maandag naar het bureau van de Belgische Wielerbond en regelde dat Maer tens gisteren door een arts van de BWB grondig onderzocht zou wor den. Maandagavond nog stuurde Elen een telegram naar Maertens waarin de dag en het tijdstip van de keuring nog eens werd beves tigd. Maar Freddy Maertens kwam gistermorgen om half tien niet opdagen. „Ik heb nog anderhalf uur gewacht, maar meneer was nergens te zien. Toen was voor mij de maat vol. Op deze manier kun nen we niet verder gaan", aldus Elen. Ook voor Milaan-San Remo waren er al problemen tussen Maertens en de leiding van Nikon. Tijdens het trainingskamp op Sicilië werd Maertens, die aan het begin van dit seizoen door Lomme Driessens bij de Nederlandse ploeg werd onder gebracht, op een avond in de bar van het hotel aangetroffen. „We hebben hem toen eigenlijk al een laatste waarschuwing gegeven", al dus Elen die tot zaterdag niet eens ontevreden was over de prestaties. „Het ging redelijk. Hij zat ongeveer op tachtig procent van waar hij moet zijn. Maar dan gaat hij ineens toch weer gekke dingen doen. We verlangden echt niet meer dan dat hij zich zou gedragen als de andere jongens van de ploeg en dat hij zich aan gemaakte afspraken houdt. Het lijkt me nu het beste dat hij stopt met fietsen. Er is ongetwijfeld weer iets aan de hand waar we niet achter komen". wist dat ik geblesseerd was", rea geerde Maertens gisteravond. Een oproep voor een keuring zegt Maertens nooit ontvangen te heb ben. „En waarom zou ik me moe ten laten keuren? Als ik zeg dat ik geblesseerd ben, dan ben ik dat ook". Overigens was Freddy Maertens niet erg onder de indruk van de beslissing van Elen. „Officieel weet ik nog van niets, maar het zal wel zo zijn. Ze moeten me in Nederland niet. Ik lig er niet meer wakker van. In België kan ik zo weer aan de slag". Vorig jaar lukte hem dat, toen hij al na een paar weken door Jac. de Goede werd buitengezet wegens werkweigering, wel. Maertens kreeg van de BWB toestemming om de rest van het seizoen uit te komen van Splendor. Hoewel Maertens nu weer met aanbiedin gen schermt, lijkt het niet aanne melijk dat de BWB voor een tweede keer gaat sjoemelen met het regle ment dat voorschrijft dat een ren ner tijdens het seizoen niet van ploeg kan veranderen. „Het is nu echt gedaan met Maer tens", beseft ook Lomme Driessens die begin dit jaar nog aankondigde dat hij zijn 'lieveling' voor de derde keer terug zou brengen aan de top. „Ik heb gedaan wat ik kon, maar mijn werk is mislukt. Waar het aan ligt? Ik weet het niet. Ik heb hem deze winter lang gevolgd, ben zelfs uren per dag met hem bezig geweest. Maar op de momen ten dat ik er niet was is het toch weer misgegaan. Als hij niet doet wat hij moet doen dan is het over. Voorgoed". Ondanks het voortijdig vertrek van Maertens voelt Lomme Driessens zich niet geroepen om zijn werk zaamheden bij de Nederlandse ploeg neer te leggen. „Deze keer sta ik volledig achter de beslissing van Jos Elen. In deze situatie maak ik het seizoen met de ploeg graag af Freddy Maertens spreekt dat ove rigens tegen. De oud-wereldkam pioen maakt Lomme Driessens het verwijt dat er door de leiding van de ploeg druk op hem was uitgeoe fend om te starten in Milaan-San Remo. „Driessens heeft me daartoe verplicht terwijl hij verdomd goed kwam vooral tot uitdrukking in de straten van de Vlaamse finishplaats. De voorsprong op de acht man tellen de volggroep, met Henri Manders als enige van de 35 gestarte Nederlan ders. groeide gestaag. Het uiteindelij ke verschil was 3.27 minuten. Man ders eindigde als voorlaatste van die groep. Cees Priem werd vijftiende op 9.50. De uitslag is: 1. Eddy Planckaert (Bel) 197 kilometer in 2 uur en 52 minuten: 2. Eric Vanderaerden (Bel) zelfde tijd; 3. Josel Lieckens (Bel) op 3.27 minuten; 4. Luc Colijn (Bel); 5. William Tackaert (Bel); 6. Luc Meersman (Bel); 7. Paul Haghedoorn (Bel); 8. Ludo de Keulenaer (Bel); 9. Henri Manders (Ned); 10. Jos Jacobs (Bel) allen in dezelfde tijd als Lieckens: 15. Cees Priem (Ned) op 9.50. Weer ontslag voor Freddy Maer tens. MIDDELBURG Deze week speel den Kapelle 4 en Kruiningen nog een wedstrijd uit de vierde ronde van de Zeeuwse zaterdagbeker. De eer steklassers stuitten op onverwacht grote tegenstand bij de derdeklassers en kwamen niet verder dan 3-3 en de sensatie was compleet toen met straf schoppen het elftal Kapelle 4 zich voor de volgende ronde plaatste. Ove rigens moeten in de vijfde en zesde ronde nog steeds enkele wedstrijden gespeeld worden, alvorens geloot kan worden voor de achtste finales. Voor die reeks hebben zich inmiddels al geplaatst: Heinkenszand, Apollo, Middelburg, Hoedekenskerke, GPC, Duiveland en Colijnsplaatse Boys. Waar mogelijk zullen tijdens het paas weekeinde bekerwedstrijden worden vastgesteld en het restant zal wel op weekavonden vastgesteld worden. Een loting voor de achtste finale zal nader worden vastgesteld. UTRECHT (ANP) - Zestien zwem sters en achttien zwemmers maken deel uit van de Nederlandse B-ploeg, die op 29 en 30 maart aanstaande in Kortrijk tegen Belgie A zal uitko men. De ploeg bestaat uit: dames: Marianne Muis en Linda Oegema (beiden Dedems- vaart AC), Alexandra Worm (HPC), Margit de Pon (PSV), Daphne Demuth en Diddy van Schuppen (beiden VZC Ve), Hilde Swinkels, Carole Moers en Isolde ten Hoeve (allen Zeester), Marielle Speetjens (MZPC), Annoeska Winkelaar en Laura Leideritz (beiden AZPC), Ariene Knoester (Stormvo gel), Annemarié van Schijndel (WVZ), An neke de Jong (DZPC) en Marije Hinrich (de Dolfijn); heren Mare Weytmans en Petei de Goeij (beiden Budel), Jack Takken (ZV Hoorn), Peter de Rover (Dolfijn), Edwin van Houten (BZPC), Arjen Cozijn en Ronald van Mourik (beiden ZwemlustH), Bennie Oosterveen (Steenwijk 34), Marco van Dijk (Orca), Tom Manoth en Ruud Worm (bei den HPC), Bert Jan Schelhaas (De Mors), Patrick Braam (Luctor et Emergo), Ardy Zandbergen (DWK), Walter de Kruiff (VZC Ve), Okke Tissing (Zeemacht), Patrick Tummers (Sport en Spel) en Benny Men- sink (ZPA). ROTTERDAM (ANP) - Het zit de leiding van het tennistoernooi in Rotterdam dit jaar niet mee. Ivan Lendl en Jimmy Connors kwamen om moverende reden niet naar de stad aan de Maas, maar gaven de voorkeur aan het geven van demon straties in andere delen van de we reld. De zorgen en ergernis werden alleen nog maar groter toen publiek strekker nummer één, John McEnroe, het één uur voor de loting liet afwe ten. Donderdagavond kreeg Rotter dam andermaal een bittere pil te slikken. Mats Wilander, de nummer één geplaatste, werd uitgeschakeld door de Amerikan Sadri. Pat Cash heeft donderdag een hard handig einde gemaakt aan het optre den van Huub Boeckel in het Grand Prix Tennistoernooi in Rotterdam. De Australiër maakte in iets meer dan een uur met 6-2, 6-1 duidelijk, dat het verschil tussen hem en de Nederlan der zeer groot is. De nummer acht op de wereldranglijst hoefde zich eigen lijk nauwelijks serieus in te spannen, zo groot was het onderscheid. Van Boeckel, die in de eerste ronde verras send Cash landgenoot Broderick Dy ke had verslagen, kwam geen moment in zijn spel. Het toernooi werd later op de avond ook beroofd van zijn als tweede ge plaatste speler. Miroslav Mecir was verantwoordelijk voor de uitschake ling van een andere Zweed, Anders Jarryd. Vooral in de eerste set speelde de 20-jarige Tsjechoslowaak verras send sterk. Ondanks een voor dit niveau vrij matige service, hield hij zijn opponent constant onder druk. Jarryd, afgelopen zondag winnaar van het toernooi in Brussel door een zege op Wilander, vond niet de juiste strijd wijzen tegen het spel van Mecir. De cijfeJ's waren: 6-2, 7-6 (7-1).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 19