9Sint Jan ten Steene9 legde de laatste hand aan blijspel Organisator wint eigen toernooi zaalvoetbal Walcherse ploeg weer kampioen ZO W 20 ZEEUWSE LEERLINGEN NAAR UTRECHT PZC/ streek Noodplan Meer fouten in buizen Gezonde zaak Scharenslijpduo perst bejaarde geld af Auto onherstelbaar beschadigd bij ongeluk Zeelandbrug ZONDAG PREMIERE IN 'DE WARANDE' Meer aandacht voor maaltijdbezorging West-Zeeuws- Vlaamse ouderen Inspectie NA ZEGE OP ZEEUWS-VLAMINGEN IdQNDERDAG 21 MAART 1985 23 Soosavond van COC in Terneuzen F' Sportclub Breskens houdt vergadering Filmvoorstelling voor bejaarden Breskens Per april zijn enkeltjes en retourtjes zo'n 2xh% goedkoper. Stijgen de abonnementsprijzen'slechts met gemiddeld 1 Is de Dalurenkaart ook geldig op vrijdag v.a. 9.00 uur. En komt er ook een 6o+ kaart voor mannen. Veel leuke nieuwtjes dus^bij NS. Lees er alles over in de nieuwe tblder'Treinprijzen'. Haal 'm aan het loket of vraag 'm aan via telefoonnummer 030-33 4515. ENKELTJESEN RETOURTJES ZO'N 2Vi% GOEDKOPER. £9)!ftfE<S* pZfrJr%KZg Êem%S%!wM3w J iw ft w■)-.*»,'fl f? é»3 Congres medezeggenschap op school weinig bekend [VLISSINGEN Medezeggenschap op school is het onderwerp van de conferentie die zaterdag wordt gehouden in cultureel centrum 'De Musketon' in Utrecht. Ruim 360 scholieren uit het voortgezet onderwijs hebben zich voor deze conferentiedag, die wordt gehouden in het kader van het internationaal jongerenjaar, aangemeld. Uit Zeeland zijn rond de twintig aanmeldingen binnengekomen; bij veel Zeeuwse scholen is over de conferentie niets bekend. De Nationale Werkgroep Jongeren- Laar, voortkomend uit het Nederlands I Platform Internationaal Jongeren- I werk, gaf de aanzet tot de conferentie. I Het Komitee Kindervuist nam met [hulp van andere groepen de organisa- tie op zich. Zaterdag praten de scholieren in klei- ne groepen met elkaar over verschil- lende onderwerpen die betrekking [hebben op medezeggenschap op school. Het is de bedoeling dat met de [uitkomsten van die gesprekken op de [eigen school iets gedaan wordt. Vol- Igend schooljaar moet de conferentie [een vervolg krijgen in de vorm van [een thema-krant over medezeggen- schap. Wettelijk is de medezeggenschap ge- [regeld in de Wet Medezeggenschap [onderwijs van 16 december 1981. Scholen moeten een medezeggen- |schapsraa moeten een medezeggen- |schapsraad in het leven roepen. Bij [het voortgezet onderwijs kunnen, [naast ouders en personeel, leerlingen [in deze raad worden opgenomen en I TERNEUZEN Vrijdag houdt het COC-Zeeuwsch-Vlaanderen een soos avond voor homofielen en lesbiennes I in het pand Blokken 16 in Terneuzen. I De soosavond begint om negen uur. IMIDDELBURG Schouwburg, 20 luur: 'De brave soldaat Schwejk', mu- Izikale komedie door het Reizend iVolks theater. BERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: |Chariots of fire, 16 jr. IRoxy n, 20 uur: The terminator, 16 jr. Icinem'Actueel I, 20 uur: Hot Bubble- Igum dikke liefde, 16 jr. ICinem'Actueel II, 20 uur: De prooi, 16 Jr. ICinem'Actueel III, 20 uur: The karate Ikid, al. IGOES Grand, 20 uur: De prooi, 12 IHULST De Koning van Engeland, 114.30 en 20 uur: Babylon blue, 18 jr., 20 luur: Body double, 16 jr., 20 uur: Iwildschut, 16 jr., 20 uur: Missing in laction, 12 jr. IMIDDELBURG Meccano, 20.30 luur: Nostalgia. ITERNEUZEN Luxor, 20 uur: Wild- Ischut, 16 jr., 20 uur: Purple rain, a.l. iFilmstheater Zuidland, 20 uur: Dus- Iman. IVLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: I.Amadeus, a.l. lAlhambra II, 20 uur: Wildschut, 16 jr. Tentoonstellingen IAXEL Galerie Slijkdreef, 10-18 uur: illustraties van Ruud Bruyn. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 114-17 uur: werken Marinus Schipper ;n schilderijen van nieuwe realisten. DOMBURG Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen poeken en vinden in Zeeland'. GOES Lunchcafé, 9-21 uur: Schilde- "ijen van Jacqueline van Trirum. De Hollandsche Hoeve, 13.30-16.30 ïur: 'Boom en plant in stad en land'. HAAMSTEDE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouw- bestaat de verplichting deze op te nemen als de gemiddelde leeftijd van de scholieren zestien jaar of ouder is. De belangstelling van leerlingen om in dit vertegenwoordigingsorgaan zit ting te nemen verschilt per school. M. A. P. Verhoeven, directeur van de dag- én de avond-MTS in Vlissingen, kan voor de medezeggenschapsraad van de avond-MTS geen leerlingen krij gen. Volgens hem bestaat er een hou ding van: 'geen gezeur, we komen op school om les te krijgen, niet om te vergaderen'.De zetels blijven beschik baar tot er wel belangstelling is. De dag-MTS heeft drie leerlingen in de medezeggenschapsraad. Er was geen overweldigende belangstelling zitting te nemen. „Jammer", meent (Slot zie pagina 15 bleken om uiteenlopende redenen niet haalbaar. De gedeputeerde erkende woensdag ruiterlijk, dat het aangekondigde pakket maatregelen gezien de pro blemen van vorige week vrijdag rijkelijk laat komt. Hij gaf volmon dig toe 'compleet verrast' te zijn door de storing. Noch bij de PSD noch op het provinciehuis was men voorbe reid op een storing van een dergelijke omvang, die de verbinding tussen Vlissingen en Breskens bijna twaalf uur lam legde. Gedeputeerde De Voogd beschouwt het woensdag gepresenteerde nood plan niet als een tijdelijke maatregel. Ook na 15 mei als de aanpassingen van het veerplein Vlissingen gereed moeten zijn zal het plan binnen handbereik blijven liggen, omdat de veerdiensten over de Westerschelde erg kwetsbaar blijven, daar ook in de toekomst alle vier aanlegplaatsen slechts over één fuik beschikken. De situatie bij de dienst Vlissingen- Breskens is al enkele maanden ge brekkig in verband met de bouw van een nieuwe aanleginrichting, noodza kelijk met het oog op de komst van een nieuwe dubbeldekker. Het stre ven is om die werkzaamheden voor hemelvaartsdag klaar te hebben. Ge deputeerde De Voogd gaat ervan uit, dat die streefdatum ook gehaald wordt, 'al zal het wel poot aan spelen zijn'. Of het inderdaad lukt wordt voor een deel bepaald door de vraag op het inhangen van een nieuwe brug vlot verloopt. Dat karwei eist een enorme precisie. De achttien meter lange brug zal vlak voor pasen op z'n plaats worden gebracht. Dat gebeurt 's nachts, om te voorkomen dat het verkeer op de lijn Breskens-Vlissin- gen er vertraging door ondervindt. Volgens gedeputeerde De Voogd hangt het welslagen van de operatie onder meer af van de weersomstan digheden. BRESKENS De omni-sportvereni- ging De Kombuis houdt vrijdag 22 maart haar algemene ledenvergade ring in het cafétaria De Kombuis te Breskens. Op de agenda staat onder meer het oprichten van een volleybal afdeling. De vergadering begint om 20.00 uur. Verhoeven, „ik vind het een gezonde zaak als leerlingen meepraten in het besluitvormingsproces, niet eens zo zeer als sturend element, maar hun gezichtshoek is altijd interessant ge noeg om mee te nemen in de beschou wingen". Volgens de directeur staan vele leerlingen louter als 'consument' tegenover school en onderwijs. Medezeggenschapsraadslid Daphne Rijk, leerlinge 4HAVO van het Sint- Willebrordcollege in Goes, is dezelfde BRESKENS Vrijdagavond worden in het bejaardentehuis 'Ter Schelde' te Breskens films vertoond, die ge maakt zijn door Frans van Melle uit Breskens. Van Melle laat films zien van het bezoek dat koningin Wilhelmina aan Breskens bracht na de grensover schrijding bij Eede, een parade van de Irenebrigade in Breskens. de verwoes ting van Breskens in de tweede we reldoorlog en de watersnoodramp in 1953. De filmvertoning begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE Een vrouw, van wie de rijkspolitie Schouwen-Duiveland momenteel alleen bekend is dat zij krullend blond haar heeft en een spijkerbroek en een witte jas draagt, heeft dinsdag voor het slijpen van enkele messen en scharen ruim twee honderd gulden afgedwongen van een bejaarde vrouw in Bruinisse. De in een zorgwoning bij het bejaar denoord in 't Opper wonende me vrouw P. E. H. betaalde de vrouw bij aflevering van het slijpwerk met hon derd gulden. Na dat geld in ontvangst te hebben genomen wist de scharens- lijpster, die bij het afhalen van de messen en scharen in gezelschap was van een man, mevrouw H. te bewegen haar nog een tweede honderd-gulden- biljet en vervolgens ook nog enig kleingeld af te staan. De rijkspolitie zoekt getuigen die een nader signalement van de scharenslij pers kunnen geven. Tevens waar schuwt de politie voor de activiteiten van het duo. mening toegedaan: „Velen denken: 'ik kom hier om te leren, daarna is het voor mij afgelopen en ga ik naar huis' Het Goes' Lyceum kent een maande lijkse vergadering van klassenverte- genwoordigers die voorlopig functio neert als medezeggenschapsraad. Een docent brengt de problemen en me ningen die tijdens die vergaderingen naar voren komen over aan de school leiding. Lars Lutje Schipholt, leerling VWO-4B en bezoeker van de vergade ringen, zou graag een meer directe manier zien om bezwaren tegen maat regelen van de schoolleiding naar voren te brengen. Antoinet Wisse zit in de vierde klas van het HAVO van de Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg. Van de conferentie in Utrecht is zij -als een van de weinigenop de hoogte. „We gaan er met ons achten naar toe" Antoinet verwacht, als lid van de medezeggenschapsraad, in elk geval met andere scholieren over proble men te kunnen praten die een raad op zijn weg vindt. Ze wil onder meer kijken of er een manier is om meer belangstelling voor de medezeggen schapsraad te wekken, want daar schort het nogal eens aan. „De mees ten denken dat er op school niets meer te veranderen is, dat alles toch al geregeld is en vastligt. Dat is niet zo", aldus Antoinet. De conferentie in Utrecht geeft Antoi net de kans haar ervaringen met andere bij medezeggenschap betrok ken scholieren uit te wisselen. Om de conferentie een officiële tint te geven hadden de organisatoren de staatsse cretaris voor onderwijs, mevrouw drs N. J. Ginjaar-Maas, uitgenodigd om aan de zaaldiscussie aan het eind van de dag deel te nemen. Zij liet, volgens de organisatoren, afweten omdat de zelfde dag een VVD-congres wordt gehouden. ZIERIKZEE De auto van D. M. uit Capelle aan de IJssel is woensdag omstreeks kwart voor tien uur geheel vernield op de Zeelandbrug, na een slippartij gevolgd door een botsing met een bestelbusje bestuurd door F. D. uit Terneuzen. De bestuurster M. en de chauffeur van het busje bleven ongedeerd. De perso nenauto slipte op het met natte sneeuw bedekte wegdek en sloeg over de kop na eerst zijdelings het uit tegenovergestelde richting naderende bestelbusje te hebben geschampt. De auto moest worden weggesleept, het busje werd licht beschadigd. Hen moment tijdens de generale repetitie van Lucy's baby' door de toneelvereniging 'Sint-Jan ten Steene' in Sint-Jansteen. SINT-JANSTEEN De toneelvereniging Camere van Rhetorica 'Sint-Jan ten Steene' uit Sint-Jansteen heeft deze week de repetities besloten van het blijspel 'Lucy's Baby' van de schrijver John Patrick. Het stuk gaat zondagavond 24 maart in première in de grote zaal van het gemeenschaps centrum 'De Warande' in Sint-Jansteen. De toneelvereniging brengt hiermee na de klucht 'Aan den toog in Absdale' opnieuw een avond met amusement. TERNEUZEN Het dit weekeinde door Sporting van Den Hemel geor ganiseerde zaalvoetbaltoernooi in de Terneuzense sporthal 't Zwaantje is gewonnen door Van den Hemel zelf. Uit vijf wedstrijden totaliseerde Sporting van den Hemel negen pun ten, één meer dan Image-club dat tweede werd. Na vier van de vijf wedstrijden had den Van den Hemel en Image-club beide nog zeven punten, zodat het laatste duel de beslissing moest bren gen. Nadat immers de directe confron tatie tussen de twee belangrijkste kandidaten voor de eindzege in 0-0 was geëndigd, bleek Van den Hemel achtereenvolgens te sterk voor Ovet (3-1), HKC (2-1) en Le Febre (2-0) en versloeg Image-club HKC (3-0), Stof fels (2-0) en Ovet (3-1) op rij. Image club stuitte daarna echter op Le Fe bre (2-2), zodat de 5-0 overwinning van Van den Hemel op Stoffels van door slaggevende betekenis bleek, de uitslagen: Van den Hemel-Image 0-0, Ovet-Stoffels 3-0. HKC-Le Febre 1-2, Van den Hemel-Ovet 3-1. Image-HKC 3-0, Stof- fels-Le Febre 1-1, HKC-Van den Hemel 1-2, Ovet-Le Febre 2-1. Image-Stoffels 2-0, Le Febre-Van den Hemel 0-2. Stoffels-HKC 2-1, Imago-Ovet 3-1. Van den Hemel-Stoffels 5-0, Le Febre-Image 2-2 en Ovet-HKC 2-2. De eindstand: 1. Sporting van den Hemel 5-9, 2. Image club 5-8, 3. Ovet 5-5, 4. Le Febre 5-4, 5. Stoffels 5-3 en 6. HKC 5-1 Voor de toneelvereniging betekent dit blijspel de afsluiting van het seizoen '84-'85. Woensdagavond was de generale re petitie, waarbij regisseur Piet Verwer aan zijn acteurs en actrices en andere medewerkers de laatste instructies gaf. Een belangrijke rol is weggelegd voor de grimeuses en de decorbou wers. Om de huiskamer van de hoofd rolspeelster Lucy (Annie Coppieters) enig aanzicht te geven, moet het BRESKENS De warme-maaltijd- bezorging voor ouderen krijgt in het jaarplan 1985 van de stichting Wel zijn voor Ouderen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen speciale aandacht. Het bestuur van de stichting Welzijn voor Ouderen stemde daar woensdag tij dens een vergadering in Breskens mee in. Het wordt noodzakelijk geacht deze dienstverlening uit te breiden en de gebruikers de keuzemogelijkheden te bieden tussen drie of vijf maaltijden per week. Nagegaan zal worden of de bereidende instellingen kunnen mee werken aan deze uitbreiding en of er technische aanpassingen nodig zijn, zodat hierin in het kader van het flankerend beleid kan worden voor zien. Ook de tijdelijke opvang van ouderen, bijvoorbeeld na een ziekenhuisopna me krijgt speciale aandacht. Deze twee aspecten kunnen bijdragen tot de bevordering van de zelfstandigheid van de ouderen. Ook de draadloze alarmering biedt een mogelijkheid om langer zelfstandig te blijven. Een pro bleem kunnen de kosten van zo'n alarmering voor de ouderen zijn. Het bestuur was van mening dat hierover in eerste instantie gesproken moet worden met de sociale dienst in de gemeente, die in voorkomende geval len misschien iets voor de ouderen kan doen. toneel worden herschapen in een overdekte vuilnisbelt, met potka chels, autobanden, beelden, vaten, tonnen, emmers en bezems. In dat decor horen 'vieze mannen en vrou wen'. Voor de grimeuses is dan ook een belangrijke taak weggelegd. Te midden van die 'rommelmarkt' speelt het verhaal met Lucy, die zo haar eigen ideeën heeft over de wereld. Ideeën die ze ook aan het publiek spuit op haar eigen wijze. Na de première van zondag wordt het blijspel ook maandag opgevoerd in 'De Warande'. De aanvang is beide avonden om 20.00 uur. De acteurs en actrices zijn Annie Coppieters (Lucy Kronkie): Emmy de Bot (Rosie Mon- tefalco); Henk van den Branden (Nor man Nubbs); George Martens (Spen cer Nubbs); Jenny de Schepper Verna Nubbs) en Christiane Mac Taggart (oma Nubbs). De grime is in handen van Corrie Voet, Jenny de Schepper en Christiane Mac Taggart. Voor het decor tekenen J. Coppieters, C. Nachtegaal, R. Cleyman en Jo de Potter. Eierveiling Kiveba bv Barneveld - Aan voer 2.084.400 stuks, stemming zwak. Prij zen in gulden per 100 stuks: eieren van 55-56 gram 15,40. van 60-61 gram 16,00-16.10 en van 65-66 gram 16,65-16,50. AMSTERDAM - In Bintje 35-50mm werden 15 contracten verhandeld voor levering april (oogst 1984) tegen 14,50. De stem ming was kalm. In Bintje 50mm werden 328 contracten verhandeld voor levering april (oogst 1984) bij een prijs van 19,30 tot 18,50 per 100 kg, voor levering mei (oogst 1984) 410 contracten tegen 19.30 tot 18,90, voor levering november (oogst 1985) 5 contrac ten tegen 24.00, alsmede 40 contracten voor levering april (oogst 1985) tegen 29,30 tot 29,20. De stemming was voor april en mei oogst 1984 prijshoudend, voor novem ber oogst 1985 kalm en voor april oogst 1985 prijshoudend. Groenteveiling Bergen op Zoom Woensdag 20 maart. Late aardappelen 18: andijvie 2,00-3,20: Mutsu 1,42; Gloster 58- 1,25; Golden Delicious 37-91; Goudreinet- ten 40-41; Jonagold 42-1.35; Melrose 20-47; Winston 38-97, asperges 52-1,36; kroten per kilogram 29-51; uien ongeschoond 21-24; uien geschoond 52-55; rode uien 27-29: witlof 1.30-3.20; rode kool 15-70; witte kool 17-58; breekpeen 16-51; Conference 28-1,63; prei 3,40-3,80; rabarber 1,50-1,60; ramenas 43; bosselder 1,16-1,18; knolselderij per kilo gram 1,02; knolselderij per stuk 61-1,16; glassla 51-75; kasspinazie 1,80-2,70; toma ten 16,80-23,70; schorseneren 16-1,26. Prijzen groenteveiling Baredndrecht 20 maart Aardappelen bintje 10-24. eigenheimer 22- 29. irene 17-27, andijvie A 2.50-3.09, B 1.93-2.42. bloemkool 1.10-3.90. knolselderij 12 st 2.00-2.05. 15 st 1.25-1.42, 20 st 38-65, koolrapen 43-48, witte kool 35-64, rode kool 37-52, paksoy 1.70-2.10, peterselie 1.52-2.69, prei 2 5.30. 3 2.80-4.70, selderij 63-1.77, spinazie 1.82-2.49. uien bonken 24-27, grof 16-25, middel 17-26, drieling 13-19, ge schoond 77-81, winterpeen grof 48-59, mid del 42-57, fijn 19-35. witlof kort 1 3.30-4.40. kort 2 2.40-3.80. lang 2 1 70-3.30, 3 1.00-2.70.. (Slot zie pagina 15 nog enige tijd kan duren voordat het probleem volledig in kaart is ge bracht. De woordvoerder vertelde dat door de materiaalfout de sterkte van de buizen op langere termijn niet voldoet aan de hoge eisen die rijkswa terstaat aan de constructie van de onderdelen van de stormvloedkering stelt. Besloten is de 31 schuiven die voor de Roompot (de grootste stroomgeul van de Oosterscheldemonding) zijn be stemd terdege te inspecteren voordat ze worden geplaatst en zonodig de ondeugdelijke buizen te vervangen. In de Schaar begint het plaatsen van de schuiven binnen enkele weken. Beke ken moet nog worden of deze schui ven - de eerste was begin deze week al bij het werkeiland Neeltje Jans aange komen - vóór of na plaatsing zullen worden aangepast. Opzet van rijkswa terstaat is de planning voor de ver dere afbouw van de stormvloedkering niet in gevaar te laten brengen door de materiaalfout in de buizen. Okto ber 1986 geldt dan ook nog steeds als de maand waarin de pijlerdam opera tioneel moet kunnen zijn. De woordvoerder van rijkswater staat durfde nog geen schatting te doen van het bedrag dat met het herstel van de schuiven is gemoeid. Een bedrag dat in de tientallen mil joenen loopt achtte hij niet onwaar schijnlijk. Rijkswaterstaat heeft ove rigens een verzekering voor dit soort tegenvallers afgesloten. VLISSINGEN De positie van Hooi zolder in het Zeeuwse zaalvoetbal is nog onaantastbaar. Gisteravond werd de Walcherse formatie via een 3-1-zege op De Smickel in successie Zeeuws zaalvoetbalkampioen. Door deze nieuwe overwinning kwam Hooizolder op zes punten en is niet meer in te halen door Goes of De Smickel. Tekenend voor de kracht van Hooizol der is dat deze drie overwinningen alle werden behaald zonder de belangrijke krachten John Tahapary en doelman John Bish. Beide spelers sukkelen met hardnekkige blessures, maar ook verktuigen. 'lub. 1ATS Galerie Zwaluwenhof, 14-18 ïur: werken van Piet van 't Hageland MIDDELBURG Zeeuws Museum, 0-17 uur: Wedgwood keramiek (t/m !7/3). Dam 43', 14-18 uur: werken Raoul de Keijser. lalerie Montparnasse, 14-18 uur: col- ectie grafische werken diverse kun- tenaars. lalerie 'De Wijnstock', 14-17 uur: Ver- ierde eieren (tot 13/4). kunstuitleen (Kuiperspoort), 13.30-17 n 19-21 uur: Keramiek van Vincent lame. le Vleeshal. 13-17 uur: Urbain Mul- •ers, installatie Wocks. leeuws Kunstenaars Centrum, 11-16 ïur: ZKC 10 jaar. 'ERNEUZEN Hal stadhuis, 8.30-12 n 13-16.30 uur: Werken Nico van Stralen. GISSINGEN Stedelijk Museum, 0-12.30 en 13.30-17 uur: 'De bevrij ding van Walcheren', galerie 'Bellamy 19': Sculpturen van ;i?urdur Gudmundsson. 'eptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: xpositie levende reptielen, amfibieën f. insekten. JZENDIJKE Museum. 10-12 en 30-17 uur: 'Buitenmensen' (foto's an Peter Verdurmen) en metaals- Upturen van Arnold van Hijften. Hulpcentra IAdvertentie zonder Bish en Tahapary is Hooizol der te sterk voor andere ploegen. „We hebben een selectie van 11 spelers en dat heb je op dit niveau gewoon nodig", stelde coach Chiel van de Linde van Hooizolder gisteravond in Vlissingen. Door het veroveren van de Zeeuwse oord- en Midden-Zeeland Goes, tel 100-14444 (ook voor milieuklachten). 'euwsch-Vlaanderen Alarmnummer 150-12200 (brandweer en ambulance). IS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel '80-15551, dag en nacht bereikbaar. hulpdienst Zeeland voor mensen in 'od, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur —bekends van 20.00-24.00 uur. hi'hting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 184-14645, dag en nacht bereikbaar. 'ichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel 00-32233. '"der- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel H 180-38080, dag. van 16-20 uur. Hooizolder, opnieuw kampioen. titel mag de Walcherse ploeg ook weer strijden om de districtstitel. Vrijdag 26 april moet men daarvoor aantre den tegen de kampioen van Brabant. Chiel van de Linde heeft echter be zwaar tegen die datum. „De vrijdag is voor ons zeer ongunstig. Verschillen de spelers (Ronald Jongelings en Ta co van den Velde) mogen van hun veldvereniging niet spelen op die dag, dus daarom ga ik een protest indienen bij de KNVB tegen die datum. In voorgaande jaren speelden we ook altijd op de woensdag, dus waarom nu niet". De wedstrijd van gisteravond tussen Hooizolder en De Smickel had overi gens weinig om het lijf. Het duel kon slechts af en toe boeien, ook al omdat scheidsrechter Oosterboer zeer war rig en inconsequent floot. In de eerste helft (er werden twee periodes van 25 minuten gespeeld) nam De Smickel verrassend een 1-Ovoorsprong door Dave Zwartepoorte. Hij profiteerde dankbaar van zwak ingrijpen van invaller-doelman Guus Duden, die zich hierna overigens goed herstelde. Hooizolder kwam nog voor rust op gelijke hoogte via een hard schot van Julius Sohilait. In de tweede periode had Hooizolder het betere van het spel, maar men kwam toch niet verder dan twee doel punten van Ronald Jongelings. De Zeeuws-Vlamingen probeerden in die tweede helft nog wel wat te doen aan die 3-1-achterstand, maar de De Smic kel kwam kracht tekort en bovendien verrichtte Guus Duden enkele knap pe reddingen. Zo bleef het 3-1. GOEDKOPERE ZUNZOGEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 41