Vastenactie van lagere school in Hoek bracht 1200 gulden op Compromis Terneuzen over woonwagenplan kan niet Toernooi topbiljarters was niet aangevraagd Terneuzen wil vertegen woordiger in bestuur woningbouwvereniging van Dixhoorn PZC/streek Opnieuw bezoek van marine aan Terneuzen IN HET KADER VAN BOOMFEESTDAG van Dixhoorn VOORSTEL AAN DE GEMEENTERAAD VAARTUIG DE TIEDEMAN 20 Waterwingebied Inzamelcomité voor afscheidscadeau burgemeester Hulst bijeen EHBO-examens Afasievereniging Terneuzen bijeen Plattelandsvrouwen in Sluis houden bijeenkomst Sas van Gent BEN W VAN AXEL: 't Duumpje houdt een dia-avond in Oostburg Kampioenschappen PV Voorwaarts in Zaamslagveer PORTOBELLOS Woningbouw l 1 Jp* DONDERDAG 21 MAART 1985 AXEL Als de voortekenen niet bedriegen zal men in de motorcross- sport ongetwijfeld nog veel horen van de 15-jarige Jan Jansen uit Hoek. Nadat hij zijn eerste optreden in BLB-verband (Belgische Liefheb- bersbond) zegevierend had afgeslo ten, deed hij dit ook in zijn tweede optreden. Afgelopen zondag in het Belgische Kalken kon Jansen bij de debutanten 125 cc weer de hoogste tree van het erepodium betreden. Een tweede plaats in de eerste man che en een bekeken race, op het zware modderige parkoers, leverde een der de plaats op in de tweede manche. Dit was ruim voldoende om zich van de eerste plaats te verzekeren. Het bleef overigens niet bij deze ene triomf voor de familie Jansen, want de uit Sluiskil afkomstige oom Sam Jan sen wist bij de junioren 500 cc de eindzege in de wacht te slepen. Bij de junioren 250 cc ging het er bijzonder spannend aan toe. Niet min der dan vier piloten, waar onder de Sluiskillenaar Gino de Jonge, hetzelf de aantal punten te realiseren. Leslie van Puivelde mocht zich uiteindelijk laten huldigen omdat hij de beste tijd op de klokken had gebracht. De Jon ge, die in totaal slechts 10 seconden meer nodig had over beide manches, moest genoegen nemen met een zeker niet onverdienstelijke derde plaats. Bij de internationalen 250 cc wist Johan Scheele uit Axel beslag te leggen op een vierde plaats, juist achter de Brabander Marinus Valen- tijn die derde werd. Bij de internationalen 500 cc, werd het een spannend treffen tussen de sterk acterende Belg Danny Joos en Ed ward van de Klooster uit Kapelle- brug. De Belg wist deze strijd uitein delijk in zijn voordeel te beslissen, een stuurfoutje in de tweede manche een geslagen man. Hij moest genoegen nemen met de eervolle tweede plaats. BIERVLIET - Op verschillende plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen is woensdag aandacht besteed aan de nationale boomfeestdag. Vooral de jeugd werd betrokken bij het planten van bomen en heesters, daarbij terzijde gestaan door menig gemeentebestuurder, maar in Biervliet zette oud-burgemeester A. Kostense zich zelf aan het karwei. Hij plantte woensdagmiddag de eerste van een reeks van negentien suikeresdoorns bij het bevrijdings monument in de Paulinapolder. scholen in de gemeente Axel werden films gedraaid die de natuur tot on derwerp hebben. Talrijke met spaden en schoppen gewapende Hulster scholieren trok ken woensdag het waterwingebied nabij Clinge in om daar een grote hoeveelheid jonge bomen en struiken een plaatsje te geven. Onder het toeziend oog van wethouder W. D. M. Kayser gingen leerlingen van de christelijke lagere school 'De Ark' uit Hulst, de Bernardusschool uit Clinge en de Sint-Aloysiusschool uit Sint- Jansteen aan de slag. Langs het fietscrossterrein in de Moerschansstraat in Hulst plantten leerlingen van de Nobelhorst, de Rei- naertschool, de Willibrordusschool en de Moerschansschool de nodige TERNEUZEN Een week na het vertrek van een NAVO-smaldeel meldt zich vrijdagoch tend in Terneuzen op nieuw een marineschip. Ditmaal gaat het om het hydrografische, oceano- grafische opnemings vaartuig 'De Tiedeman' van de Nederlandse ma rine. De gemeente Ter- neuzen biedt de 54 be manningsleden van vrijdag tot en met zon dag een uitgebreid pro gramma aan. 'De Tiedeman' meert vrijdagmiddag af in de Terneuzense midden- sluis. Het is daarmee trouwens het eerste schip dat die sluis na de reconstructie ge bruikt. De bemanning brengt direct na aan komst een bezoek aan het stadhuis, waar een ontvangst plaatsvindt door burgemeester en wethouders, 's Avonds is er een cocktail-party aan boord. Zaterdagochtend kan de bemanning een duik nemen in het overdekte zwembad en 's middags van twee tot vier uur wordt er 'open' schip ge houden. Dan is 'De Tie deman' toegankelijk voor het publiek. Zon dag is er van twee tot vier trouwens opnieuw 'open' schip. 's Morgens neemt de be manning deel aan een minizaalvoetbaltoer- nooi in een van de sport hallen. Er wordt gevoet bald tegen teams van politie, douane, mare chaussee, gemeente en de bootlieden. Diezelfde zondag treedt aan boord de Terneuzense gospel groep 'Or Tamim' op, die onder meer werken ten gehore brengt van de nieuwe elpee 'De band die ons samen bindt'. Maandagochtend ver trekt het marineschip weer. In dit geval werd ook de veertigste verjaardag van de bevrijding in het evenement betrokken. Het initiatief om het terrein rond het landingsmo nument (9 oktober 1944 landden daar Canadese militairen) aan te kleden, was afkomstig van de oud-burgemees ter, die ook waarnemend dijkgraaf van 'Het Vrije van Sluis' is gewees- t.Het monument kwam in het verle den mede door zijn inspanningen tot stand. Het waterschap, dat de financiële kant voor zijn rekening neemt, stond positief tegenover de aanplant, zodat gisteren alle negentien suikeres doorns de grond in gingen. Vooraf gaand aan de officiële handeling wierp dijkgraaf Th. Cambier een te rugblik op de oorlog en na afloop was er een receptie in 'Het Hof van Koop handel' in IJzendijke. De heer Kosten se mocht als dank een glas-in-lood raam met het wapen van 'Het Vrije van Sluis' in ontvangst nemen. In Axel begon de boomfeestdag met het planten van de eerste heester in het plantsoen bij de openbare Prinses Marijkeschool door leerlingen van de gereformeerde streekschool Gasper van de Heyden uit Axel, onder leiding van schoolhoofd G. van Klapwijk. Hierbij aanwezig waren burgemeester A. Hack van Axel en de heer H. Goossens van staatsbosbeheer. De eerste riep de jeugd op de natuur te beschermen. In Koewacht plantten leerlingen van de basisschool 'De Eikelaar' jonge eiken aan de Eikenlaan. In de andere HULST Het comité dat onder de Hulster bevolking geld inzamelt voor het afscheidscadeau voor oud-burge meester P. J. G. Molthoff van deze gemeente, zal vrijdag tijdens een bij eenkomst in de burgerzaal van het stadhuis in Hulst het eindbedrag be kendmaken. Comitévoorzitter F. de Vos zal in aanwezigheid van de wet houders G. van de Voorde, W. Kayzer en mr. E. de Rechter het bedrag overhandigen aan de heer Molthoff. De oud-burgemeester zal daarna zelf bekend maken welke bestemming hij aan het geld zal geven. De bijeen komst begint om 19.30 uur. TERNEUZEN De katholieke EH BO vereniging Terneuzen heeft on langs een EHBO-cursus beëindigd met een examen. Aan de toetsing, die werd afgenomen door huisarts Ham mer uit Terneuzen en kaderinstruc teur Van Rossum, namen 28 mensen deel. Alle kandidaten slaagden voor het examen. De cursus werd gegeven door kaderinstructrice mevrouw De Troye en de Terneuzense huisarts mevrouw Stevens. De diploma's wor den 22 april tijdens een feestavond van de EHBO-vereniging uitgereikt. TERNEUZEN Maandagmiddag om Oud-burgemeester A. Kostense van Biervliet (in het midden met spadei plantte de eerste suikeresdoorn bij het twee uur komt de afasievereniging landingsmonument in de Paulinapolder, onder het toeziend oog van dijkgraaf Th. Cambier van'Het Vrije van Sluis'. regio Zeeuwsch-Vlaanderen bijeen in verpleeghuis 'Ter Schorre'. De mid- dag staat in het teken van de gezel schapsspelen. SLUIS De afdeling Sluis van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen komt vandaag (donderdag) bijeen in café-restaurant 'Bon Appe- tit' in Sluis. De heer Paridaen-Doolage vertelt over zijn reizen naar Canada en Ame rika en toont er dia's bij. De bijeen komst begint om half acht. Donder dag 28 maart bezoekt de afdeling het museum Boymans van Beuningen in Rotterdam. Advertentie Oud-burgemeester Biervliet plant esdoorn bij monument groenvoorzieningen. Hier nam ook waarnemend burgemeester G. A. van de Voorde de spade ter hand. De gemeente Hontenisse had in de eerste plaats gekozen voor de lokatie Terhole, waar leerlingen van de 'Ter Vlietschool' jong groen langs het speelterrein aan de Vlietstraat aan brachten. Tegen tien uur togen leer lingen van de 'De Schakel' in Vogel waarde naar de Olmenstraat en de aanplantingen langs het voetpad naar de 'Ter Duinenschool' in Kloosterzan- de werden door de leerlingen van deze school aangebracht. Wethouder H. J. Bruggeman volgde al de werkzaamhe den. In de gemeente Sas van Gent was het voltallige college van b en w op de been om de kinderen van de vijfde en zesde klassen van de diverse lagere scholen woensdagochtend te assiste ren bij het planten van bomen en heesters op de boomfeestdag. Burgemeester drs W. R. V. Dusarduijn deed dat eerst in het Marollenoord in Philippine waar tussen de dikke sneeuwvlokken kinderen van openba re school De Stelle zorgden voor nieu we aanplant. De Werf deed hetzelfde op diverse plaatsen in Philippine. In Sas van Gent was de Valckeburcht onder leiding van wethouder L. Mar- quinie actief in de wijk Sint Albert; de Sint Michaelschool in de Poelstraat onder het wakend oog van gemeente secretaris W. Zwartelé en de openbare school Frederik Hendrik zorgde voor nieuwe bomen bij het zwembad. Wethouder J. Rammeloo gaf hier het goede voorbeeld. Hij moest zich even later haasten naar de Zandstraat waar de Sint Petrusschool werkte bij de eigen kleuterschool. Tot slot had wethouder J. Platschorre zelf de spa meegenomen om samen met de kin deren van de Sint Jozefschool in West- dorpe aan de Carl Hugostraat bomen te planten. Voor de kinderen van alle lagere scholen in de gemeente was er door het college een film beschikbaar gesteld die ook vandaag nog in de diverse scholen wordt vertoond. Pastoor J. Nelissen omringd door kinderen die rondjes rennen voor de Lopatonactie HOEK De vastenactie 'Lopaton' die woensdag op initiatief van enkele godsdienstonderwijzeressen en de openbare lagere school 'De Wegwijzer' in Hoek werd gehouden, heeft zo'n 1200 gulden opgebracht. Gesponsord door ouders, familie en kennissen liepen ongeveer zestig leerlingen van de school rondjes rond het voetbalveld in Hoek. Pastoor J. Nelissen uit Terneuzen liep het eerste rondje en werd gesponsord door schoolhoofd J. van der Lijke. Het maximaal aantal rondjes, vijfentwintig, werd door zevenentwintig kinderen uitgelopen. Een groot aantal moeders en katholieke actie-dames waren druk in de weer met het afstempelen van de deelnemerskaarten. De publieke belangstelling op het voetbalveld van Hoek was woensdagmiddag groot. Een deel van de opbrengst van de verkoop van versnaperingen komt ook ten goede aan de vastenactie. Met het spaarvar ken dat eerder onder de leerlingen van de school rouleerde is 150 gulden opgehaald. De totale opbrengst van de 'Lopaton'-actie is bestemd voor zuster Maria Rosa die werkzaam is in SOS-kinderdorpen in Hondu ras. AXEL B en w van Axel zijn het niet eens met het compromis tussen de provincie Zeeland en de gemeente Terneuzen over de uitvoering van het woonwagenplan 1980-1985. Volgens dat plan had Terneuzen voor '85 vijftien nieuwe standplaatsen voor OOSTBURG De Natuurbescher mingsvereniging West-Zeeuwsch- Vlaanderen 't Duumpje houdt vrijdag een dia-avond. Die avond worden na tuurliefhebbers in de gelegenheid ge steld hun dia's te vertonen. De onder werpkeuze is vrij. Plaats van hande ling is het pand Schouwburgstraat 2 in Oostburg. De dia-avond begint om acht uur. woonwagens moeten realiseren, maar b en w hebben steeds gewei gerd daaraan te voldoen. Met het compromis werd overeengekomen dat Terneuzen zo spoedig mogelijk tien standplaatsen zal aanleggen; de overige vijf zijn overgeheveld naar de planperiode '85-'90. B en w van Axel vinden dat 'onverant woord', aldus een voorstel aan de gemeenteraad. Het college wijst daar bij op het grote tekort aan standplaat sen in Zeeuwsch-Vlaanderen: met na me de woonwagencentra in Hulst en in Sluiskil zijn overvol. Volgens het provinciaal woonwagen plan '85-'90 moet de gemeente Axel een centrum voor vijf woonwagens realiseren. In de vorige planperiode waren dat er twaalf. Axel is overigens de enige gemeente in Zeeland die heeft voldaan aan het provinciaal woonwagenplan: vorig jaar november werd het centrum in Koewacht opend; de overige gemeenten zijn niet verder gekomen dan het aanwijzen van een lokatie, Terneuzen dan uitge zonderd. Het Axelse college is in elk geval bereid een tweede centrum aan ti leggen. Maar b en w voelen er nieti voor een lokatie daarvoor voor 1 jul 1986 aan te wijzen. Die datum moei worden verschoven naar 1 januari 1987. Achtergrond daarvan, aldus hel voorstel: „Het vooroverleg tussen di gemeente en het lokatiebeoordelings- team kan dan aanvangen tijdens di nieuwe zittingsperiode van de meenteraad". De gemeenteraad van Axel vergadert dinsdag vanaf 19.00 uur in het stadhuis. Op de agenda verder de huisvesting van de plaatselijke scholen in ver band met de wet op het basisonder wijs, die per augustus van krachl wordt. Voorts het garanderen van een geldlening door de regionale Zeeuws- Vlaamse woningbouwvereniging vooi de renovatie van woningen. Advertentie LAMS WA ARDE Het invitatiebil- jarttoernooi, dat vorige week een aantal Zeeuws-Vlaamse topspelers in biljartzaal Rottier in Lamswaarde bij elkaar bracht, krijgt ongetwijfeld een staartje. Omdat dit evenement bedoeld was als voorbereiding op de titelfinales topklas bandstoten en be kerkader (in april en mei in Groenen dijk en Sluiskil) hadden Theo Plat- jouw, Frits Bakker, Peter Snelders en Johan Detaeye de uitnodiging van Johny Rottier aangenomen. Tot zover ging het allemaal goed. De organisatie ging echter in de fout toen men voor deze onderlinge confronta tie geen vergunning aanvroeg bij het district, maar wel gebruik maakte van districtsarbiters. In Lamswaarde arbi- treerden Louis van der Hooft en zijn echtgenote en was ook Piet Smulders actief. „En daar gaan die mannen nog van horen", zei wedstrijdleider Paul Baart van het districtsbestuur, „op de vol gende jaarvergadering wordt hier ze ker aandacht aan besteed". Secretaris Theo Tas kon die lijn ook wel volgen: „Men dient een dergelijk iets tevoren aan te dragen. Ik heb geen enkel verzoek ontvangen. Op de jaarverga dering is dit het eerste punt", aldus Tas. Wat de gevolgen ook zijn, Johan ue- taeye van de biljartvereniging BCD Draaibrug, tot nu toe niet gerechtigd om deel te nemen aan districtswed strijden, maakte hier zijn eerste offi cieuze debuut in dit gezelschap. En als de rest al een officiële waarschu wing krijgt zijn de grote toernooien inmiddels al gespeeld. De voorberei ding (op de grote wedstrijdtafel bij Rottier) was overigens matig. De eindstand wijst dat wel uit: (punten, libre, band en driebandenmoyenne's) 1 Theo Platjouw 8-17.39-3.89-0.906, 2 Johnny Rottier 5-16.53-2.61-0.433, 3 Frits Bakker 4-11.48-2.00-0.535, 4 Johan Detaeye 2-4.55- 2.58-0.617. 5 Peter Snelders 1-5.23-2.14-0.370. Meer clan jeans allee Promenade Noordstraat 23 4531 GB Terneuzen splendid tricots Promenade Noordstraat 23 4531 GB Terneuzen TERNEUZEN B en w van Terneu zen willen weer een vertegenwoordi ger in het algemeen bestuur van de Woningbouwvereniging 'Terneuzen'. Begin vorig jaar trok net CDA-raads- lid mr A. Snoodijk zich (in verband met zijn vertrek naar het buitenland) terug. Op dat moment speelde juist een statutenwijziging, waarin geen rekening meer werd gehouden met een gemeentelijk vertegenwoordiger. Was dat wel het geval dan zou, zo had het ministerie van volkshuisvesting de bouwvereniging laten weten, de statutenwijziging niet worden goed gekeurd. Achterliggende gedachte op het mi nisterie was dat er een scheiding dient te zijn tussen de bestuursorganen van een gemeente en die van een toegela ten instelling. Inmiddels heeft de situatie zich al weer gewijzigd. Volgens het Neder lands Christelijk Instituut voor Volks huisvesting (NCIV) keurt het ministe rie de nieuwe statuten nu wél goed wanneer de bouwvereniging en de gemeente beide voorstander zijn van een gemeentelijke vertegenwoordi ging in het bestuur. B en w van Terneuzen in een voorstel aan de gemeenteraad: „En ondanks bepaal de uitlatingen van de staatssecretaris heeft de minister geen rechtsbasis om de statutenwijziging niet goed te keu ren". Het college heeft het ministerie in middels laten weten weer een verte genwoordiger in het bestuur van de woningbouwvereniging te willen. Dat zelfde is het dagelijks bestuur van de vereniging meegedeeld. De raad wijst donderdag 28 maart een vertegenwoordiger aan. De VVD-frac- tie heeft haar fractievoorzitter W. de Zeeuw al kandidaat gesteld. Die kan didatuur wordt gesteund door onder meer het CDA. De gemeenteraad houdt zich diezelf de avond trouwens ook bezig met een aantal andere woningbouwzaken. Zo is er het voorstel om mee te werken aan de verbetering van een aantal voor-oorlogse woningwetwoningen (ook van de Woningbouwvereniging 'Terneuzen') in de Landstraat en de Nieuwe Kerkstraat in Sluiskil. Die opknapbeurt vindt plaats in het ka der van de terugploegregeling. 'Den Haag' legt daarvoor een subsidie van 1,2 miljoen gulden op tafel. Dan blijft er nog ruim twee ton ter dekking over. De Regionale Zeeuws-Vlaamse wo ningbouwvereniging in Axel wil 496 woningen opknappen in Axel, Honte nisse, Hulst en Terneuzen. Op Terneu- zens grondgebied gaat het om 94 woningen. Daarmee is bijna 1,5 mil joen gulden gemoeid. De hele operatie kost bijna acht miljoen. De Stichting Huisvesting Alleen staanden in Sittard tenslotte vraagt een gemeentegarantie voor de bouw van 53 premiehuurwoningen, onder deel van een project van 66 woningen (een flatgebouw) in de Churchilllaan. Die bouw kost iets meer dan vijf miljoen gulden. De raad behandelt volgende week voorts een groot aantal voorstellen in verband met de huisvesting van de basisscholen in de gemeente. En tenslotte wordt ook gepraat over de nota Kindercentra, waarin onder meer het peuterspeelzaalwerk wordt 'geregeld'. De raadsvergadering be gint om half acht. ZAAMSLAGVEER - Zowel het aan als het onaangewezen kampioen schap wordt bij de Postduivenver eniging Voorwaarts Zaamslagveer met twee tellende duiven gespeeld Aangewezen zijn de twee eerste vi de poulebrief, onaangewezen de twei eerste in de klok. Een systeem waarii de 'kleintjes' ook volledig aan hui trekken kunnen komen. Op de vitesse en midfond overheersi M. Scheele Zaamslag. De fondtitel is voor W. de Putter. Bij de jonge duiven gaat de aangewezen trofee naar F Bruggeman en Zn. en onaangewezen is voor H. de Feyter. De bekers voo duifkampioenen M. Scheele (oud1 duiven), H. de Feyter (jonge duiven De afdelingsvlucht uit Bourges werf gewonnen door H. de Feyter Axel Ook in deze vereniging spelen eer tiental jeugdleden om een jeugd kam pioenschap. Vitesse o.a.: 1 M. Scheele; 2 J. van Cadsand 3 H. de Feyter. Vitesse a.: 1 M. Scheele Gebroeders Den Hamer; 3 J. P. van Cao sand. Midfond a.: 1 M. Scheele; 2a Bruggeman en Zn.; 2b H. de Feyter. Mie fond o.a.: 1 M. Scheele; 2 F. Bruggeman Zn; 3 Jac. van Cadsand. Jonge duiven o.a H. de Feyter; 2 J. de Feyter Z; 3 M. Schee» Jonge duiven a: 1 F. Bruggeman; 2 D Bareman Dzn; 3 H. de Feyter. GenM® o.a.: 1 M. Scheele; 2 H. de Feyter; 3 N Hamelink. Generaal a: 1 M. Scheele; 2 H »f Feyter: 3 F. Bruggeman en Zn. Jeugdkafl pioenen: 1 David Scheele; 2 Jaap Scheele Peter den Hamer; 4 Sjonnie den Hamef Frans Scieman; 6 Johnny van Cadsand; Kees Schieman; 8 Carolien van Cadsand. Eddy Koekoek. DC h

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 38