Rijk én waterschap moeten Noordzeewaterkering beheren Openbaar onderwijs is bezorgd over situatie scholen in Goes-Zuid textielSupers DIJKGRAAF M. J. STEUR: Slagerij Clement DE ALLERGOEDKOOPSTE IN DE BUURT Ons nieuwe adres: Grote Markt 24 GOES Bouwland verkocht in Wemeldinge Belangrijke veiling te Zierikzee GEMEENTE ZIERIKZEE 'T KLEINE WERK ZONDER VERPAKKING Ok? 18 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 21 MAART 1985 Beheer Tafeltenniscompetitie West-Brabant-Tholen Jan Wouter van den Doelschool viert feest in Zierikzee Eerste rit MAC Tholen Natuur- en vogelwacht komt bijeen in Burgh-Haamstede Viswedstrijd van EGHV uit Goes Scheherazade in 's-Heerenhoek Voorjaarskermis in Bergen op Zoom Biljarten in Oud-Vossemeer Informatie-avond nieuwe inwoners gemeente Kortgene Bond van Ouderen in geweer tegen te groot ledenverlies BRIEF AAN GEMEENTERAAD Brief Live-muziek in Slot Ostende Goes Zaalvoetbaltoernooi dames in Kapelle G. A. C. AARN0UTSE, HUISARTS Een partij nieuwe en gebruikte t.v.'s elektriscbe huishoudelijke gebruiksvoorwerpen DE SLAGERIJ MET EIGEN SLACHT- EN WORSTMAKERIJ Kalkoenfilet verse nasi of bami gekookte worst gebr. kalfsrollade crème-paté Maandag en dinsdag: mager hachee-vlees magere speklappen 500 gr. 8,25 500 gr. 7,95 per kg. ƒ6,00 100 gr. ƒ0,90 100 gr. ƒ2,00 100 gr. 1,45 500 gr. 7,00 per kg 6,95 ervoor 3X ZEKERHEID 2' Reilen binnen 14 d ZIERIKZEE Het toekomstig beheer over de Noordzeewaterkering op Schouwen, tussen de Brouwersdam en de stormvloedkering Oosterschelde, dient zowel bij het rijk als bij het waterschap te berusten. Gelet op de gezamenlijke belangen die hier in het geding zijn moet de keus niet zijn de één of de ander, maar veeleer de één en de ander. Dijkgraaf M. J. Steur van het water schap Schouwen-Duiveland zei dit woensdag tijdens een algemene ver gadering in Zierikzee, waarbij hij aan gaf dat de belangen van het water schap en de ingelanden met name spelen voor de kustgedeelten gelegen tussen de aansluiting Brouwersdam en de Laone, en bij Westenschouwen. „Een eventuele doorbraak of ernstige schade daar levert voor het laag gele gen achterliggende gebied direct ge vaar op. In mindere mate geldt dit voor de overige duinen in beheer bij het rijk, waar overigens toch ook plaatselijke belangen op het gebied van de ruimtelijke ordening natuur en recreatie meespelen. Belangen waarmee ook de waterschappen in hun beheerstaak rekening dienen te houden". blijkt dat onder anderen het beheer over de Noordzee-waterkering op Schouwen van het waterschap ge heel naar het rijk zal overgaan. Verder wees hij er nog op dat het rijk het onderhoud van het duingebied bij de oude polders Westeren en Oosteren Ban van Schouwen in de loop van de tijd reeds zelf ter hand heeft genomen zonder dat daarover formele besluiten zijn genomen. En dat geldt tot op de dag van vandaag, aldus de dijkgraaf. Overigens verheelde hij niet dat het Dijkgraaf Steur vroeg de aandacht van het algemeen bestuur naar aan leiding van het antwoord van de minister op vragen van het tweede kamerlid drs H. Eversdijk, waaruit SINT-ANNALAND - Smash '76 uit Sint-Annaland moest het in de tafel tenniscompetitie opnemen in 'De Wel- levaete' tegen lijstaanvoerder Vice Versa 4. Na 2 partijen stonden de Smashers gelijk met 2-0 achter. In het verdere verloop van de wedstrijd bleek Smash 1 echter nog steeds tot de beste teams van de 4e klasse A te behoren. Met een zege van Christian van 't Hof en een zwaarbevochten overwinning in het dubbel werd de stand weer gelijk: 2-2. In de volgende partij moest ook Martin van der Klooster het onderspit delven tegen de sterkste speler van de 4e klas, zodat de bezoekers weer op een 3-2 voorsprong kwamen. Daarna kwam de thuisploeg voor de tweede keer terug. Dank zij 2 zeges van Johan Snoep, van Nartin van der Klooster en van Christian van 't Hof werd de 6-4 overwinning bereikt. In de thuis wedstrijd van de aspiranten tegen Back Hands gingen de 3 jeugdspelers van Smash '76 met 8-2 ten onder. Ook de pupillen deden het in de thuiswed strijd minder goed. Uit hadden ze met 6-4 gewonnen van Hotak, maar in 'De Wellevaete' verloren ze met 7-3. Aan staande zaterdag 23 maart is er geen competitie in verband met de West brabantse kampioenschappen in Ou denbosch. ZIERIKZEE - De Jan Wouter van den Doelschool houdt vandaag (donder dag) en morgen (vrijdag) de jaarlijkse feest- en ouderavonden. Leerlingen van de vijfde klas voeren de musical 'Karei wordt ontdekt' uit. Deze musi cal is geschreven door Mar van der Veer (tekst en muziek) en Ben Ra- mondt (gesproken tekst). De school is te vinden aan de Kabbe- laarsbank 2. De aanvang van beide avonden is om half acht. THOLEN - De MAC T'holen hield de eerste rit in 1985 met rond twintig deelnemers. De door L. Geluk en H. Roggebrand uitgezette rit leverde de volgende uitslag op: A-klasse: 1 J. v. Weele (133 strafp.), 2 I. de Graaf Sliedrecht (165), 3 J. Overbeeke (174), 4 W. van 't Slot (198), 5 J. van Vossen St-Annaland (221); B-klasse: 1 T. Coen- raadts St-Annaland (381), 2 L. Tichem (387), 3 C. Droogers Oud-Vossemeer (407), 4 W. Potappel St-Annaland (412), 5 H. Jansen Poortvliet (470); De volgende rit wordt op 20 april verreden. BURGH-HAAMSTEDE - De Natuur- en vogelwacht Schouwen-Duiveland houdt vrijdag de jaarvergadering in de gereformeerde kerk aan de Plat- boslaan in Haamstede. Na het huis houdelijk gedeelte zal de heer E. H. W. Broekhuis een lezing over orchideeën houden. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. GOES - De Eerste Goese Hengel sportvereniging (EGHV) hield haar tweede competitiewedstrijd in de Oosterschelde bij Katseveer. Er wa ren 52 deelnemers. De vangsten waren slecht, het gelukte slechts 6 deelne mers een vis te vangen. De uitslag is: 1. A. de VCisser. 2. M. Gijzel. 3. M. Zwemer, 4. W. Schmid, 5. mevrouw Zwmer, 6. G. J. Lepoeter. De volgende wedstrijd is 13 april eveneens te Katseveer van 9.00 tot 12.00 uur. 's-HEERENHOEK - Scheherazade, medewerkster van het weekblad Li- belle, spreekt dinsdag vanaf 13.30 uur in verenigingsgebouw 'De Jeugdhoe- ve' te 's-Heerenhoek. Zij komt naar de Borselse kern op uitnodiging van de katholieke vrouwenorganisatie kring Zuid-Beveland. De samenstelster van de rubriek 'Cocktails' kan, aldus de uitnodiging voor de bijeenkomst, fan tastisch en boeiend vertellen over haar belevenissen. Dijkgraaf Af. J. Steur onderhoud in dat duingebied destijds bij de oude polders te wensen overliet vanwege het ontbreken van 'duidelijk belang voor de ingelanden en finan ciële middelen'. De dijkgraaf bracht verder naar voren dat vooral ook het waterschap Schou wen-Duiveland een beheersgebied is waarvan de omvang duidelijk wordt BERGEN OP ZOOM - De voorjaars- kermis in Bergen op Zoom wordt dit jaar van 12 tot en met 21 april gehouden. Deze periode valt aanmer kelijk vroeger dan in voorgaande jaren. De reden hiervan is de relatief 'vroege' pasen, waardoor de kermis nog tussen koninginnedag en de be- vrijdingskermissen elders gehouden kan worden. Bergen op Zoom kreeg in totaal 162 aanmeldingen voor de voorjaarsker- mis, waarvan er 36 geplaatst konden worden. Er komen 10 groot vermaaks- zaken, een zestal kinderzaken, 12 oefe- ningsspelen en 8 consumptietenten. Een nieuwe attractie is de zogenaam de Thriller, dat zijn 20 gondels temid den van spoken. Ook een ouderwetse draaimolen is van de partij. Het pof fertjeskraam neemt een centrale plaats in op het kermisterrein, dat is gevestigd aan Plein 13 nabij het post kantoor in Bergen op Zoom. bepaald door waterstaatkundige grenzen. En hij noemde in dit verband de nieuwe waterschapswet, waaruit blijkt dat in beginsel de waterschap pen de aangewezen organen zijn waar aan taken op waterstaatkundig ge bied dienen te worden opgedragen, waarbij in het bijzonder de zorg voor de waterkering en de waterbeheersing geldt. En daaruit valt af te leiden dat de zorg voor de waterkering behoort tot het takenpakket van dit water schap, aldus de Schouwse dijkgraaf, die verder opmerkte dat in aldus fungerende waterschappen aan het beleidsprincipe 'belang, betaling en zeggenschap' op de juiste en verant woorde wijze inhoud kan worden ge geven. Dijkgraaf Steur achtte het juist dat de delta-afsluitingswerken ook in de toe komst in beheer bij het rijk blijven. „Deze waterkeringen liggen buiten de grenzen van de waterschappen en dienen vooral boven-waterschappelij- ke belangen. Maar dat kan niet ge zegd worden van het beheer over de Noordzee-kust van het waterschap Schouwen-Duiveland". OUD—VOSSEMEER - In de competi tie van de Oud-Vossemeerse biljart vereniging 'De Poedelaars' speelde Paul van Gastel de kortste partij in 12 beurten en had René van Poortvliet de hoogste serie met 18 caramboles. De uitslagen: René van Poortvliet- Paul van Gastel 9.6-10; Adriaan van. de Houten-Teun Schot 8.6-10; Leen Klippel-Rien van Poortvliet 10-10; Jan van Gorsel-Rien van Poortvliet 7.0-10; Johan Konings-Leen Klippel 9.8-10; Ton van Kessel-Jan Smit 10-10. WEMELDINGE Notaris mr J. Gme- lich Meijling uit Kapelle heeft woensdagochtend in het dorpshuis te Wemeldinge op verzoek van de he- vormde gemeente uit die plaats een perceel bouwland aan de Oude Bon zijweg, groot 36 are, 20 centi-are verkocht. Hoogste inschrijver was de heer J. Kole voor 50.050.-. Koper werd de heer C. A. van Oosten voor een prijs van 57.500,- per hectare. Voor deze verkoping bestond redelijke belang stelling. KORTGENE - Burgemeester en wet houders van Kortgene hebben alle sinds 1 januari 'geboekte' nieuwe in woners van de gemeente uitgenodigd voor een informatiebijeenkomst op donderdag 21 maart (aanvang 19.30 uur), te houden in de raadszaal. Be langstellenden krijgen de nodige in lichtingen over de gemeente en de aanwezige voorzieningen en vereni gingen. Voorts worden enkele histori sche gegevens verstrekt en wordt uit leg gegeven over gemeentelijke taken en het beleid. Ook ander inwoners zijn overigens welkom op deze bijeen komst, mits voorafgaande kennisge ving aan de gemeente. GOES - Tijdens de gewestelijke ver gadering van de Algemene Neder landse Bond van Ouderen in De Villa in Goes sprak voorzitter H. Asma er zijn teleurstelling over uit, dat het ledenverlies in '84 zo groot is geweest. Hij riep de ouderen op, daar iets tegen te doen. Verder werd er geprotesteerd tegen het bestuursregelement van de Nederlandse Vereniging van Zieken fondsen in Zeist, waar men op 70- jarige leeftijd zijn bestuursfunctie moet opgeven. GOES - De algemene personeelsver gadering van het openbaar onderwijs in Goes wil dat de gemeenteraad voorshands geen lokalen toewijst aan nieuwe scholen in de wijk Goes- Zuid. Eerst moet duidelijk zijn of de openbare basisschool aan het begin van het nieuwe schooljaar kan be schikken over geschikte huisvesting. De personeelsvergadering vraagt de raad verder de problematiek van het onderwijs in Goes-Zuid nader te be studeren. De gemeenteraad heeft vorige maand besloten twee schoolgebouwen aan de Beukenstraat, die thans in gebruik zijn bij achtereenvolgens de openbare kleuterschool De Springplank en de pc kleuterschool De Kleuterpoel, be schikbaar te stellen aan achtereenvol gens een Montessori-basisschool en vrijgemaakt gereformeerde basis school. Het is de bedoeling dat De Springplank per 1 augustus intrekt bij de openbare lagere school De Bellefleur aan de Bessestraat om daar een basisschool mee te vormen. Met het oog hierop wordt het gebouw van De Bellefleur verbouwd. Volgens de algemene personeelsver gadering van het openbaar onderwijs is het evenwel allerminst zeker dat de kleuters aan het begin van het nieuwe schooljaar al hun intrek kunnen ne men in het gebouw. Daarom wordt het onverantwoord geacht het huidi ge gebouw van De Springplank reeds per 1 augustus aan de Montessori school te geven. De personeelsvergadering schrijft de gemeenteraad in een brief, die van avond (donderdag) aan de orde komt in de raad, het onverteerbaar te vin den dat voor de huisvesting van een andere school een onderwijskundige achteruitgang van het openbaar on derwijs zou plaatsvinden. Het perso neel van het openbaar onderwijs kan zich ook niet voorstellen dat de raad als bevoegd gezag van het openbaai onderwijs daarmee akkoord zou gaan. Overigens wordt erop gewezen dat het dagelijks bestuur van de gemeen te het openbaar onderwijs in Goes- Zuid onvoldoende heeft betrokken bij de beschikbaarstelling van het gebouw aan de Beukenstraat aan een andere school. GOES - Een aantal enthousiaste 'mu- ziekmakers' uit Goes krijgen vanaf 21 maart onderdak in Slot Ostende om wekelijks op woensdagavond een live optreden te verzorgen. De uit acht mensen bestaande formatie speelt voornamelijk blues en jazz-muziek uit de voor-oorlogse jaren. Bovendien worden regelmatig artiesten uit de muziekwereld uitgenodigd. Met hun optredens wil het gezelschap de oude stijl-jazz in Goes nieuw leven in bla zen. KAPELLE - De recreatie-sportvereni ging 'De Biezentrappers' houdt zater dag vanaf 16.00 tot 20.00 uur in de Kapelse sporthal 'Het Groene Woud' een internationaal dameszaalvoetbal- toernooi. Twee zeventallen uit België treden aan, Green Star Ladies en Matchpoint Girls. Andere deelnemen de ploegen zijn WON uit Nijmegen, Bakker Huize uit Son en Breugel en Scarabee uit Breda. Het dameszaal voetbalteam van 'De Biezentrappers' doet ook aan het toernooi mee. Vakantie van 22 maart tot 2 april. Spreekuur te Lewedorp op maandaq, woensdaq, vriidaq van 13.00-13.30 uur. Op maandag 1 april geen spreekuur. Apotheek 's morgens te Nieuwdorp van 8.30 tot 9.00 uur, 's middags te Lewedorp van 13.00 tot 13.30 uur in het wijkgebouw. Boodschappen via de assistente: tel. 01196-12327. Havenweg 16, Nieuwdorp Op zaterdag 23 maart 1985 zal door Veilingbedrijf Olympic t.o.v. kandidaatgerechtsdeurwaarder B.C.M. Schoutens te Zierikzee bij opbod worden geveild. w.o. zwart-wit, kleuren- en portable videorecorders, een partij stereo-apparatuur, waaronder prachtige stereo combinaties, w.o. stereo-tuners, stereo-versterkers, ste reo-cassettedecks, stereo-draaitafels, stereoboxen, transistorradio's, w.o. wereldontvangers, autoradio's, cassette-recorders, stereo walk mans enz. enz. Verder een partij tinnen en koperen siervoorwerpen, delfts-blauw aarde werk, Chinees porselein, horloges, regulateurs, excl. verlichting, een partij eiken kleinmeubelen en wat verder ter tafel wordt gebracht. De veiling wordt gehouden in het Ned.-Herv. vereni gingsgebouw, Het Vrije 2, te Zierikzee. Kijkuur: 13.30 uur, aanvang veiling: 14.30 uur. Veiling bedrijf Olympic, Stuartweg 19, Vianen, tel. 03473- 72783. Burgemeester en wethouders van Zierikzee ma ken bekend dat met ingang van 25 maart 1985 gedurende drie maanden op de gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter lezing ligt de door de gemeenteraad bij besluit van 17 december 1984 vastgestelde veertiende wijziging van de bouwverordening, welk besluit op 26 februari 1985 door gedeputeerde staten van Zeeland is goedgekeurd. Deze wijziging treedt in werking op 25 maart 1985. Bovenbedoelde wijziging is hetzij in druk, hetzij in afschrift, tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar. Zierikzee, 21 maart 1985. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. J. van Gastel, loco-burgemeester. A. G. Izeboud, secretaris. Geertesplein 22, Kloetinge Ring 47, Nieuwdorp Taco gehakt, verrukkelijk Mexicaans gekruid kalfsgehakt Uit eigen worstmakerij: Elke week vers kalfsvlees: biedingen in de winkel. zie onze aan- T-shirt Met Amerikaanse sluiting. 100% katoen. In rose en bleu. Maten 80-86-92 Slopen, slopen, slopen Ze liggen los in de bak. Daarom zo voordelig. Eerste klas graslinnen. 100% katoen. Eifen en bedrukt. Formaat 60x70 cm" Pak mee voor Peuterbroek Elastiek in de taille. Dus past altijd. 100% kat. In rose, bleu, zachtgeel, kobalt rood en marine Maten '74-92 Duitse kopjes Echt aardewerk. Kop en schotel met klein biesje. 3 stuks in een verpakking. Schaaltje Voor yoghurt compote, nootjes rijst, zoutjes, ga zo maar door Per stuk Mok Je moet het zien om het te geloven. Van Arcopal. Onbreekbaar. Helder en fumé. Ook grote maten Maten 40 t/m 52. Heel veel fleurige dessins. Half door- geknoopt met shawl kraag. Zeer modieus ook als u wat ouder bent. Voor 'n hele jonge prijs. Kladderen maar, 200 vel. En niemand hoeft er zuinig mee te doen. Pas onze textiel rustig bij u thuis dagen met uw kassabon letrnieTgoed? G®1 I 3 terug-(met kassabon)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 32