Phïï Anderson weer in topvorm Hom naar de Rabobank en wij maken van uw rijksdaalder direct een tientje. Inter versloeg met tien man Köln: 3-1 Rapid Wien zorgt voor grootste verrassing Toto Timman wint van Vaganjan PZC/ sport Wilaitder zegeviert Liverpool en Juventus hadden het gemakkelijk Twee Nederlandse clubs in UEFA-cup Roland Janssens geschorst Rabobank fZi Bayern succesvol door counters PZC Judoscheidsrechters 25 f 7.50 Spaarpremie voor iedereen* Elke nieuwe Spaarder die vóór 1 mei een spaarrekening opent en daarop minstens f 2,50 stort, krijgt van de Rabobank direct f 7,50 spaarpremie. Ook voor Rabobank-spaarders. De f 7,50 spaarpremie geldt ook voor Rabobank-spaarders, die automatisch gaan sparen èn voor automatische spaarders die hun spaarbedrag met minimaal vijfentwintig gulden verhogen. De premie wordt altijd direct op de spaarrekening bijgeschreven, ledereen kan éénmalig profiteren. MANCHESTER UNITED UITGESCHAKELD Manchester Real Madrid ESÊUEEEJOJISB Kom naar Kamperland op 23 maart. X X X X X X X X X X X X DONDERDAG 21 MAART 1985 "ortuna capituleert weer voor Evert on SITTARD (ANP) - De league vergt zoveel energie dat Engelse voetbalploegen Europese avonturen en passant plegen af te werken. Een bliksembezoek van nauwelijks meer dan een etmaal bleek voor Everton voldoende om een plaats in de halve finale van het toernooi der bekerwinnaars te bereiken. Het verzet daartegen van Fortuna Sittard miste inhoud en was derhalve vergeefs. Everton zegevierde met 2-0; de Engelsen werden geruggesteund door een in Goodisonpark verworven positieve marge van 3-0. De hoogste versnelling behoefden de Engelsen niet te gebruiken. Hoewel manager Kendall dat niet erkent, stelt Everton duidelijk priori teiten. Voor het eerst 1970 moet de ranglijstaanvoerder uit Liverpool maar weer eens de landstitel verwer ven. Een belangrijke stap in de rich ting van dat doel kan zaterdag wor den gezet als Everton in Londen Arse nal bezoekt. Meer dan Fortuna, dat weekeinde Ajax ontvangt, waren door de nederlaag van Fortuna Sit tard tegen Everton wordt het Neder lands betaald voetbal een extra UE- FA-toernooi-plaats door de neus ge boord. Door het verlies komt Neder land één puntje te kort, waardoor tot medio 1987 slechts twee Nederlandse clubs mogen deelnemen aan het UE- FA-Cuptoernooi. LERIDA (ANP/SID) - De Australiër Phil Anderson heeft woensdag zijn tweede achtereenvolgende etappeze- je geboekt in de Catalaanse Week. In Lerida, na een rit over 209 kilometer vanuit Andorra, versloeg de kopman van assitent-ploegleider Jules de We ver het complete peloton. De Belg Etienne de Wilde werd tweede. Het algemeen klassement onderging geen wijziging. De Spanjaard José Recio bleef eerste met vier seconden voor sprong op Anderson. Voor Anderson was dit de vierde overwinning in het seizoen. Hij won in februari de beslissende tijdrit en het eindklassement van de Ronde van de Middellandse Zee. In Parijs-Nice viel hij enigszins tegen. Anderson onder scheidde zich alleen in de beklimming van de Mont Ventoux, maar hij won geen etappe en in het eindklassement werd hij bescheiden als vierde gerang schikt. Ook in Milaan-Sanremo bleef hij naamloos. De „kangeroe" lijkt zijn topvorm inmiddels toch te hebben gevonden. Dinsdag won hij de koninginnerit van de Catalaanse Week naar Andor ra. Woensdag in Lerida gaf hij zijn vorm glans met een sprintzege. Als lij vandaag, donderdag, ook nog de 'ameuze tijdrijder van het vorig jaar is, kan hij de Catalaanse Week op nieuw op zijn erelijst bijschrijven. Op de voorlaatste, en wellicht beslis sende, dag rijden de renners eerst over 158 kilometer van Mollerussa naar Santa Coloma en vervolgens individu- él tegen de klok van Rubi naar Tarassa over 23 kilometer. De slotrit van vrijdag gaat over 145 kilometer van Tarassa naar Barcelona. uitslag van de derde etappe is: 1. Phil Anderson (Aus) 209 km in 5.12.38 (gem. 10.110 km/u); 2. Etienne de Wilde (Bel) z.t.; I Theo de Rooy (Ned) z.t.; 4. Jesus Suarez- -ueva (Spa) z.t.; 5. Pello Ruiz-Cabestany (Spaj z.t. het algemeen klassement is: 1. José Recio Spa) 13.28.52; 2. Phil Anderson (Aus) op 4 sec.; 3. Felipe Yanez (Spa) op 13 sec.; 4. 'edro Munoz (Spa) op 19 sec.; 5. Eric laritoux (Spa) op 23 sec.; 6. Inaki Gaston Spa) op 31 sec. 'URICH (GPD) - In tegenstelling tot ijn landgenoot Eric Gerets moet Ro- and Janssens van Waterschei de vol- edige straf uitzitten die hij kreeg als (evolg van de omkopingsaffaire in de lelgische voetbalcompetitie. Tijdens let pleidooi dat in Zürich werd gehou- 'en een einde te maken aan de trafperiode, werd Janssens verge en. Deze misser van een Belgische fficial heeft tot gevolg dat Janssens, he in eerste instantie een geringere traf kreeg vergeleken met anderen, 'u drie maanden langer dan de rest 'Uitenspel staat. 'OTTERDAM (ANP) - In de laatste artij van de eerste ronde in het otterdamse tennistoernooi zege- lerde de als eerste geplaatste Zweed 'ats Wilander met 7-6 (7-5) en 6-2 ver de Brit John Lloyd. Lloyd stond 11 de tiebreak van de eerste set nog iet 5-1 voor, maar verloor toch van e Zweed. aders Jarryd (Zwe), die als tweede ge- laatst is, bereikte de tweede ronde. Hij (rsloeg Vijay Amritraj (Ind) met 6-4 en 6-3. e B-jarige Boris Becker plaatste zich censdagavond voor de kwartfinales. Hij wsloeg de Amerikaan Robert Green met 6 (7-3) en 6-0. de Engelsen woensdag in het met 20.000 kijkers uitverkochte stadion de Baandert met de gedachten al bij de nabije toekomst. Niet dat het voor miljoenen bijeenge- kochte gezelschap de return als lou ter een formaliteit beschouwde. For tuna verleende alle medewerking om het Engelse voornemen - een vlotte afwerking van de kwartfinale - te DEN HAAG (ANP) - De uitslagen van de woensdag gespeelde return wedstrijden in de drie Europese bekertoernooien zijn: LANDSKAMPIOENEN (tussen haakjes uitslag eerste wedstrijd) Liverpool (Eng) - Austria Wien (Oos)4-1 (1-1) Sparta Praag (Tsj) - Juventus (Ita)1-0 (0-3) Dnjepropetrovsk (Sov) - Bordeaux (Fra)1-1 (1-1) Panathinaikos (Gri) - IFK Göteborg (Zwe)2-2 (1-0) Geplaatst voor de halve finales: Juventus, Bordeaux na strafschoppen, Panathinaikos en Liverpool BEKERWINNAARS Fortuna Sittard (Ned) - Everton (Eng)0-2 (0-3) Dinamo Moskou (Sov) - Larissa (Gri)1-0 (0-0) AS Roma (Ita) - Bayern München (BRD)1-2 (0-2) Rapid Wien (Oos) - Dynamo Dresden (DDR)5-0 (0-3) Geplaatst voor de halve finales: Dinamo Moskou, Bayern München, Everton en Rapid Wien UEFA-BEKER 1. FC Köln (BRD) - Inter Milan (Ita)1-3 (0-1) Real Madrid (Spa) - Tottenham Hotspur (Eng)0-0 (1-0) Videoton (Hon) - Manchester United (Eng)1-0 (0-1) Dinamo Minsk (Sov) - Zeljeznicar (Joe)1-1 (0-2) Geplaatst voor de halve finales: Zeljeznicar, Videoton na strafschoppe- n,Inter Milan en Real Madrid. De halve finales worden op 10 en 24 april gespeeld. verwezenlijken. Niet meer dan een kwartier werd er echt gevoetbald. Op het moment dat Chris Dekker besloot dat het Europese avontuur al lang genoeg had geduurd. De foutieve pass van de 39-jarige laatste man was fataal. Fortuna legde zich bij de feiten neer. Die wijzen uit dat een achterstand van drie treffers in een Europees bekertoernooi nog zelden (en nimmer door een Nederlandse club) werd goed gemaakt. Steun van Andy Gray had Everton niet eens nodig. Met een geblesseerde enkel verbleef de Schot van zeven miljoen op de Sittardse tribune. Zijn plaats op de wat drassige grasmat werd ingenomen door Sharp, die in elke ronde van het Europese toernooi een bijdrage aan de produktie leverde en die traditie nu voortzette. De twee de treffer kwam op naam van de stuwende middenvelder Reid. Dat wapenfeit, een kwartier voor het slot signaal van de Oostenrijkse scheids rechter Wöhrer, was evenwel uitslui tend van belang voor de historie. Fortuna werd dus al snel kansloos toen Chris Dekker op avontuur ging. Aangezien Schrijnemakers en Koe vermans de bewaking van Curran en Sharp voor hun rekening namen, waande de veteraan de kust veilig. Maar waar Thijssen er niet in slaag de de bal zinvol voorwaarts te expe diëren, lukte dat de steeds trager wordende Dekker zeker niet. De on gestuurde pass werd onmiddellijk door Everton ingerekend. Vleugel verdedigers Maessen en Boessen wa ren te ver naar voren geschoven om de fout nog te herstellen. Sharp pas seerde de voor van Gerven (pinkbles- sure) ingevallen Körver zonder een centje pijn. Het verschil van vier doelpunten doodde in feite de wedstrijd. Arthur Hoyer (midden), nog een van de beste spelers van Fortuna, in actie tussen de Engelse verdedigers Mountfleld (links) en Ratcliff. (Advertentie) geld en goede raad Geldt niet voor de Zilvervlootrekemng. lnter-ster Rummenigge in actie tegen zijn Landgenoten. DEN HAAG (ANP) - Twee Oosteuropese en twee Latijnse ploegen spelen in april de halve finales van het UEFA-bekertoernooi. Het zijn Zeljeznicar uit Joegoslavië, Videoton uit Hongarije, Inter uit Italië en Real Madrid uit Spanje. In de kwartfinales deden zich drie grote verrassingen voor. Alleen de plaatsing van Zeljeznicar uit het win- ter-Olympische Serajewo, ten koste van Dinamo Minsk, werd verwacht na het resultaat van de eerste ontmoe ting. Zeljeznicar speelde in Minsk 1-1 na thuis met 2-0 te hebben gewonnen. Sjisjkin en Bahtic scoorden voor 31.000 toeschouwers. Ondanks de investering van miljoe nen ponden kwam Manchester Uni ted in Szekesfehervar niet langs het onbekende Videoton. De overwin ning van 1-0 thuis werd in Hongarije voor 25.000 toeschouwers uitgevlakt door een schot in eigen doel van Gidman. Daardoor won Videoton eveneens met 1-0. In de verlenging werd niet gescoord, zodat strafschop pen de beslissing moesten brengen. Videoton benutte er vijf van de zes, Manchester United, dat zonder Muh- ren speelde, schoot slechts vier keer raak, waaronder een keer door Olsen. Stapleton, thuis nog matchwinner, miste een strafschop uit de eerste reeks. Albiston miste toen er om-en- om-strafschoppen werden genomen. Doelman Dosztl werd als held de kleedkamer ingedragen. De sensationeelste wedstrijd werd in Keulen gespeeld. 1FC Köln was ervan overtuigd in eigen stadion (uitver kocht met 59.000 toeschouwers) de achterstand uit Milaan van 0-1 zeker te zullen wegwerken. Die overtuiging werd gesterkt toen de Belgische scheidsrechter Ponnet de Italiaan Ferri voor natrappen naar de kleedka mer zond. De rode kaart werkte als een boemerang in het voordeel van Inter. De ploeg, die onder leiding stond van de Westduitser Rummenig ge en de Ier Brady, bleef koel, verde digde stug en kwam met tien man spelen in de 17e minuut op voor sprong door een schitterend schot van Marini op aangeven van Brady. Na een uur leek 1FC Köln nog te kunnen terug komen. Bein maakte gelijk en trof pal daarop de paal. De beslissing viel echter aan de andere kant. Rum menigge schitterde met een volley en een kopbal, waardoor de eindstand 1-3 werd. Real Madrid had een halve maand terug al voor een daverende verras sing gezorgd door bekerhouder Tot tenham Hotspur thuis met 1-0 te verslaan. Perryman passeerde die ge denkwaardige avond zijn eigen doel man Clemence. Die fortuinlijke treffer bleek goud waard voor Real Madrid, dat in het UEFA-bekertoernooi een blamabel seizoen kan redden. De re turn in het Bernabeustadion werd bijgewoond door 100.000 toeschou wers. Gescoord werd er niet. ROME (SID/DPA) - Twee goed uitgevoerde counters hebben Bayern München woensdagmid dag een plaats in de halve finales van het toernooi voor bekerwin naars bezorgd. Na meer dan een half uur met de mg tegen de muur te hebben gestaan tegen een furieus aanvallend AS Ro ma, leverde de eerste mogelijk heid voor de gasten al een doel punt op. Lothar Mattaus benut te in de 32e minuut een straf schop, die door de Tsjechoslo- waakse scheidsrechter Christof was toegekend toen doelman Tancredi de doorgebroken Rein- hold Mathy ten val bracht. De Italiaan was kansloos op de goed geplaatste bal van de Westduit- se middenvelder. De voorsprong voor Bayern was onverdiend. AS Roma, in de competitie niet meer in de race voor de titel en uitgeschakeld voor de beker, was in de eerste fase van de strijd de betere ploeg. Het kreeg ook alle kans tot aanvallen want Bayern trok zich geregeld met negen spelers terug in het eigen strafschopge bied. De Italianen, zonder de nog steeds aan zijn knie geblesseerde Braziliaan Roberto Falcao, kre gen ook genoeg kansen maar faalden in de afwerking. Vooral Iorio wist geen raad met twee fraaie mogelijkheden. Ook na de rust bleef de AS Roma de sterkere ploeg. De Westduitsers gaven echter nau welijks mogelijkheden meer weg. De paar keer, dat de gasthe ren wel gevaarlijk doorkwamen, vonden zij Jean-Marie Pfaff op hun weg. De Belgische doelman van de Westduitsers bleek nau welijks te passeren. Pas elf minu ten voor tijd werd hij verslagen door een treffer van Nelda. Veel plezier beleefden de Italianen niet aan de gelijkmaker. Eén minuut later zette Kögl zijn ploeg al weer op voorsprong. Die klap kwamen de Italianen niet meer te boven en zonder veel problemen kwamen de gasten de laatste fase van het duel door. De Westduitsers staan daarmee voor de tiende keer in de ge schiedenis van de vereniging in de halve finales van een Europa Cup toernooi. (Advertentie) verenigde spaarbank 5 Als Pa loopt springen de kinderen op het enorme luchtkussen. Doe mee! Inschrijven: alle kantoren van de PZC en de Ver. Spaarbank. WENEN (SID/RTR/DPA/AFP) - Voor de grootste verrassing in het Europa Cup toernooi voor bekerwinnaars zorgde woensdag Rapid Wien. De Oostenrijkse ploeg versloeg in Wenen Dynamo Dresden met 5-0 en maakte daarmee de nederlaag met 3-0 in Oost-Duitsland meer dan goed. Naast Rapid en Everton bereikten ook Bayern München en Dinamo Moskou de halve finales. De Westduitsers wonnen ook het tweede duel van AS Roma. Dinamo had aan één doelpunt in de twee wedstrijden tegen de Griekse bekerhouder Larissa genoeg om de laatste vier te halen. 1 Liverpool-Austria Wien 2 Sp. Praag-Juventus 3 Dnjepropetr.-Bordeaux 4 Panathin-Gothenb. 5 Fortuna S-Everton 6 Dinamo-Mosk.-Larissa 7 AS Roma-Bayern München 8 Rapid Wien-Dinamo Dr. 9 Videoton-Manch. United 10 Dinamo M.-Z. Serajewo 11 FC Köln-Inter Milan 12 Real Madrid-Tottenh. Hot De juist ingevulde kolom moet er volgt uitzien: 1-1-3-3-2-1-2-1-1-3-2-3. als De prestatie van de Rapid Wien kwam zelfs voor de eigen aanhang als een volslagen verrassing. Slechts 12.000 supporters bevolkten het sta dion in de Oostenrijkse hoofdstad. Zij kregen een duel voorgeschoteld dat hen nog lang zal heugen. Al na 3 minuten lang de bal achter de Oost- duitse doelman toen Pacult een aan val goed afrondde. Nog geen kwartier was het al 2-0 door een treffer van Lainer. De Oostduitse ploeg raakte in die fase van de strijd de controle over het duel volledig kwijt. De verdedi ging van Dynamo kreeg de ene na de andere Oostenrijkse aanval te verdu ren. In de 37e minuut was de stand volledig in evenwicht toen Pacult zijn tweede treffer liet aantekenen. Na de pauze bleef Rapid de veel sterkere ploeg. Het wachten was op het volgende doelpunt. Dat kwam in de 70e minuut door de Tsjechoslo- waak Antonin Panenka. De 37-jarige middenvelder, die in 1976 zijn land DEN HAAG (Reuter/Sid/Afp/Dpa) - De returns van de kwartfinales in het toernooi voor landskampioenen hebben woensdag geen verrassin gen opgeleverd. Liverpool, Bordeaux, Juventus en Panathinaikos vonden de weg naar de laatste vier. Bordeaux had in de Sovjetunie strafschoppen nodig om zich na een hard duel (vier gele en een rode kaart) te ontdoen van Dnjepr Dnje propetrovsk. Panathinaikos keek thuis tegen IFK Gothenburg twee keer tegen een achterstand aan alvorens twaalf minuten voor het einde de bevrijdende gelijke eind stand (2-2) op het scorebord ver scheen. Liverpool en Juventus had den het gemakkelijker, respectie velijk 4-1 tegen Austria Wien, en 1-0 verlies (na 3-0 winst thuis) tegen Sparta Praag. Europees bekerhouder Liverpool heeft Austria Wien woensdag avond duidelijk gemaakt, dat de 1-1 veertien dagen geleden in We nen een toeschouwers-lokkertje betekende. De truc miste zijn uit werking niet. Op Anfield Road zagen 32.671 toeschouwers een zeer slagvaardige thuisclub, die al in de eerste helft het eenzijdige duel besliste. Walsh in de 16e en Nicol in de 32e lieten Liverpool met 2-0 comforta bel rusten. Eén minuut na de rust schoot international Obermayr in eigen doel (3-0) en tien minuten later deponeerde Walsh zijn tweede en Liverpools vierde doelpunt ach ter Koncilia. De Weense balvir tuoos Prohaska mocht in de 64e minuut Grobbelaar passeren: 4-1. Daarna gebeurde er niets meer en spaarde Liverpool zijn krachten voor het aanstaande competitie duel tegen stadgenoot en League koploper Everton. Europees kampioen maakte door de beslissende strafschop in de finale tegen de Bondsrepubliek Duitsland te benutten, faalde ook dit keer niet van elf meter. Acht minuten later maakte een andere speler van de oude garnituur een einde aan elke onzekerheid. Hans Krankl bewees dat hij het scoren nog steeds niet verleerd is. LINARES (ANP) - In de tiende en voorlaatste ronde van het schaak toernooi in Linares heeft Jan Tim man zijn derde overwinning behaald. Met wit versloeg hij de Rus Rafael Vaganjan. Door de zege heeft de Am sterdammer zijn score opgevoerd tot vijftig procent en deelt hij de zesde plaats met Poloegajevski. In de slot- ronde, die vrijdag gespeeld wordt, heeft Timman zwart tegen Portisch. Robert Hübner nam woensdag de leiding. Hij remiseerde met de tot Fransman genaturaliseerde Rus Bo ris Spasski. Mede-koploper Ljubomir Ljubojevic brak zijn partij tegen de Hongaar Adorjan af. De afgebroken partijen uit de negen de ronde zijn beide in remise geëin digd: Vaganian (Sov) - Rivas (Spa) 1/2 -1/2; Portisch (Hon) - Miles (Eng) 1/2 - 1/2. De resultaten in de tiende ronde zijn: HuBner (BRD) - Spasski (Fra) 1.2-1/2; Chris tiansen (Vst) - Kortsjnoi (Zwi) 1/2-1/2; Miles (Gbr) - Poloegajevski (Sovj 1 2-1/2; Rivas (Spa) - Portisch (Hon) 1/2-1/2; Timman (Ned) - Vaganjan (Sov) 1-0; Ljubojevic (Joel - Adorjan (Hon) afg. Stand na tien ronden: 1. Hübner 6.5 punt; 2. Ljubojevic 6 1 afg.; 3. Portisch 6; 4. Kortsjnoi 5.5: Spasski 5.5; 6. Timman 5; Poloegajevski 5: 8. Miles 4.5 1 afg.: 9. Rivas 4.5; 10.Christiansen 4. 11.Vaganjan 3.5 1 afg.: 12.Adorjan 2+1 afg. HEINKENSZAND Voor de tweede maal houdt de Judobond Nederland een cursus voor judoscheidsrechters in Zeeland. Deze cursus wordt gehou den in de Dojo van sportschool Hara in Heinkenszand. De eerste twee bij eenkomsten worden gehouden op za terdag 30 en zondag 31 maart. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 25