Walcherse ploeg weer kampioen ZON 20 ZEEUWSE LEERLINGEN NAAR UTRECHT Noodplan IN PL AA TS DAAR VAN RIJDENDE KANTOREN Meer fouten enkeitjes inretourtjes zon goedkoper. Video gestolen Mislukte inbraak in belastingkluis Biggekerke NA ZEGE OP ZEEUWS- VLAMINGEN K'. Per april zijn enkeltjes en retourtjes zo'n 2[/2% goedkoper. Stijgen de abonnementsprijzen slechts met gemiddeld i' z%. Is de Dalurenkaart ook geldig op vrijdag v.a. 9.00 uur. En komt er ook een 60+ kaart voor mannen. Veel leuke nieuwtjes dus bij NS. Lees er alles over in de nieuwe tblder'Treinprijzen'. Haal 'm aan het loket of vraag 'm aan via telefoonnummer 030-33 4515. DONDERDAG 21 MAART 1985 Congres medezeggenschap op school weinig bekend VLISSINGEN Medezeggenschap op school is het onderwerp van de conferentie die zaterdag wordt gehouden in cultureel centrum 'De Musketon' in Utrecht. Ruim 360 scholieren uit het voortgezet onderwijs hebben zich voor deze conferentiedag, die wordt gehouden in het kader van het internationaal jongerenjaar, aangemeld. Uit Zeeland zijn rond de twintig aanmeldingen binnengekomen; bij veel Zeeuwse scholen is over de conferentie niets bekend. De Nationale Werkgroep Jongeren- jaar. voortkomend uit het Nederlands Platform Internationaal Jongeren werk, gaf de aanzet tot de conferentie. Het Komitee Kindervuist nam met hulp van andere groepen de organisa tie op zich. Zaterdag praten de scholieren in klei ne groepen met elkaar over verschil lende onderwerpen die betrekking hebben op medezeggenschap op school. Het is de bedoeling dat met de uitkomsten van die gesprekken op de eigen school iets gedaan wordt. Vol gend schooljaar moet de conferentie een vervolg krijgen in de vorm van een thema-krant over medezeggen schap. Wettelijk is de medezeggenschap ge regeld in de Wet Medezeggenschap Onderwijs van 16 december 1981. Scholen moeten een medezeggen- schapsraa moeten een medezeggen schapsraad in het leven roepen. Bij het voortgezet onderwijs kunnen, naast ouders en personeel, leerlingen in deze raad worden opgenomen en bestaat de verplichting deze op te nemen als de gemiddelde leeftijd van de scholieren zestien jaar of ouder is. De belangstelling van leerlingen om in dit vertegenwoordigingsorgaan zit ting te nemen verschilt per school. M. A. P. Verhoeven, directeur van de dag- én de avond-MTS in Vlissingen, kan voor de medezeggenschapsraad van MIDDELBURG Schouwburg, 20 uur: 'De brave soldaat Schwejk', mu zikale komedie door het Reizend Volkstheater. BERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: Chariots of fire, 16 jr. Roxy II, 20 uur: The terminator, 16 jr. Cinem'Actueel I, 20 uur: Hot Bubble- gum dikke liefde, 16 jr. Cinem'Actueel II, 20 uur: De prooi, 16 jr. Cinem'Actueel III, 20 uur: The karate kid, al. GOES Grand, 20 uur: De prooi, 12 jr. HULST De Koning van Engeland, 14.30 en 20 uur: Babylon blue, 18 jr., 20 uur: Body double, 16 jr., 20 uur: Wildschut, 16 jr., 20 uur: Missing in action, 12 jr. MIDDELBURG Meccano, 20.30 uur: Nostalgia. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Wild schut, 16 jr., 20 uur: Purple rain, a.l. Filmstheater Zuidland, 20 uur: Dus- man. VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Amadeus, a.l. Alhambra II, 20 uur: Wildschut, 16 jr. Tentoonstellingen AXEL Galerie Slijkdreef, 10-18 uur: illustraties van Ruud Bruyn. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: werken Marinus Schipper sn schilderijen van nieuwe realisten. DOMBURG Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen soeken en vinden in Zeeland'. GOES Lunchcafé, 9-21 uur: Schilde- ijen van Jacqueline van Trirum. ->e Hollandsche Hoeve, 13.30-16.30 Jur: 'Boom en plant in stad en land'. HAAMSTEDE Landbouwmuseum, 0-12 en 13-17 uur: oude landbouw werktuigen. flEILLE De Bewaerschole, 13.30- 5.30 uur: werken teken- en schilder- flub. KATS Galerie Zwaluwenhof, 14-18 'ur: werken van Piet van 't Hageland MIDDELBURG Zeeuws Museum, 0-17 uur: Wedgwood keramiek (t/m 17/3). Dam 43', 14-18 uur: werken Raoul de ïeijser. lalerie Montparnasse, 14-18 uur: col- ectie grafische werken diverse kun stenaars. lalerie 'De Wijnstock', 14-17 uur: Ver- ierde eieren (tot 13/4). kunstuitleen (Kuiperspoort), 13.30-17 a 19-21 uur: Keramiek van Vincent lame. Ie Vleeshal, 13-17 uur: Urbain Mul ders, installatie Wocks. -eeuws Kunstenaars Centrum, 11-16 jur: ZKC 10 jaar. ERNEUZEN Hal stadhuis, 8.30-12 11 13-16.30 uur: Werken Nico van Stralen. 'LISSINGEN Stedelijk Museum, ""12 30 en 13.30-17 uur: 'De bevrij- tag van Walcheren', galerie 'Bellamy 19': Sculpturen van 'igurdur Gudmundsson. teptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: xpositie levende reptielen, amfibieën n insekten. JZENDIJKE Museum, 10-12 en 3.30-17 uur: 'Buitenmensen' (foto's an Peter Verdurmen) en metaals- ulpturen van Arnold van Hijften. Hulpcentra oord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 100-14444 (ook voor milieuklachten). Ieeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer I 150-12200 (brandweer en ambulance). 19S Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 180-15551, dag en nacht bereikbaar, ar. hulpdienst Zeeland voor mensen in 'ld, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur eekends van 20.00-24.00 uur. ichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. I 184-14645, dag en nacht bereikbaar. ichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 100-32233. inder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 180-38080, dag. van 16-20 uur. de avond-MTS geen leerlingen krij gen. Volgens hem bestaat er een hou ding van: 'geen gezeur, we komen op (Slot zie pagina 15 bleken om uiteenlopende redenen niet haalbaar. De gedeputeerde erkende woensdag ruiterlijk, dat het aangekondigde pakket maatregelen gezien de pro blemen van vorige week vrijdag rijkelijk laat komt. Hij gaf volmon dig toe 'compleet verrast' te zijn door de storing. Noch bij de PSD noch op het provinciehuis was men voorbe reid op een storing van een dergelijke omvang, die de verbinding tussen Vlissingen en Breskens bijna twaalf uur lam legde. Gedeputeerde De Voogd beschouwt het woensdag gepresenteerde nood plan niet als een tijdelijke maatregel. Ook na 15 mei als de aanpassingen van het veerplein Vlissingen gereed moeten zijn zal het plan binnen handbereik blijven liggen, omdat de veerdiensten over de Westerschelde erg kwetsbaar blijven, daar ook in de toekomst alle vier aanlegplaatsen slechts over één fuik beschikken. De situatie bij de dienst Vlissingen- Breskens is al enkele maanden ge brekkig in verband met de bouw van een nieuwe aanleginrichting, noodza kelijk met het oog op de komst van een nieuwe dubbeldekker. Het stre ven is om die werkzaamheden voor hemelvaartsdag klaar te hebben. Ge deputeerde De Voogd gaat ervan uit, dat die streefdatum ook gehaald wordt, 'al zal het wel poot aan spelen zijn'. Of het inderdaad lukt wordt voor een deel bepaald door de vraag op het inhangen van een nieuwe brug vlot verloopt. Dat karwei eist een enorme precisie. De achttien meter lange brug zal vlak voor pasen op z'n plaats worden gebracht. Dat gebeurt 's nachts, om te voorkomen dat het verkeer op de lijn Breskens-Vlissin- gen er vertraging door ondervindt. Volgens gedeputeerde De Voogd hangt het welslagen van de operatie onder meer af van de weersomstan digheden. MIDDELBURG - Uit de woning van de familie Van D. aan de Rustenburg straat in Middelburg werd in de nacht van dinsdag op woensdag een video recorder ontvreemd met een waarde van 1800,-. Ook verdwenen er drie videobanden die samen 90,- waard zijn. De dader(s) kwam(en) de woning binnen door het slot van de achter deur te forceren met een schroeve- draaier. De braakschade is rond de honderd gulden. GOES - In de nacht van dinsdag op woensdag is een mislukte poging ge daan de kluis van het belastingkan toor aan het Ravelijn de Groene Jager in Goes open te breken. Met een schop probeerde men een gat in de kluismuur te maken, maar dat ging niet. De politie spreekt dan ook van een erg knullige werkwijze. Uit het kantoor wordt verder niets vermist. Men is binnengekomen via een kel derraam. school om les te krijgen, niet om te vergaderen'.De zetels blijven beschik baar tot er wel belangstelling is. De dag-MTS heeft drie leerlingen in de medezeggenschapsraad. Er was geen overweldigende belangstelling zitting te nemen. „Jammer", meent Verhoeven, „ik vind het een gezonde zaak als leerlingen meepraten in het besluitvormingsproces, niet eens zo zeer als sturend element, maar hun gezichtshoek is altijd interessant ge noeg om mee te nemen in de beschou wingen". Volgens de directeur staan vele leerlingen louter als 'consument' tegenover school en onderwijs. Medezeggenschapsraadslid Daphne Rijk, leerlinge 4HAVO van het Sint- Willebrordcollege in Goes, is dezelfde mening toegedaan: „Velendenken: 'ik kom hier om te leren, daarna is het voor mij afgelopen en ga ik naar huis' Het Goes' Lyceum kent een maande lijkse vergadering van klassenverte- genwoordigers die voorlopig functio neert als medezeggenschapsraad. Een docent brengt de problemen en me ningen die tijdens die vergaderingen naar voren komen over aan de school leiding. Lars Lutje Schipholt, leerling VWO-4B en bezoeker van de vergade ringen, zou graag een meer directe manier zien om bezwaren tegen maat regelen van de schoolleiding naar voren te brengen. Antoinet Wisse zit in de vierde klas van het HAVO van de Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg. Van de conferentie in Utrecht is zij -als een van de weinigenop de hoogte. „We gaan er met ons achten naar toe" Antoinet verwacht, als lid van de medezeggenschapsraad, in elk geval met andere scholieren over proble men te kunnen praten die een raad op zijn weg vindt. Ze wil onder meer kijken of er een manier is om meer belangstelling voor de medezeggen schapsraad te wekken, want daar schort het nogal eens aan. „De mees ten denken dat er op school niets meer te veranderen is, dat alles toch al geregeld is en vastligt. Dat is niet zo", aldus Antoinet. De conferentie in Utrecht geeft Antoi net de kans haar ervaringen met andere bij medezeggenschap betrok ken scholieren uit te wisselen. Om de conferentie een officiële tint te geven hadden de organisatoren de staatsse cretaris voor onderwijs, mevrouw drs N. J. Ginjaar-Maas, uitgenodigd om aan de zaaldiscussie aan het eind van de dag deel te nemen. Zij liet, volgens de organisatoren, afweten omdat de zelfde dag een VVD-congres wordt gehouden. MIDDELBURG - De Middelburgse Unie van Vrijwilli gers eerde woensdag tijdens de viering van het 40-jarig bestaan de zes oudste leden. De dames W. Le Clerq-van de BosM. F. Notebaart-Burssens, W. Bal-Mink, W. Z. Schoolmeester-HoencampW. L. Adriaanse-Valkier en J. Francois-Bos telaar (op de foto van links naar rechtswaren allen vanaf de oprichting lid van de Unie. Zij nemen nog steeds deel aan de activiteiten van de UW ondanks het feit dat sommigen van hen de negentig al zijn gepasseerd. Mevrouw Bal is met haar 94 jaar de oudste van het gezelschap. Al voor de officiële oprichting in 1945 iverd door sommigen al vrijwilligerswerk onder de bejaarden gedaan. Na de bevrijding maakten de vrouwen zich onder meer verdienstelijk met het organiseren van vakanties in Zeeland voor kinderen uit die gebieden van Nederland die tot het laatst toe bezet geweest waren. De jarige UW kreeg van een aantal leden een geluidsinstallatie aangeboden. Na de drukbezochte jaarvergadering recipieerde het bestuur in het eigen onderkomen 'De Boog' aan de Herengracht. PTT sluit kantoren in vier Walcherse dorpen MIDDELBURG - De PTT sluit met ingang van maandag 1 april de postkantoren in Aagtekerke, Biggekerke, Grijpskerke en Meliskerke. Vanaf die datum wordt de dienstverle ning overgenomen door rijdende postkantoren. De sluitingen brengen geen ontslagen met zich mee. De maatregel houdt in dat de gemeen te Mariekerke (waartoe de dorpen met uitzondering van Biggekerke behoren) in één keer van al haar vaste postkantoren wordt beroofd. Het ver dwijnen van deze voorzieningen komt niet als een donderslag bij heldere hemel. B en w hebben er verleden jaar december al mededelingen over ge daan in de aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1985. Bij die gelegen heid sprak het gemeentebestuur van 'een verarming voor de gemeenschap'. Tegelijkertijd werd begrip getoond voor de argumenten van de PTT. De betreffende dorpen hebben alle een gering aantal inwoners. In Aagteker ke wonen 1034 mensen, in Grijpskerke 1137 en in Meliskerke 1259 (per 1 januari 1982). Daarmee voldoen de kernen al nauwelijks aan de minimu meisen voor handhaving van een vast postkantoor. Daar komt nog bij dat het aantal handelingen al geruime tijd beneden de grens bleef, die de PTT stelt voor instandhouding voorziening", aldus de heer Francke. Het verdwijnen van de vaste kantoren in de vier Walcherse dorpen valt sa men met uitbreiding van de dienst verlening in twee kernen waar de post al jaren verdwenen was. In de route die het rijdend kantoor zal voeren langs Aagtekerke, Grijpskerke, Melis kerke en Biggekerke worden namelijk ook Sint-Laurens en Gapinge opgeno men. De inwoners van Gapinge zullen er ook voor gemeentelijke handelin gen terecht kunnen, zoals het verlen gen van rijbewijzen of het aanvragen van paspoorten. Het kantoor zal dagelijks een vaste route volgen langs de zes genoemde tochten. Eerste standplaats is Melis kerke tussen 8.30 en 9.30 uur (was negen tot tien uur). Daarna komen aan de beurt; Grijpskerke van 9.45 tot 10.45 uur (was 10.30 tot 12.30 uur), Gapinge van 11 tot 11.30 uur, Sint- Laurens van 11.45 tot 12.15 uur, Aag tekerke van 13.45 tot 14.45 uur (was 13 tot 14 uur) en Biggekerke van 15 tot 16 uur (was 14 tot 16 uur). De maatregelen hebben geen ontsla gen tot gevolg, zo bleek gisteren uit informatie van mevrouw A. de Reu, chef personeelszaken bij het Middel burgse postkantoor. Mevrouw J. M. Vermaas beheert nu nog de kantoor tjes in Biggekerke en Meliskerke. Zij Het dichtgaan van het postkantoor in Biggekerke (798 inwoners) was nog niet eerder openbaar gemaakt. Bur gemeester S. Francke van Valkenisse (waartoe Biggekerke behoort) ver klaarde woensdagmorgen dat het ge meentebestuur zich niet tegen het besluit zal verzetten. „Dat zouden we wel gedaan hebben wanneer er niets voor in de plaats was gekomen. Ge lukkig krijgen we echter de mobiele krijgt dezelfde functie in Vrouwenpol der. De daar zittende functionaris, mevrouw E. W. van der Weel, heeft een functie bij de PTT in Middelburg aanvaard. Het kantoor in Aagtekerke wordt nu nog beheerd door de heer A. Dekker. Deze is ook aan de PTT- vestiging in Domburg verbonden, waar hij na 1 april actief zal blijven. De enige die in verband met deze maatregelen de PTT verlaat is me vrouw J. Boogaard, die nu nog Grijps kerke als standplaats heeft. Zij maakt gebruik van de mogelijkheid tot ver vroegd uittreden. Mevrouw Boogaard heeft de vestiging in Grijpskerke 22 jaar beheerd. Ter gelegenheid van haar afscheid wordt zaterdag 23 maart een bijeenkomst gehouden in het dorpshuis van Grijpskerke aan de Kerkring, van 16 tot 17.30 uur. Het mobiele kantoor brengt vrijdag 29 maart een kennismakingsbezoek aan de zes halteplaatsen. Het publiek kan de voorziening dan bezichtigen en kennis maken met de beheerder: me vrouw C. Mol. (Slot zie pagina 15) nog enige tijd kan duren voordat het probleem volledig in kaart is ge bracht. De woordvoerder vertelde dat door de materiaalfout de sterkte van de buizen op langere termijn niet voldoet aan de hoge eisen die rijkswa terstaat aan de constructie van de onderdelen van de stormvloedkering stelt. Besloten is de 31 schuiven die voor de Roompot (de grootste stroomgeul van de Oosterscheldemonding) zijn be stemd terdege te inspecteren voordat ze worden geplaatst en zonodig de ondeugdelijke buizen te vervangen. In de Schaar begint het plaatsen van de schuiven binnen enkele weken. Beke ken moet nog worden of deze schui ven - de eerste was begin deze week al bij het werkeiland Neeltje Jans aange komen - vóór of na plaatsing zullen worden aangepast. Opzet van rijkswa terstaat is de planning voor de ver dere afbouw van de stormvloedkering niet in gevaar te laten brengen door de materiaalfout in de buizen. Okto ber 1986 geldt dan ook nog steeds als de maand waarin de pijlerdam opera tioneel moet kunnen zijn. De woordvoerder van rijkswater staat durfde nog geen schatting te doen van het bedrag dat met het herstel van de schuiven is gemoeid. Een bedrag dat in de tientallen mil joenen loopt achtte hij niet onwaar schijnlijk. Rijkswaterstaat heeft ove rigens een verzekering voor dit soort tegenvallers afgesloten. Het postkantoor in Biggekerke sluit met ingang van maandag 1 april. Prijzen groenteveiling Baredndrecht 20 maart Aardappelen bintje 10-24, eigenheimer 22- 29. irene 17-27, andijvie A 2.50-3.09, B 1.93-2.42, bloemkool 1.10-3.90, knolselderij 12 st 2.00-2.05, 15 st 1.25-1.42. 20 st 38-65, koolrapen 43-48, witte kool 35-64, rode kool 37-52, paksoy 1.70-2.10. peterselie 1.52-2,69, prei 2 5.30, 3 2.80-4.70, selderij 63-1.77, spinazie 1.82-2.49, uien bonken 24-27. grof 16-25, middel 17-26, drieling 13-19, ge schoond 77-81, winterpeen grof 48-59, mid del 42-57, fijn 19-35, witlof kort 1 3.30-4.40. kort 2 2.40-3.80, lang 2 1.70-3.30, 3 1.00-2.70,. Eierveiling Eiveba bv Barneveld - Aan voer 2.084.400 stuks, stemming zwak. Prij zen in gulden per 100 stuks: eieren van 55-56 gram 15,40. van 60-61 gram 16,00-16,10 en van 65-66 gram 16,65-16,50. Groenteveiling Bergen op Zoom Woensdag 20 maart Late aardappelen 18; andijvie 2.00-3,20: Mutsu 1,42; Gloster 58- 1,25; Golden Delicious 37-91; Goudreinet- ten 40-41; Jonagold 42-1,35; Melrose 20-47; Winston 38-97: asperges 52-1,36: kroten per kilogram 29-51; uien ongeschoond 21-24; uien geschoond 52-55; rode uien 27-29; witlof 1,30-3.20, rode kool 15-70; witte kool 17-58; breekpeen 16-51; Conference 28-1.63; prei 3,40-3,80; rabarber 1,50-1,60; ramenas 43; bosselder 1,16-1,18; knolselderij per kilo gram 1,02; knolselderij per stuk 61-1,16; glassla 51-75; kasspinazie 1,80-2,70; toma ten 16,80-23,70; schorseneren 16-1,26. Advertentie VLISSINGEN De positie van Hooi zolder in het Zeeuwse zaalvoetbal is nog onaantastbaar. Gisteravond werd de Walcherse formatie via een 3-1-zege op De Smickel in successie Zeeuws zaalvoetbalkampioen. Door deze nieuwe overwinning kwam Hooizolder op zes punten en is niet meer in te halen door /Goes of De Smickel. Tekenend voor de kracht van Hooizol der is dat deze drie overwinningen alle werden behaald zonder de belangrijke krachten John Tahapary en doelman John Bish. Beide spelers sukkelen met hardnekkige blessures, maar ook zonder Bish en Tahapary Is Hooizol der te sterk voor andere ploegen. „We hebben een selectie van 11 spelers en dat heb je op dit niveau gewoon nodig", stelde coach Chiel van de Linde van Hooizolder gisteravond in Vlissingen. Door het veroveren van de Zeeuwse Hooizolder, opnieuw kampioen titel mag de Walcherse ploeg ook weer strijden om de districtstitel. Vrijdag 26 april moet men daarvoor aantre den tegen de kampioen van Brabant. Chiel van de Linde heeft echter be zwaar tegén die datum. „De vrijdag is voor ons zeer ongunstig. Verschillen de spelers (Ronald Jongelings en Ta co van den Velde) mogen van hun veldvereniging niet spelen op die dag, dus daarom ga ik een protest indienen bij de KNVB tegen die datum. In voorgaande jaren speelden we ook altijd op de woensdag, dus waarom nu niet". De wedstrijd van gisteravond tussen Hooizolder en De Smickel had overi gens weinig om het lijf. Het duel kon slechts af en toe boeien, ook al omdat scheidsrechter Oosterboer zeer war rig en inconsequent floot. In de eerste helft (er werden twee periodes van 25 minuten gespeeld) nam De Smickel verrassend een l-0voorsprong door Dave Zwartepoorte. Hij profiteerde dankbaar van zwak ingrijpen van invaller-doelman Guus Duden, die zich hierna overigens goed herstelde. Hooizolder kwam nog voor rust op gelijke hoogte via een hard schot van Julius Sohilait. In de tweede periode had Hooizolder het betere van het spel. maar men kwam toch niet verder dan twee doel punten van Ronald Jongelings. De Zeeuws-Vlamingen probeerden in die tweede helft nog wel wat te doen aan die 3-1-achterstand, maar de De Smic kel kwam kracht tekort en bovendien verrichtte Guus Duden enkele knap pe reddingen. Zo bleef het 3-1. GOEDKOPERE ZUNZOGEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 23