Opheffing BB biedt gemeenten voordeel Directeur Dalebout opende nieuwbouw PZEM Middelburg VRIJBRIEF VOOR EEN HOOG RENDEMENT MEER KAMPEERPLAATSEN BIJ DE BOER EEN BILLIJKE OORZAAK NOG ONBEKEND PZC/ provincie Groot aantal inbraken in Zierikzee Afscheid burgemeester Francke van Valkenisse Zaak rond verkoop ongeregistreerde medicijnen werd weer aangehouden Voor duizenden guldens aan drank bij slijter gestolen DOOR BEDIENING OUDE SCHAKELAAR Styreen ontsnapt bij laden tanker in Braakmanhaven Hoofd BB A-kring Zeeland De Boer legt functie neer 17 Bankbrieven. Bankbrieven (vanaf f 1.000,-) zorgen voor een hoog rendement op uw spaargeld. De rente komt eenmaal per jaar beschikbaar. Bovendien kan de NMB uw bankbrieven via de beurs verkopen. Wanneer u maar wilt. En dan zit er misschien zelfs nog een koerswinst aan vast. Houdt u van die vrijheid, ga dan snel praten AlüüO B A AlËéT met de NMB. NlWlB DANIV DE NMB DENKT MET U MEE. Knipoog Nepal Vol Veranderingen Hobby's Wandkleden Ge westvergadering PvdA met lezing over wereldhonger DONDERDAG 21 MAART 1985 Massale sterfte onder oesterbroed Grevelingen YERSEKE - Een groot deel van het oesterbroed dat dit najaar in enorme hoeveelheden in het Grevelingenmeer viel is afgestorven. Het rijksinstituut voor visserijonderzoek gaat momen teel na wat hiervan de oorzaak kan zijn. Exacte cijfers over het resterend aantal kleine oesters zijn pas in april bekend, maar in kringen van oesterhandelaren wordt al gsproken over een sterfte van 90 procent. Rivo-onderzoeker drs. R. Dijkema sluit echter niet uit dat dit een vrij gebruikelijk verschijnsel is. Hij vindt de sterfte van het oesterbroed dan ook niet zo dramatisch. Over de oorzaak is nog weinig te zeggen. Suggesties als zou de massale dood van het oesterbroed te wijten zijn aan de koude temperaturen deze winter, wijst Dijkema echter van de hand. Al vrij vroeg na de eerste broed- val, in november en december, was er sprake van grote sterfte. Het ging toen om oestertjes van amper een milimeter groot. De voorzitter van de oesterhandelaren-vereniging 'De Zeeuwse Oester', M. Scheele, wijt het aan een tekort aan voedsel in de Grevelingen. Dat verklaart volgens hem ook de trage groei van de al wat grotere oesters. Een teken aan de wand vond hij ook al het feit dat er dit seizoen alleen nog maar in bepaalde delen van het Grevelingenmeer oes- terbroedval was. Dijkema legt uit dat het Rivo nog maar twee jaar met een onderzoek naar de oesterbroedval bezig is. Vol gens hem richt vooral de handel zich op de jaarklas 1981, een echt oester topjaar. In dat jaar was er erg veel oesterbroed en dat kon onder goede omstandigheden opgroeien. De Gre velingen is echter erg grillig en het is volgens de onderzoeker dan ook on juist om alle andere jaren te vergelij ken met dat topjaar. Daar komt bij dat er altijd erg veel ZIERIKZEE In de nacht van dins dag op woensdag hebben onbekende daders pogingen tot inbraak onder nomen en ook daadwerkelijk inge broken in woningen aan de Zierik- zeese Kopmeeuwstraat, de Volkerak- straat, bij een bouwmaterialenhan- del op het industrieterrein Groene Weegje en in de ZLM-school Prinses Juliana aan het Jannewekken. In de Volkerakstraat, in de nieuwbouw wijk Poortambacht, werd een nog vrij nieuwe personenauto (kenteken KX-91-DG) gestolen. Maar eerst wa ren de daders via een achterraam de woning van de eigenaar van de auto, J. de B., binnen gedrongen, waar zij zich een schoudertas waarin de auto sleuteltjes alsmede een bedrag van 125 gulden zaten toeeigenden. Bij de Zierikzeese politie was woens dag nog geen aangifte gedaan van vermiste goederen bij bouwmateria- lenhandel Esselink en zoon bv aan het Groene Weegje, waar onbekenden vo rige nacht eveneens binnendrongen na het forceren van een raam. De politie neemt aan, dat dezelfde daders die met de auto aan de haal gingen en bij de bouwhandel binnen drongen, vier boormachines hebben gestolen uit de Prinses Julianaschool. In dezelfde nacht probeerden indrin gers voorts via de achterdeuren bin nen te komen in de woningen van D. F. V. en van A. J. van S. in de Kopmeeuwstraat. Maar uiteindelijk zagen ze daar om onbekende redenen weer vanaf. MIDDELBURG - Opnieuw moest kantonrechter mr W. F. van Solinge in Middelburg woensdagmorgen aan houding gelasten in de zaak tegen de Vlissingse apotheker J. M. van de S. De heer Van de S. stond op 5 septem ber 1984 reeds terecht wegens het in voorraad hebben van niet geregi streerde geneesmiddelen. Toen besloot de kantonrechter tot aanhouding van de zaak, omdat het proces-verbaal niets vermeldde over de chemische samenstelling van de geneesmiddelen. Deze gegevens wa ren noodzakelijk voor de bewijsvoe ring. Inmiddels was deze informatie in een aanvullend proces-verbaal ver werkt, zodat de zaak opnieuw behan deld kon worden. De raadsman van de apotheker, mr B. W. van Maris, bleek echter deze aanvullende informatie, na herhaald verzoek, niet ontvangen te hebben, zodat hij zijn cliënt niet naar behoren kon verdedigen. Omdat mr van Solinge zijn eigen medewer kers bij het kantongerecht verant woordelijk achtte voor deze blunder, probeerde hij het ongemak voor alle betrokkenen te beperken door met een een datum vast te stellen voor de nieuwe zitting. Op 8 mei zal de zaak om 14.00 uur opnieuw dienen. TERNEUZEN Uit een slijterij in het Terneuzense winkelcentrum Zuidpolder is in de nacht van dins- hag op woensdag voor enkele duizen den guldens drank gestolen. De inbreker(s) kwam(en) de winkel binnen door met een schroevedraaier de voordeur te forceren. De politie legt wat die werkwijze betreft verband met een inbraak in een slagerij in hetzelfde winkelcentrum in de nacht van zondag op maandag. Bij die in braak bleef de schade beperkt tot een worst en een stuk kaas. oesterbroed verloren gaat. Weliswaar was er dit najaar sprake van een recorddichtheid van jonge oestertjes maar al heel snel was er sterfte. Deze zet zich nog steeds langzaam door, blijkt uit het onderzoek. GOES - De gemeenten in Noord- en Midden-Zeeland kunnen door de opheffing per 1 januari 1986 van de dienst Bescherming Bevolking (BB) 1,48 gulden per inwoner rijker worden. De A-kring Zeeland a, de BB-term voor dit gebied, heeft namelijk een reserve aan het eind van dit jaar van 366.466,06 gulden. Aan de kringraad waarin vertegen woordigers zitten van alle Zeeuwse gemeenten boven de Westerschelde, wordt nu voorgesteld dat geld te verdelen over die lagere overheden. De raad komt vrijdag vanaf 10.15 uur bijeen in de BB-commandopost in Goes. De gemeentelijke bijdragen aan de dienst over de jaren 1984 en 1985 blijven overigens gehandhaafd. De opheffing van de BB heeft niet alleen voordelige kanten. Het sociaal beleid dat vastzit aan de operatie, roept nogal wat protesten op. Nood- wachtpersoneel van de instelling uit heel Nederland heeft hierover een notitie laten opstellen die vrijdag ook ter discussie staat in de Goese com mandopost. Een aantal harde noten wordt in het drie pagina's tellende geschrift gekraakt. Met name staats secretaris drs M. van Amelsvoort van binnenlandse zaken, de verantwoor delijke bewindsman, moet het ontgel den. Zijn concept-Intrekkingswet BB ademt, volgens de notitie-schrijvers, een weinig hedendaagse geest uit. De BB-ambtenaren kunnen, volgens de opgestelde regeling, zonder meer ontslagen worden. Bij andere reorga nisaties, zoals gemeentelijke herinde lingen, krijgen de werknemers altijd de kans om te verkassen. Na een zogenaamde stabilisatie-periode kun nen zij alsnog op wachtgeld gezet worden als er te veel mensen blijken te zijn. Overigens zullen niet alle BB-ers op straat gezet worden. Een aantal kan doorstromen naar de brandweer die verschillende taken van de oude instantie overneemt. Zij lopen echter, aldus de auteurs van de landelijke nota, de kans voor een lager salaris te worden aangenomen. BB-ambtenaren die eerder ontslagen worden in verband met de opheffings operatie, zullen genoegen moeten ne men met een lager ambtelijk salaris en te zijner tijd met een lager pen sioen. Hun salarisopbouw wordt im mers onderbroken. De notitie-schrij vers voelen zich ten zeerste gegriefd door deze behandeling die 'geen enke le ambtenaar in Nederland of werkne mer van een particulier bedrijf in Europa heeft ondergaan'. Woensdag nog zijn er mensen van het Rivo naar de Grevelingen geweest om proeven te nemen. Pas in april, als de temperaturen wat hoger wor den en de groei-omstandigheden voor de oester wat beter zijn, kan de situatie verbeteren en de balans op worden gemaakt. Verschillende handelaren zien in deze ontwikkeling in het Grevelingenmeer een nieuw argument om zo snel moge lijk oesters op de Yerseke Bank in de Oosterschelde uit te zaaien. Zij stellen dat het risico met voorraden in de Oosterschelde en in de Grevelingen wordt gespreid, indien er in een van de beide wateren iets met de schelp dieren gebeurt. Dit seizoen wordt, evenals vorig jaar, een semi-commerciële proef gehou den met het uitzaaien van oesters op de Yerseke Bank. Dat gebeurt op enkele percelen, waarbij proefon dervindelijk wordt gekeken of de oes ters nog besmet worden met de oes terziekte Bonamia Ostreae. Vorig seizoen was dat nog op enkele percelen het geval, maar vooral de oesters die meteen uit de Grevelin gen in de Oosterschelde werden ge zaaid bleven vrij van ziektekiemen. Zodra de hele Oosterschelde 'gezond' blijkt te zijn, mogen er van het ministerie van landbouw en visserij op grotere schaal oesters in de zeearm worden uitgezaaid ten behoe ve van de handel. De scheidende directeur van de PZEM ir. M. D. Dalebout voor de oude schakelaar waarmee hij het nieuwe gedeelte van het PZEM-hoofdkantoor opende. Links achter hem (vlnr) burgemeester van Middelburgdrs P. A. 'Walters, commissaris van de Koningin dr C. Boertien en gedeputeerde W. Don. MIDDELBURG - Directeur ir M. D. Dalebout van de Provinciale Zeeuw se Energie Maatschappij (PZEM) heeft woensdagmiddag het nieuwe gedeelte van het PZEM-hoofdkan toor aan de Poelendaelesingel in Mid delburg officieel geopend. Hij deed dat door een handel van een COQ- TERNEUZEN Woensdagochtend omstreeks halfacht is bij het laden van de styreentanker 'Aurita' in het Oceandock bij Dow Chemical in Ter- neuzen 300 liter styreen in de Braak manhaven gestroomd. Dat gebeurde, volgens Dow, nadat de bemanning van het schip een meetföut had ge maakt. Het laden van de 'Aurita' werd, na ingrijpen van Dow-perso- neel, direct gestaakt. Er werden wa tersprinklers in werking gesteld. Na enige tijd konden de werkzaamheden worden hervat. Advertentie m Effectief rendement per 18 maart. MIDDELBURG - Het bestuur van de Provinciale Zeeuwse Energie Maat schappij (PZEM) in Middelburg heeft diep in de buidel getast om ook anderen te laten delen in de feest vreugde over de officiële opening van het nieuwe gedeelte van het hoofd kantoor in Middelburg. Zowel aan de Zeeuwse ziekenhuizen als aan de actie Zeeland helpt Nepal werd een bedrag van 75.000 gulden overhan digd. De eerste driekwart ton werd in ont vangst genomen door mevrouw J. J. van der Wel-Beije, voorzitter van het bestuur van de Stichting Streekzie kenhuis Walcheren, die de Zeeuwse ziekenhuisbesturen vertegenwoordig de. De tweede 75 mille nam de com missaris van de koningin in Zeeland, dr C. Boertien, in ontvangst. Het bedrag dat de ziekenhuizen kre gen is bestemd voor de aanschaf van een vrachtwagen waarop een compu- tertomograaf kan worden geplaatst. Een computertomograaf is een appa raat dat door middel van röntgenstra ling in een zeer vroegtijdig stadium een ziekte kari onderkennen, zodat de medische behandeling eerder dan voorheen kan worden begonnen. Al negen jaar geleden heeft het be stuur van de Stichting Streekzieken huis Walcheren bij het ministerie van volksgezondheid een computertomo graaf aangevraagd. Het duurde tot 1982 tot een afwijzende reactie van dat departement werd ontvangen. Het aantal inwoners van Zeeland, dat van de computertomograaf gebruik zou kunnen maken, was in de ogen van 'Den Haag' te klein. Het SSW- bestuur is tegen deze beslissing in beroep gegaan bij de Raad van State in Den Haag. In de tussentijd hebben de Zeeuwse ziekenhuizen gezamenlijk een derge lijke voorziening bepleit, legde me vrouw Van der Wel gistermiddag tijdens de openingsplechtigheid van het PZEM-gebouw uit. „Staatssecre taris J. van der Reijden van WVC stond daar niet afwijzend tegenover. Hij gaf zelfs een knipoog in onze richting, maar op dit moment is die knipoog verstard. Van der Reijden bracht namelijk een werkbezoek aan de Verenigde Staten om zo'n computertomograaf te bekij ken. Maar vóór hij daartoe in de gelegenheid was, riep de tweede ka mer hem al weer terug. Ik hoop dat diezelfde kamer hem nu toch zover brengt, dat Zeeland die computerto mograaf krijgt. In dat geval kunnen drieduizend Zeeuwen daarvan ge bruik maken. Want de duizend Zeeu wen die nu op een tomograaf zijn aangewezen, moeten daarvoor naar Rotterdam. Ik kan u verzekeren dat het geen pretje is om in liggende toestand naar Rotterdam en terug te moeten worden vervoerd, terwijl zo'n reis ook nog 1200 gulden kost", zei mevrouw Van der Wel. Ze was verguld met het PZEM-cadeau -de vrachtwagen- en hoopte dat de politiek nu eindelijk voor de compu tertomograaf zorgt om óp die auto te zetten. „Een vorstelijke gift, een geweldige opsteker", zei commissaris dr C. Boertien over de PZEM-gift aan Zee land helpt Nepal. „In de krant van dinsdag heeft u kunnen lezen dat de tussenstand 42.000 gulden was. Daar doet de PZEM nu zomaar 75.000 gul den bij. En omdat provinciale staten van elke bijeengebrachte gulden 1,25 gulden maken, is de nieuwe tussen stand nu al ruim 130.000 gulden", zei de heer Boertien. Hij sloot af met een beroep op andere bedrijven: „Elk bedrijf dat de komende tijd wordt geopend heeft mijn buitengewone be langstelling..." KOUDEKERKE - „We hebben vorig jaar geprobeerd de minister op an dere gedachten te brengen voor wat betreft het maximum aantal kam peermiddelen dat bij de boer mag worden gezet. We hebben geen ge hoor gevonden. Maar we moeten blijven volhouden om te bereiken dat dat aantal wordt opgeschroefd. Dat is een billijke zaak". Dat zegt burgemeester S. Francke van Valke nisse over de bepaling in de kam- peerwet, die het aantal kampeereen- heden bij een boerenbedrijf op ma ximaal vijf stelt. Het 'gevecht' om dat te bereiken zal zich echter zonder de heer Francke afspelen. Vrijdag 12 april neemt hij tijdens een extra raadsvergadering in 'De Couburg' afscheid als burge meester van de gemeente die hij twaalf jaar heeft geleid. Zoals van een burgemeester van een kustgemeente op Walcheren mag worden verwacht, heeft de heer Francke zich altijd nauw betrokken gevoeld bij het wel en wee op het recreatieve vlak. De komst van de kampeerwet (in december van het vorig jaar) en de aanloop daartoe heeft de laatste jaren bij die ontwik kelingen centraal gestaan. Al ruim voordat de wet van kracht werd, zette burgemeester Francke - en met hem verschillende andere burge meesters in het Zeeuwse - zich in om te bereiken dat kampeerboeren tien, en in de piekperiode vijftien, eenhe den op hun terreinen mogen plaat sen. „Wij moeten met spijt constate ren dat we bij het provinciaal be stuur geen steun vinden voor ons idee. Toch is het een goede oplossing voor met name de piekopvang. Het gaat het illegaal kamperen tegen, de recreant krijgt de gelegenheid ver antwoord te kamperen door onder meer de maatregelen op het gebied van de hygiëne. Daarnaast is er ook sprake van een zekere landschappe lijke waarde, omdat de boeren meer beplanting rond hun terrein aan brengen. En tenslotte vormt het voor de boeren een welkome aanvulling op hun inkomen", aldus burgemees ter Francke, „Voor velen van hen betekent die aanvulling het beleg op de boterham. Het is onbegrijpelijk dat gedeputeerde staten daar niet meer oog voor hebben". bruto-omzet van de recreatie 28 mil joen gulden was, waarvan de helft zuiver inkomen. De bruto-opbrengst van de landbouw was toen negen miljoen gulden. Dat geeft de beteke nis van de recreatie toch wel aan", aldus de heer Francke. Onder zijn leiding kwam ook de kustriolering tot stand, waarmee een einde kwam aan de klachten van kampeerders over stankoverlast. „En sinds kort is ook het buitengebied aangesloten. Een zeer gelukkige zaak", zo meent de burgemeester. Toen de heer Francke in 1973 naar Valkenisse kwam om het burge meestersambt op zich te nemen, had de recreatie zich daar al veel verder ontwikkeld dan in zijn vorige ge meente Middenschouwen. „Daar begon de groei pas goed na de gemeentelijke herindeling aan het eind van de jaren zestig. In Valkenis se, en met name Zoutelande en Dis hoek, was dat al jaren aan de gang. Die ontwikkeling was op een gege ven moment zo sterk, dat de roep kwam 'de zuidwesthoek van Walche ren is vol'. Dat standpunt is nooit onderschreven door de raad. Wij hebben altijd gezegd: er moeten mogelijkheden blijven, al is het zeker niet zo dat er ongelimiteerd uitge breid kan worden". Het belang van de recreatie voor een gemeente als Valkenisse blijkt volgens de burge meester uit een onderzoek dat in 1973 door het ETI werd uitgevoerd. „De conclusie luidde toen dat de Burgemeester S. Francke .prettige werksfeer... In zijn twee ambtsperioden is het nodige veranderd op bestuur lijk vlak. Burgemeester Francke be schouwt de instelling van raads commissies als een van de belang rijkste veranderingen. „Ik zat daar aanvankelijk niet om te springen. Omdat alle zaken nu ook nog eens moeten worden voorbereid voor de commissies, wordt de belasting van het ambtelijk apparaat groter". Door de behandeling van raadsvoor stellen in de commissies ontstaat wel een beter inzicht van de materie bij de raadsleden. „In commissies kan aandacht worden besteed aan de details. Het leidt ook wel tot herzie ning van het collegestandpunt en dat is een goede zaak. We hebben de wijsheid niet in pacht". Ook binnen het college werd nogal eens stevig gediscussieerd, zo blijkt uit de woorden van de heer Francke. „Dat was in het begin wel wennen. In Middenschouwen gebeurde dat veel minder. Maar de discussies verliepen altijd in een goede sfeer. Een botsing der meningen, daar komt de waar heid uit voort". Alles overziende komt de heer Francke tot de conclusie dat hij geen spijt heeft gehad van zijn keuze voor Valkenisse. „Na twintig jaar in Kerk- werve wilde ik wat anders. Maar ik wilde wel in Zeeland blijven, bij voorkeur in een kustgemeente". Zijn verwachtingen in '73 waren dat hij in een prettige werksfeer terecht zou komen en die zijn uitgekomen. Bur gemeester Francke is in de 45 jaar dat hij in overheidsdienst is Zeeland altijd trouw gebleven. Hij begon in 1939 op de gemeentesecretarie in Arnemuiden en was tot 1952 verder werkzaam bij de gemeenten Schoon- dijke en Sint Laurens. In dat jaar aanvaardde hij zijn benoeming tot burgemeester van Kerkwerve, die later opging in de gemeente Midden schouwen. De laatste werkdag van burgemeester Francke is 15 april, een dag voor zijn 64-ste verjaardag. „Ik had nog wel een jaar door kun nen gaan, maar het is nu de beurt aan een jongere". Vrijdag 12 april neemt hij afscheid tijdens een extra raadsvergadering in verenigingsge bouw 'de Couburg'. Na afloop van deze vergadering en de officiële af scheidsbijeenkomst is er van 17.00 tot 18.30 uur een receptie, waar de inwoners van Valkenisse persoonlijk afscheid kunnen nemen van de heer Francke. Na zijn afscheid gaat hij met zijn echtgenote in Oostkapelle wonen, waar de heer Francke tijd denkt te besteden aan zijn hobby's tuinieren en lezen. „En ik wil mij verder be kwamen in de Franse taal", aldus de burgemeester. Van de functies die hij naast het burgemeestersambt be kleedt, blijft hij de lidmaatschap van het dagelijks bestuur van 'Vrederust' en 'De Viersprong' vervullen, evenals zijn lidmaatschap van het algemeen bestuur van de stichting psychia trisch ziekenhuis Zeeland. Ook blijft hij actief als hoofdingeland van het Waterschap Walcheren. „Dat wil ik tot m'n 65-ste blijven doen. Ik doe dat werk met veel genoegen". batterij -een schakelaar uit een voor malig transformatorhuisje- om te zet ten. Daardoor openden zich de elek trische deuren van het kantoor en begon 'feestverlichting' te branden. Het feest werd bijgewoond door een negentigtal genodigden en alle perso neelsleden die in het nieuwe gedeelte werkzaam zijn. Zij werden in de par keerkelder onder het gebouw welkom geheten door bedrijfsdirecteur sociale zaken J. H. E. Witte. Nadat de heer Dalebout -hij neemt zoals bekend eind deze maand afscheid en gaat met pensioen- de nieuwbouw had ge opend, luisterden de aanwezigen in het nieuwe pand naar acht toespra ken. In die van de heer Dalebout stond de ontwikkeling van de PZEM, maar ook die van de Walcherse vee houderij centraal Het nieuwe gedeelte van het hoofdkantoor is namelijk op- getrokke op de plek waar vroeger een melkfabriek stond. „De PZEM zorgde voor elektriciteit op het platteland, waardoor de melk langer kon worden gekoeld. Doordat de melk langer kon worden bewaard, werd de Middel burgse melkfabriek overbodig", was de strekking van zijn betoog. Hij memoreerde dat de steeds voortdu rende groei van zijn organisatie ge-, paard ging met steeds meer werk zaamheden, vooral op het administra tieve vlak. Het ruimtegebrek in het hoofdkantoor nam dientengevolge ook voortdurend toe. Al eerder had bedrijfsdirecteur Witte gewezeh op het feit, dat veel PZEM-medewerken- den de afgelopen tijd waren gehuis vest in 'portocabines', en dat de situa tie langzamerhand onhoudbaar was geworden. Architect P. Wisse van het architec tenbureau Wisse, Tuinhof en Slem- mer uit Vlissingen lichtte vervolgens de vormgeving van het gebouw toe. Hij bood de PZEM mede namens aannemer en onderaannemer twee geweven wandkleden aan. Een touw- plastiek van Anneke Ruimschotel werd aangeboden door de personeels vereniging Ontwikkeling en Ontspan ning. Namens deze club sprak voorzit ter ing H. Janssen. Verder brachten ook Middelburgs burgemeester drs P. A. Wolters en de directeur van Bouw bedrijf De Delta uit Middelburg, de heer J. van de Woestijne, hun geluk wensen over. De bijeenkomst werd besloten met het uitreiken van een speciaal voor deze gelegenheid samengesteld boek je over de PZEM en een rondleiding door het nieuwe gedeelte van het PZEM-hoofdkantoor. GOES - Het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid houdt zaterdag 30 maart de gewestelijke ledenverga- dreing in de Prins van Oranje in Goes. Naast de huishoudelijke aangelegen heden komt de opvolging van Ad Hanneman in de redactie van De Baanbreker aan de orde. Tijdens de bijeenkomst voert Josephine Verspa- get van de Evert Vermeer Stichting het woord. Zij zal aandacht besteden aan structurele oplossingen die de honger in de wereld kunnen uitban nen, mede naar aanleiding van de actie 'één voor Afrika'. De vergade ring begint om 10.15 uur. GOES - Het hoofd Bescherming Be volking (BB) van A-kring Zeeland a, J. R. de Boer, is van plan per 1 juni zijn functie neer te leggen. Hij vraagt in een open brief aan de vrijdag in Goes bijeenkomende kringraad hier mee akkoord te gaan. Hij zal ver vroegd uittreden. De Boer kan gebruik maken van de VUT-regeling, omdat hij op 15 mei 40 jaar in dienst is bij de overheid. Hij heeft daarvan ruim 25 jaar aan het hoofd gestaan van de Zeeuwse BB- afdeling boven de Westerschelde. Zijn beslissing om over tweeënhalve maand afscheid te nemen van zijn kring hangt, zo blijkt uit de open brief, ook samen met de opheffing van de BB per 1 januari 1986. „Ik heb erg aan de gedachte moeten wennen mijn ambt vroeger op te geven dan ik mij wel eens heb voorgesteld", schrijft De Boer. „Dit gelet op de prettige wijze waarop ik mijn werk mede met de steun van de kringraad en het dage lijks bestuur heb mogen vervullen".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 17