Speld verdienste voor Leen Kor ff Jeugddag werd een groot succes DePZC brengt t bijiT' Mannenmode vooreen vrienden prijs Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. AGENDA fuiven VALKENISSE Nissan.Gebouwd voor minder onderhoud. ZNB-vergadering VROOM DREESM ANN adrie van riel Nissan Bluebird is ook indruk wekkend ruim en kompleet uit gevoerd. Standaard zijn o.a. getint glas rondom, in hoogte verstelba re veiligheidsstuurkolom, twee dagtellers, MW/LW/UKW radio met twee deurspeakers. Vanaf GL beschikt u over 'n in hoogte verstelbare bestuur dersstoel met instelbare lende- steun, elektrisch bedienbare bui tenspiegels en bredere banden. met o.a. elektrisch bedienbare zijramen vóór en achter, centrale deurvergrendeling, stuurbekrach tiging en velours bekleding. 'n Juweel van een auto dus. Ook als u 't zakelijk bekijkt. Met name de zeer stille Bluebird Diesel kan de goedkeuring van uw cal culator wegdragen. Z'n lage kosten en onver zettelijke betrouwbaarheid ma ken 'm tot een zeer aantrekkelij- De SGL spant de kroon QQK IN DIESEL Pr°P°sitie. Zoals elke Nissan is ook de nieuwe Bluebird gebouwd voor minder onderhoud. Het resultaat van opvallend betrouwbare tech niek en hoogstaande produkt- kwaliteit. Beproef de Nissan Bluebird zelf. Hij staat voor u klaar om in te stappen. U bent van harte wel kom bij de Nissan dealer. Prijs incl. BTW v.a. 22.995, U least al een Bluebird v.a. f 630,- per maand (excl. BTW, 20.000 km per jaar, 5 jaar). Nissan is ook de maker van de Micra, Cherry, Sunny, Stanza, Laurel, Prairie, Silvia, 300 ZX, Patrol, Urvan en Vanette. Prijs af importeur. Wijzigingen voorbehouden. Niet alleen de technologie is om van te watertanden. De De nieuwe, voornaam ge lijnde Nissan Bluebird met voor wielaandrijving heeft 't in zich uw hart te veroveren. En bovendien hoog te scoren als u de koele fei ten op een rijtje zet. De lichtgewicht motoren zijn ultramodern: 1.8 liter (DX), 2.0 liter (GL/SGL) en 2.0 liter Diesel. Zui nig en toch fel. Een 5-versnellings- bak is standaard. De 2.0 GL ben zine 4-d is ook leverbaar met 'n zuinige automaat met lock-up en inschakelbare overdrive. Gemeente I V&D bruist van leven. Al bijna 100 jaar! En de makelaar weet van wanten en kranten. In het clubgebouw van de PV De Luchtbode in de Van Doornlaan in Souburg werd tijdens de vergadering van de concoursclub Walcheren de zilveren speld van verdienste uitge reikt aan Leen Korff te Souburg. Voorzitter van de Zuid-Nederlandse Bond afdeling Zeeland, de heer M. de Roo uit Terneuzen, deelde mee dat dit kleinood alleen in zeer bijzondere gevallen wordt toegekend. Meer dan een halve eeuw maakt de Korff zich al verdienstelijk voor de postduivensport. Vele jaren is hij voorzitter van de PV De Luchtbode Souburg geweest en vaak bestuurder van de concourslclub Walcheren. Tot voor kort maakte hij deel uit van het provinciaal sportcomité. Samen met zijn broer Bertus zijn zij de pijlers waarop de duivensport met name in Souburg maar ook in Walchers verband draait. Een zeer terechte huldiging. De CCW (Concoursclub Walcheren) dobberde de laatste twee jaar 'be- stuurloos' rond. De heren J. Lijnse Vlissingen en H. Lacor Middelburg hielden in samenwerking met de 'Korffen' de club 'drijvende'. Hierin komt gelukkig verandering. Het nieuwe bestuur onder leiding van Jo de Bel uit Middelburg, met als secretaris en penningmeester de he ren H. Evers uit Middelburg en J. J. Lijnse uit Vlissingen, zal gesteund door de Souburgse commissarissen C. Bogaard en M. Polfliet trachten de ccw nieuw leven in te blazen. Als rekenaar zal dit seizoen mevrouw Fey uit Souburg fungeren. Afgelopen seizoen werden met grote voorsprong Louis en Ad de Ruyter uit Vlissingen generaal kampioen van de ccw. Van de 42 vluchten wonnen zij maar liefst negen keer. Ook wonnen zij de Vitessetitel oude duiven, de fondrace, Tour de Compiègne en de derby Compiègne jonge duiven. Het onderdeel midfond, fond en de heen Korff najaarsrace waren voor Piet Theune en Zn. uit Vlissingen; M. Jaspers uit Middelburg beheerste Vitesse jonge duiven. De goede prestaties van H. Hibels uit Souburg werden beloond met de titel fond jonge duiven. De fietsvlucht was voor C. Bogaard. De derby-vlucht Orleans oude duiven kende als overwinnaar Jaap Poort vliet uit Middelburg. In totaal werden in ccw-verband 21.000 prijsduiven ver zonden. Vitesse oud: 1 L. de Ruyter en Zn.; 2 C. Verhoeven; 3 M. Hibels. Midfond oud: 1 J. Theune en Zn.; 2 J. Damman; 3 Meerman- Teeuwen. Fond oud: 1 P. Theune en Zn.; 2 L. de Ruyter en Zn.; 3 A. van Merriënboer. Vitesse jong: 1 M. Jaspers; 2 G. Kentin; 3 A. Schipper. Fond jong: 1 M. Hibels; 2 J. de Bel; 3 J. Marijs. Najaarsrace: 1 P. Theune en Zn.; 2 Ch. de Poorter; 3 R. van Dalen. Duifkampioen oud: M. F. de Ruyter met 13 prijzen. Duifkampioen jong: L. de Ruyter en Zn. met 5 prijzen. Generaal: L. L. de Ruyter en Zn.; 2 J. Damman; 3 M. Hibels; 4 A. van Merriënboer; 5 M. Jaspers; 6 Ch. de Poorter; 7 P. Theune en Zn.; 8 Meerman- Teeuwen; 9 C. Verhoeven; 10 J. Broeke en Zn. Vrijdag 22 maart. PV De Zwa luw Kwadendamme: Filmavond in hotel 's Lands Welvaren te Kwadendamme. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 23 maart. PV De Reisduif Graauw: Receptie 50- jarig bestaan. Gemeenschaps huis Dorpsstraat 46 te Graauw van 15.00 tot 17.00 uur. Vrijdag 29 maart. Algemene ledenvergadering Zaterdagvlie gers, afdeling Zeeland. Aanvang: 19.30 uur, in De Vroone te Kapel- Ie. In het clubgebouw van de PV Zee- landia Middelburg kwamen vijftig jonge duivenliefhebbers uit alle re gio's van Zeeland bijeen. De voorzit ter van de organiserende vereniging, Jo de Bel uit Middelburg, opende de dag en stelde de medewerkers de heren C. Hermes (Lewedorp), C. Hoek (Middelburg, kampioenen, G. Koks (Goes), W. Walraven (Middelburg, keurmeesters en de secretarissen J. Nijsen (Middelburg) en J. Brasser (Westkapelle, M. Jaspers en Jo de Bel (beiden Middelburg, klokkenspecia- listen) en Adrie van Riel (Kwis- en spelleider) voor. Er was gekozen voor discussievorm. Door verdeling in groepjes konden gedurende telkens 25 minuten de 'standwerkers' hun zienswijze over de duivensport aan de jeugd geven. Op deze manier was er voor iedere deelne- In hotel Merckx te Roosendaal vergaderden de vier afdelingen van de Zuid-Nederlandse Bond bijeen. Allereerst behandelde men de algemene zaken. Begrij pelijk dat men deze gelegenheid aangreep om te evalueren naar aanleiding van de gang van za ken op de NPO-vergadering op 9 maart. Zoals bekend verliet de gehele ZNB-afvaardiging waar onder Zeeland) die bijeenkomst. Reden: met 25 blanco stemmen werd de accountant, tevens com puterdeskundige heer Schuur- mans uit de afdeling Oost-Bra bant (zonder tegenkandidaten) weggestemd. Besloten werd voor de algemene vergadering op 22 april - met het NPO- bestuur een gesprek te hebben om de standpunten uiteen te zetten. Uittreding uit de NPO (Neder landse Postduivenorganisatie) werd vooralsnog met nadruk van de hand gewezen. mer ruimschoots gelegenheid om vra gen te stellen. En daar werd druk gebruik van gemaakt. Ro Als intermezzo werden de pittige dui- venkwissen ingevuld. In de leeftijds groep tot en met 14 jaar werd Cor de Ridder uit Arnemuideri winnaar voor Ronnie van der Jagt (Yerseke), Ko Goeree (Driewegen), Rini Paauwe (Yerseke) en Tom den Toonder (Ove- zande). De hoofdprijs voor de 15 tot en met 18 jarigen was voor Harry Wattel uit Wissenkerke, gevolgd door Robert Douwes en Olievier Thieleman beiden uit Nieuwerkerk, Arjon Knop (ooster- land), Hans Clement (Middelburg) en Marco Klink (Nieuwerkerk). Verder mocht ieder de leeftijd en het geslacht raden van de in de stand van keurmeester G. Koks tentoongestelde duif. De 13-jarige Stefan Bolsens uit Clinge werd de gelukkige winnaar van de twee-vaks duivenmand. Ook na de pauze werd het moment van wisseling van groepen als jammer ervaren, een bewijs dat de interesse bij ieder groot was. Bij de klokkenafdeling leek het of men een museum bezocht. Tussen een 90 jaar oude duiveklok en de allermo dernste computerklok werden een vijftiental andere klokken tentoonge steld en de werking ervan gedemon streerd. Vele Zeeuwse kampioenen hadden het mogelijk gemaakt dat er voor iedere jeugddeelnemer een duivebon voor een jonge duif of koppel eieren beschikbaar was. Alom vrolijke ge zichten na deze loterij zonder nieteh. Na het invullen van het enquêtefor mulier, met louter positieve reacties, ('Het was een fijne dag'; 'Veel geleerd vandaag' en 'Graag meer van zulke jeugddagen') werd de dag besloten. Ieder jeugdlid nam na in ontvangst- name van een herinneringsvaantje met een handdruk afscheid van de commissieleden Zeeuwse juegddag. Deze dag werd financieel mogelijk gemaakt door schenkingen van parti culieren en clubs. Van seniorenzijde was met name van het sportcomité en de Zeeuwse zater dag- en zondagbestuurders belang stelling. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 21 MAART 1985 Goes, Auto Goes Zuid B.V., Fruitlaan 12-16, tel. 01100-16235. Heeler (Gem. Wouw», Bartels Autobedrijf B.V.. Herelsestraat 170. tel. 01658-3551. Hulst, Autobedrijf A. Biesbroeck, Kleine Bagijnestraat 25, tel. 01140-12600,12275 Middelburg, Auto Walcheren Dijkwel B.V., Veerseweg 104, tel. 01180-38880. Nieuwerkerk, Garage Van DijkeenZn. C.V., Kerkring 37, tel. 01114-1364. Oostburg, Garage Adnaansen, Baljuw Velterswegf tel. 01170-2679. Oost Souburg, Autobedrijf Wouters (service dealer), Kanaalstraat 75, tel. 01184-67658. Philippine, Autobedrijf L. A. Segers (service-dealer), Philipsplein 3, tel. 01159-348. Poortvliet, Garage J. de Graaf. Paasdijkweg 9, tel. 01662-2433. Sluiskil, Automobielbedrijf Moret (fil i Pierssenpolder straat 25, tel. 01157-1627. Terneuzen, Automobielbedrijf Moret. Schuttershofweg 15, tel. 01150-12612 Nissan BluebirdOok zakelijk gezien 'n iuweel van eèn auto. NISSAN STATIONWAGON. ONAFHANKELIJKE WIELOPHANGING RONDOM 2.0 L BENZINE OF 2.0 L DIESEL VOORWIELAANDRIJVING ROYAAL INTERIEUR, EXTRA VEILIGE WEGLIGGING. /2 Goedkeuring 5e herziening bestemmingsplan Buitengebied De burgemeester van de gemeente Valkenisse maakt bekend dat de bij raadsbesluit van 19 januari 1984, onder nr. 3, vastgestelde 5e herzie ning van het bestemmingsplan Buitengebied door gedeputeerde staten van Zeeland bij besluit van 11 december 1984, onder nr. 973/159. 4e afd. rov, gedeeltelijk is goedgekeurd. Het besluit van gedeputeerde staten en genoem de herziening van het bestemmingsplan Buiten gebied liggen met ingang van 22 maart 1985 gedurende een maand ter gemeentesecretarie te Koudekerke voor een ieder ter inzage. Gedurende genoemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeente raad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, alsmede zij, die zich naar aanleiding van de bij de vaststelling van deze herziening aangebrachte wijzigingen in het ontwerp tijdig met bezwaren tot gedeputeerde staten hebben gewend, tegen de beslissing van gedeputeerde staten beroep instellen bij de Kroon. Beroepschriften dienen te worden gericht aan H.M. de Koningin en kunnen worden ingediend bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Koudekerke, 21 maart 1985 De burgemeester voornoemd S. Francke. Piekfijn shirt In verschillende fraaie streepdessins Met lange of korte mouw. Pol/katoen in diverse kleuren Normaal 25.- Tot en met 30 maart

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 11