franz van der pijl matchwinnaar bij ssc SMERDIEK HARD OP WEG NAAR HET KAMPIOENSCHAP Veerelkan titel vergeten na verlies tegen Kloetinge Maas werkt achterstand weg YERSEKE WEER DIEPER IN DE ZORGEN NA THUISNEDERLAA G PZC/ sportkrant Röda Boys kwetsbaar: magsr toci weer zege Mosselploeg blundert op cruciale momenten (1-3) Roda Boys leidt VCK is van slag AZVV MOEITELOOS NAAR 2-2 TEGEN ALTENA Weer hoop voor Bruse Boys na 2-1 overwinning 15 I van de koploper: en vanzelfsprekend Izélf blijven winnen. Noodlot MANDAG 11 MAART 1985 oek lijkt op weg aar een glansrol (Door Frits Bakker) PRANG-CAPELLE - Het moet hooguit twee minuten voor het einde geweest zijn. Met een ■1 stand op het bord en Hoek met man en macht in het offensief. Buiten het veld is de panning haast ondraaglijk, omdat er in die allerlaatste minuten nog sensatie in de lucht angt. En dan: een aanval waarop Hoek kennelijk een patent heeft. De lange Jan Meertens die e bal vanaf de zijlijn tot in een mêlée van spelers voor het doel gooit. Franz van der Pijl die lotseling op mag rukken en van dichtbij naar het doel richt. En twee tellen later buitelt alles at van Hoek is in een wilde vreugde over elkaar. Dolgelukkig - en eindelijk verlost van een eklemmende spanning - stormt Jan Doorns het veld in. De 2-1 overwinning in de (uitwedstrijd bij SSC wordt gevierd alsof het kampioenschap nabij is. de tot nu toe nog maar zelden zoals hij wijzen. „Hij moet veel overwerken en dat gewend is. Volgens Jan Dooms is kan maar één keer in de week trai- daar wel een oorzaak voor aan te nen", vertelde de trainer zaterdag. ds geen ander realiseerde de trainer van Hoek zich tijdens de zware be proeving in Sprang-Capelle dat er als het ware een laatste kans op het spel ktond. De enige Zeeuwse tweedeklas- Eer die nog meedoet in de strijd om de (titel mocht zich eenvoudig geen mis- fetap veroorloven. Met die druk waren tok de spelers het veld ingegaan, doek was daardoor ogenschijnlijk Zichzelf niet - in de eerste helft. Va 45 minuten spelen stond er een Iterechte 1-0 stand in het voordeel van 5SC. Want Hoek was in die eerste fase naar af en toe gevaarlijk geweest en (slaagde er zelf niet één keer in om [tussen de palen te schieten. Maar daarna stond de echte kanshebber voor het kampioenschap op. Met een [inzet die bewonderenswaardig was dreef Hoek vanaf dat moment de spot net de veel minder begaafde tegen stander. En uiteindelijk werd de ach- erstand omgebogen in winst. Zwaar bevochten weliswaar, maar wel dege lijk verdiend. „Veertien punten uit de laatste acht wedstrijden", rekende Jan Dooms la- ter voor. „Dat is een gemiddelde om kampioen mee te worden". Maar voorlopig wordt de roes nog altijd verstoord door Roda Boys, dat de voorsprong van drie punten overeind I hield. Van deze club is Hoek in de f resterende wedstrijden volledig af hankelijk. Hopen op een inzinking I De meest begenadigde voetballer van iHoek werd zaterdag eindelijk weer (eens gevierd als matchwinnaar. Franz [van der Pijl velde met twee treffers de I tegenstander die zo lang bleef sputte- Iren. Hij bracht zijn totale score ermee I op vijf en dat is ver onder zijn normale (niveau. (De stylist op het middenveld schitter- (MIDDELBURG - Opvallend in de tweede klas van het landelijk zater dagvoetbal was wel de eerste sei zoenwinst van Bruse Boys. De Schouwse ploeg lijkt nog steeds niet kansloos na de 2-1 winst op Heuke- lum. Aan de top is Roda Boys knap op I weg naar de titel na de 1-0 winst op Arnemuiden, vooral, omdat Rozen- j burg thuis met 1-0 verloor van Good Luck. AZVV - Altena 2-2, Yerseke - SC Everstein 1-3, SSC - Hoek 1 -2. Roda Boys 14 9 5 0 23 25-10 Soek 14 8 4 2 20 24-13 Rozenburg 13 7 3 3 17 32-14 Altena 13 6 5 2 17 26-15 SC Everstein 14 5 5 4 15 29-21 Arnemuiden 15 3 7 5 13 13-16 Reukelum 13 5 2 6 12 20-23 Good Luck 14 4 4 6 12 24-23 SSC'55 13 4 3 6 11 13-22 AZW 14 2 6 6 10 19-26 Yerseke 15 2 5 8 9 18-44 Bruse Boys 14 1 5 8 7 17-33 AALST - Karei van de Gruiter twijfelt er geen moment meer aan: Roda Boys is niet de ware kampioen voor de tweede klas. De trainer van Arnemuiden moest zaterdag weliswaar een 1-0 nederlaag incasseren in de uitwedstrijd bij de koploper. Maar Roda Boys had kennelijk niet veel indruk gemaakt op de Zeeuwen. Vooral in de eerste helft was Arnemuiden namelijk de veel betere ploeg. Dat het toen nog 0-0 bleef was het ge volg van een paar onwaar schijnlijke missers voor het doel van Roda Boys. Daarom kwam Karei van de Gruiter ook nu weer tot de con clusie dat de strijd om het kam pioenschap nog lang niet beslist is. „Rozenburg en Hoek zijn veel betere ploegen", stelde de trai ner zaterdag vast. „Want voor mij is Roda Boys nog altijd een club die het van hardheid en inzet moet hebben. En tegen ons hebben ze gewoon het geluk ge had dat wij voor de rust niet konden scoren". De meest ideale kans in die eerste helft was voor Jacco Oos terling. De lange middenvelder kreeg de bal terug uit een schot van Chris Schroevers, maar mis te de koelbloedigheid om simpel af te werken. Daarna was er ook nog een uitgespeelde kans voor Leo de Nooyer om de basis voor een overwinning te leggen. Roda Boys hield zich echter met kunst en vliegwerk op de been en sloeg na de pauze zelf toe. Tien minuten na de hervatting kreeg Wim van Ballegooyen de bal op rechts. Hij gaf een voorzet op maat naar Wim van Driel en tegen diens inzet was Johnny Jasperse kansloos: 1-0. Het was beslissend voor de wedstrijd. MIDDELBURG - Nu kan het bijna niet meer kapot voor Smerdiek. VCK kwam na de 1-0 thuisnederlaag tegen SNS met beide benenop de grond te staan en Smerdiek won zelf gemakkelijk met 2-0 in Zierikzee van Mevo enkan kan weinig meer gebeuren in de vierde klas van het landelijk zaterdagvoetbal. Nieuwdorp kwam met een 2-2 bij NOAD'67 naast VCK op de tweede plaats. Onderaan de ranglijst gaat het dringen worden rondom de degrada tieplaats. We schreven al over de verrassende SNS-winst in Koudeker- ke en 's-Heer Arendskerke pakte zijn kans in de vierpuntenwedstrijd tegen Meeuwen (4-3), waardoor ook Meeu wen nog in de problemen komt. Smerdiek 12 8 3 1 19 25-11 Nieuwdorp 13 6 4 3 16 27-33 VCK 13 6 4 3 16 22-19 Krabbendijke 13 7 1 5 15 31-27 NOAD'67 13 4 4 5 12 26-26 Wolfaartsdijk 11 4 3 4 11 25-22 Nieuwland 12 4 3 5 11 15-17 SNS 13 5 1 7 11 9-19 Meeuwen 14 4 3 7 11 27-30 Mevo 13 4 1 8 9 22-28 's-H. Arendskerke 13 2 5 6 9 18-25 'S-HEER ARENDSKERKE - MEEU WEN - Het was er op of eronder voor de thuisclub. De kansen werden in ieder geval goed benut, want nadat Wim Goedegebuure al na drie minu ten 1-0 had gescoord, kwam er een groot overwicht van Meeuwen. De ploeg voetbalde wel aardig, maar kreeg onvoldoende kansen en een uitval na 25 minuten betekende wel 2-0 door Leo Goedegebuure. Pas drie minuten voor rust scoorde Kees Da- vidse 2-1, maar nog voor rust hield Kees van Sabben het verschil op twee punten: 3-1. De thuisclub probeerde na rust die voorsprong te verdedigen. Meeuwen ging pressie uitoefenen en na twintig minuten kwam de span ning pas goed in de wedstrijd: 3-2 door Sjaak Lankhaar. Meeuwen kreeg de gelijkmaker er niet in en toen in de 32e minuut Peter Slikker de stand op 4-2 bracht was de strijd beslist. Vijf minuten voor tijd maakte Mar Verha- ge er nog wel 4-3 van, maar alle spanning leverde geen gelijkmaker meer op. NOAD'67 - NIEUWDORP - Scheids rechter Van der Pijl uit Werkendam speelde een vreemde rol in de tweede helft en zorgde voor de nodige sensa tie. Halverwege de tweede helft bracht Ronald de Jonge zijn ploeg met een schitterende knal in de krui sing op voorsprong. De bal sprong er op miraculeuze wijze weer uit en de scheidsrechter weigerde dan ook de treffer toe te kennen. Opwinding na tuurlijk aan Nieuwdorp-zijde, maar in de laatste minuut maakte hij zijn fout 'goed'. De inzet van Bram Schrier in de blessuretijd haalde laatste man Jos van Splunter een halve meter voor de lijn weg. Nu echter zag de Werkendamse arbiter wel een doel punt en kwam Nieuwdorp alsnog op de verdiende 2-2 en ontstond er de nodige opwinding aan NOAD-zijde. Gelukkig bleven de moeilijkheden binnen de perken. Vriend en vijand was het er na afloop over eens, dat de stand terecht op 2-2 was gekomen. De eerste helft had NO AD de beste kansen gehad en was met 1-0 voorgekomen door Dim Ver wijs. Zeven minuten na rust maakte Bram Schrier gelijk (1-1), waarna dan het eigenlijke Nieuwdorp-doelpunt viel. Nieuwdorp speelde goed na rust, maar kwam dan toch nog eerst achter door Dim Verwijs (2-1), waarna Bram Schrier in de laatste minuut dankzij de scheidsrechter nog tegenscoorde: 2-2. MEVO - SMERDIEK - Drie man met vakantie, twee geschorsten en twee zieken! De balans van Mevo. Smer diek had dan ook weinig problemen, al was het voor een topploeg aller minst overtuigend. De bezoekers kre gen het eerste doelpunt na 12 minuten van Dirk van der Sleen (terugspeelbal in eigen doel) cadeau (0-1) en vijf minuten voor rust werd er aan buiten spel getwijfeld. Mart Koopman speel de de bal toen nog verkeerd, naar zijn broer Chris Koopman (maar die speelt wel bij Smerdiek!) en toen kon Rien Vroegop gemakkelijk scoren: 0- 2. De tweede helft was slecht. Smer diek kreeg ook geen kansen meer. VCK - SNS - Het zit helemaal fout bij de Koudekerkenaren. De ploeg mist inzet, agressiviteit, de afwerking faalt, kortom het voetbal blijft goed ver zorgd, maar er komen te weinig kan sen. SNS is zeker ook geen grootse ploeg, maar die kwam wel met veel inzet al na zes minuten op een 0-1 voorsprong door Gerrit Melaard. VCK had drie minuten later pech, toen Peter Brasser de lat trof, maar daarbij bleef het ook wel. SNS had niet eens zo veel moeite om VCK af te stoppen. Het overwicht was er wel, maar de aanvalslinie faalde. Michel Dek scoor de nog wel een keer, maar die treffer ontging de scheidsrechter en zo bleef het niet eens onverdiend 0-1. NIEUWLAND - KRABBENDIJKE - De tweede helft domineerde Nieuw- land en leek de ploeg in de slotfase ook nog wel de achterstand weg te werken. In de blessuretijd echter kwam de anticlimax. Nieuwland was helemaal opgedrongen, een botsing, een opstootje, publiek in het veld, een regelrechte vechtpartij, maar de bal naar de andere kant en Ronald Hoek man bleef wel kalm en scoorde 1-3. Dat was de scheidsrechter niet ont gaan. Scheidsrechter Kluijfhout was keurig met die laatste aanval meege lopen, zich onbewust van de knokpar tij achter zijn rug en floot na de 1-3 ook gelijk af. De eerste helft had Krabbendijke de thuisclub naar de beslissende achter stand gespeeld. In de 17e minuut werd er te zacht teruggespeeld en André van de Veeken zorgde voor 0-1 en in de 25e minuut miste Nieuwland de vrije trap en Van de Veeken stond weer op de goede plaats: 0-2. Ronald Hoek man kreeg ook nog enkele kansen, maar hij kwam pas in de slotseconden tot scoren. Nieuwland was dus sterker na de rust. Na acht minuten verklein de Nico Bakker de achterstand al tot 1-2, hij kopte nog een keer raak, maar toen werd de bal uit de doelmond getrapt, Slinger en Dieleman kregen nog kansen, maar de gelijkmaker wil de er niet in en de anticlimax kwam in de laatste minuut. Vandaar de voor zijn doen gebrekkige afwerking in sommige wedstrijden. Vlak voor de rust hadden de Zeeuwen een 1-0 achterstand opgelopen bij een beoordelingsfout op links. Arno van der Schans haalde een dieptepass nog net voor de achterlijn en verraste met zijn voorzet enkele verdedigers. Voor het doel stond Wim Kommers klaar on in te schieten: 1-0. Een kleine domper op de hoge verwachtingen bij Hoek. Maar wellicht ook een gevolg van de verzwakking op rechts in de verdediging. Daar moest Jan Hame link - die met griep thuis moest blijven - verstek laten gaan. Met twee totaal ongevaarlijke spitsen (Piet de Koeijer en Guido van Boom) had Hoek in die eerste helft geen enkele greep op de wedstrijd. Na de rust veranderde dat op slag. Toen eisten ineens Jack Caluwé, Franz van der Pijl en Jan de Block het midden veld voor zich op en werd het initiatief van de thuisclub tot een minimum beperkt. Na ruim een half uur leidde dat tot de gelijkmaker. Franz van der Pijl mocht ver buiten het strafschopgebied een vrije trap nemen en zette zijn elftal met een stuiterend schot langszij: 1-1. En vanaf dat moment werd het nog duidelijker dat SSC volkomen leeg was gespeeld. De Brabanders hadden zelfs niet meer de illusie om nog iets terug te doen. Ze trokken zich massaal in de verdediging bij het laatste offensief van Hoek. Twee minuten voor tijd kon Franz van der Pijl die machte loosheid definitief afstraffen. Met een voltreffer die Hoek in de race om het kampioenschap houdt. SSC-Hoek 1-2: 42e minuut Wim Kommers 1-0; na rust: 34e minuut Franz van der Pijl 1-1; 43e minuut Franz van der Pijl 1-2. Scheidsrechter Koos Bot. Een srimmage voor het doel van Veere (witte shirts). MIDDELBURG - Tholense Boys lijkt een kansloos seizoen door te maken in de derde klas van het landelijk zaterdagvoetbal. De ploeg wacht nog steeds op de eerste overwinning en werd nu thuis kansloos ingemaakt door Serooskerke: 0-6. Veere kan de titel wel vergeten. De zo verrassend sterk gestarte ploeg ver loor in een spectaculaire wedstrijd met 4-3 in Kloetinge. Zaamslag won met 3-2 bij Kogelvangers en Din- teloord was te sterk voor Zwaluwe: 2-0. WHS hield Kapelle nog in de zorgen (2-1 winst) en Terneuzense Boys deed hetzelfde met Wemeldin- ge: 3-1. Zaamslag 15 11 2 Dinteloord 13 8 2 Serooskerke 14 8 2 Veere 14 8 0 Tern. Boys 14 7 2 WHS 14 5 5 Kogelvangers 14 4 5 Kloetinge 13 5 2 Zwaluwe Wemeldinge Kapelle Thol. Boys 12 0 3 9 13 5 2 6 12 14-19 14 3 3 8 9 16-29 14 2 4 8 8 18-29 3 8-27 Een belegering van het doel van Wemeldinge. KLOETINGE-VEERE De ploegen hebben voor een werkelijk schitterende wedstrijd gezorgd en het talrijke publiek was het er na afloop snel over eens (ongeacht de gelukkige winnaar): propaganda voor het voet bal. De beide jeugdige ploegen wilden graag aanvallen en deden dat ook nog met knap voetbal. De eerste minuten waren al spectaculair. In de derde minuut maakte Piet Goedbloed 0-1, twee minuten later Arjo den Dekker 1-1 en in de 15e minuut weer Piet Goedbloed: 1-2. Eric Huissoon maak te na 20 minuten gelijk (2-2) en dank zij een door doelman Henk van Sab ben benutten strafschop kwam Kloe tinge voor het eerst op voorsprong: 3-2. Dat was ook de ruststand. Een kwartier na de rust bleven de Kloetin- ge-verdedigers staan voor vermeend buitenspel en kon Piet Goedbloed de stand weer gelijktrekken. Het pleit voor Veere, dat de ploeg ook daarna de aanval bleef zoeken. Het bleef een prima wedstrijd waarin Eddie de Dreu tien minuten voor het einde de winst bij de gelukkigste ploeg bracht: 4-3. THOLENSE BOYS-SEROOSKERKE Meestal is Serooskerke toch al de beter voetballende ploeg, maar blijft de Walcherse equipe kansloos in het zestienmetergebied. De afwerking laat veelal te wensen over, maar in Tholen liep dat eindelijk wel goed. Serooskerke was heer en meester te gen een zwak Tholense Boys. Al na drie minuten bracht Wim Allaart uit een strafschop de stand op 0-1 en toen in de 18e en 19e minuut Arjan Luteijn en Bert Riemens de stand op 0-3 brachten was de strijd al beslist. In de tweede helft zorgden Henk Wonder- AXEL - Veel kan AZVV dit seizoen verweten worden, maar mentale kracht kan de ploeg niet ontzegd worden. Voor de tweede achtereen volgende keer gelukte het de for matie van Ben Pauwels na de win terstop een 2-0 achterstand diep in de tweede helft op te halen: evenals vorige week uit tegen Good Luck finishte AZVV zodoende zaterdag middag op eigen veld tegen het hoog geklasseerde Altena op 2-2. Zeven minuten na de hervatting pakten donkere wolken zich boven de Axelse zaterdagtweedeklasser samen toen René van de Broek met een schitterende lob Altena op 2-0 zette. Het leek de beslissing, omdat AZW in de eerste helft niet meer dan een povere indruk had nagela ten en om die reden in staat werd geacht om minimaal twee keer doel treffend uit te halen. Maar toen Ben Pauwels zijn ploeg opdracht gaf met drie spitsen te gaan spelen, veranderde het spelbeeld op slag. Plotseling werd Altena - dat streed voor de aansluiting met de koploper - teruggedrongen op eigen helft, omdat AZW zich véél feller mani festeerde dan eerder in de wedstrijd en ook veel beter zijn aanvallers wist te bereiken. AZW ontketende zelfs zoiets als een offensief, dat niet zonder resul taat kon blijven. Het deed de ge moedstoestand van Ben Pauwels ongetwijfeld goed dat AZW halver wege de tweede helft al de aanslui tingstreffer scoorde. Rond de 25 minuut won Nico Bouwman een duel op de achterlijn, waarna de bal voor de voeten kwam van de in- sprintende Gerard Maas: een sim pel tikje was vervolgens voldoende om Jan van de Koppel kansloos te maken: 1-2. Zeven minuten later was het trou wens weer Gerard Maas, die de aandacht op zich vestigde. Op snel heid penetreerde hij vanaf de linker kant van het strafschopgebied in, waar Wim de Graaf hem slechts met een overtreding tot staan kon bren gen. Penalty dus. Gerard Maas - die vorige week ook een belangrijk aan deel had in de twee treffers van AZW - benutte het buitenkansje van elf meter zelf. Het was jammer dat AZW zich daarna meer bekommerde om het vasthouden van de 2-2 dan om een derde en wellicht winnende treffer. Hoe dan ook kon de wedstrijd na de rust meer boeien dan in de eerste helft, toen AZW veelal een vel- doverwicht had, maar zich geen echt uitgespeelde kansen kon creë ren. Een half uur lang bokste AZW toen op tegen een 1-0 achterstand, omdat de 16-jarige debutant Peter van Maastrigt na twaalf minuten spelen alle ruimte kreeg om alleen op invaller-doelman Jan Roose af te stevenen en beheerst scoorde in de verste hoek. Altena stond AZW daarna toe langdrugi aan de bal te zijn, maar niet gevaarlijk te worden. Eenmaal in de buurt van het strafschopge bied greep Altena in elk geval telkens met succes in. Met name daarom leek Altena's tweede tref fer - kort na de rust - beslissend. Tót AZW dus de geest kreeg en de wedstrijd een andere wending gaf. AZVV-Altena 2-2. 12e min. Peter van Maastrigt 0-1; 52e min. René van de Broek 0-2; 70e min. Gerard Maas 1-2 en 77e min. Gerard Maas strafschop2-2. Toeschouwers: 150. Scheidsrechter: F. Seters uit Waspik. YERSEKE - Na het gelijke spel (2-2) van vorige week tegen Altena was aan Yerseke-zijde het optimisme ge groeid. De mosselploeg mocht dan wel de voorlaatste plaats innemen, met nog acht wedstrijden (vijf thuis en drie uit) voor de boeg moest het mogelijk zijn om het hoofd in de tweede klas boven water te houden. Na zaterdag echter is Yerseke het water al weer tot de lippen gestegen. In het tuisduel tegen SC Everstein speelde de équipe van interim-trai ner Joost van der Griek zeker niet slecht, maar op cruciale momenten waren enkele spelers zo van de kook, dat Yerseke de achtste nederlaag van het seizoen kreeg te slikken: 3-1. Na afloop kregen spelers en trainer nog meer te slikken, toen zij verna men dat de andere staartploegen pun ten hadden gepakt. Na zaterdag zit Yerseke dus weer dieper in de zorgen, maar Joost van der Griek is de wan hoop nog niet nabij. Hij gelooft nog heilig in lijfsbehoud, hetgeen hij voor een deel baseert op de positieve in stelling binnen de groep en het ver toonde spel van de laatste weken. „Tot aan het eerste doelpunt van Everstein waren we ook vandaag qua veldspel niet de mindere van onze tegenstanders", meende hij. Van der Griek zei daar niets teveel mee. Vooral in de eerste helft toonde Yerseke zich de gelijke van Everstein. De snelle vleugelspitsen van Ever stein, de broertjes Jan en Andy de Jong, zaten stevig in de tang bij Niek Moerland en Bram Zuidweg en kon den maar zelden gevaarlijk worden. Slechts één keer kon Andy de Jong los komen van zijn directe tegenstander, maar zijn schot ging net naast. Op slag van rust leek Everstein op 1-0 te komen, maar ook Ronald Hijmering richtte verkeerd. I Yerseke was aan de andere kant twee keer (gevaarlijk) via John Vette en Jan Griep, maar tot echt uitgespeelde kansen kwam de Bevelandse ploeg niet. Yerseke miste daarvoor de stoot kracht. Bovendien werden van de flanken steeds te lage voorzetten ge geven, die (keer op keer) een gemak kelijk prooi waren voor vrije verdedi ger Huib Burggraaf van Everstein. In de tweede helft sloeg plotseling het noodlot toe voor Yerseke. In de 20e minuut rukte vleugelverdediger Bram Zuidweg op, hij wilde afspelen naar Jan Griep, maar plaatste de bal precies in de voeten van Everstein- spclcr Walter van Putten. Die kon vrij oprukken en met een prachtige lob keeper Leo Westdorp verschal ken, 0-1. Yerseke trok hierna massaal in de aanval en oefenmeester Joost van der Griek ging risico's nemen. Hij wissel de de onfortuinlijke Bram Zuidweg voor een extra aanvaller, Johnny Christiaanse, en ging achterin één tegen één spelen. Het duurde even voordat de Yerseke-spelers die omzet tingen door hadden en het was aan de slordigheid van Everstein te danken, dat Yerseke in die fase niet meteen op een onoverkomelijke achterstand werd gezet. Uiteindelijk hadden de wisselingen toch effect, al was het maar van korte duur zou later blijken. In de 79e minuut leverde Wim Zoete- weij een goede hoge voorzet, die over de gehele Everstein-defensie zeilde en precies voor de voeten van Kees der Smit belandde. De hardwerkende spits bedacht zich geen moment en haalde keihard uit, 1-1. Nauwelijks een minuut later stond het weer als 1-2 en alweer door een blunder in de Yerseke-defensie. Na veel geharrewar in het strafschopge bied zette Adrie Bouwman van de bezoekers de bal hoog in. Wies Boone wilde de bal wegkoppen, raakte het leder maar half en de bal belandde via de graaiende handen van keeper Westdorp in het doel, 1-2. Yerseke was geslagen, zeker toen Andy de Jong vijf minuten voor het einde de eindstand op 1-3 bepaalde. Yerseke-Everstein 1-3 rust 0-0). 65e Minuut 0-1 Walter van Putten; 79e minuut Kees de Smit 1-1; 80e minuut Adrie Bouwman; 85e minuut Andy de Jong. Scheidsrechter J. van de Velde uit Vlissingen. Toeschouwers: 100. gem en Jan Riemens in enkele minu ten tijd voor 0-5 en Ronald Jongelings bracht de eindstand op 0-6. Tholense Boys had vrijwel geen kans gehad. Bert Riemens miste in de slotfase zelfs nog een strafschop (naast). KOGELVANGERS-ZAAMSLAG Er werd niet opvallend goed gevoet: bald, maar de Zeeuws-Vlamingen zorgden voor het meeste gevaar, kwa men na rust beslissend op voorsprong en hielden die verdiend vast. Met een schitterend genomen 'kromme' vrije trap van Rini van Vlimmeren kwam de thuisclub op een 1-0 voorsprong, maar Gijs Lokhorst deed dat nog voor rust met evenveel elan en zorgde voor 1-1. Vijf minuten na de hervatting maakte Lokhorst er al 1-2 van en door Peter Dees kwamen de Zeeuwen op de beslissende 1-3 voorsprong. Toen moest Kogelvangers in de slotfase wel aandringen. Vijf minuten voor tijd werd het nog 2-3 door Arie van der Linde, maar de gelijkmaker kreeg de thuisclub er niet meer in. TERN. BOYS-WEMELDINGE De Zeeuws-Vlamingen hebben de he le wedstrijd gedomineerd. Wemel dinge was slechts heel zelden gevaar lijk. Het overwicht werd na 33 minu ten in een voorsprong uitgedrukt. Een onnavolgbare dribbel van Aijen Wilting bracht de bal via de Wemel- dinge-doelman bij Mark de Kunder, die 1-0 aantekende. Twee minuten voor de rust ontstond er een verwarde situatie, de bal werd verkeerd terug gespeeld en Jaap Romeijnsen profi teerde dankbaar: 2-0. Een strafschop van Kees de Vos bracht drie minuten na rust de span ning wel een beetje terug (2-1), maar in de 11e minuut werd Arjen Wilting neergelegd en scoorde Mark de Kun der uit de strafschop 3-1. WHS-KAPELLE Wat een geluk heeft WHS gehad. Kapelle speelde een voortreffelijke wedstrijd. Zeker in de eerste helft had WHS op ruime achterstand gezet moeten worden. Kapelle kwam al na tien minuten op 0-1. Jos Polderman knalde van 35 meter precies in de kruising en uit de daarna volgende regen van kansen moest WHS wel een afstraffing oplopen. Het wilde echter niet lukken in de Kapelle-aanvalslinie en tegen de verhouding werd het na 32 minuten zelfs 1-1 toen Theo van Poortvliet een verdedigingsblunder afstrafte. Na de rust kwam er toen wel wat meer evenwicht. WHS werd meer gelijkwaardig. WHS kreeg ook de voorsprong cadeau, toen er verkeerd werd teruggespeeld en Leo Mossel man profiteerde: 2-1. ËRUINISSE Er is weer hoop voor Bruse Boys. Via een zwaar bevochten zege (2-1), de eerste van het seizoen, op Heukelum heeft de formatie van interim-oefenmeester Jan Kostense de laatste strohalm gepakt. De Dui- velandse ploeg staat ook na zaterdag nog onderaan, maar de afstand ten opzichte van de andere degradatie kandidaten is kleiner geworden en lijfsbehoud behoort zeker nog tot de mogelijkheden. Het was er zaterdag erop of eronder voor Bruse Boys. Bij verlies immers zou degradatie bijna onafwendbaar zijn. Dat besef overheerste ook bij de spelers en er werd met een bewonde renswaardige inzet gespeeld. De start van Bruse Boys was echter ongelukkig. Na vier minuten keek men al tegen een 1-0-achterstand aan. Linksachter Leen van der Bijl trok mee naar voren, de bal werd verspeeld en Heukelum profiteerde van de vrije ruimte op rechts. Rechtsbuiten José Zwakhals kon vrij oprukken en ge makkelijk 1-0 aantekenen. Een fikse tegenvaller voor de thuisploeg, maar Bruse Boys herstelde zich nog voor rust. In de 44e minuut ontstond er een scrimmage voor het doel en uiteinde lijk wist Jakob van den Berge de bal over de lijn te werken, 1-1. Na rust bleef Bruse Boys stormen en was Heukelum enkele keren bijzonder ge vaarlijk via de counter. In de 75e minuut kwam Bruse Boys toch op voorsprong. Tonnie van den Berge mocht op links een vrije trap nemen. Hij legde de bal precies op het hoofd van Jakob, die schitterend afrondde, 2-1. De voorsprong werd hierna keurig verdedigd en Bruse Boys pakte de eerste overwinning van het seizoen. Bruse Boys-Heukelum 2-1 (rust 1-1): 4e minuut 0-1 José Zwakhals; 44e 1-1 Jakob van den Berge; 75e 2-1 Jakob van den Berge. Scheidsrechter P. U. C. Bogaert uit Sas van Gent. Toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 15