Onduidelijkheid over Zeeuwse afvaardiging titeltoernooi handbal Somber perspectief voor betaald voetbal Verhoeven tevreden over eerste kennismaking met hetprof milieu Remy Mangnus:KNAU loopt nog steeds met oogkleppen op Stratenloop in Kapelle Geen winnaar in toto PLOEG POST WINT PLOEGENTIJDRIT TOPPERS VOORAF Sluiskil is eindelijk verlost van blessures l WEKENDE NEO-PROF CALOVI WINT PROLOOG Staking I Kampioenschap lalkorfbal voor spiranten in Goes eter Hoondert 2e Nulens naar huis Sprints Samenwerking PZC/sport 17 SnTA MARINELLA - De etappewedstrijd Tirreno-Adriati- o|is gisteren gestart in een sfeer van list en bedrog, die bij liet gastland Italië lijkt te behoren. De overwinning van de hternationaal volstrekt onbekende neo-prof Roberto Calovi, tnlt een opvallend ruime voorsprong op erkende tijdrijders lis Roberto Visentini, Bernard Hinault en Eric Vanderaer- JJitslcigCll riep erg veel vraagtekens op. I leek op een reprise van twee jaar Tden toen de Pool Czeslaw Lang iet een recordsnelheid de openings- |drit van de Tirreno-Adriatico op naam schreef. Toen echter moest ié stormachtige wind, die plotseling tak. de twijfelaars van hun onge- I overtuigen. Nu bleven de twijfels, •ral omdat Calovi zijn prestatie Mrde te midden van een deelne- sveld dat indrukwekkender is dan tevoren. ZONDAG THUIS TEGEN MIDDELBURG 1JDAG 8 MAART 1985 Rrreno-Adriatico tart in de sfeer an list en bedrog (Door Peter de Jonge) Rooy uit de ploeg van Peter Post. „Dat dank ik aan het feit dat ik de hele winter heb doorgetraind. Het is niet eens de methode van training geweest, maar vooral de aanzet om dieper over het vak na te denken en slechte gewoontes uit te bannen", aldus De Rooy. let een veelbetekenende blik keken lers naar de portierkruk van de leiderswagen, die de 21-jarige nneling uit de ploeg van Frances- vloser had begeleid. Dat zou, zo gesuggereerd, de magische ht in de sport zijn die Calovi - nog voordat er op het bijna zeven meter lange parkoers sprake was an enige serieuze controle - op het Hium bracht. dop wilde overigens niemand uit de professionele wielertop, die zo itei k vertegenwoordigd is, na de pro- langs het vervuilde strand van de plaats Santa Marinella, zeventig meter ten noorden van Rome, de ■mf van de 21-jarige Italiaan aan- I li ten. „Je ziet dat het kan", lachte p| er Post. En Jan Raas zei erover: ,M1 n eerste gedachte was dat hij aan iet portier had gehangen, maar nu r ik toch weer dat hij als amateur iltttekende uitslagen heeft gehaald. Zo': l verrassing is het dus ook weer [ïiei Dal vonden ook de Italiaanse journa- JHen, die hun nieuws echter niet aan Hi krant kwijt konden omdat er een Hurs staking was uitgeroepen om de iao-eisen kracht bij te zetten. Hovi zal in eigen land nog een dag kot het leger onbekenden blijven be- hoi hoewel zijn kwaliteiten in het Hleden al uit en te na zijn beschre- ■ES De korfbalvereniging Togo |n Goes organiseert zaterdag 9 lart het Nederlands kampioen- Ichap zaalkorfbal voor aspiranten, ■et deze organisatie krijgt Togo in schitterende accommodatie van Sportcentrum Goes de tien win naars uit de afdelingen in huis. n hele eer voor Togo om deze nationale eindstrijd te mogen organi- Hen" denkt wedstrijdleider Rinus [au Doorn van Togo, die verder zegt zijn vereniging niet lang geaarzeld ft om op dit verzoek van de Ko- klijke Nederlandse Korfbalbond KNKV) positief te reageren. Van Bom betreurt het overigens wel dat |bij die laatste tien geen Zeeuwse Htegenwoordigers van start gaat: Hiimo Al was er dicht bij, maar Hft het net niet gehaald" weet hij. Jé ploegen die wel in het toernooi cht gekomen zijn heeft de organi- ie in twee poules over de beide len van het Sportcentrum ver- ild. In de hal I komen Pernix |den, Blauw Wit Amsterdam, AG Krimpen a/d IJssel, DVO Ben- om en Wordt Kwiek Jubbenga in act Hal II is het strijdtoneel voor de ~gd van Deetos Dordrecht, Dalto ebergen, Deto Eindhoven, AKC elo en DOS '46 uit Nijeveen. startsein voor deze zaalkorfbal- wordt om 11.00 uur gegeven. In verder ononderbroken reeks ver- !gen Pernix-Blauw Wit en Dalto- 0 de openingswedstrijden. Elke strijd duurt 2x10 minuten. De ijd om de 3e en 4e plaats begint om ~5 uur, de finalewedstrijd om 15.50 De arbiters zijn:Gabi de Groot rikzee), Leo Fonteine (Zierikzee), _e Barentsen (Terneuzen), Frank Hppejan (Vlissingen), Cees Laban Hrseke, die ook de finale leidt) en H van Driel (Dordrecht). Algeheel Hdstrijdleider in Goes is Rinus van gOorn van Togo. KNKV-hoofdbe- urslid Ton Marteyn huldigt na 'op de kampioen. 4DEN (B) De Belgische semi- ssieker voor amateurs Gent-Sta- 1 is op een bijna geheel Zeeuws '•val uitgelopen. Alleen de hoofd- ;el ontging hen. Drie Nederlanders •eersten de wedstrijd. Onder hen se Zeeuwen. ;er Hoondert en Patrick van Passel "en samen met de debuterende :hel Cornelisse aan de haal gegaan. He spurt om de bloemen was Corne- de rapste voor Hoondert en Van isel. Karei van Goethem won daar- de pelotonsspurt om de vierde ats. In zelfde wedstrijd eindigde Verplanke op de zesentwintigste ats. Er waren in totaal 125 vertrek- 'S. ags na de goede verrichting van Trick Tolhoek in de Omloop het ilk, zorgde de amateurploeg van eo Middelkamp weer voor resul- Tijdens de Belgische klassieker ssel-Opwijk reed met name Ge rt van Antwerpen zich nadrukke- B in de kijker. ven. Zo was hij achtervolgingskam pioen van zijn land en werd hij op de Olympische Spelen uitgeschakeld door de Nederlander Jelle Nijdam. Opzien baarde hij vooral door het Italiaanse tijdritkampioenschap over 42 kilometer te winnen. Hij versloeg de grote favoriet Bartalini, die in Los Angeles deel uitmaakte van de formatie die het olympisch goud op de 100 kilometer tijdrit pak te. Voor die nationale titelstrijd had Ca lovi de beschikking over het futuristi sche rijwiel waarop Francesco Moser - zijn kopman, die hij moest vervan gen in de Tirreno-Adriatico - vorig jaar in Verona de afsluitende tijdrit en de eindzege van de Ronde van Italië behaalde en waarop hij aan de zijde van Bernard Hinault de koppeltijdrit Trofeo Baracchi won. Gisteren mocht Calovi die fiets van zijn provinciege- noot (ze komen allebei uit Trentino) weer gebruiken. Het werd een onver wacht succes. De erkende proloogspecialisten ble ven er rustig onder. De Italiaanse etappewedstrijd, die volgende week woensdag eindigt in San Benedetto del Tronto aan de Adriatische kust, is namelijk niet echt van grote waarde. Toch kon organisator Franco Meali een record aantal deelnemers (182) begroeten uit alle grote wielerlanden. Behalve Italiaanse ploegen startten er equipes uit Nederland, België, Spanje, Frankrijk en de Verenigde Staten. Onder de vertrekkers waren kopstukken als Bernard Hinault, Greg Lemond, wereldkampioen Clau de Criquielion, Alexi Grewal -winnaar van de olympische wegwedstrijd in Los Angeles, Jan Raas en Eric Hei den. Adrie van der Poel, die normaal ge sproken toch hoog had moeten kun nen eindigen maar nu slechts 74e werd, lag bepaald niet te tobben op de massagetafel over zijn matige verrich ting. „Met die lange rechte stukken was het toch al niet mijn parkoers. Al had ik wel verwacht beter te rijden". Eerste Nederlander was nu Theo de De uitslag van de proloog is: 1. Roberto Calovi (Ita) 6970 meter in 8 minuten en 39 seconden - gemiddelde snelheid van 48,347 km/uur; 2. Roberto Visentini (Ita) 8.47; 3. Giuseppe Saronni (Ita) 8.48; 4. Bernard Hinault (Fra) z.t.; 5. David Akam (Gbr) 8.50; 6. Eric Vanderaerden (Bel) z.t.; 7. Gianbat- tista Baronchelli (Ita) z.t.; 8. Daniel Wyder (Zwi) 8.51; 9. Gregor Braun (BRD) z.t.; 10. Moreno Argentin (Ita) 8.53; 11. Michael Wilton (Aus) 8.54; 12. Miguel Indurain (Spa) 8.54; 13. Giuseppo Petito (Ita) 8.55; 14. Walter Magnano (Ita) 8.56; 15. Rolf Golz (BRD) 8.57; 22. Theo de Rooy (Ned) 9.01; 26. Peter Pieters (Ned) 9.03; 27. Joop Zoete melk (Ned) z.t.; 29. Greg Lemond (Vst) 9.04; 30. Jan Raas (Ned) 9.05; 34. Steven Rooks (Ned) 9.06; 39. Henk Lubberding (Ned) 9.08; 40. Claude Criquielon Bel) 9.09; 41. Johan Lammerts (Ned) z.t.; 43. Ludo Peeters (Bel) z.t.; 48. Wies van Dongen (Ned) 9.11; 53. Jan van Houwelingen (Ned) 9.13; 61. Doug Sha piro (VSt) 9.14; 71. Jacques Hanegraaf (Ned) 9.15; 74. Adri van der Poel (Ned) 9.16; 78. Alexi Grewal (VSt) 9.18; 84. Hennie Kuiper (Ned) 9.21; 90. Johan van der Velde (Ned) 9.22. De klasseringen van de overige Nederlan ders in de proloog zijn: 93. Ad Wijnands 9.23; 103. Teun van Vliet 9.24; 107. Adri van Houwelingen 9.26; 110. Gert-Jan Theunisse 9.26; 138. Leo van Vliet 9.35. Johan Cruijff kan meer dan voetballen. Gisteren gaf de Amsterdammer op de Erasmus Universiteit in Rotterdam een gratis gastcollege en dat ging de ex-voetballer ondanks een verkoudheid feilloos af. Cruijff wist zijn toehoor ders een kwartier lang te boeien met een lezing over 'de rol van de sportman als ambassadeur voor het bedrijfsleven'. VLISSINGEN Zaterdag vindt in de sporthal in 's-- Gravenpolder de voor ronde plaats van de Nederlandse kampioenschappen zaalhandbal voor junioren. Welke herenploeg daar Zeeland op eigen bodem moet gaan vertegenwoordigen (het gaat tussen teams uit Zeeland, West- Noord-Brabant en Rotterdam/Den Haag) is pas vanavond laat bekend. Dan pas namelijk doet de commissie van beroep van het NHV te Zaltbom- mel uitspraak in het geschil dat loopt tussen de afdeling Zeeland en de Vlissingse vereniging Olympus. Bij de junioren wordt wegens het gebrek aan ploegen een dubbele com- DEN HAAG (ANP) - Het betaald voetbal heeft het afgelopen seizoen quitte gespeeld, maar de perspectie ven zijn somber. Het budgetbewa kingsinstituut (BBI), dat namens de externe geldgevers het betaald voet bal zeven jaar onder curatele heeft gehad, sloot het exploitatie-overzicht van het seizoen 1983/84 af met klein positief saldo van honderdduizend gulden. Voor het lopende seizoen houdt de voorzitter van het BBI, drs. Maarten van Rooyen, echter reke ning met een tekort, dat wel eens zes miljoen gulden kan bedragen. Daar voor is dan niet meer het BBI, maar de KNVB zelf verantwoordelijk. Vanaf 1 januari 1986 neemt de KNVB de controle op de inkomsten en uitga ven over. Of dat een succes wordt, dient te worden afgewacht. „Veel zal", aldus Van Rooyen, „afhangen van de vraag of de KNVB erin slaagt een commissie samen te stellen, die zo onafhankelijk is, dat men greep heeft op de clubs. Ook is van belang welke sancties mogelijk zijn." Van de 36 organisaties in het betaald voetbal hebben er slechts vier een eigen vermogen. Bij drie clubs is er sprake van een nul-saldo, terwijl de overige 29 in de min staan. Oplopende kosten en teruglopende publieke be langstelling bedreigen nog steeds het voortbestaan van het betaald voetbal. Al is de dreiging dat vooral de clubs uit de eerste divisie het loodje zullen leggen, aanzienlijk afgenomen. Een nieuweling als RKC kan volgens Van Rooyen zelfs in enkele jaren uit groeien tot een gezonde semi-prof- club. petitie gespeeld. De afdeling Zeeland stelt nu dat het team met de meeste punten na ëén hele competitie, in aanmerking komt om afgevaardigd te worden naar de voorronde van het Nederlands kampioenschap. Eén en DEN HAAG (ANP) - Toto noch cijfer- spel heeft deze week een winnaar van de eerste prijs. Voor de tweede prijs kwamen bij de toto 32 deelnemers in aanmerking. Bij het cijferspel had den twee deelnemers vijf cijfers goed. Toto 9 a: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 32 deelnemers die elk f. 269,30 ontvangen. Derde prijs: 512 deelnemers die elk f. 33,60 ontvangen. Cijferspel: Zes cijfers goed: geen win naar. Vijf cijfers goed: 2 deelnemers. Vier cijfers goed: 24 deelnemers. Drie cijfers goed: 214 deelnemers. Twee cijfers goed: 1.995 deelnemers. SANTA MARINELLA (GPD) - De Panasonic-ploeg van Peter Post moet het in de Tirreno Adriatico met een renner minder doen. Voor de start van de proloog besloot Post de Belg Guy Nulens niet te laten vertrekken. Hij heeft een ontsteking van de slijm- beurs in de rechterknie. Dat is een gevolg van een valpartij voor de start van de proloog van de Ronde van de Middellandse Zee. In de hoop dat hij tijdig fit zou zijn liet Post hem afreizen naar Italië, maar gisteren werd hij al weer op het vliegtuig gezet om zich in België onder medische behandeling te kunnen laten stellen. ander is op de jaarvergadering beslist maar niet zwart op wit vastgelegd. De herenjunioren van Walcheren uit Vlis singen bleken na die eerste hele com petitie de sterksten. In de loop van de tweede cyclus, veelal beschouwd als nacompetitie, kwam Olympus sterk opzetten en met nog twee duels voor de boeg kan deze juniorenploeg de titel na de dubbele competitie nauwelijks nog ontgaan. Olympus besloot vervolgens om de gedragsregel van de afdeling Zeeland, die dus resulteerde in het afvaardigen van Walcheren, aan te vechten bij de Afdelings Straf- en Protestcommissie. Deze stelde Olympus inmiddels in het ongelijk. Deze Vlissingse club is daar om bij de commissie van beroep van het NHV in beroep gegaan. De com missie doet vanavond een bindende uitspraak die zekerheid brengt welke herenjunioren, die van Walcheren of die van Olympus, de voorronde in 's-Gravenpolder mogen betwisten. Tegenstanders van de Zeeuwen zijn EDH uit Delft uit de regio Rotter dam/Den Haag) en Servadin/Torna- do'70 uit Breda (regio West-Noord- Brabant). De damesjunioren van Orion uit Hein- kenszand, zondag kampioen gewor den, verdedigen in hun categorie de Zeeuwse eer. Tegenstand voor deze ploeg komt van Quintus uit Kwints- heul (regio Rotterdam/Den Haag) en het Brabantse Gilze. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur. In Rotterdam is zaterdag de voorron de van het Nederlands kampioen schap zaalhandbal voor adspiranten. De Vlissingse vereniging Olympus is zowel bij de jongens als de meisjes de Zeeuwse vertegenwoordiger. Andere regio's die meedoen zijn Rotterdam/ Den Haag en West-Noord-Brabant. CARPENTRAS (GPD) - Het is geen toeval dat Nico Verhoeven ook na de vierde etappe van Parijs-Nice, waar in de Fransman Joel Pelier uit de Skil-ploeg gisteren de ochtendrit won en daardoor de leiding overnam van Alan Peiper, nog steeds het klas sement aanvoert van de tussen- sprints. De amateurkampioen van vorig jaar, die dit jaar debuteert als prof bij Skala, heeft de afgelopen dagen bewezen dat hij een confronta tie met de snelle mannen niet uit de weg gaat. Het resulteerde nog niet in overwinningen, maar met zijn derde plaats in St. Etienne (eergisteren) en zijn vierde plaats gistermorgen, mag Nico Verhoeven tot nu toe tevreden zijn over het verloop van de ronde die de komende dagen in de bergen zijn ontknoping nog moet krijgen. Hoewel het merendeel van zijn ploeg het nu al moeilijk heeft en de komen de dagen ongetwijfeld nog verderop zal raken, is Nico Verhoeven erg tevre den over zijn eerste kennismaking met het harde profmilieu. „In de Ruta del Sol eindigde ik vorige maand op één rit na telkens bij de eerste zes en werd ik nog achtste in het eindklasse ment. Ik weet wel, het grote werk moet allemaal nog beginnen maai ik. zal de eerste tijd toch in dit soort wedstrijden de basis moeten leggen voor de grotere etappekoersen die ik over één of twee jaar hoop te rijden". Aan de sprints, waarin hij zich zo graag mengt, heeft Verhoeven moe ten wennen. „Bij de amateurs was ik gewend dat iedereen op het laatst voor zijn eigen kansen reed, maar hier heb je telkens te maken met een select groepje. Tegen Kelly en Eddy Planckaert kan ik nog niet op, maar voor de anderen hoef ik niet bang te zijn". Verhoeven heeft voor zichzelf het ge voel dat hij geaccepteerd wordt in het peloton. „Het is altijd goed dat jon gens als Kelly en Fignon mij regelma tig van vor^n zien. Maar ik ben bang dat mijn rol wat dat betreft nu is uitgespeeld in deze wedstrijd. Voor de komende bergetappes is mijn lichaam niet sterk genoeg om met de besten mee te kunnen". Een voor hun doen goede prestatie leverde trouwens gistermiddag de ploeg van Ben van Erp in z'n totaliteit in de door de ploeg-Post gewonnen ploegentijdrit. De pupillen van Van Erp fietsten in de stromende regen naar een verdienstelijke zesde plaats en waren zelf nog ruim een halve minuut sneller dan de ploeg van Lau rent Fignon. De tweevoudige Tour winnaar, toch een van de favorieten voor de eindzege, had het zo moeilijk dat hij op een tiental meters van zijn ploeggenoten binnenkwam. De uitslag van het eerste gedeelte van de vierde etappe, van Donzere naar Bedoin, is: 1. Joel Pelier (Fra) 98 kilometer in 2 uur. 25 minuten en 31 seconden (40,531 km/uur)- met tijdvergoeding 2.25,21; 2. Frederic Vi- chot (Fra) op 0,12 (2.25,38); 3. Charles Mottet (Fra) z.t. (2.25.41); 4. Nico Verhoeven (Ned) op 1,07; 5. Frits Pirard (Ned) z.t.; 6. Charly Berard (Fra) z.t.; 7. Pello Ruiz Cabestany (Spa) op 1,16; 8. Alan Peiper (Aus); 9. Martial Gayant (Fra); 10. Laurent Fignon (Fra); 11. Johnny Broers (Ned); 12. Sean Kelly (Ier); 13. Dominique Amaud (Fra); 14. Peter Winnen (Ned); 15. Jean- Francois Bernard (Fra); 16. Dominique Garde (Fra); 17. Stephen Roche (Ier); 18. Jean-Claude Bagot (Fra); 19. Pascal Simon (Fra); 20. Phil Anderson (Aus) allen dezelfde tijd als Ruiz Cabestany; 34. Frits van Bindsbergen (Ned); 38. Bert Oosterbosch (Ned); 40. Bert Wekema (Ned); 42. Leon Nevels (Ned); 54. Gerard Veldscholten (Ned) allen dezelfde tijd als Cabestany; 64. Peter Schroen (Ned) op 9,58; 65. Jannes Slende- broek (Ned); 67. Jos i_,ammerunK iiseai, <8. Jean Paul van Poppel (Ned); 79. Marco van der Hulst (Ned) allen dezelfde tijd als Schroen Niet van start: Fons van Katwijk (Ned) De uitslag van het tweede gedeelte van de vierde etappe, een ploegentijdrit, is: 1. Post, 35 kilometer in 45 minuten en 42 seconden - gemiddelde snelheid 45,943 km/ uur; 2. De Gribaldy op 8 seconden; 3. Geminiani op 0.52; 4. Berland op 1.06; 5 Le Guilloux op 1.41; 6. Van Erp op 1.44; 7. Guimard op 2.21; 8. Ocana op 2.47; 9. Perurena op 3.26 Het algemeen klassement luidt: 1. Pelier (Fra) 17 uur, 46 minuten en 9 seconden; 2. Vichot (Fra) op 10 seconden; 3. Anderson (Aus) op 0.44: 4. Kelly (Ier) op 1.07; 5. Mottet (Fra) op 1.13; 6. Peiper (Aus) op 1.19; 7. Roche (Ier) op 1.22; 8. Winnen (Ned) op 1.30; 9. Grezet (Zwi) op 1.32; 10. Pirard (Ned) op 1.37; 11. Caritoux (Fra) op 1.45; 12. Garde (Fra) z.t.; 13. Jerome Simon (Fra) op 1.46; 14. Pascal Simon (Fra) op 1.53: 15. Mare Madiot (Fra) op 1.54; 16. Fignon (Fra) op 1.59; 17. Broers (Ned) z.t.; 18. Millar (GBr) op 2.00; 19. Vigneron (Fral op 2.14; 20. Berard (Fra) op 2.25; 27. Verhoeven (Ned) op 2.52: 33. Oosterbosch (Ned) op 7.55; 47. Veld scholten (Ned) op 8.56; 52. Van Bindsbergen (Ned) op 13.34; 55. Nevels (Ned) op 13.42; 69. Wekema (Ned) op 36.13; 72. Van der Hulst (Ned) op 44.44; 73. Van Poppel (Ned) op 44.49; 74. Schroen (Ned) op 45.13; 76. Lam- mertink (Ned) op 53.19; 78. Slendebroek (Ned) op 53.34 GRAAUW' Remy Mangnus is teleurgesteld over de handelwijze van de KNAU tijdens het onlangs gehouden trimloop Graauw-Beveren. Mangnus vindt dat niemand baat heeft gehad bij het startverbod voor de Belgische topatleten Hagelsteens en Van der Herten en constateert dat als gevolg van een verhevigde discussie in België de sterke Belgische atleten een afwachtende houding aannemen. Voor het eerst moet SV Aloy het bij de voorinschrijving van de marathon van Graauw dan ook stellen zonder gerenommeerde atleten. Het startverbod voor Hagelsteens indruk dat de afdeling Zeeland mij en Van der Herten heeft niet alleen de atleten, maar ook Remy Mang nus onaangenaam verrast. De voor zitter van SV Aloy was erin ge slaagd om steeds meer en betere Belgische atleten naar Graauw te halen. De actie van Niek Flipse, bestuurslid van de sectie wedstrijd sport van de KNAU in de afdeling Zeeland, haalde een streep door de rekening. Flipse tipte de KNAU nadat hij in de PZC gelezen had dat de beide atleten zouden starten in de trimloop Graauw-Beveren. Het gevolg was dat de KBAB (de Belgische bond) - die op haar beurt door de KNAU op de hoogte was gesteld - op straffe van een schor sing de beide atleten een startver bod oplegde. „Daar is natuurlijk niemand mee gediend geweest," vindt Remy Mangnus. „Die mannen beschouw den Graauw-Beveren als een trai ningsloop, die uitstekend in hun schema paste. Niek Flipse is een echte dommerik en de KNAU heeft aangetoond nog steeds met oogkleppen op te lopen. Het is immers goed voor iedereen als der gelijke toppers naar Graauw ko men. De atletiekverenigingen kun nen ervan profiteren als het die mannen bevalt om in Zeeland te lopen. Maar dan moet men bereid zijn om de handen uit de mouwen te steken en inspringen op de markt." Remy Mangnus is ervan overtuigd dat SV Aloy wel op de vraag van de trimmers en de atleten is ingegaan. „Waarom zoeken de mensen van de atletiekverenigingen nou geen con tact met mij," vraagt hij zich af. „Er zouden toch schitterende wedstrij den gehouden kunnen worden in Zeeland met echte tegenstand voor bijvoorbeeld Kim Reynierse en John Vermeule." Uit die overtuiging heeft de voor zitter van SV Aloy, overigens zelf al op het punt gestaan om een samenwerkingsverband met bij de KNAU aangesloten verenigingen aan te gaan. Maar dat plan staat voorlopig in de ijskast. „Ik heb de zo lang dat kan zal tegenwerken. Maar dan kennen ze Remy Mang nus niet: ik ga gewoon mijn eigen gang en heb met niemand iets te maken. Ik ga alleen maar in op de vraag van de sporters. De elfste dentocht bijvoorbeeld: dat is toch een prachtig idee. Ik ga er achter aan en klop aan bij de atletiekclub in Sneek en ik krijg alle medewer king. Daar kan dat blijkbaar dus wel." Overigens zijn er een aantal jaren geleden wel contacten geweest tus sen Mangnus en afgevaardigden van de afdeling Zeeland en enkele verenigingen. „Die gedachtenuit- wisseling is destijds op niets uitge lopen," herinnert Piet Dekker zich nog. De voorzitter van de techni sche commissie van Scheldesport juicht echter nieuwe besprekingen over een vorm van samenwerking toe. „Mangnus is iemand die goed presteert. Zo iemand moet je niet bij voorbaat buitensluiten." Ook Hans Dhondt, de secretaris van de technische commissie van RKHAV, voelt er wel voor om opnieuw met SV Aloy besprekin gen te voeren. „Al was het alleen maar om de trimlopen te coördine ren,'' zegt hij. Remy Mangnus wordt zaterdag bij de uitvoering van de marathon van Graauw geassisteerd door veertig medewerkers en het Rode Kruis van Hulst. Er komt zelfs iemand uit Alkmaar met twee di gitale klokken: een voor aan de finish en een voor onderweg. Bij de voorinschrijving hebben vijftig trimmers zich opgegeven voor de marathon, die over twee ronden wordt gelopen. Voor de halve ma rathon hebben bijna honderd trim mers ingeschreven. Er kan in Graauw ook zeven of twee kilome ter worden gelopen. De start voor de marathon is om 13.00 uur. De halve marathon start om 13.30 uur. De deelnemers aan de korte afstan den starten om 13.40 uur. SLUISKIL Het gemiddelde van een op een waarop Sluiskil de competitie afstemt is zondag weer in zicht gekomen. Voor de Zeeuws- Vlaamse tweedeklasser lijkt er dit jaar niet veel meer in te zitten. Dat toonde het totaal bij de winterstop aan: dertien punten uit veertien wedstrijden. Goed voor een veilige plaats in de middenmoot dus. En voor de start van het seizoen had Han van der Hooft zijn elftal on miskenbaar iets hoger ingeschat. De komst van Alex Dehulsters werd onder meer als een belangrij ke verrijking van de selectie gezien. De 27-jarige middenvelder, die zes jaar België achter de rug had, werd in staat geacht om meer body in het team te brengen. Samen met Herman Savenije: de lange Gronin ger, die als verdediger van origine ook in de middelste lijn terecht kwam. Sluiskil bereidde zich voor op een opmerkelijk seizoen, maar is door tegenslagen voor de winterstop al Alex Dehulsters. teruggevallen naar een bescheiden positie op de ranglijst. Alex Dehul sters was een van de vele spelers die door blessures lange tijd aan de kant moesten blijven. De lange stop was voor Sluiskil dan ok van harte welkom. Want zondag - in de thuiswedstrijd tegen Middelburg - kan Han van der Hooft weer over zijn volledige selectie beschikken. Volgens Alex Dehulsters is dat niet direct een garantie dat er een ra zendsnelle opmars op komst is. „Maar toen we nog volledig waren," maakt Alex Dehulsters duidelijk, „waren we tot veel meer in staat. We hebben Middelburg bijvoor beeld op eigen veld verslagen en die ploeg staat nu wel op de tweede plaats. Het was bovendien de enige thuisnederlaag voor Middelburg tot nu toe." De blonde Terneuzenaar heeft zich kort daarna ook geblesseerd en bleef vervolgens zes opeenvolgende wedstrijden aan de kant. Er werd een ontsteking geconstateerd aan de aanhechting van een spier. Vori ge week zondag bewees Dehulsters dat hij volledig genezen aan het tweede deel van de competitie kan beginen. En daarin voorspelt hij Sluiskil nog een plaats bij de sub toppers. Zonder al te spectaculaire uitsla gen weliswaar: „Sluiskil is verdedi gend veel sterker dan in het offen sief. Dat is bekend van ons: omdat het grote probleem is dat we geen middenvelders hebben die kunnen scoren. Daarom is Sluiskil ook dit jaar geen elftal van uitschieters. We zullen het moeten hebben van de regelmaat." Voor de thuiswedstrijd tegen Mid delburg houdt Han van der Hooft vermoedelijk vast aan de basis-elf van vorige week. Dat betekent dat Eddie van der Hooft zijn vaste plaats voorlopig moet afstaan. Middelburg mist nog altijd een drietal spelers. Johan Dijkhuizen traint al volop, maar lijkt nog niet in staat om te spelen. Verder is Jimmy Pentury niet fit en beslist Paul Schipper pas op de dag voor de wedstrijd of hij in Sluiskil van de partij zal zijn. KAPELLE Als afsluiting van het winterseizoen houdt de atletiekver eniging AV'56 zaterdag een straten- loop in Kapelle. De organisatie moet het stellen zonder de echte toppers (Kim Reynierse en John Vermeule), omdat die acte de presence geven in Alphen aan den Rijn. Evenals in de Zeeuwse crossen krijgen de Zeeuwse subtoppers dus weer alle ruimte in Kapelle. Belangrijkste deelnemers bij de senioren zijn: Leon van de Velden, Simon Blom, Sam Polder man en Johan de Vlieger. Bij de dames is de Belgische Nancy Patteet uit Duffel de favoriet voor de eindzege. Aan de stratenloop is evenals voor gaande jaren ook weer een scholieren wedstrijd verbonden. Tot nu toe heb ben 205 scholieren zich daarvoor aan gemeld. De start van deze wedstrijd is om 13.00 uur. De senioren, A-junioren, veteranen en dames beginnen om 14.45 uur. De start is achter de sporthal in Kapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 17