Animo brengt spanning terug in indoor-tennis Jong Oranje na rust op toeren Valke en Van der Gijp niet in de basis CL UBCOMPETITIE DAMMEN AFGESL OTEN PZC/sport BEENHAKKER KENT MIJN KWALITEITEN9 VAN BENTHEM N FINLAND FC Den Bosch verslaat PEC Zwolle TERUGKEER TAHAMATA IN ORANJE Schotten in groep 7 naar Spanje Oostkapelle speelt tegen Wemeldinge Toto en lotto Veel nieuwe leden voor Vereniging Friesche Elfsteden 19 Bittere einde Saronni snelste na protest Vier plaatsen Oplichting WOENSDAG 27 FEBRUARI 1985 Dick Schoenaker: jagen en oorlog maken tegen Cyprus ZEIST (GPD) - De interland tegen Cyprus is voor Dick Schoenaker op maat gesneden. Zonder nog maar een woord met Leo Beenhakker te hebben gewisseld over het strijdplan van vanavond in De Meer, kent de Ajacied al bij voorbaat zijn plaats. „Er zal van mij verwacht worden dat ik de tegenstander flink onder druk hou, dat ik jaag op de bal en, als het even kan, ook nog wat oorlog maak in het strafschopgebied. De bondscoach kan wat dat betreft op mij rekenen". Die rol is Dick Schoenaker op het lijf geschreven. Bij Ajax bezig aan zijn negende seizoen is de blonde midden velder er nooit te beroerd voor ge weest voor anderen de kastanjes uit het vuur te halen, zoals de 32-jarige Ajacied nog altijd voorop gaat in de strijd. Hij is een schoolvoorbeeld van een speler uit de arbeidersklasse van het profvoetbal, op wie een trainer nooit tevergeefs een beroep zal doen. Daardoor heeft hij zich in al die jaren ook moeiteloos kunnen handhaven in het technisch geschoolde keurkorps van Ajax. Het is ook geen toeval dat uitgere kend Leo Beenhakker de kilometer vreter uit De Meer alsnog toevoegde aan de selectie van Oranje. „Bij Ajax", grijpt de besnorde profvoetbal ler terug in het verleden, „heb ik twee jaar onder Beenhakker gewerkt. Hij kent dus mijn kwaliteiten. Het is nu aan mij om te bewijzen dat hij mij terecht heeft geselecteerd". Aan zijn instelling zal het in elk geval niet liggen. Nog altijd bruisend van energie behoort Dick Schoenaker zo zoetjesaan ook tot het bijna uitster vende ras van profvoetballers, voor wie scherpte en bezieling even van zelfsprekend zijn als een ijzeren disci pline. „Daarvoor ben ik profvoetbal ler", kijkt hij met een schuin oog naar zijn jongere collega's, die veelal met veel meer kwaliteiten zijn begiftigd maar die zich met de regelmaat van de klok door de minste of geringste tegenslag van de wijs laten brengen. ..Maar een trainer mag van een full- prof verwachten dat hij goed pres teert, anders ben je verkeerd met je vak bezig". Willy van de Kèrkhof', zo prijst Schoenaker de iets oudere PSV-er, „is er ook nog een van de oude stempel. Hij heeft er ook een neus voor om iemand de bal af te pakken en vecht ook tot het bittere einde door". Dat soort spelers wordt echter met de dag schaarser. „En dan", zo stelt de Aja cied laconiek vast, „blijft er weinig anders over dan dat ik er nog een schepje bovenop doe. Als een ander het niet meer kan opbrengen zal er toch één moeten zijn die een beetje harder loopt. Dat is nu eenmaal de aard van het beestje. Ik ben nog altijd vreselijk fanatiek en wil hard werken voor m'n geld. Wat een ander doet is zijn zaak". De harde leerschool die hij bij Ajax doormaakte heeft Dick Schoenaker ook geen windeieren gelegd. Nog al tijd is hij er heilig van overtuigd dat de aanwezigheid in De Meer van een spelerspersoonlijkheid als Ruud Krol louterend heeft gewerkt op zijn vor ming als voetballer. Die harde hand mist hij nu. „Je had toen een paar kopstukken in de groep die het voor het zeggen hadden, en daarbij ging het lang niet altijd vriendelijk toe. Maar ik mocht dat wel, dat gekanker in het veld. Dat doe ik nog, ook in de trainingspartijtjes. Want als niemand iets zegt, wordt het een dooie boel. En het is juist belangrijk om de zaak wakker te houden". Bij Ajax kreeg hij in de loop der jaren ook de waardering die hij verdiende. Hoe anders lag dat echter bij de bondscoaches, die slechts sporadisch een beroep op hem deden. In zeven jaar mocht Schoenaker onder vijf ver schillende bondscoaches tien keer op draven voor Oranje. De laatste keer was dat in april 1983 onder Kees Rijvers, die hem in de tweede helft inzette tegen Zweden, nadat hij bij de WK van 1978 zijn debuut had gemaakt tegen Oostenrijk. Het zit het Schoenaker nog altijd enorm dwars dat Rijvers hem na die verloren interland tegen Zweden als een baksteen heeft laten vallen. „Naar mijn idee had ik in de vier WK-interlands ervoor goed gepres teerd, maar na die wedstrijd tegen Zweden was het ineens afgelopen. Hij heeft me ook nooit laten weten waarom ik afviel, dat vond ik wel teleurstellend. Toch heb ik me niet zitten verbijten, en leefde ik ook net zo hard met het Nederlands elftal mee als daarvoor. Daar ben ik ge woon Nederlander voor". Leo Beenhakker zal van de Ajacied ook geen kwaad woord horen wanneer de interim-bondscoach hem tegen Oostenrijk buiten de selectie houdt. „Terecht bekijkt hij het nu van wed strijd tot wedstrijd en past hij de spelers aan bij het concept dat hij wil spelen. Tegen Cyprus", zo wijst Dick Schoenaker de critici al bij voorbaat terecht, „zal er ook niet echt gevoet bald worden. Het middenveld moet zo snel mogelijk overbrugd worden. Er is geen tijd voor mooie combinaties, het showelement misstaat in zo'n wed strijd volledig. Het enige dat telt is het resultaat". Dick Schoenaker: bij Ajax altijd wel goed voor zo'n tien doelpunten in een DEN HAAG (ANP) - Behalve Neder land - Cyprus worden woensdag nog drie wedstrijden gespeeld uit de Eu ropese voorronde voor het wereld kampioenschap 1986 te Mexico. Twee van die drie worden gespeeld in groepen van vier landen, waar slechts de winnaar een directe plaat sing kan afdwingen. De nummer twee uit de „Nederland se" groep moet nog geen kwalificatie wedstrijd spelen tegen de tweede uit groep 1. waar Griekenland woensdag, in de thuiswedstrijd tegen Albanië voor zijn laatste kans gaat. Spanje en Schotland strijden om de twee beschikbare plaatsen in groep 7. De Schotten, die in Glasgow de thuis wedstrijd tegen Spanje met 3-1 won nen, zijn nog ongeslagen. In Sevilla, waar de tweede wedstrijd tussen bei de landen wordt gespeeld, hebben de Spanjaarden echter nog nooit een landenwedstrijd verloren. In groep 3 lijken twee Britse ploegen de reis naar Mexico te verdienen. Engeland heeft flink uitgehaald in zijn wedstrijden tegen Turkije en Finland, Noord-Ierland lijkt de eerste gegadig de om de Engelsen te volgen. Het duel van woensdag in Bfelfast gaat tussen spelers die in de league clubgenoten zijn. Engeland mist aanvoerder Bryan Robson. SCHIPHOL Vijf dagen na zijn glorieuze zege in de Elfstedentocht staat er voor Evert van Benthem weer een zware marathon op het programma. De Nederlan der reisde gisteren met zijn echtgenote af naar Fin land. Hij is een van de vele deelnemers aan de tocht over tweehonderd kilometer die daar wordt gehouden. Links op de foto Atje Keulen Deelstra. DEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch heeft dinsdagavond via een overwin ning van 2-0 op PEC Zwolle bezit genomen van de zevende plaats in de eredivisie. De Brabanders, die met veertien tegendoelpunten de minst gepasseerde verdediging bezitten, hielden voor de tiende keer dit sei zoen hun doel schoon. De 21-jarige aanvaller Hans Gillhaus heeft pas sinds kort een plaats in de aanvalslinie van FC Den Bosch ver overd. Dinsdagavond had hij de voor keur gekregen boven Roger Schouwe- naar die pas in de laatste twintig minuten als vervanger van Kaiser in actie mocht komen. Gillhaus opende de score in de 72e minuut na een voorzet van Van der Horst. Elf minu ten later stelde FC Den Bosch de zege veilig, opnieuw door Gillhaus, dit maal nadat Van der Linden zich door de Zwolse linies had geworsteld. MONREALE (AFP) - De Italiaan Bep- pe Saronni heeft dinsdag de derde etappe van de Ronde van Sicilië gewonnen. De oud-wereldkampioen versloeg in de eindsprint na de 125 kilometer van Selinunte naar Mon- reale, de Fransen Yvon Madiot en Laurent Fignon. Aanvankelijk werd Madiot als winnaar van de etappe aangewezen. Een protest van Saron- nie werd echter door de wedstrijdlei ding ontvankelijk verklaard. In het algemeen klassement nam de Italiaan de eerste plaats over van de Fransman Bruno Wojtinek die met een achterstand van vier seconden over de finish kwam. De ploegenoot van Laurent Fignon en Yvon Madiot zakte naar de vierde plaats. Saronni heeft een voorsprong van twee secon den op Madiot, Fignon en Wojtinek. Uitslag derde etappe: 1. Saronni (Ita) 125 kilometer in 3 uur, 10 minuten en 6 secon den (gemiddelde snelheid 39,452 knVuur); 2. Yvon Madiot (Fra) z.t.; 3. Laurent Fignon (Fra) z.t.; 4. Stefan Mutter op 1 seconde; 5. Ezio Moroni (Ita) z.t.; 6. Davide Cassani (Ita) z.t.; 7. Acacio da Silva (Por) op 2 seconden; 8. Mare Madiot (Fra) op 4 secon den; 9. Yens Veggerby (Den) z.t.; 10. Bruno Wojtinek (Fra) z.t. Algemeen klassement: 1. Saronni 11 uur, 52 minuten en 44 seconden; 2. Yvon Madiot op 2 seconden; 3. Fignon z.t.; 4. Wojtinek z.t.; 5. Moroni op 6 seconden; 6. Mutter z.t.; 7. Cassani z.t.; 8. de Silva op 7 seconden; 9. Mare Madiot 9 seconden; lO.Veggerby z.t. AMSTERDAM (GPD) - Het nationale voetbalteam van Cyprus gaat niet naar de eindronde van het wereldkam pioenschap, dat is de enige zekerheid halverwege de kwalificatieserie in groep vijf. Met nog drie uitwedstrij den kan de ploeg van het verdeelde eiland niettemin een belangrijke rol spelen. Nederland heeft dat vooraf aan het Europees kampioenschap ervaren, Spanje-Malta 12- 1. Vanavond Cyprus-Nederland, 3 april Hongarije-Cyprus en op de dag dat Nederland in Boedapest tegen Hongarije voetbalt ontmoet Oostenrijk de Zuideuropeanen. Ze ver keren in dezelfde positie als Spanje eind '83. Een voordeel voor de Oostenrijkers. „Reken daar maar niet op", zegt Panicos Iacovou, de dit seizoen debuterende coach van het nationale team van Cyprus. „Het is echt onmogelijk dat we het cadeau geven. Mijn voetballers gaat het om het spelletje, die houden zich met dergelijke zaken niet bezig". De tien treffers die Johan Cruijff nodig acht om kans op kwalificatie te behouden ziet de voormalige trainer van het jeugdelftal niet zitten. „Als Ajax met 8-2 kan winnen van Feyenoord dan kan Nederland ook met 10-0 van Cyprus winnen, maar een normale uitslag is dat niet. De kleine landen zijn dichterbij gekomen omdat de coaches het steeds meer gezocht hebben in harde werkers en lopers en veel minder in technici. Heeft Cruijff ons eigenlijk wel eens zien spelen?". Als Panicos Iacovou hoort dat de verhouding tussen interim- bondscoach Leo Beenhakker en de gestopte vedette niet optimaal is, knikt hij begrijpend. „Een poging om jullie coach onder druk te zetten dus". MIDDELBURG Zestien punten in de resterende drie duels scheiden Ludo et Emergo sinds deze week van een nieuw kampioenschap in poule A van de indoor-tenniscompetitie. Kop loper TSI speelde de Oostburgers namelijk in de kaart: ditmaal door in de slotwedstrijd tegen Animo met een nederlaag uit de strijd te komen De Goesenaren verschenen wa' de dames betreft overigens in een wat experimentele opstelling. Het baarde dan ook geen verwondering dat Jeani- ne Moerland en Emerence van Win- gen, die deze Bevelandse posities be zetten, het niet kon bolwerken tegen Karin van Maarleveld en Martine Nij- sten. Nadat ook Ard Breure het onder spit had gedolven tegen Tim van Dijk, bracht Mark Zuidweg TSI weer enigs zins terug in de race, door Peter van der Sloot achter zich te laten. De laatste speelperiode leverde echter geen wijziging in het verschil op: de puntendeling in de dubbels, die daar in tot stand kwam, resulteerde derhal ve in een 8-4 eindscore. In poule D werd Axel door een 12-0 nederlaag tegen Souburg 2 nog vaster op de onderste plaats gedrukt, maar TSI 3 daarentegen wist in poule E buiten bereik van de concurrentie te komen 12-0 winst tegen Domburg en kon aldus de kampioensvlag OOSTKAPELLE De eersteklasser Oostkapelle speelt donderdagavond een oefenwedstrijd tegen Wemeldin ge. Het duel wordt gespeeld op het veld van Oostkapelle en begint om half acht. hijsen. De volledige wedstrijdronde in deze klasse gaf voorts nog overwin ningen van DOS 4 op de reserves van Eegedima 9-3 en van TVO op de Stoof 10-2 te zien. Animo, regerend kampioen in poule 1 afdeling herenteams, effende de weg naar prolongatie van de titel, door concurrent Hulster Ambacht met 10-2 af te troeven. Dieter Gajews- ki, Enno Cohen en Huub Nijsten leg den de basis voor deze zege via suc cessen in hun singles, terwijl Jan Willem Bartz de Hulstenaren behoed de voor verlies met een maximale marge; 10-2. DOS, nummer drie op 'de ladder', zorgde voor een identieke score tegen het bezoekende MLTC. Walter Monte- nari zette de hoofdstedelingen welis waar op voorsprong, maar daarna nam de thuisclub via Ardy Bruikman, Pieter Visser en Frans van de Velde het heft volledig in handen. Domburg tenslotte toonde zich in poule 2, overeenkomstig de posities op de ranglijst, sterker dan Souburg, 8-4. ZEIST (GPD) - René van der Gijp, Peter Houtman, Adrie van Tiggelen en Michel Valke zijn door bonds coach Leo Beenhakker naar de re servebank verwezen. De interim- coach gaf de voorkeur aan Ernie Brandts als centrale verdediger omdat hij bij hoekschoppen en vrije trappen met zijn lengte gevaar kan stichten in het vijandelijke straf schopgebied. Gaat de PSV'er naar voren dan moet zijn clubgenoot Willy van de Kerkhof de positie in de defensie overnemen. Op rechts hebben Ruud Gullit en Dick Schoenaker de voorkeur gekre gen. De Ajacied vanwege zijn vech tersmentaliteit, de Feyenoörder om dat hij minder dan Van der Gijp de neiging heeft naar binnen te trek ken. En in het centrum wordt het toch al druk met Willem Kieft en Marco van Basten. De maker van het winnende doelpunt in de uitwed strijd tegen Cyprus, Peter Houtman, kan door Beenhakker als pinch- hitter ingebracht worden als de pro- duktie stokt. Aan de linkerkant heeft Michel Val ke tot tevredenheid van Rinus Mi- chels gefunctioneerd tegen Oosten rijk en uit tegen Cyprus. Beenhak ker ziet het in de kleine krullebol minder zitten. Zowel in de oefenwed strijden tegen RKC als Quick Boys moest hij op de bank beginnen en nu dan krijgt Erwin Koeman zijn kans. De middenvelder van FC Groningen debuteerde april '83 tegen Zweden, dat was de laatste keer dat Dick Schoenaker het Oranje droeg. Si mon Tahamata speelde november '82 voor de laatste maal in het Nederlands elftal, hij viel toen hal verwege de kwalificatiewedstrijd te gen Frankrijk in Parijs in. Vergeleken met de interland tegen Cyprus in december is Oranje op vier plaatsen gewijzigd. Voor Ro nald Spelbos, Michel Vlake, René van der Gijp en Peter Houtman spelen nu Dick Schoenaker, Erwin Koeman en Simon Tahamata en Willem Kieft. Opvallend is het aantal wijzigingen ten opzichte van de vorige thuiswed strijd tegen de voetbaldreumes pas vier jaar terug. Van de 13 spelers (Doesburg, Zondervan, Metgod, Spelbos, Hovenkamp, Arntz, Jon ker/Peters, Thijssen, Tol, Schapen donk, Nanninga, Vermeulen) die toen door interim-bondscoach Rob Baan binnen de lijnen gebracht wer den is niemand meer over. De volledige opstelling van Neder land voor Cyprus luidt: Hans van Breukelen; Bennie Wijnstekers. Er nie Brandts, Peter Boeve; Dick Schoenaker, Willy van de Kerkhof en Erwin Koeman; Ruud Gullit, Marco van Basten, Wim Kieft en Simon Tahamata. Simon Tahamata zijn rentree. maakt vanavond LEEUWARDEN (ANP) Jong Oranje was dinsdagavond in Leeuwarden tijdens de kwalificatiewedstrijd te gen Jong Cyprus voor het toernooi om de Europese titel nog in de ban van de Elfstedentocht. Het elftal voor spelers tot 21 jaar won welis waar met 5-0 van Cyprus, maar dat lukte pas toen de inzet het won van de haperende taktiek. Door de zege nestelde Nederland zich vaster aan de kop van de kwalificatiepoule, hoe wel Hongarije en Oostenrijk, met elk meer verliespunten dan Oranje, nog steeds gevaarlijke concurrenten zijn. Voor de ruim vierduizend Friezen, die het stadion van FC Cambuur bevolk ten, voldeed Jong Oranje aan alle aspecten die de historische schaat stocht aantrekkelijk hebben ge maakt. Solistisch, eigenzinnig gedrag en concentratieverlies, maar ook een meer dan gebruikelijke inzet, eensge zindheid en een eindeloos geduld. Karakterpunten, die de ware wed- strijdmentaliteit bepalen. Om in de terminologie van de Elfstedentocht te blijven: Jong Cyprus zou niet eens in het toerrijdersklassement passen. Mario Been nam de eerste treffers voor zijn rekening. Daarna kon Neder land vlot uitlopen naar 5-0. DEN HAAG (ANP) - De grootste prijs uit toto en lotto van het afgelopen weekeinde gaat naar de enige deelne mer, die in Lotto 8 in aanmerking kwam voor de tweede prijs, 300.000,-. In het Cijferspel wordt een keer honderdduizend gulden uit betaald. De resultaten van de sportprijsvragen zijn: Lotto 8: Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: een winnaar, bruto 300.000,-; derde prijs: 57 winnaars, bruto 5.165,-; vierde prijs: 3.127 winnaars, ƒ94,10; vijfde prijs: 57883 x 5,-. In de jackpot voor Lotto 9 zit een bedrag van ruim 91.000 gulden. Toto 8: Eerste prijs: 8 winnaars, bruto ƒ3.386,10; tweede prijs: 382 winnaars, 49,80: derde prijs: 3478 winnaars, 12,90. Toto-gelijk 8: Eerste prijs: 3 winnaars, bruto 1 520.40: tweede prijs: 7 winnaars, 142,80: derde prijs: 189 winnaars, 10.30: vierde prijs: 1.795 winnaars, 2,50. Jong Oranje-Jong Cyprus 5-0 11-0). 32. Been 1-0 (strafschop) 47. Been 2-0, 52. Bosman 3-0, 65. Bosman 4-0, 80. Bak ker 5-0. Scheidsrechter: Sörensen, toeschouwers: 4000 De stand na de overwinning van Oranje is: Nederland 4 3 10 7 Hongarije 3 2 0 1 4 Oostenrijk 3 0 2 1 2 Cyprus 4 0 13 1 Jong 9- 1 5- 2 1- 3 3-12 LEEUWARDEN (ANP'GPD) - De Ver eniging De Friesche Elfsteden wordt sinds de donderdag gehouden Elfste dentocht overstelpt met aanvragen om lid te worden. Woordvoerder De Vries vertelde maandag namens pen ningmeester Wijnstra dat zich de laatste dagen ongeveer 1000 schaats liefhebbers hebben aangemeld als lid. „De telefoon staat roodgloeiend", aldus De Vries, „We kunnen de men sen niet allemaal meer persoonlijk te woord staan. Daarom krijgen de geïnteresseerden een bandje te horen met daarop de mededeling, dat ze twee a drie weken geduld moeten hebben zodat wij eerst de tijd hebben alle lopende zaken af te wikkelen". Het precieze aantal toerrijders, die de tocht van donderdag hebben uitgere den, is pas over enkele dagen bekend. De Vries: „Met een afwijking van één procent moeten het er 13.000 zijn geweest. We zijn nog bezig degenen, die niet via de computer ingevoerd waren, te achterhalen. Maar dat kan nog wel even duren". Nog een aanvulling van Zeeuwen die de Elfstedentocht uitreden: Piet Wis se (Meliskerke), Arjen Blaas (Melis-, kerke), Remelt Veenstra (Middel burg), Ruud Hemmes (Middelburg), Joop Jimmink (Vlissingen), T. W. Si- mensma (Heinkenszand), Adriaan Flipse en Pieter Verhage, beiden Westkapelle, Chris Koopman (Sint Maartensdijk), Leen van Driel (Sint Maartensdijk), Leen Menheere (Sint Maartensdijk), Flip Podder (Sint An- naland), Sander Westdorp (Sint Anna- land). 'S-GRAVENPOLDER - Tijdens de laatste serie wedstrijden in de hoofd klas van de Zeeuwse clubcompetitie dammen versloeg 's-Gravenpolder II Aagtekerke met 12-8. De Bevelanders legden hierdoor beslag op een vierde plaats in de eindstand. Souburg loopt nog de kans te degraderen. Na dé nederlaag tegen Zierikzee bezet men de voorlaatste plaats en afhankelijk van de promotie van 's-Gravenpolder I (dat nog de promotiecompetitie moet spelen) degraderen er één of twee teams uit de hoofdklas. Hoofdklas: Aagtekerke I-'s-Gravenpolde- r II 8-12: M. Provoost-E. Hamers 0-2, D. Bosselaar-E. Boogert 2-0, F. Blaas-A. Tram per 1-1, J. J. Engelvaart-P. Jongeneelen 2-0, P. Bosselaar-L. Boogert 0-2, A. Willemse- Ch. Hamers 0-2, A. Bosselaar-P. Versluis 1-1. S. Blaas-D. Wiskerke 0-2, J. Houmes-P. Geelhoed 1-1, A. Francke-J. Zegers 1-1, 's-Gravenpolder III-Tholen I 4-16: D. Wis- kerke-C. Droogers 0-2, A. v. Overbeeke-H. Bomgaars 0-2. J. v. d. Moere-S. Baerends 0-2, R. Rovers-A. Slager 0-2, C. Bal-J. A. v. Akkeren 0-2, A. Rijk-A Boogerd 1-1, J. Zegers-A. Kousemaker 0-2, P. Versluis-J. v. d. Velde 0-2, C. Kwant-T. v. d. Male 2-0, A. Kousemaker-L. Beth 1-1. Zierikzee I-Souburg I 18-2: S. Douw-A. de Pagter 2-0, C. L. Boot-M. Bronke 2-0. J. de Wild-G. Brasser 2-0, J. Smalheer-J. v. 't Padje 2-0, C. v. d. Wielen-L. v. Soelen 2-0, J. Huigens-J. Brasser 1-1, J Honig-A. Jobse 1-1, M. de Wild-A. Ramper- sad 2-0, A. Flikweert-F. v. Dixhoorn 2-0, C v. d. Velde-L. v. Daele 2-0. Eindstand in de hoofdklas: 1 's-Gravenpolder I 9-15, 2 Lammerenburg I 9-14, 3 B V D I 9-13, 4 's-Gravenpolder II 9-12, 5 Aagtekerke I 9-9 (98-82), 6 Tholen I 9-9 (90-90). 7 Zierikzee I 9-7, 8 Goes II 9-5 (76-104), 9 Souburg I 9-5 (74-106), 10 's- Gravenpolder III 9-1. Eerste klas: Middelharnis II-Tholen II 4-12. B D.V. II-Middelharnis I 9-7. F. Eerkholst- H. Koese 1-1, H Roodenburg-J. v. Hoorn 1-1, A. de Paus-A Knape 1-1, A. Bieré-C Spee 1-1, G. Franken-J. Lodder 2-0, J. v. Tongeren-M. Klink 0-2, J. v. d. Brand-S. Hoogzand 1-1, R. Boedhoe-n.o.g. 2-0 Tweede klas. Oostkapelle I-Lammerenburg II 6-4. J. Verstraate-M. Boone 0-2, J. Groenenberg- L. v. Schagen 2-0, J. Poppe-R. Jongejan 1-1, A. W. Smit-J. Vaucouleur 2-0, J. Volmer-D. de Buck 1-1. Aagtekerke II-Middelburg III 6-4, Goes III- Aagtekerke II 3-7, Middelburg III-St.-Lau- rens II 7-3. Oostkapelle I-St.-Laurens II 6-4. G. Jobse-L. Adriaanse 0-2, J. Verstraate-J. Janse 1-1, J Poppe-P. v. Keulen 2-0, A. W. Smit-A. v. d. Bosse 2-0, J. Volmer-P. Lam- pert 1-1. Uitslagen van de inhaalwedstrijden van persoonlijke wedstrijden le klas: L Kesteloo-A. v. Luyk 2-0, A. v. Luyk-L. Boogert 1-1. Eindstand van de eerste klas: 1 E. Boogert 11-15, 2 P. Willemse 11-13, 3 P. Jongeneelen 11-13,4 W. Westland 11-12, 5 F. Berkholst 11-11. 6 J. Honig 11-11, 7 L. Kesteloo 11-10. 8 S. Douw 11-10, 9 L. Boogert 11-10.10 A. v. Luyk 11-9.11 J. Grim 11-9. 12 W. Heydra 11-9. De Leeuwarder uitgeverij Jansma Terpstra heeft bij de politie aangifte gedaan van oplichting. Het bedrijf wilde speciale elfstedenpenningen verkopen, maar bij nader inzien ble ken die penningen nagenoeg gelijk aan penningen die Sovereign in Leeu warden uitgaf. De schade voor de uitgeverij in geld is circa 12.000 gul den. De penning die Jansma Terpstra op de markt wilde brengen werd aange boden door het bedrijf Organic Bijou te Leeuwarden. Het produkt leek ech ter sprekend op de penning die P. Runia te Leeuwarden op de markt bracht. De ontwerper van die penning is Johan Meijer. Organic Bijou be weert dat men de penning zelf had ontworpen en liet bij het aanbod de stempel ervan zien. t

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 19